PDA

Zobacz pełną wersję : kanalizacjia



kobea
17-03-2008, 15:44
Witam serdecznie
Na terenie działki rekreacyjnej mamy doprowadzoną wodę i kanalizację teraz musimy ją podłączyć do domku(odległość 30m.)
Proszę nam poradzić czy rury można kłaść w jednym wykopie,a drugie pytanie dotyczy wywietrznika na kanalizacji,czy musimy coś takiego robić.

Dziękuje i pozdrawiam

labas1
17-03-2008, 16:14
Rury ułożyć w jednym wykopie ,wywietrznik musi być coby nie ,,pachniało''

kobea
17-03-2008, 20:00
http://img379.imageshack.us/img379/6070/ssa42053mb9.th.jpg (http://img379.imageshack.us/my.php?image=ssa42053mb9.jpg)

Tak podłączoną kanalizacje ma mój sąsiad i nie ma żadnego wywietrznika. Czy tak można podłączyć?

labas1
17-03-2008, 21:34
W pokrywie jakieś otwory są i to wystarczy , mnie chodziło o wywietrznik w domku na rurze kanalizacyjnej - podciąga się pion ponad dach coby nie ,,pachniało"

kobea
18-03-2008, 08:41
Dziękuje za zainteresowanie

Czytaliśmy o wywietrzniku ponad dach i jeszcze chyba o odpowietrzniku( coś z ciśnieniem),ale może to jest potrzebne przy domach mieszkalnych. Jak rozmawiałam z okolicznymi sąsiadami to żaden nie ma czegoś takiego,u tego ze zdjęcia instalacje robił fachowiec i mówił że tak wystarczy( w łazience nic nie czuć).Wole się upewnić niż zrobić źle.

Pozdrawiam

AnetaS
18-03-2008, 09:07
woda i kanalizacja prowadzone równolegle zgodnie z przepisami powinny być oddalone od siebie 1,5 m

AXENTY
18-03-2008, 09:52
Czytaliśmy o wywietrzniku ponad dach i jeszcze chyba o odpowietrzniku( coś z ciśnieniem),ale może to jest potrzebne przy domach mieszkalnych.

Wywietrznik jest potrzebny w zasadzie tylko w instalacji zakończonej zbiornikiem bezodpływowym (szambem), dla odprowadzenia gazów.
Natomiast każda instalacja kanalizacyjna musi być wyposażona w napowietrzacz, wyprowadzony w jej najwyższym punkcie. Ma to na celu zasysanie powietrza w trakcie spływu ścieków, aby nie występowało zasysanie z syfonów pod urządzeniami. Może to być zrealizowane za pomocą zwykłej rury wyprowadzonej nad dach i zaopatrzonej w okap, lub za pomocą zaworu napowietrzającego umiejscowionego wewnątrz budynku, na końcu pionu lub gałęzi.

kobea
18-03-2008, 14:27
Bardzo serdecznie dziękuje