PDA

Zobacz pełną wersję : Czym przykleić terakotę na płycie OSB???



Sta
27-03-2008, 19:48
Jakiego użyć kleju do przyklejenia terakoty do OSB?

vadiol
27-03-2008, 20:49
Np. CM-16 .

A nie myslales , by zaizolowac najpierw OSB przeciw wilgoci ? Widzialem klejone plytki bezposrednio na OSB po kilku latach uzytkowania i okazalo sie , ze OSB jest zgnite . Podloga , zwlaszcza w kuchni czy holu , moczona jest czesto .

dzabij
27-03-2008, 21:02
A ja polecam ten klej, on jest raczej na bazie jakichś żywić a nie cementu http://www.soudal.pl/index.php?menu=produkty&id=41&grupa=4&podgrupa=6&lp=2

Kleiłem u siebie w kuchni płytki na OSB na klej elastyczny Ceresit'u i niestety po pewnym czasie zaczeły odpadać. Poprawiłem tym Soudalem i trzymają jak głupie.

mariusz12
28-03-2008, 18:41
15 lat temu przykleiłem płytki do płyty klelem do parkietu PRONILENT. Do dzisiaj nic się nie dzieje, podłoga trochę elastyczna(lekko się ugina).
Myślę że stosowanie klejów na bazie cementu jest błędem. Płyta jest położona równo i można stosować kleje w minimalnych ilościach.Kleje cementowe o grubości 1 mm to nieporozumienie.

dzabij
28-03-2008, 20:23
Ooo, klej do parkietu to też dobry pomysł, teściu tak wielokrotnie kleił i nie było problemów.

Jeszcze jeden jego patent, często kleił na piankę poliuretanową, znaczy to już nie był pianka, bo po wyciśnięciu z puszki mieszał ją "patykiem" aby zmieniła konsystencję na taką gęstą maź. Naprawdę mocny klej z tego powstaje.

Aluland
28-03-2008, 20:28
15 lat temu przykleiłem płytki do płyty klelem do parkietu PRONILENT. Do dzisiaj nic się nie dzieje, podłoga trochę elastyczna(lekko się ugina).
Myślę że stosowanie klejów na bazie cementu jest błędem. Płyta jest położona równo i można stosować kleje w minimalnych ilościach.Kleje cementowe o grubości 1 mm to nieporozumienie.
tylko na tzw typową chemię zero bazy cementowej, i pamietajmy o gruntowaniu... :D

zk140t
28-03-2008, 20:38
Pomaluj najpierw środkiem CERPLAST, a później możesz zastosować dowolny klej do płytek.