PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M36 SPOKOJNA PRZYSTAŃ



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

bosman1979
23-03-2008, 21:18
Witam

Wraz z żoną od jakiegoś czasu zastanawiamy sie bardzo poważnie nad budowaniem Spokojnej przystani. Myśle ze w ciagu najblizszych tygodni zdecydujemy sie na zakup tego projektu. Jesli ktos z szanownych forumowiczów tez mysli nad tym projektem lub juz realizuje jego budowe chetnie poczytamy opinie.
Pozdrawiamy serdecznie
Marcin i Marzena

Waldek14
09-04-2008, 13:03
Witam,
Również przymierzam się do tego projektu i bardzo chętnie poznałbym opinię osób, które kupiły projekt bądź już zaczęły budować.
Wydaje mi się, że projekt jest bardzo ciekawy, ale niestety nikt nie chce o nim pisać.
Jak kupię, to zmienię usytuowanie małej łazienki. Jak dla mnie to musi być okno, wiec powędruje zamiast spiżarki przy kuchni z wejściem z holu (w takim wypadku oddzielamy całkowicie strefę nocną) lub innym wyjściem jest przesunięcie troszkę ściany przy wejściu do garażu, tej równoległej do drzwi garażowych, i zrobienie miejsca na tę łazienkę. Nie wiem tylko czy nie jest to przypadkiem ściana nośna, ale chyba da się to przejść.
Poza tym musiałbym pomyśleć nad powiększeniem kotłowni ponieważ jestem zmuszony używać paliwa stałego, a do tego musi być odpowiednia ilość miejsca. No i oczywiście w takim wypadku wejście do kotłowni od strony garażu.
Zrezygnowałbym również z małych drzwi na taras i zamiast tego może duże okno. Wychodzi mi od południa i trochę więcej słoneczka by się przydało.
Tyle szybkich uwag z mojej strony.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie i rady.
Pozdrawiam
Waldek

Waldek14
09-04-2008, 13:06
Zapomniałem dodać, że interesuje mnie projekt M36a, z podwójnym garażem w wersji lustrzanej.

nata136
10-04-2008, 22:39
Chętnie złapałabym kontakt z osobami, które interesuje ten projekt
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=539&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=spokojna+przysta%C5%84&symbol=&x=0&y=0&nr=0

Pozdrawiam!

nata136
11-04-2008, 19:37
up

Grzesiu_13_
12-04-2008, 16:44
Witam serdecznie
Zastanawiam się nad kupnem projektu Spokojna przystań wariant I tzn z podwujnym garazem. Domek mi sie szalenie podoba musiałbym jedynie powiekszyć kotłownie.. Ale widzę na to pare rozwiązań więc nie powinno być problemu :)
Interesuje mnie czy ktos może planuje schody na strych / małe poddasze w tym projekcie ? Wysłałem już pytanie do muratora czy jest to wogóle techniecznie możliwe przy tej konstrukcji dachu.

Czy ktoś może sie orientuje czy jestw tym projekcie jakieś małe poddasze ?

Pozdrawim cieplutko
Grzesiu

nata136
16-04-2008, 08:58
Zamierzamy zakupić projekt i wybudować ten domek. Zmiany: zadaszony taras przy kuchni przeszklimy a'la ogród zimowy, frontowe okna zamienimy na jedno. No i pozostaje jeszcze kwestia doświetlenia salonu...

nata136
16-04-2008, 20:36
Na kiedy planujecie rozpoczęcie budowy?

nata136
22-04-2008, 21:36
up

kasia 23
07-05-2008, 09:59
Witam serdecznie
Zastanawiam się nad kupnem projektu Spokojna przystań wariant I tzn z podwujnym garazem. Domek mi sie szalenie podoba musiałbym jedynie powiekszyć kotłownie.. Ale widzę na to pare rozwiązań więc nie powinno być problemu :)
Interesuje mnie czy ktos może planuje schody na strych / małe poddasze w tym projekcie ? Wysłałem już pytanie do muratora czy jest to wogóle techniecznie możliwe przy tej konstrukcji dachu.

Czy ktoś może sie orientuje czy jestw tym projekcie jakieś małe poddasze ?

Pozdrawim cieplutko
Grzesiu

witam serdecznie my kupilismy ten projekt.własnie jutro bedziemy robic wykop pod fundamenty. wprowadziliśmy bardzo mało zmian , a mianowicie zmieniliśmy rozmiar i rozmieszczenie okien, zlikwidowaliśmy wejscie do spizarni z przedsionka, zrezygnowaliśmy z kominka.projekt jest super, jesteśmy w nim zakochani...;) Jednak murarze twierdzą że dość drog w realizacji.pozdr

kasia 23
07-05-2008, 10:06
Witam serdecznie
Zastanawiam się nad kupnem projektu Spokojna przystań wariant I tzn z podwujnym garazem. Domek mi sie szalenie podoba musiałbym jedynie powiekszyć kotłownie.. Ale widzę na to pare rozwiązań więc nie powinno być problemu :)
Interesuje mnie czy ktos może planuje schody na strych / małe poddasze w tym projekcie ? Wysłałem już pytanie do muratora czy jest to wogóle techniecznie możliwe przy tej konstrukcji dachu.

Czy ktoś może sie orientuje czy jestw tym projekcie jakieś małe poddasze ?

Pozdrawim cieplutko
Grzesiu

w projekcie jest strop wylewany-Teriva.my na razie robimy na gorze strych, wejscie bedzie z garażu taka wysuwana drabinka) w przyszłości moze syn zechce tam sobie urządzić swoje gniazdko;)pozdr

nata136
07-05-2008, 20:40
22 kwietnia zakupiliśmy ten projekt i również jesteśmy w nim zakochani. Nad zmianami jeszcze myślimy. Budowę zaczynamy w lutym, a teraz walczymy z formalnościami. Chętnie wesprzemy się Waszymi pomysłami, więc będziemy sledzic budowę na formu. A jeśli nie tutaj, to bardzo chętnie nawiązalibyśmy kontak poza forum, jeśli to oczywiście możliwe ;) Gdzie budujecie domek?

Pozdrawiamy!

Hansolo
22-05-2008, 17:58
Projekt ten (wersja z garażem dwustanowiskowym) kupiliśmy razem z żoną w lutym tego roku. Było troszke zmian głownie okna i drzwi, ale też niektóre ścianki działowe. Zresztą postaram sie wysłać projekt po przeróbkach i wtedy sami ocenicie. Jak dla mnie świetny projekt, pokoje w miarę duże, salon też niczego sobie. Budowa rusza pod koniec sierpnia, ale tylko w tym roku fundament. Budujemy sie niedaleko Chełma woj. lubelskie

Pozdrawiam!
Łukasz[/url]

Waldek14
23-05-2008, 06:17
Witam,
Chętnie zobaczę projekt po poprawkach, więc czekam z niecierpliwością.
Też mam zamiar budować w woj. lubelskim, ale w okolicach Tomaszowa Lub. Niestety w tym roku będą tylko niezbędne pozwolenia a budowa od wiosny przyszłego.
Osobiście to dalej nie jestem pewny jak rozwiązać powiększenie kotłowni żeby ją dopasować do opału węglem (gazociągu niestety nie ma). Najsensowniejszym wydaje się wydłużenie garażu, ale obawiam się, że może to wpłynąć niekorzystnie na bryłę budynku.
Pozdrawiam
Waldek

Hansolo
23-05-2008, 10:30
Jeśli chodzi o kotłownię u mnie, ja też bedę palił węglem. Zastanawialiśmy sie z żoną jak rozwiazać problem składu opału (drewna i węgla) bez konieczności buodwania dodatkowych szopek na działce. No i wymyśliliśmy ażeby przy lewej części garażu dobudować ściankę działową, tam gdzie miały być szafki na narzędzia. Innego rozwiazania nie widzę, a chciałem uniknąć dużych zmian w projekcie. jeszcze dziś prześlę projekt według naszego pomysłu (zresztą zmiany już i tak wprowadzone) czekamy teraz tylko na pozwolenie na budowę.

Pozdrawiam

Hansolo
24-05-2008, 11:12
Witam! Niestety wczoraj nie byłem w stanie, ale co sie odwlecze to nie uciecze. Przesyłam link do strony z projektem po przeróbkach
www.nsp2chelm.republika.pl

pozdrawiam

Hansolo
24-05-2008, 11:29
Po pierwsze zmiany okien i drzwi, po drugie powiększenie małej łazienki, która bedzie pralnią, w której będzie można oprócz tego trzymać jakieś środki czytstości, szczotki, miotły i inne graty, (jak na nasze potrzeby 2 łazienki to za dużo), następnie postawienie ścianki działowej w garażu po lewej stronie na węgiel i drewno. Zamurowanie wejścia do kotłowni od strony korytarza a wstawienie drzw od strony garażu.
Kolejna rzecz to zamurowanie drzwi do spiżarni od strony holu (w ich miejsce będzie wstawiona szafa na ubrania lub wieszak, zobaczymy),
Aha pomieszczenie nr 8 to pokój do pracy, Jak dla nas na garderobę to za duże, a komputer, biurko i mniejsza szafa z papierami w sam raz sie zmieści.

Pozdrawiam

Waldek14
26-05-2008, 13:29
Witam,
Dzięki za link do projektu. Rzeczywiście mało zmian wprowadziliście. Jak dla mnie to macie za mało okien, w domu może być po prostu za ciemno.
Poniżej przesyłam link do planu zmian, które ja zamierzam wprowadzić. Będą to:
- przeniesienie ubikacji dla gości w pobliże wejścia, z dwóch powodów, po pierwsze będzie tam okno, celem lepszej wentylacji oraz mniej krępujące korzystanie niż w wariancie w pobliżu salonu :),
- powiększenie kotłowni kosztem przeniesionej łazienki, planuję kupować eko-groszek w workach, więc będzie łatwo go magazynować,
- rezygnacja z drzwi do kotłowni z wnętrza domu i zastąpienie ich drzwiami z garażu,
- zmiana rozmieszczenia w łazience głównej z dodaniem prostokątnego prysznica kosztem części kotłownie (ale to jeszcze do przemyślenia),
- rezygnacja z jednych drzwi na taras w salonie, w zamian za to duże okno,
- zmiana pojedynczych okien na okna podwójne, chcę mieć jak najwięcej światła słonecznego w domu.
- rezygnacja z drzwi na taras z jednej sypialni,
- drzwi oddzielające salon od przedsionka u mnie chyba zostaną, gdyż wejście planuję od północy, więc wiatr nie będzie od razu wdzierał się do środka,
- zastanawiam się jeszcze nad drzwiami oddzielającymi strefę dzienną od nocnej,
- drzwi z kuchni na taras też zostają, nie trzeba z każdą szklanką czy talerzykiem biegać przez salon,
- garderoba też na razie zostaje, jako osoba planująca dopiero założenie rodziny na razie nie potrzebuję tylu pomieszczeń,
- chyba też dodam przesuwane drzwi pomiędzy salonem a kuchnią żeby oddzielić zapachy ostrych potraw.
Na razie tyle szybkich zmian. Jeżeli miałby ktoś jakieś sugestie to bardzo proszę o wpis.
Pozdrowienia

http://www.fothost.pl/show.php/629701_dom5406popoprawkach4.JPG.html

Hansolo
27-05-2008, 09:33
No proszę taki sam projekt a jakże inny. Co do okien to rzeczywiście moze być ich za mało. Zobaczymy. Nie wiem jak inni architekci ale mój wziął 2500 za zmiany w 4 egzemplarzach (w skaład tego jeszcze weszło umiejscowienie szamba, prądu na działce oraz wody).

Mam pytanie odnośnie fundamentu. Zalewany czy z bloczków betonowych?

Pozdrawiam

Łukasz

jacek-1109
04-06-2008, 19:42
Witam, czy ktos moze sie podzielic info jaki wyszedl mu koszt stanu surowego otwartego z dachem? Czy przy dachówce ceramicznej uda się zamknąć w 150 tyś?

jacek-1109
05-06-2008, 15:28
Witam,

Mam pytanie dotyczące kosztów stanu surowego otwartego z pokryciem dachu.
Czy ktoś może zdradzić ile to kosztowało w rzeczywistości?

--
Pozdrawiam
Jacek

luke_p
07-06-2008, 19:37
Hej,

Także interesuje mnie ten projekt. Zastanawiam się tylko jak im wyszła tak duża kubatura, ponad 1k?

Czy ktoś wie może coś więcej na temat poddasza ? Da się tam coś zaadoptować?
Pomysł na schody?

pawel_1024
21-06-2008, 19:43
Witam,
za dwa dni zamawiamy projekt, też się w nim zakochaliśmy.

Również nie wiemy skąd się bierze taka kubatura.
Wprowadzimy małe przeróbki, stan surowy w planach przed zimą, o ile się wszystko uda.

Jeżeli ktoś już zaczął budowę, chętnie zamienię dwa słowa.
Bardzo fajny pomysł z wejściem z garażu do kotłowni!!!
Jak by ktoś chciał swoje plany zmian mogę podesłać na maila.


Pozdrawiam wszystkich.

Hansolo
23-06-2008, 08:37
Jeśli chodzi o koszt stanu surowego to jak zobaczyłem ceny poniżej (będące na stronie www muratora)
1. Stan zero: 37 700 zł
2. Stan surowy otwarty: 120 700 zł
3. Stan surowy zamknięty: 56 600 zł
4. Instalacje sanitarne: 34 000 zł
5. Instalacje elektryczne: 11 300 zł
6. Wykończenie zewnętrzne: 52 800 zł
Razem (1-6): 313 100 zł
to się przeraziłem, ale u mnie prawie wszystkie prace robię we własnym zakresie, jedynie strop i dach i hydraulikę glazura będę musiał nając fachowców. jeśli chodzi o fundament to będę chyba robił wylewany z gruszki. Wykończenie wnętrz, ocieplenie budynku, wylewki, panele podłogowe, elektryka, we własnym zakresie. Aha nawiezienie ziemi na działkę kosztowało mnie jedynie 1700 zł! Przeszło 300 ton ziemi!

Pozdrawiam

KARCIA
26-06-2008, 20:50
Witam wszystkich zakochanych w projekcie spokojna przystań, my juz budujemy. Jestesmy na etapie fundamentu, koszty przerażające. Niestety to co się nam podoba jak zwykle do najtańszych nie należy: olbrzymi fundament, ogromny dach itd.
Mam nadzieję, że mimo wszystko bedzie to nasza [spokojna przystań.

Hansolo
01-07-2008, 16:35
i jeszcze jedno ile was wyniosły fundamenty?

pozdrawiam
Łukasz

luke_p
06-07-2008, 23:27
Hej,

Także się decyduję na ten projekt. Zastanawiam się czy da się zrobić wejście na strych z garażu (ale by nie walić głową w krokwie) oraz czy ten trakt komunikacyjny trochę nie za długi i kręty? Taki dość wąski korytarz.

Myślę także o ew przeniesieniu łazienki bardziej do środka może zamiast garderoby a pomieszczenie z oknem na małe biuro z biblioteczką.

Garderoba bliżej sypialni. Kuchnia i salon bardzo fajnie są zrobione. Co sądzicie o tych zmianach?

M&I
14-07-2008, 07:56
Witam
Czy ktoś może ma juz jakies zdjęcia z budowy i może aktualny kosztorys?
Jeśli tak to wstawcie to na forum lub na meila [email protected]
z góry dziękuje :)

Waldek14
17-07-2008, 13:38
Mnie też interesują zdjęcia z realizacji oraz kosztorys. Jeżeli można na maila to podaję
[email protected]
Jeszcze jedno pytanie do osób, które mają już kupiony projekt. Jaką szerokość ma korytaż w części nocnej?. Jeżeli jest wąski przy tej długości to troszkę nie bardzo.
Pozdrawiam
Waldek

kasia 23
21-07-2008, 12:36
korytarz ma 1.22 m

luke_p
21-07-2008, 21:32
Witam serdecznie
Zastanawiam się nad kupnem projektu Spokojna przystań wariant I tzn z podwujnym garazem. Domek mi sie szalenie podoba musiałbym jedynie powiekszyć kotłownie.. Ale widzę na to pare rozwiązań więc nie powinno być problemu :)
Interesuje mnie czy ktos może planuje schody na strych / małe poddasze w tym projekcie ? Wysłałem już pytanie do muratora czy jest to wogóle techniecznie możliwe przy tej konstrukcji dachu.

Czy ktoś może sie orientuje czy jestw tym projekcie jakieś małe poddasze ?

Pozdrawim cieplutko
Grzesiu

w projekcie jest strop wylewany-Teriva.my na razie robimy na gorze strych, wejscie bedzie z garażu taka wysuwana drabinka) w przyszłości moze syn zechce tam sobie urządzić swoje gniazdko;)pozdr

Hej, a jak on tam to gniazdko zrobi jak tam wysokość max do osiągnięcia to niewiele ponad 2 metry? To bardzo nisko. Robicie wyższą ścianę kolankową?

pawel_1024
21-07-2008, 21:42
Witajcie ponownie,
mam już projekt M36a po zmianach, czekam na pozwolenie na budowę.
Chętnie z kimś porozmawiam o kosztach i pomysłach na zmiany.

pozdrawiam.

luke_p
30-07-2008, 00:27
Hej,

Poprawiałeś fundamenty w projekcie? W moim były błędy, w tym brak ściągów dla słupa narożnego w tarasie.

Jakieś ciekawe poprawki, rozwiązania?
Ja zastanawiam się czy nie zamknąć wejścia z domu do garażu a zrobić dodatkowe wejście od strony okna (zamiast okna).

pieerr
18-08-2008, 16:43
Witam wszystkich, którzy budują lub przymierzają się do budowy projektu Spokoja przystań w wersji z podwójnym garażem. Ja wraz z moją przyszłą żonką będziemy budowali dom w okolicach Poznania (60 km). Zaczynamy w tym roku od fundamentów i chętnie podzielili byśmy się uwagami i opiniami od tych, którzy już wybudowali lub będą budować równo z nami.

Pozdrawiam :D

CityMatic
18-08-2008, 18:47
Witam serdecznie
Bardzo sie cieszę ze jest już parę osób które zdecydowały się na ten projekt-bardzo lubie wymieniać sie wszelkimi informacjami na temat budowy i innych.Jeśli zamieścicie fotki z postępów budowy będę bardzo wdzięczny.

Planuję budowę tego właśnie domku przeraza mnie kubatura

Fundament musi być duży bo to parterówka wiec ....
ale nie wydaje sie skomplikowany.
Bardzo interesuje mnie sposób np pokrycia dachu(dachówka czy blacha)
no i inne szczegóły w moim przypadku (własna studnia i przydomowa oczyszczalnia ścieków,rekuperator i bateria słoneczna CWU i piec CO na ziarna zbóż)-to takie plany i raczej będą musiały być osiągnięte bo przy obecnych cenach nośników energii trzeba zbudować coś oszczędnego

:wink:

CityMatic
18-08-2008, 18:53
Projekt ten (wersja z garażem dwustanowiskowym) kupiliśmy razem z żoną w lutym tego roku. Było troszke zmian głownie okna i drzwi, ale też niektóre ścianki działowe. Zresztą postaram sie wysłać projekt po przeróbkach i wtedy sami ocenicie. Jak dla mnie świetny projekt, pokoje w miarę duże, salon też niczego sobie. Budowa rusza pod koniec sierpnia, ale tylko w tym roku fundament. Budujemy sie niedaleko Chełma woj. lubelskie

Pozdrawiam!
Łukasz[/url]
Rewelacja 3 projekty być moze zrealizowane będą w mojej okolicy!!! :lol: jestem bardzo zadowolony

luke_p
22-08-2008, 13:50
Czy ktoś z Was już myślał nad aranżacją salonu? Jak tak się teraz przymierzam to okazuje się słabo ustawny, albo tylko mi się tak wydaje?

OLA_OLL
24-08-2008, 20:37
CZY KTOŚ BUDUJE LUB JUŻ ZBUDOWAŁ SPOKOJNĄ PRZYSTAŃ WARIANT I. PODOBA MI SIĘ TEN PROJEKT, ZASTANAWIAM SIĘ NAD JEGO WYBOREM I BARDZO CHCIAŁABYM MIEĆ JAKIEŚ INFO OD KOGOŚ KTO BEZPOŚREDNIO SIĘ Z NIM ZMIERZAŁ

Hansolo
25-08-2008, 21:02
Witam ponownie. Jak mówiłem tak zrobiłem fundamenty zalałem. Co ciekawe tradycyjne zalanie fundamentów wyniosły mnie o wiele taniej aniżeli wylewanie ławy i budowanie z bloczków betonowych (jakieś 3/4 tys. różnicy) . No i o ile mniej pracy. Fundamenty kopaliśmy 3 dni. Nie najmowałem koparki ponieważ tylko by mi ziemi naobsuwała. Zresztą ci ktorzy leli gruszką beton mówili, że ładnie wykopany, nie ma żadnych ubytków. Oczywiście ścianki dziłowe też były wylewane. Teraz 4 warstwy bloczków betonowych, ich ocieplenie i czekam do wiosny niech sie to wszystko osiada.
Aha kierownik odradza mi terivę(za droga jak na strop poddasza, ktorego nie będę użytkował)

Pozdrawiam.

Hansolo
26-08-2008, 16:39
Witam! Jak powiedziałem tak zrobiłem, fundamenty wylałem tradycyjnie z gruchy, (taniej mnie to wyniosło aniżeli w projekcie o jakieś 3/4 tys). Kopałem fundament ręcznie z braćmi szwagrami i teściem. 3 dni i 135 m wykopane (110 ściany nośne i 25 działowe). We wrześniu postawienie jeszcze tylko 4 warstw bloczków betonowych a także ich ocieplenie i zasypanie,i niech sie osiada przez zimę. Aha kierownik budowy odradził mi terivę, za droga jak na strop poddasza którego nie będę użytkował. Doradził mi, że taniej zrobić drewniany (oczywiście ocieplony). I rzeczywiście widziałem taki strop, 1/3 kosztów terivy.

Pozdrawiam!

OLA_OLL
27-08-2008, 10:11
jakie zmiany w projekcie masz? daj link do projektu po zmianach - jak masz

luke_p
27-08-2008, 20:31
Także myślę nad drewnianym.

Formula
30-08-2008, 15:07
Na początku chciałem się przywitać !
Wygląda on tak: http://www.twojprojekt.pl/projekty/kolorowa_jesien
Czy ktoś z szanownych forowiczy buduje ten dom ? Jeśli tak, to dlaczego wybraliście właśnie ten projekt ?Bo ja juz sam nie wiem ....dom mi sie podoba a szczegolnie rozwiazanie salon kuchnia taras ale szukam potwierdzenia wsrod ludzi

mirek05
04-09-2008, 02:34
Witam pierwszy raz na forum. Ten projekt był dla nas jak manna z nieba - spełniał wszystkie wymagania. Oczekiwaliśmy domu parterowego (ani jednego schodka), poddasze - jako zimne miejsce gromadzenia rzeczy niepotrzebnych. No i zadaszony taras - rewelacja (może w przyszłości oranżeria). I to wszystko dla 2-óch osób (tylko).
Przewidujemy ogrzewanie elektryczne - piece kumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym, rekuperacja z GWC, no i wykorzystanie maksymalne kominka - anemostat doprowadzi ogrzane powietrze znad płaszcza do centrali rekuperatora. A może i kolektor słoneczny do ciepłej wody użytkowej (mamy b.dobre usytuowanie budynku na działce). Strop z szalunkiem traconym systemu SUKIENNIK (stanowić będzie jednocześnie izolację nieużytkowego poddasza). Odpada więc jeden komin i kominy wentylacyjne. Pokrycie blachodachówką (bez deskowania - tylko folia). I tylko jedna zmiana wewnątrz - brak drzwi do spiżarni z wiatrołapu.

Analizując materiały napotkałem na problem - nie mogę pozyskać bloczków betonowych izolacyjnych na ściankę dociskową fundamentu (gr.9cm)- zamierzam więc do poziomu "0" zastąpić bloczkiem betonowym gr.14cm.

Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie lub przemyślenia ws tego - nietypowego - bo wysuniętego poza bryłę budynku cokołu. Będę wdzięczny za uwagi.

CityMatic
04-09-2008, 05:50
Witam pierwszy raz na forum. Ten projekt był dla nas jak manna z nieba - spełniał wszystkie wymagania. Oczekiwaliśmy domu parterowego (ani jednego schodka), poddasze - jako zimne miejsce gromadzenia rzeczy niepotrzebnych. No i zadaszony taras - rewelacja (może w przyszłości oranżeria). I to wszystko dla 2-óch osób (tylko).
Przewidujemy ogrzewanie elektryczne - piece kumulacyjne z rozładowaniem dynamicznym, rekuperacja z GWC, no i wykorzystanie maksymalne kominka - anemostat doprowadzi ogrzane powietrze znad płaszcza do centrali rekuperatora. A może i kolektor słoneczny do ciepłej wody użytkowej (mamy b.dobre usytuowanie budynku na działce). Strop z szalunkiem traconym systemu SUKIENNIK (stanowić będzie jednocześnie izolację nieużytkowego poddasza). Odpada więc jeden komin i kominy wentylacyjne. Pokrycie blachodachówką (bez deskowania - tylko folia). I tylko jedna zmiana wewnątrz - brak drzwi do spiżarni z wiatrołapu.

Analizując materiały napotkałem na problem - nie mogę pozyskać bloczków betonowych izolacyjnych na ściankę dociskową fundamentu (gr.9cm)- zamierzam więc do poziomu "0" zastąpić bloczkiem betonowym gr.14cm.

Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie lub przemyślenia ws tego - nietypowego - bo wysuniętego poza bryłę budynku cokołu. Będę wdzięczny za uwagi.

Ja mam inne przemyślenia-bo jeśli przyjrzeć sie A5 to jednoznacznie widać ze bloczki te są niczym innym jak osłoną izolacji oraz podporą dla płytek elewacyjnych "tekno amer blok" gr9,5 cm
Na stronie 10 również nic nie ma o specyficznej nazwie jaką użyłeś.
Dlatego też jeśli nie zastosujesz tego rozwiązania z elewacją to nic sie nie stanie-Ja myślałem nad rozwiązaniem -(+ jeden rząd bloczka 14 + grubsza izolacja w ostatnich dwóch rzędach + tynk mozaikowy)

CityMatic
04-09-2008, 05:53
Przez taki układ chciałbym zachować wygląd elewacji domu-bo jest ciekawy :lol:

Waldek14
05-09-2008, 13:47
Witam
Czy może ktoś z realizujących projekt ma zeskanowany rzut z wymiarami budynku?
Jeżeli tak to byłbym wdzięczny o przesłanie na [email protected]
Pozdrawiam
Waldek

OLA_OLL
10-09-2008, 21:25
witam, czy ktoś planuje ogrzewanie tego domku eko-groszkiem? właśnie jestem dopiero co po rozmowach z architektem i natknęłam się na pewne komplikacje. okazuje się, że pomieszczenie gospodarcze wielkości 3,6 m.kw. jest za małe, żeby pełnić funcję kotłowni. nawet po połączeniu z wc to daje jakieś 6 metrów. wymóg dla takiego pieca to pomieszczenie przynajmniej 8 metrów kwadratowych o dobrej cyrkulacji powietrza (porządane pomieszczenie z oknem lub drzwiami). Sugestia architekta to wykorzystanie wnęki z garażu na wydzielenie tam kotłowni. Można podłączyć się do tego samego komina przy lustrzanej wersji samego garażu. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie. dodatkowo zostaje 6 metrów pomieszczenia gospodarczego na np. pralnie.
czy może ktoś z fanów tego projektu ma jakieś przemyślenia, doświadczenia a może konkretne rozwiązania w tej kwestii. proszę o wymianę myśli, pozdrawiam

CityMatic
18-09-2008, 15:36
witam, czy ktoś planuje ogrzewanie tego domku eko-groszkiem? właśnie jestem dopiero co po rozmowach z architektem i natknęłam się na pewne komplikacje. okazuje się, że pomieszczenie gospodarcze wielkości 3,6 m.kw. jest za małe, żeby pełnić funcję kotłowni. nawet po połączeniu z wc to daje jakieś 6 metrów. wymóg dla takiego pieca to pomieszczenie przynajmniej 8 metrów kwadratowych o dobrej cyrkulacji powietrza (porządane pomieszczenie z oknem lub drzwiami). Sugestia architekta to wykorzystanie wnęki z garażu na wydzielenie tam kotłowni. Można podłączyć się do tego samego komina przy lustrzanej wersji samego garażu. Uważam, że jest to dobre rozwiązanie. dodatkowo zostaje 6 metrów pomieszczenia gospodarczego na np. pralnie.
czy może ktoś z fanów tego projektu ma jakieś przemyślenia, doświadczenia a może konkretne rozwiązania w tej kwestii. proszę o wymianę myśli, pozdrawiam

Ja myślę o czymś takim

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=a9f0f10fd3d0647bhttp://images49.fotosik.pl/12/a9f0f10fd3d0647b.jpg

CityMatic
18-09-2008, 15:48
Przy tej opcji zmienia sie pomieszczenie 5 jest większe(WC)
Kotłownia może stać się pralnią a w czesci garażu we wnęce piec i magazynek na paliwo :wink:
To jak na razie propozycje choć sam jeszcze nie wiem do końca(ja będę wykorzystywał ziarno zbóż a wiec podobny opał :P

CityMatic
18-09-2008, 15:53
Witam
Czy może ktoś z realizujących projekt ma zeskanowany rzut z wymiarami budynku?
Jeżeli tak to byłbym wdzięczny o przesłanie na [email protected]
Pozdrawiam
Waldek

A o które wymiary dokładnie Ci chodzi-rysunków jest wiele

pawel_1024
21-09-2008, 11:33
Witaj,

proponuję przemyśleć zmniejszanie garażu kotłownią:
- jak wysiądziesz z obu samochodów ?
- którędy pódziesz do domu ?
- będziesz zmuszony kupować małe auta
Kolega w swoim projekcie nie miał wyjśćia i garaż dwustanowiskowy zwęził o 1 m, przez co musi wstawiać jeden samochód tyłem, drugi przodem. Wygodne użytkowanie domu jest bardzoooo ważne.
To tylko moje sugestie, nie neguję pomysłu.

Pozdrawiam.

CityMatic
21-09-2008, 12:29
Witaj,

proponuję przemyśleć zmniejszanie garażu kotłownią:
- jak wysiądziesz z obu samochodów ?
- którędy pódziesz do domu ?
- będziesz zmuszony kupować małe auta
Kolega w swoim projekcie nie miał wyjśćia i garaż dwustanowiskowy zwęził o 1 m, przez co musi wstawiać jeden samochód tyłem, drugi przodem. Wygodne użytkowanie domu jest bardzoooo ważne.
To tylko moje sugestie, nie neguję pomysłu.

Pozdrawiam.

Zgadzam się z Tobą-jednak uważam ze i tak auta nie będzie w domu-jego zapach,tak samo opon sprawia ze nie chcę go mieć w domu.
Myślę nad wybudowaniem później dodatkowego pomieszczenia poza domem z przeznaczeniem na auto.
Pomysł jaki przedstawiłem jest dobry gdy mamy 1-auto lub dużą działkę na przyszłą rozbudowę.........

Oczywiście ja również czekam na inne pomysły-Pozdrawiam

ProStaś
21-09-2008, 12:48
Witaj,

proponuję przemyśleć zmniejszanie garażu kotłownią:
- jak wysiądziesz z obu samochodów ?
- którędy pódziesz do domu ?
- będziesz zmuszony kupować małe auta
Kolega w swoim projekcie nie miał wyjśćia i garaż dwustanowiskowy zwęził o 1 m, przez co musi wstawiać jeden samochód tyłem, drugi przodem. Wygodne użytkowanie domu jest bardzoooo ważne.
To tylko moje sugestie, nie neguję pomysłu.

Pozdrawiam.

Zgadzam się z Tobą-jednak uważam ze i tak auta nie będzie w domu-jego zapach,tak samo opon sprawia ze nie chcę go mieć w domu.
Myślę nad wybudowaniem później dodatkowego pomieszczenia poza domem z przeznaczeniem na auto.
Pomysł jaki przedstawiłem jest dobry gdy mamy 1-auto lub dużą działkę na przyszłą rozbudowę.........

Oczywiście ja również czekam na inne pomysły-Pozdrawiam

Tutaj masz rozwiązanie:
http://forum.muratordom.pl/parterowka-sytuacja-krytyczna,t73663-60.htm

W poście Waldek 14

To co Ty zaproponowałeś ma jedną zasadniczą wadę:
wygląd elewacji przedniej, masz ponad 8 m. garaż z przesuniętą w jedną stronę bramą garażową, po drugiej stronie 1,5 - 2,0 m. litej ściany,
Nie będzie to dobrze wyglądać, zwłaszcza że znajdująca się po drugiej stronie domu kuchnia ma małe okna.

Pozdrawiam.

CityMatic
21-09-2008, 16:40
Wszystko jest dobrze tylko ja chcę uniknąć przeniesienia komina i systemu wentylacji, a niestety zaproponowane zmiany właśnie na tym polegają.
Dziękuje ze kolega wyszukał ten wątek -bo wiele wyjaśnia,jestem ciekaw jakie ostatecznie ustalenia poczynił kolega Waldek 14
Wczoraj zaniosłem swój projekt do ostemplowania-jeszcze mam czas na przemyślenia wiec wszystko można pozmieniać

Ja jestem w tej komfortowej sytuacji ze na 100% drugiego auta mieć nie będę wiec problem z miejscem w domu jest z zapasem,ale wolał bym rozmieścić wszystko w jak najlepszym układzie.

ProStaś
21-09-2008, 18:42
Wszystko jest dobrze tylko ja chcę uniknąć przeniesienia komina i systemu wentylacji, a niestety zaproponowane zmiany właśnie na tym polegają.
Dziękuje ze kolega wyszukał ten wątek -bo wiele wyjaśnia,jestem ciekaw jakie ostatecznie ustalenia poczynił kolega Waldek 14
Wczoraj zaniosłem swój projekt do ostemplowania-jeszcze mam czas na przemyślenia wiec wszystko można pozmieniać

Ja jestem w tej komfortowej sytuacji ze na 100% drugiego auta mieć nie będę wiec problem z miejscem w domu jest z zapasem,ale wolał bym rozmieścić wszystko w jak najlepszym układzie.

Zmian w zakresie wentylacji i tak nie unkniesz. Będzie niezwykle trudno podłączyć 6 przewodów wentylacyjnych. Musisz rozbudować komin i to w stronę zewnętrzną budynku, bo inaczej nie upchniesz kotła na eko groszek. W tym cienkim zakręcie i tak się nie zmieści, musisz go przesunąć do ściany zewn. budynku - tym samym komin. A przy tym podłączenie małego WC będzie gimnastyką :-?

A elewacja będzie źle wyglądała. No ale o gustach się nie dyskutuje.

Pozdrawiam.

OLA_OLL
23-09-2008, 07:47
No widzę, że poruszyłam nowy wątek w spokojnej przystani. I dobrze bo sama jeszcze nie wiem jak ostatecznie z tym problemem zrobimy. Ja raczej myślałam o oddzieleniu całej wnęki na kotłownię bez żadnych zygzaków. Rozmawiałam z architektem i nie widział w tym problemu, żeby podłączyć się pod ten komin przy garażu. Ale....skoro ktoś poddaje to pod dyskusję to muszę trochę podrążyć ten temat i zasięgnąć opinii fachowców.

OLA_OLL
23-09-2008, 07:58
aha, zapomniałam dodać, że garaż ma być wersją lustrzaną (tylko garaż). Przy takim rozwiązaniu wnęka przeznaczona będzie na kotłownię, która będzie miała okna i będzie można wykorzystać ten komin, który jest w projekcie (bez dokonywania zmian)

Waldek14
23-09-2008, 19:59
Witam
Czy może ktoś z realizujących projekt ma zeskanowany rzut z wymiarami budynku?
Jeżeli tak to byłbym wdzięczny o przesłanie na [email protected]
Pozdrawiam
Waldek

A o które wymiary dokładnie Ci chodzi-rysunków jest wiele

Miałem na myśli rzut z wymiarami poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli udałoby się zrobić skan z takiego rzutu to byłoby świetnie.
Pozdrawiam
Waldek

CityMatic
23-09-2008, 21:13
Witam
Czy może ktoś z realizujących projekt ma zeskanowany rzut z wymiarami budynku?
Jeżeli tak to byłbym wdzięczny o przesłanie na [email protected]
Pozdrawiam
Waldek

A o które wymiary dokładnie Ci chodzi-rysunków jest wiele

Miałem na myśli rzut z wymiarami poszczególnych pomieszczeń. Jeżeli udałoby się zrobić skan z takiego rzutu to byłoby świetnie.
Pozdrawiam
Waldek

Jeśli tylko otrzymam go od gminy-jest podstemplowywany :oops: postaram sie zrobić skany tego co kolegę interesuje-przepraszam ze to nie już :-?

OLA_OLL
28-09-2008, 20:52
co tak wszyscy ucichli? podzielcie się, ci którzy zaczęli budowę, co u was w tej kwestii. ja już kupiłam projekt, czekam na mapki geodezyjne, jeszcze zmiany w projekcie i składam dokumenty o pozwolenie. a w przyszłym roku.....ruszam.

CityMatic
28-09-2008, 21:17
co tak wszyscy ucichli? podzielcie się, ci którzy zaczęli budowę, co u was w tej kwestii. ja już kupiłam projekt, czekam na mapki geodezyjne, jeszcze zmiany w projekcie i składam dokumenty o pozwolenie. a w przyszłym roku.....ruszam.

Życzę powodzenia-mnie ostudził ZEnergetyczny(plany ,przetarg wykonawstwo=czas ok luty 2009)
Ale równiez myślę ze ruszę w 2009 :wink:

Waldek14
29-09-2008, 06:15
Dzięki CityMatic za zainteresowanie moją prośbą o rzuty.
Właśnie dostałem je z biura projektowego więc nie musisz już się męczyć z ewentualnymi skanami.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany rzutami to chętnie prześlę.
Pozdrawiam
Waldek

Hansolo
02-10-2008, 11:05
Ja jestem na etapie budowania cokołu. Zresztą już go wczoraj skończyłem. Jeszcze tylko wymaże go od wewnątrz dysperbitem i zasypię ziemią. I tyle na ten rok
Jutro prześlę parę fotek, jak dla mnie to duży dom.

CityMatic
02-10-2008, 15:41
Ja jestem na etapie budowania cokołu. Zresztą już go wczoraj skończyłem. Jeszcze tylko wymaże go od wewnątrz dysperbitem i zasypię ziemią. I tyle na ten rok
Jutro prześlę parę fotek, jak dla mnie to duży dom.

No to brawo....napisz ile kosztowały Cię te prace=materiały
Bardzo jestem ciekaw foto stanu "0" tego mojego domku :oops: .....naszego :wink:

abojabolki
02-10-2008, 20:25
Witam Waldek 14 mam prośbę czy możesz przesłać mi rzut z wymiarami na adres [email protected] z góry dziękuję i pozdrawiam.

Waldek14
04-10-2008, 14:35
Witam Waldek 14 mam prośbę czy możesz przesłać mi rzut z wymiarami na adres [email protected] z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wysłane, jak nie doszło to daj znać.
Waldek

Hansolo
04-10-2008, 17:14
Witam! kosztorys przedstawia się następująco;
wykopanie fundamentów: 150 zł (koszt piwa) kopane recznie
fundamenty lane z gruchy 11 tys.
bloczki betonowe 38x24x14 5000tys.
remix+ cement =400zł
dysperbit + izolbet + papa: 1000zł
Robocizna= 0 zł nie licząc piwa

razem 17550 zł

Jeśli chodzi o zdjęcia to podeślę w najbliższym czasie.

pozdrawiam

abojabolki
05-10-2008, 20:15
Waldek dzięki serdeczne doszło do mnie. Pozdrawiam

monia77
06-10-2008, 08:21
Witam, jesteśmy z mężem zainteresowani kupnem projektu Spokojna przystań. Może ktoś jest w trakciu budowy tego domu, poszukujemy zdjęć z realizacji tego projektu

CityMatic
06-10-2008, 17:22
:lol: Czekamy na fotki :wink:

Hansolo
12-10-2008, 16:40
Czy ktoś z Was zastanawiał sie nad drewnianym stropem?

pozdrawiam

Hansolo
12-10-2008, 17:08
Ave!

luke_p
13-10-2008, 14:57
No to budowa ostro wre, ja niestety ciągle w dokumentacji siedzę. Cholera strasznie nie zdecydowany jestem :)

Kilka poprawek jakie naniosłem:

- otwarcie kuchni tak by pomiędzy kuchnią a salonem powstała większa jadalnia
- na początku podniosłem trochę budynek i zrobiłem poddasze, ale teraz po przemyśleniu chyba zrezygnuję, za duże koszty więc wysokość bez zmian, góra zimny strych
- góra wentylacja z rekuperatorem
- zmieniłem trochę rozstaw okien
- na początku przeniosłem kominek, ale teraz myślę aby całkiem go zlikwidować
- powiększenie małej toalety (będzie tam dodatkowo przysznic)

To tyle, będę miał skan to wkleję.

pieerr
18-10-2008, 09:07
Witam, właśnie jesteśmy po wylewkach ław, tak więc początek budowy. Dom jest naprawdę fajny, oglądaliuśmy go na żywo na etapie stanu surowego. Polecamy :)))

pieerr
18-10-2008, 09:48
Witam serdecznie,

wraz z przyszłą żoną zaczeliśmy budowę naszego domu. Poniżej zmiany jakie nanieśliśmy. Jesteśmy po wylewkach ław. W tym roku pociągniemy tylko bloczki do góry, a od wiosny mury do góry :). Serdecznie pozdrawiam sympatyków Spokojnej przystani, no i oczywiście wszystkich którzy ją budują :)

http://img368.imageshack.us/img368/7883/pozmianachey4.jpg (http://imageshack.us)

pieerr
18-10-2008, 10:05
Jeżeli chodzi o koszty, to do tej pory wygląda to następująco:
- zepchnięcie czarnej ziemi fadromą ok 30-40 cm: 320 zł (3,5h)
- zbrojenie (pręty 12 i 6 na strzemiona)- 1850 zł- zbrojenie kręciliśmy sami, bo za gotowe krzyczą 150 zł za 6 metrów
- drut do kręcenia strzemion: 70 zł
- wykop fundamentów małą koparką: 250 zł (4,5h)
- emki do podłożenia pod zbrojenie: 205 zł
- beton B20- 24,4 m3 x 240 zł= 5860 zł
Razem: 8551 zł

Pozostało jeszcze do skończenia w tym roku:
- wyrównanie po wylewkach betonem: ok 3 m3 * 240 zł= 720 zł
- bloczki betonowe: naliczyłem 1800 szt x 3,20 zł z dowozem= 5760 zł
- uzgodniona robocizna murarza 1600 zł
- żwir= 240 zł (jest już na budowie)
- cement i izolacja: liczę ok: 700 zł
Razem: 9020 zł

A więc koszt całych fundamentów

pieerr
18-10-2008, 10:05
Jeżeli chodzi o koszty, to do tej pory wygląda to następująco:
- zepchnięcie czarnej ziemi fadromą ok 30-40 cm: 320 zł (3,5h)
- zbrojenie (pręty 12 i 6 na strzemiona)- 1850 zł- zbrojenie kręciliśmy sami, bo za gotowe krzyczą 150 zł za 6 metrów
- drut do kręcenia strzemion: 70 zł
- wykop fundamentów małą koparką: 250 zł (4,5h)
- emki do podłożenia pod zbrojenie: 205 zł
- beton B20- 24,4 m3 x 240 zł= 5860 zł
Razem: 8551 zł

Pozostało jeszcze do skończenia w tym roku:
- wyrównanie po wylewkach betonem: ok 3 m3 * 240 zł= 720 zł
- bloczki betonowe: naliczyłem 1800 szt x 3,20 zł z dowozem= 5760 zł
- uzgodniona robocizna murarza 1600 zł
- żwir= 240 zł (jest już na budowie)
- cement i izolacja: liczę ok: 700 zł
Razem: 9020 zł

CityMatic
29-10-2008, 19:13
Kurcze-jestem wściekły ktoś z sąsiadów wstrzymał mi decyzję pozwolenia na budowę ze względu na przydomową oczyszczalnie ścieków- :cry: Na razie urzędnicy przesłali więcej informacji tej osobie(jej tożsamość nie jest mi znana?-jestem ciekaw dlaczego)W tej chwili więc wydanie pozwolenia z tego punktu jest wstrzymane wkrótce napiszę jak się potoczyły dalsze losy :wink:

Hansolo
02-11-2008, 12:02
Widzisz ja też chcę przydomową oczyszczalnię ścieków. tyle ża ja mam dużą działkę..., chociaż wszystko zależy od warunków jakie trzeba spełniać. No właśnie jakie są warunki od strony technicznej aby zrobić przydomową oczyszczalnię?

CityMatic
02-11-2008, 21:58
Widzisz ja też chcę przydomową oczyszczalnię ścieków. tyle ża ja mam dużą działkę..., chociaż wszystko zależy od warunków jakie trzeba spełniać. No właśnie jakie są warunki od strony technicznej aby zrobić przydomową oczyszczalnię?

Moja też mała nie jest ale jeśli masz możliwość aby od każdego jej elementu (rozsączającego było 30m to będziesz miał spokój...inaczej ograniczasz sąsiadowi dostęp do jego ziemi :-? )

Więcej a może nawet wszystko http://www.ecomotyl.pl/pomoc/faq#faq2

Wiedziałem o tym ale informacja musi być przekazana wszystkim sąsiadom-ktoś złożył protest i chyba....sprawa się "rypnie" szkoda tylko 400,- i zmian w projekcie :(

CityMatic
06-11-2008, 20:52
Witam
Czy ktoś policzył jaką faktycznie kubaturę ma ten dom?
Bardzo proszę o odpowiedz bo już sam nie wiem jak liczyć :cry:

Mnie cały czas wychodzi 452,25 m3

a może się mylę powierzchnia razy wysokość... :wink:

CityMatic
06-11-2008, 20:57
Jeżeli chodzi o koszty, to do tej pory wygląda to następująco:

- bloczki betonowe: naliczyłem 1800 szt



Dlaczego wyszło Ci tylko tyle bloczków?
w projekcie jest 2090,19

CityMatic
07-11-2008, 15:56
Kurcze-jestem wściekły ktoś z sąsiadów wstrzymał mi decyzję pozwolenia na budowę ze względu na przydomową oczyszczalnie ścieków- :cry: Na razie urzędnicy przesłali więcej informacji tej osobie(jej tożsamość nie jest mi znana?-jestem ciekaw dlaczego)W tej chwili więc wydanie pozwolenia z tego punktu jest wstrzymane wkrótce napiszę jak się potoczyły dalsze losy :wink:


Chcę podzielić się dobrą wiadomością dzisiaj dostałem informację ze zgoda jest i pozwolenie również wiec nic nie stoi na przeszkodzie aby budować swoją "Spokojną przystań"

Okazało się że bardzo ograniczyłem dostęp do ziemi sąsiadow,i ale po analizie projektu,wyjaśnieniach,okazało się, ze elementy oczyszczalni nie wpłyną w znaczący sposób na korzystanie z jego prawa do dysponowania swoją własnością,stąd decyzja pozytywna do inwestycji na działce "sąsiada" czyli mnie i tym samym wstrzymanie pozwolenia zakończone
Pozdrawiam.

CityMatic
07-11-2008, 16:19
Zamierzam sie budować na 18 arach łąki

monia77
08-11-2008, 18:25
Witam mam pytanie na ile murarz wycienił postawienie domu w stanie surowym z więźbą dachową

monia77
08-11-2008, 18:39
Zakupilismy z mężem projekt i jestesmy w trakcie rozmów z murarzem; chcielismy zapytać na ile wycenił murarz postawienie domu w w stanie surowym + więźba dachowa

pieerr
09-11-2008, 20:12
Witam, murarz wycenił nam budowę na 20 000 zł za:
- ławy, izolację, wyprowadzenie przewodów kanalizacyjnych, mury zewnętrzne i wewnętrzne, jak również strop lany.
Wierzbę będą robili cieśle, lecz jeszcze nie mamy uzgodnionych cen

Pozdrawiam

monia77
10-11-2008, 18:47
O rany :o może i do nas przyjedzie ta ekipa :P bo nasz murasz wycenił postawienie tego domu z więźbą dachową na 40 tyś :(

agagrusz
11-11-2008, 20:17
Witam,
chcielibyśmy budować ten dom (z pojedynczym garażem), czy może ktoś już go buduje i może powiedzieć jakie są koszty budowy - jak się mają do orientacyjnego kosztorysu podanego na stronie tego projektu? Domek nam się bardzo podoba, ale podane ceny w kosztorysie porażają, jestem ciekawa jak się mają do dziejszej rzeczywistości. Chcemy budować na śląsku.
Pozdrawiam

CityMatic
11-11-2008, 20:42
Witam,
chcielibyśmy budować ten dom (z pojedynczym garażem), czy może ktoś już go buduje i może powiedzieć jakie są koszty budowy - jak się mają do orientacyjnego kosztorysu podanego na stronie tego projektu? Domek nam się bardzo podoba, ale podane ceny w kosztorysie porażają, jestem ciekawa jak się mają do dziejszej rzeczywistości. Chcemy budować na śląsku.
Pozdrawiam

Witam ja zakupiłem właśnie materiały budowlane:
Bloczki betonowe,cegłę i gazobeton w ilości wg projektu/kosztorysu
Koszt 30.000,-
W Waszym przypadku jeśli zrobicie przelicznik możecie budować z Porotherm-u który u Was jest b.tani :wink:

CityMatic
11-11-2008, 20:47
orientacyjnego kosztorysu podanego na stronie tego projektu?


To akurat zależy nie tylko od materiałów ale od upustów z hurtowni kosztów transportu,tego co samemu sie zrobi, a co zrobią firmy.Jakiego materiału sie użyje i co już sie posiada(działkę,uzbrojenie-pomocną rodzinę)

Naprawdę w ogólnym rozrachunku jest to bardzo ważne :wink:

CityMatic
12-11-2008, 20:28
Witam mam pytanie
Czy znalazł ktoś błędy w projekcie?i czy są
Na pewno jakies już znaleźliście proszę o zamieszczenie w wątku bardzo będą pomocne.
Ważne będą też wszelkie spostrzeżenia dotyczące samej bryły,konstrukcji itp.
Jeśli tylko coś zauważę nie omieszkam zamieścić
Pozdrawiam wszystkich budujących SP :wink:

CityMatic
16-11-2008, 19:21
Witam znów i podbijam wątek o SP do góry

Cały czas myślę nad projektem,co by tu jeszcze wziąć pod uwagę co dołożyć i poprawić.

Planuję budowę tego domu z kotłownią na paliwo stałe
pewnie tak jak kolega Waldek14 wiec dojdzie mi zmiana przeniesienia komina,a z obecnej kotłowni zrobienie pralni i suszarni.
Bardzo interesuje mnie rozwiązanie tej sytuacji.
Bardzo proszę o informacje od kolegi jak ostatecznie zakończyła sie opcja projektu
Pozdrawiam Paweł

CityMatic
17-11-2008, 21:01
Dzisiaj zaczęli przywozić materiał budowlane na działkę :P
Trochę było miękko wszak padało kilka dni i ... :oops: zakopali się :-?
trzeba będzie poczekać aż przyjdzie mróz...będzie twardo i będzie można wjechać
Podobno późną jesienią albo wczesną zimą....poczekamy z transportami.

mirek05
21-11-2008, 12:14
20.11.2008 - Po wielu trudach z urzędnikami - wszystkie biura wzięły maksymalny czas na załatwianie spraw, a były zmiany i uzupełnienia - przystępuję do budowania. Humus już zgarnięty, jutro geodeci wytyczą położenie budynku, będzie tylko trochę podebrania pod ławy (może nawet ręcznie). Potem chudy beton, zbrojenie i ławy w szalunkach.
Pociągnę pełne ławy do słupa na tarasie - być może w przyszłości powstanie tam zimowy ogród (więc będzie i fundament). Fundament z bloczków, ocieplony 8mm, bez ścianki dociskowej (cokół domu będzie ukształtowany ze styropianu). Na styropian folia kubełkowa. Do środka będę musiał dosypać ok.150m3 pospółki ( i zagęścić). To tyle na ten rok (oczywiście obsypanie fundamentu z zewnątrz).

Uffff

21.11.2008 - dom wytyczony, w padającym deszczu i błocie ( ... normalne podobno). W poniedziałek tylko ręczne "dokopanie" ław (prawdopodobnie chudy beton zbyteczny), we wtorek przyjedzie stal i drewno na szalunki. Majster ocenił, że stal przeszacowano co do wagi. Ze względu na brak ścianki dociskowej oś ław pokrywa się z osią ścian. Styropian będzie przyklejony wprost do fundamentu, potem siatka na kleju i na to izolacja. Ścianki fundamentowe zakończy wieniec wzmacniający (w pełni zbrojony). Wtedy i zagęszczanie zasypanego fundamentu na pewno bez żadnych problemów ....

mirek05
25-11-2008, 15:30
Wykopy pod ławy wykonane, zbrojenie położone. Ponieważ teren ma spadek w osi 45 stopni względem osi budynku, to ławy w części będą zalane w gruncie (piaszczysto-gliniasty), w części trzeba będzie dołożyć szalunek. Beton będzie jutro o 13-ej, z polepszaczem (temperatura).
Chyba nie było lepszego momentu na te prace - pogoda extra, temperatura ok.0 st., bez opadów - nic się nie osypuje ani nie płynie.
Potem fundament z bloczków zakończony wieńcem. Ten wieniec to było dla mnie zaskoczenie - w pełni zazbrojony i na całej powierzchni ławy - taka dodatkowa bardzo mocna belka świetnie wspomagająca rozłożenie obciążeń!!!! (dałem się łatwo przekonać).
No i jeszcze jedno - taras odkryty też dostał ławę (40cm) i fundament (ze względu na to, że jest wyniesiony ponad 1m nad poziom przyszłego gruntu). Ale na pewno "nie popłynie). Ocieplenie dostanie także.
No i ważne - ceny materiałów budowlanych rewelacyjnie niskie teraz (np stal 25% mniej)

CityMatic
25-11-2008, 21:14
Potem fundament z bloczków zakończony wieńcem. Ten wieniec to było dla mnie zaskoczenie - w pełni zazbrojony i na całej powierzchni ławy - taka dodatkowa bardzo mocna belka świetnie wspomagająca rozłożenie obciążeń!!!! (dałem się łatwo przekonać).
No i jeszcze jedno - taras odkryty też dostał ławę (40cm) i fundament (ze względu na to, że jest wyniesiony ponad 1m nad poziom przyszłego gruntu). Ale na pewno "nie popłynie). Ocieplenie dostanie także.
No i ważne - ceny materiałów budowlanych rewelacyjnie niskie teraz (np stal 25% mniej)

Trochę to będzie kosztować....no ale jeśli masz jakieś trudne warunki glebowe :roll: chociaż nadal nie wiem co ma to powodować bo myślę ze lepiej było by wylać cały fundament z betonu niż stosować wieńce fundamentu

Zresztą w opisie jest taki wieniec z cegły...."do poziomu +0,20, wykonać z cegły pełnej klasy15 na zaprawie marki M5" str10 projektu

No moze coś przeoczyłem i będziesz miał poddasze :wink:

luke_p
01-12-2008, 19:39
Pociągnę pełne ławy do słupa na tarasie - być może w przyszłości powstanie tam zimowy ogród (więc będzie i fundament).

Bardzo dobre posunięcie. Ja to zrobiłem bez względu na to. Słup podpiera dach i nie wiem dlaczego w żaden sposób nie został na projekcie połączony z fundamentem głównym. Choćby ściągami. Tak więc dodatkowe ławy nawet jeśli nie będzie ogrodu to przynajmniej można spać spokojnie.

mirek05
08-12-2008, 16:37
nie miałem wpisów, ale to wszystko przez zaabsorbowanie postępami na budowie. Ławy zostały zalane także pod "otwarty" taras (bo górny poziom ław akurat - ze względu na spadek terenu - był prawie na wysokości "odkrytego gruntu"). No i "dzięki" temu taras ten będzie "widokowym". Oczywiście wszędzie fundamenty i wieniec w pełni zbrojony na wierzchu. Dzisiaj zainstalowane zostały przepusty do garażu pod wodę - 2-a - jeden na wodę z wodociągu w drodze, drugi pod ewentualne wejście ze studni, oraz wejście pod ławą rurami fi200 do pomieszczenia gospodarczego - czerpnia z planowanego gruntowego wymiennika ciepła do centrali rekuperatora.
No i dzisiaj zasypane zostały fundamenty piaskiem - poszły 32 wywrotki po 18t - prawie 500t w fundament, reszta czeka jutro na obrzucenie fundamentów z zewnątrz. Ścianki budynku "wewnątrz" zasypanych tarasów zostały ocieplone styrodurem (bez folii) - na dysperbicie. Oprócz tego ścianki zewnętrzne - także tarasów - dostaną styrodur 80mmm + folia kubełkowa.Oczywiście zdaję sobie sprawę z niedogodności powstałych tak mostków termicznych, ale zrobię "pełną" otulinę na fundament przy ścianach budynku. Zasypane fundamenty zagęszczone mechanicznie. Od jutra murowanie ścian z gazobetonu. W tygodniu hydraulik zrobi kanalizację, w piątek zalewanie chudego betonu - z gruszki (ok.14m^3). Do świąt powinny stać ściany, w styczniu strop i więźba dachowa .... ufff.
Koszty niemałe, ale robota idzie piorunem, ekipa świetna!!!!

CityMatic
13-12-2008, 15:01
nie miałem wpisów, ale to wszystko przez zaabsorbowanie postępami na budowie. Ławy zostały zalane także pod "otwarty" taras (bo górny poziom ław akurat - ze względu na spadek terenu - był prawie na wysokości "odkrytego gruntu"). No i "dzięki" temu taras ten będzie "widokowym". Oczywiście wszędzie fundamenty i wieniec w pełni zbrojony na wierzchu. Dzisiaj zainstalowane zostały przepusty do garażu pod wodę - 2-a - jeden na wodę z wodociągu w drodze, drugi pod ewentualne wejście ze studni, oraz wejście pod ławą rurami fi200 do pomieszczenia gospodarczego - czerpnia z planowanego gruntowego wymiennika ciepła do centrali rekuperatora.
No i dzisiaj zasypane zostały fundamenty piaskiem - poszły 32 wywrotki po 18t - prawie 500t w fundament, reszta czeka jutro na obrzucenie fundamentów z zewnątrz. Ścianki budynku "wewnątrz" zasypanych tarasów zostały ocieplone styrodurem (bez folii) - na dysperbicie. Oprócz tego ścianki zewnętrzne - także tarasów - dostaną styrodur 80mmm + folia kubełkowa.Oczywiście zdaję sobie sprawę z niedogodności powstałych tak mostków termicznych, ale zrobię "pełną" otulinę na fundament przy ścianach budynku. Zasypane fundamenty zagęszczone mechanicznie. Od jutra murowanie ścian z gazobetonu. W tygodniu hydraulik zrobi kanalizację, w piątek zalewanie chudego betonu - z gruszki (ok.14m^3). Do świąt powinny stać ściany, w styczniu strop i więźba dachowa .... ufff.
Koszty niemałe, ale robota idzie piorunem, ekipa świetna!!!!


Witam serdecznie-chciałbym wiedzieć ile drutu zbrojeniowego potrzeba do fundamentu-bardzo mi na tym zależy-tej wiedzy

Bardzo mnie interesuje również ile potrzeba na ten dom-stali..proszę o odpowiedz

CityMatic
13-12-2008, 15:04
Witam! kosztorys przedstawia się następująco;
wykopanie fundamentów: 150 zł (koszt piwa) kopane recznie
fundamenty lane z gruchy 11 tys.
bloczki betonowe 38x24x14 5000tys.
remix+ cement =400zł
dysperbit + izolbet + papa: 1000zł
Robocizna= 0 zł nie licząc piwa

razem 17550 zł

Jeśli chodzi o zdjęcia to podeślę w najbliższym czasie.

pozdrawiam

Witam raz jeszcze czy ktoś ma kosztorys tego domku(np na jesień 2008)
jeśli ktoś to liczył może prześle
:) Pozdrawiam serdecznie

CityMatic
16-12-2008, 08:59
Witam
Policzyłem ze stron projektu i wyszło mi tak:

Q6- 412kg
Q12- 1185kg
Q16- 365kg

Mam nadzieję ze sie nie pomyliłem dane zaokrąglałem do góry :wink:
Tak też zamawiam i płacę bo stal idzie w górę i myślę ze to ostatni dzwonek na jej zakup po tańszej cenie :P

CityMatic
18-12-2008, 05:51
Witam
Policzyłem ze stron projektu i wyszło mi tak:

Q6- 412kg
Q12- 1185kg
Q16- 365kg

Mam nadzieję ze sie nie pomyliłem dane zaokrąglałem do góry :wink:
Tak też zamawiam i płacę bo stal idzie w górę i myślę ze to ostatni dzwonek na jej zakup po tańszej cenie :P
Wiec zakupiłem stal wszystko wyszło mi poniżej 5000,-kupowałem w dobrej cenie wiec uważam, ze dobrze zrobiłem.
Q12 2,09 zł/kg
Q16 2,15 zł/kg
Q6 2,33 zł/kg
Brutto
Odpowiedzi co do potwierdzenia ilości nie dostałem -kupiłem taką ilość jaka wynikała z poszczególnych stron projektu i dotyczyła odpowiedniego asortymentu
Może komuś ta informacja sie przyda w czasie zakupów albo porównawczych
Pozdrawiam serdecznie wszystkich budujących M36a

mono777
04-01-2009, 12:19
Witam wszystkich budowniczych spokojnej przystani :) ja aktualnie jestem w fazie przygotowania do budowy paki :) do tej pory zrobiony jest fundament, kanalizacja i pierwsza wylewka. Koszt ok. 32 tysiące
- robocizna 4000,
- deski 3200,
- beton 16700,
- stal 2300,
- rury kanalizacyjne 800,
- bejca izolacyjna 250,
- ziemia 2000 + koparka 200 (zasypanie fundamentu)
+ inne drobne wydatki,

CityMatic
19-01-2009, 17:04
No to śmiem sobie napisać ze pojawiła sie już 3-cia wersja naszego domku jako nowośc Muratora ma poddasze równie bardzo ładny wygląd :wink:

mono777
27-01-2009, 20:53
co potrzeba do budowy ( ściany) :D
- cegła max- 4500 szt.
- cegła pełna - 2500 szt.
- cegła k3 - 1200 szt.
- cegła dymowa (wentylacja) 120 szt.
- cement 2,5 t
- piasek murarski 16 t
- wapno budowlane 2 t

STROP
- stal zbrojeniowa żebrowana ř 12 mm – 300 kg
- -II- ř 10 mm - 1500 kg
- stal zbrojeniowa gładka 3S ř 6 mm - 300 kg
- stal zbrojeniowa żebrowana ř 16 mm - 250 kg
drut do wiązania - 30 kg
- beton ok. 30 m3
- 8 kubików deski do szalunku

CityMatic
27-01-2009, 20:58
- -II- ř 10 mm – 1800 kg


Bardzo się cieszę że napisałeś -będzie dobre do porównania tylko skąd to sie wzięło? ř 10 mm :-?

mono777
29-01-2009, 15:47
no witam . stal zbrojeniowa 10 mm, a wzięło się to stąd. że zmieniłem strop i robię cały wylewany żelbetowy, jeśli ktoś chce to mam zrobiony szkic zbrojenia stropu i z obliczeń wychodzi, że wejdzie 1785 kg :) pozdrawiam

CityMatic
29-01-2009, 15:56
no witam . stal zbrojeniowa 10 mm, a wzięło się to stąd. że zmieniłem strop i robię cały wylewany żelbetowy, jeśli ktoś chce to mam zrobiony szkic zbrojenia stropu i z obliczeń wychodzi, że wejdzie 1785 kg :) pozdrawiam

Witam serdecznie :wink:
No pewnie że sie uśmiechnę:)
Jeśli kolega robi monolit-to może i wyjdzie taniej i lepiej?
Zawsze warto skonsultować co i jak
Z góry dziękuję za odpowiedz:)

Waldek14
31-01-2009, 15:14
no witam . stal zbrojeniowa 10 mm, a wzięło się to stąd. że zmieniłem strop i robię cały wylewany żelbetowy, jeśli ktoś chce to mam zrobiony szkic zbrojenia stropu i z obliczeń wychodzi, że wejdzie 1785 kg :) pozdrawiam

Witam,
jeżeli można to ja również poproszę na [email protected]
Pozdrawiam

mirek05
09-02-2009, 17:42
22 grudnia były gotowe ściany z bloczka ze Śniadowa, nadproża i podciągi. Majster zwrócił uwagę na to, że w ścianie frontowej garażu jest kawałek ściany przy słupie, który "nie trzymając" się niczego ma przenieść obciążenie długiego podciągu - został więc zazbrojony i wylany wraz ze słupem i podciągiem. Wysokość ścian została podwyższona o 12cm (połówka bloczka), ponieważ w pomieszczeniach poza garażem mają być rozprowadzone kanały powietrzne rekuperacji (sufit podwieszany), oraz umieszczane spoty halogenowe.
Wznowienie prac nastąpiło w 4-ym tygodniu stycznia - po mrozach. Rozpoczęto szalowanie pod strop - poszło ok.400 stempli 305cm i 7m3 drewna. Strop ma mieć grubość 15cm - w garażu obniżony o 2cm (17cm). Przewidywane zużycie stali to ok.500kg fi12 (zostało mi), 1650 fi10 i 300kg fi6.
Wyłaz strychowy został przeniesiony do garażu - nie będzie mi psuł estetyki sufitu w mieszkalnej części budynku - ale co ważniejsze - nie stworzy mi trudnego do zaizolowania cieplnego elementu. Wielkość otworu - 120x85cm.
Wieniec zbrojenia jest wysoki na ok.26cm, na ścianki działowe została położona dylatacja od stropu - styropian 2cm - zwykły.
W wieńcu zostaną wstawione wkładki 220x160mm ze styropianu, które po usunięciu stworzą przepusty do rozprowadzenia kanałów rekuperacji. W stropie wstawionych zostanie też kilka krótkich rur kanalizacyjnych fi1100, które stworzą przepusty dla - wentylacji garażu, wentylacji kanalizacji, elektryczności i różnych przewodów sygnałowych.
Co do rekuperacji - czerpnia będzie na ścianie przy wejściu, wyrzutnia - na ścianie łazienki.
Strop planuję ocieplić wełną grubości 2 razy 10cm, pomiędzy legarkami położonymi krzyżowo. Na legary - płyta OSB.
Krokwie - ze względu na zastosowanie blachodachówki zostały znacznie pocienione - do 5cm - oprócz części, gdzie nie są podparte płatwią. Wysokość krokwi - 200mm (oprócz narożnych i gniazdowych - gdzie zachowane 220mm). Została także zmniejszona grubość płatwi (przy zachowanej wysokości). Razem - ok.8.29m3 drewna.
Aha - chyba zapomniałem wspomnieć, że drzwi na odkryty taras zostały poszerzone o jedno skrzydło - salon nie ma wszak okien!!!!
Zrezygnowałem z kłopotliwych (mostki termiczne) i potwornie drogich naświetli bocznych w drzwiach wejściowych, zostało naświetle ponad drzwiami.
w przyszłym tygodniu betonowanie stropu.

CityMatic
09-02-2009, 19:00
Wyłaz strychowy został przeniesiony do garażu - nie będzie mi psuł estetyki sufitu w mieszkalnej części budynku - ale co ważniejsze - nie stworzy mi trudnego do zaizolowania cieplnego elementu. Wielkość otworu - 120x85cm.
............
Aha - chyba zapomniałem wspomnieć, że drzwi na odkryty taras zostały poszerzone o jedno skrzydło - salon nie ma wszak okien!!!!
Zrezygnowałem z kłopotliwych (mostki termiczne) i potwornie drogich naświetli bocznych w drzwiach wejściowych, .

Witam bardzo słuszne wnioski i prace-tylko coś z tymi oknami w salonie są przecież w projekcie :wink:

Ja też planuję blacho dachówkę ale również i panele słoneczne a one są ciężkie-i chyba zostawię dach dla dachówki.

Może jakieś foto?

Pozdrawiam

Waldek14
09-02-2009, 19:57
Witam budowniczych Spokojnej przystani.
My ciągle czekamy na warunki zabudowy. Już powoli tracimy nadzieję, że coś z tego będzie:(
Mam pytanie, czy ktoś już optymalnie rozwiązał kotłownię na paliwo stałe? U nas niestety nie zanosi się w najbliższej przyszłości na gaz i pozostaje tylko ekogroszek lub coś w tym rodzaju.
Moje zmiany pójdą chyba w kierunku jak poniżej, tylko do końca nie jestem pewny czy robić przejście z garażu przez kotłownię czy do kotłowni przez garaż. Chyba to drugie będzie lepsze bo czytałem, że jak się pali ekogroszkiem to w kotłowni się strasznie pyli.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/42681755b33c0fab.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0cc00189c22b07c8.html

Jakość może nie najlepsza, ale to z powodu braku odpowiedniego oprogramowania.

Pozdrawiam
Waldek

mirek05
12-02-2009, 14:16
do wpisu "Waldek 14" z 9 lutego:

Podoba mi się, że są nowe koncepcje w zabudowie wybranego projektu - połączenie okien, przesunięcie w głąb drzwi z salonu do części mieszkalnej. Ale mam pewne ale.

Po pierwsze - zmiany w korytarzu (poszerzenie skosem) znacznie ogranicza powierzchnię garderoby - która jest bardzo, bardzo potrzebna!!!! Dodatkowo przeniesienie tam schodów strychowych - i jeszcze komina - praktycznie likwiduje to pomieszczenie w sensie pierwotnej funkcji.

A propos schodów strychowych - stanowić będą chcąc nie chcąc mostek cieplny (nie tak łatwo stworzyć tam dobrą izolację).

Praktyka pokazuje, że w wiatrołapie powinno być sporo miejsca na odzież i buty, które (szczególnie po deszczu i śniegu) muszą wyschnąć - nie załatwi tego szafa z przesuwnymi drzwiami (w budowanym przez nas domu zadanie przechowywania podręcznej - ale nie mokrej już odzieży spełni szafa w pomieszczeniu obok wiatrołapu - przejściu do garażu).

Nie wypowiadam się co do spraw ogrzewania (u nas elektryczne piece kumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem + rekuperacja z GWC i wykorzystaniem ciepła znad kominka do centrali, podłogowe do "dogrzania" jedynie).

Życzę wytrwałości w walce z biurokracją - u nas trwało (z aneksem do warunków zabudowy) dokładnie pół roku - jak w przepisach!!!

Powodzenia, budowniczowie "Spokojnej Przystani" łączcie się!!!!

mirek05
05-03-2009, 16:40
Wczoraj został wylany strop, poszło znacznie więcej niż zakładałem betonu. .. ale to nie wada. Jest już na budowie więźba dachowa, od jutra rusza jej montaż (oczywiście bez końcowego "dociągania" śrub mocujących murłaty).

W ostatnim tygodniu marca zjedzie na budowę pokrycie dachowe ze wszystkimi akcesoriami (ok.380mkw blachy - netto pokrycia będzie ok.310mkw).

Pracuję nad instalacjami zwłaszcza projektami grzewczej (piece AEG akumulacyjne, rekuperator MISTRAL z dwukrotnym wymiennikiem, przewód grzejny akumulacyjny w tarasie). Prawdopodobnie do grzania ciepłej wody elektroniczny podgrzewacz przepływowy STIEBEL DDLE ThermoDrive 24kW mocy (oczywiście przełącznik priorytetowy). Bardzo rozbudowana elektronika sterująca do wszystkich urządzeń związanych z energetyką ...

agagrusz
06-03-2009, 06:17
Mam pytanie, czy ktoś z Was buduje spokojną przystań w okolicy Górnego Śląska?

monia77
07-03-2009, 07:25
My równiez budujemy dom "Spokojna przystań". Zachęcamy do robienia blogów budowlanych z waszej budowy na stronie mojabudowa.pl



Zapraszamy na naszego bloga www.monikamarek.mojabudowa.pl
(dopiero zaczynamy) :P

mirek05
11-03-2009, 17:29
wczoraj zakończony został montaż więźby dachowej, a dzisiaj - pod mocowaną membranę (120/m2) na dojrzewający na stemplach strop monolityczny wniesione zostały legary 5x10cm oraz 66 płyt OSB grubości 22mm - ostatnia szansa przed pokryciem dachu. Na bazie tych legarów powstanie konstrukcja z ociepleniem 20cm wełny mineralnej. Faktycznie pomieszczenie poddasza jest bardzo niskie - chociaż umożliwia poruszanie się "na stojąco".
Komunikację utrudniają też słupy podporowe.

Na zewnętrzną (ponad połacią dachową) część komina pójdzie 120 szt cegieł klinkierowych

Ale wyżej wymienione kłopoty nie stanowią dla mnie akurat problemu - poddasze ma być bardzo rzadko odwiedzanym magazynem rzeczy doraźnie użytkowanych.

Od przyszłego poniedziałku montaż blachodachówki (zajmie ok.1.5 tygodnia)

Pozdrowienia dla budujących Spokojną Przystań - to prawdziwa przyjemność!!!

mirek05
14-03-2009, 20:10
Gorąco - i z pełnym przekonaniem namawiam WSZYSTKICH (!!!) do wentylacji mechanicznej. Nawet gdy nie podłączy się jej do gruntowego wymiennika ciepła, to odzysk energii jest EWIDENTNY. Mówię to z pewnością wyniesioną z doświadczeń znajomych, którzy zrobili te instalacje przed kilkoma już laty. A jeśli dobrze wykorzysta się ciepło z kominka (tak jak to poprzednio opisałem) - to sukces pełny.

Ja przewiduję ocieplenie styropianem 15cm, kształtowanie elementów, na które projektowano AMER BLOCK - styropianem 18cm z wyprawą tynkiem o innej barwie.

Proszę pamiętać o wentylacji garażu - załatwiłem to wywiewką ponad dach rurą fi 110 w lewym górnym rogu garażu (projekt z garażem podwójnym, garaż z "lewej" strony).

Z braku ściany szczytowej oraz solidnego (gabarytowo) komina, maszt antenowy - niezbędny jednak nawet na przyszłość do odbioru mediów - posadowiony będzie na "podwójnym" trójnogu mocowanym do łat. Nawet w "przyszłości" taniej będzie mieć sygnał "z powietrza", niż z "talerza" - chociaż talerz nie wykluczony. Wszak telewizja cyfrowa - "wyłączna" już niedługo - tez będzie nadawana z masztów ....

mono777
23-03-2009, 10:20
Witam :) ściany zaczynają nabierać kształtów choć pogoda troszkę opóźnia prace. Jak zwykle nie obeszło się bez przeróbek ( okna, drzwi garażowe, drzwi wew. i zew. oraz kominy wkomponowane w ściany) :D na papierze inaczej wszystko wygląda niż w realu. Pozmieniałem troszkę tu i ówdzie :D ale myślę, że efekt końcowy będzie w pełni satysfakcjonujący. ;P

http://mono77.fotosik.pl/albumy/607983.html

mirek05
24-03-2009, 08:48
kilka zdjęć z budowy - sukcesywnie będę dodawał (budowa rozpoczęta 22 listopada 2008, czekam na poprawę pogody, aby zamontować dach), natychmiast po rozszalowaniu stolarka zewnętrzna i instalacja elektryczna.

Pozdrawiam budowniczych!!!

http://mirek05.fotosik.pl/albumy/608533.html

mirek05
26-03-2009, 16:25
pierwsze arkusze blachy poszły na dach, reszta czeka w kolejce. Szalunki pod stropem zdemontowane, widać jak wygląda strop od spodu i przepusty pod kanały rekuperacji - pod linkiem jak wyżej. Tempo chyba będzie coraz lepsze - o ile nie będzie padać!

Zdjęcia - http://mirek05.fotosik.pl/albumy/608533.html

mono777
01-04-2009, 18:20
http://mono77.fotosik.pl/albumy/607983.html

agagrusz
02-04-2009, 11:11
zdjęcia super, a zwłaszcza widok z okna na brzózki :)) Tylko czemu tych zdjęć tak mało?

mono777
02-04-2009, 17:56
oj nie chciałem zanudzać oglądających zbyt duża ilością zdjęć :P

mirek05
12-04-2009, 13:20
Tydzień temu zakończono pokrycie dachowe, przy okazji zrobiłem ogrodzenie siatką 1.25m na solidnej podmurówce (poszło sporo żelaza).
Aktualnie kończona jest podłoga na strychu (20cm wełny i płyta OSB 22mm). Być może jeszcze 10cm wełny pójdzie od wewnątrz na suficie podwieszanym (wygłuszy dodatkowo przepływy powietrza w kanałach rekuperacyjnych).
Zaraz po świętach wstawienie stolarki zewnętrznej i wrót garażowych - oraz równolegle wykonanie elewacji - styropian 15cm oraz 25cm + podbitka. Na koniec kwietnia budynek od strony wykonania zewnętrznego prawdopodobnie gotowy ...

mirek05
13-04-2009, 06:57
Mam pytanie do budowniczych - czy mają jakiś pomysł na wykończenie tarasów? O ile zadaszony to stosunkowo łatwa sprawa, to zewnętrzny stanowi dla mnie nadal spory dylemat.

Z moich doświadczeń wykluczam bezwzględnie gresy i terakoty klejone. Skłaniam się do polbruku, kostki klinkierowej lub betonowych płyt tarasowych. Nie wiem w jaki sposób przygotować podłoże (izolacje wodne) - no i jak przygotować obrzeże tarasu zabezpieczające "luźną" nawierzchnię przed przemieszczeniem.

Może ktoś mi coś podpowie??

Pozdrowienia dla budowniczych!!!

mirek05
26-04-2009, 07:44
otwory zewnętrzne zamknięte - teraz trwa wykonywanie elewacji zewnętrznej z podbitką - zapraszam do galerii:

http://mirek05.fotosik.pl/albumy/608533-30.html

CityMatic
06-05-2009, 21:43
Ale cisza-nikt nie pisze-pewnie wszyscy sie budują :roll:



Mam pytanie ?
Jak wysoko wyjechaliście z fundamentem powyżej poziomu gruntu?tzn działki w około?1...2...3 bloczki?

CityMatic
06-05-2009, 21:46
Mam pytanie do budowniczych - czy mają jakiś pomysł na wykończenie tarasów? O ile zadaszony to stosunkowo łatwa sprawa, to zewnętrzny stanowi dla mnie nadal spory dylemat.

Z moich doświadczeń wykluczam bezwzględnie gresy i terakoty klejone. Skłaniam się do polbruku, kostki klinkierowej lub betonowych płyt tarasowych. Nie wiem w jaki sposób przygotować podłoże (izolacje wodne) - no i jak przygotować obrzeże tarasu zabezpieczające "luźną" nawierzchnię przed przemieszczeniem.

Może ktoś mi coś podpowie??

Pozdrowienia dla budowniczych!!!

Mnie sie będzie marzyła kostka koloru dachu-ale to wszystko wyjdzie w czasie budowy-odwodnieniem będzie typowy system do bruku odprowadzony na teren zielony działki :wink:

martika291
07-05-2009, 20:45
witam mam pytanie czy ktos moglby jeszcze raz podac ile jest potrzebne i jakiego materialu na fundamenty i mury.plis!bardzo wazne.nie zaczynamy jeszcze bo jestesmy w trakcie jeszcze formalnosci ale chcemy zakupic materialy.pozdrawiamy

CityMatic
08-05-2009, 05:29
witam mam pytanie czy ktos moglby jeszcze raz podac ile jest potrzebne i jakiego materialu na fundamenty i mury.plis!bardzo wazne.nie zaczynamy jeszcze bo jestesmy w trakcie jeszcze formalnosci ale chcemy zakupic materialy.pozdrawiamy


24x24x59 1344
12x24x59 480
cegła pełna budowlana kl150 6500
bloczek betonowy 39x24x14 1764

Tyle kupiłem na początek :wink:

mirek05
10-05-2009, 12:11
witam mam pytanie czy ktos moglby jeszcze raz podac ile jest potrzebne i jakiego materialu na fundamenty i mury.plis!bardzo wazne.nie zaczynamy jeszcze bo jestesmy w trakcie jeszcze formalnosci ale chcemy zakupic materialy.pozdrawiamy

2,200 szt bloczki fundamentowe
36t żwir do murowania
2.8t cement
1t stal fi12
300kg stal fi6
34m^3 beton B20 (ławy)
32op styroduru (ocieplenie fundamentów)
oczywiście drewno do szalunków, folia kubełkowa etc, dysperbit, drut wiązałkowy ...

rozpocząłem 22 listopada 2008, teraz kończę elewację budynku i rozpoczynam instalacje wewnętrzne - strop ocieplony, dach gotowy, stolarka zewnętrzna kompletna. Zrezygnowałem z bardzo niewygodnej ściany trójwarstwowej (AMER BLOCK) - cokół "wyciągnięty" styropianem 6mm na głównym ociepleniu styropianem 18cm. nie ma stopy (taras) - ława 40x40 i pełny fundament na tarasach (ocieplony także z zewnątrz i od środka

acecicha
10-05-2009, 22:17
Prosimy wklejcie zdjęcia Waszych "spokojnych przystani" -chcemy kupic projekt i zalezy nam aby zobaczyc jak domek wyglada na zywo. Pozdrawimy Wszystkich Ania i Damian

OLA_OLL
12-05-2009, 20:43
a możesz zdradzić ile Cię kosztowała już budowa?

CityMatic
14-05-2009, 05:49
Mam już prąd-może ruszę lada dzień:)
Czekałem ok 6mc, ale wszystko przez malutki błąd-urzędników-to staje się nie do zniesienia :evil:
Nawet nie wiedziałem ze trzeba pytać o zgodę wszystkich sąsiadów którzy cokolwiek mają wspólnego z moim prądem(sąsiedztwo, przejście po działkach ,drogach współwłasnościach osób już nie mieszkających na danym terenie od lat-dobrze ze mam troszkę znajomości.

Waldek14
15-05-2009, 09:49
Witam budowniczych Spokojnej przystani.
W końcu udało nam się uzyskać decyzję o warunkach zabudowy i teraz możemy przystąpić do adaptacji projektu.
Mam pytanie do Tych, którzy już zaczęli.
Otóż martwią mnie te wysokie okna w sypialniach. Czy może ktoś w projekcie zmieniał je na „zwykłe” dwuskrzydłowe, jeżeli tak to na jakie wymiary i jak to wyszło po wybudowaniu budynku.
Z tego co widziałem na załączonych zdjęciach to "mirek05" zostawił tak jak było w projekcie, więc pytanie do niego. Jak te okna wyglądają w naturze, czy taki układ jest wygodny z punktu widzenia użytkownika sypialni i czy są one dobrze doświetlone?
Muszę podjąć decyzję i będę wdzięczny za jakąś sugestię.
Pozdrowienia
Waldek
PS.
Przed trzema dniami przyszedł na świat nasz synek i z tego powodu jesteśmy z żona bardzo szczęśliwi. Teraz wybuduję dla niego domek :)

mirek05
15-05-2009, 18:38
aktualnie na cokoły kładzione są płytki klinkierowe, tynk czeka w garażu:

http://images49.fotosik.pl/125/150f25d02620a00fmed.jpg


http://images41.fotosik.pl/121/8938a1ea9f2cb875med.jpg

a tak to się zaczęło 6 miesięcy temu - 22 listopada 2008:
http://images46.fotosik.pl/90/13a589c78ca96edamed.jpg

acecicha
18-05-2009, 09:07
up

wjosicz
21-05-2009, 18:00
mam pytanie do mirek05 w kuchni masz jedno okienko wieksze czy dwa mniejsze tak jak jest na planie?

wjosicz
21-05-2009, 18:13
My z żoną właśnie zakupiliśmy projekt Spokojna przystań. bardzo nam sie on podoba i prosimy o przesłanie propozycji rzutów, ilości zakupionych materiałów oraz kosztorysu wydanych pieniędzy na materiały szczególnie prosimy o to Mirek05 pozdrawiamy wszystkich budujących :D nasz e-mail [email protected]

mono777
21-05-2009, 19:20
... witam wszystkich po małej przerwie :P . Widzę, że kolega Mirek zakasał rękawy i idzie ostro do przodu :), a u mnie troszkę wolniej choć systematyka jest zachowana :). W galerii troszkę uaktualnień więc jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam :). Jutro mam nadzieję rozpoczną się długo oczekiwane prace dekarskie więc niebawem znowu coś dorzucę do galerii. Pozdrawiam...
http://mono77.fotosik.pl/albumy/607983.html

CityMatic
21-05-2009, 19:26
... witam wszystkich po małej przerwie :P . Widzę, że kolega Mirek zakasał rękawy i idzie ostro do przodu :), a u mnie troszkę wolniej choć systematyka jest zachowana :). W galerii troszkę uaktualnień więc jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam :). Jutro mam nadzieję rozpoczną się długo oczekiwane prace dekarskie więc niebawem znowu coś dorzucę do galerii. Pozdrawiam...
http://mono77.fotosik.pl/albumy/607983.html

Kolego,bardzo ważna sprawa do Ciebie-potrzebuję przeliczenia więźby dachowej-widzę ze dajesz coś lekkiego(blachę?) wiec proszę bardzo o przesłanie elementów potrzebnych do takiego dachu jeśli oczywiście możesz:)
Pozdrawiam :wink:

CityMatic
21-05-2009, 19:33
Ale fajne kominy :wink: czym są pomalowane?ze taki kolor?
......... :oops: kurcze ja zaczynam w czerwcu...późno ale tak wypadło :wink:

mono777
21-05-2009, 19:43
na razie to grunt z pigmentem, a na to w tym samym kolorze będzie jutro położony puc silikatowy :)

tomek131
22-05-2009, 10:00
Witam wszystkich!
Jestem na etapie wyboru projektu i mocnym faworytem jest M36.Mam tylko taki problem ,że wolałbym wersję z jednostanowiskowym garażem,raz że koszty ponieważ być może będę budował w systemie ściany praefa+fundament legalett dwa, że mnie osobiście bardziej podoba się bryła tego z jednostanowiskowym garażem,ponieważ od drzwi wejściowych do garażu jest jeszcze kawałek ściany co powoduje że bardziej uwidoczniony jest dom niż garaż.Przy dwustanowiskowym garażu zaraz przy drzwiach wejściowych do domu jest ściana garażu przez co mam wrażenie ,że bardziej eksponuje się garaż niż dom.Ale to może tylko moje wrażenie.W każdym razie w jednostanowiskowym garażu jest łazienka bez okna.Ktoś może coś myślał jak zrobić ,żeby była z oknem ,bo to dość poważna wada projektu.A czy wogóle ktoś buduje z jednostanowiskowym?

agagrusz
24-05-2009, 11:26
Witam,
my kupiliśmy w grudniu projekt z jednostanowiskowym garażem i oczywiście mamy zamiar go budować :)
Fakt, łazienka nie ma okna, ale nam to zupełnie nie przeszkadza. Za to niepotrzebny nam podówjny garaż i jedno pomieszczenie wiecej, czyli garderoba. W domu będą mieszkać dwie osoby, wiec ten z jednostanowiskowym garazem w zupłeności wystarcza, może nawet aż za bardzo.
tomek131 musisz sie zastanowic co dla Ciebie jest ważne - czy łazienka z oknem to priorytet? Jaki garaż? Jakie położenie domu względom stron swiata?
Dla nas było ważne przy wyborze projektu, że jest parterowy (mąż jest niepelnosprawny), że jest spiżarka, kominek i zadaszonmy częsciowo, duży taras. No i przede wszystkim, że dom zmiesci się na naszej działce (mamy 676 metrow) i że będziemy miec jeszcze miejsce na w miare duzy kawałek trawki i innego zielonego.
Życzę dobrych wyborów :))
Pozdrawiam

mirek05
24-05-2009, 20:45
.. nie ma to, jak fotogeniczne niebo ...http://images48.fotosik.pl/131/79e4d614c511553emed.jpg

CityMatic
24-05-2009, 20:48
.. nie ma to, jak fotogeniczne niebo ...http://images48.fotosik.pl/131/79e4d614c511553emed.jpg



Fajne jak na zamówienie :wink:

agagrusz
30-05-2009, 22:18
No i jak tam Kochani Wasze "spokojne przystanie" ? Ja rozumiem, że budowa Was pochłania w 200%, ale może chociaż kilka malutkich zdjęć wkleicie?? :lol: [/img]

CityMatic
01-06-2009, 18:19
No i jak tam Kochani Wasze "spokojne przystanie" ? Ja rozumiem, że budowa Was pochłania w 200%, ale może chociaż kilka malutkich zdjęć wkleicie?? :lol: [/img]

Przecież są na blogach i fotoalbumach :wink:

CityMatic
03-06-2009, 14:15
Już wszystko mam nadzieję ustalone-poniedziałek 8.06 godz 15:30-wchodzi geodeta i firma z kierownikiem budowy-zaczyna się budowa "Spokojnej przystani"
oby taka została do końca budowy :P
Pojawią się zaraz pierwsze fotki -i ....zapraszam do dyskusji co i jak rozwiązali Ci co już wybudowali, jakie mieli kłopoty i z czym się spotkali-czy np.ilość drewna na więźbę dachową pokrywa się z tym z projektu? :roll:

CityMatic
08-06-2009, 21:40
Już wszystko mam nadzieję ustalone-poniedziałek 8.06 godz 15:30

Tak jak wcześniej napisałem DOMEK dzisiaj został wytyczony
Teraz mam nadzieję że już sie zacznie :wink:
Zapłaciłem za wytyczenie 350,- nie wiem czy dużo czy mało -powiedzieli ze powinni wziąć więcej :evil:
Dostałem również szkic tyczenia budynku w osiach jeśli by ktoś chciał coś takiego to mogę przesłać :wink: łącznie z odległościami :roll:

mono777
09-06-2009, 17:18
City... nie narzekaj bo ja 400 zapłaciłem :P, a to dopiero początek :P ... powodzenia :D

mirek05
09-06-2009, 19:19
... dobry mieliście start, ja na początek 700zł, i to też ... po znajomości (!). Ale nie narzekam - zbliżam się do końca. W tym tygodniu cała elewacja powinna być gotowa, dzisiaj wykonana została hydraulika wewnętrzna ....

CityMatic
09-06-2009, 20:37
... dobry mieliście start, ja na początek 700zł, i to też ... po znajomości (!). Ale nie narzekam - zbliżam się do końca. W tym tygodniu cała elewacja powinna być gotowa, dzisiaj wykonana została hydraulika wewnętrzna ....

Wiem... :wink: cały czas śledzę fotki i jestem pełen podziwu :P bardzo ładny ten Twój...Nasz domek :lol:

mirek05
12-06-2009, 09:48
w albumie http://mirek05.fotosik.pl/albumy/608533.html wkleiłem kilka nowych zdjęć - rekuperacja, instal.wodno-sanitarna, widoki elewacji.

Pozdrowienia dla budowniczych - warto taki dom budować!!!!

mono777
12-06-2009, 09:55
Jak wszyscy się chwalą swoimi nowym dokonaniami to również nie będę gorszy :P dołączyłem do galerii kilka nowych fotek, a w przyszłym tygodniu kolejne już ze stolarką :D pozdrawiam Łukasz

http://mono77.fotosik.pl/albumy/607983.html

CityMatic
16-06-2009, 05:48
:P Super- ładne te domki :lol:
U mnie nie wiem co na działce :roll: na razie jestem nieobecny przy budowie swojego -ale na pewno będzie dokumentacja fotograficzna :wink:

CityMatic
17-06-2009, 18:57
:P Ale na pewno będzie dokumentacja fotograficzna :wink:

No i zaczęło sie -zniszczyli moją ziemię usypując dwie góry jedną z żyzną jedną z martwicą- i kopią fundamenty... :o

CityMatic
18-06-2009, 22:01
No i rowy pod fundamenty wykopali dzisiaj do końca :o nie wyobrażam sobie jak takie coś można wykopać ręcznie!! :o przecież to parę m3 ziemi :wink:
Tak na oko to 30-35m3 :o

agagrusz
19-06-2009, 10:22
Mono777 domek jakby znajomy :)))) Jak wyszedł tynk w garażu?

mono777
19-06-2009, 19:47
Cze aga, a tynk wyszedł nawet znośnie choć myślałem, że będzie lepiej:D. pozostałe pomieszczenia tynkuje jednak tradycyjnie.

mirek05
20-06-2009, 11:24
http://images45.fotosik.pl/142/dc6d33fcbad9bbe5med.jpg

CityMatic
22-06-2009, 05:54
No to -ławy wylane
Poszło w ziemię 42m3 betonu z gruszki-ława 60 szer X 70 wys teren pochylony na południe różnica poziomów 50cm
To tak dla zainteresowanych

CityMatic
24-06-2009, 21:42
Od pewnego czasu powoli, acz skutecznie-stawiają się ścianki fundamentowe :wink: jak widzę cały czas pewne rzeczy muszą być kontrolowane i konsultowane,ale na dobrze to wychodzi.
Doszedłem do wniosku, że nie będzie też jednej pełnej ścianki fundamentowej w kuchni - inspektor stwierdził, że w tym miejscu jeśli się np: nie zrobi dylatacji, a płytki będzie się chciało mieć na całości może pękać - a ja nie chcę, ani pęknięć, ani dylatacji w trasie komunikacyjnej, wiec -posłuchałem się inspektora :lol:

CityMatic
25-06-2009, 11:40
Koledzy i koleżanki-piszcie o tym jak i co wynikło, co zmieniliście podczas budowy szczególnie proszę o informacje od tych co już postawili "Spokojną przystań"
Na pewno macie już jakieś doświadczenia tak aby ułatwić podpowiedzieć tym co budują.
Ja ze swojej strony mogę napisać - budowlańcy zbroja dosyć solidnie-budowali w Niemczech ale dziwi mnie to ze co u nas się budowało inaczej?czy projektanci tego nie wrysowywali w projekty?
Zbroją narożniki ścianki fundamentowej -wcześniej łączyli zbrojenie tzw "L"- kami o długości ok 1,5m drutem q12mm-na pytanie czemu?bo tak trzeba-będzie mocniej :wink:
Starają się chociaż nie ma co chwalić -to zrobi sie po kilkudziesięciu latach ale...nie jest źle.
Dodatkowo dali od środka 2 cm izolacji z twardego styropianu-inspektor powiedział, ze to na wypadek zbyt silnego naporu ubitego piasku na ściankę fundamentu ( u mnie 8 warstw bloczka), oraz jako zabezpieczenia przed zimą....gdyby chciało zamarznąć na tyle aby "rozsadzić ścianki i wylewkę :roll:

pieerr
25-06-2009, 12:03
Zapraszam na nasz blog:

http://www.pieerr.fotka.pl

pieerr
25-06-2009, 17:12
Z naszej strony zrobiliśmy troszkę zmian. Główną zmianą było powiększenie salonu kosztem częśći tarasu pod dachem. Za to otrzymaliśmy pokój 50 m2 W garażu po lewej stronie zrobiliśmy pralnie z przejściem do części mieszkalnej. Do kotłowni wchodzi się przez garaż. W garderobie zostawiliśmy pustkę- docelowo na klatkę schodową. Narazie będzie tam sama drabinka. Zamurowaliśmy przejście z przedsionka do kuchni i zrezygnowaliśmy ze spiżarni

CityMatic
26-06-2009, 22:44
Ze względu na opady w dniu dzisiejszym ekipa murarzy miała przerwę wiec pojawili sie kolejni fachowcy-tym razem studniarze-i Ci ochoczo zajęli się wierceniem studni i zaopatrzeniem mojego domku w wodę.
Poszło im bardzo sprawnie i już po 6 godzinach dotarli do wody
Dzisiaj wiercona i zakończony odwiert :D

mono777
28-06-2009, 09:57
http://mono77.fotosik.pl/albumy/607983.html
http://images41.fotosik.pl/148/94afcb5884b3fc6b.jpg

CityMatic
01-07-2009, 05:42
Pytanie do mono777: ile wyszedł Ci koszt dachu z przykryciem-oczywiście orientacyjnie -jeśli to nie tajemnica :wink:

CityMatic
01-07-2009, 05:52
A u mnie powoli mury fundamentowe-70cm +9 warstw 14cm tyle ma fundament :roll: czy dużo -zobaczymy :wink:
Zastanawiałem sie nad tym ale po wybudowaniu domu już nie podniosę a podsypać zawsze można :wink:

CityMatic
02-07-2009, 21:25
Wczoraj, smarowali Dysperbitem-zabezpieczali od wilgoci i dalej budowali :P

CityMatic
04-07-2009, 06:06
Aby wątek był obszerniejszy i chętni zaglądali częściej, dalej przedstawiam troszkę z mojej budowy :lol: Mam nadzieję ze nikt nie ma za złe że zrobiłem sobie jakiś dziennik z wątku......chociaż ten jest?
I tak powoli idziemy do przodu...teraz zwożą piach do fundamentów:

CityMatic
06-07-2009, 21:43
Zwożą piach zasypują ,rozgarniają i leją wodą(czyszcząc studnię)i tak, aż zapełnią połowę wysokości każdego pomieszczenia.Później odczekają(ma przeschnąć) i zagęszczą mechanicznie.
Potem kolejne warstwy zagęszczane mechanicznie, aż do wysokości ostatniego bloczka.Potem izolacja pozioma i .....
Na razie nic się nie dzieje, ja natomiast muruję i uszczelniam połączenia wyjścia rur wody ,wentylacji,kanalizacji i zasilania w powietrze kominka....no i oczywiście sprzątam działkę :wink:

mono777
10-07-2009, 17:15
Wszyscy budowniczy na wakacjach chyba bo nikt się nie odzywa :D pozdrowionka

mirek05
11-07-2009, 05:11
Wszyscy budowniczy na wakacjach chyba bo nikt się nie odzywa :D pozdrowionka

... no nie - instalujemy elektryczność z fajnymi elementami automatyki sterowania.

Pozdrowienia

agagrusz
14-07-2009, 14:30
Wszyscy budowniczy na wakacjach chyba bo nikt się nie odzywa :D pozdrowionka

a my robimy projekt przyłącza wody i adaptację projektu do szkód górniczych. Budowa rusza na wiosnę...

CityMatic
14-07-2009, 20:53
Ponawiam prośbę o dane które otrzymaliście Państwo od budowlańców, a wynikające np z błędów w projekcie czy coś takiego.

Dodatkowo zapytam:
warstwy scianki fundamentowej Waszych domków:-u mnie
-ścianka bloczek betonowy
dysperbit 2X
styropian na klej 10cm
siatka + klej
dysperbit 2x
folia kubełkowa -wypustkami na zewnątrz :o i tu mam najwięcej wątpliwości :cry:bo ma być to zabezpieczenie przeciw kretom i chomikom, a nie wiem czy to dobre? i tanie rozwiązanie(jak na razie najtańsze ale może ktoś już to przerobił lub planuje jak wykonać i się zabezpieczyć?

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji

ps. a u mnie nadal piach do fundamentu i ocieplenie zewnątrz -a ja w kanalizacji :wink:

CityMatic
14-07-2009, 21:07
U mnie dzisiaj rozpoczęli ocieplanie fundamentu
ES100 10cm i siatka zatopiona w kleju i na to klej :wink: i Dysperbit

CityMatic
16-07-2009, 20:27
Tak więc folia kubełkowa powiedziała pa pa
W konsultacji z inspektorem nadzoru stwierdził ze jest zbędna :roll:
Tak więc na siatkę z klejem 2X dysperbit i potem piach i grunt rodzimy :wink:

CityMatic
16-07-2009, 21:12
I tak w ciągu dwóch dni ocieplono zabezpieczono fundament teraz tylko jego obsypanie i dalej -niech się mury pną do góry.

CityMatic
24-07-2009, 04:34
Tak to powstało-zamiast foli zabezpieczającej piach na całej wysokości
w celu zminimalizowania naporu ostrych elementów gruntu rodzimego-nawet ciekawie

pieerr
24-07-2009, 12:43
Wszyscy budowniczy na wakacjach chyba bo nikt się nie odzywa :D pozdrowionka

... no nie - instalujemy elektryczność z fajnymi elementami automatyki sterowania.

Pozdrowienia


Mirek,
pochwal się co za elementy automatyki zakładasz? Ja będę za 2 tygodnie ruszał z elektryką i hydrauliką. Jak narazie z automatyki założyłem rolety elektryczne, ale myślę że jeszcze sporo zrobię, np.system alarmowy, system mulitiroom:

Essentia pozwala na słuchanie muzyki jednocześnie w sześciu lub nawet dwunastu pomieszczeniach( po dokupieniu dodatkowego modułu) i korzystanie z aż sześciu źródeł dźwięku. Jest to znakomity system pozwalający na nagłośnienie domu lub mieszkania dla kilkuosobowej rodziny. Można bowiem wydzielić źródła dźwięku te z których korzystają rodzice od tych z których korzystają dzieci. W każdym pomieszczeniu znajduje się zamontowana w ścianie klawiatura sterująca pozwalająca na wybór źródła dźwięku oraz regulację głośności. Klawiatury są też odbiornikami podczerwieni dzięki czemu można radiem bądź odtwarzaczem CD sterować z ulubionego fotela za pośrednictwem pilota skierowanego na najbliższą klawiaturę.

pieerr
24-07-2009, 12:46
Wszyscy budowniczy na wakacjach chyba bo nikt się nie odzywa :D pozdrowionka

... no nie - instalujemy elektryczność z fajnymi elementami automatyki sterowania.

Pozdrowienia


Mirek,
pochwal się co za elementy automatyki zakładasz? Ja będę za 2 tygodnie ruszał z elektryką i hydrauliką. Jak narazie z automatyki założyłem rolety elektryczne, ale myślę że jeszcze sporo zrobię, np.system alarmowy, system mulitiroom:

Essentia pozwala na słuchanie muzyki jednocześnie w sześciu lub nawet dwunastu pomieszczeniach( po dokupieniu dodatkowego modułu) i korzystanie z aż sześciu źródeł dźwięku. Jest to znakomity system pozwalający na nagłośnienie domu lub mieszkania dla kilkuosobowej rodziny. Można bowiem wydzielić źródła dźwięku te z których korzystają rodzice od tych z których korzystają dzieci. W każdym pomieszczeniu znajduje się zamontowana w ścianie klawiatura sterująca pozwalająca na wybór źródła dźwięku oraz regulację głośności. Klawiatury są też odbiornikami podczerwieni dzięki czemu można radiem bądź odtwarzaczem CD sterować z ulubionego fotela za pośrednictwem pilota skierowanego na najbliższą klawiaturę.



http://www.multi-audio.pl/multiroom.php

CityMatic
27-07-2009, 18:51
Właśnie dzisiaj zakończyli zasypywać i ubijać piach w fundamencie-teraz ściany-posadzka dopiero po zimie :wink:
340m3 568t piasku :o

CityMatic
01-08-2009, 09:08
mirek05

Jaki wkład kwasoodporny zastosowałeś w kominie
Kominka i kotłowni!!!!

Bardzo proszę o odpowiedz wszystkich o coś tam wsadzali i jakie

U mnie propozycja jak na razie Q110 kwasówka do CO
160 stal żaroodporna kominek

mirek05
02-08-2009, 09:46
mirek05

Jaki wkład kwasoodporny zastosowałeś w kominie
Kominka i kotłowni!!!!

Bardzo proszę o odpowiedz wszystkich o coś tam wsadzali i jakie

U mnie propozycja jak na razie Q110 kwasówka do CO
160 stal żaroodporna kominek

... ja nie mam kotłowni (ogrzewanie elektryczne). A komin - systemowy IBF CLASSIC (do kominka - wkład kamionkowy, izolowany wełną).

Instalacja elektryczna w końcówce (poszły setki m kabli).

Pozdrowienia

mirek05
06-08-2009, 20:02
dotychczas ok.800m kabli elektrycznych - docelowo ok.1.1km różnego rodzaju.
Dużo - czy mało????

CityMatic
06-08-2009, 20:45
dotychczas ok.800m kabli elektrycznych - docelowo ok.1.1km różnego rodzaju.
Dużo - czy mało????

Dużo :wink: i jak pomyślę ze z około 50% się nie będzie korzystało to jak zwykle kabelki są bardzo nieoszczędne :lol:

CityMatic
24-08-2009, 21:09
No i pewne zmiany-aby wystarczyło na wszystkie ściany trzeba dokupić 88 szt. bloczka :wink:
Bardzo zależy mi na pewnej wiedzy:

Czy dawaliście jeszcze jakiś rząd bloczków lub cegły powyżej wieńca?

agagrusz
25-08-2009, 06:31
City - cieszę się bardzo, że twój domek nie jest niski, to jest właśnie też to, o co my się obawiamy, że zrobi się z niego taki bunkier.
Może zdjęcia wkleisz? Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam oglądać zdjęcia Waszych (a niedługo także i naszego) domków :))
My chcemy dać jeden pustak powyżej wieńca.
Pozdrawiam

CityMatic
25-08-2009, 07:36
City - cieszę się bardzo, że twój domek nie jest niski, to jest właśnie też to, o co my się obawiamy, że zrobi się z niego taki bunkier.
Może zdjęcia wkleisz? Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam oglądać zdjęcia Waszych (a niedługo także i naszego) domków :))
My chcemy dać jeden pustak powyżej wieńca.
Pozdrawiam

Dlatego zadałem właśnie to pytanie kto dał bo myślę o cegle(9cm)

CityMatic
25-08-2009, 07:43
Bardzo mi się podobają Wasze domki, kiedyś po obsypaniu będzie to i mój "domek na górce" :wink:
Wbrew pozorom okna wg projektu w nim są również duże...domek będzie widny i ciepły :P
a taras będzie na resztę działki :roll:

mirek05
25-08-2009, 19:25
http://images44.fotosik.pl/187/fa840336b01cd41fmed.jpg

CityMatic
25-08-2009, 21:29
Super wygląda :wink:
Widzę, że teraz teren zielony.. 8)

CityMatic
27-08-2009, 12:27
Miałem mieć POŚ ale gmina wyasygnowała poważne srodki na skanalizowanie naszej miejscowości, Kanalizacja już coraz bliżej więc będę odprowadzał ścieki do kanalizacji miejskiej :)
Pozostanie jedynie przerobić rzeczy już wykonane i będzie dobrze
:wink:

CityMatic
30-08-2009, 17:49
Pomimo tego ze jest kilku innych dostawców tego typu elementów stropu wybiorę firmę z Lubartowa -blisko i bardzo dobrej jakości bloczki i belki jakościowo są super, wiec warto zapłacić i mieć spokój.
:wink:

CityMatic
30-08-2009, 17:57
Teraz zwracam się z prośbą bo już czas

Potrzebuję odpowiedzi na pytanie
Czy ktoś z budujących robił wycenę pokrycia dachowego na
dachówkę ceramiczną
dachówkę cementową
blachę Ruukki
Planja
inną SSAB
itp.
Bardzo proszę o odpowiedzi celem porównania.

Posiadam obecnie wycenę na blachę ciemny mat z Belgii za całośc (rynny,wkręty,blachę do obróbek,,gąsiory)na kwotę 12000,-
Mam również ofertę Ruukki na blachę ciemny szary mat w cenie 37,-/m2 efektywnego krycia(to podobno niezła cena ale wysoka...)

Bardzo proszę -Pozdrawiam
:wink:

agagrusz
02-09-2009, 06:26
Na temat dachu musieliby się wypowiedzieć ci, którzy juz je mają :) Ale oni chyba ostro budują i nie mają czasu zaglądnąc na forum.
My ostatnio zrobiliśmy wycenę w pierwszym lepszym składzie budowlanym w naszej okolicy - na gonty bitumiczne i na dachówkę ceramiczną Robena. Za dachówkę wyszło jakies 22 000zł, a za gonty... 23 500zł :o Trochę się zdzwilismy, bo przecież panuje opinia, ze niby gonty takie tanie... Cóż, same może i tak, ale jak dołozymy płyty osb i papę do tego, to się własnie niezła sumka robi. Oczywiście wycena była wstępna, nic nie negocjowaliśmy, chcieliśmy tylko z grubsza wiedzieć do jakich kwot należy się przyzwyczajać...
Pozdrawim

mono777
02-09-2009, 09:09
Witam mnie blacha SSAB BRATEX PRELAQE NOVA MAT (ERA) w całości z rynnami wyszedła ok 16 tyś, troche dużo jak na blachę, ale jakość robi swoje :) (38 zł mb) w sumie ok 370 mb + blacha płaska i wykończenia. Pozdrawiam

CityMatic
04-09-2009, 09:05
Witam
Mam pytanie odnośnie betonu-ile go się wlewa na strop Teriva ?
Potrzebne mi to do analizy :roll:

lukiasz
07-09-2009, 22:33
przepraszam że troche odbiegnę od tematu ale czy spotkaliście sie z projektem o podobnym rozłozeniu ale bez garazu? dzięki za info

CityMatic
09-09-2009, 15:00
przepraszam że troche odbiegnę od tematu ale czy spotkaliście sie z projektem o podobnym rozłozeniu ale bez garazu? dzięki za info

Przecież można w miejsce garażu zrobić albo salon albo pokoje...inaczej można wybrać projekt z jednostanowiskowym garażem i również zrobić np gabinet.
Ogólnie projekt w wersji podstawowej czy lustrzanej jest bardzo dobrze pomyślany-problem wynika tylko z braku kotłowni na paliwo stałe jeśli zachodzi taka opcja
:wink:

agagrusz
11-09-2009, 06:33
Można też jeszcze poszukać - nie wierzę, że nie znajdzie się nic podobnego tylko bez garażu. Lub - jeśli finanse pozwalają - zrobić projekt indywidualny. Albo fakatycznie garaż "przemienić" w dodatkowe pomieszczenie. Moi znajomi w swoim domu mają garaż, który służy za pomieszczenie gospodarcze. Oczywiście w zamyśle garaż miał być garażem, ale w praniu wyszło tak, że samochód mieszka pod wiatą, a w garażu kosiarka, sprzęt narciarski, wędkarski itp.

CityMatic
12-09-2009, 20:30
Czekamy, na budowie spokój jak przed burzą, aby wszystko było jak najlepiej i pewnie, mam nadzieję, ze nie wyskoczy nic niespodziewanego. :roll:i budowa będzie mogła być kontynuowana dalej :-?

pieerr
13-09-2009, 12:02
OKNA WSTAWIONE :)
http://img21.imageshack.us/img21/6028/snc00094n.jpg

więcej na: http://www.pieerr.fotka.pl

pieerr
13-09-2009, 12:05
http://img21.imageshack.us/img21/6028/snc00094n.jpg [/url]

pieerr
13-09-2009, 12:10
http://img38.imageshack.us/img38/6230/snc00094.th.jpg (http://img38.imageshack.us/i/snc00094.jpg/)

pieerr
13-09-2009, 12:11
http://img38.imageshack.us/img38/6230/snc00094.jpg (http://img38.imageshack.us/i/snc00094.jpg/)

pieerr
13-09-2009, 12:13
http://img21.imageshack.us/img21/7389/snc00097s.jpg (http://img21.imageshack.us/i/snc00097s.jpg/)

CityMatic
13-09-2009, 16:14
Budowniczowie, weźcie sobie inspektora nadzoru-to naprawdę pomocny człowiek podczas budowania domu :P

CityMatic
13-09-2009, 16:28
Dla zainteresowanych:
Co potrzeba na strop domu bez zmian systemu wg projektu
Strop Teriva I
Bloczki 1114 szt(keramzytobeton)
Belki wg wykazu z projektu
Deski calowe - 4,8m3
Stemple 240 szt. o długości 3m i 4,5 m
280 kg q6mm
720 kg q12mm
365 kg q16mm
śruby M16 500mm + podkładki+nakrętki 44 szt.
śruba m8 1000mm + podkładka+nakrętka 30szt.
podkładki dystansowe pod zbrojenie 2x100 szt.

CityMatic
14-09-2009, 19:18
Budowa trwa-kasa płynie jak śnieg na wiosnę-"topnieje"--jest cudownie...piszcie coś o swoich budowach :lol:

mikes
16-09-2009, 20:29
WITAM! wszysktich budujących lub planujących budowę SPOKOJNEJ PRZYSTANI . Dzis zakupiłem projekt. Wprowadzę kilka zmian: rozmiar i rozmieszczenie stolarki okiennej, zlikwiduję drzwi z holu do spiżarni. zastaawiam się nad adaptacją poddasza na choćby jeden pokój. Mam pytanie czy ktoś z Was zmienił strop na inny, bo mnie jakoś teriva nie przekonuje, myślałem o płytach żerańskich, ale nie wiem czy to możliwe. pozdrawiam

CityMatic
16-09-2009, 21:06
WITAM! wszysktich budujących lub planujących budowę SPOKOJNEJ PRZYSTANI . Dzis zakupiłem projekt. Wprowadzę kilka zmian: rozmiar i rozmieszczenie stolarki okiennej, zlikwiduję drzwi z holu do spiżarni. zastaawiam się nad adaptacją poddasza na choćby jeden pokój. Mam pytanie czy ktoś z Was zmienił strop na inny, bo mnie jakoś teriva nie przekonuje, myślałem o płytach żerańskich, ale nie wiem czy to możliwe. pozdrawiam

Jest parę innych-monolity sa na forum :wink:

http://mirek05.fotosik.pl/albumy/608533-5.html
Czy:
http://mono77.fotosik.pl/albumy/607983-6.html
czy
http://www.monikamarek.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=6&rok=2009

ps:kurcze tak naprawdę to widzę ze tylko ja mam terivę?????czemu?

CityMatic
16-09-2009, 21:40
http://img38.imageshack.us/img38/6230/snc00094.jpg (http://img38.imageshack.us/i/snc00094.jpg/)

Piotrze napisz coś o swoim domku-przeglądałem Twego Bloga i jest w nim parę ciekawych rzeczy które mnie interesują-co to jest za wielka dziura w stropie na poddasze?
Jaka dachówka?Creaton? czarna angoba?

Domek wygląda bardzo ładnie w tym kolorze jaki koszt?takiej czapeczki Pozdrawiam

mikes
17-09-2009, 15:33
dzieki CITYMATIC za info... tylko te wszystkie stropy są mocno czasochłonne, a co za tym idzie kosztochłonne. wydaje mi się ze gotowe płyty wykonane w betoniarni to rozwiązanie szybsze i tańsze. Druga możliwość to strop drewniany, możliwy nawet przy wykorzystaniu poddasza na jakiś mały pokój.
wiadomo, że drawniany tak nie wygłuszy, ale z drugiej strony nikt u góry nie będze stepował. pozdro

CityMatic
17-09-2009, 15:39
dzieki CITYMATIC za info... tylko te wszystkie stropy są mocno czasochłonne, a co za tym idzie kosztochłonne. wydaje mi się ze gotowe płyty wykonane w betoniarni to rozwiązanie szybsze i tańsze. Druga możliwość to strop drewniany, możliwy nawet przy wykorzystaniu poddasza na jakiś mały pokój.
wiadomo, że drawniany tak nie wygłuszy, ale z drugiej strony nikt u góry nie będze stepował. pozdro

Być może, że drewniany byłby tańszy ale...czym to wykończyć?
A jeśli pozostawić drewniany to takie drewno było by już drogie-droższe niż tynk na monolicie czy terivie :wink:

ps.płyty GP nie wchodzą w grę nie lubię popękanych stropów :cry:

mikes
17-09-2009, 18:23
Zgadza się, reologia drewna - przyrost odkształceń bez przyrostu obciążenia. + płyty GK i może być kiepsko :-? . Nie wiem czemu, ale jakoś najbardziej przemawiają do mnie płyty żerańskie. Jak dostanę projekt i przeanalizuję dokumentację to może zweryfikuję pogląd... pozdro...

pieerr
18-09-2009, 20:04
http://img38.imageshack.us/img38/6230/snc00094.jpg (http://img38.imageshack.us/i/snc00094.jpg/)

Piotrze napisz coś o swoim domku-przeglądałem Twego Bloga i jest w nim parę ciekawych rzeczy które mnie interesują-co to jest za wielka dziura w stropie na poddasze?
Jaka dachówka?Creaton? czarna angoba?

Domek wygląda bardzo ładnie w tym kolorze jaki koszt?takiej czapeczki Pozdrawiam

Witam,
do garderoby przeniosłem wyjście na strych, a przy okazji powiększyłem otwór, tak aby w przyszłości w tym miejscu zrobić wejście po schodach.
Jeżeli chodzi o dachówkę, to jest to Wieneberger L15 antracyt. Jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało :)

CityMatic
22-09-2009, 19:59
No to chyba decyzja zapadła -na pokrycie dachu
CREATON VIVA NUANCE NEU RG 12
:P
kolorek...dark brown engobe slipped...

Teraz negocjacja ceny i dodatków w dwóch hurtowniach...

Dla informacji budujących z dachówką ..
:o więźba już zamówiona 14,76m3


PS:
http://www.creaton.de/en/productrange/roof/interlocking-tiles/viva-neu-rg-12-127-pcsm2/
Piąta w górnym rzędzie :wink:

ale jak wiecie w naturze jest inna bardziej mi się podoba

mikes
22-09-2009, 21:11
City, a możesz napisać ile Cię ta przyjemność kosztuje i ile wchodzi na metr kwadrat. I jeszcze jedno pytanie, jaka jest powierzchnia dachu w Spokojnej Przystani?
pozdrawiam

CityMatic
23-09-2009, 05:45
City, a możesz napisać ile Cię ta przyjemność kosztuje i ile wchodzi na metr kwadrat. I jeszcze jedno pytanie, jaka jest powierzchnia dachu w Spokojnej Przystani?
pozdrawiam

Napiszę Ci tak jak jest na ofercie -bo dachówka jest róznej wielkości a cena jest REWELACJA :P
Dachówka połaciowa 4320 szt-cena netto po rabacie 1,93zł /szt
....czyli 29,92 za m2

Powierzchnia dachu to 340m2(tyle trzeba kupić materiału)320m2 efektywnego krycia.

CityMatic
24-09-2009, 10:53
Jak wszyscy zauważyli znikła większość fotek z moich wątków :(
i tak pozostanie:oops:



ps:nikomu już nie będą przeszkadzały

CityMatic
24-09-2009, 20:49
Dzisiaj przysłali mi folię dachową szczególnie na nasze poddasza :lol:

CityMatic
25-09-2009, 19:35
Budowniczowie M36a i pochodnych odezwijcie sie-ja wiem ze jesteście zapracowani-ale chociaż jedno zdanie co działacie w swoich domkach wszak nadciąga jesień....

mikes
26-09-2009, 17:36
Ja w tym tygodniu dostałem projekt i tak naprawdę dopiero zaczynam zabawę :D teraz ustalamy z żoną zmiany, na pewno rozmiar i rozmieszczenie okien, likwidacja drzwi z sieni do spiżarni, przesunięcie wejścia na strych do garderoby, powiększenie salonu o ten mały taras, który i tak jest za mały. likwidacja drzwi do części nocnej domu. Zastanawiam się czy nie zamienić ław fundamentowych na płytę fundamentową, zastosował ktoś z was coś takiego. pozdro...

CityMatic
29-09-2009, 06:57
Ja w tym tygodniu dostałem projekt i tak naprawdę dopiero zaczynam zabawę :D teraz ustalamy z żoną zmiany, na pewno rozmiar i rozmieszczenie okien, likwidacja drzwi z sieni do spiżarni, przesunięcie wejścia na strych do garderoby, powiększenie salonu o ten mały taras, który i tak jest za mały. likwidacja drzwi do części nocnej domu. Zastanawiam się czy nie zamienić ław fundamentowych na płytę fundamentową, zastosował ktoś z was coś takiego. pozdro...

Dla mnie właśnie ten taras był najlepszy,lubię sobie posiedzieć na leżaczku jak pada deszczyk...nie wyobrażam sobie abym mógł z niego zrezygnować...zresztą między innymi ten taras(który nie jest mały)wskazał na projekt :wink:

mono777
29-09-2009, 14:55
Zgadzam się z Tobą City... w 101%, dla nas również ten niby mały tarasik przechylił szale wyboru projektu M36, a salon jest wystarczająco duży i powiększanie go dla nas przynajmniej nie miało sensu.
Co do postępów u nas na budowie to troszkę zwolniliśmy mamy zrobioną hydraulikę i za dwa tygodnie ruszam z elektryką.
Pozdrawiam i zachęcam wszystkich niezdecydowanych do tego projektu.

CityMatic
29-09-2009, 18:11
......za dwa tygodnie ruszam z elektryką.
Pozdrawiam i zachęcam wszystkich niezdecydowanych do tego projektu.

Ja, po przykryciu budynku dachem zrobię przerwę w tym roku - będzie przerwa tak potrzebna na ustabilizowanie się budynku.

Oczywiście myślę, ze będą jeszcze prace inne -bo jest ich wiele natomiast będą one związane raczej z otoczeniem, czy porządkami wokół niż samym budynkiem.

mono777
29-09-2009, 18:48
Ja po elektryce również robię przerwę, chcieliśmy jeszcze wytynkować środki, ale na próbę wytynkowaliśmy garaż chcąc zobaczyć co się bedzie działo i niestety na winklach pojawiły się pęknięcia :( wszystko za świeże :). City co do porządków na budowie to syzyfowa praca :D, ale cieszy :D

CityMatic
29-09-2009, 18:52
Ja po elektryce również robię przerwę, chcieliśmy jeszcze wytynkować środki, ale na próbę wytynkowaliśmy garaż chcąc zobaczyć co się bedzie działo i niestety na winklach pojawiły się pęknięcia :( wszystko za świeże :). City co do porządków na budowie to syzyfowa praca :D, ale cieszy :D

Wiem wczoraj rozliczyłem palety po materiałach-zostało mi jeszcze 25 szt
Folii z opakowań było 6 worków 160l
gruz-wiadomo -do zagospodarowania
Pozdrawiam serdecznie-jeszcze będzie dużo po dachu ale wtedy już mniej-i będzie czyściej gdy spadnie śnieg :roll:

gieroma
04-10-2009, 21:08
Czy ktoś buduje ten dom podpiwniczony? Co ewentualnie o tym myslicie. Chciałam jakoś dorobic jeszcze jeden pokój np. z łazienki z oknem a łazienkę zrobić z garderoby. Ten dom miałby być dla 5-cio os. rodziny. Może jakieś sugestie?

CityMatic
05-10-2009, 05:43
Czy ktoś buduje ten dom podpiwniczony? Co ewentualnie o tym myslicie. Chciałam jakoś dorobic jeszcze jeden pokój np. z łazienki z oknem a łazienkę zrobić z garderoby. Ten dom miałby być dla 5-cio os. rodziny. Może jakieś sugestie?

Łazienka jest zbyt mała na pokój, szczerze To w Twoim przypadku wolał bym zrezygnować z garażu i zrobić tam część mieszkalną.
Na forum jest taka propozycja i wydaje mi się, że jest przemyślana zarówno co do komunikacji jak i wielkości pomieszczeń
Dodatkowo można skorzystać z projektu o użytkowym poddaszu-jeśli domek Ci sie podoba :wink:

CityMatic
05-10-2009, 07:42
Ten dom miałby być dla 5-cio os. rodziny. Może jakieś sugestie?

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_1257_18.jpg

Myślę ze ten projekt byłby dla Ciebie :wink:

CityMatic
05-10-2009, 07:55
Czy ktoś buduje ten dom podpiwniczony?

Jeśli chodzi o to pytanie to pamiętam jak mój kier bud mówił ze wystarczy jeszcze 2-3 bloczki i będzie pełnowymiarowa piwnica :lol: ale ja zrezygnowałem-pomimo tego ze woda jest poniżej 2,5m ale uznałem ze kolejny strop będzie kosztował zbyt wiele. Ekonomia wzięła górę
Mój fundament 2.10m 9 warstw bloczka 14cm :wink:

gieroma
05-10-2009, 13:43
Ten dom miałby być dla 5-cio os. rodziny. Może jakieś sugestie?

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_1257_18.jpg

Myślę ze ten projekt byłby dla Ciebie :wink:

Dzięki za podpowiedzi :D Zależy mi na domu parterowym, garaż obowiązkowo 2 stanowiskowy (te pojedyncze są bardzo małe). W garażu poza jednym autem planuję trzymać skuter i 4-5 rowerów. Z wielkością domu nie chcę przesadzać o mam świadomość że za kilka lat wyjdzie jedno dziecię z domu za kilka następnych kolejne dziecko a potem zostanę z wielką chałupą do sprzątania i ogrzewania. Tak to widzę po prostu :)

A ta łazienka jest rzeczywiście za mała na pokój 1 metr chciałam wziąść z pokoju nr 11. Wówczas wyszłyby dwa pokoje po ok 10 m2. Czy takie pokoje dla dzieci są za małe?

CityMatic
05-10-2009, 14:11
A ta łazienka jest rzeczywiście za mała na pokój 1 metr chciałam wziąć z pokoju nr 11. Wówczas wyszłyby dwa pokoje po ok 10 m2. Czy takie pokoje dla dzieci są za małe?

To jednak zbyt mało :(
Jak widzę mój domek...to możesz go pociągnąć o np 2m w kierunku przeciwnym do garażu-zwiększysz tym samym pokoje i garderobę-i to było by dobre wyjście i nie takie kłopotliwe dla fundamentu czy dachu- tym bardziej, że strop teriva w tych pokojach ma dobrze przewymiarowane podciągi :wink:, a jak zastosujesz monolit to już będzie inaczej dodatkowo mógłbyś zrobić przy garderobie schody na górę poddasza np: do jednej sypialni-rodziców :wink:

piotrradom
06-10-2009, 17:58
Witam mam parę pytań:
czy ktoś buduje M36a w Mazowieckim najlepiej w okolicach Radomia?
czy ktoś ma może rzut poddasza, interesuje mnie aby zrobić tam taki awaryjny pokoik i ewentualnie gdzie wtedy wejście na górę?
czy ktoś z budujących stosuje wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła w tym domu?

CityMatic
09-10-2009, 18:08
Na działce ruch jak to na budowie,a ja uprawiam ogródek mam pomidorki, maliny, agrest. Będzie w sam raz jak się wprowadzę....na razie częstują się robotnicy :wink:

CityMatic
09-10-2009, 18:14
Witam mam parę pytań:
czy ktoś buduje M36a w Mazowieckim najlepiej w okolicach Radomia?
czy ktoś ma może rzut poddasza, interesuje mnie aby zrobić tam taki awaryjny pokoik i ewentualnie gdzie wtedy wejście na górę?

Musisz poczytać wątek są warianty wejścia na gurę -przez garderobę


czy ktoś z budujących stosuje wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła w tym domu?

Nie jestem pewien, ale nie wiem czy ktoś już mieszka w M36a i pochodnych to zbyt nowy projekt :) no chyba że się mylę :roll:
Ja taką opcję przewiduję i oglądając fotki... można :wink: zobaczyć pewne elementy instalacji rekuperacji -lub wentylacji mechanicznej.

kasia 23
09-10-2009, 20:23
My już mieszkamy od dwóch miesięcy.... :D :D :D :D :D :D

CityMatic
10-10-2009, 08:15
My już mieszkamy od dwóch miesięcy.... :D :D :D :D :D :D

A może jakieś fotki? rozwiązania? niekiedy mały szczegół, a wart jest rozpatrzenia :wink: ,nie chodzi mi o fotografie wnętrz-wiadomo ale coś z zewnątrz?-CZEKAMY

mono777
12-10-2009, 14:49
[quote=kasia 23]My już mieszkamy od dwóch miesięcy.... :D :D :D :D :D :D

... a ja Pani Kasiu23 z miłą chęcią i zdjęcia wykończonych wnętrz bym zobaczył :D jeżeli to nie problem oczywiście :) mój mail [email protected] :D

CityMatic
12-10-2009, 17:49
... a ja Pani Kasiu23 z miłą chęcią i zdjęcia wykończonych wnętrz bym zobaczył :D jeżeli to nie problem oczywiście :) mój mail [email protected] :D

Ale jestem niecierpliwy!!!!!
:roll: mam nadzieję, że sie doczekamy :lol:

agagrusz
13-10-2009, 16:34
i ja i ja! tez bardzo chętnie obejrzę zdjęcia wnętrza i zewnętrza i wszystkiego, co dotyczy tego domku :)) Mam nadzieję, że Kasia jeszcze tu zajrzy i wyśle nam zdjęcia :) mój mail: [email protected]
Pozdrawiam spokojnych przystaniowiczów ( i tych niespokojnych, niecierpliwych tez :) )

Waldek14
14-10-2009, 12:19
Ja również proszę o fotki z zamieszkanej "Spokojnej przystanii". Mój mail [email protected]
Jeżeli można to proszę o informację na temat zastosowanej kotłownii w domku, czy jest na paliwo stałem czy inne.
Ja ciągle zmagam się z przystosowaniem części garażu na kotłownię na paliwo stałe, z powodu braku innego źródła zasilania.
Pozdrawiam
Waldek