PDA

Zobacz pełną wersję : Podłogówka, dobiegi czy ocieplać?



beata96
18-03-2008, 20:07
No własnie pytanie jak w temacie bo opinie są różne. Za ociepleniem przemawia jakość regulacji takiego układu. Napiszcie jak zrobiliście u siebie.

Piczman
18-03-2008, 20:47
A o co dokładnie chodzi??
Bo nie bardzo się orientuje!

HenoK
19-03-2008, 06:07
A o co dokładnie chodzi??
Bo nie bardzo się orientuje!
Ja też :(.
Co to są dobiegi ?

toomas
19-03-2008, 06:18
pewnie odcinki pomiedzy rozdzielaczem a pętlą :) jak tak to ja mam ocieplone :)

beata96
19-03-2008, 07:51
Dzięki toomas, tak tylko dopytam czy hydraulik sam to zrobił czy wymusiłeś to na nim i jakie były argumenty?

pablitoo
19-03-2008, 08:45
pewnie odcinki pomiedzy rozdzielaczem a pętlą :) jak tak to ja mam ocieplone :)

Ja też to mam ocieplone - hydraulik sam to ocieplał - nie trzeba było na nim nic wymuszać :D

jajmar
19-03-2008, 08:57
A ja nie mam ocipelone. Czy piszecie o ocieplniu w jastrychu? że np kawałek rurki idąc do salonu przechodzi pod kuchnia - i ten odcinek ocieplacie?
Wszystkie rurki w jastrychu są "gołe" straty przecież i tak grzeją podłogę i dom, nie widzę sęsu ociplać to.

pablitoo
19-03-2008, 09:08
A ja nie mam ocipelone. Czy piszecie o ocieplniu w jastrychu? że np kawałek rurki idąc do salonu przechodzi pod kuchnia - i ten odcinek ocieplacie?
Wszystkie rurki w jastrychu są "gołe" straty przecież i tak grzeją podłogę i dom, nie widzę sęsu ociplać to.

Tak - jest to ocieplenie rurek w jastrychu - ja mam trzy obwody podłogówki na parterze . Początek jednego z tych obwodów mam w kuchni , rurki biegną tam z kotłowni przez korytarz - ten odcinek biegu rurek przez korytarz mam właśnie ocieplony - po co ma mi ten obwód w korytarzu dogrzewać podłogę - tam mam inny obwód do grzania - lepiej jest wówczas regulować temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach poprzez obwody które ogrzewaja tylko te pomieszczenia ...

Jakbym nie ocieplił tej części rurek dogrzewaną miałbym podłogę w korytarzu obwodem który nie jest do ogrzewania korytarzyka :D - cała regulacja wówczas nie miałaby sensu ...

AXENTY
19-03-2008, 09:23
Izolacja tzw. dobiegów ma sens tylko tam, gdzie nie przewidujemy ogrzewania. W pomieszczeniach, gdzie jest podłogówka wliczamy "dobiegi" w powierzchnię grzewczą tych pomieszczeń. Zdarza się tak, że korytarz jest ogrzewany wyłącznie "dobiegami".