PDA

Zobacz pełną wersję : 2 piece 1 komin 07/2003



art63
06-09-2003, 09:59
W art. weglowy w parze z gazowym napisali że może być dojednego przewodu podłączone dwa kotły pod warunkiem..........
Właśnie buduję kominy i poszedłem się upewnić do spółdzielni kominiarskiej, odpowiedź - NIE !!! w żadnym wypadku

Kto ma racje?????
Jaka podstawa prawna ? jesli można, przepisy mówią : jedno urządzenie, jeden przewód kominowy.

Pearl
24-09-2003, 14:58
ja mam dwa przewody kominowe i na razie jedynie piec węglowy, ale...
...chciałbym docelowo mieć instalację z dwoma piecami, gazowym i węglowym - tak na wszelki wypadek - oraz kominek na poddaszu. Chciałbym, by piec węglowy pracował (nie jednocześnie!) na tym samym przewodzie co kominek (różnica pięter pomiędzy nimi - 2). Jak technicznie rozwiązać ten problem? "Kominkarz" powiedział, że kominek może gorzej działać...Co Wy na to?

Pozdrawiam

Pearl

art63
24-09-2003, 18:38
Dokładnie tak samo jak ja - piec gazowy i na drewno w piwnicy oraz kominek w salonie (różnica tylko 1 poziom).
Zamierzam podłączyć kominek do przewodu z piecem na drewno bo
gdy zapalę w kominku to nie będę użwał pieca na drewno tylko ewentualnie gazowy w celu dogrzania.

Obawiam się czy spaliny od pieca na drewno nie będą wydostawały się
przez kominek do salonu.
Czy jakimś rozwiązaniem byłaby jakaś zasuwa, ale czy są takie szczelne?

art63
24-09-2003, 18:43
"Kominkarz" powiedział, że kominek może gorzej działać...Co Wy na to?

Pozdrawiam

Pearl[/quote]


Dlaczego?, czy jakoś to uzasadnił?

kominiarz
24-09-2003, 21:05
art63
Kominek w salonie będzie działał nieprawidłowo ponieważ będzie łapał
dodatkowo powietrze z piwnicy np. przez przerywacz ciągu od kotła gazowego lub ruszta kotła na drewno.
Dodatkowo podłączenie kominka do przewodu spalinowego może podczas równoczesnej pracy urządzeń spowodować wydostawanie się do pomieszczeń mieszkalnych bardzo grożnego tlenku węgla i w rezultacie
może to doprowadzić do zaczadzenia !!!

Zasada jedno urządzenie jeden przewód kominowy w tym przypadku jest jak najbardziej na miejscu

pozdrawiam kominiarz

bajzi
07-10-2003, 10:17
jest to dopuszczalne, ale pod pewnymi warunkami: par.141, par. 174 pkt 3,4,5. tylko, że to trzeba napisać jasno i wyraźnie!

kominiarz
07-10-2003, 21:01
Kocioł gazowy i kocioł na drewno w piwnicy, dodatkowo kominek na piętrze i wszystko do jednego przewodu kominowego?

Nie ma takich paragrafów oraz przepisów które by na to zezwalały,
i trzeba to powiedzieć wyrażnie: w/w sytuacja jest niedopuszczalna!!!

pozdrawiam kominiarz

Murator_Instalacje
08-10-2003, 10:43
Oczywiście, że tak nie wolno. Nasz błąd. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych (red.)

art63
08-10-2003, 18:07
Oczywiście, że tak nie wolno. Nasz błąd. Przepraszamy wszystkich zainteresowanych (red.)

Wycofuję swoje zdanie z innego wątku że redakcja ( autorzy artykułów)nie bierze udziału w dyskusji na temat swoich artykułów.
Wprawdzie ponad miesiąc , ale dobre i co.