PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM PRZY GOŹDZIKOWEJ UPB640 pracownia GALERIA DOMÓW



ren2904
27-03-2008, 15:40
Pomocy !!
Czy ktoś buduje ten dom? Proszę-"Goździkowcy" odezwijcie się !! Czekam na wszelkie informacje.
http://www.projektdomu.pl/projekt,upb640-dom-przy-gozdzikowej,11.html

Zastanawiamy się z mężem nad budową tego domu,chcielibyśmy go podpiwniczyć na całości.Mamy mnóstwo pytań bez odpowiedzi - więc POMOCY!!! :D

ren2904
28-03-2008, 09:46
Szanowni forumowicze !!
Czy nikt jeszcze tego nie budował? Czekam cierpliwie a tu nic!! Cisza!!


A zapomniałam dodać,że elewacja ma być zbliżona do tej -

http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-13.html

I jak Wam się podoba?

ren2904
31-03-2008, 15:08
Hmmmmm........ ! ! !
No i nikt się nie odzywa.... :cry:
To może jakiś fachowiec od budowlanki parę słów skrobnie ? :wink:
Jakieś informacje :
1. Jaki orientacyjny koszt budowy(mieszkam na Mazurach)
2. Coś o projekcie: trudności w budowie itp.
Jestem totalnym laikiem w tym temacie,więc wszelkie info baaardzo mile widziane.
:D :D :D
Czekam niecierpliwie i pozdrawiam wszystkich odwiedzających.

ren2904
10-04-2008, 16:43
Cierpię!!!!


Tyle odwiedzin i ani jednego komentarza!!! :(


Kochani !!! Napiszcie parę słów otuchy!!!


Czy ten projekt to dobry wybór,ogólnie - co o tym sądzicie.Jeśli to "niewypał" to mamy jeszcze czas na zmianę decyzji.

Proszę,niech ktoś się wypowie :P


Pozdrawiam!!

Kasiaa29
10-04-2008, 17:53
Hej,
to ja sprobuję. Rozumiem, że koniecznie musi być parterowy z wielospadowym dachem. Próbowałabym cię od tego odwieść, ale jeśli tak zdecydowaliście, to ok (osobiście bardzo podobają mi sie domy parterowe, ale przy troszkę wiekszej powierzchni).
Może napiszę, to co mi sie nie podoba-
- malutka kuchnia i mały wiatrołap , kotłownia tez mała, wiec nie wiem czy zmieści sie kocil na paliwo stałe - pisze to, bo sama zamierzam taki mieć, pokoik nr 3 też nie jest za wielki
- tylko jedna łazienka , bez chociażby dodatkowego wc - dla mnie to niedopuszczalne
-kominek na środku
Plus to duży salon.
Nie chce cię przekonywać do większego domu, bo sama wybrałam też mały (z dwuspadowym dachem - 112 m http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2112b.html) jednak nie podoba mi sie rozkład pomieszczen, sam domek z zewnątrz bardzo ładny.

Może napisz cos o swoich oczekiwaniach względem domku, może jakies wytyczne, z której strony wiazd na działkę. Co ci się podoba w tym projekcie a co nie, ile osob będzie mieszkać itd.

ren2904
10-04-2008, 18:20
Nareszcie!!! :lol: :lol: :lol:

Dzięki Kasiaa29 za zainteresowanie!!

Nie wiem,czy doczytałaś w moich postach,że chcemy podpiwniczyć na całości.W miejscu pom. gosp. były by schody.Wiatrołap planujemy powiększyć przez przesunięcie go do równej bryły domu.Może to niewiele ale zawsze coś. Oczywiście ogrzewanie na węgiel i drzewo( w naszym regionie to raczej norma),a kotłownia w piwnicy pod większą sypialnią.Przeniesienie komina dymowego obok wentylacyjnego (kominka nie planuję). Dodatkowa łazienka w piwnicy(pod łazienką "górną"). Potencjalni mieszkańcy - 2 dorosłych i 1 dziecko. W piwnicy planujemy pralnio-suszarnię (pod sypialnią mniejszą). Pod kuchnią - siłownię ,a pod salonem- sypialnię gościnną i pokój "balowy" { :) } z barem. Sypialnia mniejsza,trochę za mała-masz rację,a kuchnia może być.Ponieważ nie gotuję w domu (tylko weekendy),nie mam czasu za pracą.... :( .Brakuje mi tylko spiżarni.Teraz mieszkamy w domu ze spiżarnią i bardzo sobie to chwalę.


Twój projekt też braliśmy pod uwagę,ponieważ nie wiem czy dostaniemy pozwolenie na budowę domu z dachem kopertowym,więc w ramach "zaplecza" szukaliśmy projektu z dwuspadowym.Ostatecznie zatrzymaliśmy się na W-49.12
http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html

Oczywiście,bez przeróbek się nie obędzie,ale alternatywa jest.

Pozdrawiam

ProStaś
10-04-2008, 18:52
Nie wiem,czy doczytałaś w moich postach,że chcemy podpiwniczyć na całości.W miejscu pom. gosp. były by schody.Wiatrołap planujemy powiększyć przez przesunięcie go do równej bryły domu.Może to niewiele ale zawsze coś. Oczywiście ogrzewanie na węgiel i drzewo( w naszym regionie to raczej norma),a kotłownia w piwnicy pod większą sypialnią.Przeniesienie komina dymowego obok wentylacyjnego (kominka nie planuję). Dodatkowa łazienka w piwnicy(pod łazienką "górną"). Potencjalni mieszkańcy - 2 dorosłych i 1 dziecko. W piwnicy planujemy pralnio-suszarnię (pod sypialnią mniejszą). Pod kuchnią - siłownię ,a pod salonem- sypialnię gościnną i pokój "balowy" { :) } z barem. Sypialnia mniejsza,trochę za mała-masz rację,a kuchnia może być.Ponieważ nie gotuję w domu (tylko weekendy),nie mam czasu za pracą.... :( .Brakuje mi tylko spiżarni.Teraz mieszkamy w domu ze spiżarnią i bardzo sobie to chwalę.

Pozdrawiam

Chyba mnie wzrok myli, chcesz to wszystko zrobić w piwnicy ???

ren2904
10-04-2008, 18:59
A czemu nie? Widziałam podobne rozwiązanie u znajomych i jest super,pod wieloma względami.

ProStaś
10-04-2008, 19:14
A czemu nie? Widziałam podobne rozwiązanie u znajomych i jest super,pod wieloma względami.

Bo drogo i ciemno.
Kotłownia tak, składzik tak, garaż tak, ale pomieszczenie rekreacyjne w piwnicy, pokój dla gości ??
Idź w górę, taniej, ładniej, widniej i bardziej funkcjonalnie.
I jeszcze jedno, jakie okna przewidujesz w tej piwnicy np. w pokoju dla gościa ?
Są normy, które określają stosunek okna do powierzchni pomieszczenia na stały pobyt ludzi. ( chyba, nie pamiętam dokładnie jest to 1/6 )

Pozdrawiam.

ren2904
10-04-2008, 19:21
Ups.... z tymi oknami to nie wiedziałam. U znajomych były trochę większe od standardowych-piwnicznych. I powiadasz,że taniej? Już zaczynasz mnie przekonywać :)

Jak pisałam wcześniej-jestem totalnym laikiem w budowlance i kieruję się jedynie potrzebami i babskim "widzimisie " ,stąd moje posty na tym forum - w celu edukacyjnym. Dzięki za pomoc. Dałeś mi kwestię do głębszego przemyślenia.

ProStaś
10-04-2008, 19:53
Proponuję tak:
1. ustal jak duży i drogi chcecie dom,
2. w zależności od upodobań, gustów, przyzwyczajeń, wielkości i usytuowania działki, ustal czy dom ma być parterowy, czy z użytkowym poddaszem,
3. zastanów się nad stylem domu, co wam się podoba, jak chcecie by wyglądał,
4. rozwiąż podstawowe kwestie techniczne, min. czym ma być dom ogrzewany,

Po tym wszystkim szukaj projektu.

Pozdrawiam.