PDA

Zobacz pełną wersję : NALOT (PLEŚŃ) NA MOKRYM POROTHERMIE



Anton_26
19-03-2008, 07:14
WITAM,

mam pytanie, mam dom w trakcie budowy. W ubeigłym roku zakończyłem na etapie zabetonowania stropu nad parterem i po zimie na niektórych ścianach (oczywiście po zimie zawilgoconych) pojwił się nalo przypominający wyglądem pleśń. Czy można się tego w jakiś sposób pozbyć?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Heath
19-03-2008, 07:21
Pleśń czy wykwity solne?
Jaki to ma kolor?

Anton_26
19-03-2008, 07:24
kolor to ma biły, ale wygładem przypomina pleśń. Wykwity solne chyba sa twrade, natomiast to ma wysokość ok. 3mm i włókna jakbyż widział pleśń. Zetrzeć się to ręką da, ale pod spodem zostają białe zacieki.

pelsona
19-03-2008, 07:26
Nie jest to żadna pleśń bo w stanie surowym otwartym nie ma możliwości aby powstała. Wytrącają sie pewne sole technologiczne, pozostałości po tzw zamrozie i diabli wiedzą co jeszcze. Szczególnie jest to widoczne na szarym betonie komórkowym choć nie tylko. Nie przejmuj się tym i zostaw to w spokoju niczym nie grozi. Jeśli jest tego dużo pogadaj z fachmanami może nie zaszkodzi spryskać jakimś szuwaksem aby pod tynkiem nie wyłaziło w przyszłości.
pzdr

Heath
19-03-2008, 07:28
http://forum.muratordom.pl/wykwity-solne-plesn-grzyb,t120693.htm?highlight=nalot

19-03-2008, 08:15
... Nie przejmuj się tym i zostaw to w spokoju niczym nie grozi. Jeśli jest tego dużo pogadaj z fachmanami może nie zaszkodzi spryskać jakimś szuwaksem aby pod tynkiem nie wyłaziło w przyszłości.
pzdr
ano własnie, czasem jak jest tego duzo, lubi wyleźć przez tynk i farbe
takie "liszaje" odpadającej farby widziane czasem na elewacjach to własnie to ...