PDA

Zobacz pełną wersję : Dom Luśki



web
05-09-2003, 12:32
UWAGA Nowe zdjęcia!!!
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/antresola1.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/antresola2.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/hall1.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/hall2.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/jadalnia.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/kominek.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/oxi.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/salon1.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/salon2.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/schody.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/taras.jpg
http://www.murator.com.pl/domy_forum/DomLuski/wejscie.jpg

05-09-2003, 12:41
Lusiu,
gratuluję.:D Imponujący.
Ale przybliż domek,bo widzę ciekawe rozwiązania,tyle,że z daleka.
:(
Wygląda na trwale i dawno wrośnięty w otoczenie.Kawał roboty,co?

Pozdrawiam serdecznie i bardzo się cieszę!
:D

mbz
05-09-2003, 12:46
Bardzo ladny dom i jak pieknie wkolo :) Przydaloby sie jakies wieksze zdjecie, zeby zobaczyc to z bliska :)

Ciechanka
05-09-2003, 13:24
Dom jest naprawdę piękny. Miałam okazję zobaczyć go "na żywo". Już powiedziałam Luśce, że jest jej czego pozazdrościć. Z zewnątrz piękny ale środek to dopiero spełnienie marzeń o własnym dobrze przemyślanym i urządzonym domu.
Każdemu życzyć takich efektów. :D

Luśka
05-09-2003, 20:06
Och, jak to fajnie zobaczyć tu swój dom! Dzięki Redakcjo :D I bardzo dziękuję za miłe słowa oglądającym. Ten widok jest od południa tzn. od ogrodu, ale jeśli się zmobilizuję, to wskanuję resztę stron świata, trochę wnętrz i założę albumik na onecie - zgodnie z instrukcjami z Forum. Po urlopie jestem przytłoczona robotą, ale postaram się znaleźć godzinkę. OBIECUJĘ :D Ciechanko, zapraszam na kawusię!

Maluszek
07-09-2003, 11:15
Luśka - domek uroczy, nie mówiąc już o ogrodzie :D
Już nie mogę się doczekać na resztę zdjęć

loniu
08-09-2003, 08:45
super domek no i ogród do pozazdroszczenia także

Zielona
08-09-2003, 09:20
Baaaa....aardzo mi się podoba.
Czekam na więcej zdjęć (również z wnętrz) i jakiś opis wg. jakiego projektu, jaka technologia, dachówka, itp. No i jaka to duża (wielgachna) działka.

Luśka
09-09-2003, 22:48
Zdjęcia jeszcze w trakcie obróbki, ale szczegóły techniczne mogę podać. Projekt indywidualny, jest do obejrzenia w Internecie. Parę razy już podawałam namiar. Od momentu kiedy był na papierze jest trochę zmian (raczej kosmetycznych) i na elewacji i w środku, ale te korekty wprowadził projektant od wnętrz. Dom jest 3-warstwowy, dachówka bitumiczna, cieniowana, a działka ma c.a. 1300 m2.

Maluszek
10-09-2003, 08:48
Luśka - przeglądałam stronę Linearte (projekty mają bardzo fajne) i trafiłam na Twój domek :D Teraz już wiem jak wygląda ze wszystkich stron i w środku :D ale dalej czakamy na zdjęcia :D

Zielona
11-09-2003, 11:18
Luśka, Maluszek
Który to dom na Linearte, bo jakoś nie mogę poznać? :x

Maluszek
11-09-2003, 11:37
Zielona - Luśka w jakimś poście napisała, że buduje TRAWERTYN.
Jak Ci się podobają ich projekty? Są extra :D

Zielona
11-09-2003, 11:42
Qrczę. Mój domecek to przy TRAWERTYNIE - malutka chałupka.
Toż to REZYDENCJA.
:o Łał... :lol:

Ewunia
11-09-2003, 20:56
Toż to REZYDENCJA. PAŁAC :o

Teska
12-09-2003, 16:39
jejku....ładny domek...i jeszcze piękniejsza działeczka.... :lol:

Klaudia
17-09-2003, 07:46
Bardzo piękny gratulacje. A działka, jak marzenie.
Oj aż by się chciało zajrzeć do wnętrza :D

magi
11-11-2003, 16:47
Rzeczywiście PIĘKNY !!!

Darwol
11-11-2003, 16:51
Dolaczam się do gratulacji! Jeśli nawet było trudno to efekkt jest imponujący!!!

pyrka
11-11-2003, 17:14
O, kurczę, ale antresola. No pięknie.

Luśka
11-11-2003, 17:20
Dzięki Redakcjo, za umieszczenie zdjęć. Kurcze, ale ja mam ładny domek... :lol:

Zielona
12-11-2003, 09:32
Luśka
Niesamowity, piękny w szczegółach, konsekwenty w detalach, z klasą, piękną kolorystyką.
:lol: Jak się mieszka w takim pięknym domu? :lol:

Maluszek
12-11-2003, 09:49
Luśka - jeszcze raz gratulację :D Bardzo mi się podoba :D
Czy Twój piak jest fanem piwa?
I jeszcze pytanie o obudowę kominka - z czego jest zrobiona?

George
12-11-2003, 11:37
Również i ja dołączam się do gratulacji - WSPANIAŁY PAŁAC, ale mi najbardziej podoba się kominek - napisz proszę coś więcej na jego temat

Pilny_Obserwator
12-11-2003, 12:00
Tak sobie obserwuje, i muszę powiedzieć (napisać), że BARDZO PODOBA MI SIĘ TWÓJ DOMEK, GRATUUUUUUUUUUUUUULACJE :lol: :lol: :lol:

---------------------------------
kto patrzy nie błądzi (czasami :-)

groszek 3
12-11-2003, 12:12
Bardzo ładniutki ten domek, w ciepłych kolorach wewnątrz. Ciekawe rozwiązania i super tarasik..........pomarzyć...hmmh :cry:

Pozdr...Groszek

chmurka
12-11-2003, 21:28
Gratuluję, śliczny dom. Baaaaaaaaaaardzo mi sie podoba. Wszystko do siebie pasuje! Urzekający kominek i piękne lampy. Gdzie takie można kupić? :D Pozdrawiam :D

kksia
12-11-2003, 23:06
Piekny!!!!!!
I cóż za wnetrza, podziwiam, podziwiam bardzo! :D

Luśka
13-11-2003, 10:05
Bardzo Wam wszystkim dziękuję za ciepłe wypowiedzi. Szczerze mówiąc nasza zasługa tu niezbyt wielka, bo idea domu to nasi architekci, a koncepcja wnętrz - to projektant, zresztą też architekt. Sami tego wszystkiego byśmy nie wymyslili, niestety. Ale może to i dobrze, niech każdy robi to, co potrafi najlepiej. :lol:
Odnośnie pytań - kominek jest z Fermacellu, wkład "diabełek" francuski 12 kW. Dom się nazywa Trawertyn, więc i na kominku i na elementach wykończeniowych słupów jest.... trawertyn. Lampy gipsowe, pomalowane białą farba lateksową z firmy Światły, natomiast pozostałe kupowane w różnych hurtowniach i sklepach. Kiedyś pisałam o moich katuszach związanych z poszukiwaniem białych, zwykłych i najlepiej jak najprostszych lamp. W naszym domu trudno się doszukać kątów prostych i bardzo się obawialiśmy, żeby niefortunnym doborem detali nie popsuć całości. Zresztą nasz projektant wnętrz jeździł ze mną po różnych sklepach i razem wybieraliśmy, tak więc nietrafionych zakupów raczej nie było.
Pozdrawiam,
Luśka

Gosia Łódź
14-11-2003, 16:17
Śliczny i dopieszczony:)

Luśka
16-11-2003, 21:29
Zrobiłam kolejną serię zdjęć wnętrza domu połączoną z ukończeniem przez moją sunię pół roku życia i przy odbiorze okazało się, że dostałam NIE MOJE zdjęcia :cry: :evil: :cry: :evil: Firma Fotojoker z siedzibą w Grudziądzu pochrzaniła filmy, a mając 200 punktów w całej Polsce szanse na odnalezienie moich zdjęć oceniam na żadne. Te wnętrza to małe piwo, mogę powtórzyć, ale półroczne urodziny przepadły. NIGDY JUŻ NIE CHCĘ MIEĆ Z TĄ FIRMĄ NIC WSPÓLNEGO!

Ma(r)tado
17-11-2003, 22:40
Luśka to ja ta od schodów-domek masz przepiękny tylko powiedz mi z czego jest salceson i gdzie go dostać!? Proszę o wiadomość na priva.Jak się mieszka w takim super domku?
Pozdrawiam :P

Gosia Łódź
18-11-2003, 07:40
Własnie śliczne salcesony i śliczne okna ....poproszę o adresy
[email protected]

Klaudia
19-11-2003, 07:01
Piękny!
Aż dech zapiera. Wykończenie z klasą i niepowtarzalne.
A i Sunia słodka, bo do złudzenia podobna do mojej (dziś już 10-cio miesięcznej).
Pozdrawiam i raz jeszcze gratuluję!

Luśka
19-11-2003, 16:14
Dzięki raz jeszcze za miłe dla ucha i oczu słowa :D Psinka jest bardzo kochana, tylko odnoszę wrażenie, że ją rozpieszczam chyba za bardzo. Jak znam życie, to się musi przeciwko mnie obrócić. Ostatnio jak tylko siadam przy biurku, włazi łapami i niestety przy tych gabarytach (25 kg żywej wagi!) od razu trafia w klawiaturę :evil: Znalazłam na to sposób (pewno też na krótką metę), że jej rzucam orzechy włoskie, a ona przez 10 min. ma co robić. Ja potem zresztą też! Ciekawe, kiedy skończą mi się zapasy orzechów!
Pozdrowienia

Klaudia
20-11-2003, 07:16
Rozumiem Cię doskonale. Moja już rozpieszczona do cna. Ale co zrobić jak człowiek ma do niej słabość. Pieszczoch straszny i ogólnie kochana. Ale niestety - jest co sprzątać. :-?
Mimo wszystko wart mieć takiego dodatkowego członka rodziny.

Luśka
27-11-2003, 16:19
Niniejszym odwołuję dobrowolnie i bez przymusu wszystko złe, co myślałam o firmie FOTOJOKER. Znaleźli moje zagubione zdjęcia i to przed ustawowymi 14 dniami. Nawet dostałam piekny liścik przepraszający, więc puszczam sprawę w niepamięć i ich lubię!!!! :lol:

28-11-2003, 07:58
Jesuuuuuuuuuu Luśka - jaki piękny dom! Naprawdę cieszę się razem z Tobą! Takie ciepłe i zgrane wnętrza - no i ten styl....... NO naprawdę piękny i z klasą. Gratuluję raz jeszcze! Ivette

bilbo
29-11-2003, 15:55
Luśka jak długo trwała budowa i aranżacja wnętrz?
Justa

Luśka
29-11-2003, 20:36
Od wkopania pierwszej łopaty w polowie czerwca 2002 do wprowadzenia - rok czasu. Nad aranżacją pracowaliśmy od września 2002, czyli jak tylko mury wyszły z ziemi. Wtedy były zrobione wszystkie zmiany w stosunku do projektu - głównie dotyczyło układu ścian wewnętrznych. No i sukcesywnie w miarę posuwania się prac na budowie były wprowadzane kolejne elementy projektu wnętrz (sufity podwieszane, schody, projekty drzwi wewnętrznych, kominek, balustrady, ścianki na poddaszu itp). Co do niektórych rozwiązań, to właściwie dopiero "na żywym organiźmie" podejmowaliśmy decyzje. Równolegle projektant robił wizualizacje tak, że mogliśmy właściwie każdy fragment obejrzeć i ewentualnie zmienić. Nasz projektant 1-2 razy w tygodniu był na budowie i bezpośrednio z wykonawcą ustalał szczegóły techniczne. To co się dało wykonać przed przeprowadzką (meble w/g projektu, zabudowa pokoi, oświetlenie, łazienki) było odpowiednio wcześniej pozamawiane i właściwie po przeprowadzce zostało tylko kilka spraw do skończenie, niekoniecznie najważniejszych. Tak to mniej więcej wyglądało.

bilbo
30-11-2003, 20:27
Luśka gratuluję tempa! Szok!
Justa

Bonga
08-12-2003, 13:28
Powiem tylko - WOW! :o i aż się boję zapytać ile wziął projektant wnętrz...

Luśka
08-12-2003, 19:17
Bonga, projektant nie wziął za wiele. Dużo więcej wzięli wykonawcy :lol:

Aga J.G
15-12-2003, 19:37
Piekny dom, bardzo mi sie podoba.
Pozdrawiam Aga. :)

EDZIA
31-12-2003, 10:20
Luśka domek masz imponujący.
Ostatnimi czasy miałam okazję oglądać wiele eleganckich , ale powielających się wnętrz i szczerze mówiąc byłam trochę "zniesmaczona"
Twój jednak jest niepowtarzalny...od razu widać, ze właścicielka wie czego chce i ma przy tym dobry gust...Twój domek ma to "coś".
Gratuluję dobrego smaku :P
Edzia

Luśka
31-01-2004, 18:45
Trochę nowych ujęć domu oraz moją sunię :D można obejrzeć na stronie www.linearte.pl , dom Trawertyn. A dookoła świat śniegiem spowity...

boriena
02-02-2004, 12:29
Domek po prostu powala na kolana. Jest dopracowany, wręcz domuskany. Musi sie w nim cudownie mieszkać. Tylko pozazdrościc :roll:

boriena
02-02-2004, 12:30
Cuuuuuuuuuudny :D

Olasa
11-02-2004, 14:30
No, no dom robi wrażenie, najbardziej podoba mi się w nim to, że jest taki wykończony, widać przemyślany w każdym detalu.

Luśka
11-02-2004, 22:51
Dzięki za kolejne miłe słowa :D Ale zauważyłam jedną nie do końca przemyślaną, właściwie nie sprawdzoną rzecz - zbyt śliskie płytki na tarasie i schodach. Niestety. Ale naprawdę, takie ładne były..... Najfajniej wygląda moja sunia, jak startując z pokoju na dwór wykonuje na tarasie taniec łabędzia. Dobrze, że tyle śniegu dookoła, to ma prznajmniej miękkie lądowanie :lol:

sara
14-02-2004, 16:18
O RANY!!! :P :P

Teska
15-02-2004, 09:56
Luśka


jeszcze raz z przyjemnoscia zobaczyłam Twoj domeczek....jest piękny..i wnetrza.... :)

tomstan
18-02-2004, 00:41
No, no, ... naprawdę impnujący. Bardzo ładna chatka.

czupurek
18-02-2004, 13:18
oglądnełam w muratorze teraz na forum.
domek klasa, a wnętrza....
pytanko, sama wszystko tak w tych wnętrzach wymyśliłaś?

Luśka
18-02-2004, 19:51
Nie Czupurku, sama bym tego nie wymyśliła :D Był projekt wnętrz opracowany przez projektanta, natomiast detale, kolorystyka, charakter pomieszczeń - to była nasza wizja. Po prostu takie wnętrza chcieliśmy mieć i bardzo wiele czasu spędziliśmy na uzgodnieniach i dyskusjach, zanim finalny obrazek powstał. Dodam tylko, że lampę do salonu nabyliśmy dopiero 2 tyg. temu - wcześniej nie mogliśmy znaleźć takiej, która by pasowała do całości. Ale jest śliczna!

czupurek
19-02-2004, 07:05
no to powiedz jeszcze, jeśli to nie tajemnica, ile kosztował cię projektant
pozdrowienia

Didi
20-02-2004, 19:30
Bardzo gustownie!
Bardzo ładny, okazały dom!
Gratuluję i zyczę powodzenia.

Gregor 456
25-02-2004, 15:09
Fantastyczny domecek tez chcielibysmy juz tak ladnie miec w domu, bardzo ladne zdjecia w Muratorze, ten przedpokoj jest elegancki !!! :P

dana15
25-02-2004, 17:24
Wystrój wnętrza przepiękny, wszystko dobrane tak gustownie. Na zewnątrz też pięknie. Na tarasie aż chce się siedzieć i popijać zimne napoje :lol: Życzę przyjemnego mieszkania w tak wspaniałym miejscu.

PS. Czy filary na tarasie obłożone są klinkierem? Bardzo mi się podobają. Pozdrawiam

Luśka
25-02-2004, 18:49
Oj, dawno nie zaglądałam - a tu tyle miłych słów :lol: Raz jeszcze dzięki wszystkim odwiedzajcym mnie :lol: No i odpowiadam na pytania: Czupurku - cena projektu to 50 PLN/m2 podłogi pomieszczenia objętego projektem. Takie są zresztą średnie ceny. Gdzieś już pisałam, co jeszcze wchodziło w zakres prac (nadzór, wybór materiałów, wizualizacje itp.) Dana15 - masz rację, słupy są obłożone płytkami klinkierowymi, takimi samymi jak fragmenty elewacji.
pozdrowionka :lol:

stóweczka
25-02-2004, 21:55
Naprawdę dech zapiera po oglądnięciu wnętrz.

Gratulacje!

Kleo
12-03-2004, 13:45
Lusiu:
Już wiem co mi się będzie sniło po nocach :D :D :D
Napiszę po prostu że dom jest doskonały w każdym calu, bo trudno wyrazić słowami to co tu można zobaczyć.

Lusiu napisz mi jak sprawuje się trawertyn, bardzo mi się podoba, czy jest tak mniej porowaty niż marmur, lepiej utrzymuje sie go w czystości??

Luśka
12-03-2004, 19:27
Kleo, piękne dzięki - kolorowych snów życzę :D Twój wierszyk jest rewelacyjny - wprawił mnie w doskonały humor :lol: Co do trawertynu, to mój jest polerowany i z czyszczeniem nie ma żadnego problemu. Gładziutki jak, za przeproszeniem, pupcia niemowlęcia :wink:

Honorata
22-03-2004, 17:25
Potwierdzam, widziałam całą masę zdjęć na ostatnim spotkaniu grupy łódzkiej, wszystko gra i nawet pies ma swoją białą kanapkę!

A w dodatku jest połozony w najlepszej, najładniejszej lokalizacji w Łodzi, niedaleko Arturówka, stawów i Lasu Łagiewnickiego! Całość na 5 !!!

kasztanka
06-01-2005, 21:33
super .... a masz jakies zdjecia kuchni i lazienek?
pozdrooofka

Sonika
22-02-2005, 06:50
Śliczny dom i wnętrza.
Bardzo mi się podoba. Napewno dobrze Wam sie mieszka.

Ponawiam prośbę Kasztanki o zdjęcia łazienek i kuchni.
Wklej coś proszę.

Luśka
22-02-2005, 18:30
:oops: :oops: :oops: obiecałam, że wkleję zdjęcia i się rozeszło po kościach..... Muszę się zmobilizować i tym razem naprawdę wkleję. Tylko najpierw dopadnę moje dziecię, coby cyfrówkę użyczyło :lol:

Sonika
22-02-2005, 18:37
No to czekamy.
Your time starts now.... :lol: :lol: :lol:

Agnieszka1
01-03-2005, 11:03
Luska pare razy wymianialam z toba posty zagladnelam wiec do twojego domu - poprostu rewelacja - bardzo mi sie podoba ( a trzeba przyznac ze potrafie byc wybredna).
Antresola piekna wnetrza tez.
Gratuluje i zycze milego zamieszkiwania :P

Agnieszka1
01-03-2005, 11:05
Aha elewacje tez fajne, taras milutki, wejcie takkze - bardzo mi sie podoba :P

Sonika
12-03-2005, 06:24
A my czekamy i czekamy i czekamy......