PDA

Zobacz pełną wersję : Okna dachowe - czy dekarze dali d...?



lukas3339
19-03-2008, 11:52
Mam taki problem. Dach kopertowy, z pelnym odeskowaniem i papa - 9 okien dachowych. Dekarze jak osadzili okna to nie zostawili zakladek z papy. W sensie wycieli rowno z deskami. A rzekomo trzeba zostawic zakladke i jakos ja wywinac i przymocowac do okna bo jak twierdzi przedstawiciel Fakro bez tego woda ktora sie bedzie wykraplac na kolnierzu bedzie leciec na welne pod nia i narobi balaganu. Czy rzeczywiscie dekarze dali ciala i odstawili lipe? I ew. co teraz zrobic zeby to poprawic. Jak Wy to robiliscie?

Kris2222
19-03-2008, 17:54
też mam 9 okien , odeskowane ,papa, teraz dałem dachówkę ,ale razem z folią
no i rzeczywiście folia jest wywinięta na okna i przymocowana

ale tym wykraplaniem to bym sie tak nie przejmował , raczej sie obawiaj wody spływającej po papie , tej która przewieje przez dachówkę , albo topniejący
śnieg który nawieje przez zimę pod dachówkę . A nawieje na pewno , jak tak sie przyjrzysz dachówce to zauważysz, że nie jest tak szczelna .

Andrzej Wilhelmi
20-03-2008, 01:17
O ile została zamocowana rynienka odprowadzająca nad oknem to spływające skropliny nie wpłyną do środka. Natomiast nieotulenie ramy okna folią paroprzepuszczlną to błąd i należy go poprawić. Przy dachówce nie jest to trudne ale konieczne jest zdemontowanie dachówek i kołnierza. Proszę zwrócić uwagę na fakt, iż okno jest praktycznie nad deskami. Pozdrawiam.