PDA

Zobacz pełną wersję : szukam pieca - opinie użytkowników



eranet
27-03-2008, 14:06
witam, poszukuje pieca jednofunkcyjnego kondensacyjnego o mocy 24kW (mam nadzieje że wystarczy do ogrzania ok. 180m2. Mam kominek z płaszczem wodnym i bedą solary, plus ten piec gazowy. Na jaki sie zdecydowac? Interesują mnie Wasze opinie, hydraulik namawia na Buderusa, Viessman podobno za drogi, mnie interesuja rozsądna cena plus dobre działanie, stąd liczę na Wasze opinie.
Buderus z zaworem i pogodówką ok. 5250 pln + 1500 wkład do komina

Barbossa
28-03-2008, 07:13
za to, że wcześniej naśmieciłem - podniosę
może ktoś pomoże
chociaż, nie znając się na tym, wydaje mi się że za mało sprecyzowane pytanie (np jakie typy)

eranet
28-03-2008, 07:21
ponieważ ja się na tym też nie znam stąd szukam sugestii, opinii, dobrej rady, modelu, oferty czy czegokolwiek co może mi pomóc w podjęciu dobrej decyzji. Zakładam, że sporo osób ma piec gazowy...
ps. Dzięki Barbossa

theodolit
28-03-2008, 07:25
Co racja to racja - prawda jest taka, ze są i tańsze i droższe kotły...

Buderus niby nie najgorsza firma -ale z tym jest jak ze wszystkim co instalator to inna opinia ... jedni lubia, inni sa zrazeni ...

Prawda jest taka, ze wiekszosc dostepnych kotłow poprawnie zamontowana bedzie działała ... powinna bezobsługowo


jedno jest pewne nie nalezy przekombinowac instalacji i pozniej nie nalezy kombinowac ze sterownikami - tzn nie krecic kazda mozliwa gałęczka i nie zagłebiac sie w funkcje serwisowe sterowników ...

pozdrawiam
Piotrek

eranet
28-03-2008, 07:37
zakładam, że takie coś chyba mi poleca mój hydraulik
http://www.buderus.pl/?page_id=3463

fredblasz
28-03-2008, 08:47
Witaj,
Wybralem Vitodes 200 W w pakiecie ze zbiornikiem 120L, podlogowka Vitotronic 200, zestawami przylaczeniowymi, moc 4,8-19kW - cena 8150 zl brutto.