PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE! CZYSZCZENIE SZYBY KOMINKOWEJ



Renatab06
22-03-2008, 17:32
Proszę pomózcie!
Wypróbowałam rózne preparaty do czyszczenia szyby kominkowej, ale szyba jest czysta raptem chwilę po wyczyszczeniu, a potem dalej brudna. Czy znacie takie preparaty, które trzymają trochę dłużej? Pomóżcie!! Jeżeli możecie i znacie takie preparaty, prosze o napisanie ich nazw.
:)) :D :) :lol: :wink:

jajmar
22-03-2008, 18:19
ale szyba jest czysta raptem chwilę po wyczyszczeniu, a potem dalej brudna.

:o sama sie brudzi? Czy to wynik palenia w kominku?

Sądze ze wynika to z palenia, palenia mokrym drewnem , palenia ze zbyt małą ilością powietrza, było sporo o tym na forum.

VIP Jacek
22-03-2008, 18:46
jajmar napisał:

sama sie brudzi? Czy to wynik palenia w kominku?

Sądze ze wynika to z palenia, palenia mokrym drewnem , palenia ze zbyt małą ilością powietrza, było sporo o tym na forum.

święta prawda. :D
rozbujaj go na suchym opale i bez tłumików. :wink:

jacekp71
22-03-2008, 19:11
czasem i suche drewno nie pomoze, jesli schlodzenie spalin nastepuje zbyt szybko, a szyba nie na kurtyny powietrznej,

Flexus
22-03-2008, 21:11
Do słusznych rad poprzedników dodam, że wymiana szyby na pirolityczną też dodatkowo spowolni jej brudzenie się. Jeśli szyba płaska, to wydatek rzędu 300 - 400 zł.

Forest-Natura
22-03-2008, 23:38
Witam.
Szyba pirolityczna też nic nie pomoże jeżeli w szczelnie podomykanym wkładzie będzie się "bździło" malutkim płomykiem drewno o wilgotności 30-40% :-?
Pozdrawiam.

23-03-2008, 09:45
...Wypróbowałam rózne preparaty do czyszczenia szyby kominkowej, ale szyba jest czysta raptem chwilę po wyczyszczeniu, a potem dalej brudna. Czy znacie takie preparaty, które trzymają trochę dłużej? Pomóżcie!! Jeżeli możecie i znacie takie preparaty, prosze o napisanie ich nazw.
:)) :D :) :lol: :wink:
aby miec dłużej czysta szybe w kominku nalezy
szmatka flanelową bardzo lekko zwilżoną wodą i "maczaną" w popiole przecierac szybe
dobre jest również powstrzymywanie sie od palenia w kominku ...

wesołych świąt !
:wink:

Cypek
23-03-2008, 13:20
A najlepiej pozbyć się szyby :)

krys1
23-03-2008, 13:50
A najlepiej pozbyć się szyby :)
..............i kominka :roll: :roll: :roll:

Włodek W.
24-03-2008, 20:52
Cilit bang i po bólu .Szybko i wygodnie . :D 8) Uzywam ponad rok i jest OK.
Pozdr. :D

Włodek W.
24-03-2008, 20:54
SUCHE DREWNO .
8) Tu tkwi tajemnica czystej szyby 8) .

ZW
25-03-2008, 11:14
Moje doświadczenie mówi:

- nie zmniejszaj nawiewu na szybę jeśli możesz sterować oddzielnie

- jeśli już sie zabrudzi - Kret albo podobny środek. Czyści najgorszy syf i koniecznie w gumowych rękawiczkach.

- różnicy w brudzeniu drewnem mokrym i suchym nie zauważyłem, wszystko zależy od otworzonej na 100% kurtyny. drewno będzie się radośnie hajcować, bo powietrza z kurtyny jest całkiem dużo. ale jak wolisz - czysta szyba albo "oszczędnie".

pozdrawiam

pablitoo
25-03-2008, 11:39
A najlepiej pozbyć się szyby :)

Święte słowa :D - w moim kominku jeszcze nigdy mi sie szyba nie zabrudziła ...

hdi206
27-03-2008, 12:30
A ja lubię osmoloną szybę... daje taki kominkowy klimat ;-)

maslak
27-03-2008, 12:59
Polecam pianke Starwax-a do czyszczenia szyb kominkowych działa super. Uzywałem na razie tylko dwa razy ale jestem pod wrażeniem skuteczności
jako że na razie nie mam potrzeby by szyba w kominku była krystalicznie czysta dlatego czyszcze raz na ok 2 miesiące i pianka radzi sobie bez problemu z doczyszczeniem szyby do czysta

batman71
27-03-2008, 14:50
Czekam, az na szybie zrobi sie (wypali) taka sucha skorupa (jak sie duzo pali to po tyg. juz jest), wtedy ja zeskrobuje , nastepnie pryskam takim zelem do brudnych garnkow i szyb kominkowych (kupuje go w Nomi). Czyszczenia popiolem nie polecam, bo szyba sie rysuje ..

pozdrawiam

Marek z Konina

jacakam
27-03-2008, 15:29
... wtedy ja zeskrobuje ,


Czyszczenia popiolem nie polecam, bo szyba sie rysuje ..

A od tego "skrobania" się nie rysuje ?? Ja polecam środek ALKON do kupienia np. na allegro osobiście używam i jestem bardzo zadowolony. Próbowałem też czyszczenia popiołem i to po prostu ogromna pomyłka, szkoda czasu i szyby, która naprawdę się rysuje jak w popiele znajdzie się np. ziarnko piasku. Mocniej dociśniesz i pięknie może porysować szybę a wtedy to brud się łapie w tym miejscu pięknie.

cooler
28-03-2008, 07:28
Rewelacyjnie i bardzo tanio czyści się szybę środkiem do mycia silników samochodowych firmy sewamil, nazywa się to Keral czy jakoś podobnie. Można to kupić w sklepach z chemią samochodową.
Butla 1 litrowa ze spryskiwaczem kosztuje ok 7 zł :D

dabell
28-03-2008, 08:01
Ja używam pianki Starwax - do kupienia w Obi i innych marketach - podobnie jak już wcześniej ktoś napisał, czyści super.
Psikam, lekko rozprowadzam na całości szyby i po kilku minutach papierowym ręczniczkiem lekko scieram. Super.
Oczywiście najlepiej robić to raz w tygodniu (jak się pali intensywnie), ale i większy brud też zchodzi.

mako5
28-03-2008, 10:22
Ja używam pianki Starwax - do kupienia w Obi i innych marketach

Jak kupiłem jakiś płyn do mycia szyb kominkowych w Castoramie i próbowałem zgodnie z instrukcją spryskiwać a potem po 10s przecierać. Kompetnie nie działało. Aż pewnego dnia trochę przez przypadek spryskałem i zostawiłem na dwie minuty na szybie. Zaczęło pięknie schodzić :).

A tak przy okazji to nieźle i dość bezpiecznie skrobie się specjalnym skrobakiem do płyty ceramicznej. Oczywiście nie na sucho ale po użyciu któregoś magicznego płynu.

Mireks6
02-04-2008, 08:03
Ja natomiast kupiłem płyn do mycia szyb kominkowych firmy "TOO TAK" (500ml za 20 zeta).
Procedura mycia:
1. Zwilżoną szmatką przecieram szybę.
2. Pryskam tym cudem delikatnie po górnej części szyby.
3. Gąbką (taką do zmywania garów - oczywiście specjalnie do czyszczenia kominka, garów nią nie myję :D ) myję szybę.
3. Ponownie zwilżoną szmatką wycieram całą szybę.
4. Na koniec myję szybę płynem do mycia szyb.

Marcin.P
12-04-2008, 10:21
zimno woda + zwykłe mydło + ściereczka - polecam :lol:

Włodek W.
13-04-2008, 18:14
Każdy sposób dobry byle był skuteczny :wink: 8)

batman71
13-04-2008, 20:40
Droga Forumowiczko !

Pale w kominku juz 3 sezon, na poczatku tez mnie wkurzala zadymiona szyba. Teraz "walcze" z problemem dymienia z kominka (mimo 2 wizyt kominiarzy wtym sezonie ...).
A propos szyby: wynalazlem w koncu sposob, choc trzeba uwazac, by nie narobic przy okazji za duzo szkody. Najpierw zmiekczam osad np pianka do szyb, po ok. 15 min. zeskrobuje osad zwyklym slutem - ostroznie, by nie porysowac szyby !

pozdrawiam

Marek z Konina

sailor_ro
03-07-2008, 20:03
Hey

słuchajcie dostałęm kominek od tesciow,uzywany bardzo sporadycznie,no i teraz chciałem przed montażem wyczyscic szybke(tutaj wiem ze jest mnogość preparatów i innyc sposobów podanych wyżej),natomiast czym cyscicie żeliwo,tzn. wnetrze i zewnetrze kominka??
pozdrawiam

escape
03-07-2008, 21:13
U nas bardzo dobrze się sprzedawały się płyny do szyb Too Tak -a 17zł :D bo są skuteczne..ale odkąd sprowadzamy z francji oryginalną pianke ludzie kupują właśnie ją... naprawde jest rewelacyjna,my również uzywamy jej do mycia szyby kominowej w sklepie..w przyszłym domu bedziemy również jej używac plusy to
1.niespływa,
2.bardzo wydajna i
3.niesmierdzi tylko ma ładny zapach który niedusi w płuca.....
Jak spotkacie ją w sklepie to bierzcie w ciemno naprawde warto...

escape
04-07-2008, 22:04
Poniżej zdjęcie owej pianki
http://images23.fotosik.pl/240/12e8ec68c1d2085bm.jpg (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/12e8ec68c1d2085b.html)

Lookita
05-07-2008, 16:52
a ja mam te pianke,25 pln wywalone w bloto,kupilem czyscik Wicuś za 3 pln i 100 x lepiej czysci szybe,dodam,ze mam porzadnie ubrudzona szybe,pale celowo iglastym drzewem,jednak palac na poczatku debem tylko,brudnej szyby ta pianka nie wyczyscila.Odpisuje ,bo mam wlasne praktyczne wyniki,a nie marketingowe.Poza tym uzywam do zmycia owdy z Ludwikiem,potem wszystko czyszcze czyscikami i mam szybe czysta,nie porysowana...ale pale kiepskim drzewem,wiec w moim Makrotermie szybko sie szyba brudzi.Wiecej tej pianki nie kupie.

escape
05-07-2008, 22:43
Odpisuje ,bo mam wlasne praktyczne wyniki,a nie marketingowe
Moje doświadczenia z tą pianka niesa marketingowe tylko praktyczne i sprawdzone ponieważ używamy tego w sezonie grzewczym do mycia szyby w naszym sklepowym wkładzie....wkład co prawda mamy b.dobrej firmy .... a nie piec z szybą(czyt.płaszcz wodny).gdzie "czysta szyba"nieistnieje choc by niewiadomo co z nią robic i czym palić i tak bedzie czarna....ale sprawdza się powiedzenie "jak sie dba tak się ma....."nasi klienci bardzo sobie chwalą tą pianke....i wiedzą ze trzeba myć szybę cześciej niż raz w tygodniu i zeby niedopuścic do nawarstwiania sie brudu....Ja nadal ja bedę używać i polecać.Pozdrawiam serdecznie...

an-bud
06-07-2008, 02:29
a ja mam te pianke,25 pln wywalone w bloto,kupilem czyscik Wicuś za 3 pln i 100 x lepiej czysci szybe,dodam,ze mam porzadnie ubrudzona szybe,pale celowo iglastym drzewem,jednak palac na poczatku debem tylko,brudnej szyby ta pianka nie wyczyscila.Odpisuje ,bo mam wlasne praktyczne wyniki,a nie marketingowe.Poza tym uzywam do zmycia owdy z Ludwikiem,potem wszystko czyszcze czyscikami i mam szybe czysta,nie porysowana...ale pale kiepskim drzewem,wiec w moim Makrotermie szybko sie szyba brudzi.Wiecej tej pianki nie kupie.
Makroterm ma baaaaardzo prymitywne rozwiązanie doprowadzenia powietrza, tylko pod popielnik a 0 na szybę, zawsze będzie się brudzić ( po kilkunastu minutach palenia jest syf :evil: )

Cypek
06-07-2008, 03:52
Latem do tematu czyszczenia szyb wracacie ?
Nie macie co robić ?
Powinno być - jak wyczyścić kratkę od grila .

Lookita
06-07-2008, 05:48
:-) owszem,ja pale w kominku i grzeje sobie zasobnik,nie mam umowy z Gazownia podpisanej jeszcze....a co do pianki-krotko piszac,nie poradzi sobie ona z typowym zabrudzeniem przy paleniu w kominku.Nie oszukujmy sie,wiele czynnikow wplywa na stan szyby...jednak nie wdajac sie w kolejne dyskusje,uwazam osobiscie,ze za droga i za malo efektywna jest ta pianka...

sailor_ro
06-07-2008, 08:27
To ja będę nudny i jeszcze raz zapytam


"Hey

słuchajcie dostałem kominek od tesciow,uzywany bardzo sporadycznie,no i teraz chciałem przed montażem wyczyscic szybke(tutaj wiem ze jest mnogość preparatów i innyc sposobów podanych wyżej),natomiast czym czyscicie żeliwo,tzn. wnetrze i zewnetrze kominka?? (zwłaszcza wnętrze z pozostałości popiołu itd)
pozdrawiam"

dzieki

Lookita
06-07-2008, 08:41
tego nie wiem,ale poszukaj dokladnie,ja planuje najpierw oczyscic mechanicznie druciana szczotka osad po paleniu a potem...pomysle...:-)

Anna Broc
12-06-2010, 13:49
Sezon grzewczy minął ale będzie następny a ja dopiero teraz zebrałam się do napisania, że Cyk Cyk to jest to. Przedtem męczyłam się Starwaxem ale trzeba było długo zostawić na szybie, potem mazało sie, mycie trwało około pół godz .z oczekiwaniem aż zadzaiała i przerwami na odpoczynek, siły też musiałam dużo włozyć. A teraz na prawdę cyk cyk i po sprawie. Poczytałam tu na forum że aby szyba nie brudziła się musi byc suche drewno. Ja palę suchym ( chyba że dostawca oszukuje mnie) buk, dąb, grab, obojętnie czy palę powoli czy duzy płomień, i tak na drugi dzień dzień rano szyba jest przysmolona ( widac ciemne smugi tak jak płomień idzie ku górze, sadze czarne, białe lub przypalona brązowa maź. ) Wkład spartherm okrągły, nie wiem czy ma pyrolizę i nawiew na szybę.

mig21
17-02-2012, 13:27
Ja polecam mój sposób. Do mycia szyby wszystkie żrące ja kupuje za 6 zł, ale ważniejsze jest umyć czy też nanieść powłokę po czyszczeniu. Ja umytą szybę domywam (pokrywam) pianką przeciw kurzowi z biedrony o zapachu cytryny :) za ok 5 zł. Od czasu jak tak robię to brud po spryskaniu żrącym płynem schodzi duuuużo szybciej i prościej. Polecam!

mr6319
17-02-2012, 16:14
Uwaga! Rozwiązałem problem dręczący od lat mnie i moich znajomych. Używałem chyba już wszystkich środków do czyszczenia szyby kominkowej dostępnych na polskim rynku i nie byłym nigdy z nich zadowolony. Trochę lepiej spisywały się pianki, ale Cyk Cyk i pianka firmy Variant też były słabiutkie. Ostatnio kupiłem na allegro niemiecką piankę Top Cleaner. Słuchajcie, rewelacja! Szybę czyszczę przed każdym paleniem w kominku. Palę sezonowaną akacją i szyba troszkę zawsze się okopci. Ta pianka po prostu działa! Obecnie sprzedający powiększył opakowania z 300 ml do 500 ml i stwierdzam, że nie ma nic lepszego. Ta nowa, większa pianka nazywa się G&G. To produkt niemiecki i naprawdę działa. Żona używa jej do przypalonych garnków, grilli, piekarników, kuchenek itp. Szczerze polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja Cię w mordę nic tylko brać ludzie!!!!!!
Reklama oj reklama - żenująca zresztą!!!!

saip
19-10-2013, 21:53
Pozwolę sobie odświeżyć temat bo sezon się zaczął. Długo szukałem skutecznego płynu do szyby., Znalazłem płyn Alex do szyb kominkowych. Tani i dobry ;)

Frankai
20-10-2013, 09:20
Ja palę suchym ( chyba że dostawca oszukuje mnie) buk, dąb, grab, obojętnie czy palę powoli czy duzy płomień, i tak na drugi dzień dzień rano szyba jest przysmolona
Sprzedawca z pewnością oszukuje. Skoro drewno się sprzedaje "na pniu", to po co ponosić koszty i magazynować pod wiatą 3 lata? Porównaj ceny i jeżeli nie płacisz jakieś 50% więcej (koszt "zamrożenia" kapitału, wiaty, okresowego przekładania drewna, placu, itp.) to bajki opowiada. Zapytaj go ile drewna sprzedaje rocznie, a potem niech Ci pokaże skład.

Każda szyba się zabrudzi. Ta z pyrolizą też (mam taką), tylko że tą z pyrolizą można częściowo oczyścić poprzez dopalanie. Przy odpowiednio wysokiej temperaturze zabrudzenia się spopielają. Można o tym poczytać na stronach... ze sprzętem AGD - piekarniki to miewają. Chcąc zmniejszyć sobie wysiłek należy "rozbujać" kominek, aczkolwiek potem i tak się znowu zabrudzi. Z moich obserwacji to najbardziej się brudzi tuż po rozpaleniu i pod koniec grzania. Chcąc mieć łatwe czyszczenie, trzeba by pod koniec rozbujać i... zostawić potem otwarty do wypalenia. Podkładając blachę i szykując gaśnice ;)

21-10-2013, 20:06
Brudna szyba to skutek uboczny korzystania z kominka.

Zazwyczaj brudzi się kiedy palimy mokrym drewnem, wtedy para wodna z drewna osiada na szybie przyklejając do szyby również substancje smoliste. Podczas rozpalania wystarczy uchylić lekko drzwiczki kominka, i szyba pozostanie czysta. Gorzej z wygasaniem kominka, wtedy już ciężko jest utrzymać czystą szybę.

Niestety kto chce mieć kominek musi się liczyć z tym, że musi czyścić szybę, żeby korzystać z wszystkich uroków płonącego ognia.

Nie chce ci się czyścić szyby, nie baw się w kominek.

Jak ja czyszczę szybę, opisałem na moim blogu.
marekmika.blogspot.com

AleksandraMaj
22-10-2013, 12:16
Tylko przy uchylonych drzwiczkach szybciej się spala, a ja już wolę czyścić niż dorzucać drewna co chwilę:)
U nas sprawdzał się kiedyś niemiecki płyn do naczyń ale niestety wycofali go z produkcji, więc była lipa, a polskie już tak nie działały.
Teraz mamy taki specjalny środek do czyszczenia szkła w kominkach:
219995 (z vitcasa)
i sprawdza się idealnie

niktspecjalny
23-10-2013, 08:36
Szyby w dobrych wkładach nie traktuje sie chemią szkoda uszczelek w które ta chemia penetruje i robi rozpierduchę.:)

skorlaje
23-10-2013, 09:52
A czym polecasz mycie szyby w takim razie, bo rozumiem, że preparaty przeznaczone specjalnie do mycia szyb w kominkach to chemia, tak?

niktspecjalny
23-10-2013, 11:15
A czym polecasz mycie szyby w takim razie, bo rozumiem, że preparaty przeznaczone specjalnie do mycia szyb w kominkach to chemia, tak?
Tak mnięęę nauczono palenia na tym forum ,że gosposia wyciera tylko szybę w rogach(nie zawsze) zwykłym ręcznikiem jednorazowym bo palenie w moim kominku-smoluchu rozkminiłem dzięki sposobom przedstawionym tu przez fachowców.Preparatom mówię NIE !!!:yes:

skorlaje
23-10-2013, 11:23
Hmm.. ciekawe jaki masz kominek. Ja mam spore palenisko - szyba w kształcie L , gdzie front ma 50 cm x 1000; palę tylko grabem sezonowanym 2 lata i nie ma opcji, żeby doczyścić szybę zwykłym płynem! I nie chodzi ot o, że szyba jest mega brudna, bo myta jest po każdorazowym używaniu, po prostu lekkie zadymienie po wielogodzinnym paleniu nie ma szans żeby zeszło od płynu do szyb!
A z rozpalaniem nie mieliśmy problemu, bo wiele lat ćwiczyliśmy w domu rodziców :)

Kasia Wojtek
23-10-2013, 11:35
Niktspecjalny i dzięki Twojej odpowiedzi wiemy, że potrafisz palić tak, żeby prawie szyby nie zabrudzić. Że o posiadaniu gosposi nie wspomnę...
Wiem, ale nie powiem?

niktspecjalny
23-10-2013, 12:22
Hmm.. ciekawe jaki masz kominek. Ja mam spore palenisko - szyba w kształcie L , gdzie front ma 50 cm x 1000; palę tylko grabem sezonowanym 2 lata i nie ma opcji, żeby doczyścić szybę zwykłym płynem! I nie chodzi ot o, że szyba jest mega brudna, bo myta jest po każdorazowym używaniu, po prostu lekkie zadymienie po wielogodzinnym paleniu nie ma szans żeby zeszło od płynu do szyb!
A z rozpalaniem nie mieliśmy problemu, bo wiele lat ćwiczyliśmy w domu rodziców :)

Nie umisz:D palić.Nie mów na publicznym ,że czyścisz szybę
.bo myta jest po każdorazowym używaniu,.........
O matuniu jak ty palisz???To ,że nie potrafisz wynika z tego czyszczenia ale jak ci pomóc.Może forest,Batura-Eniu,bohunio,.już wiem bader

niktspecjalny
23-10-2013, 12:23
Niktspecjalny i dzięki Twojej odpowiedzi wiemy, że potrafisz palić tak, żeby prawie szyby nie zabrudzić. Że o posiadaniu gosposi nie wspomnę...
Wiem, ale nie powiem?

Nauczyła mnie tego branża nawet w moim smoluchu.Umiem :yes::D.układać polana,rozpałkę,szczapki,a szyba jest czysta bo wiem jak dysponowac powietrzem.

skorlaje
23-10-2013, 12:28
Dobra...szkoda gadać...
Teraz przynajmniej wiem dlaczego masz 8.450 postów - jak ja bym pisała takie pierdoły to miałabym ich pewnie już 10 000, a to chyba forum branżowe, a nie rozrywkowe???

Jednym słowem trafiony nick - niktspecjalny nie ma nic specjalnego do powiedzenia

skorlaje
23-10-2013, 12:33
gosposia wyciera tylko szybę w rogach(nie zawsze) zwykłym ręcznikiem jednorazowym


szyba jest czysta bo wiem jak dysponowac powietrzem.


No to czysta czy gosposia przeciera???

Zdecyduj się!!!

eniu
23-10-2013, 12:54
Dobra...szkoda gadać...
Teraz przynajmniej wiem dlaczego masz 8.450 postów - jak ja bym pisała takie pierdoły to miałabym ich pewnie już 10 000, a to chyba forum branżowe, a nie rozrywkowe???

Jednym słowem trafiony nick - niktspecjalny nie ma nic specjalnego do powiedzenia

Zaraz Ci przejdzie nie doceniać NIKTA...:cool:

Zaraz się dowiesz z kim zadzierasz...:rotfl:

skorlaje
23-10-2013, 14:03
Normalnie drżę ...

niktspecjalny
23-10-2013, 14:23
Zaraz Ci przejdzie nie doceniać NIKTA...:cool:

Zaraz się dowiesz z kim zadzierasz...:rotfl:

Powiedzcie jej ,że prawdę mówię???

niktspecjalny
23-10-2013, 14:30
Dobra...szkoda gadać...
Teraz przynajmniej wiem dlaczego masz 8.450 postów - jak ja bym pisała takie pierdoły to miałabym ich pewnie już 10 000, a to chyba forum branżowe, a nie rozrywkowe???

Jednym słowem trafiony nick - niktspecjalny nie ma nic specjalnego do powiedzenia
Znowu to samo .Czy ja gdzies piszę ,że masz idiotyczny nick???Taki niezrozumiały nic nie mówiący???Przecież napisałem ,że gosposia nie czyści ale wyciera czasami szybę w rogach ręcznikiem jednorazowym a nie chemią w butli.Nie pozostaje ci nic innego jak nauczyć się odpowiednio sterować powietrzem do spalania,używać dobrego sezonowanego paliwa a szyba będzie czysta no i ta gosposia.Nie zazdraszczaj.Nie tylko Ty byś ją chciała.
;););)

niktspecjalny
23-10-2013, 14:45
Normalnie drżę ...

Nie taki diabeł strasz jak go......................ale palić się musisz nauczyć bo nie potrzebie wydajesz kasę na chemię do szyby.Ot i cała filozofia.;););)

skorlaje
23-10-2013, 14:45
Po pierwsze nie pisałam, że idiotyczny nick tylko trafiony!
Po drugie mój nick mi akurat mówi bardzo wiele, a Tobie nie musi.
Po trzecie czy słowa czyszczenie i wycieranie to w przypadku zabrudzonej szyby od kominka nie są czasem synonimy???
Po czwarte gosposi nie zazdroszczę...własny dom lubię sprzątać sama! Poza tym czytaj uważniej - to nie ja wytknęłam gosposię tylko Kasia Wojtek, ale nie sądzę by Ci zazdrościła, tylko lekko to obśmiała, choć widzę, że nie ogarniasz :(

Do dyskusji na temat czyszczenia szyby kominkowej nic nie wnosisz KROPKA

niktspecjalny
23-10-2013, 14:48
................Teraz przynajmniej wiem dlaczego masz 8.450 postów ...............
Na wytłumaczenie tobie już statystyka skoczyła o co najmniej 6.Tak tu jest.Staram ci się wytłumaczysz a ty zaczynasz od obrażania.MUSISZ NAUCZYĆ się palić i dobrze sterować procesem w swoim kominku a problem z brudną szybą pójdzie w zapomnienie.ENIEK górą...........;););)

niktspecjalny
23-10-2013, 15:04
Po pierwsze nie pisałam, że idiotyczny nick tylko trafiony!
Po drugie mój nick mi akurat mówi bardzo wiele, a Tobie nie musi.
Po trzecie czy słowa czyszczenie i wycieranie to w przypadku zabrudzonej szyby od kominka nie są czasem synonimy???
Po czwarte gosposi nie zazdroszczę...własny dom lubię sprzątać sama! Poza tym czytaj uważniej - to nie ja wytknęłam gosposię tylko Kasia Wojtek, ale nie sądzę by Ci zazdrościła, tylko lekko to obśmiała, choć widzę, że nie ogarniasz :(

Do dyskusji na temat czyszczenia szyby kominkowej nic nie wnosisz KROPKA


.pozbywać się zanieczyszczeń lub brudu.........


ścieranie tarcie.


Do dyskusji na temat czyszczenia szyby kominkowej nic nie wnosisz

Jak nic nie wnoszę podpowiadam ,żebyś kasy nie wydawała to też źle.............my tak trochę ni z gruszki ni z pietruszki.A ze zrozumieniem staram się czytać ciebie ale nie pozwalasz mi w tym nic a nic.;););)


Po pierwsze nie pisałam, że idiotyczny nick tylko trafiony!
Po co ci to???Przecież nie o trafionych nickach my tu prawimy.Zawsze zaczynasz tak rozmowę???Trochę to dziwne.

skorlaje
23-10-2013, 15:05
Helloooł!!!!!!!!!
Ty mi nic nie tłumaczysz, a wypisujesz nic nieznaczące posty :rolleyes:

niktspecjalny
23-10-2013, 15:20
Helloooł!!!!!!!!!
Ty mi nic nie tłumaczysz, a wypisujesz nic nieznaczące posty :rolleyes:

Nabiłem już ich 8 szt.Tłumaczę ,że.......brudna szyba w kominku jest następstwem nie umiejętnego kierowania procesem spalanie i złym doborem paliwa do niego.Jeśli te powyższe elementy spełnione nie będą, szybę będziesz czyści cały czas i będziesz wydawać kasę.Post 9 by koleżance napisac ,że nie potrafi jeszcze palić w kominku.;);););)

malux20
23-10-2013, 15:32
nic więcej niż nikt napisał nie da się dodać - może to że przed zakupem wkładu warto to przemyśleć.

skorlaje
23-10-2013, 15:49
Naprawdę się ubawiłam, gdyż dowiedziałam się, że nieumiejętnie kieruję procesem spalania powietrza...doprawdy świetna rada dla osób z tego wątku :rotfl:
Nie wiem tylko po jaką cholerę wszystkie firmy produkujące kominki, robią te płyny do czyszczenia szyb, wystarczyłoby przecież poinstruować klienta o umiejętnym kierowaniu procesem spalania powietrza...no ale tak, zaraz usłyszę, że to przecież czysty marketing dla takich nieudaczników jak ja co to na spalaniu się nie znają!!!
oj ja głupia !!!

niktspecjalny
23-10-2013, 16:17
nic więcej niż nikt napisał nie da się dodać - może to że przed zakupem wkładu warto to przemyśleć.

I jak tu naprawiać swoją już nadszarpnięta reputację.Ale jak sam widzisz i kulturalnie też już nie można.Ale dziękuje za mile zdanie potwierdzające to czego nauczyliście mnie i nie tylko na naszym FM.
:yes:;););).To ,że może masz lipny wkład to twoja dodatkowa osobista porażka.

Dotyczy to oczywiście skorlaje (http://forum.muratordom.pl/member.php?123281-skorlaje)

niktspecjalny
23-10-2013, 16:29
...Naprawdę się ubawiłam, gdyż dowiedziałam się, że nieumiejętnie kieruję procesem spalania powietrza...doprawdy świetna rada dla osób z tego wątku...........


Nie pozostaje ci nic innego jak nauczyć się odpowiednio sterować powietrzem do spalania


MUSISZ NAUCZYĆ się palić i dobrze sterować procesem w swoim kominku


brudna szyba w kominku jest następstwem nie umiejętnego kierowania procesem spalanie i złym doborem paliwa do niego.


.Naprawdę się ubawiłam, gdyż dowiedziałam się, że nieumiejętnie kieruję procesem spalania powietrza...doprawdy świetna rada dla osób z tego wątku.......

Wszyscy w około mówią by uważać na rozmowę gdy w dyskusji bierze udział kobieta.Choć do końca tak być nie musi ale przyjmijmy ,że jest więc proszę zauważyć iż ta kobieta nie czyta mych postów ze zrozumieniem.Nigdzie nie napisałem ,że :
że nieumiejętnie kieruję procesem spalania powietrza.Powody tych nie porozumień jej wytłuściłem nabijając sobie znowu licznik............:p

skorlaje
23-10-2013, 16:33
No tak wszystkiemu pewnie winny lipny wkład!!!
Spartherm Varia 2R-100h-4S Linear - ostrzegam zatem wszystkich - przed kupnem wrócić na chemię i o spalaniu poczytać bo bez tego ani rusz !!!

Widzę nawet, że już nie zniżysz się do pisania do mnie wprost, tylko o mnie do innych - no cóż - do bezpośredniej wymiany argumentów siły nie starczyło :(

łał! i na dodatek zakompleksiony szowinista!!!

eniu
23-10-2013, 16:39
A czym polecasz mycie szyby w takim razie, bo rozumiem, że preparaty przeznaczone specjalnie do mycia szyb w kominkach to chemia, tak?

Szybę można wyczyścić popiołem. Tak jak się czyściło kiedyś srebra. Musi to być popiół z drewna, który nabierasz na mokrą szmatkę lub papierowy ręcznik. Czynność powtarzasz do skutku. Popiół zawiera te same związki chemiczne co większość płynów tyle, że jest "z natury" i za friko... Nabierając popiół, nie sięgaj za głęboko, bo tam może być piasek, który porysuje szybę.

Forest-Natura
23-10-2013, 18:40
Witam.
Skorlaje ... pomimo dosyć specyficznego sposobu wypowiedzi jaki preferuje forumowa wiewiórka, to ma rację ...
... mierzyłaś kiedykolwiek jaką wilgotność ma drewno którym palicie ... ?
... rozpalacie metodą górną czy dolną ... ?
... palicie zwartą porcją drewna czy rozwlekacie ogień na boki przy tak długim wkładzie ... ?
... jaką temperaturę osiągacie w swoim wkładzie ... ?
... czy taką że okładzina szamotowa oczyszcza się z sadzy sama podczas palenia ... ?
... jak dozujecie powietrze do spalania ... ?
... czy nie za szybko domykacie jego dopływ ... ?
Nawet w takim wkładzie jak Wasz można utrzymywać szybę w stanie nie wymagającym czyszczenia przez wiele dni ...
220228
... wystarczy że jest dobrany swą wielkością przeszklenia do powierzchni, której nie przegrzewa odpowiednio duża ilość drewna, jaką trzeba do niego załadować by wytworzyć w palenisku temperaturę rzędu 500 - 600 stopni. Trzeba to drewno (oczywiście suche, max. w granicach 10-15 % wilgotności) spalić metodą górną przy w miarę dużym dostępie powietrza (nigdy nie przekraczać w lewą stronę środkowego położenia "dzyndzla" z przodu wkładu służącego do regulacji dolotu powietrza) i na koniec warto oczywiście zapewnić jakiś sensowny odbiór takiej ilości energii żeby nie leciała bezpośrednio w komin. Ale to ostatnie już nie ma wpływu żadnego na czystość szyby ...
Dokładnie taki wkład jak Wasz zamieszczony na zdjęciu powyższym, użytkujący go inwestor czyści raz w tygodniu pomimo codziennego solidnego w nim palenia ... a i to robi dlatego że jest dosyć pedantyczny ... równie dobrze mógł by to robić pewnie i co drugi weekend albo i raz w miesiącu ... :rolleyes:
Pozdrawiam.
PS.1. Producenci wkładów czy też "kominków" nie produkują płynów do czyszczenia szyb - oni je tylko konfekcjonują i sprzedają tylko dlatego że jest na nie popyt ...
PS.2. Właśnie zaczynam trzeci sezon kominkowy z rzędu z jedną i wciąż tą samą butelką płynu do mycia szyb kominkowych ... będę musiał ją w końcu zużyć bo skończyła się nawet data ważności ...

nemi84
24-10-2013, 08:20
MUSISZ NAUCZYĆ się palić i dobrze sterować procesem w swoim kominku a problem z brudną szybą pójdzie w zapomnienie.
Otóż to! Ja parę dni temu dodałem post, że brudzi mi się strasznie wkład Maja z kratki.pl. 3 h palenia = 0,5 h czyszczenia. Ale w międzyczasie przebrnąłem przez bardzo długi temat na forum dotyczący brudnej szyby i pod jego koniec (chyba) Forest-Natura pokazał jak układa drewno i gdzie zapala. I to jest strzał w dziesiątkę!
Pierwsze i najważniejsze: suche drzewo, drugie - dużo powietrza, trzecie - dobry ciąg, czwarte - rozpalanie od góry.

Ja miałem zazwyczaj szybę tak czarną, że nie było widać ognia, a po zastosowaniu się do porad na FM wystarczy przetrzeć szybę mokrym ręcznikiem papierowym. Mój błąd polegał przede wszystkim na tym, że za mocno przymykałem szyber. Niestety wszystkiego trzeba się nauczyć - wcześniej nie wydawała mi się to żadna filozofia, ale byłem w błędzie.

r19
24-10-2013, 13:52
Otóż to! Ja parę dni temu dodałem post, że brudzi mi się strasznie wkład Maja z kratki.pl. 3 h palenia = 0,5 h czyszczenia. Ale w międzyczasie przebrnąłem przez bardzo długi temat na forum dotyczący brudnej szyby i pod jego koniec (chyba) Forest-Natura pokazał jak układa drewno i gdzie zapala. I to jest strzał w dziesiątkę!
Pierwsze i najważniejsze: suche drzewo, drugie - dużo powietrza, trzecie - dobry ciąg, czwarte - rozpalanie od góry.

Ja miałem zazwyczaj szybę tak czarną, że nie było widać ognia, a po zastosowaniu się do porad na FM wystarczy przetrzeć szybę mokrym ręcznikiem papierowym. Mój błąd polegał przede wszystkim na tym, że za mocno przymykałem szyber. Niestety wszystkiego trzeba się nauczyć - wcześniej nie wydawała mi się to żadna filozofia, ale byłem w błędzie.

Możesz dać linka do tego opisu?

nemi84
24-10-2013, 14:43
Polecam wątek:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103203-kominek-a-czarna-szyba

Co do sposobu ułożenia drewna pomyliłem się - zdjęcia wrzucił Piotr Batura:
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103203-kominek-a-czarna-szyba/page58

I cytat z Foresta:
"Witam.
Podsumuję (po raz ostatni, bo już kilka razy to samo było na FM w różnych wątkach).
By szyba w palenisku (wkładzie kominkowym) pozostawała czysta, potrzebna jest kompilacja następujących rzeczy:
1. Wysoka temperatura spalania (powyżej 500 - 550 stopni C)
2. Dopływ powietrza do spalania w odpowiedniej ilości
3. Dobrej jakości paliwo
I nic więcej !Ot i cała "tajemnica" palenia w kominku...i cieszenia się z faktu posiadania widoku ognia w miejsce "czarnej i śmierdzącej sadzą plamy"."

Ja bym dodał tu punkt 4 - odpowiednio otwarty szyber, bo w moim przypadku to jest element odpowiadający najbardziej za sadzę na szybie.

Kominki Piotr Batura
24-10-2013, 18:25
Warto o tym przypominać, bo to niezwykle przydatne informacje. A wpisy zadowolonych forumowiczów to miód na uszy:D
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103203-kominek-a-czarna-szyba&p=5027735&viewfull=1#post5027735
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?103203-kominek-a-czarna-szyba&p=5030399&viewfull=1#post5030399

Kominki Piotr Batura
24-10-2013, 18:30
No i jeszcze oryginał:
http://blog.kominki-batura.pl/?p=88

nemi84
25-10-2013, 06:42
No i jeszcze oryginał:
http://blog.kominki-batura.pl/?p=88
Brakuje jeszcze jednej informacji :). Na chłopski rozum - jeśli ogień pojawia się na górze, to pewnie trochę suszy drewno, które jest na dole i powoli ogień schodzi na dół. Przy paleniu na dole drzewo suszy się gwałtownie i kopci, a przy paleniu "do góry nogami" proces jest znacznie wolniejszy i część wilgoci już odparowała, kiedy ogień schodzi w dół.

Jako palacz od święta już pewnie nie zrezygnuję z tej metody :).

Kominki Piotr Batura
25-10-2013, 08:17
Drewno suszy się przed włożeniem do pieca...To o czym piszesz to raczej pozbywanie się resztek wilgoci. Ale dobrze kombinujesz:)

nemi84
25-10-2013, 08:56
Drewno suszy się przed włożeniem do pieca...To o czym piszesz to raczej pozbywanie się resztek wilgoci. Ale dobrze kombinujesz:)
Dokładnie to mam na myśli. Ja niestety nie dorobiłem się własnego sezonowanego porządnie drewna, ponieważ mieszkam (i mam kominek) od początku wakacji, a moja działka to aż 105 m kw., więc nie mam nawet gdzie go trzymać. W związku z tym mam drzewo z Castoramy, a palę głównie brykietem dokładając trochę drewna.

eniu
26-10-2013, 09:35
Uczyć trzeba w kółko od nowa, bo ciągle przybywa nowych uczniów. Trzeba też założyć uczniów niewyuczalnych. Ale generalnie "nauka nie idzie w las". Są też tacy uczniowie którzy ciągle przeszkadzają na lekcjach ;)...Dobry nauczyciel jednak, nie zniechęca się bo wie, że z takich uczniów czasem wyrastają pozytywne jednostki...:bye:

Frankai
26-10-2013, 15:03
Skorlaje ... pomimo dosyć specyficznego sposobu wypowiedzi jaki preferuje forumowa wiewiórka, to ma rację ...

Nie ma. Albo dobra - ma no i co? Umysł 5-latka, który się przekomarza, W Twoim poście było 100 razy więcej treści niż we wszystkich wiewiórczanych. Do tego post Badury, linki i człowiek jest już uświadomiony (o paleniu od góry nie wiedziałem). Zaraz sprawdzę jak się powinno palić, a jak nadejdzie sezon, to będę testował i w razie czego dopytywał. Dzięki.
PS. Dobrze, że tu nie zaglądałem tak często, bo tylko by czas stracił.

saip
27-10-2013, 01:27
Już to pisałem Alex, zobacz tutaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?74180-Czyszczenie-kominka&highlight=czyszczenie+kominka

Frankai
27-10-2013, 09:01
Już to pisałem
Jak to fajnie że forum ma coś takiego jak możliwość obejrzenia wszystkich postów. Zaglądamy i co widzimy? saip ma 5 postów. Wszystkie dotyczą środków do czyszczenia - szyb kominkowych i grafiti. Małointeligentnym akwizytorom czy też innym przedstawicielom producenta chemii - dziękujemy !!! :P

eniu
27-10-2013, 13:08
U nas w firmie (szkole) wisi takie motto. "Dobry nauczyciel musi być badaczem. By być dobrym badaczem, nie wystarczy pomysłowość. W branży zduńskiej badania nie mogą być pozbawione kontaktu z rzeczywistością. Tą rzeczywistość tworzą setki tysięcy urządzeń grzewczych w domach setek tysięcy użytkowników"

Czyli znów g.... wypływa na wierzch...
Człowiek g.... by wiedział, nie robiąc kilku pieców na kwartał....

butynski
27-10-2013, 17:49
U nas w firmie (szkole) wisi takie motto. "Dobry nauczyciel musi być badaczem. By być dobrym badaczem, nie wystarczy pomysłowość. W branży zduńskiej badania nie mogą być pozbawione kontaktu z rzeczywistością. Tą rzeczywistość tworzą setki tysięcy urządzeń grzewczych w domach setek tysięcy użytkowników"

Czyli znów g.... wypływa na wierzch...
Człowiek g.... by wiedział, nie robiąc kilku pieców na kwartał....
W mojej szkole wisiało nieco inne motto : Niech żywi nie tracą nadziei i przed Narodem niosą oświaty kaganek .

02-11-2013, 22:14
Cała instrukcja jak myć szybę kominka, czym i jak palić w kominku żeby nie musieć dokładać i mieć czystą szybę, testy brykietów i innego ustrojstwa do kominka znajdziesz na moim blogu. Zainteresowany? Zajrzyj, poczytaj, zastosuj w swoim domu.

http://marekmika.in