PDA

Zobacz pełną wersję : Jak unikać rys przy cyklinowaniu?



Galaxis
22-03-2008, 12:35
Witam.

Remontuję właśnie mieszkanie i postanowiłem sam wycyklinować sobie pożyczonym sprzętem podłogi (parkiet dębowy). Niestety pierwszy pokój nie wyszedł mi zbytnio gdyż cykliniarka pozostawiła po sobie rysy ale tylko na obrze żach bębna, tak jakby dwa ślady, kółka są dobrze wypoziomowane ,sprzęt w miarę nowy, bęen nie jest uszkodzony, próbowałem papierami od 40 do 120 ale ciągle to samo nawet jak lekko dociskam do podłogi to pozostaje charakterystyczny ślad. Co robić ?

Fulmenwar
08-04-2008, 16:17
Witam.

Remontuję właśnie mieszkanie i postanowiłem sam wycyklinować sobie pożyczonym sprzętem podłogi (parkiet dębowy). Niestety pierwszy pokój nie wyszedł mi zbytnio gdyż cykliniarka pozostawiła po sobie rysy ale tylko na obrze żach bębna, tak jakby dwa ślady, kółka są dobrze wypoziomowane ,sprzęt w miarę nowy, bęen nie jest uszkodzony, próbowałem papierami od 40 do 120 ale ciągle to samo nawet jak lekko dociskam do podłogi to pozostaje charakterystyczny ślad. Co robić ?

Witaj
Po cyklinowaniu należy użyć polerki ( maszyny jednotarczowej ) do polerowania papierem 120. To standardowa technologia przy cyklinowaniu parkietu. Musisz mieć jednak wprawę w prowadzeniu tej maszyny bo lubi "uciekać" z rąk niewprawionej osoby.

Jeżeli już udało się tobie wycyklinować parkiet, to możesz spróbować z polerką. Pewnie wypożyczysz ją w tym samym miejscu co cykliniarkę.