PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M36 SPOKOJNA PRZYSTAŃ



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

CityMatic
14-10-2009, 18:06
My już mieszkamy od dwóch miesięcy.... :D :D :D :D :D :D
To i ja chcę [email protected]

piotrradom
15-10-2009, 19:50
Ja również proszę o zdjęcia jeżeli można oczywiście [email protected]

mono777
16-10-2009, 14:57
... eeeeeeeeeeee tam... Pani Kasia to się tylko chyba pochwaliła :P

mono777
17-10-2009, 09:15
Cześć budowniczy jeżeli ktoś ma zrobioną już elektrykę bardzo proszę o podesłanie zdjęć z prac. Z góry dziekuje.

agagrusz
23-10-2009, 13:28
Witam wszystkich spokojnych przystaniowców :)
Chciałam się z Wami podzielić wiadomością, że wczoraj złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę :D
I jak wszystko pójdzie ładnie i sprawnie na wiosnę mury do góry... yy znaczy najpierw doły na fundamenty, a potem mury, ale ogólnie o te mury do góry chodzi :)))
Pozdrówka

CityMatic
23-10-2009, 19:51
Witam wszystkich spokojnych przystaniowców :)
Chciałam się z Wami podzielić wiadomością, że wczoraj złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę :D
I jak wszystko pójdzie ładnie i sprawnie na wiosnę mury do góry... yy znaczy najpierw doły na fundamenty, a potem mury, ale ogólnie o te mury do góry chodzi :)))
Pozdrówka
No to super kolejni budowniczowie tego fajnego projektu

Jeśli masz jakieś pytania pisz.....zawsze gotowy jestem odpowiedzieć wszak mam już troszkę tego domku:)
Pilnuj robotników szczególnie ze zbrojeniem zarówno w fundamentach jak i w stropie jest parę szczegółów które mogą być problematyczne- zmuś do budowy wg planów albo zrób specjalne przeliczenia i dopilnuj aby były wykonane zgodnie z nimi chodzi głównie o strop z Terivy czy monolityczny

agagrusz
23-10-2009, 23:30
Jeśli masz jakieś pytania pisz.....zawsze gotowy jestem odpowiedzieć wszak mam już troszkę tego domku:)
Pilnuj robotników szczególnie ze zbrojeniem zarówno w fundamentach jak i w stropie jest parę szczegółów które mogą być problematyczne- zmuś do budowy wg planów albo zrób specjalne przeliczenia i dopilnuj aby były wykonane zgodnie z nimi chodzi głównie o strop z Terivy czy monolityczny

City, ja mam mnóstwo pytań :))))
Co do fundamentów i stropów przeliczeń i zbrojeń... budujemy na Śląsku, mamy przeprojektowane fundamenty i strop (lany) na drugą kategorię szkód górniczych. Teraz zaczynamy poszukiwania ekipy, która nam ten dom postawi - oczywiście ekipy sprawdzonej, z polecenia, uczciwej, pracowitej, z doświadczeniem i myślącej.... taaaaak to takie naiwności początkującego inwestora :))

fidom
25-10-2009, 19:06
Serdecznie witam! Przymierzam się do budowy domu. Spośród wielu obejrzanych projektów najbardziej spodobała mi się Spokojna przystań Miałbym ogromną przyjemność zobaczyć ten dom w realu. Czy ktoś z osób pojawiających się na forum buduje swą "przystań" w woj.pomorskim? Jeśli tak,uprzejmie proszę o kontakt.Interesuje mnie też kontakt z osobą,która w tym projekcie realizuje wariant ze stropem drewnianym.

CityMatic
25-10-2009, 21:02
Serdecznie witam! Przymierzam się do budowy domu. Spośród wielu obejrzanych projektów najbardziej spodobała mi się Spokojna przystań Miałbym ogromną przyjemność zobaczyć ten dom w realu. Czy ktoś z osób pojawiających się na forum buduje swą "przystań" w woj.pomorskim? Jeśli tak,uprzejmie proszę o kontakt.Interesuje mnie też kontakt z osobą,która w tym projekcie realizuje wariant ze stropem drewnianym.

Nie mam adresu ale mogę dać Ci namiary na Słupsk-Kobylnica
Być może nie jest to blisko ale .....jeśli chcesz priv :wink:

fidom
26-10-2009, 15:35
Bardzo dziękuję za odpowiedź.Chętnie obejrzę nawet jutro.
Mój email [email protected]

CityMatic napisał

Nie mam adresu ale mogę dać Ci namiary na Słupsk-Kobylnica
Być może nie jest to blisko ale .....jeśli chcesz priv :wink:[/quote]

CityMatic
26-10-2009, 18:55
Przesłałem myślę wszystkie możliwe namiary na ten domek na pewno Trafisz czekamy na wrażenia jeśli wyprawa dojdzie do skutku :P

pieerr
26-10-2009, 21:13
My już mieszkamy od dwóch miesięcy.... :D :D :D :D :D :D

Witam Kasia,

z tej styrony Piotr i Monika. Widzieliśmy już Wasz domek. My jesteśmy na etapie- po tynkach, teraz hydraulik i posadzki. Mamy problem co do łazienki, dlatego proszę o zdjęcia łazienki, jeśli to możliwe. A przy okazji może więcej :)

[email protected]

CityMatic
27-10-2009, 13:54
My już mieszkamy :D

Proszę o zdjęcia na [email protected] :wink:

CityMatic
28-10-2009, 19:46
Przesłałem myślę wszystkie możliwe namiary na ten domek na pewno Trafisz czekamy na wrażenia jeśli wyprawa dojdzie do skutku :P

Super widzę, ze trafiliście :wink: bardzo się cieszę,ze udało mi się na taką odległość (ponad 600km) dobrze Was pokierować
A domek ładnie się ociepla i właściciel bardzo pracowity pracuje ciężko cała budowę :P i skoro widzieliście go zarówno na zewnątrz jak i w środku to teraz macie wyobrażenie jaka jest Spokojna \Przystań-a to fajny domek :lol:

CityMatic
06-11-2009, 14:09
No i tak nic się nie dzieje w naszym wątku-ja przestałem zamieszczać fotki ...chociaż niektórzy ładnie prowadza swoje dzienniki. Postępy idą pełną parą.
U mnie nastąpiło zatrzymanie-delikatne roboty ziemne dom w stanie stan surowy otwarty-i zima puka puk puk :wink:

OLA_OLL
06-11-2009, 16:42
cześć citi, jak możesz to daj parę fotek tego surowego :D

mirek05
09-11-2009, 05:28
... bo wykończeniówka idzie, podwieszanie sufitów, instalacja kominka, rekuperacja etc ..... a to fotogeniczne nie jest. A i na zewnątrz trochę roboty - podjazdy, nasadzenia, ogrodzenie front ....

Pozdrowienia dla budowniczych - domek cacko

CityMatic
09-11-2009, 14:05
... bo instalacja kominka, rekuperacja etc
Pozdrowienia dla budowniczych - domek cacko

:o to akurat jest bardzo ciekawe :roll: ja proponuje całą instalację umieścić na strychu jest baaardzo duży-myślałem, ze mniejszy ale jak tam wszedłem to :o :o :o :o :o

kot112
15-11-2009, 15:09
Halo, halo !!! - witam wszystkich budowniczych "spokojnej Przystani " . Otóż wszem i wobec informuje, że wreszcie się zdecydowałem i kupiłem projekt M36, załatwilem wszystkie pierdoły w urzędach i czekam na pozwolenie na budowe. Buduję w Elblągu - początek - wczesna wiosna 2010 . Obiecuję że będę tu częstym gościem. Pozdrowionka.

Mlody13
15-11-2009, 17:47
WItam,

Po przegladnięciu prawie wszystkich możliwych projektów:) Szmat czasu i zarwanych nocek nasz typ padł na Spokojną Przystań w wersji M36 z pojedynczym garażem.

Poczytałem troche na forum ale sporo osób buduje wersje z podwójnym garażem.
Czy jest ktoś kto zdecydował się na wersje M36???

Planowany strat: Pierwsza łopata w ziemie:) Lato 2010

W tym roku kupię projekt i go dostosuje. Bo kilka zmian się szykuje;)

CityMatic
15-11-2009, 21:53
Halo, halo !!! - witam wszystkich budowniczych Pozdrowionka.

Witam serdecznie to fajnie że jest nas coraz więcej :wink:

A z pojedynczym garażem -owszem budują :lol: i są na forum - na pewno się odezwą :)

agagrusz
16-11-2009, 06:23
WItam,

Po przegladnięciu prawie wszystkich możliwych projektów:) Szmat czasu i zarwanych nocek nasz typ padł na Spokojną Przystań w wersji M36 z pojedynczym garażem.

Poczytałem troche na forum ale sporo osób buduje wersje z podwójnym garażem.
Czy jest ktoś kto zdecydował się na wersje M36???

Planowany strat: Pierwsza łopata w ziemie:) Lato 2010

W tym roku kupię projekt i go dostosuje. Bo kilka zmian się szykuje;)

Witam,
my budujemy z pojedynczym garazem. Tzn mamy zamiar :) Zaczynamy na wiosnę 2010, teraz jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy budowlanej.
Nie robimy prawie żadnych zmian w projekcie, oprócz oczywiście okien i zamykamy to wejście do spiżarki od strony wiatrołapu.
Domek jest super, my tez baaardzo dużo czasu spędziliśmy na poszukiwaniu tego jedynego :)
Pozdrawiam

agagrusz
16-11-2009, 06:23
WItam,

Po przegladnięciu prawie wszystkich możliwych projektów:) Szmat czasu i zarwanych nocek nasz typ padł na Spokojną Przystań w wersji M36 z pojedynczym garażem.

Poczytałem troche na forum ale sporo osób buduje wersje z podwójnym garażem.
Czy jest ktoś kto zdecydował się na wersje M36???

Planowany strat: Pierwsza łopata w ziemie:) Lato 2010

W tym roku kupię projekt i go dostosuje. Bo kilka zmian się szykuje;)

Witam,
my budujemy z pojedynczym garazem. Tzn mamy zamiar :) Zaczynamy na wiosnę 2010, teraz jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy budowlanej.
Nie robimy prawie żadnych zmian w projekcie, oprócz oczywiście okien i zamykamy to wejście do spiżarki od strony wiatrołapu.
Domek jest super, my tez baaardzo dużo czasu spędziliśmy na poszukiwaniu tego jedynego :)
Pozdrawiam

agagrusz
16-11-2009, 06:23
WItam,

Po przegladnięciu prawie wszystkich możliwych projektów:) Szmat czasu i zarwanych nocek nasz typ padł na Spokojną Przystań w wersji M36 z pojedynczym garażem.

Poczytałem troche na forum ale sporo osób buduje wersje z podwójnym garażem.
Czy jest ktoś kto zdecydował się na wersje M36???

Planowany strat: Pierwsza łopata w ziemie:) Lato 2010

W tym roku kupię projekt i go dostosuje. Bo kilka zmian się szykuje;)

Witam,
my budujemy z pojedynczym garazem. Tzn mamy zamiar :) Zaczynamy na wiosnę 2010, teraz jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy budowlanej.
Nie robimy prawie żadnych zmian w projekcie, oprócz oczywiście okien i zamykamy to wejście do spiżarki od strony wiatrołapu.
Domek jest super, my tez baaardzo dużo czasu spędziliśmy na poszukiwaniu tego jedynego :)
Pozdrawiam

agagrusz
16-11-2009, 06:24
WItam,

Po przegladnięciu prawie wszystkich możliwych projektów:) Szmat czasu i zarwanych nocek nasz typ padł na Spokojną Przystań w wersji M36 z pojedynczym garażem.

Poczytałem troche na forum ale sporo osób buduje wersje z podwójnym garażem.
Czy jest ktoś kto zdecydował się na wersje M36???

Planowany strat: Pierwsza łopata w ziemie:) Lato 2010

W tym roku kupię projekt i go dostosuje. Bo kilka zmian się szykuje;)

Witam,
my budujemy z pojedynczym garazem. Tzn mamy zamiar :) Zaczynamy na wiosnę 2010, teraz jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy budowlanej.
Nie robimy prawie żadnych zmian w projekcie, oprócz oczywiście okien i zamykamy to wejście do spiżarki od strony wiatrołapu.
Domek jest super, my tez baaardzo dużo czasu spędziliśmy na poszukiwaniu tego jedynego :)
Pozdrawiam

agagrusz
16-11-2009, 06:24
WItam,

Po przegladnięciu prawie wszystkich możliwych projektów:) Szmat czasu i zarwanych nocek nasz typ padł na Spokojną Przystań w wersji M36 z pojedynczym garażem.

Poczytałem troche na forum ale sporo osób buduje wersje z podwójnym garażem.
Czy jest ktoś kto zdecydował się na wersje M36???

Planowany strat: Pierwsza łopata w ziemie:) Lato 2010

W tym roku kupię projekt i go dostosuje. Bo kilka zmian się szykuje;)

Witam,
my budujemy z pojedynczym garazem. Tzn mamy zamiar :) Zaczynamy na wiosnę 2010, teraz jesteśmy na etapie poszukiwań ekipy budowlanej.
Nie robimy prawie żadnych zmian w projekcie, oprócz oczywiście okien i zamykamy to wejście do spiżarki od strony wiatrołapu.
Domek jest super, my tez baaardzo dużo czasu spędziliśmy na poszukiwaniu tego jedynego :)
Pozdrawiam

agagrusz
16-11-2009, 06:28
Przepraszam, nie wiem dlaczego moja odp wkeliła się tyle razy...

pieerr
16-11-2009, 15:44
Witam serdecznie,

po przerwie chciałem napisać co udało mi się wykonać do zimy :) Instalacje elektryczne, tynki, posadzki-
http://www.lafarge-kruszywa.pl/doc/Agilia_Sols_A.pdf
Piec kupiłem na paliwo stałe: miał i eko-groszek:
http://www.adamgrobelny.pl/ktm.html

I to wszystko, nie za dużo, ale zawsze coś ;).

Pozdrawiam budowniczych

kalart69
16-11-2009, 17:40
Pozdrawiam wszystkich ,którzy budują dom "Spokojna Przystań"Budowe rozpoczęliśmy w Sierpniu,obecnie jesteśmy na etapie dachu.
Wprowadziliśmy trochę zmian,co wydaje się dla każdego oczywiste,z tych głównych to, że zrezygnowaliśmy z dwóch kominów,pozostał jeden tylko do kominka,dom będzie miał wentylacje mechaniczna- rekuperator,wszystko będzie rozprowadzone na poddaszu oraz ogrzewanie domu i ciepła woda poprzez pompę ciepła 6,4 kW firmy Nibe,oczywiście do tego podgrzewanie podłogowe.Na stronie www.kalart69.mojabudowa.pl można obejrzeć kilka fotek z budowy

MARTINA1
16-11-2009, 17:53
A ja się zastanawiam bo jak na mnie trochę duży - ale rozkład super !

CityMatic
16-11-2009, 22:03
Pozdrawiam wszystkich ,którzy budują dom "Spokojna Przystań"

Widziałem fotki,fajnie jest widzieć ten domek w róznych wydaniach.
Zauważyłem, ze przeważa wersja lustrzana


A co do REKUPERATORA
może ktoś podzieli sie co i jak w tej instalacji, wszystko przemawia za , ale jak wiadomo lepiej zrobić projekt i dobrać optymalną centralę...może ktoś na forum ma jakieś doświadczenie?szczególnie z rozmieszczeniem anemostatów, ich średnic?
Pozdrawiam wszystkich :wink:

MARTINA1
17-11-2009, 20:08
odnośnie fotek jeżeli jeszcze możecie powrzucać .... :D a i jak ktoś ma dziennik budowy to też ...

adaci
17-11-2009, 22:08
Witam serdecznie budujących i tych, którzy się przymierzają :D
Właśnie zakończyłem stan "zero", ale korzystając z łaskawej aury murarze dzisiaj rozpoczęli stawianie ścian z pustaków Eder - majster mnie namówił, ale materiał prezentuje się b. dobrze. Planuję wykonanie wentylacji mechanicznej z centralą rekuperacyjną - posty poprzedników zdecydowały o tym wyborze. Oczywiście nie stawiam żadnych kominów wentylacyjnych, okna będą bez nawiewników. Nie zdecydowałem się jeszcze na wybór centrali - kubatura pomieszczeń mieszkalnych to prawie 350m/3, ale doświadczeni forumowicze podpowiadają, że i te centrale o wydatku 250m/3/h tez wystarczą. Ogrzewanie planuje gazowe- kocioł dwufunkcyjny, z zamknieta komorą spalania i warstwowym zasobnikiem - do ogrzewania podłogowego. Kominek, rzecz jasna, też. Z zamkniętą komorą spalania- też. Poczytałem sporo na forum o problemach łączenia went. mech. z kominkiem i okapem kuchennym. Opinie sa różne, sami musimy sie zdecydowac na konkretny wariant.
Podziwiam tempo niektórych inwestorów. Ja się nie spieszę i zamierzam delektować się urokami budowania nieco dłużej
:P

jokey
18-11-2009, 20:26
Witaj,

Na stronie www.kalart69.mojabudowa.pl można obejrzeć kilka fotek z budowy


dzieki za zdjecia, mam 2 pytania, prosze o podanie:

1. Wymiar okien np kuchnia, sypialnia - dobrze widze, ze wszedzie ten sam ?
2. Wymiar drzwi wyjsciowych na taras z salonu

z gory dziekuje za odpowiedz,

OLA_OLL
18-11-2009, 21:23
[quote="adaci"]Witam serdecznie budujących i tych, którzy się przymierzają :D
Właśnie zakończyłem stan "zero", ale korzystając z łaskawej aury murarze dzisiaj rozpoczęli stawianie ścian z pustaków Eder - majster mnie namówił, ale materiał prezentuje się b. dobrze. Planuję wykonanie wentylacji mechanicznej z centralą rekuperacyjną - posty poprzedników zdecydowały o tym wyborze. ......

to ja się też pochwalę, wczoraj zalali nam strop:) Kielce

kalart69
18-11-2009, 21:56
Witaj,

Na stronie www.kalart69.mojabudowa.pl można obejrzeć kilka fotek z budowy


dzieki za zdjecia, mam 2 pytania, prosze o podanie:

1. Wymiar okien np kuchnia, sypialnia - dobrze widze, ze wszedzie ten sam ?
2. Wymiar drzwi wyjsciowych na taras z salonu

z gory dziekuje za odpowiedz,

Witaj!!!!
Okno w kuchni i w sypialni tzn wymiar,jest ten sam 180x145
Jezeli chodzi o duze drzwi wyjsciowe na taras z salonu to 275x235
pozdrawiam
Artur

MARTINA1
19-11-2009, 09:48
Witaj Kalart69 - bardzo dziękuję ,poproszę o jeszcze ..., mam pytanie odnośnie kąta nachylenia dachu to 30 stopni czy jakaś zmiana ?

CityMatic
19-11-2009, 09:50
to ja się też pochwalę, wczoraj zalali nam strop:) Kielce

:P Brawo mam nadzieję, ze wiecie jak zabezpieczyć na zimę gdybyście nie zdążyli przykryć :wink:

CityMatic
19-11-2009, 09:58
kalart69

:lol: jak już się pytamy to mam pytanie-szkoda ze kolega nie ujawnił się wcześniej tylko w chwili gdy już stoi tak dużo...teraz pewnie ta ładna dachówka brązowa pojawi się na dachu :wink:

1. Z czego macie zrobiony strop?płyta żerańska czy styropian z betonem?
2. Jaka jest wysokość pomieszczeń bo coś mi się wydaje że nie ma 2,70 ?

pytam bo mam wrażenie, że u Ciebie jest niżej dach, tzn bardziej wchodzi nad okna, a ja nie podnosiłem ścianki kolankowej i nad oknami do murłaty jest 50cm.

Dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam ...nie ukrywam, ze czekam na inne fotki :P

MARTINA1
19-11-2009, 10:24
I jeszcze jedno - to prośba do wszystkich jeśli macie zdjęcia , info i inne wiadomości wrzucajcie TU skorzystają i inni ,nie na priv........to mało koleżeńskie :wink:

kalart69
19-11-2009, 15:05
Martina 1 , CityMatic

Kat dachu jest nachylony pod kątem 30 stopni,czyli tak jak w projekcie.
Dachówka już powoli pokrywa więźbę dachową,wybraliśmy dachówkę ceramiczną Roben falista plus kolor kasztanowy
Odnośnie stropu,to zamiast tego co jest w projekcie ,został wylany strop żelbetonowy o grubości 14 cm,oryginalnie powinien być wg projektu 24 cm,dlatego wygląda dach trochę niżej,jednak przeanalizowaliśmy to dokładnie.
Wg nas cała bryła wygląda proporcjonalnie
To co widac na zdjęciach to tylko otwory okienne,planujemy wstawić okna Tur-plast czaplinek,ramy okienne są bardzo szerokie,ponadto to jest strona południowa,dużo słońca,mamy tez doswiadczenie że przy takich daszkach, przy deszczu mniej przycina na okna.
Zawsze chcieliśmy mieć taki typowy bungalow.
Nie pojawiałem się wcześniej,bo zaczęliśmy budowę w sierpniu,mówiąc prawdę to żona budowała,sam niedawno dołączyłem,teraz czekamy na skończenie dachu i teoretycznie zamykamy budowę i czekamy to przyszłego roku aby ta cała chemia odparowała.
Trochę zdjęć jest zrobionych z poszczególnych etapów budowy,oczywiście mogę się nimi podzielić jeżeli ktoś ma ochotę
Pozdrawiam
Artur

MARTINA1
19-11-2009, 15:22
OJ mamy mamy ,bardzo proszę o ciąg dalszy... z tym stropem trochę nie rozumiem wylaliście trochę cieńszy - dlaczego ? i co te parę cm mniej zmienia poza tym ,że troszkę obniża i to chyba niezauważalnie . Dachy z szerokim okapem były u nas kiedyś standartem i miały właśnie za zadanie ochronę ścian . :D A wygląda super !

kalart69
19-11-2009, 15:44
Wiele by pisać o stropie,znam przypadki ze stropem teriva ,który jest w naszym projekcie,że przy złym położeniu po prostu po dwóch,trzech latach po prostu się obniży,a pękające sufity są dla mnie rzeczą bardzo denerwującą.Budowlańcy ogólnie potrafią Ci wszystko wytłumaczyć,najczęściej jak coś nie wyjdzie to są to tzw uroki ,betonowania,tynkowania itp... itd.
Poddasze nasze będzie nieużytkowane,wykorzystane tylko do rozprowadzenia wentylacji mechanicznej,także będą wiercone otwory w stropie do pomieszczeń wg projektu rekuperacji,będzie chyba łatwiej wiercić w 14 cm niż 24 cm.Myślałem też przed położeniem więźby dachowej aby zamówić większe murłaty ale tak jak wspominałem wcześniej po głębokiej analizie pozostaliśmy przy naszych zmianach,okap dachu zrobiliśmy o 10 cm krótszy(długość końcowa krokwi od murłaty powinna być 90cm,my zrobiliśmy 80cm) i zamiast tradycyjnej w mojej okolicy skrzyni zrobiliśmy nadbitkę z paneli,dla nas jest to bajka.
Znaleźliśmy młoda ekipę dekarzy i muszę przyznać,że są bardziej dokładni i układni niż starzy wyjadacze i rutyniarze.Kolejne zdjęcia z etapu dachu na moim blogu
Pozdrawiam
Artur

MARTINA1
19-11-2009, 16:16
Dziękuję, czekam na zdjęcia i wycenę poszczególnych etapów..... :D

CityMatic
19-11-2009, 19:09
Dziękuję za odpowiedz, tak jak myślałem co do niewielkich zmian u Ciebie - ale domek super, w ogóle mnie się podoba dlatego go buduję.
Ładna działka i jak widzę otoczenie waszego to też domki podobnego typu.
Będę obserwował wasze poczynania :P
U mnie teraz przerwa zimowa tak jak u Was wszystko musi ładnie odparować, przewietrzyć sie i ustabilizować domek jest rozległy, a fundament duży :wink:

Teraz rozmyślam nad projektem wentylacji mechanicznej-wstępne średnice i materiały są wypisane teraz tylko rozmieszczenie anemostatów i zobaczę jak to będzie wyglądać na projekcie -jak skończę podzielę sie na forum

Pozdrawiam

adaci
19-11-2009, 21:14
Proszę o pomoc w sprawie dachu. Jego powierzchnia, to ok. 340m2 ( 320 m2 efektywnego pokrycia) gdzies to znalazłem, ale nie w projekcie :oops:
W dodatku do projektu ( koszty, materiały) wyszukałem informacje, że potrzeba na to prawie 6.5 tysiąca (!) sztuk dachówki ceramicznej zakładkowej. Coś mi to nie gra... Majster mówi, że na 1 m2 potrzeba 10-13 sztuk dachówki. Z prostego rachunku wynika, że nie może byc jej potrzeba az tyle!
Jesli ktoś juz przećwiczył ten temat, to prosze o podzielenie się doświadczeniem - chodzi mi o dachówke ceramiczną, zakładkową.
A więźba? Znalazłem, że należy kupić ok. 14,76 m3.
Jestem na etapie murowania ścian nośnych, ale juz chcą mi sprzedawac dachówkę i chciałbym coś w tej materii wiedzieć...

Pozdrówka,

Adam

CityMatic
19-11-2009, 22:40
Proszę o pomoc w sprawie dachu. Jego powierzchnia, to ok. 340m2 ( 320 m2 efektywnego pokrycia) gdzies to znalazłem, ale nie w projekcie :oops:
W dodatku do projektu ( koszty, materiały) wyszukałem informacje, że potrzeba na to prawie 6.5 tysiąca (!) sztuk dachówki ceramicznej zakładkowej. Coś mi to nie gra... Majster mówi, że na 1 m2 potrzeba 10-13 sztuk dachówki. Z prostego rachunku wynika, że nie może byc jej potrzeba az tyle!
Jesli ktoś juz przećwiczył ten temat, to prosze o podzielenie się doświadczeniem - chodzi mi o dachówke ceramiczną, zakładkową.
A więźba? Znalazłem, że należy kupić ok. 14,76 m3.
Jestem na etapie murowania ścian nośnych, ale juz chcą mi sprzedawac dachówkę i chciałbym coś w tej materii wiedzieć...

Pozdrówka,

Adam


Wszystko zależy od tego ile szt dachówki wchodzi na m2 z tego większość sprzedawców wyliczy Ci ile potrzeba dachówki ,gąsiorów i innych dodatków
np dla Creaton Viva Neu RG12 4320/193/4/6
dachówka podstawowa/gąsior/trójnik/dekiel gąsiora

CityMatic
19-11-2009, 22:55
Jego powierzchnia, to ok. 340m2 ( 320 m2 efektywnego pokrycia) gdzies to znalazłem, ale nie w projekcie :oops:
A więźba? Znalazłem, że należy kupić ok. 14,76 m3.

:lol: Ja to napisałem na poprzedniej stronie i potwierdzam obliczenia są 100% pewne :wink: dla wersji podstawowej bez zmian i udziwnień :)
Z tego materiału powstaje więźba o niewielkiej ilości odpadów i bez braków

adaci
20-11-2009, 21:54
A jak sobie Szanowne Koleżeństwo radzi z problemem drzwi zewnetrznych? W projekcie mają one naswietla boczne i górne - prawdopodobnie b. kosztowne i trudne w realizacji. Czy zmieniacie to rozwiązanie na bardziej praktyczne, a jednoczesnie nie zaburzające estetyki sciany frontowej? Mój majster proponuje na etapie budowy zmniejszyc wymiary otworu drzwiowego. Pogadam z kier. budem, może on coś doradzi.
Czy drzwi zewnetrzne koniecznie musza takie " pancerne", jak w wielu katalogach? Brakuje mi takich bardziej przeszkolonych. Czy wynika to z aspektów bezpieczenstwa i zabezpieczenia przed włamaniami? Co o tym myslicie?

Pozdrawiam,

Adam

adaci
20-11-2009, 21:56
Dziekuję City-matic za cenne informacje :D

Adam

CityMatic
21-11-2009, 05:41
A jak sobie Szanowne Koleżeństwo radzi z problemem drzwi zewnetrznych?Adam
U mnie na etapie projektu otwór ma 150cm, takie też jest nadproże ,oryginalnie drzwi wejściowe mają 2m a w świetle wejścia 0,9m.

A czy względy bezpieczeństwa przemawiają za zmianą chyba raczej nie gdyż do budynku złodziej nie wchodzi przez drzwi(najbardziej solidne),a inne miejsca słabiej zabezpieczone.
U mnie będą 90/60 ale jeszcze nie wiem z której strony. :wink:

mono777
21-11-2009, 09:43
A jak sobie Szanowne Koleżeństwo radzi z problemem drzwi zewnetrznych? W projekcie mają one naswietla boczne i górne - prawdopodobnie b. kosztowne i trudne w realizacji. Czy zmieniacie to rozwiązanie na bardziej praktyczne, a jednoczesnie nie zaburzające estetyki sciany frontowej? Mój majster proponuje na etapie budowy zmniejszyc wymiary otworu drzwiowego. Pogadam z kier. budem, może on coś doradzi.
Czy drzwi zewnetrzne koniecznie musza takie " pancerne", jak w wielu katalogach? Brakuje mi takich bardziej przeszkolonych. Czy wynika to z aspektów bezpieczenstwa i zabezpieczenia przed włamaniami? Co o tym myslicie?

Pozdrawiam,

Adam
My w naszym domku zostawiliśmy otwór 1,6 m, drzwi + skrzydło (świetlik). doszliśmy do wniosku, że mniejsze drzwi będą troszkę szpecić front domu :), ale to już kwestia gustu i indywidualna koncepcja :):).

adaci
21-11-2009, 18:39
dziękuje za odpowiedzi, widzę, że dość powszechnie odstępujemy od naświetli ( nadświetli). Jeszcze troszkę podrążę temat. Otóż górny poziom otworów okiennych w kuchni to 235cm. Drzwi zewnętrzne, ich górna krawędź bez nadświetla górnego, będą ok. 30 cm niżej. Czy to nie zaburzy estetyki frontu? W projekcie te krawędzie są w jednym poziomie.
Zgadzam się, że "zwykłe" 90cm drzwi mogą być nieco zbyt wąskie - dodatkowo zdominowane wysuniętą do przodu szeroką bramą garażową. Widziałem w necie ofertę Hormann'a. proponuja drzwi zewnętrzne i bramę garażową w pakiecie. Drzwi mają 100 lub 110cm szerokości i naswietle środkowe. Wydają mi się interesującą propozycją.
Dzisiaj "objeżdżałem" rowerem okoliczne place budów. Oglądałem te różne drzwi wejściowe. Generalnie porażka, ale o gustach się nie dyskutuje...
A brama garażowa do M36a to ma mieć 460cm x 225 cm?

pozdrawiam z Przedgórza Sudeckiego,

Adam

jokey
21-11-2009, 21:24
Witaj,


Okno w kuchni i w sypialni tzn wymiar,jest ten sam 180x145
Jezeli chodzi o duze drzwi wyjsciowe na taras z salonu to 275x235
pozdrawiam
Artur

bardzo dziekuje za odpowiedz, prosze jeszcze o uzupelnienie:
1. okna w garazu - wymiary ?
2. czy mozecie wstawic na strone zdjecie tej strony domu, gdzie bedzie wlasnie widac 2 okna garazowe + lazienkowe + pokoj ?
3. Drzwi wejsciowe - wymiary ?
4. Dlaczego Tur-Plast Czaplinek ?

jestem na etapie adaptacji - stad tyle pytan.

z gory dziekuje !

kalart69
22-11-2009, 10:04
1. okna w garazu - wymiary ?
2. czy mozecie wstawic na strone zdjecie tej strony domu, gdzie bedzie wlasnie widac 2 okna garazowe + lazienkowe + pokoj ?
3. Drzwi wejsciowe - wymiary ?
4. Dlaczego Tur-Plast Czaplinek ?

Witam!!!1
1. Okna w garażu- 90x90
2.Na stronie bloga kalart69.mojabudowa.pl we wpisie etap z dachem wstawiłem jedno zdjęcie gdzie jest ujęta ściana boczna garażu,łazienki,pokoju
3.Drzwi wejsciowe 100x200
4.Do tej pory dostałem najlepsza ofertę i uważam klasę okien,mają dobre profile,potrójne szyby i współczynnik 0,7 przenikania ciepła.Do drewnianych okien nikt mnie nie przekona!!!!!!
Pozdrawiam

jokey
22-11-2009, 11:25
Witaj,


1. Okna w garażu- 90x90
2.Na stronie bloga kalart69.mojabudowa.pl we wpisie etap z dachem wstawiłem jedno zdjęcie gdzie jest ujęta ściana boczna garażu,łazienki,pokoju
3.Drzwi wejsciowe 100x200
4.Do tej pory dostałem najlepsza ofertę i uważam klasę okien,mają dobre profile,potrójne szyby i współczynnik 0,7 przenikania ciepła.Do drewnianych okien nikt mnie nie przekona!!!!!!
Pozdrawiam

dziekuje za szybka odpowiedz, zostaly tylko jeszcze jedne drzwi, te z pokoju na taras (nie z salonu tylko pokoju obok salonu), jesli mozna to poprosze rowniez o ich wymiar (oryginal zostal z projektu ?).

Interesuje mnie tez, czy w tych duzych drzwiach na tras bedziesz mial jakies poprzeczne wzmocnienia ? Czy tez bedzie to jedna tafla szkla ? Slyszalem, ze przepisy reguluja to w jakis sposob, a chcialbym u siebie takich poprzecznych wzmocnien uniknac.

dziekuje za wstawienie zdjecia, widze teraz, ze w lazience tez masz 90x90, natomiast sam zastanawiam sie nad zmniejszeniem od tej wlasnie strony wymiaru okien w garazu (tlumacze to sobie wzgledami bezpieczenstwa), lazienkowe jednak dam duze, takie samo jak w pokoju obok.

Jesli mozna spytac, okna zamawiales w samym Czaplinku, czy ktoryms z oddzialow ? - tez nie planuje drewnianych okien.

kalart69
23-11-2009, 17:47
dziekuje za szybka odpowiedz, zostaly tylko jeszcze jedne drzwi, te z pokoju na taras (nie z salonu tylko pokoju obok salonu), jesli mozna to poprosze rowniez o ich wymiar (oryginal zostal z projektu ?).

Interesuje mnie tez, czy w tych duzych drzwiach na tras bedziesz mial jakies poprzeczne wzmocnienia ? Czy tez bedzie to jedna tafla szkla ? Slyszalem, ze przepisy reguluja to w jakis sposob, a chcialbym u siebie takich poprzecznych wzmocnien uniknac.

dziekuje za wstawienie zdjecia, widze teraz, ze w lazience tez masz 90x90, natomiast sam zastanawiam sie nad zmniejszeniem od tej wlasnie strony wymiaru okien w garazu (tlumacze to sobie wzgledami bezpieczenstwa), lazienkowe jednak dam duze, takie samo jak w pokoju obok.

Jesli mozna spytac, okna zamawiales w samym Czaplinku, czy ktoryms z oddzialow ? - tez nie planuje drewnianych okien.[/quote]


Drzwi balkonowe z Kuchni są wymiarowo wg projektu.
Drzwi wyjściowe na taras z salonu będą składaly sie z dwóch skrzydeł i jedno z nich przesuwane do drugiego takze będzie tylko jedna poprzeczka pośrodku
Oferte dostałem z oddzialu Czaplinka,jednak okna będa wstawiane dopiero na wiosnę.Czekamy na przyszły rok aby kolejny etap czyli cala stolarka,elektryka i tynki wykonać po zimie
Pozdrawiam
Artur

CityMatic
23-11-2009, 18:22
Teraz rozmyślam nad projektem wentylacji mechanicznej
http://www.imagic.pl/files//15069/./rekuperacja%20wywiew.JPG

wywiew też Q200


http://www.imagic.pl/files//15069/./rekuperacja%20nawiew.JPG

Jak ktoś ma inne pomysły -a może i projekt to niech się odezwie? :wink:

jokey
23-11-2009, 19:07
Witaj,



Drzwi balkonowe z Kuchni są wymiarowo wg projektu.
Drzwi wyjściowe na taras z salonu będą składaly sie z dwóch skrzydeł i jedno z nich przesuwane do drugiego takze będzie tylko jedna poprzeczka pośrodku


Ups, faktycznie moje niedomowienie, drzwi z kuchni na taras mial nie bede, powiekszam salon o ten jeden taras. Chodzilo mi o te drzwi z sypialni (w projekcie) na taras, ale one sa chyba identyczne ?

Jedna pionowa - ok, chodzilo mi o poziome, jesli nie musi ich byc to super.

jokey
23-11-2009, 19:28
Witaj,

Teraz rozmyślam nad projektem wentylacji mechanicznej
...
Jak ktoś ma inne pomysły -a może i projekt to niech się odezwie? :wink:

a gdzie chcesz dac sam rekuperator, zasyssanie i wydmuch ? Czy to istotne wzgledem stron swiata ?

Jak sadzisz/sadzicie jest sens kopac rure do zasysania w ziemi i ciagnac pod granice dzialki/lasu jakies 100-150m od domu ? Wymiennika zadnego w ziemi nie chce, tylko czy te dodatkowe 100m rury wplynie jakos (pozytywnie ?)na "walory" powietrza czy tez dac sobie spokoj ? Moze ktos ma jakies doswiadczenie ? Kiedys wachalem taki patent w palacu w salonie jakiegos krezusa, mial rury zasysajace wyciagniete do parku wlasnie przed palacem. Efekt byl jak zalaczyl wentylacje w salonie kapitalny. A ja mam ten las po sasiedzku...

Rowniez bede wdzieczny za wskazowki, projekty i pomysly.

CityMatic
23-11-2009, 20:34
a gdzie chcesz dac sam rekuperator, zasyssanie i wydmuch ? Czy to istotne wzgledem stron swiata ?

Rekuperator na kominie na strychu w pomieszczeniu ocieplonym wełną mineralną
powietrze rurą podziemną dł: ok 16-18m z północy z głębokości 2,10m. Wydmuch do garażu i wentylacją grawitacyjną do góry.


Jak sadzisz/sadzicie jest sens kopac rure do zasysania w ziemi i ciagnac pod granice dzialki/lasu jakies 100-150m od domu ?

Nie wiem, czy to aby nie za daleko...wentylator może mieć trudności z pokonaniem takich oporów tak długiego odcinka rury :-?

CityMatic
23-11-2009, 21:45
http://www.imagic.pl/files//15069/./rozprowadzenie%20powietrza.JPG

jokey
24-11-2009, 12:32
Witaj,

[img]


dzieki !, ja rozmawialem dzisiaj z czlowiekm z firmy instalujacej wentylacje, mam przeslac im skan projektu domu i dostane od nich projekt instalacji oraz oferte w kilku wariantach urzadzen. Przy pozniejszym zleceniu im montazu (co zakladam) nie kasuja za projekt. Podziele sie niezwlocznie po otrzymaniu odpowiedzi, skan wysle im prawdopodobnie jutro, jak odbiore projekt od architekta. Jesli chcialbys, zebym o cos konkretnego ich zapytal to pisz prosze.

CityMatic
24-11-2009, 14:27
Jesli chcialbys, zebym o cos konkretnego ich zapytal to pisz prosze.

Pamiętaj o innej kubaturze domu :wink:
Później napiszę coś więcej :P

CityMatic
24-11-2009, 17:08
Wiem ze dużo bym chciał ale poczytałem troszkę forum, sprawdziłem w innych źródłach i ostatecznie wniosek nasuwa sie jeden:na 100% musi być wentylacja mechaniczna w naszym domku- a czy ją wykonam wg projektu jakiegoś speca czy sam to już inna kwestia.
Wyczytałem ze błędy takiej wentylacji polegają w głównej mierze na niemożliwości wyregulowania przepływów do poszczególnych pomieszczeń oraz hałasie jaki wydobywa się z wentylacji podczas jej pracy, dlatego też zastosuję w moim projekcie stopniowanie rur z centralnego rozgałęźnika wszystkie nawiewy będą miały puszki rozprężne(część o regulowanych przepływach)
Uwzględnię wszystkie ewentualne zyski i straty ciepła zasysanego przez reku, wykonam wyłączenie na czas pracy okapu kuchennego i zmienię zakres obrotów przy pracy centralnego odkurzacza(zastosuję mechaniczne sterowanie wentylacją grawitacyjną w czasie braku pracy rekuperatora) samodzielnie zwiększę izolację przewodów(lub zastosuje przewody rurowe twarde w izolacji samodzielnie je ocieplając)opomiaruję pracę rekuperatora, oraz wprowadzę nagrzewnicę wodną lub elektryczną dla podniesienia sprawności rekuperatora

Ale będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś np podzieli się swoimi doświadczeniami,projektem lub planem wykonania w naszym domku wentylacji mechanicznej
Pozdrawiam :wink:

CityMatic
24-11-2009, 20:20
Tak pisałem o kubaturze domu, a więc według obliczeń ma 350m3 objętości powietrza do wymiany na 1h.
Jest dużo urządzeń o takich parametrach zobaczymy jaki zaproponuje koledze firma zajmująca się tym profesjonalnie na co dzień :wink:

CityMatic
26-11-2009, 19:01
Analizuje różne go typu podłączenia, i udało mi się coś znaleźć -może komuś się to przyda?
http://www.imagic.pl/files//15069/./komin.JPG

1. Wentylator i centrala wentylacyjna powinny być zaopatrzone w przepustnice zwrotne uniemożliwiające cofanie się powietrza do centrali lub kominka.
2. Średnice kanałów nawiewnych powinny być przeliczone dla łącznego przepływu: z centrali plus z kominka.
3. Zamiast nawiewnych korzystniej użyć anemostatów wywiewnych (struga ciepłego powietrza jest wówczas kierowana w dół).
4.Dodatkową korzyść da umieszczenie nawiewników w pobliżu zaworów termostatycznych grzejników c.o. (włączenie ciepłego nadmuchu z kominka szybko wyłączy grzejnik).
5.Ponieważ ilość powietrza wentylacyjnego i kominkowego może być znaczna należy zapewnić swobodny przepływ poprzez otwarcie drzwi lub zastosowanie odpowiednio dużych kratek wentylacyjnych.
6. Ponieważ nadmuchowe ogrzewanie kominkowe ma charakter recyrkulacyjny następuje mieszanie się powietrza pochodzącego z wszystkich ogrzewanych pokoi, holu i pomieszczenia z kominkiem.

Rekuperator musi być włączony jeśli ogrzewanie kominkiem pracuje. W przeciwnym przypadku gorące powietrze cofa się do centrali i może spowodować jej uszkodzenie.
Moce wentylatorów "w kominku" i centrali wentylacyjnej powinny być zbliżone, aby układ pracował bez zakłóceń

Jeśli kominek z systemem rozprowadzającym ma pracować jako podstawowy układ grzewczy domu, rozsądnym jest zlecić projekt i wykonanie firmie profesjonalnie zajmującej się ogrzewaniem nadmuchowym.
Powietrze do spalania.
Zbyt mała ilość powietrza do spalania to najczęstszy powód złego funkcjonowania kominków. Kominki z wkładami zużywają do spalania od 6 do 8 m3 powietrza na godzinę, a kominki otwarte nawet od 200 do 1000 m3. Jeśli w domu są nieszczelne okna i drzwi, to powietrze zasysane przez kominek może się dostać tymi właśnie nieszczelnościami. W domach ze szczelnymi oknami jednym ze sposobów na dostarczenie wystarczającej ilości powietrza do spalania jest wykonanie specjalnego kanału, którym powietrze będzie doprowadzane do kominka bezpośrednio z zewnątrz. Jeśli takiego kanału nie ma, to w domach z wentylacją grawitacyjną kominek może zakłócać jej działanie, na przykład zasysając powietrze z kanałów wentylacyjnych.
W przypadku wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej należy ją tak zbilansować, by zapewnić więcej powietrza nawiewanego niż wyciąganego.

adaci
26-11-2009, 20:35
Dzięki, CityMatic, dobra robota, mnie się na pewno przyda. Korzystając z łaskawej aury murarze szybko wznoszą ściany stanu surowego, ale wiem, że na tym etapie muszę planować wiele rozwiązań, także went. mech. z centralą rekuperacyjną.
Mam pytanie - czy warto zrezygnowac z budowy komina dla kotła kondensacyjnego ( zamknieta kom. spalania) i wypuścic przewód powietrzno spalinowy przez ścianę boczną? Może taki kocioł mógłby wisieć sobie w łazience ( nie chcę tam wanny, wystarczy fajny brodzik), wtedy droga " za ścianę" byłaby naprawdę krótka? Z kotłowni zrobiłbym sobie np. pralnię? Co sądzą o tym użytkownicy gazu dla ogrzewania swoich M36a? W sobotę pogadam sobie o tym z dobrym hydraulikiem-instalatorem, ciekaw jestem jego zdania na ten temat.
Pozdrawiam,

Adam

CityMatic
27-11-2009, 05:50
Mam pytanie - czy warto zrezygnować z budowy komina dla kotła kondensacyjnego ( zamkniętą kom. spalania) i wypuścić przewód powietrzno spalinowy przez ścianę boczną?

Można i tak, ale np. u mnie i tak murowali komin wentylacyjno spalinowy, w nim jest również odpowietrzenie kanalizacji, dodatkowo zdawałem sobie sprawę ze przez niego będzie odprowadzenie zużytego powietrza wydmuchiwanego przez rekuperator, a i jeszcze czerpnia powietrza do niego jest po tej stronie (co u Ciebie ma być wyrzut spalin)domu.
Dodatkowo zastanawiałem się nad samym technicznym zagadnieniem zapewnienia CWU i CO.
CWU to zasobnik obok pieca(a to już w łazience nie będzie ładnie wyglądało :( dodatkowo rozdzielacz na ogrzewanie)będąc w kotłowni prawie jest to w centrum domu, wszystkie rurki wody jak i ogrzewania równomiernie się rozchodzą; nie wyobrażam sobie plątaniny rurek w łazience.
Dodatkowo instalacja solarna(przyszłościowa też będzie podłączona do pieca), a to kolejne rurki z sufitu, no i jeszcze cyrkulacja, a to pompka i kolejne rurki :-?
Jak już będziesz miał ścianki działowe to sam stwierdzisz, że to zły pomysł bo (w wersji M36aL), po prawej stronie kotłowni jest miejsce na to wszystko o czym piszę natomiast na wprost jest miejsce na pralkę, a nad nią na suszarkę 1,4m.

To tyle, napisałem bo też myślałem o tej "oszczędności", ale po analizie zrezygnowałem.
Co nie znaczy, że u Ciebie może być inaczej :wink:
Pozdrawiam

jokey
30-11-2009, 20:19
Witaj,



Jest dużo urządzeń o takich parametrach zobaczymy jaki zaproponuje koledze
firma zajmująca się tym profesjonalnie na co dzień :wink:

no to prosze, ponizej standardowa profesjonalna odpowiedz nr 5 (bo zajmuje 5 dni, a dostali pelne info i liste pytan lacznie z Twoja propozycja) przez litosc nie cytuje nazwy "polecanej" firmy - dam im jeszcze jedna szanse. Jutro zadzwonie ich pozdrowie, a w czwartek pojade uscisnac reke "miszczom" i dowiedziec sie tego co mi potrzebne.


http://www.imagic.pl/files/view/15864/budowa/wm_oferta_1.jpg
http://www.imagic.pl/files/view/15864/budowa/wm_oferta_2.jpg

p.s. Artur w srode jakby co bede w Czaplinku. Przejzalem projekt dokladniej i juz sie domyslam, dlaczego nie masz w lazience 180x145 okna. Ja sie jeszcze waham, zmiescic sie zmiesci, za to garazowych z tej strony raczej zrezygnuje (u mnie to pn-wsch sciana).

CityMatic
30-11-2009, 20:30
:lol:

:o :o :o :o :o :o :o :o :o
Normalnie porażka :-?
Ale zdzierają kasy!!!przecież to jest jawne okradanie-na pewno to tyle nie kosztuje :o
a ten rzekomo obrotowy!!przecież on miesza powietrze zużyte z napływowym może i jest to dobra centrala, ale za taką kasę to można mieć wypasionego Bartosza :roll:
Dobrze ze planuje to zrobić sam-centralę oczywiście kupię ale reszta "tymi rękami"
:roll: czekam na inne opinię i kosztorysy ale ten to naprawdę można sie usmiać 43.310 pln :lol: :lol:

CityMatic
30-11-2009, 21:59
REKUPERATOR MISTRAL 600 DUO EC PRO-VENT
http://www.pro-vent.pl/obrazki/600geoEC_ster.jpg

Ostatnio pojawił sie taki recu z Mistrala i jest jednym z naj, a na pewno jest tańszy od tego z oferty- :wink: a wątpię aby to on był w niej uwzględniony :lol:

jokey
02-12-2009, 19:18
Witaj,


REKUPERATOR MISTRAL 600 DUO EC PRO-VENT
Ostatnio pojawił sie taki recu z Mistrala i jest jednym z naj, a na pewno jest tańszy od tego z oferty- :wink: a wątpię aby to on był w niej uwzględniony :lol:

Wiec tak, z panem z super firmy od wnetylacji rozmawialem i tam narazie nic wiecej nie zalatwie. Chodzi o to, ze projekt wentylacji mechanicznej powinien byc zawarty w dokumentacji skladanej z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowe (tym bardziej jak sie chce miec rure w ziemi - a ktos pozniej chcialby np. nam dzialke przekopac bo jakas instalcje bedzie kladl do kolejnych dzialek - to ta rura musi byc na mapie naniesiona - z rury-czerpni w ziemi po rozmowie z kolejnym panem jednak zrezygnowalem.) Podobno teoretycznie moze nawet wystapic problem z odbiorem budynku bez adaptacji instalacji wentylacji mechanicznej (kominiarz moze stwierdzic, ze nie ma zgodnie z projektem ciagow w lazience, kuchni itd.). Super firma od wnetylacji nie ma swojego pana do adaptacji projektow - "zajmujemy sie tylko montazem", okazalo sie, ze pan ktory mi wykonuje adaptacje wod-kan moze mi tez zrobic projekt wentylacji mechanicznej. Ta adaptacja bedzie nanoszona jako ostatnia na projekcie wiec spodziewam sie jej za okolo miesiac. Wstawie na forum jak bedzie gotowe.

A z ciekawostek jakich sie dzisiaj dowiedzialem, to jeszcze jedna jest warta uwagi. Prawodpodobnie po zmianie ostatniej przepisow prawa, kazdy piec CO musi posiadac uziemienie, bez niego nie odbiora budynku (chodzi o to, ze piece maja kontakt z pradem i zeby grzejnik nikogo nie zabil). Znajomi wiercili w posadzce 5m dziure, zeby w gotowym juz domu uziemienie do pieca zalozyc.

CityMatic
02-12-2009, 22:28
A z ciekawostek jakich sie dzisiaj dowiedzialem, to jeszcze jedna jest warta uwagi. Prawodpodobnie po zmianie ostatniej przepisow prawa, kazdy piec CO musi posiadac uziemienie, bez niego nie odbiora budynku (chodzi o to, ze piece maja kontakt z pradem i zeby grzejnik nikogo nie zabil).

To już było wcześniej :) tylko nie każdy tego przestrzegał - ja montowałem 10mm2 żółto zielony linkę jeszcze przed 5 laty :wink:

kot112
03-12-2009, 16:46
Nie wiem - może i jestem niedoinformowany a może w woj. warminsko - mazurskim archtekci branży konstrukcyjno - budowlanej nadinterpretują prawo budowlane. Czy możecie mi więc szanowni forumowicze podpowiedzieć czy jak oddawaliście swoje projekty spokojnej przystani do adaptacji dla architektów , to czy konstruktor przed podpisaniem projektu tez Wam mówił, że konieczne jest badanie geologiczne gruntu pod fundamenty ? ( koszt. ok. 1000 - 1200 zł !!!! ), czy też Wam ściemniał że musi dokonać ponownych przeliczeń konstrukcyjnych więzby dachowej ? , czy wymagano od Was charakterystyki energetycznej budynku do pozwolenia na budowę ????? - prosze o pomoc w zakresie Waszych doświadczeń w tym temacie - zanim zacznę się kłócić wole zapytać i dokładnie przestudiować prawo budowlane. Z góry dziękuję .

CityMatic
03-12-2009, 19:08
Nie wiem - może i jestem niedoinformowany a może w woj. warminsko - mazurskim archtekci branży konstrukcyjno - budowlanej nadinterpretują prawo budowlane. Czy możecie mi więc szanowni forumowicze podpowiedzieć czy jak oddawaliście swoje projekty spokojnej przystani do adaptacji dla architektów , to czy konstruktor przed podpisaniem projektu tez Wam mówił, że konieczne jest badanie geologiczne gruntu pod fundamenty ? ( koszt. ok. 1000 - 1200 zł !!!! ),

Nie nic takiego nie wymagano ,ale miałem badanie gruntu dla przydomowej oczyszczalni ścieków- może to się przydało -ale wątpię



czy też Wam ściemniał że musi dokonać ponownych przeliczeń konstrukcyjnych więźby dachowej ?

Po co ? Obliczona jest na najcięższą dachówkę -więc z dużym zapasem na cokolwiek innego.
Ja sobie policzyłem ile jest na dachu u mnie w bardzo bliskim przybliżeniu
18,4 tony!!!


, czy wymagano od Was charakterystyki energetycznej budynku do pozwolenia na budowę ????? .

Po co ? Charakterystyka sporządzana jest przed odbiorem domu do użytkowania, a więc po zgłoszeniu do urzędu o zakończeniu budowy i wydaniu decyzji na zamieszkanie!!



- prosze o pomoc w zakresie Waszych doświadczeń w tym temacie - zanim zacznę się kłócić wole zapytać i dokładnie przestudiować prawo budowlane. Z góry dziękuję .

Proszę- jak coś więcej to pytaj :wink:

kot112
04-12-2009, 06:57
City - dzięki za podpowiedz. Utwierdziłeś mnie w przekonaniu że chcą ze mnie zedrzeć więcej kasy niż powinni. Tak więc poszukam innego - bardziej uczciwego konstruktora. Pozdrawiam.

luket
07-12-2009, 11:39
Witam wszystkich! (mój pierwszy post na forum :D )

Pewnie masz gotowy projekt, który wymaga adaptacji. Konstruktor aby dokonać takiej adaptacji potrzebuje badań gruntu, na którym będzie stał Twój dom. Konieczne jest to dla prawidłowego zaprojektowania sposobu posadowienia budynku.
Odnośnie więźby to może się tak zdarzyć, że zachodzi potrzeba analizy więźby dla warunków klimatycznych danego obszaru kraju. Wszystko zależy jakie warianty zawiera projekt i gdzie zamierzasz budować.

mikolayi
07-12-2009, 11:49
geotechnika - bardzo się przyda - niejeden wątek był tu o problemach bo nie zrobiono najpiew badań gruntowych

przeliczenie więźby - brawo dla konstruktora - zmieniła się (zmienia) norma wiatrowa. Widać śledzi gość co w trawie piszczy
Jeśli masz adaptację typówki ,to sprawdź wg jakiej normy liczone jest obciążenie wiatrem

z tym świadectwem energetycznym do wniosku o pozwolenie to nic nie wiem... ale może coś przeoczyłem ?

przestudiuj dokładnie prawo budowlane... moze coś tam jest ?

iza_i_pawel
12-12-2009, 10:49
Witam,
Wcześniej pisaliśmy na innym forum o naszych zamiarach m.in., że zdecydowaliśmy się na projekt "Spokojna przystań M36L”.
Parter, bez poddasza, jeden garaż itd.
Mamy zamiar ruszyć na wiosnę 2010 dołączając do grona "spokojnoprzystanowiczów"!

Tak wygląda domek - projekt, który już kupiliśmy (na pociechę tym co tęsknią za jednogarażową wersją):
http://www.fothost.pl/upload/09/50/f6023e16.jpg (http://www.fothost.pl)

...tak rzut:
http://www.fothost.pl/upload/09/50/7aaec68a.jpg (http://www.fothost.pl)

...a takie chcemy zrobić w nim zmiany:
- likwidacja pom. 5 i 13;
- zmiana 14-stki;
- powiększenie (łazienka) pom. 7 kosztem pom. 8
ale kosztem pom. 9 powiększenie pom. 8;
- przeniesienie drzwi z domu do garażu na drugą ściankę;
- zmniejszenie otworu drzwi wejściowych;
- likwidacja drzwi do spiżarni z wiatrołapu;
- likwidacja wielu okien i drzwi na taras.
http://www.fothost.pl/upload/09/50/053b40f5.jpg (http://www.fothost.pl)

w sumie niewiele zmian...

i jeszcze wymiary - skan z projektu:
http://www.fothost.pl/upload/09/50/65aa7c02.jpg (http://www.fothost.pl)

Z niecierpliwością czekamy na Wasze ewentualne komentarze. Nam się podoba. Co sądzicie o zmianach?
Nie są jeszcze wykonane - może macie jakieś inne rozwiązania, pomysły.

Będziemy na prawdę wdzięczni. Dziękujemy z góry.

P.S. Tymczasem INWESTOR tak się niecierpliwi i martwi opiniami o DROGIM DACHU, że już dom raz postawił i dach też już raz wykonał - nie łatwy, ale cóż...
http://www.fothost.pl/thumb/09/50/thumb_4ce5dcf3.jpg (http://www.fothost.pl/show.php/2690123_Makieta.jpg.html)

Pzdr. Izabela i Paweł

OLA_OLL
12-12-2009, 20:38
wg mnie, po likwidacji wielu okien, w domu będzie za cieeeemno. Jestem zwolenniczką jasnych, słonecznych domów

MARTINA1
12-12-2009, 20:45
,,,,,,,,,,,,

iza_i_pawel
13-12-2009, 15:35
Witam,
Dziękuję za opinie :D - kilka na forum i kilka na pw.
Muszę przyznać, że troszkę się walnąłem w przerysowywaniu zmian, a kilku nie zjażyłem. Z tym niedoświetleniem to święta racja.
W projekcie są np. po dwa wąskie okna - my je zastąpimy jednym, większym, dzielonym - bez takiej ścianki między oknami. Oczywiście w "realu" okna w pokojach będą na środku ścian.

Teraz przedstawiam wersję po ostatnich zmianach uwzgledniającą część WASZYCH uwag, za co dziękujemy:
http://www.fothost.pl/upload/09/50/10c73138.jpg (http://www.fothost.pl)

Pzdr. Izabela i Paweł.

MARTINA1
13-12-2009, 16:43
...

CityMatic
13-12-2009, 21:50
Witam
Dodatkowo-a raczej koniecznie wyrzućcie wejście na strych z korytarza do garażu najbliżej jego prawej ściany-nie jest to efektowny element widziany z salonu :wink:
Jeśli chodzi o labirynt ze ścian to faktycznie powstał bardzo nieczytelny szlak komunikacji w domu-zbyt dużo załamań-będzie nie ładnie :cry: dodatkowo likwidacja 5 jest jakimś nieporozumieniem w domu w którym - raz robicie dużą jadalnie, a pozbywacie się dodatkowego WC....jakoś wbrew naturze(przewidujecie dużo ludzi przy stole,a nie pozwalacie im korzystać z
WC ???)
Myślę ze tak na szybko tyle uwag przemyślicie to jeszcze :lol:

A tak przy okazji witamy w wątku o bardzo ciekawym domku :wink:

MARTINA1
13-12-2009, 21:55
.............

jokey
13-12-2009, 22:20
Czesc,


Witam,

Teraz przedstawiam wersję po ostatnich zmianach uwzgledniającą część WASZYCH uwag, za co dziękujemy:
Pzdr. Izabela i Paweł.

jak szalec to szalec,

zakladam, ze dopasowales ulozenie domu na dzialce wzgledem stron swiata (ta sypialnia...) ...to jeszcze

1. podstawowa zmiana jak dla mnie - bo najtansza na tym etapie - powiekszenie salonu o taras - zobacz linie daczu, nic nie zmieniasz z dachem a masz kilka m.kw. salionu wiecej (ok. 8), z ktorego korzystasz caly rok a nie tylko kilka dni w roku jak z tarasu. Ocen co ci sie bardziej przyda. Musisz tylko zrobic fundamenty.

2. Wywal kominek i komin - puknij sie w piers i odpowiedz sobie czy warto wydac tyle kasy na komin+kominek? Ile razy z niego skorzystasz ? Ile bedziesz musial wydac na renowacje salonu po zadymieniu go kominkiem ;) ? Moze lepiej zainstalowac wentylacje mechaniczna za te pieniadze ... albo cokolwiek innego np duzy tv + zestaw denona na ktorym sobie bedziesz puszczal kominek w full hd ;) Tego komina i tak nie potrzebujesz do podlaczenia pieca CO jak widze wiec mozesz z niego zrezygnowac, bo w tym ukladzie kominek robi sie droga fanaberia.

3. Mala lazienka dla gosci ... moze da sie upchnac gdzies blizej wyjscia ?

...nurtuje mnie tylko ten komin wlasciwy i piec CO - gdzie ma sie u Ciebie znajdowac ?

No i gratuluje wyboru projektu ! Przyjemnosci w budowaniu :) !

MARTINA1
13-12-2009, 22:44
.............

iza_i_pawel
14-12-2009, 11:52
Witam,


Odnośnie punktu nr 1 - chyba tak to nie funkcjonuje -fundamenty do przeprojektowania ?
- tak, tak to jest, ale my już to przemyśleliśmy - mały taras pod dachem z widokiem na duuuży ogród - to nam pasuje. Dom i tak nie jest mały, a ile znowu w tym salonie siedzieć!? - żart.


2. Wywal kominek i komin - puknij sie w piers i odpowiedz sobie czy warto wydac tyle kasy na komin+kominek? Ile razy z niego skorzystasz ? Ile bedziesz musial wydac na renowacje salonu po zadymieniu go kominkiem ? Moze lepiej zainstalowac wentylacje mechaniczna za te pieniadze ... albo cokolwiek innego np duzy tv + zestaw denona na ktorym sobie bedziesz puszczal kominek w full hd Tego komina i tak nie potrzebujesz do podlaczenia pieca CO jak widze wiec mozesz z niego zrezygnowac, bo w tym ukladzie kominek robi sie droga fanaberia.
Jak mam wywalić kominek jak ja chcę nim ogrzewć dom przez System Dystrybucji Gorącego Powietrza - DGP!? ...+gaz.


3. Mala lazienka dla gosci ... moze da sie upchnac gdzies blizej wyjscia ?

...nurtuje mnie tylko ten komin wlasciwy i piec CO - gdzie ma sie u Ciebie znajdowac ?
Może się da gdzieś upchnąć tą łazienkę, ciągle walczymy z myślami, a piec - OGRZEWANIE GAZOWE zgodnie z projektem - kotłownia pom. 11.


Niezbyt mnie przekonują te zmiany ...zapowiada się labirynt przy wejściu i brak małego wc tylko dla gości uważam za błąd...
- labirynt przy wejściu nie jest taki straszny. Ta ścianka, która powstanie będzie długości (na wysokości) max. do linii zabudowy kominka i jak mówią projektanci/architekci dzięki temu będzie zachęcała do wejścia... hmmm TAK MÓWIĄ.
Poza tym powstanie mały przedpokój/wiatrołap z przesuwanymi, chowanymi w ścianę drzwiami, szafą wnękową itd.

P.S. Dziękujemy za powitania na forum (te na PW też). Cieszymy się, że przyczyniamy się do powiększenia rodziny spokojnoprzystanowiczów, a tak przy okacji jeśli moglibyście wstawić lub przesłać na e-mail swoje przystanie!?

My chcemy zacząć, gdzieś tak marzec/kwiecień 2010, tak, że mamy czas jeszcze na zmiany, a za cenne uwagi dziękujemy.
Pzdr. Izabela i Paweł.

MARTINA1
14-12-2009, 11:55
....

iza_i_pawel
14-12-2009, 14:04
hehe - raczej założymy DZIENNIK BUDOWY, ale to i tak dopiero wiosną.

Jak na razie, zmiany, zmiany, zmiany...

Oto zmiany po Waszych uwagach oraz przykład okna jakim chcemy zastąpić te z projektu:
http://www.fothost.pl/upload/09/51/ddbd07bb.jpg (http://www.fothost.pl)

Pzdr. Izabela i Paweł.

luke_p
15-12-2009, 14:12
Hej,

Do tych użytkowników, co już są na wykończeniu, lub duża za sobą mają. Możecie trochę więcej o kosztach napisać. Ja buduje na śląsku i szukam aktualnie ekipy.

Interesują mnie koszta pt.: fundament (kompleksowo), ściagny, dach. ew SSZ.
Wszelkie informacje mile widziane, jeśli nie chcecie pisać na forum to proszę o PM.

Dzięki.

MARTINA1
15-12-2009, 14:15
...

mono777
15-12-2009, 19:14
Za dużo byście chcieli :) zima idzie robota stoi ! :), a wykończeniówka wnętrz średnio fotogeniczna jest :). Pozdrawiam :)

MARTINA1
16-12-2009, 10:16
..............

agagrusz
16-12-2009, 11:09
Do Iza i Paweł
No, no ciekawe zmiany.
My też zaczynamy budować na wiosnę wersję z pojedynczym garażem.
Również zastanawialiśmy się nad zlikwidowaniem małego wc. Ale to nie jest dobry pomysł. Każdy gość wejdzie z buciorami do łazienki w części domu, która raczej jest częścią prywatną, a przestanie w tym moemencie nią być. A sytuacja, że np jedno z was jest chore, a drugie przyjmuje jakiś gości i ci goście chodzą wam po praktycznie całym domu, nie można na luzie iść w piżamce do łazienki, bo nie wiadomo, czy się na kogoś obcego nie trafi po drodze :) Spróbujcie jeszcze pomyśleć nad tym.
Podoba mi się zmiana "okołowejściowa" - całkiem ciekawe rozwiązanie.
A czemu zmieniacie wejscie od garażu do pomieszczenia gosp.? W tej wnęce w garazu mogą być półki czy mogą stać kosiarki, i liczne inne sprzęty, a tak pozbywacie się tego miejsca. Jeśli macie zamiar ogrzewać gazem to piec zajmuje przeciez niewiele miejsca, wg mnie spokojnie drzwi mogłyby być tak jak były.
A zamiast stołu w kuchni co będzie? Szafki kuchenne do konca? Spróbujcie zrobić jakąś wizualizajce kuchni, żeby się nie zrobiła taka podłużna i wąska. Tzn wiem czy taka się zrobi, ja tez jeszcze nie mam pomysłu na kuchnię, chodzi mi tylko o to, żeby zobaczyć czy tak jak planujecie zrobić będzie dobrze wyglądać. No i jaki będzie widok w stronę kuchni od wejscia? Na co goście będą patrzeć na wejsciu do dużego pokoju?
Naprawdę bardzo ciekawe rzeczy zrobiliście z tym domem, dzięki Wam można na niego spojrzeć trochę inaczej.

My nie robilmy praktycznie żadnych zmian - podoba nam się tak jak jest. Jedynie zmieniamy okna na "normalne" i troszkę zmieniamy układ okien w salonie oraz zamykamy wejscie do spiżarni od wiatrołapu, ale to chyba wszyscy robią :):)

Mam nadzieję, że założycie dziennik i będziecie intensywnie w nim robić wpisy ze zdjęciami włącznie :):):)
Pozdrawiam serdecznie

agagrusz
16-12-2009, 11:11
Za dużo byście chcieli :) zima idzie robota stoi ! :), a wykończeniówka wnętrz średnio fotogeniczna jest :). Pozdrawiam :)

mono wszystko związane z tym domkiem jest bardzo fotogeniczne :)

agagrusz
16-12-2009, 11:22
do Iza i Paweł,
sorki, skupiłam się na rysunku z przekreślonym stołem, teraz dopiero widzę, że wkleiliście potem ze zmianami :) Fajnie, ze zostawiliście to wc :)
Pozdrawiam

MARTINA1
17-12-2009, 15:48
........................

iza_i_pawel
17-12-2009, 21:02
A może ktoś inny jeszcze buduje i chce wrzucić zdjęcia ?
...a mogłabyś jakąś swoją wrzucić, z ciekawymi rozwiązaniami jakie zastosowałaś?

Pzdr. Paweł.

iza_i_pawel
17-12-2009, 21:19
Do Iza i Paweł
No, no ciekawe zmiany...
My też zaczynamy budować na wiosnę wersję z pojedynczym garażem.
Również zastanawialiśmy się nad zlikwidowaniem małego wc. Ale to nie jest dobry pomysł. Każdy gość wejdzie z buciorami do łazienki w części domu, która raczej jest częścią prywatną, a przestanie w tym moemencie nią być. A sytuacja, że np jedno z was jest chore, a drugie przyjmuje jakiś gości i ci goście chodzą wam po praktycznie całym domu, nie można na luzie iść w piżamce do łazienki, bo nie wiadomo, czy się na kogoś obcego nie trafi po drodze :) Spróbujcie jeszcze pomyśleć nad tym.
Podoba mi się zmiana "okołowejściowa" - całkiem ciekawe rozwiązanie.
A czemu zmieniacie wejscie od garażu do pomieszczenia gosp.? W tej wnęce w garazu mogą być półki czy mogą stać kosiarki, i liczne inne sprzęty, a tak pozbywacie się tego miejsca. Jeśli macie zamiar ogrzewać gazem to piec zajmuje przeciez niewiele miejsca, wg mnie spokojnie drzwi mogłyby być tak jak były.
A zamiast stołu w kuchni co będzie? Szafki kuchenne do konca? Spróbujcie zrobić jakąś wizualizajce kuchni, żeby się nie zrobiła taka podłużna i wąska. Tzn wiem czy taka się zrobi, ja tez jeszcze nie mam pomysłu na kuchnię, chodzi mi tylko o to, żeby zobaczyć czy tak jak planujecie zrobić będzie dobrze wyglądać. No i jaki będzie widok w stronę kuchni od wejscia? Na co goście będą patrzeć na wejsciu do dużego pokoju?
Naprawdę bardzo ciekawe rzeczy zrobiliście z tym domem, dzięki Wam można na niego spojrzeć trochę inaczej...

Witaj,
My niestety ciągle bijemy się z myślami jakie zmiany powprowadzać, a jakie nie. Dobrze, że architekt pozwolił oddać projekt po Świętach, bo i tak się wyrobi w terminie o jaki prosiłem.

Drzwi w pom. gospodarczym wstawiłem na drugą ścianę ot tak sobie, ale sugerowałem sie tym, że ja zawsze sam wjeżdżam do garażu i nigdy nie wyjeżdżamy z niego zapakowani do auta (no chyba, że będziemy mieli automatyczną bramę :wink: ) - więc parkowanie jak najbliżej tejże ściany, na której oryginalnie są drzwi pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni z drugiej strony samochodu - tak se wymóżdżyłem....

WC - to małe - raczej zostanie, ale takie gdzieś na 1,4-1,6m2.

Głównym źródłem ciepła u nas ma być kominek 18kW – system DGP, więc o wielkość piecyka w POM. Gosp. Się nie martwię, ale my chcemy mieć tam właśnie suszarnię, pralnię, prasowalnię i graciarnię.

No i oczywiście, że tak wielkie poddasze będzie zagospodarowane nie tylko na graciarnię, ale zrobię tam dla siebie pokoik.

Z tą zmianą "okołowejściową" - też jeszcze walczymy i chyba po przesunięciu wstawimy zwykłe drzwi. Na pewno drażni mnie wejście na wprost w SALON. To też takie mało prywatne. I jeszcze - po pierwsze nie mogę znaleźć drzwi i wykonawcy do nich - takich, które chowają się w ścianę, a nie przesuwają po niej / obok niej. Po drugie - już sam nie wiem...

W kuchni ciągle zmiany - jak zauważyłaś ta ścianka po lewej stronie cyferki 3 została wydłużona. Była koncepcja zainstalowania właśnie tam płyty, ale teraz na tapecie jest wpasowanie w tą niewielką kuchnię WYSPY, hmmm, sam nie wiem. Tu gdzie "zniknęliśmy" stół - jak na razie koncepcje się zmieniają, ale jesteśmy blisko, może niedługo zdradzę.

...tam gdzieś ktoś wcześniej pisał coś o nadmiarze szaf wnękowych - nie, to nie tak, w przedpokoju/wiatrołapie również - może jedna, ale nie w każdej wnęce - bez przesady.
Tak po za tym - to tylko nasze zmiany, pomysły, myśli - finalna wersja jeszcze przed nami. Ściankami działowymi to pewnie jeszcze będę jeździł przed samym ich postawieniem...

To na razie tyle.

P.S. Z tym dziennikiem budowy to się tak zastanawiamy... Inni coś niechętnie pokazują swoje inspiracje.

Pzdr. Paweł.

agagrusz
18-12-2009, 07:34
do Iza i Paweł

No i oczywiście, że tak wielkie poddasze będzie zagospodarowane nie tylko na graciarnię, ale zrobię tam dla siebie pokoik[quote]
to planujecie normalne schody, czy tylko ten wyłaz z ... u was widzę jest w garażu?
My wyłaz przenosimy do pomieszczenia gospodarczego. Planujemy ogrzewac głównie gazem i kominkiem z DGP, wiec piec nie zajmie duzo miejsca, tez zastanwiam sie nad tym, czy nie miec tam pralni, ale widze dwa minusy: 1) brak okna, 2) troche daleko od sypialni i łazienki. To ostatecznie sobie wymysle, jak juz staną ściany - chociaz trochę, żeby widzieć co będzie wygodniejsze. Bo jeszcze rozważam zrobienie wnęki na pralkę w łazience i na razie nie wiem jak to rozwiązać.

A co do przesuwnych drzwi - tez planujemy zrobić wlasnie takie chowane w ścianę - chcemy mieć takie zamiast normalnych drzwi - jak się wchodzi z salonu do "części prywatnej". Rozmawialiśmy o tym z architektem, który adaptował nam projekt - powiedzial, że w tym przypadku najlepiej zrobić ściankę z karton gipsu i pomiędzy nią a normalną scianę chować drzwi. Nie wiem czy jest to najlepsze rozwiązanie, jeszcze będziemy się nad tym zastanawiać, ale takie bierzemy pod uwagę. Wiem, że gdzieś czytałam o różnego rodzaju drzwiach przesuwanych, spróbuj poszukać w necie.

Dziennik owszem, załozymy, jak tylko będzie co pokazać w tym dzienniku :) Na razie wybralismy już wykonawców, czekamy aż z urzędu przyjdzie pozwolenie na budowę, sprawdzamy ceny materiałów. Na razie załozyłam dziennik na mojabudowa.pl - są tam już chyba dwie inne przystanie :) i zdjęcia :):)
Pozdrawiam

iza_i_pawel
18-12-2009, 17:14
DO: agagrusz

Witam,
- nie planuję schodów na poddasze, tylko takie rozciągane, podwieszane wejście na strych i to z garażu.
- w pomieszczeniu gosp. MY nie potrzebujemy okna - jest tam komin wentylacyjny, zamontuje się odpowiedni wyciąg i będzie OK - to nie blok, że nie wolno, bo są połączone wszystkie piętra w jeden komin.
- też planujemy DGP. Właściwie to u nas będzie jako priorytet, a drugie GAZ - mamy mieć sieć...
- PODOBA MI SIĘ WASZ POMYSŁ :D z umieszczeniem drzwi jako jeszcze większe rozdzielenie części dziennej i sypialnianej, ale nie wiem, czy my tak zrobimy - choć godne uwagi. Na której ściance chcecie to zamontować i czy też macie M36L?
- na mojabudowa.pl znalazłem 3 "przystanie", ale żadna nie jest taka jak NASZA, hmmm !?
- ja nie szukam na razie wykonawców - system gospodarczy, to znaczy jak to niektórzy fachowcy powiadają: "nie takie rzeczy w Niemczech żeśmy ze szwagrem robili", hihi. Połączone siły i naprzód. :lol:

Projekt ze zmianami mam zdać do Architekta nie później niż 28 grudnia br, tak że mamy jeszcze trochę czasu na te grubsze zmiany. 8)

P.S. Zastanawia mnie tylko, jakbym chciał podłogówkę w łazience i salonie, bo tam glazura będzie, a nie chcę kominka z płaszczem i nie chcę podłączać jej elektrycznie to czy można to połączyć z grzejnikami od gazówki...!? Tak tylko pytam. :wink:

Pzdr. Paweł.

agagrusz
19-12-2009, 16:27
do Iza i Paweł

tak, my tez mamy M36L.
z tymi drzwiami między salonem a czescią bardziej prywatną to nie jest nasz pomysł, tylko tak było w oryginalnym projekcie. Drzwi są koło kominka. I my chcemy je tam zostawić, tylko żeby były wsuwane w ścianę a nie otwierane jak w projekcie.
co do instalacji grzewczej - my chcemy zrobić podłogówkę w kuchni, przedpokoju, kawałku salonu i kawałku tego korytarza, który prowadzi do sypialni i oczywscie w łazience i w wc. Plus normalne grzejniki tam, gdzie podłogówki nie będzie. Ogrzewanie jednego i drugiego gazem z kotła kondensacyjnego.
Na moja budowa.pl pewnie wszystkie przystanie są takie jak nasze, tylko po przeróbkach, albo z podwójnym garażem. Zauważyłam, że większość "przystaniowców" wybiera ten własnie projekt - z podwójnym garażem.
Pozdrawiam :)

mono777
24-12-2009, 09:55
Wszystkim budowniczym Spokojnej... życzę zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2010, żeby wszystkie plany inwestycyjne się zrealizowały i oby te nasze domki rosły i wykańczały się jak najszybciej :) pozdrawiam Wszystkich :) :) :) :lol: :lol: :lol: :lol: :) :lol: :) :lol: :)

iza_i_pawel
24-12-2009, 11:08
Witajcie spokojnoprzystanowicze!

Tak ne te Święta:
Ile Rydzyk ma moherów,
ilu w Sejmie jest frajerów,
Ile Kwachu dni się bawił,
i kolesi ułaskawił.
Ile Tusk naobiecywał,
ile Ziobro podsłuchiwał.
Ile mebli Saba zjadła,
ile Kalisz nosi sadła.
Ile Olek wódki chlał,
ile Łyżwa kobiet miał.
Ile lektur Roman skreślił,
ile myśmy z nimi przeszli,
Ile Tusk przez Lecha szlocha,
ile kobiet Łyżwa kochał.
Ile Lepper się opala,
ile Misztal w DISCO szalał.
Ile Długosz będzie siedział,
ile Rywin nie powiedział.
Ile wdzięku jest w Giertychu,
ile wanien złupił Zbychu.
Ile Władek miał nadziei,
że z Hausnerem sukces zdzieli…
tyle zdrowia pomyślności,
szczęścia, ciepła i radości.
Ile Lepper ma wyroków
tyle szczęścia w Nowym roku!
...i jeszcze:
- by Wam wszystko pasowało,
- by kłopotów było mało,
- byście zawsze byli zdrowi,
- by problemy były z głowy,
- by się wiodło znakomicie,
- by wesołe było życie!

i na koniec:

- Zdrowia takiego jak najzdrowszy rydz w lesie,
prezentów ile słoń uniesie.
- Szczęścia większego niż Pałac Kultury,
przygód ciekawszych niż szkolne lektury.
- Życia dłuższego niż włoskie spaghetti,
snów kolorowych jak barwne konfetti.
- Słodyczy słodszej niż najsłodszy tort
A przede wszystkim Wesołych Świąt!

Pozdrawiamy Izabela i Paweł.

agagrusz
26-12-2009, 19:26
Witajcie,

chcę się z Wami podzielić radosną wiadomością: 22 GRUDNIA DOSTALIŚMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam prawie poświątecznie :)

iza_i_pawel
26-12-2009, 19:40
Witajcie,
No to G R A T U L A C J E !!!
JESZCZE 2 TYGODNIE I CAŁKIEM LEGALNIE MOZNA RUSZAĆ...
Pzdr. i czekamy na fotki z budowy.

Iza i Paweł.

CityMatic
27-12-2009, 17:11
Witajcie,

chcę się z Wami podzielić radosną wiadomością: 22 GRUDNIA DOSTALIŚMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam prawie poświątecznie :)

Cieszymy się razem z Wami-prezent na święta :wink:

fostof
29-12-2009, 11:03
Witam Wszystkich
Bardzo podoba mi się ten projekt, jest duże prawdopodobieństwo, że się na niego zdecyduję, natomiast zastanawia mnie, czy dużym problemem (koszty, zmiany w projekcie) będzie przedłużenie domu od strony pomieszczeń 9 i 10 o ok metr. Tak zeby dodać do 2 sypialni powiedzmy 80-100cm. Mam na myśli wersję z garażem 2 stanowiskowym po prawej stronie.
Z góry dzięki za wskazówki
Pzdr

CityMatic
29-12-2009, 16:52
Witam wszystkich budowniczych spokojnej przystani. Dość długo mnie nie było na forum ale twardo buduje nadal. Na razie poki co na kwitach ale wiosną startuję. Miałem ostatnio jazdę na tą rekuperację. Tak się jednak słada że boss poważnej firmy zajmującej się wentylacjami i klimatyzacjami to moj znajomy. Tak wię po prostu zapytałem wlasnie najbardziej kompetentna osobę o bezstronna opine na temat rekuperacji w M36. Odpowiedz była następująca : gdybyś był zwykłym klientem, wówczas robiłbym bo to przeciez moja praca, zysk i zarobek, natomiast w zaufaniu podpowiem Ci ze nie warto. Generalnie chodziło o to ze rekuperacje opłaca sie stosować w obiektach o duzej kubaturze - wowczas koszt zwrotu inwestycji jest dosc szybki, natomiast przy M36 nalezy dobrze sie zastanowic czy koszt montażu zwroci sie w odpowiednim czasie. Powiedział mi ze sam ma w domu rekuperacje i po prostu czesciej jest wyłączona niz właczona, ze nalezy zrwrocic uwage na fakt kto czym w poblizu ogrzewa swoje domostwa bo zamiast wciagac swieze powietrze, wciaga dym z pobliskich kominow. Generalnie przekonał mnie zeby dać na luz ze względu na nieopłacalność rozłożoną w czasie w aspekcie koszt - efekt. Koszt rekuperacji w M36 to ok. 17 tyś - pytanie ? - w jakim czasie sie to zwróci ? Przekonał mnie. Nie znaczy to ze ja zamierzam przekonywać Was szanowni forumowicze - kazdy podejmuje decyzje we własnym zakresie bo kazdy ma swoje za i przeciw. Ja decyzję juz podjąłem - na nie. Pozdrawiam.

Napiszę dlaczego to zaznaczyłem bo chcę odpowiedzieć, ze rekuperacja jak i cały dom nie jest nastawiony na jakikolwiek zwrot, bo niby czego? jakich kosztów - "jeśli jedziemy na wakacje np: do Grecji to kiedy się to zwróci ?? po jakim czasie ?" albo po co? kupować auto z klimatyzacją - przecież jest droższe, i zużywa więcej paliwa kiedy się to zwróci ? ..a auto kiedy się zwróci ? - po co w ogóle je kupować ? skoro jest nieopłacalne, a rozłożone w czasie generuje coraz większe koszty zamiast się zwracać lepiej chodzić pieszo czy jeździć rowerem,
Wiadomo, ze to jest śmieszne tak samo jak opłacalność rekuperacji :lol:

To właśnie nie chodzi o opłacalność ale o komfort!!!!!!!
własny dom - to jedno
czyste świeże powietrze bez komarów insektów itp.
działająca wentylacja - jak siedzę w WC to wiem, co czuję ale w salonie nikt nie musi wiedzieć co robię.
jak gotuję i pieczę mięsko to wiem, że zapach nie jest w garderobie,
jak schnie ubranie po przyjściu ze spaceru to nie czuję zapachu wilgoci w całym domu to samo innych zapachów.
Dodatkowo dochodzi możliwość przewietrzenia mieszkania, dostosowania ilości świeżego powietrza do ilości osób aktualnie przebywających w domu, regulacji odpowiedniego nasycenia wilgocią powietrza
no i bezpieczeństwo dlaczego - odpowiem wśród działających alarmów otwarte okno! w nocy otwarte okno! w pracy otwarte okno!...zamknę po powrocie zaduch w domu trzeba okna otwierać i wietrzyć mieszkanie po co? itp itd.
Uważam, ze w mieszkaniu dobrze wentylowanym żyje się po prostu zdrowiej
Widzę więcej zalet niż wad, a że przy okazji powietrze nie zużyte zostanie ogrzane przez to wyrzucane z pomieszczenia to już tylko zysk na ogrzewaniu.

Dlatego mechaniczna wentylacja będzie właśnie w moim domku
:P

Nie przekonuję innych nie neguję Twojej wypowiedzi ale napisałem co mnie przekonało do tego faktu ekonomia była na końcu gdybym brał ją pod uwagę zaniechał bym budowy dom jest drogi i w budowie i eksploatacji
:o
U mnie wentylacja jest w tej chwili grawitacyjna(koszt tyle co materiał)obok będzie działała mechaniczna niezależna i blokująca pracę grawitacyjnej-kominy mam wg projektu więc sprawdzę jak działa i ta grawitacyjna przy szczelnych otworach okiennych i drzwiowych-chociaż wątpię aby na tyle dobrze że po kilku sezonach nie dojdzie do zawilgocenia kilku pomieszczeń :cry:
Chyba że zamontuje sie dobrej jakości nawiewniki i "wspomagacze" wentylacji grawitacyjnej w postaci wentylatorów w kotłowni, garderobie, wc ,czy łazience oraz wentylacyjnych nasad kominowych.


A teraz prośba od Przystankowicza
Jeśli już kolega ma takiego znajomego to może wykona choćby kreskowy szkic wentylacji mechanicznej w naszym domku-było by może co podpatrzeć?


Pozdrawiam wszystkich w starym 2009 i życzę wszystkiego naj w 2010 roku

CityMatic
29-12-2009, 17:01
Witam Wszystkich
Bardzo podoba mi się ten projekt, jest duże prawdopodobieństwo, że się na niego zdecyduję, natomiast zastanawia mnie, czy dużym problemem (koszty, zmiany w projekcie) będzie przedłużenie domu od strony pomieszczeń 9 i 10 o ok metr. Tak zeby dodać do 2 sypialni powiedzmy 80-100cm. Mam na myśli wersję z garażem 2 stanowiskowym po prawej stronie.
Z góry dzięki za wskazówki
Pzdr

Ogólny koszt będzie niewielki,będzie na niego składał sie koszt zmian w projekcie ,trochę wiecej betonu na ławy,bloczków na fundament, ściany strop, większy dach(więżba,pokrycie dachowe) to tyle na etapie stanu surowego
na tym etapie ok 10000 zł + 1000 projektant - (koszty na listopad 2009)

mirek05
29-12-2009, 18:30
przyczynek do dyskusji - koszt z GWC (rurowy, 40mb, centrala STIEBEL ELTRON LWZ 170 plus ze sterownikiem FEZ II) - z automatycznym bypassem, szalenie cicha, silniki prądu stałego - koszt tylko (!) 12tys.

Temperatura powietrza po GWC - niezależnie od temperatury zewnętrznej (nawet minus 21st.), i przy wymianie 260m^3/h - plus (!!!!) 5-6 stopni.

Nie trzeba lepszych argumentów ... to działa non-stop od miesiąca ...

Powodzenia budowniczowie

CityMatic
29-12-2009, 22:04
Pozdrawiam wszystkich.

Pozdrawiam , a projekt jest naprawdę fajny, jeśli jesteście przekonani do parterówki.
Taras rozmieszczenie pomieszczeń i przestronność to jego zalety-być może salon mógłby być większy ale, jak pomyślę, ze niedawno mieszkałem w kawalerce o tym metrażu gdzie było praktycznie wszystko to stwierdzam, że jest duży.

Teraz zima więc czas przestoju ale większość ruszy ponownie wiosną i będzie pełna wątpliwości, emocji, szykują nam coroczne podwyżki więc trzeba budować jak najekonomiczniej i jak najbardziej energooszczędny domek- M36 daje taką możliwość więc jak widzę jak Mirek działa z wentylacją, ogrzewaniem i pewnie innymi fajnymi rzeczami warto będzie coś podpatrzeć :lol:

Ja teraz czekam na ziemię-ma być jej 200m3, ale nie ma mrozu więc nikt nie chce jej ukopać :( poczekamy zobaczymy

Pozdrawiam

ps. nie chcemy atakować kolegów ani nikogo ale dom budujemy dla siebie aby żyć i czuć się komfortowo takie wszak jest jego przeznaczenie-jest schronieniem i miejscem wypoczynku- a projekt z nazwy jest tym co nam potrzeba :wink:

pawel_1024
30-12-2009, 12:30
Witam Wszystkich!!!

Miałem sporą przerwę w budowaniu i wreszcie ruszę dalej z budową na wiosnę, na razie tylko gotowe i zasypane (36 ciężarówek zasypki - w środku i na zewnątrz fundamentu, bo działka trochę w dołku) oraz ocieplone tylko fundamenty).

Do kot112 i do wszystkich (przepraszam z góry że tak długo ale krew mnie zalała :)) a temat jest szeroki:

Jeżeli chodzi o rekuperację - decydowanie się z Tobą nie zgadzam!!!

Jeżeli piszesz o opłacalności lub nieopłacalności rekuperacji, przytocz jakieś liczby, fakty, wyliczenia - wiedzę praktyczną. Nie można mącić ludziom w głowach na zasadzie (przepraszam jeśli Cię urażę) plotek, że ktoś mi powiedział... choćby był nie wiem jakim bossem :)

Przeczytaj co napisał Mirek (ma gość poukładane w głowie i bardzo przemyślane rozwiązania) oraz CityMatic i to przemyśl.

Piszesz że wszystko przeliczasz na kasę. Czy aby na pewno to w ogóle policzyłeś?? Jaką wymianę powietrza przyjąłeś przy wentylacji grawitacyjnej? jakie nawiewniki zastosujesz? Ile z racji nawiewników dołożysz do ogrzewania domu?? A może ich nie uwzględniasz i nie będziesz go zbytnio wentylował? i na grzyb sobie pozwolisz po kilku latach? A w ogóle to jaka różnica Ci wyszła na przestrzeni wszystko jedno ilu lat, że się nie opłaca??

Przede wszystkim zacznijmy od tego że moim zdaniem trzeba mówić osobno o wentylacji mechanicznej, rekuperacji i GWC.
------------------------------------------------------------------------
1. Wentylacja Mechaniczna.
Można zrobić sobie tylko wentylację mechaniczną i tutaj mówimy tylko o komforcie + przykładowo 200 zł rocznie (zależnie od wielkości domu) wyższych rachunkach za prąd.

Daje nam to (piszę te aspekty które mi przychodzą do głowy):
- zawsze przez cały rok ciągle komfort świeżego powietrza,
- brak konieczności wietrzenia pomieszczeń,
- brak wilgoci i grzybów w domu,
- jak jest więcej osób - brak odczucia dusznego powietrza,
- idealnie znikające zapachy z toalety, kuchni, wilgoci z suszarni, samochodu w garażu itp...
- brak konieczności otwierania okien przez cały rok, czyli brak hałasu, wiatru, przeciągów, robaków, pająków, komarów, szczekania psa sąsiada w nocy Cię budzącego itd... Niech każdy sam pomyśli co mu przeszkadza.
- jeżeli stosujemy odpowiednie filtry, to dużo mniej sprzątania kurzu - szczególnie latem,
- niech każdy pomyśli jakie sam miałby korzyści lub plusy pod swoim kątem, bo każdemu zależy na czym innym...



Wentylacja grawitacyjna działa dobrze tylko spełniając chociaż główne warunki:
1. różnica temperatur na zewn. i wewnątrz budynku minimum 10 stopni. Pomiędzy 5 a 10 stopni działa słabo, a w lecie wcale - jedynie jak wieje wiatr, mamy np. otwarte okna i to wymusza ruch w kanałach wentylacyjnych, lecz wcale nie zawsze w górę (a o tym nikt nie mówi).
2. Wszyscy teraz kupują na tyle szczelne okna i drzwi, że albo okna muszą być rozszczelnione, albo zamontowane w ścianach lub oknach specjalne nawiewniki. Przecież powietrze, żeby wentylacją się wydostało musi którędyś wpadać ( o tym też jakoś nikt nie wspomina).
3. Kanały wentylacyjne powinny mieć długość min. 5 metrów w pionie, a minimalnie 3 metry, żeby w ogóle wytworzyć podciśnienie (ciąg wentylacyjny). Niektórzy ratując się po latach robią nawet otwory w ścianach bezpośrednio na zewnątrz, ale uprzedzam, że bez wentylatorów to nie działa.

Minusy (moim zdaniem) wentylacji grawitacyjnej:
- wymiana powietrza zależna od tego jaka jest temperatura na zewnątrz, czyli raz za mało raz za dużo (o ile kiedykolwiek będzie za dużo)
- latem konieczność otwierania okien - wietrzenia
- często konieczność spania z uchylonymi okami i np. przeszkadzający chałas itp.
- jeżeli budynek nie jest idealnie zaprojektowany i usytuowany względem stron świata (a to się rzadko zdarza) to jak mamy kuchnię od strony wiejącego wiatru, to powietrze leci na cały dom i czujmy kotlety schabowe nawet w garderobie). PS. Spotkałem się w jednym domu z toaletą z oknem tak usytuowaną że zapachy (przy otwartym oknie) leciały na dom :) - nie było to miłe :)
- jeżeli mamy dobry wyciąg kuchenny, to po włączeniu powietrze wpada którędy się da (nawet przez kanały w toalecie), chyba że np.otworzymy okno :)
- przy braku nawiewników lub rozszczelnienia w mroźne dni problem cieplejszych i zimniejszych szybów wentylacyjnych, objawiający się np. tym że z kuchni lepiej wyciąga, bo jest ciepła i np. przez łazienkę lub toaletę wpada do środka (ważne a o tym nikt nie mówi!!!)
- problem łazienek (suszarni) bez okien - śmierdzi i wilgoć
- problem łazienek z oknami - trzeba dużo wietrzyć.
- nie będę powielał, bo część wynika z powyższych plusów wentylacji mechanicznej.
-----------------------------------------------------------------------

2. Rekuperator.
Można ale nie trzeba dołożyć rekuperator do wentylacji mechanicznej, co nie daje nam komfortu, a jedynie korzyści finansowe, o ile się to w naszym przypadku opłaca. Wybór sprzętów jest spory i sprawności sięgają powyżej 80% przy odzysku ciepła. Polecam wsiąść pod uwagę że przeznaczysz szacunkowo 20% mniej na ogrzewanie i wyjdą konkretne złotówki.
Opłacalność musi każdy sam sobie przeliczyć, bo jedni budują na kredyt i patrzą czy się zwróci np. po 10 latach i 20 lat będzie zarabiało; inni że po 10 latach dopiero wyjdą na zero więc po co inwestować... każdy musi decyzję podjąć sam.
Jeszcze inni powiedzą że ceny paliw będą szły w górę i będzie coraz bardziej się opłacać itp...
Tutaj dopiero można mówić czy warto inwestować czy nie.

----------------------------------------------------------------------
3. Ostatni element - GWC.
Może być głównie rurowy (np. 40-50mb rury) lub żwirowy (jeżeli wody gruntowe nie są za wysoko), chociaż są i inne rozwiązania.

GWC rurowy daje dwa plusy, żwirowy trzy plusy użytowe:
- oba obniżają koszty ogrzewania bo zimą wpada cieplejsze powietrze zawsze powyżej 0 stopni, co przy zastosowania razem z rekuperacją daje sumarycznie około 30% lub więcej niższe rachunki za ogrzewanie. PS. Przy ogrzewaniu np gazem i kosztach rocznie np 3500zł nawet odliczając od tego koszt CWU wyjdzie i tak sporo.
- zastępują klimatyzację (centralna - koszt około 10000zł) i wpada chłodne powietrze latem, a upał dokucza mocno!
- żwirowy oczyszcza i nawilża powietrze, co zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi powietrza. Jakość powietrza wyższa niż na zewnątrz i prawie brak kurzu.

Znowu można mówić co się opłaca :))

Ja osobiście robię pompę ciepła, wentylację mechaniczną i GWC żwirowy.
Jedynie mi się nie kalkuluje robienie kolektorów, bo pompa ciepła na tyle tanio mi ogrzeje CWU, że po 30 latach nie wyjdę nawet na zero, więc na razie biorę pod uwagę ale nie uwzględniam w planach...

Na ogrzanie domu i CWU wydam max. 1500 zł biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny, a będzie drożej i jeszcze dojdą podatki ekologiczne.

Myślę że tyle powinno wystarczyć, bo czas w pracy powoli mi się kończy, mimo że luz dzisiaj niemiłosierny...:)

Aha, jeszcze jedno - taka ciekawostka:

Podłogowe elektryczne w kamienicy też mi w mieszkaniu odradzali fachowcy, którzy zakładali różne systemy, ale żaden nie użytkował dobrze wykonanej podłogówki elektrycznej.

Na kable wydałem 4200 zł ze sterownikami i centralnym pogodowym (chodziło tylko w 2 taryfie) i przez 5 lat użytkowania po 500 - 600zł za sezon za prąd!!!, a piec gazowy z grzejnikami itp. kiedy by mi się zwrócił ??
Tylko że było odpowiednio wykonane:
- ocieplone mieszkanie
- efekt ciepłej podłogi - super komfort
- podłoga w zimie max 25 stopni, a sama latem do 27 się w upały rozgrzała, więc tak jak głupoty opowiadają - nogi nie puchły!
- wyremontowane i uszczelnione okna.

Polecam wszystkim radzić się osób - użytkowników pewnych rozwiązań, a nie osób które je wykonują. Każdy chwali swoje, to co umie robić i powiela to co słyszał, a informacji nie przeinaczonej z pierwszej ręki jest niewiele na runku.
Nie ma rzeczy najlepszych - są tylko mniej lub bardziej dostosowane do potrzeb i tego trzeba pilnować, żeby dla nas były najlepsze, anie dla fachowca, instalatora, sprzedawcy, czy kogokolwiek innego.
To my będziemy tam mieszkać a nie oni!!!


Wspaniałego budowlanego 2010 roku życzę wszystkim forumowiczom!
Pogody ducha i wytrwałości w działaniu!!!

Jak ktoś będzie w okolicach Warszawy, to zapraszam, jak już będzie czym się pochwalić:)

Pozdrawiam Paweł.

CityMatic
30-12-2009, 17:47
Witam Wszystkich!!!
Pozdrawiam Paweł.

Kurcze, Paweł ale się rozpisałeś-ale dobrze, że każdy kto chce coś napisać pisze dużo i stara się innym wyjaśnić co brał pod uwagę, a nie tylko "bo tak i już"

Jak widzę to większość z nas nawozi ...nawozi jak nie piasek do środka to i ziemię na zewnątrz-ale trzeba aby dom był solidny i miał elegancki wygląd.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości Paweł :wink:

CityMatic
02-01-2010, 15:39
Życzę wszystkim wszystkiego naj, naj w Nowym Roku i udanych inwestycji w Wasze domy !!! - ( z rekuperacja czy bez ) !!!! Pozdrawiam.

Dziękuje, mam nadzieję ze wiosną jak rozpoczniesz budowę swojego domku pojawią się inne pytania,na które z chęcią odpowiem ,
Ostatnio byłem u znajomych i już wiem co muszę zrobić w garażu
Listwę odwadniająca - koniecznie!!!!!
Bez niej garaż po prostu pływa w wodzie,na posadzce jest ok 1 cm wody i brudno z topniejącego śniegu.
Czytałem o tym,ale było kilka odpowiedzi za i przeciw natomiast nie wiedziałem, że może być taki problem :cry:

Plan już mam - 3 zestawy kratki
http://www.muratordom.pl/zdjecia/Hauraton_TopRecy_1_1_.gif

ze spadkiem w jednym kierunku i odpływ do studzienki chłonnej rynny na zewnątrz
http://www.marley.com.pl/gal/m/odwodnienia-liniowe-klasa-obciazen-b125.jpghttp://www.marley.com.pl/img/ikona_odwodnienia_1.jpg
myślę ze się sprawdzi bo nie wyobrażam sobie takiego błota w tym pomieszczeniu- dobrze że nie mam jeszcze wylewek :lol:

pawel_1024
04-01-2010, 15:16
Do Paweł_1024, City Matic i wszystkich innych !!! - widze że wywołalem niezłą burzę z tym wątkiem odnosnie nieopłacalności montażu rekuperacji . Żawsze jest jakieś za i przeciw, a tym bardziej u nas - w Polsce gdzie jak jest dwóch polakow to zawsze musi być kilka zdan na dany temat.
No cóż - ja nie neguje wcale że rekuperacja to złe rozwiązanie. Macie rację ze to kwestia komfortu - ja natomiast pozostane przy swoim zdaniu że przy normalnej wentylacji grawitacyjnej tez sie da całkiem normalnie żyć i spokojnie poczakam aż ceny instalacji rekuperacyjnych będą bardziej przystępne i wowczas dopiero ją zamontuje - własnie dla komfortu - nie dla zysków bo na nie w krotszym okresie czasu nie ma co liczyc. Mogę to zrobic w kazdej chwili w moim jeszcze nie wybudowanym M36 bez wiekszych problemow. Poki co wole zainwestować np w instalacje solarną albo bardziej docieplic swoj domek. Poczytajcie troche forum ( http://forum.muratordom.pl/rekuperator-tak-czy-nie,t24333-600.htm ) i sami zobaczycie ze roznie ludzie do tego podchodzą. Jeszcz raz powtarzam !!! - NIE NEGUJĘ REKUPERACJI JAKO TAKIEJ !!!!!!! - po prostu uwazam ze na tym etapie jest to dla mnie zbyteczny wydatek. Najpierw budowa domu, zaspokojenie najwazniejszych potrzeb z nim związanych - potem luksusy i komfort !!!!
Życze wszystkim wszystkiego naj, naj w Nowym Roku i udanych inwestycji w Wasze domy !!! - ( z rekuperacja czy bez ) !!!! Pozdrawiam.

Do kot112:

Z całym szacunkiem zobacz co Ty piszesz. Zerknij na zaznaczone na czerwono.

Widać że nie rozumiesz do końca różnic między wentylacją mechaniczną, rekuperacją, a GWC. Dla Ciebie to chyba jedno i to samo (???)
To są różne systemy, które oczywiście mogą ze sobą współpracować - działać razem. Rekuperacja nie może działać bez wentylacji mechanicznej, ale odwrotnie jak najbardziej.
Przecież napisałem że rekuperacja to odzysk ciepła!!! Nie daje komfortu! Tylko korzyści finansowe w postaci oszczędności. Jak Ty tego nie możesz zrozumieć. Czytaj wolniej, ze zrozumieniem.

Odnośnie forum to po części jest żenujące - piszą dużo osoby które nie mają o tym pojęcia a jedynie im się coś wydaje... Nie mają doświadczenia, a jedynie coś słyszały itd.
Trzeba umieć wybrać z niego to co jest naprawdę wartościowe :)

Ostatnie wyróżnienie kolorem to już po prostu tragedia - proszę przeczytaj to sobie! Zaskakujesz mnie!
Jakie potrzeby zaspokajasz najpierw? Fizjologiczne?
Co jest dla Ciebie luksusuem i komfortem?

Ja budują dom żeby czuć się w nim dobrze, czyli komfortowo!
Po co Ci dom w którym będziesz czuł dyskomfort?

Starałem się to wyłożyć dość prosto i jasno. Przepraszam bo widzę że mi nie wyszło.

Nie jestem polonistą, tylko technikiem. Brak mi słów na Twoje słowa.

Pozdrawiam, Paweł.

pawel_1024
04-01-2010, 15:22
Życzę wszystkim wszystkiego naj, naj w Nowym Roku i udanych inwestycji w Wasze domy !!! - ( z rekuperacja czy bez ) !!!! Pozdrawiam.

Dziękuje, mam nadzieję ze wiosną jak rozpoczniesz budowę swojego domku pojawią się inne pytania,na które z chęcią odpowiem ,
Ostatnio byłem u znajomych i już wiem co muszę zrobić w garażu
Listwę odwadniająca - koniecznie!!!!!
Bez niej garaż po prostu pływa w wodzie,na posadzce jest ok 1 cm wody i brudno z topniejącego śniegu.
Czytałem o tym,ale było kilka odpowiedzi za i przeciw natomiast nie wiedziałem, że może być taki problem :cry:

Plan już mam - 3 zestawy kratki
http://www.muratordom.pl/zdjecia/Hauraton_TopRecy_1_1_.gif

ze spadkiem w jednym kierunku i odpływ do studzienki chłonnej rynny na zewnątrz
http://www.marley.com.pl/gal/m/odwodnienia-liniowe-klasa-obciazen-b125.jpghttp://www.marley.com.pl/img/ikona_odwodnienia_1.jpg
myślę ze się sprawdzi bo nie wyobrażam sobie takiego błota w tym pomieszczeniu- dobrze że nie mam jeszcze wylewek :lol:


Bardzo dobra podpowiedź moim zdaniem!

Widziałem takie rozwiązania - kapitalne. Kolega nawet śnieg i brud spłukuje wtedy bieżącą wodą i ma czysty garaż.
Ma też jakieś fajne osadniki, które bez problemu wyjmuje za rączkę i wysypuje na zewnątrz :)

CityMatic
04-01-2010, 19:22
.....
Ma też jakieś fajne osadniki, które bez problemu wyjmuje za rączkę i wysypuje na zewnątrz :)

:lol: nie spodziewam sie aż takich zanieczyszczeń, woda pośniegowa/deszczowa i lekke zmywanie posadzki to tyle, odpływ Q75 w zupełności wystarczy
Być może jakbym mył po terenowej jeździe w garażu :lol: :lol: :lol: http://www.eurostyle.pl/auta/quad1.jpg

Zrobiłem rozeznanie w hurtowniach i koszt wyniesie 200,-(3x1m korytka z włókna szklanego wzmocnionego z kratką ocynkowaną , dekle, rura pcv, 20kg cementu i 3-4h pracy), wiec nawet nie ma się co zastanawiać :wink:

iza_i_pawel
05-01-2010, 07:09
Witam,


Zrobiłem rozeznanie w hurtowniach i koszt wyniesie 200,-(3x1m korytka z włókna szklanego wzmocnionego z kratką ocynkowaną , dekle, rura pcv, 20kg cementu i 3-4h pracy), wiec nawet nie ma się co zastanawiać :wink:

- a jak zamierzasz to zamontować. Nie chodzi mi o technologię montażu, ale ułożenie w garażu.
Znam ludzi, którzy mają takie coś i baaardzo chwalą. Zresztą nie trzeba mieć DOMU, ale mieć garaż - to każdy chyba kiedyś wjeżdżał do niego i zostawiał auto na noc jesienią, czy zimą...

Co do ułożenia to pytam, bo jedni kładą zaraz za drzwiami (widzę, że planujesz 3x1m - to raczej tak króciutko) w poprzek, inni 2x4m po obu stronach wzdłuż pojazdu i wtedy nawet myją auta w garażach. Rozwiązań jest wiele - jakie Ty planujesz ułożenie w "Spokojnej"?
Pzdr. Paweł.

pawel_1024
05-01-2010, 13:41
Witam ponownie :)

Wrzucam link do mojego widoku domku po zmianach.
http://www.fothost.pl/show.php/2741834_dluzszydach8.jpg.html

Muszę przeczytać forum od początku, bo doszło sporo nowych osób jak ja miałem roczną przerwę w działaniu.

Od razu dopiszę kilka rzeczy:
- obok łazienki będzie pomieszczenie - pralnia/suszarnia/gospodarcze połączone z łazienką specjalnym otworem do wrzucania brudnych rzeczy
- w salonie mebelki ustawiłem byle jak żeby coś było
- z wiatrołapu otwierane duże lustro do spiżarni żeby łatwo wrzucać zakupy z garażu (mleko, cukier i inne kupujemy raz na jakiś czas)
- ważne - wydłużyliśmy dom o 1,5m - widać w którą stronę
- my nie chcemy kominka, więc i komina nie będzie

Sprzęty jakie mają być:
- pompa ciepła tylko z II taryfy do CO i CWU
- wentylacja mech + rekuperator + GWC żwirowy
- wszędzie podłogówka + trochę ściennego dodatkowo w łazience i suszarni
- odkurzacz centralny
- złożona instalacja elektryczna, alarmowa itd. + zintegrowane sterowanie wieloma funkcjami łącznie z podlewaniem ogrodu...

Ogólne założenia budowlane:
- podłogi 20cm styropianu
- ściany bet. komórkowy +20cm styropianu
- okna ciepłe 3 szybowe
- strop chyba jednak teriva być może z garami ze styropianu (a miał być wylewany)
- blacho-dachówka (bo razem 13 tys. taniej niż dachówka cementowa - 3 tys zł taniej więźba, 3 tys zł taniej materiał blacho-dachówki i 7 tys taniej na robociźnie)
- ocieplam dach - 40cm wełny
- wejście na strych z garażu, czego tu nie widać

Proszę o wypowiedzi wszystkich którzy tylko chcą na temat zmian i inne.
Mile widziane wszelkie komentarze. Nie ze wszystkim się muszę zgadzać, lecz wszystkie biorę pod uwagę :)

Jak by ktoś chciał pogadać na jakikolwiek temat związany z naszym cudownym domkiem, to oczywiście zapraszam.

Pozdrawiam wszystkich czytających!

CityMatic
05-01-2010, 17:29
jak zamierzasz to zamontować

http://www.imagic.pl/files//15069/./Spadki%20i%20odwodnienie.JPG

Właśnie tak: na podbudowie betonowej, zagłębione w podłodze na 5% spadku w kierunkach zaznaczonych, odprowadzenie z prawej strony w fundament za wzmocnienie nadproża garażu.
Rynienka w odległości od 1-1,5m od drzwi garażowych - skoda uszczelki na ewentualne zamarznięcie, jak również trzeba zrobić próg by był szczelny czyli gładki i jednolity na całej powierzchni drzwi wjazdowych.

Auta na pewno nie będę mył w garażu, spadki spowodują naturalny spływ wody w kierunku kratki, prawa strona będzie pomieszczeniem więc nie przewiduje tam wilgoci :wink:

CityMatic
05-01-2010, 17:35
Wrzucam plan widoku domku po zmianach.
http://www.fothost.pl/upload/10/01/8879ec33.jpg



Tak chyba lepiej :wink:

CityMatic
05-01-2010, 17:54
Fajne zmiany, bardzo mi sie podobają,
Chociaż wiem jakie są pomieszczenia w tym domu i zmiany poczynione u Ciebie są jakby na wyrost pokój w miejscu byłej łazienki-to musicie zweryfikować bo to pomieszczenie jest naprawdę małe na pokój, spiżarnia jest w rzeczywistości mniejsza niż na Twoim projekcie albo drzwi wejściowe zrobiłeś wąskie :wink:

Ale pomysł z pomieszczeniami dobry :P

iza_i_pawel
06-01-2010, 08:29
Witam,
Tutaj jest trochę informacji na temat M36 Spokojna przystań z Muratora wersje M36, M36a, M36b (M36L, M36aL, M36bL): http://forum.muratordom.pl/m36-spokojna-przystan-czy-ktos-buduje-lub-planuje-budowe,t127087.htm
Pzdr. Paweł.

iza_i_pawel
06-01-2010, 08:32
Witam, :D
Tutaj jest trochę informacji na temat M36 Spokojna przystań wersje M36, M36a, M36b (M36L, M36aL, M36bL): http://forum.muratordom.pl/m36-spokojna-przystan-czy-ktos-buduje-lub-planuje-budowe,t127087.htm
Może jeszcze nie zaczęliście, właśnie budujecie lub już mieszkacie i wykańczacie, a przy tym chcielibyście podzielić się informacjami z waszych doświadczeń – zapraszam do lektury.
Pzdr. Paweł.

iza_i_pawel
06-01-2010, 08:37
Witam, :)
Tutaj jest trochę informacji na temat M36 Spokojna przystań wersje M36, M36a, M36b (M36L, M36aL, M36bL): http://forum.muratordom.pl/m36-spokojna-przystan-czy-ktos-buduje-lub-planuje-budowe,t127087.htm

Może jeszcze nie zaczęliście, właśnie budujecie lub już mieszkacie i wykańczacie, a przy tym chcielibyście podzielić się informacjami z waszych doświadczeń – zapraszam do lektury.

P.S. My sami zamierzamy rozpocząć budowę M36L :D na wiosnę br.
Pzdr. Paweł.

iza_i_pawel
06-01-2010, 08:46
Witam,
Tutaj jest trochę informacji na temat M36 Spokojna przystań wersje M36, M36a, M36b (M36L, M36aL, M36bL): http://forum.muratordom.pl/m36-spokojna-przystan-czy-ktos-buduje-lub-planuje-budowe,t127087.htm
Może jeszcze nie zaczęliście, właśnie budujecie lub już mieszkacie i wykańczacie, a przy tym chcielibyście podzielić się informacjami z waszych doświadczeń, lub skorzystać z porad innych inwestorów – zapraszam do lektury.
Pzdr. Paweł.

iza_i_pawel
06-01-2010, 08:59
Właśnie tak: na podbudowie betonowej, zagłębione w podłodze na 5% spadku w kierunkach zaznaczonych, odprowadzenie z prawej strony w fundament za wzmocnienie nadproża garażu.
Rynienka w odległości od 1-1,5m od drzwi garażowych - skoda uszczelki na ewentualne zamarznięcie, jak również trzeba zrobić próg by był szczelny czyli gładki i jednolity na całej powierzchni drzwi wjazdowych.

Auta na pewno nie będę mył w garażu, spadki spowodują naturalny spływ wody w kierunku kratki, prawa strona będzie pomieszczeniem więc nie przewiduje tam wilgoci :wink:

Dzięki, super rozwiązanie.
Raczej zrobię tak samo, ale co myślisz nad dodaniem jeszcze jednej takiej listwy przez środek garażu, aby tworzyły taką odwróconą literę T? Garaż masz jednak dość spory.

P.S. I jak zamierzasz to czyścić - woda sama spłynie, a piasek itp. Czy to jest jakieś wyjmowane, czy np. pod lekkim ciśnieniem z węża to przepchniesz?

Pzdr. Paweł.

pawel_1024
06-01-2010, 10:06
Fajne zmiany, bardzo mi sie podobają,
Chociaż wiem jakie są pomieszczenia w tym domu i zmiany poczynione u Ciebie są jakby na wyrost pokój w miejscu byłej łazienki-to musicie zweryfikować bo to pomieszczenie jest naprawdę małe na pokój, spiżarnia jest w rzeczywistości mniejsza niż na Twoim projekcie albo drzwi wejściowe zrobiłeś wąskie :wink:

Ale pomysł z pomieszczeniami dobry :P

Dzięki za odpowiedź :)

Spiżarni nie zmieniałem; zmieniłem drzwi na wąskie, do z naświetlami są sporo droższe. Potrzebowałem pokój do pracy, a znam łazienki bez okien i nie są mi okna konieczne, stąd ta zmiana. Żona jest księgową,ja mam działalność, do tego trzeba opłacać rachunki itp, będzie tam serwer, alarm, trochę sterowania budynkiem itp. Na taki pokój te kilka metrów chyba mi wystarczy - mam nadzieję.
Z łazienką i suszarnią wyszło w trakcie, bo żona nie lubi wiecznego bałaganu z brudną bielizną, praniem itd, więc to wszystko będzie w pom. gospodarczym: pralka, suszarnia razem z rurą od odkurzacza, mopem, chemią do sprzątania, pewnie drabiną itp.

Pozdrawiam :)

pawel_1024
06-01-2010, 10:09
[quote=pawel_1024]Wrzucam plan widoku domku po zmianach.

....


Tak chyba lepiej :wink:

Dzięki za wklejenie zdjęcia - bardzo miło i nie trzeba nic otwierać :wink:

CityMatic
06-01-2010, 17:00
Dzięki, super rozwiązanie.
Raczej zrobię tak samo, ale co myślisz nad dodaniem jeszcze jednej takiej listwy przez środek garażu, aby tworzyły taką odwróconą literę T? Garaż masz jednak dość spory.

Tutaj się obawiałem innej strony; tzn jeśli będzie to ramię, a garaż jest podwójny, to będzie możliwość wjechania bądź jednym bądź drugim autem prosto w rynienkę!, a to mogło by spowodować jej uszkodzenie :roll:
Dodatkowo nie przewiduję, aż takich ilości i kłopotów pod autem myślę, że spłynie swobodnie w tył auta,które i tak nie jest dłuższe niż kombi a to praktycznie rynienkę będzie miało pod autem czyli pomiędzy osiami :wink:


P.S. I jak zamierzasz to czyścić - woda sama spłynie, a piasek itp. Czy to jest jakieś wyjmowane, czy np. pod lekkim ciśnieniem z węża to przepchniesz?

Tak kratka tak jak: na pierwszej fotce - jest wyjmowalna, i można posprzątać stamtąd piasek np: odkurzaczem, duże ilości zanieczyszczeń - miotłą i szufelką, a wężem czy nawet wiadrem spłukać jakiś osad.
Kratka wykonana jest z 3mm blachy ocynkowanej w bardzo estetyczny i wytrzymały sposób - dostępne to jest na allegro i Castoramie, Nomi itp. sklepach budowlanych, oraz w 100% hurtowniach i składach z kostką brukową.

Ponadto co do samego jej umieszczenie: zbyt rozbudowana konstrukcja i system odpływów - szczególnie wszystkiego typu połączenia mogą być lub stworzyć tylko niepotrzebny kłopot, a to ma być proste, tanie, a przede wszystkim funkcjonalne i w przyszłości mamy o tym nie myśleć.
Uwaga to tylko taka, że nie należy podłączać tego do KANALIZACJI bo woda w syfonie wyschnie i będzie źle :-? :( :evil:
Pozdrawiam Paweł.

CityMatic
12-01-2010, 17:36
Zamilkł wątek "przystankowców" pewnie mają duuuużo śniegu :wink:

iza_i_pawel
12-01-2010, 19:01
Witam, :D
No przestój jakiś… ZIMA jest przecież, ale my twardo kwitki załatwiamy.
6 stycznia dostaliśmy Mapę do celów projektowych – jedyne 600PLN.
Wczoraj po warunki techniczne z wodociągów i kanalizacji 14km jechałem (ślizgałem się) 45 minut :-? - SZOK, ale mam je!
Jutro do Architekta – pierwsza wizyta, po nakazaniu wykonania zmian, i jak przejdzie (to znaczy będą wykonane) to jeszcze tylko czekamy na (już w grudniu złożone) warunki techniczne z energetyki oraz gazowni i będziemy mieli komplet dokumentów do PnB.
P.S. Cały czas się upieram, że w marcu zacznę roboty/prace ziemne, ale zobaczymy. :wink:

CityMatic - co u Ciebie, może jakieś fotki z nowinek?

Pozdrawiamy Izabela i Paweł.

adaci
12-01-2010, 21:55
Zima zimą, ale nasza czujność budowlana nie powinna się osłabić! Dla poddierżania razgawora - czyli podtrzymania dyskusji, proponuje podzielic się doświadczeniami dotyczącymi drzwi wejsciowych do M36a. Zauważyłem, że powszechnym jest zwyczajem odstąpienie od zaprojektowanych drzwi z naswietlami ( bocznymi i górnym) i zainstalowanie "zwykłych", wąskich drzwi. A nam podobają się takie , jak w projekcie. Dzięki temu w przedsionku będzie jasno, a ponadto drzwi wejsciowe to przecież " wizytówka" domostwa. Pytałem stolarzy i uzyskałem odpowiedź, że te z naswietlami wcale nie bedą takie drogie. Co o tym sądzicie? Jakie kryteria kierowały Waszym wyborem?
A co z oknami? Nie mamy rozstrzygnięcia w kwestii plastikowe czy drewniane...Ja sklaniam sie ku plastikowym ( wygoda i spokój na lata) a żona ku drewnianym. Czy wysyłaliscie oferty do licznych firm" okniarskich", czy zdecydowaliście sie na renomę znanych producentów ( Oknoplast, Avante)?
Chętnie poczytam Wasze uwagi na te tematy. Póki co, dzisiaj wywaliłem chyba tonę śniegu z podłogi ( wylewki betonowej) Mury stoją zabezpieczone, ale nie zdazylismy zrobic stropu przed mrozami i sniegiem.
Byle do wiosny!
Pozdrawiam,
Adam

CityMatic
13-01-2010, 06:19
Zauważyłem, że powszechnym jest zwyczajem odstąpienie od zaprojektowanych drzwi z naswietlami ( bocznymi i górnym) i zainstalowanie "zwykłych", wąskich drzwi.

U nas będą 1,50m z doświetleniem bocznym więc nie u każdego,natomiast kierowałem się tym, że takie drzwi będą się jednak wychładzały co sprawi, że ten element domu będzie bardzo narażony atmosferycznie. Dodatkowo dochodzi jeszcze kwestia zabezpieczenia oraz ceny(naświetlenia spełniające pewne normy i bezpieczeństwa i cieplne są drogie a wstawienie tam zespolonej szyby o ciemnym kolorze nie wchodzi w grę.


Dzięki temu w przedsionku będzie jasno,
Będzie światło sztuczne jeśli będzie potrzeba skorzystania z tego pomieszczenia, tym samym swiatło będzie docierać z salonu przez oszklone drzwi do niego :wink:


A co z oknami? Nie mamy rozstrzygnięcia w kwestii plastikowe czy drewniane...Ja sklaniam sie ku plastikowym ( wygoda i spokój na lata) a żona ku drewnianym.

U nas będą plastiki 6 komorowe z Krakowa kolorowe, mają wytrzymać 15 lat jeśli spełnią te warunki będę zadowolony.
Firm jest tyle, że można oczywiście zamontować sobie- z "nazwą" jednak czy aż tak będą różniły się jakością? Mają być wytrzymałe i mieć odpowiedni współczynnik przenikania wymiar już ustalony:lol:
Co do decyzji -plastikowe czy drewniane
Moja żona nie maluje okien tylko je myje -więc niech tak pozostanie- myślę, ze będę miał dość zajęcia przy domu.


Byle do wiosny!
Pozdrawiam,
Adam


Do wiosny-będzie ciepło i przyjemnie-pozdrawiam

pawel_1024
13-01-2010, 15:02
Jak robiłem rozeznanie drzwi z naświetlami to wychodziło między 8000 a 11000 zł, a np. Gerda zwykłych standardowych wymiarów kosztowała od 1890 do 3750 zł. Tylko z tego powodu zrezygnowałem z naświetli bocznych, ale uważam że są fajne. Ceny podaję z przed roku pod Warszawą.

Okna robię też z Krakowa, bo są dość solidne i mają wysokiej klasy okucia. Nie pamiętam jakie wybrałem, ale chyba 6-komorowe, na pewno 3 szybowe.

Pozdrawiam.

Ale czaderska zima wreszcie przyszła.

Mirku - Oliwka mi się w piątek urodziła (3400, 53cm), 10 punktów, zdrowiutka!!!

mirek05
13-01-2010, 18:18
Gratuluję Pawłowi córki - i wspaniałej żony!

No cóż, "parametry techniczne" małej dziewczynki godne pozazdroszczenia!

Oby ze Spokojną Przystanią poszło równie dobrze.

Wszystkiego najlepszego!!!!!

CityMatic
13-01-2010, 19:24
Okna robię też z Krakowa, bo są dość solidne i mają wysokiej klasy okucia. Nie pamiętam jakie wybrałem, ale chyba 6-komorowe, na pewno 3 szybowe.

No to takie jak u mnie


Oliwka mi się w piątek urodziła !!!
Brawo, gratulacje dla mamusi i wytrwałości dla tatusia
Wszystkiego najlepszego :D

adaci
13-01-2010, 20:49
Dziękuję za komentarze w sprawie naswietli i okien. Wasze opinie są dla mnie cenne.

Pozdrawiam również małą Oliwkę i jej szczęsliwych rodziców. Wszystkiego najlepszego!

Adam

iza_i_pawel
13-01-2010, 20:55
...Oliwka mi się w piątek urodziła ...

Największe szczęście dla ojca i matki,
Nad dobra ziemskie rozkosze, dostatki,
To ich krew-życie, to ich własne dziecię,
Co im nad wszystko droższe jest na świecie.
Z tej okazji ślemy szczerych życzeń słowa,
Niechaj ta Wasza pociecha dziś nowa,
Rośnie jak kwiatek w pogodny dzień wiosny,
I sercom Waszym da widok radosny.

Pozdrawiamy Izabela i Paweł.

agagrusz
14-01-2010, 06:37
Witajcie,

Paweł 1024 - GRATULACJE!!

Co do drzwi wejściowych - my też nie będziemy robić naświetli głównie dlatego, że to mostek termiczny. A poza tym nie podobają nam się drzwi "z szybami", więc i tak będą drzwi pełne bez naświetli. :) A światło - jak napisał Citymatic - można sobie zaświecić :)
Okna chcemy plastikowe, nie zdecydowaliśmy się jeszcze na żadną firmę, na razie zrobiliśmy wycenę wstępną w Jezierskim i Oknoplaście, żeby mniej więcej się zorientować jakiego rzędu to będzie koszt - ceny porównywalne.
Teraz tematem przewodnim u nas są pustaki, stal, betony, więźby i dachówki - nasz plan na ten rok to stan surowy otwarty. Wszelkie okna i drzwi muszą poczekać do przyszłego roku. Co nie znaczy, że o tym nie myslimy :)

Pozdrawiam serdecznie

iza_i_pawel
14-01-2010, 07:02
Witajcie,

...
Teraz tematem przewodnim u nas są pustaki, stal, betony, więźby i dachówki - nasz plan na ten rok to stan surowy otwarty...
My podobnie choć bardzo, ale to bardzo byśmy chcieli zamieszkać na jesień/zima 2010. Jak będziecie budować, jak fundament, lany, bloczki, z czego ściany, jaki strop, jaka dachówka? Może agagrusz zamieść jakieś przykładowe ceny – tak dla porównania.

Ja wczoraj pojechałem z projektem M36L po zmianach do jednej hurtowni i gość podzielił mi budowę na 3 etapy:
I - SSO - 100000PLN;
II - SSZ i wszystkie instalacje, wykończone w 100% pokoje dzieciaków, kuchnia i łazienka - 100000PLN;
III - cała reszta 100000PLN.
Łącznie 300000PLN :) jak na DOM, czyli studnię bez dna – nieźle, a przynajmniej na początek. To coś tak jak liczyliśmy, ale i tak trochę kaski nam brakuje, :( zwłaszcza na III etap. Właściwie braknie bo jeszcze jej nie mamy. Całe nasze oszczędności poszły na działkę – DOM będzie 1005 z kredytu.
Do tych wyliczeń Pana z hurtowni - zaznaczam, że do dachu robocizna „ZERO” ja i szwagier zamierzamy podołać, strop, więźba i dach – firma, a dalej raczej samemu.
Właściciel hurtowni popatrzył na projekt, policzył, wytłumaczył, objaśnił, był życzliwy i miły, oferował pomoc – sprawił dobre wrażenie, podniósł mnie na duchu.

Co do drzwi wejściowych - też BEZ DOŚWIETLEŃ, nie podobają się nam, podobno będzie bezpieczniej, planujemy oświetlenie elektryczne w wiatrołapie.

P.S. Nie mam jeszcze „gotowca” naszych zmian, ale będą kolejne. Chyba dodamy schody i na poddaszu zrobimy ze dwa pokoje…

Pzdr. Izabela i Paweł.

pawel_1024
14-01-2010, 11:35
Dziękuję Wam wszystkim za gratulacje i miłe słowa!!!

Co do okien odradzam Jezierskiego - mam w pracy od 7 lat bodajże i przy naporze wiatru przez nie gwiżdże (duże odstępy między "ryglami" w oknie i mało sztywne profile), dobrze że w domu tak nie mam bo jak przy tym spać. Poza tym okna są od południa wszystkie i klamki popękały od UV i rozsypywały się przy użytkowaniu - bardzo tandetne. Nie wypaczają się i nic więcej się nie dzieje.

Pozdrawiam :)

CityMatic
14-01-2010, 16:43
Ja wczoraj pojechałem z projektem M36L po zmianach do jednej hurtowni i gość podzielił mi budowę na 3 etapy:
I - SSO - 100000PLN;
II - SSZ i wszystkie instalacje, wykończone w 100% pokoje dzieciaków, kuchnia i łazienka - 100000PLN;
III - cała reszta 100000PLN.
Łącznie 300000PLN :) jak na DOM, czyli studnię bez dna – nieźle
Izabela i Paweł.

Już chciałem krzyczeć, ale faktycznie przeczytałem i doczytałem, ze to byliście w hurtowni więc chodziło o sam materiał
Myślę, że do SSO musicie doliczyć ok 20% i dodać cenę betonu na fundamenty i piasku na ich zasypanie.
II -stan jak na projekcie =standard bez ekstrawagancji(rekuperator,centralny odkurzacz,instalacja alarmowa, lan ,jakaś forma "inteligentnego domu"-)
Tak myślę ze wszystko zależy od tego w co i jak chcecie wykończyć bo wiadomo, że można tą kwotę zostawić w jednym pomieszczeniu :lol: ale myślę ze dołożyć trzeba ok 50% .
Cała reszta to może wam wystarczyć :-? też tak myślałem jak zaczynałem :roll:

Jednak cały czas uważam i chyba słusznie że trzeba sie pilnować-nie tylko z wydatkami ale z racjonalnym ich przeznaczeniem, priorytetem jest to czego nie można zrobić już po wybudowaniu...zwiększenia ocieplenia, zmiany projektu, zalaniu posadzek, położeniu dachu czy nawet ilości i wielkości okien- bo te zmiany po postawieniu ścian i wylaniu nadproży najwięcej kosztują nerwów i pieniędzy.

Pozdrawiam Paweł :wink:

iza_i_pawel
14-01-2010, 17:12
...Już chciałem krzyczeć...
- spokojnie...! Nie ma potrzeby. 8)

My będziemy bodować sami, a Pan w hurtowni oznajmił, że za SSO przeciętna firma wzięłaby za nasz projekt 40-45tyś. samej robocizny, więc tyle (około) zamierzam zaoszczędzić robiąc ze szwagrem :) .

Szczerze mówiąc chcielibyśmy zamieszkać - pokoje dzieciaków w 100%, łazienka i kuchnia również oraz zainstalowany kominek na pierwszą zimę z DGP - jaką kwotę przewidujecie na taką sytuację? Potem reszta, jak już będziemy mieszkać!
Bez rekuperatora, centralnego odkurzacza, pompy ciepła, solarów i ekstrawagancji.

Pzdr. Paweł.

CityMatic
14-01-2010, 21:29
Paweł.

U nas firma wzięła dokładnie 32 kzł za SSO
Czy to dużo ?jak obserwowałem ich pracę....marudziłem...i pomyślałem ze miałbym to robić sam :oops: zrezygnowałem :wink:
Wolę zaoszczędzić na czymś innym tzn na czymś co się znam i tak myślę, że zostanie mi w kieszeni ponad 100000zł.
Budowlanka jest jedną z cięższych prac....to samo uważam jeśli dotyczy dachu i pokrycia-trzeba się znać aby zrobić i się nie narobić, a aby wyglądało i było solidne.

Ciężko się tak buduje jak piszesz ale są odważni(pamiętaj ze musisz jakoś to dobrze zorganizować bo zamieszkanie domu bez odbioru grozi karą administracyjną.)
Myślę ze to o czym piszesz to powinieneś sie zmieścić ok 270-350 kzł

agagrusz
14-01-2010, 21:52
Jak będziecie budować, jak fundament, lany, bloczki, z czego ściany, jaki strop, jaka dachówka? Może agagrusz zamieść jakieś przykładowe ceny – tak dla porównania.

Fundament - przede wszystkim wzmocniony - na szkody górnicze. Ściany z pustaków ceramicznych plus 15 cm ocieplenia. Strop lany, również wzmacniany na szkody gornicze (taki bunkier sobie budujemy, ale w końcu nazwa "spokojna przystań" zobowiązuje :) ) Dachówka ceramiczna kasztan Robena. Co do cen, to caly czas nie mamy jeszcze ostatecznych, choć jesteśmy juz blisko :) w kazdym razie SSO materiały plus robocizna wyjdzie jakies 150 tys. mam nadzieję, że mniej, ale wolę zalozyć, ze więcej...
Pozdrawiam

nikiseven
15-01-2010, 17:50
WITAM

PLANUJEMY Z MĘŻEM ZAKUP PROJEKTU SPOKOJNA PRZYSTAŃ Z PODDASZEM CZYLI M 36 b.
CZY KTOŚ RÓWNIEŻ PLANUJE JEGO BUDOWĘ BĄDŹ JUŻ GO WYBUDOWAŁ. INTERESUJĄ NAS ZDJĘCIA Z REALIZACJI ALE PRZEDE WSZYSTKIM MOŻLIWOŚCI ZAGOSPODAROWANIA PODDASZA.
W PROJEKCIE SĄ DWIE SYPIALNIE KTÓRE MAJĄ 11 i 13 m2 POWYŻEJ 1,90 A PO PODŁODZE WYCHODZI 28 i 29 m2.
CHCIELIBYŚMY ZROBIĆ NA TEJ POWIERZCHNI 3 SYPIALNIE, BO WYDAJE NAM SIĘ, ŻE 30 METRÓW TO TROCHĘ ZA DUŻO JAK NA MIEJSCE, W KTÓRYM BĘDZIEMY TYLKO SYPIAĆ.
JEDNAK OBAWIAMY SIĘ CZY PO PODZIELENIU TEGO, W POSZCZEGÓLNYCH POKOJACH NIE BĘDZIE ZA MAŁA POWIERZCHNIA POWYŻEJ 1,90.
PROSZĘ O PORADY OSOBY, KTÓRE MAJĄ PODOBNY METRAŻ NA PODDASZU PRZY KĄCIE NACHYLENIA DACHU 35 STOPNI.

JEŚLI KTOŚ DYSPONUJE ZDJĘCIAMI Z REALIZACJI TEGO PROJEKTU PROSZĘ O PRZESŁANIE NA ADRES [email protected]

Z GÓRY WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ

iza_i_pawel
15-01-2010, 18:34
Witam,
nikiseven - a co, nie ma możliwości podniesienia ścianki kolankowej?
Na pewno TAK, ale może to za mało!?
Pzdr. Paweł.

adaci
16-01-2010, 21:22
Zastanawiam się, czy planowane przeze mnie ogrzewanie podłogowe będzie efektywne w pomieszczeniach, gdzie planuje podłogę drewnianą ( tzw. salon, czy sypialnie) Wiem, że produkuje się specjalne panele podłogowe do tego typu ogrzewania, są też dobre podłogi drewniane ( Kaers), które sprawdzają się przy "podłogówce".
Jakie macie doswiadczenia w tej materii? Przyznam, że podłogi z ceramiki czy kamienia poza kuchnią i łazienką ( garażu nie liczę) nie wydają mi się odpowiednie do " pomieszczeń mieszkalnych"

Dzisiaj skończyłem odsnieżać podłogi w naszym M36a bez stropu. Niezły trening, ale na biegówki do lasu i tak poszedłem - zima jest piękna!
Pozdrawiam,

Adam

iza_i_pawel
17-01-2010, 07:35
...Dzisiaj skończyłem odsnieżać podłogi w naszym M36a bez stropu...
Witam,
To jak macie rozwiązany SUFIT - zrezygnowaliście z TERIV-y...? Jeśli tak to co w zamian, jakiś strop lekki, drewniany, z płyt G-K, czy jeszcze inne rozwiązanie?
Pzdr. Paweł.

adaci
17-01-2010, 18:30
Zdecydowalismy sie na sprawdzony od stuleci wariant typu " kurna chata", obecnie przezywa renesans w Skandynawii... Żartuję, oczywiscie. Po prostu nie zdązyliśmy wykonać stropu przed zimą i mury ( przykryte dechami) czekają na wiosnę. Uznałem, że wygarnę z tego labiryntu pokłady sniegu, bo będzie z tego niebawem masa wody. Nie chcę potopu na budowie.
czy ktoś zrobił może ogrzewanie podłogowe pod deskami lub panelami? Ciekaw jestem doswiadczeń z takim rozwiązaniem.

pozdrawiam,

Adam

iza_i_pawel
17-01-2010, 19:54
Witam,
Ja mam pytanie co do stropu TERIVA. Taki jest w projekcie, chcieliśmy zrezygnować i zrobić lekki, podwieszany, ale w końcu niemalże zmuszeni jesteśmy do wykonania TERIVA. Nie o to jednak chodzi. Prawdopodobnie będę musiał wykonać go SAM, znaczy ze szwagrem, ale pytanie jest o możliwość wykonania tego stropu samemu, czy damy radę? Jak łatwo/trudno się go układa? Oczywiście obecność kierownika budowy obowiązkowa, ale czy podołamy? Pojęcie o budowaniu jakieś jest, ale stropu jeszcze nie robiłem. Jak z wykonaniem otworu na schody, okrągły fi 170 (podciągi itd.) – jak to wykonać w TERIVA? Ile czasu zajmie zrobienie tego stropu i ile wynosi średnio jego koszt?

P.S. mirek05 thx za info. na PW.
Pzdr. Paweł.

CityMatic
18-01-2010, 06:05
Zastanawiam się, czy planowane przeze mnie ogrzewanie podłogowe będzie efektywne w pomieszczeniach, gdzie planuje podłogę drewnianą Adam

Ja też planuję podłogówkę na 100% powierzchni ogrzewanej, a wcale nie zamierzam rezygnować z parkietu i desek.
Obliczenia wykazują nieznaczne zmiany w rozmieszczeniu rurek, natomiast ważne okazuje się izolowanie chudziaka czyli stworzenie większej bariery dla ciepła aby nie rozchodziło się właśnie w tym kierunku.
Byłem kilkakrotnie w domu gdzie jest wodne ogrzewanie podłogowe wykorzystujące PC i jest parkiet- jest ciepło i przyjemnie, a nie ma różnicy w zużyciu energii elektrycznej. Uważam, że jest to związane jedynie z bezwładnością nie zaś mocą grzejnika odłogowego.
Więc, wniosek jest jeden niezależnie co będzie jako wykończenie podłogi grzać będzie dobrze, natomiast jak się zachowa pod wpływem grzania to już inna sprawa :wink:

CityMatic
18-01-2010, 06:21
Witam,
Ja mam pytanie co do stropu TERIVA. Taki jest w projekcie, chcieliśmy zrezygnować i zrobić lekki, podwieszany, ale w końcu niemalże zmuszeni jesteśmy do wykonania TERIVA. Nie o to jednak chodzi. Prawdopodobnie będę musiał wykonać go SAM, znaczy ze szwagrem, ale pytanie jest o możliwość wykonania tego stropu samemu, czy damy radę? Jak łatwo/trudno się go układa?

Gdyby chodziło tylko u układanie....to jest prosty



Oczywiście obecność kierownika budowy obowiązkowa, ale czy podołamy?


Jak robi to firma to też ma być nie wyobrażam sobie inaczej :roll:



Pojęcie o budowaniu jakieś jest, ale stropu jeszcze nie robiłem. Jak z wykonaniem otworu na schody, okrągły fi 170 (podciągi itd.) – jak to wykonać w TERIVA?
Tu jest potrzebne oświadczenie i radzę nie wykonywać tego samodzielnie strop Teriva M36 nie jest łatwy bardzo dużo podciągów,sam charakter stropu wiszącego/zawieszonego czy jak go tam zwał wprawiał ekipę w kompleksy natury "za dużo pracy"(strop wisi przecież przed wylaniem nad ścianami nośnymi)




Ile czasu zajmie zrobienie tego stropu i ile wynosi średnio jego koszt?

Mój 4 osoby robiły 14 dni(wiązanie drutu na dole,robienie szalunku na strop,wieniec na wszystkich ścianach nośnych, układanie belek terivy ,stemplowanie, rozmieszczanie i układanie pustaków stropowych, szalowanie otworów (właz, kominy podciągi, wieniec)układanie i wiązanie zbrojenia, dystansowanie zbrojenia,mocowanie kotew murłaty, zalewanie betonem, zagęszczanie, wygładzanie...potem ok 27 dni podlewanie betonu wodą
Koszt bez robocizny ok 27 kzł

Pozdrawiam

iza_i_pawel
18-01-2010, 06:40
Witam,
CityMatic - nawet niewiesz, jak konkretne, rzeczowe odpowiedzi na pytania podnoszą na duchu.
Zero ściemy, cwaniactwa tylko pomoc - właśnie po są takie fora - BIG THX!

No, a teraz czekać jak śniegi stopnieją, odebrać PnB i skończy się sielanka - max czasu na budowie :D, ale jaka satysfakcja...

Pzdr. Paweł.

mono777
18-01-2010, 17:45
Mój 4 osoby robiły 14 dni(wiązanie drutu na dole,robienie szalunku na strop,wieniec na wszystkich ścianach nośnych, układanie belek terivy ,stemplowanie, rozmieszczanie i układanie pustaków stropowych, szalowanie otworów (właz, kominy podciągi, wieniec)układanie i wiązanie zbrojenia, dystansowanie zbrojenia,mocowanie kotew murłaty, zalewanie betonem, zagęszczanie, wygładzanie...potem ok 27 dni podlewanie betonu wodą
Koszt bez robocizny ok 27 kzł

Pozdrawiam

City - więc mówisz że 27 zł za m2 to koszt całego materiału potrzebnego do Terivy ?, a jaki koszt robocizny jeśli można wiedzieć ?? Pozdrawiam :)

CityMatic
18-01-2010, 17:52
City - więc mówisz że 27 zł za m2 to koszt całego materiału potrzebnego do Terivy ?, a jaki koszt robocizny jeśli można wiedzieć ?? Pozdrawiam :)

Nie wiem? :roll: ja płaciłem za SSO bez dachu ubezpieczonej firmie, bez podziału na części wykonywanych prac , wybudowali kominy klinkierowe po zrobieniu więźby potem wszystkie ścianki działowe po zrobieniu dachu oczyścili wszystkie ściany z gwoździ, szalunków, itp poskładali stemple,deski rozdzielili na dobre i opał-i na tym zakończyli pracę :wink:

CityMatic
18-01-2010, 17:55
City - więc mówisz że 27 zł za m2 to koszt całego materiału potrzebnego do Terivy ?, a jaki koszt robocizny jeśli można wiedzieć ?? Pozdrawiam :)

Teraz doczytałem 27000zł za strop!!!!

tam jest napisane 27kzł

CityMatic
18-01-2010, 22:52
Ja startuję z budową na wiosnę. Plan mamy - dom ma stać do zamieszkania na koniec września. Pozdrawiam .

Bardzo ambitnie-jeśli znajdziesz dobre ekipy-możliwe :roll: jeśli przesadzisz z pośpiechem, może to sie skończyć zbyt wczesnym remontem :-?

CityMatic
19-01-2010, 19:43
a działka niemała - 15 a, więc będzie trochę roboty przy tym ( na ogród też mam projekt i sukcesywnie będę go realizował). Pozdrawiam.

Będziemy śledzić Twoje poczynania jeśli zechcesz sie z nami nimi podzielić :lol:
Co do działki i zagospodarowania to wiem co o tym....u mnie jest ponad 18a :roll:
Pozdrawiam

mono777
19-01-2010, 19:57
Teraz doczytałem 27000zł za strop!!!!

tam jest napisane 27kzł

No właśnie tak mi się wydawało bo to 27 ni choler... mi nie pasowało :) to już sobie przypomniałem dlaczego zdecydowałem się na tradycyjny strop :P 60% oszczędności :P

CityMatic
19-01-2010, 19:59
Teraz doczytałem 27000zł za strop!!!!

tam jest napisane 27kzł

No właśnie tak mi się wydawało bo to 27 ni choler... mi nie pasowało :) to już sobie przypomniałem dlaczego zdecydowałem się na tradycyjny strop :P 60% oszczędności :P

Szczerze-teraz też bym sie zdecydował na monolit-ale to info dla innych=wiele rzeczy jest łatwiejszych do wykonania :wink: szczególnie otwory 8)

mono777
19-01-2010, 20:11
Szczerze-teraz też bym sie zdecydował na monolit-ale to info dla innych=wiele rzeczy jest łatwiejszych do wykonania :wink: szczególnie otwory 8)

Wiem City ... ale niestety sporo drożej wychodzi, ja niestety muszę kalkulować i robić tak żeby było dobrze, a niekoniecznie z najwyższej półki :) ... life :D

CityMatic
19-01-2010, 20:14
A ja dzisiaj chciałem uciec z taryfy budowlanej :oops: ale padłem bo nie mam okien, a już myślałem ze zdążę jeszcze na starych warunkach :wink:
Tak więc będę musiał poczekać :-?

agagrusz
20-01-2010, 06:50
Witajcie,
to ja Wam teraz przedstawię hicior cenowy.
Jesteśmy (a raczej byliśmy, bo już znaleźliśmy) na etapie poszukiwań ekipy budowlanej. I wiecie ile jedna z firm chciała za wybudowanie SSO przystani z pojedynczym garazem - robocizna + materiał?? ( bo oni bez materiału nie budują, ale to dla nas lepiej, bo oni na materiały mają duuuze upusty, no i vat 7% <- tak tłumaczył pan właściciel)

275 TYSIĘCY PLN

I jeszcze - gdyby to miała być ostateczna kwota, to nie wszystko mogłoby być na fakturę - BO TO SKOMPLIKOWANY DOM.
Taniocha, prawda? Okazja wręcz :) :)

Ale przynajmniej jest wesoło :)
Pozdrawiam

mono777
20-01-2010, 08:55
Chyba niezle pogięło tego "wykonawcę " - przecież to zwykły oszust a nie budowlaniec !!!!! - szukajcie dalej. Podpowiem tylko co mam w moim inwestorskim jesli chodzi o składniki cenotwórcze. Więc tak : stawka roboczogodziny - 10,29 zł , narzuty - koszty pośrednie (Kp) - 66,70 % , zysk (Z) - 15,50% od R+Kp(R), S+Kp(S), koszty zakupu (Kz) - 7,60% M . W moim inwestorskim wygląda to tak : - stan zerowy - 59 105,88 PLN, SSO - 123 432,79 PLN, SSZ - 47372,82 PLN . Ja to rozumie tak, że ogółem stan surowy zamknięty -
170 796,61 PLN - oczywiście brutto. Rzeczywistośc jest inna ponieważ naprawdę jak się bardzo chce można znaleść dobrą i względnie tanią ekipę i zrobić SSZ taniej niż w tym moim inwestorskim. Pamiętajcie - budujemy w czasach kryzysu i nikt łaski nie robi że zrobi dobrze i po zupełnie normalnych cenach a nie z kosmosu. NEGOCJUJCIE więc twardo !!!!

Zgadzam się z przedmówcą 170 tyś zł za SSZ to jak najbardziej realna kwota.

Ja w tej kwocie mam jeszcze elektryke, hydraulike, kanalizację, pierwszą wylewkę i garaż na TIP TOP łącznie z oświetleniem :D wiec trzeba szukać i nie dawać się oszustom :) Pozdrawiam :)

agagrusz
20-01-2010, 09:37
Nie mam zamiaru negocjować z tą firmą, bo po pierwsze dla mnie ta cena to jest kpina i próba oszustwa i szkoda mi nawet na to czasu, a po drugie juz znaleźlismy polecaną, sprawdzoną i (mam nadzieję) dobrą ekipę.
Tak jak pisałam wcześniej - SSO wyjdzie nam 150 tys. Brutto. U nas droższy będzie fundament i strop - bo budujemy na terenie górniczym na 2 kategorię szkód.
Wiecie, nie mogę się już doczekać wiosny :)

marzusek
20-01-2010, 14:30
witam wszystkich,
no i stało się.... po kilkunastu tygodniach systematycznego oglądania katalogów, stron internetowych no i oczywiście wnikliwej lekturze tego oto szacownego forum zdecydowałam się na zakup Spokojnej przystani (odbicie lustrzane):) Domek wydaje się dobrze przemyślany i nadzwyczaj funkcjonalny. Budowę chciałabym rozpocząć z końcem marca i zakończyć z końcem marca 2011 roku. Zdaje sobie sprawę z faktu że to dość krótki okres, ale sądząc po budowlanych dokonaniach niektórych forumowiczów termin ten jest jak najbardziej wykonalny. Co do zmian, które zamierzam poczynić;

1. przeniesienie kotłowni do południowej części garażu. kotłownia będzie miła wejście z zewnątrz i z wiatrołapu. Jest to wynikiem chęci ogrzewania paliwem stałym. co do jego rodzaju nie ma jeszcze ostatecznej decyzji
2. w miejscu kotłowni powstanie pralnia
3. adaptacja garażu na potrzeby mieszkalne ( powstanie tam pokój z aneksem kuchennym oraz oddzielna łazienka) -zdaje się że tak nie kombinował jeszcze nikt :)
4. likwidacja drzwi z wiatrołapu do spiżarni - to akurat żadne nowum, zdaje się ze wszyscy to robią
5. no i chciałbym zrobić coś z oknami w części sypialnej, obawiam się że o ile elewacyjnie wyglądają bardzo ładnie, o tyle od strony domu ich aranżacja może nastręczać pewnych trudności. prawdopodobnie zastąpię je tradycyjnymi.

ciągle targają mną odwieczne wątpliwości wszystkich prawie budujących, mianowicie "z czego budować" :) porotherm (+wełna mineralna +tynk mineralny) czy suporeks (na klej+styropian+tynk)... im dłużej nad tym myślę tym bardziej nie mam wyrobionego zdania... :) wydaje mi się że budowa z suporeksu w szerszym kontekście (ocieplenie tynki zewnętrzne, instalacje)będzie jednak sporo tańsza...?! zwłaszcza że produkowany jest w mieście niedaleko mojej miejscowości. Przychodzi mi do głowy jeszcze jedno pytanie; czy ktoś z Was próbował nieznacznie podnieść wysokość strychu???? jeśli tak to czy dom nie stracił swojej formy?

mam wrażenie że jak na pierwszy post to chyba się trochę rozpisałam :) pozdrawiam Was serdecznie i mam nadzieję że będzie się nam wspólnie dobrze budowało :)

Marzena

iza_i_pawel
20-01-2010, 14:53
Witam,
Gratuluje wyboru i witam w gronie spokojnoprzystanowiczów.

- ja zdecydowanie BETON KOMÓRKOWY i tyle (duuużo można znaleźć na forum;
- mój pomocnik "niby wykonawca" oraz Pani architekt i Pan (doradca) z hurtowni materiałów oświadczyli, że jakby tak podnieść poddasze o 2-3 bloczki to zewnętrznie nie straciłby uroku, a miejsca (czyli pow. 1,90) zyskuje się spoko.
- my też chcemy ruszyć na wiosnę, ale samy kłody pod nogi z urzędami... 8)

Pzdr. Paweł.

iza_i_pawel
20-01-2010, 15:30
W I T A J C I E !
Dziś pojechaliśmy do EnergiaPro podpisać umowę na prąd i wyjaśnić kilka kwestii. Otrzymaliśmy warunki przyłączenia i 3 egz. umowy, ale jak się okazało nie przyznali nam prądu budowlanego do zasilania placu budowy. Po wyjaśnieniach doszliśmy, że skoro było na jednym wniosku napisane o budowlany i docelowy to wybrali z automatu docelowy. Napisaliśmy od ręki drugi wniosek, bo przed dwoma miesiącami jak pytaliśmy o wstępne warunki przyłączenia, to nie było problemu: „…odległość 60 metrów, spokojnie Państwa podłączymy”. Dziś Pani w dziale obsługi klienta potwierdziła i wysłała nas (po napisaniu wniosku) do kierownika działu technicznego… i tu się zaczęło: „…najbliższy słup, do którego można by Państwa przyłączyć na budowlany to 300m i po drugiej stronie drogi powiatowej, hmmm, ale nie da rady bo coś tam… więc jak Państwo złożą odpowiednią dokumentację, której załatwienie może potrwać około 3 miesiące to MY mamy 9 miesięcy :-? , zgodnie z umową na przyłączenie Państwu energii docelowej, jakiej taryfy – nie wiem” - !?!?!?!?!
Masakra jakaś. Gość jeszcze mówił o podłączeniu od sąsiada (wiedząc, że nie ma tam sąsiadów) – szczęka mi opadła – 12 miechów na prąd czekać, a ja już w marcu mam obiecaną betoniarkę, hi hi :-?
Jakby się jednak znalazło jakieś miejsce do podpięcia nas to ile może kosztować:
- skrzynka, kabel, wszystkie potrzebne w niej rzeczy i wykonawca z papierami, aby mogli przyjechać wstawić licznik? Może ktoś z Was zakładał prąd budowlany.
P.S. Nie poddajemy się jednak wcale – postawimy ten dom z prądem lub bez – jak będzie trzeba to kupię agregat.
Pzdr. Paweł. 8)

CityMatic
20-01-2010, 16:48
witam wszystkich, Marzena

Witam serdecznie
Bardzo się cieszę ze liczba osób budujących "Spokojną przystań" się powiększa :P

mirek05
20-01-2010, 19:40
http://images46.fotosik.pl/249/f04396fbb81b6176med.jpg

iza_i_pawel
20-01-2010, 19:51
mirek05 - no suuuper!
Pzdr.
Iza i Paweł.

agagrusz
20-01-2010, 19:53
marzusek witamy na forum i w gronie obecnych i przyszłych właścicieli bardzo fajnych domków :)

mirek05 - PRZEPIĘKNE ZDJĘCIE!!

Pozdrawiam :)

CityMatic
20-01-2010, 19:57
Mirku-ładną macie pogodę :P
Jest śliczny ten domek- jak dobrze, że go wybudowałem :lol:

iza_i_pawel
20-01-2010, 20:21
SPOX - damy radę, tak łatwo nie zrezygnujemy. Jak to mówią: "nie takie rzeczy ze szwagrem robiliśmy" - hihi!
Już szukam GARAŻU i AGREGATU.
Pzdr. Paweł.

CityMatic
20-01-2010, 22:10
Nie wiem tylko czy moje auto na długość się zmieści - muszę to sprawdzić. Co Wy na to ?

Nie zmieści się chyba, że jest to zabytkowy fiat 126p

Jeśli coś takiego myślisz, to zrób bez garażu, ten wybuduj później(lub wiatę)a domowy garaż przeznacz na pomieszczenia :wink:

mono777
21-01-2010, 06:35
Masakra jakaś. Gość jeszcze mówił o podłączeniu od sąsiada (wiedząc, że nie ma tam sąsiadów) – szczęka mi opadła – 12 miechów na prąd czekać, a ja już w marcu mam obiecaną betoniarkę, hi hi :-?
Jakby się jednak znalazło jakieś miejsce do podpięcia nas to ile może kosztować:
- skrzynka, kabel, wszystkie potrzebne w niej rzeczy i wykonawca z papierami, aby mogli przyjechać wstawić licznik? Może ktoś z Was zakładał prąd budowlany.
P.S. Nie poddajemy się jednak wcale – postawimy ten dom z prądem lub bez – jak będzie trzeba to kupię agregat.
Pzdr. Paweł. 8)
My dokładnie kilka dni temu zostaliśmy przyłączeni do sieci energetycznej, po niespełna 11 miesiącach i 23 dniach :D od złożenia wniosku. Więc jak poszedłem pierwszy raz do ENIONU również mi cenka opadła :P. Ale podobnie jak Paweł i jego szwagier :) nie zrażałem się i kupiłem agregat :D. Kontrolnie rozpoznałem terminy realizacji pozostałych przyłączy (woda i gaz - max do 1,5 miesiąca). Pozdrawiamy Łukasz i Monika

iza_i_pawel
21-01-2010, 08:17
mono777
...zostaliśmy przyłączeni do sieci energetycznej, po niespełna 11 miesiącach i 23 dniach :D od złożenia wniosku...
Witam,
Cieszę się, że Was podłączyli i macie już ten koszmar za sobą, ale czas waszego oczekiwania nie przysparza dobrego nastroju. To jest w naszym kraju jakieś nienormalne, ale nie ważne.
Niemniej jednak damy radę i postawimy ten dom – tak przynajmniej ciągle uważamy. :D
Pzdr. Paweł.

iza_i_pawel
22-01-2010, 07:06
...W takiej opcji zlikwidowałbym te drzwi do garażu od prawej strony i zostawiłbym tam tylko okno...[/img]
Witam,
Zmiana chyba dobra, każdemu podoba się coś innego - ja od razu bym te drzi zlikwidował (tak zrobiłem u siebie), a do tego okna w garażu zrobiłem (w projekcie) o 2/3 mniejsze - na wyskość. Zostają w górnej linii okien, ale są takię jakby podłużne - takie nie większe niż 80x50.
My w tym miejscu co Ty planyjesz pralnię/sucharnię planujemy troszkę mniejsze pomieszczenie od Twojego na WC. Przenosimy tam to małe.:D
Co do garażu jeszcze to wiesz, minimalnie 300x500 - to taki garaż OK, bez szaleństw, ale auto wchodzi. Ja mam teraz taki 275x600, a w przystani będzie 300x570 - nie licząc wnęk, sam prostokąt na auto. Powinienem być zadowolony. 8)
Pzdr. Paweł.

iza_i_pawel
22-01-2010, 10:03
Witajcie,
Może powpisujcie się spokojnoprzystanowicze tutaj (jeśli chcecie):
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3965786
potem można się zlokalizować tutaj:
http://mapy.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&msa=0&msid=101153730462911999745.000461fff7f81618bb8ce&z=17
Pzdr. Paweł.

mirek05
22-01-2010, 13:03
http://images38.fotosik.pl/247/78a0fa06ef5f727amed.jpg

iza_i_pawel
22-01-2010, 13:49
Witam,
mirek05 Superowo!
DAWAJ DALEJ... MOŻE WNĘTRZE!?
Pzdr. Paweł.

mono777
24-01-2010, 13:34
Analizuje różne go typu podłączenia, i udało mi się coś znaleźć -może komuś się to przyda?
http://www.imagic.pl/files//15069/./komin.JPG


Cze City... jak tam rozpoznanie w sprawie wentylacji ... wymyśliłeś coś ciekawego :) bo wątek umarł śmiercią naturalną , a był bardzo ciekawy ;).

CityMatic
24-01-2010, 14:47
Cze City... jak tam rozpoznanie w sprawie wentylacji ... wymyśliłeś coś ciekawego :) bo wątek umarł śmiercią naturalną , a był bardzo ciekawy ;).

Witam on nie umarł tylko zamarzł :lol: :lol: :lol:
Co do wentylacji to odwiedziłem dwa domy gdzie takie coś działa i jestem miło zaskoczony w jednym jeszcze niezamieszkałym dziennie przy obecnych mrozach z reku odbierana jest woda w ilości 2-3l :o /dziennie dom ogrzewany do 15*C w październiku tynkowali i robili wylewki- to już ok 300l wody!!!
w drugim działa już kilka lat i spisuje sie - bez obsługowo działa cały czas odkąd się wprowadzili.
Co do wymiany ilości powietrza to faktycznie trzeba liczyć 0,5 wymiany na godzinę nie więcej :wink:

U mnie czeka na cieplejsze czasy, czyli wiosna, teraz rozpatruję centralny odkurzacz "latam" z cyrklem po projekcie i planuję rozmieszczenie gniazdek oraz obmyślam trasy rurek :wink:

pawel_1024
24-01-2010, 21:39
Witajcie!

Mirek - domek piękny! ... pewnie wszystkim ślinka leci jak go widzą :)

Mam do Was moi drodzy prośbę, a mianowicie jestem w trakcie umawiania ekipy od murowania i od dachu i w związku z tym mam pytanie:

Powiedzcie ile powinna mnie kosztować robocizna murowania, więźby i dachu?
Mam gotowe fundamenty; sam położę rury kanalizacyjne i zaleję chudziaka.
Interesuje mnie koszt:
- murowania ścian wszystkich (nośne i działowe)
- strop wylewany
- ewentualnie strop gęsto żebrowy Teriva
- więźba dachowa
- blacho-dachówka + rynny

Możecie mi napisać swoje koszta lub wyceny ekip/wykonawców.
Jeżeli ktoś nie chce podawać na forum poprosiłbym na priva.

Pozdrawiam.

mirek05
25-01-2010, 06:06
temperatura zewnętrzna -30st., wymiana 155m^3/h (pół objętości domu). temperatura powietrza wchodzącego na wymiennik - z gruntowego wymiennika ciepła +2st.

To działa .....

CityMatic
25-01-2010, 19:57
temperatura zewnętrzna -30st.

Byłem dzisiaj na budowie-temperatura w domu -26*C ma zewnątrz -29*C
pierwsze straty odnotowane: to zjedzony Rododendron i dwie wiśnie, jabłoń- zwierzęta sforsowały ogrodzenie i musiały coś zjeść :roll:

Mróz dobrze wpływa na budowlę schnie sobie szybciej niż myślałem piach wewnątrz opadł o ok 3cm i nie jest już wilgotny lecz pylasto - suchy.
Przed chudziakiem trzeba go będzie jeszcze zagęścić i zmoczyć.
Byle do wiosny-pozdrawiam

CityMatic
25-01-2010, 22:09
Poniżej przedstawiam mój projekt instalacji centralnego odkurzacza.
Orientacyjnie powinien się zmieścić w kosztach ok 400-500,-(za sam materiał na instalację)

http://www.imagic.pl/files//15069/./Odkurzacz%20centralny%20plan.JPG

Do dyspozycji będą cztery gniazda w części mieszkalnej i jedna szufelka, w części gospodarczej jedno gniazdo(garaż) i jedna szufelka w wiatrołapie(ta może ulec likwidacji...ale jeszcze nie podjąłem decyzji i chyba zostanie-choćby miał to być punkt przyłączeniowy-zaślepiony)
Starałem się rozmieścić rury tak aby nie wchodziły w konflikt z instalacją kanalizacyjną, a równocześnie aby instalacja była możliwie prosta i z najdalszych miejsc(to na wypadek jakiegoś zatoru)była możliwość ewentualnego przeczyszczenia.
Długość instalacji wychodzi pomiędzy 30-32mb wiec nie jest to jakaś duża instalacja, punktów przyłączeniowych mało wiec instalacja powinna działać z jednostką rzędu 1500W siłą ssącą do 500 air watt może być od 400-500 i podciśnieniem ok 30kPa.(2600-3200mmH2o)
To dla tych co chcieli by wiedzieć czego oczekiwać od odkurzacza centralnego. A wybór jednostek o tych parametrach jest wyjątkowo duży.
Uważam, że pozostałe parametry jednostek są zbyteczne, poziom hałasu można ograniczyć do minimum w inny sposób, a sposób filtracji zależy głównie od tego gdzie wydostaje się powietrze z odkurzacza.
O czym należy pamiętać, aby zrobić instalację w pewnym standardzie tzn: rury mają mieć średnicę najpopularniejszą - 50mm bo są i 51mm- czemu 50 bo gdyby nawet coś się zmieniło i zakupilibyśmy gniazda i wąż 51 to zawsze można zrobić łatwo przejściówkę rozgrzewając mniejszą średnicę i tworzyć szczelne połączenie :lol: stwarzając tylko bezpieczną blokadę dla zbyt dużych czy niebezpiecznych elementów które mogłyby zatkać nasza instalację.
Dodatkowo wszelkie przejścia przez ściany należy wykonać w rurce osłonowej i zabezpieczyć materiałem elastycznym pianką montażową lub twardą wełną mineralną, to na wypadek przenoszenia wibracji i ruchów własnych przegród.
Wzdłuż całej instalacji konieczne jest poprowadzenie instalacji elektrycznej przewodem 4 x 0,5 - do 0,75mm2(sterowanie jednostką z węża odkurzacza)

Pozdrawiam

CityMatic
27-01-2010, 19:52
http://odkurzaczexxl.pl/sklep/images/odkurzaczecentralne/PROFI/profi31LUX.jpg

Coś mi się wydaje, że jest już faworyt jednostki centralnej
profi 31 LUX
Brane na wagę: CENA, SERWIS, DOSTĘPNOŚĆ CZĘŚCI PARAMETRY
Obecnie (jednostka 1300,- +300 osprzęt)

Pozdrawiam

Poniżej troszkę danych technicznych:

W odkurzaczu cyklonowym PROFI 31 zastosowano najnowocześniejszy silnik By-Pass Ametek (osobne chłodzenie silnika) przez co uzyskano dłuższą żywotność agregatu. Odkurzacz ten świetnie sprawdzi się w domkach jednorodzinnych o powierzchni do 400m2
Zastosowanie :
Do domków z instalacją:
- z maksymalną liczbą gniazdek 8;
- o długości nie przekraczającej 40 metrów;
Dane techniczne:
ˇ agregat turbina By-Pass
ˇ moc nom./moc max. 1600 W
ˇ podciśnienie 2700 mm H20
ˇ użyteczna siła ssania 400 W
ˇ wydatek powietrza 65 l/s
ˇ wymiary (wysokość, średnica)[cm] 48x32
ˇ waga 14,7 kg
ˇ pojemność zbiornika na kurz 25 l
ˇ ilość stopni filtracji 3
ˇ głośność 68 decybeli
ˇ filtr: Hepa
ˇ mocowanie do ściany prawo/lewo stronnie tak
GWARANCJA: 5 lat
Cechy:
filtr wewnętrzny: HEPA zbiornik: filtracja cykoloniczna
mocowanie do ściany sterowanie elektroniczne
W skład zestawu sprzątającego LUX wchodzą:
- wąż ssący LUX o długości 9m, który uruchamia odkurzacz z włącznika w rączce
- wieszak na wąż
- rurka teleskopowa
- szczotka uniwersalna STANDARD
- szczotka mała okrągła STANDARD
- szczotka mała do tapicerki STANDARD
- ssawka szczelinowa STANDARD
http://odkurzaczexxl.pl/sklep/images/odkurzaczecentralne/PROFI/profi_31_filtr.jpghttp://odkurzaczexxl.pl/sklep/images/odkurzaczecentralne/PROFI/profi_31_uchwyt.jpghttp://odkurzaczexxl.pl/sklep/images/odkurzaczecentralne/PROFI/profi_31_sterowanie.jpg

OLA_OLL
27-01-2010, 20:08
Witajcie!

Mirek - domek piękny! ... pewnie wszystkim ślinka leci jak go widzą :)

Mam do Was moi drodzy prośbę, a mianowicie jestem w trakcie umawiania ekipy od murowania i od dachu i w związku z tym mam pytanie:

Powiedzcie ile powinna mnie kosztować robocizna murowania, więźby i dachu?
Mam gotowe fundamenty; sam położę rury kanalizacyjne i zaleję chudziaka.
Interesuje mnie koszt:
- murowania ścian wszystkich (nośne i działowe)
- strop wylewany
- ewentualnie strop gęsto żebrowy Teriva
- więźba dachowa
- blacho-dachówka + rynny

Możecie mi napisać swoje koszta lub wyceny ekip/wykonawców.
Jeżeli ktoś nie chce podawać na forum poprosiłbym na priva.

Pozdrawiam.




hej, nas to co powyżej kosztowało 170 tys. (dachówka)
pzdr.

pawel_1024
27-01-2010, 20:59
hej, nas to co powyżej kosztowało 170 tys. (dachówka)
pzdr.

Pytałem o robociznę.
Sporo by Was to wyszło.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - bardzo mi pomogą w rozmowach z ekipą.

Pozdrawiam.

OLA_OLL
28-01-2010, 19:58
[quote=OLA_OLL]



Pytałem o robociznę.
Sporo by Was to wyszło.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi - bardzo mi pomogą w rozmowach z ekipą.

Pozdrawiam.



murowanie ścian (ale razem z fundamentami), wylanie stropu, kominy - 27 tys.; dach - 18 tyś.

piotrradom
28-01-2010, 21:08
Ola a w jakich okolicach budujesz ? Ja jestem już po zakupie projektu i ganiam za pozwoleniem na budowę i oczywiście szukam ekipy i staram się poznać koszty robocizny. Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?

CityMatic
29-01-2010, 05:51
Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?

Grupa Prefabet SA Beton Komórkowy oddział Długi Kąt 8)

o stąd: http://www.grupa-prefabet.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=37
szerokość 59 cm, wysokość 24 cm, grubość 24 cm kolor biały (500 i 600)

adaci
29-01-2010, 14:40
piotrradom napisał:
Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?



Nie wiem, jak tam większość, ale ja postawiłem z pustaka ceramicznego f-my Edrer 24,0 x 37,2 x 23,8
Mój majster był zachwycony, ciekawe, czy ja takoż będę...

Pozdrawiam,
Adam

adaci
29-01-2010, 14:41
EDER oczywiście, literówka...

mirek05
29-01-2010, 18:57
za 2-a tygodnie kładę podłogówkę ,,,,

Powodzenia Przystankowicze - dom jet SUPER!!!!!!! ciepły!!!!!

mirek05
29-01-2010, 19:02
myślę, że nie trzeba "eksperymentować" (bez urazy) z materiałami budowlanymi na ściany - bloczek komórkowy wygrywa wszelką konkurencję!!!! - niezależnie, skąd pochodzi ....
Powodzenia przystankowicze. Domek jest - po prostu CUDO!!!!!

OLA_OLL
29-01-2010, 19:42
Ola a w jakich okolicach budujesz ? Ja jestem już po zakupie projektu i ganiam za pozwoleniem na budowę i oczywiście szukam ekipy i staram się poznać koszty robocizny. Do innych forumowiczów z jakiego materiału większość stawia ściany ?


Piotr, Piotr, Piotr......jaka słaba pamięć. Byłeś przecież, oglądałeś.....pod Kielcami.......... :roll:

a co do materiału na ściany...to my mamy z ederu (moi murarze też zachwyceni)

CityMatic
30-01-2010, 11:28
na ściany - bloczek komórkowy

Oczywiście ,firma którą napisałem jest najbliżej mnie, promocja 40%, wiec kupiłem i wykorzystałem do budowy.
Ceramika jest owszem może i twardsza, ale to powoduje pewne niedogodności z racji kruchości, i trudności w obróbce-dodatkowo niedostępność we wsch. rejonie Polski w atrakcyjnej cenie zniechęca na poszukiwanie.
Uważam, że i tak po ociepleniu i otynkowaniu będzie to najmniej decydujący czynnik wpływający na komfort zamieszkiwania.
(chyba że przyjdzie czas na zawieszenie czegoś na ścianie przy pomocy gwoździa i młotka :P)

A mój domek schnie na mrozie - u mnie zima, zima, zima ale kiedyś będzie wiosna
Pozdrawiam budowniczych SP

CityMatic
30-01-2010, 15:26
Gdybym teraz budował chyba bym sie skusił na keramzytobeton-
http://obudowaniu.pl/images/stories/new/233hybrydowe.jpg
jeśli nie ten ze styropianem to
http://www.budujemydom.pl/images/stories/polecane_produkty/keramzyt_pustak3kom_390.jpg

Wydaje sie że to dobry materiał na ściany, a jak cena jest atrakcyjna to bardzo dobry :wink:

CityMatic
02-02-2010, 19:44
Dziś dostałem pozwolenie na budowę !

No to wielkie gratki-teraz znajdź dobrego geodetę i zobacz co Ci będzie jeszcze potrzebne do budowy :wink:

iza_i_pawel
03-02-2010, 06:02
Dziś dostałem pozwolenie na budowę !!!!!
Witam i gratuluję.
My jeszcze trochę musimy poczekać... a fakt, że zima zablokowała wszelkie prace to tylko wyjdzie na dobre - mam nadzieję!
Pzdr. Paweł.

agagrusz
04-02-2010, 13:08
Dziś dostałem pozwolenie na budowę !!!!!
My też czekamy niecierpliwie kiedy kopareczka będzie mogła zacząć... Szczerze mówiąc jeszcze nigdy zima mnie tak nie wkurzała, jak w tym roku :)
Pozdrówka

agagrusz
08-02-2010, 06:37
A wiecie ile czasu czekałem na pozwolenie nad budowę od chwili złożenia wniosku ??? - sam nie chciałem wierzyć - 10 dni (słownie: dziesięćdni ) . Masakra jakaś!!!!

Masakra to jest czekanie na pozwolenie 63 dni - i to tylko dlatego, że 64 i 65 dzień to wigilia i pierwszy dzień świąt i urząd nie pracował. I w międzyczasie wymyślanie problemów - a to zagospodarowanie terenu nie takie (bo - UWAGA - rysunek jest naklejony na mapę, a nie narysowany kredkami) a to oczyszczalnia źle narysowana (dopiero pismo z firmy, która będzie robić oczyszczalnię wytrąciło pani argument) a to linia zabudowy dla trzech domów w ślepej uliczce pod lasem, która na planie zagospodarowania miasta wcale nie jest uliczką, tylko działką :) Mogłabym tak jeszcze długo.
Tak więc kot 112 ciesz się, że trafił ci się taki urząd :) Ja dostaje alergii na myśl, że mam coś w naszym załatwić :x
Pozdrawiam

agagrusz
09-02-2010, 10:36
Wiem co miałeś na myśli kocie 112 :) Ja tak tylko dodałam swoje trzy grosze "masakry" w tę drugą - niepozytywną stronę :)
My też zaklinamy pogodę, co prawda mieszkanie niesprzedane i most nam nie grozi, ale fajnie by było już zacząć. A tu co najmniej miesiąc trzeba będzie jeszcze poczekać, niestety...
Pozdrawiam

CityMatic
10-02-2010, 19:36
beam bm 265

Fajny jest ale nie pasuje do mojej instalacji :(
Maks. długość rurociągu: 16 m
Maks. liczba gniazd ssących: 4
no i ten worek :-? dodatkowo na allegro pisze że zbiornik ma 23 l, a w specyfikacji odkurzacza(producenta) 12 l jestem ciekaw kto kłamie?
No ale nic odkurzacz jest dobry, ale do krótkiej instalacji=mniejszego domu :wink:

CityMatic
11-02-2010, 06:10
City - mam pytanie. Czy jesli w specyfikacji tego odkurzacza co wypatrzylem na allegro jest napisane ze dlugość max rurociagu to 16 mb, to czy tu chodzi o cała długość łącznie wszystkich rurek, czy też o to ze 16 mb to długość max najdluższego odcinka?

Właśnie tego nie jestem pewien-w opracowaniu z 1992 r jest napisane, ze liczy się odległość od najdalszego punktu do jednostki łącznie z wężem przyłączeniowym, ale spotkałem się też z informacją ze liczy się sumę całego rurociągu czyli wszystkich nitek- tylko dlaczego skoro końce nie używanych gniazd są szczelnie zamknięte? Być może ktoś sie mylił, a ja powielam ten błąd - lepiej by było abym się mylił



Pytam, bo jeśli weźmiemy pod uwagę ten drugi parametr to do M36 ten odkurzacz nadaje się jak najbardziej. A kusi mnie on, bo i recenzje w necie o nim są bardzo pozytywne i ta moc ssąca mi odpowiada. Dla mnie im bardziej odkurzacz wsysa dywan - tym lepszy bo i wiecej kurzu wyciąga. Ja bym montował 4 punkty - 1 - szufelka w sieni, 2 - w części mieszkalnej ( tak żeby ogarnąć wężem 9 metrowym trzy pokoje, lazienkę i korytarz, 3 - w salonie ale blisko kuchni żeby sięgnąć wszędzie zarówno kuchnię jak i salon, no i 4 - w garażu ale tak żeby sięgnąć do kotłowni rownież.


Narysuj taką instalację na planie- będzie to jakieś doświadczenie dla innych - na 100% jeśli wydmuch powietrza jest dalej niż 2m od jednostki liczy się długość rurociągu również z tej strony(czyli np 6m zassania +3m wydmuchu = 9m)


No i ta cena - 1150 zł.

Cena i marka bardzo pozytywnie nastawia do tej instalacji i zachęca do wyboru takiego urządzenia
Pozdrawiam

CityMatic
11-02-2010, 18:09
Instalacja wychodzi prosta, bez żadnych załamań itp. Pozdrawiam.

Jest jeden problem -to skomplikowana"rozjezdnia" kanałów przy jednostce centralnej 4 rurki w bliskim sąsiedztwie nie wróżą nic dobrego (no i instalacja ma na pewno długość 16m nawet jeśli narysowałeś wszystko linią prostą)
Nie neguję, myślę ze rozwiążą sprawę fachowcy od odkurzaczy jeśli będą chcieli odpisać.
Ja korzystałem z informacji z netu i doświadczeń znajomych u których takie coś działa :wink:
http://www.klimawent.com.pl/file.php?file=366
http://www.budujemydom.pl/images/eplus/aerovac_instrukcja_projektowania_i_montazu_instala cji_centralnego_odkurzania.pdf
http://www.e-instalacje.pl/pdf/centralne-odkurzanie-Disan.pdf

Fotki
http://www.odkurzdom.pl/content/view/51/50/

i już też doczytałem się-jest :
UWAGA!
Przy określaniu odległości od odkurzacza do najbardziej oddalonego gniazda ssącego należny uwzględnić
dodatkowo (doliczyć) długość węża, którym będziemy sprzątać (najczęściej 7,5 lub 9,0 m)

Pamiętajcie, że nie lubię nikomu mieszać w głowie ,ale nie chciałbym aby ktoś kiedyś miał np. do mnie pretensje, że coś tam napisałem,narysowałem miało być dobrze, a teraz nie działa :oops:

Podobno każda instalacja działa, ale nie każda efektywnie(niektórzy podłączają tam zwykły odkurzacz i też są zadowoleni)

Pozdrawiam :wink:

agagrusz
14-02-2010, 13:12
Czy zastanawialiście się już może jak będą wyglądać Wasze łazienki? Mam na myśli tą dużą oczywiście. Chodzi mi o to, czy będziecie mieć tylko wannę, czy wannę i prysznic no i jak rozmieszczone? My właśnie próbujemy podjąć jakies decyzje w tym temacie i ciągle jakoś nie umiemy wypracować ostatecznej wersji. Wiemy na pewno, że nie chcemy dwóch umywalek (po co?) ani bidetu. Za to zastanawiamy się nad prysznicem - ale nie kabina, tylko z trzech stron ściany, a na czwartej drzwi... no i wanna też by się przydała... Napiszcie jak to bedzie u Was, może mnie olśni :)
Pozdrawiam

CityMatic
14-02-2010, 15:51
Monika i Marek

Witam was serdecznie bo nie mogę znaleźć tutaj waszego nica- może za szybko chciałem to zrobić :oops:

Widzę ze u Was pracę trwają mimo mrozów i zimy wiec pozwoliłem sobie wkleić jedną fotkę z dużej łazienki-instalacja widać ze robiona przez fachowca-starannie-klei , izoluje i oznacza- no o czysto ma dobre narzędzie-to widać.
http://www.monikamarek.mojabudowa.pl/pliki/monikamarek/image/p1040865.jpg

ale chciałem się zapytać z innej strony ;
Jak wysoko macie poziom "0" podłogi czyli chudziak jest- widzę ale jeszcze nie ma izolacji przeciw wilgoci?
A jeśli zrobicie ją po instalacji to co zamierzacie zrobić to na instalacjach na podłodze?- jeśli tak to z czego będzie ta izolacja?

To chciałbym wiedzieć może i ja coś takiego pomyślę, bo to w pewnym stopniu uprościło by mi pewne problemy- napiszcie na pewno przyda się innym
Pozdrawiam Paweł :wink:

agagrusz
20-02-2010, 16:07
Jeezu, znowu śnieg pada :( A już tak ładnie topniało....

Czy w wolnej chwili przystaniowcy mogliby coś o tej łazience napisac? Cały czas myslimy nad kilkoma wariantami. Z góry wielkie dzięki :)
Pozdrawiam

iza_i_pawel
20-02-2010, 16:19
Witam,

...Czy w wolnej chwili przystaniowcy mogliby coś o tej łazience napisac? - to znaczy co konkretnie Was nurtuje!?
bo
- u nas będzie murowany okrągły prysznic, jedna umywalka, kibelek i owalna wanna - nie będzie bidetu. Łazienkę nieco powiększyliśmy kosztem pokoju.
PROJEKT łazienki na razie mam w ołówku na papierze milimetrowym...
Pzdr. Paweł.

Justyna_Piotr
21-02-2010, 08:49
Witamy Serdecznie

Na wiosnę ruszamy z budowa M36a i tu pytanie czy buduje bądź budował ktoś któryś z M36 w woj. łódzkim ?? Był ktoś na forum kto budował koło Pabianic ale nie możemy ponownie zlokalizować kto to ;).

Pozdrawiamy

agagrusz
22-02-2010, 12:08
Witamy kolejnych Przystaniowców :)))) My też ruszamy na wiosnę, na którą czekamy niecierpliwie :)


Co do łazienki - chodzi mi to, żeby kibelki wanny i prysznice rozplanować tak, żeby było funkcjonalnie, ładnie i miło :) Zastanawiam się, na jakie wpadliście pomysły, czy coś zmieniacie, czy zostaje tak jak jest w projekcie muratora.

Pozdrawiam

CityMatic
22-02-2010, 22:28
Uwaga dla wszystkich zainteresowanych
w najnowszym "Zbuduj Dom"


http://www.muratordom.pl/zdjecia/okladka_ZD_03_10.jpg


jest nasz domek tzn M36a w wersji podstawowej w programie do aranżacji wnętrz w 3 D- fajna zabawka do meblowania przestrzennego i układania wyposażenia w pomieszczeniach-łazienek również a nawet zmiany ścianek działowych :wink:

http://c3.asteroid.pl/a.eu.fotka.pl.s3.amazonaws.com/043/844/43844782_640.jpg

Pozdrawiam[/i]

iza_i_pawel
03-03-2010, 14:04
Witajcie,
Dostaliśmy wczoraj – dziś odebrałem POZWOLENIE NA BUDOWĘ. :D
Czekaliśmy równiutko 2 tygodnie. Jeszcze dwa na uprawomocnienie się decyzji i START. :wink:
Pzdr. Iza i Paweł.

pawel_1024
03-03-2010, 21:57
A my pomału przymierzamy się do kanalizacji, chudziaka i ścian.

Właśnie kończę negocjacje cenowe z hurtowniami. Transport kurczę drogo wychodzi. :(

W końcu będziemy budować z Ytonga w połączeniu z Silką. W porównaniu z poprzednią wiosną i jesienią 2008 ceny ytonga w stosunku do reszty są zachęcające.
Ciekawostką jest dla mnie to że mi wychodzi najdrożej Solbet w przeliczeniu za m2 ściany... :o

Strop zrobię na pewno wylewany. Deski po nim zużyję na dach z pełnym deskowaniem :) Teriva nie jest tania. Jest przy niej - owszem - mniej pracy, ale materiały sporo kosztują. Oszczędności przy Terivie wyliczyłem na 4500zł, ale jak zużyję deski na dach, które i tak bym kupował, to wychodzę na zero - i to łącznie z robocizną :)

Solbet podnosi ceny od 15.03 na swoje wyroby o 10-15 % (oficjalna wiadomość, jaką dostały wszystkie hurtownie), a w ślad za nim pójdą pewnie inni, więc ja już na dniach zamawiam, co mogę :wink:

PS. Urzędy są niesamowite z wykonawcami włącznie. Średnio kompetencje oceniam na 10-25%. Nawet "miernego" tłukom bym nie dał. Znają się jedynie na typówce i sprawach codziennych, chociaż i w tym mają niezdrowe rutynowe przyzwyczajenia.

Zbierajcie siły i się wysypiajcie póki wiosna w drodze, bo niedługo przyjdą ciepłe dni i będzie co robić...

Powodzenia i wytrwałości życzę!!! Pozdrawiam Was wszystkich
:D

pawel_1024
04-03-2010, 18:14
Mam prośbę!

Macie może projekt stropu wylewanego?
Ile to może kosztować?

Z góry dziękuję. Może ktoś odpowie :-? mam nadzieję :)

Pozdrawiam.

jac38
07-03-2010, 21:55
Witam,

Zwracam się z prośbą do wszystkich budujących "spokojną przystań".
Zależy mi na możliwości obejżenia budynku, bez znaczenia na jakim
etapie budowy. Z góry dziękuję za info.
Adres [email protected]

Pozdrawiam,
Jacek

CityMatic
11-03-2010, 05:44
( o ile nie będzie mrozu - a mówią że nie będzie ). No to startujemy !!!!

A ja korzystając z tego, że śnieg stopniał i jest mróz-zwożę ziemię aby wyrównać troszkę teren.....było 300m3 ziemi........i teraz dowieźli 110m3 :roll: dużo tego no nic zobaczymy jak to wyjdzie, gdy wszystko się rozparceluje?

Pozdrawiam wszystkich i życzę ciepełka od poniedziałku-aby nie ostudziło zapałów w budowaniu Spokojnej Przystani :P

iza_i_pawel
13-03-2010, 07:08
...Moja ekipa budowlańców wchodzi na budowe w poniedziałek 22.03... No to nieźle...

Witam,
U nas pogoda nie pozwala jeszcze na prace ziemne, ale wstępnie jestem umówiony na 27.03 - WALKA Z HUMUSEM. :lol: Teraz i tak na 2 tygodnie wyjeżdżam, tak więc najszybszy możliwy termin to właśnie ta sobota 27 marca - o ile wiosna trafi do nas w terminie...

Czekamy jeszcze na Dziennik Budowy - zdałem go na drugi dzień po odebraniu PnB i szybciej niż przed upływem 2 tygodni nie chcą mi go zarejestrowanego wydać - tak się "chyba" u nas egzekwuje dwutygodniowe uprawomocnianie się PnB. :D
Mamy jednak mały zapas czasu, bez pośpiechu...

Pozdrawiamy Izabela i Paweł.

iza_i_pawel
14-03-2010, 07:54
Witajcie,
Mamy pytanie do tych, co dość niedawno byli na etapie STANU ZERO – Spokojnej przystani.
Jaki to w Waszym przypadku był koszt? Ile wydaliście na materiały, a ile na robociznę?

Jesteśmy na etapie wyszukiwania materiałów, a robocizna to moja działka… Chodzi o to, że pomyśleliśmy sobie, żeby wziąć kredyt dopiero po stanie „0”, który chcielibyśmy wykonać z resztek naszych oszczędności, a dopiero potem KREDYT – chyba im później tym lepiej!?
Generalnie mamy to policzone, ale jakby ktoś uszczęśliwił nas swoją kalkulacją materiałów i kosztów, to było by super, tak porównać i sprawdzić ile ewentualnie przegapiliśmy.

Prosimy ewentualnie o sugestie dotyczące budowy fundamentów pod „SP” – jakie robiliście, całe lane, czy z bloczkami itd. – takie praktyczne porady, lub czego unikać, bo sami byście tego teraz już nie zrobili (może jakieś fotki!?).

Z góry dziękujemy.
Izabela i Paweł.

kalart69
14-03-2010, 09:34
Witam Budowniczych "Spokojnej Przystani"!!!!
Zima powoli odchodzi,jednak można się spodziewać jej powrotu,ale chyba jest już czas aby powoli budzić dom do kolejnych prac. Elektryk zakończył działalność,wyszło u mnie 128 punktów elektrycznych,robocizna i materiały pochłonęła prawie 8 tys.Za trzy tygodnie wchodzą z oknami,wybraliśmy Tur-Plast Czaplinek,siedmiokomorowe z trzema szybami,przy 13-stu otworach okiennych wraz z montażem wyszło 17800,- Tynkarze już też czekają na wejście,obliczyli 630 m2 tynków do położenia wraz z garażem,sufity robimy gipsowe a ściany cementowo-wapienne,koszt 13500,-
Pytanie mam,jeśli ktoś może pomóc w doborze kominka,dom będzie ogrzewany poprzez pompę ciepła i dodatkowo jest wentylacja mechaniczna,także kominek traktujemy tylko jako awaryjne ogrzanie i oczywiście jako nastrój w salonie.
Dziękuję za każdą radę
Pozdrawiam
Artur

luke_p
18-03-2010, 11:48
Mam pytanie, bo wszyscy piszemy tylko o już samej budowie a ja jeszcze ciągle w formalnościach. Zatem pytanie:

Budujecie z własnych środków czy na kredyt? Jeśli kredyt to jaki bank, waluta i warunki (marż itp, jakieś porady w tej materii)?

CityMatic
18-03-2010, 19:50
Mam pytanie, bo wszyscy piszemy tylko o już samej budowie a ja jeszcze ciągle w formalnościach. Zatem pytanie:

Budujecie z własnych środków czy na kredyt? Jeśli kredyt to jaki bank, waluta i warunki (marż itp, jakieś porady w tej materii)?

Myślę, ze to pytanie raczej na ogólnym, ale i tak wątpię aby ktoś tak dokładnie odpowiedział bo wszystko zależy od b.wielu czynników: szczególnie możliwości finansowych jak również zdolności kredytowych i zasobności portfela. :roll:

CityMatic
18-03-2010, 19:52
Szkoda że Monika i Marek nie zaglądają na forum- bo mam pewne pytanie odnośnie domku, ale i tak jak widzę prezentuje się coraz lepiej :lol:
http://www.monikamarek.mojabudowa.pl/pliki/monikamarek/image/p1050088.jpg
Wiadomo, że na ocieplenie trzeba 200m2 styropianu

pawel_1024
18-03-2010, 20:47
...dom będzie ogrzewany poprzez pompę ciepła i dodatkowo jest wentylacja mechaniczna,także kominek traktujemy tylko jako awaryjne ogrzanie i oczywiście jako nastrój w salonie.
Dziękuję za każdą radę
Pozdrawiam
Artur

Witajcie,

chciałem zapytać skąd jesteście i jaką pompę ciepła kupujecie? Jakie koszty itp...
Ja już prawie wybrałem. Na razie przyjeżdżają materiały na ściany...

Odpowiedzcie na priv. jeśli można.

Ja chcę zrobić Pompę ciepła, GWC i reku. W tym roku mają u mnie w gminie wejść programy dopłat do kolektorów, więc zacząłem to rozważać, bo przy ogrzewaniu pompą ciepła zwróciłyby się za 30 lat :) a tak dużo wcześniej!

Pozdrawiam. ...chyba wreszcie koniec mrozów i wiosna nadchodzi :)

agagrusz
21-03-2010, 11:10
Witam wszystkich Przystaniowców :)

No i mamy wiosnę - najbardziej chyba wyczekana pora roku :) :)
Chciałam się z Wami podzielić wiadomością, że w najbliższy czwartek (25.03) weżdża na naszą działkę koparka i ... będzie dół pod fundament!! :o :lol:
Czekaliśmy na ten dzień ponad rok, a gdy w końcu nadchodzi, to jakoś trudno w to uwierzyć :)
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję, że uda nam się zbudować nasze domki bez większych problemów - czego Wam i sobie życzę :)

fidom
22-03-2010, 07:12
Witam!
Na wstępie pragnę bardzo podziękować City Matic za podanie namiarów na M36 w realu. Dziękuję też wszystkim piszącym na forum za wpisy, które są nieocenionym źródłem informacji i inspiracji jednocześnie.
Jestem na etapie wprowadzania zmian w projekcie. Być może uda mi się rozpocząć budowę w okolicach września. Podstawowe zmiany w moim projekcie to:
-wydłużenie domu o metr od strony pokoi 9.10,
-przesunięcie o pół metra ścianki pomiędzy garderobą a pokojem nr 9 (z garderoby chcę zrobić wąskie, stałe schody na strych do powstałego tam pokoju,
-przesunięcie o pół metra ścianki między jadalnią a tarasem i wstawienie tam drzwi szklanych na całą szerokość,
-wyjście z salonu na taras zostanie powiększone o jedno skrzydło,
-okno z kolejnej ściany w salonie zostanie przesunięte do lewego narożnika (umożliwi to lepsze zagospodarowanie salonu).
Reszta tradycyjnie: zamurowanie wejścia między wiatrołapem a spiżarnią, powiększenie małego wc, zamiana podwójnego okna w kuchni na jedno duże.
Jeśli chodzi o ogrzewanie-w okolicy nie ma gazu więc coraz bardziej skłaniam się ku pompie ciepła. Myślę też o GWC, ale jeszcze o tym mało wiem, więc proszę o podpowiedź-jak to wygląda w połączeniu z pompą. Wentylacja jest sprawą otwartą więc prosze o wasze sugestie. Ciekawi też mnie wysokość strychu nad salonem-może ktoś mógłby zmierzyć w swoim M36.
Planowane w projekcie wejśćie do domu jest moim zdaniem jego ozdobą więc nie planuję nic tu zmieniać.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH.

CityMatic
25-03-2010, 05:39
......, że w najbliższy czwartek (25.03) weżdża na naszą działkę koparka i ... będzie dół pod fundament!! :o :lol:

No to wszystkiego dobrego-czekamy na relację z dzisiejszych prac,pogoda dopisuje jest piękna wiosenna pogoda
Pozdrawiam :wink:

Grzesiu_13_
27-03-2010, 11:46
Witam wszystkich

Jestem z Torunia . Moja spokojna przystań jest na etapie więźby dachowej . Kupiłem juz dachówki i mam nadzieje że nim wiosna wybuchnie na dobre - dach juz będzie w całości =)
W projekcie wniosłem sporo zmian , jedną z głównych są schody na strych ( w miejscu garderoby ) . W dachu planuje dwa okna . Na strychu mam być jeden pokój / pracownia - naprawdę całkiem duży i to bez podnoszenia kabatury .


Pozdrawiam =)

http://www.aukcjoner.pl/gallery/002161876-spokojna-przystan.html#I1

adaci
27-03-2010, 22:09
witam torunianina, widzę, że jesteśmy na dość podobnym etapie zaawansowania ( szykuję się do wylania stropu w przyszłym tygodniu)
Czy możesz napisac coś o dachówkach, które już kupiłes? Jakimi kryteriami się kierowałeś? Ja przymierzam się do dachówki ceramicznej, mam na razie trzy oferty - od 12k do 19 k na całość pokrycia dachowego.
Powodzenia w budowaniu życzę, pozdrawiam z Dolnego Śląska,
Adam

Grzesiu_13_
27-03-2010, 22:53
Witam
Na początku myślałem o blachodachówce ale ilość odpadu z blachy przy tym dachu była zbyt duża ,więc zacząłem rozglądać się za dachówką.i trafiłem na holenderkę 11 w dość atrakcyjnej cenie.w przyszłym tygodniu prawdopodobnie będzie układana to zrobię parę fotek i zobaczysz jak to będzie wyglądać.
pozd Grzegorz

iza_i_pawel
28-03-2010, 08:54
Witajcie,

Mamy pytanie co do poddasza. Interesuje nas zwłaszcza wersja podstawowa: M36. Najlepiej jeśli wypowiedzieć by się mogli Ci co już postawili DOM, lub jeszcze lepiej tacy, którzy zagospodarowali poddasze na pokoje.
Bardzo potrzebne jest nam takie wyliczenie: jaką powierzchnię na poddaszu można by zagospodarować na pokoje podnosząc przy tym ściankę kolankową o 2 pustaki? Interesuje nas powierzchnia bez skosów, lub taka do 190cm.
Pytanie może dziwne, ale my widzimy tam sporo możliwości, architektka również, ale facet od więźby powiedział nam, że tam się nie da nic ciekawego zrobić. Nie chodzi nam o ilość stempli, bo wiemy, że będzie ich sporo, w końcu wg projektu to poddasze nie jest użytkowe, ale chodzi o powierzchnię. Czy da radę zrobić tam np. dwa duże pokoje dla dzieci i jeden mały gabinet, tak aby nie „tłuc” głową o sufit?
Czy możecie podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Pzdr. Izabela I Paweł. :)

Grzesiu_13_
28-03-2010, 17:58
Witam =)

My z żona mieliśmy podobny problem =) Realizujemy projekt m36a L . Żona uparła sie na to poddasze że chce je mieć i basta . Rozmawiałem z paroma majstrami na temat podniesienia kabatury , ostatecznie stanęło na tym że gdy się podniesie ścianke to zmieni się bryła domu i trudno przewidzieć czy domek po takiej zmianie nadal by sie tak ładnie prezentował..
Aktualnie mamy już wylany strop i więźbe dachową . Jak juz stanie dach - bedziemy podejmować decyzje co do pokoju badz pokoi na poddaszu . Poddasze z więźbą prezentuje sie naprawdę okazale . Myzle że da rade zrobić tam 2 pokoiki ale co do 3 to juz nie jestem pewien .. Na razie nie mamy żadnych wyliczeń , jak stanie dach to przyjdzie na to czas . Dla nas ważne że to poddasze jest i że na 100 % będzie tam jeden bardzo duży pokój / pracownia =)

W poprzednim moim poście jest link do paru zdjęć na których widać troche poddasza

Pozdrawiam

Grzesiu_13_
28-03-2010, 22:34
Dla wszystkich zainteresowanych wklejam mój domek po zmianach :

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0310/img_09283a4f.jpg (http://wgrajfoto.pl)

Zdjęcie trochę niechlujne za co przepraszam ;)

Jako ciekawostkę powiem jeszcze że w moim projekcie będą dwa okrągłe okna =)

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wszystkie dobre rady =)
Grzegorz

CityMatic
31-03-2010, 19:34
czwartek (25.03) fundament!!

Czekamy na zdjęcia z kopania dołka :lol:

CityMatic
31-03-2010, 19:41
http://bi.gazeta.pl/im/2/4042/z4042272X.jpg

Zdrowych pogodnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".

Życzy wszystkim budującym "Spokojną przystań"

Paweł CityMatic


ps:fajna inspiracja na postawienie pisanki na stole :D

CityMatic
09-04-2010, 05:52
A u mnie spokojnie, kilka robót ziemnych( rozpalcelowanie ziemi,sadzenie roślinek) wokół domu, ale obecnie ciężko się zorientować i w forum i brak trochę czasu, dobrze że chociaż pogoda jest wiosenna.
Pozdrawiam serdecznie

mono777
09-04-2010, 06:30
Witam i pozdrawiam forumowiczów SP M36 :)
U mnie troszkę luzu więc mam czas jeszcze na drobne poprawki kosmetyczne przed tynkami i wylewkami, ale 4 maja rusza robota na max-a :)

agagrusz
09-04-2010, 13:45
Witam wszystkich budowniczych

U nas prace ruszyły już pełną parą, dziura na fundament wykopana (maaatko jaki ten dom wielki!!) pierwszy chudy wylany, szalunki zrobione, dzisiaj zaczęli robić zbrojenia... radość wielka patrzeć jak co dzień coś nowego przybywa :) :)
a dziennik załozyliśmy na mojabudowa.pl - jakis taki bardziej przyjazny jest niż na muratorze
Pozdawiam serdecznie

OLA_OLL
09-04-2010, 21:17
witam, to ja się pochwalę, okna wstawione, instalacja elektryczna i hydrauliczna zrobiona, tynk w garażu, a od poniedziałku ekipa zaczyna tynki w całym domu. domek zaczyna nabierać kształtów ::))

CityMatic
10-04-2010, 07:37
Witam wszystkich budowniczych

U nas prace ruszyły już pełną parą, dziura na fundament wykopana (maaatko jaki ten dom wielki!!) pierwszy chudy wylany, szalunki zrobione, dzisiaj zaczęli robić zbrojenia... radość wielka patrzeć jak co dzień coś nowego przybywa :) :)
a dziennik załozyliśmy na mojabudowa.pl - jakis taki bardziej przyjazny jest niż na muratorze
Pozdawiam serdecznie

A może by adresik bloga? bo coś nie można znaleźć

A może to ten:)
http://www.spokojnaprzystanpysiowa.mojabudowa.pl/?page=1

agagrusz
11-04-2010, 09:20
City, link naszego bloga: http://www.spokojnaprzystanpysiowa.mojabudowa.pl/ Na razie pewnie większość oglądających nie znajdzie tam nic ciekawego - ot zwykłe wykopki, ale nas każda deseczka cieszy :) :) :)
Jeśli pogoda pozwoli i wszystko pójdzie zgodnie z planem to w poniedziałek za tydzień będą zalane ławy :)
Pozdrawiam

CityMatic
11-04-2010, 21:34
No to jestem zszokowany? co to za fundament-ciekawy kształt jakieś przekątne?
http://www.spokojnaprzystanpysiowa.mojabudowa.pl/pliki/spokojnaprzystanpysiowa/image/p1040674.jpg
ale może to coś innego ?dość ciekawe ale dużo betonu w to pójdzie...tylko po co?