PDA

Zobacz pełną wersję : ogrodzenie z gotowych elementów z barwionego betonu



ARTUR_34
18-03-2008, 14:12
Witam
Przymierzam się do wykonania ogrodzenia od frontu domu i oczywiście z braku kasy zainteresowałem się
ogrodzeniem z gotowych elementów betonowych, barwionych i "udających" piaskowiec (np. takie jak na stronie www.abakjoniec.eu).
Koszt samych elementów na 39 metrów ogrodzenia to 2 900,00 zł, a klinkieru wyliczono mi na prawie 6 000,00 zł.
Stąd moje pytanie, czy pomijając wątek estetyczny (wiadomo, że klinkier będzie wyglądał lepiej niż to to) pakować się w to ?
Jak z trwałością takich elementów, czy np. nie wyblakną po jakimś czasie ?
Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Artur z Gorzowa Wlkp.
(przepraszam... od miesiąca już z Baczyny koło Gorzowa)

janusz_21
18-03-2008, 16:41
Witam! nie jestem za klinkierem, moje ogrodzenie będzie albo wsiowe drewniane albo wsiowe z naturalnego kamienia-piaskowca + drewno. W Galicji jest zakaz budowy betonowych prefabrykowanych ogrodzeń i ja to popieram. Wybór należy do Ciebie. Poszukaj na forum i zobacz jakie ładne ogrodzenia robią forumowicze!

androzek
18-03-2008, 17:09
Ja wiem ,że wszystko jest kwestią gustu ale taki beton to ohyda.Lepiej samemu zrobić siatke i posadzić tuje...

bobiczek
18-03-2008, 19:13
taki trochę Oświęcim potem wychodzi.Wstajesz rano, przeciagasz sie, patrzysz za okno - a tu betonowa ściana :D

panda
18-03-2008, 19:31
taki trochę Oświęcim potem wychodzi.Wstajesz rano, przeciagasz sie, patrzysz za okno - a tu betonowa ściana :D
:lol: :lol: :lol: :lol:
Czytam komentarze i ..... ludzie, tam nie ma betonowego płotu. Autor podał adres www.abakjoniec.eu i przed komentowaniem może by tak tam zajrzeć ????
To są tylko betonowe słupki, natomiast wypełnieniem są drewniane segmenty.

ARTUR_34, mam z podobnego materiału mam cokół wokół domu (już ok. 13 lat) i nic się nie dzieje. Mnie się podoba.

toomas
19-03-2008, 06:27
Ja bede robił cos podobnego. U mnie pod Tarnowem jest firma co robi takie rzeczy. Ja mam 45 m ogrodzenia, robie 3 słybki betonowe a reszta to tylko murek z dasdzkiem i słubek metalowy co 2,5 m. Wypełnienie drewniane. Wstępnie liczyłem to koszt elementów wyniesie mnie ok 2000 tys.

bwronka
19-03-2008, 07:42
Jest jeszcze coś co bardziej "udaje" kinkier, a nie trzeba robić fundamentu pod murki
http://www.belux.com.pl/
U mnie już stoi 40 m ogrodzenia (jeszcze bez sztachet) montowane przez producenta.
Bacha

ARTUR_34
20-03-2008, 10:28
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, Panda podniósł mnie na duch, chyba się zdecyduję.
Najbardziej obawiałem się, że to z czasem wyblaknie.
Jeśli chodzi o koszt to tak jak pisałem koszt samych elementów betonowych bez podmurówki,
bez prętów i betonu, którym trzeba zalać w środku te elementy i oczywiście bez robocizny to 2 900,00 zł.
Do bwronka: bardzo ładne te ogrodzenia z firmy Belux, Dziękuję.
Sprawdzę u nich ile to może kosztować, ale obawiam się, że koszt transportu
będzie duży...

Pozdrawiam
Artur z Baczyny k/Gorzowa Wlkp.

areq
21-03-2008, 11:11
Sprawdzę u nich ile to może kosztować, ale obawiam się, że koszt transportu
będzie duży...

Pozdrawiam
Artur z Baczyny k/Gorzowa Wlkp.

Tu masz też podobne ogłoszenie-nie wiem czy to nie ci sami
http://www.allegro.pl/item328662741_ogrodzenie_betonowe_podmurowka_klink ier.html
Transport to 2zł/km. Z tego co kojarzę to firma jest chyba z Imielina.
Też się przymierzam do takiego ogrodzenia,mi na 23m wyszło 2.600zł + około 500zł za beton na fundamenty,zalewkę słupków i pare prętów zbrojenia-robocizna własna. Za klinkier policzyli mi minimum 6tys.
Zastanawiałem się jeszcze nad wymurowaniem płotu z kanaldów i obłożenie tego później płytkami klinkierowymi.cenowo wyszło by ciut więcej niż za elementy gotowe ale taniej niż z pełnego klinkieru..

Co do tych pierwszych betonowych płotów imitujących piaskowiec to..sorry ale beznadziejnie wyglądają...

bwronka
25-03-2008, 08:54
areq - to nie to samo co belux, (patrząc po sposobie montażu), ci "moi" są Lędzin. W tamtej okolicy jest więcej firm, jednak kiedyś mąż przejechał się po ulicy z wieloma takimi ogrodzenaimi i jakość wygląda bardzo różnie - jedne na oko wyglądają na klinkier -inne "pachną" betonem i rożnicę widać już z okna samochodu. Te z allegro też wyglądają nieźle.
O beluxach mogę powiedzieć tyle, że je mam zamontowane i nie jeden z fachowców na budowie dopiero po "obmacaniu" stwierdzał, że to jednak nie klinkier (z bliska do rozpoznania, no i te wiszące murki coś do klinkieru nie pasują). Nam się opłaciło zamówić u producenta razem z montażem , bo regionalny przedstawiciel dodał sobie to ceny jakieś 40-50 % marży :o ( ciekawe czy jest jeszcze przedsatwicielem ?).
Bardzo łatwo w tym zamontować przelotową skrzynkę na listy, polecam pamięci podczas montażu.
Bacha

tom1606
05-10-2008, 08:53
A ile można wziąźć za 50 metrów ogrodzenia bet. (oczywiście mówie o robociźnie)

pomóźcie :D :D :D :D :D :D

janusz_21
05-10-2008, 12:06
Witam! O gustach się nie dyskutuje! na szczęście w mojej gminie w Galicji jest zakaz stosowania tego typu "pięknot" i dobrze mi tak. Szkoda tylko że Wam wolno takie rzeczy stawiać! Myślę, że niedługo będziecie narzekać na swoje decyzje(mam na myśli zwolenników takich ogrodzeń).

ersste
05-10-2008, 12:07
jak beton to tylko na niemieckich betoniarni nie dlatego ze lepsze jakosciowo to i cena ok ,sami ocencie kostka brukowa koisc 8 i 10 cm gruba 3,8 euro m2 gazon kraweznik 0,7 euro szt ,kratka na trawe 40*60 0,8 euro szt .

dzialka69
14-07-2011, 13:58
podaj jakis namiar na kontkat w de?

ccchudyyy
15-07-2011, 08:57
Wg. mnie wszystko zależy od elewacji domu. klinkier był bardzo popularny pare lat temu, teraz coraz częściej ludzie robią ogrodzenia właśnie z imitacji kamienia. Aby zapobiec zarówno w 1 jak i 2 przypadku wyblaknięciu oraz w przypadku klinkieru częstych białych wykwitów wapiennych, należy dany materiał zaimpregnować.
Osobiście polecam polskie produkty Silikonów Polskich. Np. SARSIL klinkier ( sama nazwa wskazuje do czego) lub w przypadku kamienia, SARSIL W lub SARSIL H14/R
Jeśli chcesz ciąć koszty to posiadają również SARSIL ME-25, jest to impregnat wodny w formie koncentratu, który zdecydowanie taniej wychodzi.

edde
15-07-2011, 19:43
dość kontrowersyjne stwierdzenie o przemijającej modzie na klinkier i modnym betonie imitującym cokolwiek ;)
i chyba impregnaty nie są panaceum na wykwity...

jola69
25-09-2011, 11:52
Ja mam takie ogrodzenie z gotowych kształtek betonowych. Po kilku latach nie wyblakło, ale dobrze zaimpregnowaliśmy zaraz po postawieniu. podoba się nam i obcym http://ogrodzenia.drewbet.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=8&Itemid=10

firewall
25-09-2011, 11:58
Władze które w swoim terenie zezwalają na stawianie takich betonowych szkaradzieństw powinny być sądzone za gwałt na przestrzeni wspólnej. Pomijam juz całkowity brak gustu właścicieli którzy coś takiego potrafią na swoim gruncie postawić.

firewall
25-09-2011, 11:59
Ups. Nie chodzilo mi o jolę69.