PDA

Zobacz pełną wersję : utwardzenie działki



SERENADA
26-03-2008, 09:42
mam pytanie - jestem właścicielem działki przem - usług bud - moje pytanie to czy aby utwardzić działkę trzeba mieć pozwolenie z gminy ??? poradzcie może ktoś wie ??? a druga sprawa to na działce mam wodociąg - czy aby moc zrobić wcinke do wody potrzebne są mapki czy pozwolenia ???......

Monis
26-03-2008, 15:49
Z utwardzeniem to za bardzo nie wiem. Byc może będziesz potrzebować plan zagospodarowania działki. Jeśli chodzi o podłączenie do wodociągu- to musisz mieć pozwolenie od wodociągów miejskich czy gminy.

efilo
26-03-2008, 20:00
serenada

ja nie wiem ale lepiej spytaj w dziale 'prawo i pieniądze'. tam zaglądają prawnicy i ludziska obeznane z prawem budowlanym

generalnie wiem że przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac budowlanych w tym odgarnięcie humusu, wytyczenie budynku czy podpięcie się do mediów trzeba mieć ważne pozwolenie na budowe i zgloszenie rozpoczecia prac

co do pierwszego pytania - utwardzenie gruntu na działkach budowlanych nie wymaga pozwolenia na budowe (art. 29 ust.2 pkt 5). wymaga to jednak zgłoszenia do urzędu. Sama forma podobna do ubiegania się o pozwolenie tyle że nie czeka się na decyzje a odczekuje określony czas i jeśli nie ma sprzeciwu można działać.

SERENADA
28-03-2008, 19:16
dzzieki wielkie za opinie ....pozdrow....