PDA

Zobacz pełną wersję : Balkony



aLien01
26-03-2008, 16:19
Witam

Planuje budowę i cały czas zastanawiam się czy zlikwidować dwa balkony i wykusze tak chyba to się nazywa (od frontu i z tyłu). Oczywiście chciałbym je bardzo mieć ale jaki jest ich koszt ile można zaoszczędzić dając w miejsce ich okna połaciowe. Jakie jest wasze zdanie czy warto je zostawić?

link: http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m46a5e795f1323

http://lh6.google.pl/aLienzibi/R5STi_068oI/AAAAAAAAAMQ/DGs7wGlZPZY/s400/1.jpg
http://lh3.google.pl/aLienzibi/R5STRP068mI/AAAAAAAAAMA/IzrQ-AmWvMM/s400/11853471828d32d68aa5f726056dcadcc76a4df1df.jpg

26-03-2008, 16:34
nie warto

aLien01
26-03-2008, 16:42
A możesz podać jak to się kształtuje jeśli chodzi o koszty, oczywiście orientacyjnie.

26-03-2008, 16:59
nie mogę
ale wykusz i balkony to nie tylko dodatkowe koszty budowy ( temperatura w wykuszu w okresie zimowym jest niższa niz reszcie domu, koniecznośc zrzucania zima sniegu z balkonów, balustrady balkonowe bez których nie zrobisz odbioru budynku, izolacja balkonu którą niertrudno "skopac" itp)

aLien01
26-03-2008, 17:04
ok dzięki, że naświetliłeś mi inne aspekty w tym temacie

labas1
26-03-2008, 17:16
Jeśli zlikwidujesz , dom będzie wyglądał jak stodoła.

Joanna i Grzegorz
26-03-2008, 19:31
Te balkony dodają uroku temu projektowi, choć patrząc na rzuty, pokoje z oknami dachowymi są łatwiej "ustawne" niż z dwoma balkonami w pomieszczeniu.

marek.Bud
26-03-2008, 20:13
wykusze zostaw, balkonów nie rob.
sam jestem przeciwny balkonom, bo ile razy na rok z nich skorzystam ale niestety sam dla siebie nie buduje i drugiej połówce sie b.podobaja
a wykusze to ze wzgledu na dzieci, zeby przez cale dziecinstwo nie patrzyly tylko do gory na chmurki i gwiazdy przez okna dachowe a tez przez okna pionowe czy tez balkonowe na zewnatrz obserwujac otoczenie.

MARTiiii
26-03-2008, 21:53
A ja z premedytacja jestem za balkonami. U nas sa dwa. Nie wyobrazam sobie bryly budynku bez nich. No chyba ze musisz na wszystkim oszczedzac wtedy warto sie zastanowic nad ich sensem.

jacekp71
26-03-2008, 22:48
skoro wybrales taki projekt, tzn. ze odpowiadaja ci takie elementy jak lukarny czy balkony, ale jesli rozwazasz rezygnacje to znak ze szukasz ciec w budzecie ;-)
bryla straci na odbiorze i rzeczywiscie bedziesz mial sodola z garazem, niedobrze ....
tak wiec wg mnie wszystko powinno zostac !

el-ka
26-03-2008, 23:46
http://img406.imageshack.us/img406/2636/balkonbezuk5.th.jpg (http://img406.imageshack.us/my.php?image=balkonbezuk5.jpg)

Stodoła albo i nie - kwestia gustu.
Ja bym nie wywalała i lukaren i wykuszy. Lukarny można moim zdaniem zlikwidować, ale lepiej zostawić jeden wykusz,ten od frontu. Można go zrobić nie pod balkonem tylko go zadaszyć - wiele jest takich projektów. Uważam, że balkon to droga fanaberia i mało się z niego korzysta. Podobnie z lukarną. Wykusz zaś urozmaica bryłę tego domku, a także powiększa przestrzeń salonu.
Oczywiście projekt się zmienia - to kwestia Twojego gustu oraz rozdziału pieniążków, Jeśli te balkony mają zostać nie wykończone i duże braki w wykończeniu elewacji, wyposażnieniu i otoczeniu domu (pomyśl dlaczego własnie tak ten domek Ci się podobał !) - to może lepiej zrezygnować z niektórych elementów, ale wykonać wszystko na poziomie.

st_x
27-03-2008, 07:21
Witam

Wizualizacja el-ki trochę wyjasnia.

Takie "gołe" wejście jest, moim zdaniem brzydkie - nq pewno jakiś daszek na drewnianych słupach uatrakcyjniłby strefe wejsciową.

Co do wykuszy i balkonów - może i ładne są - ale drogie i jak znam życie. nigdy nie beda realnie wyklorzystywane.
Ponieważ jednak estetyka jest istotna - ajk już kiedys pisałem - BALKON FRANCUSKI !! jest dobrym rowiązaniem (tzn: okna balkonowe z balustradą , bez płyty balkonowej)
Na wykuszu oczywiście "sie nie da" (chociaz można zrobic daszek (jak zaproponowano powyżej) i balustradę "w oknie".

P.S>> 90% (albo wiecej) balkonów (wystarczy przejechać się po okolicy) jest NIEWYKORZYSTYWANYCH => że ich budowa jest NIEUZASADNIONA (bo żeby było ładnie to można to wymyślic inaczej)

Pozdrawiam

TINEK
27-03-2008, 10:08
Jeśli zlikwidujesz , dom będzie wyglądał jak stodoła.
Witam
Masz rację :D , ale ja swoją stodółkę już polubiłem :wink:
pozdrawiam
TINEK

TINEK
27-03-2008, 10:12
wykusze zostaw, balkonów nie rob.
sam jestem przeciwny balkonom, bo ile razy na rok z nich skorzystam ale niestety sam dla siebie nie buduje i drugiej połówce sie b.podobaja
a wykusze to ze wzgledu na dzieci, zeby przez cale dziecinstwo nie patrzyly tylko do gory na chmurki i gwiazdy przez okna dachowe a tez przez okna pionowe czy tez balkonowe na zewnatrz obserwujac otoczenie

Jak zamontujesz okna dachowe na odpowiedniej wysokości (zalecanej przez producentów) to normalnie przez nie można oglądać świat. Moja córka obecnie ma dolną krawędź okna na wysokości nosa (ma 9 lat) a nie ma jescze na górze ocieplenia, wylewki i podłogi
pozdrawiam
TINEK

bimbelt
27-03-2008, 10:23
Ja mam i wykusz i balkon. Z jednej strony ciesze sie, ze ich nie zlikwidowalem, bo wygladaja pieknie i dodaja uroku. Z drugiej strony balustrady pochlonely 4000zl, a zostaly mi jeszcze izolacje, posadzki i kafle.

Odpowiedz na twoje pytanie jest nastepujaca - jesli cie stac, to buduj. Tylko wtedy dom zachowa swoj urok. A jesli cie nie stac, to nie buduj, unikniesz kosztow i klopotow.

Barbossa
27-03-2008, 10:27
w kwestii formalnej - LUKARNA
to tak na marginesie, proszę nie bić

janusz_21
27-03-2008, 20:27
Witam! mam balkon od południa, z tyłu domu, jest zadaszony tak, że ani deszcz ani śnieg tam nie pada. Dobrowolnie nie zrezygnowałbym z niego - a jak tam smakuje browar wieczorową porą! zaznaczę, że z bakonu widzę góry, lasy, sarenki i żadnej chałupy. czego Wam wszystkim życzę. Bez ganku od fontu i balkonu z tyłu chałupa wyglądałaby rzeczywiście jak stodoła- w moim przypadku.

el-ka
27-03-2008, 21:08
Przy takim widoku - na góry, lasy i sarenki to zrezygnowałabym z telewizora, kona domowwego i paru innych rzeczy i zrobiła nawet prawdziwy taras widokowy !!! :D
U mnie niestety - jak u wielu widok na podwórka sąsiadów i drogę. :cry: :evil:
Więc nie mam balkonów ani lukaren, a domek nie taka stodoła - a to dzięki układowi bryły domu i garażu w L i zadaszonemu tarasowi.

MARTiiii
27-03-2008, 22:17
4000zl? Ile metrow tego masz i z czego barierki?