PDA

Zobacz pełną wersję : Dlugosc komina wentylacyjnego



scaut.00
25-03-2008, 21:54
Witam,
rozbudowuje dom, konkretniej - poddasze.
W związku z tym mam pytanie: jaka powinna byc minimalna dlugosc kanalow wentylacyjnych, zeby sprawnie dzialaly?
Obilo mi sie o uszy ze ma to byc cos ok 2 metrow?? Co jesli jest to poddasze i srednio ze skraju domu moge wypuscic 2m komina?
Kominy (czy raczej kanaly) nie beda murowane,beda z rur gietych, a na zewn blacha. Czy moge puscic kanal rownolegle do krokwi (czyli pod skosem) i w najwyzszym punkcie dachu wypuscic na zewn?
Czy tak polozona rura (skosnie) musi byc odpowiednio dluzsza?? Jesli tak to oile?

Jezeli nie jest to dobre rozwiazanie, to jest jakis w miare tani sposob zeby dolozyc jakeis wentylatory? Jakiego rzedu to sa koszta?

Trojan74
25-03-2008, 23:51
Właśnie przerabiałem ten temat i minimalna długość kanału od kratki wywiewnej w pionie to 1,5 metra by wentylacja działała sprawnie grawitacyjnie. Skosy do komina możesz poprowadzić bez problemu. Ja najdłuższą rurę mam o długości ok 10 metrów położoną poziomo na całej długości , wpuszczoną w szerszy kanał do którego dochodzą jeszcze 2 następne kanały o mniejszej średnicy i wszystko działa znakomicie. Oczywiście przy zapewnieniu dolotu świeżego powietrza z zewnątrz :)