PDA

Zobacz pełną wersję : DRENY - POMOCY !!!



Darek D 38a
04-09-2003, 05:45
Dowiedziałem się, że na moim gruncie są dreny, wystąpiłem do Urzędu Wodociągów i Melioracji o mapkę z ich przebiegiem. Okazało się, iż w miejscu gdzie ma być fundament dreny krzyżują się, w tym jeden z nich jest zbierający Dokopałem się do nich i zmierzyłem są na głębokości 130-140 cm. W Urzędzie za śpiewali 70zł za metr przełożenia drenu.
Działkę podnoszę o jakieś 50 cm, zatem od drenu do fundamentu będzie około 70-100 cm
Czy mimo to muszę zmieniać ich trasę ?????

Metal
04-09-2003, 06:41
Jak masz zdrenowaną działkę i dreny są drożne i jeszcze na dodatek jest ich aktualna mapka, to tylko się cieszyć.
Jeżeli możesz - jak piszesz - zrobić fundamenty nad drenami to jeszcze lepiej i po mojemu nie ma potrzeby zmieniania ich trasy, bo i po co. Ale popytałbym w gminie, czy w Urzędzie Melioracji o prawną stronę tej sprawy.

mieczotronix
04-09-2003, 18:17
ja miałem to samo, z takim wyjątkiem że pod domem nie przechodził dren zbiorczy, tylko dwa takie plastikowe z karbowanej rurki z dziurkami. Też podnosiłem działkę i też dreny wyszły u mnie kilkadziesiąt cm poniżej ław. Zdecydowałem sie jednak na zrobienie obejścia (bo akurat był 2-gi dren biegnący w pobliżu równolegle i można się było do niego podpiąć). Zdecydowałem się na to, bo:
- po co ma mi woda płynąć pod fundamentami? A jeszcze jej się zachce coś podmyć!
- robiąc obejście zrobiłem sobie dodatkowo trochę drenażu terenu.
- tak kazali goście z melioracji
- nie było to takie drogie, bo w moim przypadku: wykop zrobiła mi moja ekipa (było to umówione w cenie stanu surowego) zapłaciłem tylko 80 zł (ok 5 zł / mb) za wąż drenarski i 2 trójniki no i jeszcze 300 zł za wywrotkę żwirku do posypania tego.