PDA

Zobacz pełną wersję : Mała ryska na lustrze czym usunąc



tomison
21-03-2008, 23:35
Witam
Mam taki mały problem na lustrze w łazience mam jedną mała ryskę. czy mozna ja jakos usunąc za pomoca jakiegos srodka itp.
lustro mam wklejone wiec nie chciałbym wyrywac odrazu.
ryska ma długosc ok 3 mm wiec jest niewielka no ale szpeci.
pozdrawiam

Last Rico
22-03-2008, 06:40
Najlepsza rada - udaj się do jakiegoś optyka i poproś żeby ci sprzedali trochę tlenku ceru
(cerox), oni tym polerują szkła optyczne, bardzo dobrze zbiera szkło - jednocześnie nie da się
nim nic zarysować. To jest biały mikroproszek, trzeba go lekko zwilżyć wodą i polerować
za pomocą np. wiertarki (max obroty) oraz kółka z tkaniny lub filcu. Nie ma nic lepszego.

tomison
22-03-2008, 11:59
dziekii za odpowiedz
a jakas szmatka moze byc do polerowania

Last Rico
22-03-2008, 12:15
a jakas szmatka moze byc do polerowania

Może być szmatka, ale musisz mieć b. dużo czasu ;) bo ziarno ma 0,3 mikrona, to trochę ci zejdzie
zanim tą rysę ręcznie usuniesz ( tak może ze cztery dni) :). Proponuję jednak użyć wiertarki..

tomison
22-03-2008, 15:26
no tak tyle czasu nie mam, nie mam tez filcu takiego do wiertarki wiec klapa. :(

dzabij
22-03-2008, 17:55
Takie tarcze filcowe albo futrzane można kupić albo hip. budowlanym (ostatnio widziałem w "liroyu"), albo w sklepach z materiałami lakierniczymi.

JANINKI-AMORKI82
24-03-2008, 04:57
Moja druga połowa powiedział, że są takie specjalne pasty do szyb samochodowych do polerowania rysek - może tym spróbować?

slawek_sko
27-07-2009, 21:25
Witam, post jest raczej stary, ale zainteresowanych CEROXem proszę o kontakt mailowy. Powiem gdzie kupić i jak stosować aby był efekt - sprawdzone :D.