PDA

Zobacz pełną wersję : Firma Arkada z Warszawy



05-09-2003, 16:12
Czy ktoś budował z firmą Arkada? Mieszczą się w Konstancinie. Ze strony internetowej wyglądąją OK, ale wolałbym posłuchać opinii inwestorów.

Marian

vilemo
15-01-2006, 14:59
podbijam do gory :D
czy ktos ma moze jakies doswiadczenia z ta firma?

Oldswan
16-01-2006, 09:29
Miałem do czynienia z ta firma na etapie wyboru wykonawcy. Nie wybrałem ich bo za stan surowy domu liczyli bardzo drogo.
Nastawiają się na klienta, który nie ma czasu na bawienie sie z budową i wpada raz na tydzień czy 10 dni zobaczyć jak prace idą. Za to liczą sobie oczywiście. Ich prawo. Generalnie celują w inwestora, który nie obraca złotówki dwa raz w reku przed wydaniem. Ponoć za to oferuja kompleksową usługe i rzetelne wykonawstwo. Tego jednak nie miałem okazji sprawdzić. :lol:

Willie
16-01-2006, 11:41
Też się z nimi zetknąłem na etapie wyboru wykonawcy. Bardzo pozytywne wrażenia na etapie oferty - miła i profesjonalna obsługa.
Cenowo niestety byli jedni z droższych i to na końcu przeważyło .
Rzeczywiście nastawiają się na klientów którzy chcą mieć spokój w trakcie budowy.
Na zachętę pokazali mi kilka swoich budów na różnych etapach w tym też mieszkającą rodzinę która bardzo chwaliła wykonawcę. :wink:

pozdr

Jolka
16-01-2006, 12:18
No, cóż poczytaj sobie o moich przebojach z fundamentami. Rzeczywiście dla inwestora, który nie ma czasu i nie chce sobie zawracać głowy budową to firma jest b. dobra. My byliśmy chyba zbyt wymagający i chcieliśmy mieć dom zbudowany z materiałów dobrej jakości, a do tego pilnowaliśmy wszystkiego na każdym kroku. Efekt - nerwy, straty finansowe, rozbiórka ław, opóźnienia w budowie. Może to przypadek, ja wychodzę z założenia, że ten nie popełnia błędów kto nic nie robi.
Ale celowa zamiana materiałów, na gorszej jakości, to już nie pomyłka. Może niektóre zamiany nie spowodowałyby, jakichś strasznych skutków w przyszłości, ale jeśli w projekcie jest tak, a nie inaczej to dlaczego robić te zamiany bez wiedzy inwestora.
Ogólnie - ocena firmy - pierwsze wrażenie b. dobre, później rozczarowanie. Ale po kilkuletniej lekturze Forum, mogę przynajmniej powiedzieć, że rozstanie było kulturalne. A ja mam 100% przekonanie, ze mój dom stoi na solidnych podstawach i ma wymiary zgodne z projektem.

vilemo
16-01-2006, 22:01
Jolka, Willie, Oldswan,
dziekuje za informacje - a czy moglibyscie zdradzic z kim finalnie budowaliscie?
Niestety my z mezem nie mamy czasu by codziennie jezdzic na budowe, ani tez sie na budowaniu za bardzo nie znamy :(
moj tata dwa razy budowal sobie dom, ale niestety mieszka ponad 400 km od nas :(
dlatego boje sie nierzetelnej fimy, ktora bedzie chciala nas oszukac/naciagnac.

baaardzo prosze o jakies rekomendacje :wink:

Hubik_1975
17-01-2006, 10:42
(...) dlatego boje sie nierzetelnej fimy, ktora bedzie chciala nas oszukac/naciagnac.

baaardzo prosze o jakies rekomendacje :wink:

Witam, w takim razie i ja się dołączę do opinii na temat firmy Arkada. Ja jestem obecnie na etapie wyboru wykonawcy - dwa kosztorysy mam, na dwa jeszcze czekam. Kontakty z Arkadą przebiegają bardzo poprawnie i bezproblemowo. Jeśli chodzi o ceny to nie powiedziałbym, że ich propozycja jest jakaś skrajnie wysoka - spokojnie mieszczą się w przedziale cenowym dla tego typu firm (budowa pod klucz, materiały firmy, umowa na konkretną sumę za konkretną usługę). Myślę, że trzeba oceniać realnie - nie można porównywać tego typu firm do ekip budowlanych co robią poszczególne prace, trzeba to koordynować, tracić nerwy i czas, zakładać czas na obsuwy etc. Właśnie te wszystkie czynniki powodują, że część inwestorów wybiera firmy typu Arkada (oczywiscie nie przeczę, że trzeba mieć określone pieniądze na realizację inwestycji w taki sposób). Jeśli chodzi o wycenę mojego domu przygotowali całkiem przyzwoicie, w rozbiciu na wiele pozycji - można zatem negocjować każdy najmniejszy etap prac. Ponieważ mam do porównania wycenę bardzo podobnej firmy z drugiej strony Wawy, mogę powiedzieć, że Arkada jest w tym samym przedziale cenowym.

Jeśli pytasz o rzetelne firmy to jest już zbyt późno by znaleźć taką na tegoroczną budowę - pozostają albo duże firmy, albo tzw "ekipy" od poszczególnych prac. Porządne firmy ze średniego przedziału cenowego mają przeważnie rok zaplanowany w styczniu. Trzeba sobie powiedziec tak - są firmy typu Arkada, są porządne firmy lokalne z polecenia (robią podobnie profesjonalnie, wszystkie etapy, kompleksowo do stanu pod klucz - materiały można jednak kontrolować samemu, duża elastyczność i możliwości) oraz są tzw. ekipy. Osobiście od tych ostatnich bym stronił jeśli jesteście z dala od budowy i nie możecie na bieżąco kontrolować wszystkiego. Ale pokolei...

1) Firmy duże i z możliwościami już omawialiśmy na podstawie Arkady - są plusy jak i minusy.

2) Firmy lokalne tzw. "z polecenia" to firmy działające po kilkanaście lat, mające speców nie tylko od stanu surowego, potrafiące kompleksowo postawić dom do stanu "developerskiego" lub "pod klucz" - bez konieczności ściągania wszystkich ekip przez inwestora, koordynacji terminów i użerania się ze wszystkim bo jeden ma wejść z pracami, drugi nie skończył bo coś mu wypadło gdzie indziej i nie robi od tygodnia... samo życie. Firmy "z polecenia" ja rekomenduję jako najlepsze wyjście przy budowie domu bez mozliwości (lub poprostu chęci) codziennego jeżdżenia na budowę, wykonywania setek telefonów i tracenia nerwów. Tych ostatnich i tak stracimy, ale może mniej jeśli przyłożymy się do wyboru wykonawcy. Dodatkową zaletą firm, o których mówimy jest to, że są elastyczne - materiąły kupują oni, albo my/ faktury bierzemy albo nie - jak nam wygodniej/ jesli coś nam nie pasuje na jakimś etapie budowy - mamy jednego człowieka który za wszystko odpowiada/ znają rynek lokalny i można na nich polegać przy zakupie materiałów jeśli nie upieramy się przy własnych działaniach w tym zakresie etc. Istotną rzeczą są moce przerobowe tego typu firm - przeważnie 3-4 budowy w roku. Jeśli są pazerni - wezmą więcej i będziecie czekali aż właściwą ekipę przerzucą na Waszą budowę, bo tam gdzieś akurat coś innego trzeba robić. To prawdziwa zmora wielu budów - obsuwy terminów. Trzeba zawsze dociekać przy wyborze wykonawcy (jeśli on sam nie porusza tego tematu) czy firma ma moce przerobowe do obsłużenia Waszej inwestycji w takim zakresie jaki chcecie i w takich ramach czasowych jakie zapiszecie w umowie (umowa to kolejny temat rzeka, ale wiele się już na forum pisało o tym... ). Tak więc wskazówki - wykonawca polecony przez dobrych znajomych, widzieliście chociaż dwie jego budowy i ich wyniki, spełnia Wasze oczekiwania względem inwestycji - podział obowiązków, zakup materiały, terminy etc.

3)Ostatnia grupa to tzw "ekipy". Najmodniejsi są górale - znam przykład od koleżanki z pracy. Pierwsza ekipa przez tydzien piła, prace nie posuwały się do przodu o milimetr. Druga ekipa górali rozstawiła barak, rozgosciła się i przez najbliższe dwa dni jeździli z taczką po terenie - podziękowano im szybciej niż pierwszej ekipie. Kolejna, która zbudowała dom to ekipa... z warszawy. Przykład ten w pigułce pokazuje, że nie warto słuchać obiegowych opinii o tym, że najlepiej zebrać górali albo przyjaciół zza wschodniej granicy bo będzie taniej. Biorąc takie ekipy musicie odrazu przeznaczyć kupę czasu na dozór budowy, na logistyczne zabezpieczenie materiałów - bo jak przyjadą spoza terenu to nie wiedzą gdzie kupić najprostsze rzeczy. Dodatkowo sprawę komplikuje koniecznosć brania kolejnych ekip od kolejnych etapów budowy... dach, ocieplenie, tynki, podłogi, instalacje etc. Jeśli macie dużo czasu na budowę a Wasz wymarzony dom nie musi stanąć w określonym terminie - możecie się bawić. Oczywiście jest jeden plus wyboru tzw "ekipy" do każdego etapu - cena. Jednak paradoksalnie można się nieźle przejechać jeśli się weźmie niesprawdzoną ekipę do choćby jednego z etapów - a potem trzeba to naprawiać niszcząc prace kolejnych.

Reasumując... nie jest to wszystko aż takie straszne :) Trzeba tylko jasno sprecyzować swoje oczekiwania, swoje możliwości finansowe, horyzont czasowy i rozpocząć poszukiwanie wykonawcy. Napewno warto zebrać kilka ofert (nawet jeśli nie zakładacie wariantu budowy z firmami typu Arkada, należy zwrócić się do nich o kosztorys - to nic nie kosztuje a pokazuje jak na tym tle wypadają inne firmy, które np. ktoś polecił jako super tanie, można sie wtedy bardzo zdziwić). Po zebraniu ofert odrzucamy najtańszą i najdroższą... i wybieramy kogoś z kim chcemy budować :) Życzę powodzenia w budowie i dużo rozwagi, rozglądania się i pytania, rozmawiania z inwestorami i wykonawcami - każda rozmowa wzbogaca nas o nowe doświadczenia.
H.

Willie
17-01-2006, 15:33
Brawo Hubik! :D

podręcznikowe postawienie sprawy :wink:

pozdrawiam

Oldswan
18-01-2006, 11:33
Kontakty z Arkadą przebiegają bardzo poprawnie i bezproblemowo. Jeśli chodzi o ceny to nie powiedziałbym, że ich propozycja jest jakaś skrajnie wysoka - spokojnie mieszczą się w przedziale cenowym dla tego typu firm (budowa pod klucz, materiały firmy, umowa na konkretną sumę za konkretną usługę).
H.
Kontakty- zgadzam sie bardzo miłe. Co do wyceny to w samym stanie surowym róznica była ponad 50 tys (materiał + robocizna). I nie jest to porównanie do najtańszej oferty ale do średniej. :-? :o :cry:

Kedrap3
10-07-2006, 16:10
Budowałem z firmą Arkada pierwszy etap mojej budowy, czyli stan surowy otwarty. Ujęli mnie tym czym o czym pisali już inni, czyli profesjonalym podejściem do klienta, fachowo przeprowadzoną wyceną, bardzo miłymi kontaktami interpersonalnymi, itp. Zapewniali, że mają duże doświadczenie w budowaniu domów i gro rzeczy robia swoimi pracownikami, lub posiłkują się innymi, ale współpracują tylko z najlpszymi ekipami na rynku. Za te inne ekipy gwarantują i biorą pełną odpowiedzialność. Pełen profesjonalizm. Dlatego też pomimo dość drogiej oferty, którą bardzo nieznacznie udało mi się zbić, postanowiłem podpisać z nimi pierwszy etap, z zamiarem że będą robili wszystko od A do Z jeśli będę zadowolony z ich pracy.

Na początku szło nieźle, ale "im dalej w las tym więcej drzew". Z perspektywy czasu widzę, że Arkada jest średnią firmą biorącą bardzo duże pieniądze w stosunku do jakości swojej pracy. Co raz to wychodzą mniejsze lub większe błędy, które zostały przez nich popełnione, nie wspominając o błędach lub niedopuszczalnych zachowaniach wyłapanych podczas trwania tego pierwszego etapu. Jeżeli ktoś myśli, że zapłaci więcej i będzie miał super wykonawcę to przeżyje przykre rozczarowanie, tak jak ja. Najbardzej szokującym odkryciem było dla mnie to, że mój dom miały budować "profesjonalne, sprawdzone ekipy", które bardzo często okazywały się totalnie przypadkowymi ludźmi branymi z łapanki, z ogłoszenia, uczącymi się dopiero fachu. Jedynym teoretycznym plusem dla mnie było to, że firma Arkada brała "odpowiedzialność" za całość prac. Ale jak sobie zdajecie sprawę szereg procesów w budowaniu domu jest trudno odwracalnych, więc najczęściej ta "odpowiedzialność" przejawiała się w dodatkowym rabacie 500zł. Przy marżach które mają, mają z czego dawać te rabaty. Mocni są na pewno w tworzeniu marketingowego super wizerunku.

Aha, jeszcze jedna rada. Jeżeli zdecydujecie się podpisać umowę to radzę abyście bardzo, ale to bardzo precyzyjnie sprecyzowali materiały z których będzie budowane i nie gódźcie się na odpowiedniki zastępcze. Jeżeli nie sprecyzujecie dokładnie materiału to możecie się spodziewać, że dostaniecie najtańszy osiągalny materiał na rynu. Takie odkrycia były moją przykrą niespodzianką.

Jeżeli macie jeszcze pytania to służę pomocą na priva. Nie muszę dodawać, że kolejny etap budowy robię z inną firmą, ja kupuję materiał, robimy od etapu do etapu, to są pracownicy tej firmy z 10-12 letnim doświadczeniem (a nie ekipy z łapanki), jeżeli czegoś nie potrafią mówią od razu i nie podejmują się, a jeżeli coś robią to robią dobrze i jestem bardzo zadowolny z rezultatów ich prac. I cena jest znacznie niższa niż w Arkadzie.

jareko
10-07-2006, 16:24
Hmmm....tak czytam i czytam i coraz bardziej zaczyna kielkowac we mnie mysl by pojsc w tym kierunku :)
Tylko jak znalezc pierwszego odwaznego ktory zleci mi swoja inwestycje? :lol:
Hmmm.....pozostaje wiec pelna specjalizacja :(

elbietka2
16-08-2007, 23:11
No cóż,
czytam i płaczę, że nie znalazlem tego wątku na Forum wczesniej.
Wiele tragedii w zyciu przeżywałem ale przygoda z Arkadą to najgorsze co mnie na razie spotkało a latek mam nie malo.
Czytam wasze komentarze i stwierdzam, że z roku na rok z tą firmą jest coraz gorzej.
Co sezon: drożej, gorzej, bardziej bałaganiarsko i bardziej arogancko.
Oczywiście początki na "wyhaczenie" klienta były bardzo miłe. W miarę tania oferta, kawa podczas spotkań i zapewnienia, że nie ma takich rzeczy których nie zrobimy najlepiej na świecie.
Trochę zaczął mnie w końcu martwic rosnący co spotkanie kosztorys ale tłumaczono mi to rosnącymi cenami materiałów i budowłańcami w Irlandii. Dzisiaj już wiem, że bazując na wizualnej solidności Prezesa i firmy dalem z siebie zrobić głupka.
Gdy już po podpisaniu umowy zleciłem zweryfikowanie cen to okazało sie, że są o 30-40% wyższe od obowiązujących na rynku wśrod firm deweloperskich.
Myślałem, że przynajmniej będę za to miał spokój i solidnie wykonaną robotę. Niestety rzeczywistość okazała się dużo bardziej brutalna
Po podpisaniu umowy, wpłaceniu zaliczki i wejściu na budowę totalna zmiana. Absolutna arogancja, nie liczenie się z uwagami i masa błędów wykonawczych i nie wykonywanie prac za które potem wystawiane są rozliczenia.
O "fachowaści" tej firmy niech najlepiej świadczy fakt, że udało im sie postawić mój dom poniżej uzgodnionego poziomu. Teraz za ciężkie pieniądze będe musiał budować odwodnienie
Próby zwracania uwag kończą sie w zależności od humoru właściciela i zarazem prezesa albo:
- pozostawianiem maili i listów z uwagami tygodniami bez odpowiedzi - bo jest bardzo zajety
- aroganckimi odpowiedziami dającymi mi do zrozumienia, ze ja tu jestem od płacenia pieniędzy i poza tym mam siedzieć cicho i się w nic nie wtracać
- przerywaniem prac bo jak mi sie nie podoba to oni nie muszą. Mają kupę roboty gdzie indziej gdzie jest miło latwo i przyjemnie
Dzisiaj po miesiącu proszenia aby wrócili na budowę w końcu się we mnie przelało zleciłem mojej kancelarii adwokackie zajecie sie tym horrendalnym wykonawcą i zacząłem szukać innego.

Sumując wszystkich ostrzegam przed tą firmą jak przed pomorem, gradobiciem i innymi najgorszymi plagami.
Drogo, żle i bez liczenia sie z klientem.
:evil:

Kuklinscy
14-09-2010, 21:30
Przyglądam się tym wypowiedziom i musiałem się wypowiedzieć w tej sprawie. Dwa lata temu wybudowali mi dom od klucz. Wymarzyłem sobie, że będzie miał taki przestronny i rodzinny. Miał spełniać moje i żony oczekiwania. Zgłosiłem się do Arkady, bo polecił mi ją kolega, który również z nimi budował. Pierwsze spotkanie przebiegło bardzo sprawnie, przedstawiono mi propozycje, porozmawialiśmy o kosztach. Z racji tego, że nie miałem czasu żeby zajmować się jeszcze formalnościami, wszystko powierzyłem im. Zresztą w kwestii budowy domu byłem kompletnym laikiem i dodatkowo zależało mi na szybkim wybudowaniu domu, bez motania się w zbędne formalności. To miała być taki prezent na 20 rocznicę ślubu, żona często wspominała, że marzy się jej domek, więc postanowiłem zainwestować w to przedsięwzięcie. Co prawda inwestycja nie należała do najtańszych, ale z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że prace były wykonywane terminowo i fachowo, a dom zrobiony z naprawdę świetnych materiałów. Zresztą mieszka się w nim super. Teraz tylko szukam dobrego projektanta ogrodów, żeby zajął się przestrzenią wokół domu w sposób profesjonalny.

Znacie jakichś dobrych projektantów? Piszcie proszę na priva.

al_baraka
22-05-2012, 20:43
podbijam zapytanie, bo opinie powyżej są już mocno historyczne...
Zależy mi na kontakcie z osobami, które budowały z Arkadą w ostatnich latach lub budują obecnie.

Chodzi mi o Arkada Budownictwo Sp. z o. o. ze Starej Iwicznej.

gonzo93
23-05-2012, 08:15
Witam.
My budowaliśmy z Arkadą do stanu surowego otwartego. Resztę robiliśmy samodzielnie metoda kontraktową (ze względu na koszty). Współpraca bardzo sprawna i fachowa. Naprawdę polecam. Szczegóły w dzienniku.

fighter1983
23-05-2012, 15:54
hmmm a mozesz podac pelna nazwe firmy najlepiej z nip? jedna Arkade znam, jednak moze byc to zbieznosc nazw

TOMI1975
23-05-2012, 16:08
Na etapie ofertowania zapytałem Arkadę o ofertę. Niestety była wyższa niż konkurencyjnych firm a do tego pewne kwoty jak np. skip na odpadki, toaleta, itp. nie wliczone były w cenę usługi, podczas gdy konkurencja jak najbardziej je ujęła w ofercie. Ostatecznie wybrałem DTM Domy i jak na razie jestem w miarę zadowolony. Dom za chwilę będzie pod dachem. Kluczem jest bardzo precyzyjne określenie w umowie materiałów, technologii budowy, zakresu, przedmiaru, itp. Sam projekt budowlany jako załącznik do umowy to za mało, jest często zbyt ogólny. Generalnie polecam chyba bardziej DTM, choć ostateczna ocenę podam po zakończeniu prac.
pozdrawiam,

al_baraka
24-05-2012, 06:47
Fighter1983,
chodzi mi o Arkada Budownictwo Sp. z o. o. ze Starej Iwicznej.

Mozesz sie wypowiedziec na ich temat?

gonzo93
27-05-2012, 11:01
Ja pisałem o Arkadzie ze stroną: http://www.arkada.net.pl/ z Panem Bratosiewiczem na czele.