PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C149 DOM W ZACISZU



grzesiek_LA
04-11-2007, 20:38
Czy buduje ktoś dom z kolekcji muratora - C149 "Dom w zaciszu"?

pierwszy wolny
30-03-2008, 19:24
Szukam osób które budują dom według tego projektu.
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=432&IdKolekcji=36
Jeśli nie ma budujących, to proszę obserwatorów o krytyczne uwagi do tego projektu. Mnie się dość podoba. Jestem prawie zdecydowana na ten projekt.

http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_432_18.jpg
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_432_19.jpg
http://projekty.muratordom.pl/pliki/dom_432_27.jpg

Co Państwo na to?
Pozdrawiam
Celina

ProStaś
30-03-2008, 20:39
Celino, można użyć wyszukiwarki i znaleźć bratnią duszę...

http://forum.muratordom.pl/post2137618.htm?highlight=dom%20zaciszu#2137618

Są już nawet pierwsze zdjęcia, można wysłać wiadomość na priv....

Co do projektu to jest bardzo udany, pytanie jaką masz działkę i potrzeby.
Ja bym małą łazienkę wywalił do przejściówki do garażu ( i jedno i drugie się zmieści jak pogłówkujesz ), zmień usytuowanie kominka i zrezygnuj z tej części korytarz włączając go do powierzchni salonu - będzie królewski. A z funkcjonalności nic nie stracisz.

Pozdrawiam.

pierwszy wolny
30-03-2008, 21:56
Dzięki ProStasiu!
Używałam wyszukiwarki, ale szukałam "jakoś" inaczej. Nic nie znalazłam. Dlatego założyłam nowy wątek. Jeśli chodzi o działkę na której mam zamiar budować, to działka jest dość duża (około 0,5 ha). Jeśli się zdecyduję na ten projekt, to Twoje propozycje na pewno wezmę pod rozwagę.
Pozdrawiam
Celina

pierwszy wolny
30-03-2008, 22:02
Witam!
Rozglądam się za projektem domu parterowego. Spodobał mi się "dom w zaciszu". Na tym forum zostałam "naprowadzona" na Twój wpis dotyczący tego projektu. Pooglądałam zdjęcia. I mam pytanie. Czy możesz napisać jakie zmiany wprowadziłeś w projekcie? Jeśli tak, to bardzo proszę.
Pozdrawiam
Celina

pierwszy wolny
31-03-2008, 18:39
Witam!
Widzę, że są osoby które przeglądają wątek, ale nic nie wpisują.
Nikt nie ma nic do powiedzenia na temat tego projektu?
Budowniczowie/krytycy odezwijcie się!
Jeśli nie na temat tego projektu to na temat parterówek. Czy warto budować parterówkę? Tak trudno mi się zdecydować na konkretny projekt. W każdym jest coś do przerobienia. Napiszcie coś.
Pozdrawiam
Celina

ProStaś
31-03-2008, 19:29
ProStasiowa chatka.
http://www.bienkowscy.pl/modules.php?name=Oferta&op=showproj&id=36

Nie ma nic lepszego niż parterówka. :wink:
Pozdrawiam.

KR_Tatar
13-04-2008, 16:00
Witam!
My również wybraliśmy ten projekt......
lada dzień odbieramy pozwolenie na budowę i..... ruszamy
Mamy działeczkę 0,25ha i domek zmieścił się bez problemu....
jedyną zmianą .... na razie było poszerzenie garażu
będziemy wdzięczni za uwagi co do domku i procesu budowy ....
w miarę możliwości będziemy FOTO- dokumentować budowę ....
chętnie podzielinmy się naszymi spostrzeżeniami....
domek jest super wybrany spośród wielu innych projektów.... dla nas bez wad
czekamy na komentarze
pozdrawiamy

PS nasza działka http://picasaweb.google.pl/KR.Tatar

X-tra
20-07-2008, 21:19
Hej:)
My też budujemy "dom w zaciszu" w orginalnym jego wydaniu. Na razie zatrzymaliśmy się na fundamentach i ciekawi jesteśmy Waszych spostrzeżeń, oraz opinii na temat tego domku. Jesteśmy również otwarci na komentarze odnośnie ewentualnych błędów projektowych, które można jeszcze skorygować.
Serdecznie pozdrawiamy

grzesiek_LA
20-07-2008, 21:39
Hej:)
My też budujemy "dom w zaciszu" w orginalnym jego wydaniu. Na razie zatrzymaliśmy się na fundamentach i ciekawi jesteśmy Waszych spostrzeżeń, oraz opinii na temat tego domku. Jesteśmy również otwarci na komentarze odnośnie ewentualnych błędów projektowych, które można jeszcze skorygować.
Serdecznie pozdrawiamy

My mamy już mury i strop. Co do zmian to podstawowa polegała na przeróbce garażu na sypialnię.
X-tra - skoro macie już fundamenty to wiecie już że murowanie trwa troszkę dłużej ale myślę że warto, bo efekt jest bardzo fajny.

Jak na razie zauważyłem błąd w wykazie drewna na więźbę dachową - podane wymiary słupków (chyba S1) są chyba o metr krótsze. "Chyba" bo jeszcze dachu nie zrobiłem i może źle coś policzyłem - ale zwróć na to uwagę.

X-tra - może masz jakieś zdjęcia z budowy - chętnie zobaczymy. W jakim rejonie Polsku budujecie?

X-tra
21-07-2008, 07:27
Hmmm... no domek jest genialny. Spodobał nam się jak tylko go zobaczyliśmy na "muratorze". Poprostu idealny. Jednocześnie zależy nam nie tylko na ładnym wyglądzie, ale też na funkcjonalności pod kątem osoby niepełnosprawnej. Mam nadzieję, że taki będzie...
Mamy działeczkę 20 km od Lublina. Dość duża i na niezbyt "zagęszczonym" terenie:) więc jest ok, no ale budowa na pewno trochę potrwa, bo nie mieszkamy teraz w Polsce i budujemy na raty;)

Rozumiem, że nie wprowadzaliście żadnych zmian typu przenoszenie jakichś ścian i wszystko się prezentuje ok?

Pozdrowionka

BarPe
03-09-2008, 09:11
Właśnie wykańczamy.
Dom faktycznie funkcjonalny. My dołożyliśmy dużej łazience 0,5 m, pomieszczenie gosp. nr 11 (w org. projekcie) podzieliliśmy na dwa - z przodu garderoba, dalej pralnia. Poza tym odrobinę skrócilismy pokój nr 7 żeby w salonie zmieściły się podwójne drzwi na taras.
Co do wrażeń - mi odpowiada. Ale fakt faktem, że pomimo dobrej wystawy (okna w salonie są od południa, taras od zachodu itd) to salon nie jest zbyt jasny. W południe jest może ok, ale po południu nawet przy ładnej pogodzie duży zadaszony taras mimo wszystko zacienia (a w końcu dołożyliśmy jeszcze drugie skrzydło drzwi!). Poza tym jest chwilami śmiesznie bo idąc korytarzem od strony dużej łazienki czasami się człowiek myli - trzeba się zastanowić czy na końcu na lewo jest już wiatrołap czy sypialnia...
Generalnie jest ok. Może pokoje nie za duże ale wybraliśmy kompromis między wygodą, kosztami i funkcjonalnością.
I jeszcze jedno - nie spodziewajcie się szczęścia na twarzy geodety, który ma wytyczać taka bryłę domu ani murarza. I dachu trzeba dobrze pilnować bo to niestety nie to samo co dwuspadowy ;-)

grzesiek_LA
20-09-2008, 13:19
Właśnie wykańczamy.
I jeszcze jedno - nie spodziewajcie się szczęścia na twarzy geodety, który ma wytyczać taka bryłę domu ani murarza. I dachu trzeba dobrze pilnować bo to niestety nie to samo co dwuspadowy ;-)

U nas geodeta sobie poradził, ale jak przyszło mi kopać ławy to jak bocian nad żyłkami kroczyłem.... :)

grzesiek_LA
21-09-2008, 10:52
Jakie elewacje planujecie w swoich "zacisznych"? Czy okładziny klinkierowe lub kamienne takie jak w projekcie?
Mnie bardzo się podoba propozycja projektu, ale chyba za drogo wyjdzie. Zastanawiam się nad dwoma kolorami elewacji.

KR_Tatar
21-09-2008, 21:49
Fundamenty to nic w porównaniu do konstrukcji dachu.
w zestawieniu drewna są rzeczywiście błędy radzę zwrócić na to uwagę, poza tym widzę że również zmieniliście wysokoś położenia murłat nad kuchnią i łazienką (ciekawe czy celowo).
Co do wykończenia elewacji myślę także że propozycja w projekcie jest bardzo ciekawa.
Pozdrawiamy[/code]

grzesiek_LA
21-09-2008, 22:24
Fundamenty to nic w porównaniu do konstrukcji dachu.
w zestawieniu drewna są rzeczywiście błędy radzę zwrócić na to uwagę, poza tym widzę że również zmieniliście wysokoś położenia murłat nad kuchnią i łazienką (ciekawe czy celowo).
Co do wykończenia elewacji myślę także że propozycja w projekcie jest bardzo ciekawa.
Pozdrawiamy[/code]

Murłaty nad kuchnią i łazienką zostały zmienione nie do końca celowo... Korzyścią tej zmiany jest mniejsza ilość rynien spustowych.
Po lekturze waszych zdjęć (widze że ostro ruszyliście) zastanawia mnie brak stropu nad tarasem przy wejściu głównym. Będzie tam zrobiona podbitka?

Fajny pomysł z wydłużonym garażem dwustanowiskowym.

BarPe
22-09-2008, 07:34
My tez zrównaliśmy murłaty "kuchenne" z pozostałymi. Bardziej ze względów praktycznych - wszyscy twierdzili, że będzie prościej (a że miejsc do spaprania dachu jest i tak wystarczająco to stwierdziliśmy że nie będziemy dodatkowo ryzykować ;-) ).
My wogóle zrezygnowaliśmy ze stropu i mamy na całości konstrukcję drewnianą robioną przez porządną firmę a i tak trochę schrzanili. I chyba jedyny plus tej decyzji to możliwość szybkiego montażu halogenów w suficie ;-). Niby miało wyjśc taniej i szybciej a równie dobrze. Taniej może i wyszło, szybciej może też ale doszła konieczność zrobienia szybko podbitki (tak pewnie byśmy sobie na razie podarowali). No i chociaż na dachu staraliśmy się za bardzo nie oszczędzać to tak czy siak pozostaje wrażenie, że najbardziej masywną częścią dachu jest... dachówka. W kolejnym domu byłby tradycyjny strop + pełne deskowanie dachu. Jednak daje to poczucie stabilności. No i spokojnie można sobie zrobić "stryszek".

Co do wykończenia elewacji - pewnie, że można poplanowac. My też się nastawialiśmy na klinkier na podobnych powierzchniach jak w projekcie. Ale oczywiście na tym etapie kasa się tak rozchodzi, że trzeba wybierać co w pierwszej kolejności - no chyba że ktoś jest takim farciarzem że nie ma specjalnych ograniczeń. U nas w wersji optymalnej klinkier ręcznie formowany jest na kominach i na filarach przy wejściu i tarasie (jak Bozia da to będzie tez na murowanych słupkach od ogrodzenia frontowego). Poza tym robi się tylko cokół z tynku mozajkowego. Co do głównych kolorów to tynk mamy hmm... bardzo blady żółty (choć miał być bardzo blady beż...) + czarna dachówka.

grzesiek_LA
22-09-2008, 08:25
BarPe - a możesz wrzucić jakieś zdjęcie?
Zastanawiam się właśnie nad blado-żółtym kolorem elewacji (do położenia na dachu czeka już ciemno-brązowa blachodachówka).

BarPe
22-09-2008, 09:56
Pewnie że mogę - muszę je tylko zrobić :lol:
Postaram się w najbliższych dniach nie zapomieć aparatu.

KR_Tatar
23-09-2008, 19:47
U nas nad tarasem i wejściem głównym planujemy zrobić lekki strop drewniany lub docieplony styropianem czy wełną jeszcze nie wiemy...
... uzupełniamy fotodziennik
już niedługo dachówka będzie na dachu - również czarna
elewacja chyba beżowa z elementami piaskowca tak jak w projekcie ale kolor jeszcze może się zmienić
kominy ze względów praktycznych - czarna okładzina klinkierowa

grzesiek_LA
23-09-2008, 21:45
... uzupełniamy fotodziennik
już niedługo dachówka będzie na dachu - również czarna

Właśnie obejrzałem zdjęcia - pięknie wygląda ta wasza konstrukcja dachu. Jak długo trwało wykonanie konstrukcji? U mnie to się ciągło (dobry tydzień robili), bo trochę się ekipa rozsypała wcześniej i praktycznie był jeden specjalista i dwóch kelnerów...
Fajnie ten wasz daszek wygląda. Myśmy zdecydowali podnieść o 1 pustak dach do góry. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Marzyła nam się dachówka... ale ze względów finansowych zrezygnowaliśmy. Z podobnych względów zrezygnujemy pewnie z okładziny piaskowca/klinkieru na elewacji.

U nas leje bez przerwy już drugi tydzień, ale mimo to udało się w tym czasie pomalować nadbitkę i prawie już przybita jest. Jak tylko pogoda się poprawi wrzucę parę zdjęć.

BarPe
24-09-2008, 07:34
No to mam ale niestety - wczoraj było totalnie zachmurzone i kolor jest przekłamany - na więkzości za ciemny a na ostatnim (robionym z dalszej odległości) za jasny (i na 100 % nie jest różowy! :-) ). Jak sie pogoda polepszy to może będą lepsze fotki.

http://images23.fotosik.pl/277/11b957c54ab6d08em.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=11b957c54ab6d08e)

http://images47.fotosik.pl/13/aa649ae49832a60cm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=aa649ae49832a60c)

http://images37.fotosik.pl/13/e76d14ac13800441m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e76d14ac13800441)

A tak wyglądał domek z zapałek przed przykryciem

http://images50.fotosik.pl/13/23f09dc415882ffbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=23f09dc415882ffb)

http://images23.fotosik.pl/277/e05eebababef1dfbm.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e05eebababef1dfb)

A dla podejmujących decyzję - mąż mój miły wyszukał niedawno, że powstała już wersja "w zaciszu" http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1124&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=4 Ale jak na moje chyba nad stawem ma troche bardziej popularny układ (choc może i lepszy)

grzesiek_LA
24-09-2008, 08:04
No to mam ale niestety - wczoraj było totalnie zachmurzone i kolor jest przekłamany - na więkzości za ciemny a na ostatnim (robionym z dalszej odległości) za jasny (i na 100 % nie jest różowy! :-) ). Jak sie pogoda polepszy to może będą lepsze fotki.

Bardzo ładnie wygląda, chociaż faktycznie na tych zdjęciach żółtego nie widać :). Kiedy zaczęliście budowę? bo postępy znaczne.

Chyba trochę podnieśliście dach w stosunku do projektu?

Widzę że każdy z nas jakieś ciekawe zmiany ponanosił :) niby ten sam projekt a nieco inny dom :)



A dla podejmujących decyzję - mąż mój miły wyszukał niedawno, że powstała już wersja "w zaciszu" http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1124&IdKolekcji=&dzial_s=wkrotce&nr=4 Ale jak na moje chyba nad stawem ma troche bardziej popularny układ (choc może i lepszy)

Ciekawe to "wynaturzenie" domu "w zaciszu", jednak wybierając teraz dalej pozostałbym przy zaciszu ... chyba, że gdy będę na twoim etapie to mi się odwidzi :)

BarPe
24-09-2008, 08:34
Zaczęliśmy już w sierpniu 2007 ale niestety trafiamy na tragiczne ekipy (choć teoretycznie sprawdzone) które znikają - dekarze dach "robili" 2,5 m-ca i zniknęli i tak niedokończywszy, elektryk grzebał ze 2 miesiące i uciekł itd. Na początku planowaliśmy kończyć ok. lipca br. ale ciągle były jakieś obsuwy. Tearaz już się nastawiam na przeprowadzkę w okolicy połowy października - nawet bez drzwi wewnętrznych i podłóg ;-)

Z tego co kojarzę to dach podnoszony nie był. Własnie trochę żałujemy że nie mamy tradycyjnego stropu - też nam się wyadwało, że będzie bardzo nisko. A okazało się, że na stryszek/graciarnię w zupełności by wystarczyło miejsca. Trudno.

Mi też się wydaje zacisze lepsze. Co prawda ma mniejsze sypialnie i trochę gorszy salon ale za to kuchnia mi bardziej odpowiada. No i nam bardzo zależało na pomieszczeniach gospodarczych i tu bez problemu mamy małą garderobę, pralnię, spiżarnię (dużą), kotłownię. Dziecku daliśmy największa sypialnię a pozostałe - dla nas i na gabinecik w zupełności wystarczą. Fakt - nie zmieszczę w naszej sypialni toaletki no ale trudno...
To jest drugi (mam nadzieję, że ostatni) dom, który budujemy. trochę rzeczy i tak już chciałoby sie zrobić inaczej ale myślę, że będzie ok.

grzesiek_LA
24-09-2008, 09:49
Zaczęliśmy już w sierpniu 2007 ale niestety trafiamy na tragiczne ekipy (choć teoretycznie sprawdzone) które znikają - dekarze dach "robili" 2,5 m-ca i zniknęli i tak niedokończywszy, elektryk grzebał ze 2 miesiące i uciekł itd. Na początku planowaliśmy kończyć ok. lipca br. ale ciągle były jakieś obsuwy. Tearaz już się nastawiam na przeprowadzkę w okolicy połowy października - nawet bez drzwi wewnętrznych i podłóg ;-)

Myślałem że jako jedni z pierwszych zaczęliśmy budować (luty 2008), ale jednak zaczęliście dużo wcześniej - chyba jako jedni z pierwszych. Z tego co pamiętam to projekt ukazał się w lipcowym wydaniu muroatora 2007.
U nas też budowa się ciągnie. Dużo robimy sami - rodzinnie i trzeba godzić różne obowiązki.


Z tego co kojarzę to dach podnoszony nie był. Własnie trochę żałujemy że nie mamy tradycyjnego stropu - też nam się wyadwało, że będzie bardzo nisko. A okazało się, że na stryszek/graciarnię w zupełności by wystarczyło miejsca. Trudno.

My podnieśliśmy delikatnie dach nie ze względu na większy strych a bardziej z tego względu by uniknąć zacieniania okien. Stryszek faktycznie będzie mógł być wykorzystany. Gdyby jeszcze tylko właz był bliżej środka. Poza graciarnią chcemy tam suszyć pranie - zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie.


Mi też się wydaje zacisze lepsze. Co prawda ma mniejsze sypialnie i trochę gorszy salon ale za to kuchnia mi bardziej odpowiada. No i nam bardzo zależało na pomieszczeniach gospodarczych i tu bez problemu mamy małą garderobę, pralnię, spiżarnię (dużą), kotłownię. Dziecku daliśmy największa sypialnię a pozostałe - dla nas i na gabinecik w zupełności wystarczą. Fakt - nie zmieszczę w naszej sypialni toaletki no ale trudno...
To jest drugi (mam nadzieję, że ostatni) dom, który budujemy. trochę rzeczy i tak już chciałoby sie zrobić inaczej ale myślę, że będzie ok.

Własnie w naszym przypadku to głównie duża kuchnia połączona z dużą spiżarnią zdecydowała o wyborze tego projektu. Ponadto dla mnie kotłownia musiała być z oddzielnym wejściem no i zależało mi na tarasie/werandzie/zacienieniu przy wejściu. Będąc w USA dużo wolnego czasu spędzało się na takich werandach i od tamtej pory wiedziałem że jeśli będzie dom, to z zacienieniem przy wejściu.
Na zdjęciach widać, że zlikwidowaliście jedno okno (boczne) w kuchni. My zostawiliśmy mimo małych protestów żony - bo jak jej mówiłem - tamtędy będzie mi kawę podawała :lol:

Jedyny jak dla nas minus projektu to brak jednej sypialni, m. in. dlatego budujemy garaż zewnętrzny a z garażu w domu zrobiliśmy sypialnię i powiększyliśmy kotłownię (będzie węglowa). Mamy 2 dzieci (na razie :) ) a zależało nam też na gabinecie/pokoju dla gości.

Skoro to wasz drugi dom i wybraliście ten projekt to znaczy, że zacisze jest przemyślanym projektem. :)

BarPe
24-09-2008, 10:22
Skoro to wasz drugi dom i wybraliście ten projekt to znaczy, że zacisze jest przemyślanym projektem. :)

...a przynajmniej tak nam się wydawało ;-)
poprzedni był kupiony w stanie surowym i totalnie nie był "nasz" ale nic sensowniejszego nie znaleźliśmy i oczywiście strrrasznie nam się spieszyło. Tam głównie przeszkadzało nam poddasze / schody i brak pomieszczeń gospodarczych. I głównie się na tym skupiliśmy szukając projektu. No i chcielismy dużą łazienke z dwoma umywalkami bidetem, łazienką (niestety to zostaje w planach - z braku kasy teraz wykończony będzie tylko mały wc z prysznicem)
Nam tez pasuje zadaszony taras tylko szkoda że jednocześnie zacienia salon.
A - jeszcze jedno. Dołożyliśmy sobie świetliki tunelowe - 1 we wiatrołapie, drugi w korytarzu przed dużą łazienką. Trzeci jest zrobiony nad salonem ale... został schowany na strychu. Możliwe że go przełozymy do małej łazienki. Dużo to światła nie daje ale zawsze trochę rozjaśnia. Efekt głównie widoczny w całkowicie ciemnym pomieszczeniu.

A co do szybkości wyboru projektu to od czasu podjęcia decyzji o sprzedazy poprzedniego domu szukaliśmy inspiracji/projektu. Trochę czasu mieliśmy, kilka razy decyzja była juz prawie podjęta. Na stronie muratora zapowiadali nowe projekty na wiosnę i tak z ciekawości śledziliśmy. Jak się pojawił na stronie to decyzja poszła dosyć szybko. Jakoś nam się spodobał o co przy naszym wybrzydzaniu nie było łatwo :-)

grzesiek_LA
24-09-2008, 10:33
Też myślałem poważnie o świetlikach, ale w końcu zrezygnowałem z obawy przed kosztami. No i na forum czytałem, że aż tak dużo światła one nie dają.

A propo kosztów.... ja wszystko notuję ale chyba przestanę bo przeraża mnie to coraz bardziej :cry: Czy macie już jakieś szacunki stanu końcowego lub prawie końcowego?

BarPe
24-09-2008, 11:21
To musiałabym w domu sobie przypomnieć i przeanalizowac nasz magiczny notes budowlany. Tez notujemy wszystko od czasów dokumentacji.
jak nie zapomnę to jutro coś Ci napisze o wydatkach. A z biegu mogę powiedzieć jedno pewne - są znacznie wyższe niż planowaliśmy... :-?

BarPe
25-09-2008, 07:51
No to powiem Ci tyle, że całościowo - bez działki - włożylismy w to do dziś ok. 277,5 tys. (w tym 224 tys materiały, ok. 42 tys robocizna i ok. 11,5 tys opłaty).
Tyle, że robocizna to w dużej mierze szwagier z pomocnikiem - opłacani ale zawsze za wszystko liczyli sobie mniej niz normalnie. Z takich typowych ekip mieliśmy tylko firmę robiąca konstrukcję dachu, dekarzy (niestety już druga ekipa poprawia), elektryka (tez już drugi), tynkarzy wewn. i zewn., posadzkarzy, firmę od ogrzewania co, kominkarza i patałachów od kostki przed domem. Reszta robiona własnymi siłami szwagra. Więc robocizna nie jest zbyt obiektywna.
A materiały - gazobeton + 12 cm styropianu, na stropie płyty k-g, 30 cm wełny min + jakas super cud membrana za kupę kasy, dachówka cementowa brassa, podbitka drewniana, kocioł kondensacyjny, podłogówka w łazienkach, wiatrołapie i kuchnio-jadalni, tynki wewn. gipsowe, zewn. mineralne, ok. 60 m2 polbruku, na filarach i kominach klinkier ręcznie formowany, okna pcv w kolorze drewna. W tym jest też koszt kafli do kuchnio/jadalni, łazienki małej i wszystkich pomieszczeń gospodarczych (z garażem) i sanitariatów rocki do małej łazienki z prysznicem.
Zostaje nam koszt części farb, robocizny za kafle, mamy zamówione drzwi wewn. za ok. 5 tys i będzie tyle.
Czeka nas jeszcze urządzenie kuchni (bez szaleństw ze sprzętem ok. 16-17 tys), podłogi (salon z holem ok. 5,5 tys - lity merbau + panele w korytarzu i sypialniach - ok. 3-4 tys) a w przyszłości duża łazienka.

Czyli dom bez szaleństw i ekstrawagancji ;-)

grzesiek_LA
25-09-2008, 08:28
Niepotrzebnie pytałem ... :-? W takiej kwocie chciałbym się zmieścić ale wraz z budynkiem gospodarczym.

Zbliżam się do stanu surowego zamkniętego i widzę że stan surowy zamknięty (obu budynków) wraz z kompletem docieplenia (ściana 3W styro w ścianach i styro na stropie i zakupiony styro na posadzki), nadbitką - zmieszczę w 150 tys. Może w tej kwocie uda się jeszcze wcisnąć ogrodzenie z siatki z podmurówką - w całości wykonane własnoręcznie.

Mam nadzieję, że za 100tys. uda się wykończyć w standardzie "bez szaleństw"... Z tym że wykończenie gospodarczego to tylko tynki + farba.

Robocizna pewnie wyjdzie podobnie jak u Ciebie - dużo robimy sami. Podstawowe materiały: na dachu blachodachówka bez membrany, nadbitka drewniana, ściana 3W z maxa z 15 cm styro, na stropie 20 cm styro, posadzka 10cm styro, kominy z klinkieru pełnego. Planuję tynki cement-wap, kocioł węglowy wentylatorowy, ogrzewanie podłogowe w łazienkach wiatrołapie i części kuchni. Podłogi to częściowo płytki, parkiet i wykładzina w sypialniach i takie tam... :)

KR_Tatar
25-09-2008, 09:05
U nas konstrukcję dachu robili 2 tygodnie ale z przewą za to ekipa rewelacyjna - fachowiec na początku od razu stwierdził, że belki nad garażem powinny byś grubsze belki- w projekcie są 14-tki. Wszytko przemyślane i omóione z nami... bez samowolki i fuszery
dwóch cieśli i dwóch pomocników ale znających sie na rzeczy.

Na razie z dachówką wydaliśmy ok. 200 tys.
no nic planujemy wprowadzić się w przyszłym roku latem ale zobaczymy....

Całą budowę robimy systemem gospodarczo - zleconym ( znajomi fachowcy).
Pierwsze prace zaczynaliśmy 2 maja 2008 r.

BarPe: jaka to farba? bardzo ładny kolor?

BarPe
25-09-2008, 13:52
Grzesiek - uwierz mi! plany są na budowie najprzyjemniejsze - bo wysztstko zaplanowac się da. Ale co do wykonania... Co Ci będę mówić...
100 tys na wykończenie - zalezy co to wykończenie miałoby obejmować.
Musiałabym u mnie poanalizowac koszty. Ale jeżeli w wykończenie zaliczasz np. ogrzewanie to za całą istalację z kotłem, grzejnikami, robocizną daliśmy 28,5 tys... Drzwi wewnętrzne z firmy Invado (najtańsze, które nam się podobały) będą nas kosztowały ok. 5 tys, podłogi też kilka ładnych tysięcy. Niestety choć "wykończeniówka" zazwyczaj kojarzyła mi się z farbami i podłogami to jednak wszystko liczone w tysiącach i kasa leci.

Ale własnie się pocieszam - przygotowuję druki do zwrotu VATu za mat. budowlane. Z faktur od początku budowy wychodzi mi ok 7,3 tys do zwrotu. Ale pewnie część rzeczy mi poobcinają. Ale tak czy siak przyda się każdy grosz.

KR-Tatar - bardzo Ci zazdroszcze takich specjalistów.
Kolor - nie sugeruj się - w realu przy słonecznej pogodzie jest całkiem inny - bardzo, bardzo blady zółty/krenowy. Jak gdzies odszukam to mogę podać nr tynku.[/list]

grzesiek_LA
25-09-2008, 14:03
Grzesiek - uwierz mi! plany są na budowie najprzyjemniejsze - bo wysztstko zaplanowac się da. Ale co do wykonania... Co Ci będę mówić... .
No niestety już zdążyłem to poczuć. Licząc koszty stanu surowego dodałem jeszcze 30% a w prawkyce trzeba bylo do tego wszystkiego jeszcze z 30% dodać....

grzesiek_LA
28-09-2008, 10:25
A jaką wysokość "na gotowo" pomieszczeń macie/planujecie? W projekcie jest 270. Wydawało mi się lekko wysoko i będzie około 7 cm mniej.

BarPe - Czy twoim zdaniem w salonie nie będzie za nisko przy tym obniżeniu? Jeszcze mam szansę zyskać na wysokości zmniejszając grubość styropianu w posadzce :)

KR_Tatar
28-09-2008, 16:20
A jaką wysokość "na gotowo" pomieszczeń macie/planujecie? W projekcie jest 270. Wydawało mi się lekko wysoko i będzie około 7 cm mniej.

BarPe - Czy twoim zdaniem w salonie nie będzie za nisko przy tym obniżeniu? Jeszcze mam szansę zyskać na wysokości zmniejszając grubość styropianu w posadzce :)

W naszym przypadku pozostawimy wys. 2.70 , a wolną przestrzeń pomiędzy nadprożem okiennym a sufitem wykorzystaliśmy na ukrycie rolet zew.
Myślę ,że 2,70 jest ok. ale regulowanie tej wys. kosztem strat energetycznych w postaci mostków termicznych w posadzce nie jest najlepszym rozwiazaniem.
Jesteśmy na etapie murowania ścianek działowych ,czy proponuje ktoś jakieś zmiany?.Naszym zdaniem trochę za dużo drzwi i przedsionków.

grzesiek_LA
28-09-2008, 20:49
Prawdopodobnie zostanę przy wysokości 2,65 - mierzyliśmy wyskokości w domu rodziców i już przy 2,55 wydawało nam się dosyć wysoko.

Co do zmniejszania ilości ocieplenia w posadzce to mam zamiar dać 10cm a myśląc o obniżeniu posadzki miałem na myśli kilka cm - zamiast 10 cm dać 8 lub 7. Myślę że w moim przypadku nie miało by to wielkiego wpływu na straty ciepła. Ściany fundamentowe mamy też 3W i docieplone na całej wysokości 10 cm styropianu. Poniżej głębokości 1m grunt nie taki zimny więc chyba bardzo by nie przeciągało.

KR_Tatar
28-09-2008, 23:16
Prawdopodobnie zostanę przy wysokości 2,65 - mierzyliśmy wyskokości w domu rodziców i już przy 2,55 wydawało nam się dosyć wysoko.

Co do zmniejszania ilości ocieplenia w posadzce to mam zamiar dać 10cm a myśląc o obniżeniu posadzki miałem na myśli kilka cm - zamiast 10 cm dać 8 lub 7. Myślę że w moim przypadku nie miało by to wielkiego wpływu na straty ciepła. Ściany fundamentowe mamy też 3W i docieplone na całej wysokości 10 cm styropianu. Poniżej głębokości 1m grunt nie taki zimny więc chyba bardzo by nie przeciągało.

Może i nie, ale przeglądając projekty tzw. "domów pasywnych" gr. izolacji posadzki wynosi min. 20cm. więc myślę że coś w tym jest ponoć są bardzo energooszczędne.

BarPe
29-09-2008, 07:51
My też mamy ok. 2,7 m (zostawliliśmy tylko małą łazienkę bo tam będa kafle na całości i płyty podwiesimy tak żeby była pełna kafla a nie cięta).
W poprzedmim domu mieliśmy chyba coś koło 2,5 - 2,6 i nie wydawało mi się nisko. Nie sądze żeby te kilka cm mniej bardzo dawało się odczuć.
Z mojego (niskiego :wink: ) punktu widzenia 2,70 jest takie, że nie widze z podłogi czy są zacieki z farby w rogach przy suficie. No ale to zawsze tez może byc nie najlepszy wzrok... :lol:
KR_Tatar - co do ilości drzw i przedsionków - to na to chyba niewiele poradzisz - jak jest duzo pomieszczeń to i dużo drzwi.
Przemyślcie tylko dokładnie otwory na drzwi - nam robili jak w projekcie a tam drzwi do sypialni są praktycznie bezpośrednio przy innych ścianach. pewnie niezbyt jasno piszę - otwory nie sa na środku potencjalnej śianki na której mają być tylko przy brzegu. I teraz gdy będziemy montowac ościeznice regulowane zawsze z jednej strony trzeba będzie wykończyć jakimś ćwierćwałkiem bo jeden bok ościeżnicy nie ma na co "zajść".

grzesiek_LA
11-10-2008, 21:57
coś cicho u nas...

u mnie prawie chata przykryta, tzn. blacha już jest a pozostały wykończenia: gąsiory, okucia kominów, rynny. No i dom prawie ogrodzony - siatka jest teraz bramy.

Zamówiłem też okna z Oknoplastu w profilu Platinium. Z 3 nawiewnikami higrosterowalnymi, 4 moskitierami i jakimiś innymi pierdółkami oraz z montażem surowym wyszło 13200. W tym 5 okien 60siątek do wolnostojacego garażu.
Sprzedawca mówił że promowane są okna 150-siątki. W naszym salonie powiększyliśmy okna do 150siatek właśnie i okazało się że nie miało to wpływu na cenę okien - przynajmniej tak jest w oknoplaście.

BarPe
13-10-2008, 06:17
Nam się uparcie ciągnie malowanie. Niestety, takie powierzchnie do przemalowania po 2 - 3 razy to masakra. A ambitnie chieliśmy chociaż to zrobić sami ;-)

grzesiek_LA
07-12-2008, 00:10
Jak urządzacie kuchnie? Mam na myśli umeblowanie. Czy podobnie jak w projekcie?
BarPe - czy mógłbym poprosić o zdjęcie Twojej kuchni? :roll:

Dzisiaj był u mnie magik od mebli kuchennych i zbił mnie nieco z tropu. Planowaliśmy (i raczej planujemy) umeblować kuchnię i rozmieścić urządzenia podobnie jak w projekcie. Gość przekonywał mnie, że to za duża powierzchnia umeblowana - proponuje zmieścić wszystko na jednej ścianie - tej krótszej.

BarPe
08-12-2008, 06:33
:lol: :lol: :lol: Nie! Absolutnie nie możesz zobaczyć naszej kuchni! Z prostego względu - zostaliśmy tak bez kasy, że aktualnie kupiliśmy dwie białe szafki i kawałek blatu żeby gdzieś zamontowac chociaż zlew. A kuchnia przyjdzie jak pojawi się jakas kasa
Wiesz, my nie mamy tego okna na krótszej ścianie. I nastawiamy się że na niej będą po kolei: lodówka pod zabudowę, zmywarka, zlew, szafki i na końcu wysoka szafka z wbudowanym piekarnikiem. Dodatkowo szafki wiszące w kontrastowym kolorze (całość wenge, wiszące - biały połysk). A poza tym zrobimy coś w stylu wyspy - ze 3 szafki "na środku" z płytą indukcyjną.
I wydaje mi się, że szafek będzie zupełnie wystarczająco. Tym bardziej, że w końcu obok jest całkiem duża spiżarnia gdzie można trzymać część rupieci.
Całkiem możliwe, że uda się zmieścić wszystkie sprzęty na jednej ścianie. Tyle, że tak czy siak zostaje Ci bardzo mało blatu roboczego a to jednak czasem bardziej potrzebne niż trzy kolejne szafki. I głównie z tego względu bym się na to nie decydowała. Ale to moje zdanie. No i szafek tez za dużo chyba by nie było bo sporo zajmie sprzęt. To już musicie pokombinować czy takie zagęszczenie będzie Wam pasowało. W końcu na miejscu aż tak chyba nie trzeba oszczędzać.
wstępnie tez braliśmy pod uwagę taki układ jak w projekcie. Nie jest głupi. Tym bardziej, że chyba między "drzwiami" możnaby zrobić zabudowę z fajnych wysokich szafek. My w końcu zdecydowaliśmy się na małą wyspę żeby jakoś tak oddzielić kuchnię od jadalni. Fakt że przejścia po bokach nie będa porywające ale damy radę.

grzesiek_LA
08-12-2008, 18:18
... zobaczymy jak i my z kasą wylądujemy...

W naszych planach myśleliśmy o zabudowie jak w projekcie plus coś w rodzaju lady (nie za długiej) oddzielającej kuchnię od jadalnię. Pisząc lada mam na myśli szafkę na środku z blatem nad nią.

asiait
03-01-2009, 19:26
Witajcie my też rozpoczeliśmy budowe domu i podobnie jak was zachwycił nas " dom w zaciszu " Budowa troche idzie wolno , na razie jesteśmy na etapie stanu zero. Jak wkleimy zdjęcia to sie odezwiemy pozdrowienia

grzesiek_LA
13-01-2009, 23:06
Witamy w naszym gronie!
Jak skończycie stan zero to później już z górki ... :) Chętnie obejrzę zdjęcia z budowy.
W jakim rejonie Polski budujecie?

Pancerny
24-01-2009, 17:25
Witam Was
Jestem na tym forum pierwszy raz. Jesteśmy z zona zainteresowani projektem Dom w zaciszu.
Interesowało by nas jakie zmiany można zrobić w projekcie co poprawić aby domek był funkcjonalny w pełni (nie twierdze ze nie jest w tej chwili)
Czy można podpiwniczyć go? I jeśli to ktoś zrobił to prosilibyśmy o jakieś szczegóły.
Chodziło by nam aby w piwnicy była kotłownia oczywiście z miejscem na jakiś opal i pralnia.
A w domu aby znalazło sie miejsce na garderobę i jeśli jest możliwość to na jakiś mały pokój dodatkowo(taki malutki gabinecik z 2m na 2m)

ps
Nie wiem czy nie za dużo wymyśliliśmy, ale jesteśmy tego przekonania kto pyta nie bladzi.

Pozdrawiamy wszystkich miłośników Domu w Zaciszu i nie tylko

grzesiek_LA
25-01-2009, 16:50
Witam Was
Jestem na tym forum pierwszy raz. Jesteśmy z zona zainteresowani projektem Dom w zaciszu.
Interesowało by nas jakie zmiany można zrobić w projekcie co poprawić aby domek był funkcjonalny w pełni (nie twierdze ze nie jest w tej chwili)
Czy można podpiwniczyć go? I jeśli to ktoś zrobił to prosilibyśmy o jakieś szczegóły.
Chodziło by nam aby w piwnicy była kotłownia oczywiście z miejscem na jakiś opal i pralnia.
A w domu aby znalazło sie miejsce na garderobę i jeśli jest możliwość to na jakiś mały pokój dodatkowo(taki malutki gabinecik z 2m na 2m)

ps
Nie wiem czy nie za dużo wymyśliliśmy, ale jesteśmy tego przekonania kto pyta nie bladzi.

Pozdrawiamy wszystkich miłośników Domu w Zaciszu i nie tylko

Witaj w naszym wątku,

Co do funkcjonalności to oczywiście każdy ma swoje priorytety i wymagania. Oryginalna wersja projektu spełniała nasze najważniejsze założenia: duża kuchnia dająca oddzielić się od salonu, duża spiżarka przy kuchni, kotłownia z wejściem z zewnątrz. Brakowało nam jednego pokoju, więc garaż przerobiliśmy nas sypialnię i trochę powiększyliśmy kotłownię.
O piwnicy nie myśleliśmy nawet ze względu na trudne warunki gruntowe. Pewnie nie ma z tym większych problemów, trzeba by tylko jakoś sensownie umiejscowić klatkę schodową.

Pancerny
29-01-2009, 18:50
Witam ponownie.
Nie wiem czy ktos tu jeszcze zaglada oprócz kolegi grzesiek_LA, ale zapytam moze doradzicie.
Mam problem z ogrodzeniem.
Mam dzialke 70m dluga 32m szeroka,
I teraz tak boki dzialki i tyl planuje odgrodzic tak: slupek, podmurowka i siatka.
A teraz pytanie jak zrobic przod?
Dajcie jakies pomysly aby zrobic to w miare rozsadnym budzecie.

KR_Tatar
29-01-2009, 21:06
Witaj Pancerny!
Co niektórzy już postawili dom ale z wykończeniem jest gorzej.
My mamy 0,25 ha działki i o ogrodzeniu nie myślimy..... postawienie domu wykończyło nas finansowo..... ale jeżeli dysponujesz budżetem ok. 400tys. na płot Ci wystarczy....
na front proponujemy
http://www.piaskowce.com/mur.htm

mile widziane zdjęcia

nasz fotodziennik http://picasaweb.google.pl/KR.Tatar

gratulujemy wyboru - ten dom jest IDEALNY>>>>
pozdrawiamy KR Tatary

Pancerny
30-01-2009, 18:20
My narazie jestesmy na etapie ogradzania dzialki pozniej bedziemu magazynowac material.
Piaskowce fajna sprawa ale niestety w Lotto jeszcze nie wygralem i musze nad czyms o wiele tanszym myslec a ladnie prezentujacym sie.
Ale oczywiscie dzieki za pomysl z piaskowcami

grzesiek_LA
30-01-2009, 22:13
gratulujemy wyboru - ten dom jest IDEALNY>>>>
pozdrawiamy KR Tatary

Tak trzymać! :)

agnieszka30
02-02-2009, 18:13
witam
My też budujemy ten domek, zaczęliśmy w sierpniu 2008.
Mamy instalację elektryczną i tynki wewnętrzne.
Okna i inne prace czekają na cieplejsze dni.
Nasze zmiany polegały na likwidacji okna w kuchni (tego od strony wejścia), powiększeniu pozostałych okien kuchennych, powiększeniu okien i drzwi tarasowych w salonie. Zmieniliśmy też wielkości okien w garażu i łazience oraz szerokość drzwi wejściowych. Acha i jeszcze pokrycie dachowe - zdecydowaliśmy się na gont birumiczny firmy Owens Corning na płycie osb i papie. Czekamy teraz na słoneczko, żeby położyć gont.
Kiedy rozszyfruję jak umieszcza się zdjęcia :oops: wstawię kilka
Pozdrawiam

grzesiek_LA
02-02-2009, 19:18
witam
My też budujemy ten domek, zaczęliśmy w sierpniu 2008.
Mamy instalację elektryczną i tynki wewnętrzne.
Okna i inne prace czekają na cieplejsze dni.
Nasze zmiany polegały na likwidacji okna w kuchni (tego od strony wejścia), powiększeniu pozostałych okien kuchennych, powiększeniu okien i drzwi tarasowych w salonie. Zmieniliśmy też wielkości okien w garażu i łazience oraz szerokość drzwi wejściowych. Acha i jeszcze pokrycie dachowe - zdecydowaliśmy się na gont birumiczny firmy Owens Corning na płycie osb i papie. Czekamy teraz na słoneczko, żeby położyć gont.
Kiedy rozszyfruję jak umieszcza się zdjęcia :oops: wstawię kilka
Pozdrawiam

Witaj Agnieszko, widać tempo macie słuszne.
Każdy z nas porobił różne zmiany, szkoda że nie udało nam się wcześniej konsultować - pewnie zasugerowałbym sie niektórymi.
Okno w kuchni, to od wejścia chciała zlikwidować moja żona - ale przedstawiłem jej piękną wizję, że będzie tym oknem kawę podawała na taras :)
Ciekwi mnie jak powiększyliście drzwi tarasowe?
Czekam z niecierpliwością na zdjęcia...

Pancerny
02-02-2009, 20:09
Tylko pozazdrościć Wam.
Ja dopiero wszystko to będę miał przed sobą.

grzesiek_LA
02-02-2009, 20:13
Tylko pozazdrościć Wam.
Ja dopiero wszystko to będę miał przed sobą.

Marcin - toż to cała przyjemność w budowaniu! chyba że kasy brakuje :-?

Pancerny
03-02-2009, 16:58
Tak sie zastanawiam ale chyba nikt z tutejszych budujących nie podpiwniczał domu z zaciszu.
Jesli ktoś to robił niech sie troszkę pochwali co i jak to rozwiązał.

agnieszka30
03-02-2009, 21:22
Witaj Agnieszko, widać tempo macie słuszne.
Każdy z nas porobił różne zmiany, szkoda że nie udało nam się wcześniej konsultować - pewnie zasugerowałbym sie niektórymi.
Okno w kuchni, to od wejścia chciała zlikwidować moja żona - ale przedstawiłem jej piękną wizję, że będzie tym oknem kawę podawała na taras
Ciekwi mnie jak powiększyliście drzwi tarasowe?


Hej!
Apropo tempa budowy to buduje nam firma , która ma swoje materiały i fachowców, więc może dlatego w miarę sprawnie to idzie.
Drzwi tarasowe po prostu poszerzyliśmy o 20cm, marzyły mi się większe, ale chyba przyzwyczaję się :D
Możliwe, że żona miała rację z likwidacją okna, być może kuchnia stanie się przez to bardziej ustawna (zobaczymy), poza tym jest drugi taras - możliwe, że przyjemniejszy do picia kawki :D , aczkolwiek Twoja wizja z kawą jest niczego sobie... :lol:

X-tra
18-02-2009, 21:26
Hej :)
Mam kilka pytanek odnośnie dachu. Mianowicie czy zmienialiście wysokość dachu? Czy długość słupów S1 podana w zestawieniu materiałów jest prawidłowa, a jeśli nie to jaka powinna być? Kolejne pytanie: ile wynosi wysokość między stropem a dachem w oryginalnym projekcie? Bo teraz jak sobie patrzymy na ten projekt tak dokładnie to coś nam się wydaje, że tam nie ma szans nawet wejść..chyba że by się wczołgać :wink:

X-tra
18-02-2009, 21:39
aha zapomniałam jeszcze zapytać o wysokość słupa S4 oczywiście.
z góry dzięki. :D

grzesiek_LA
18-02-2009, 21:51
Hej :)
Mam kilka pytanek odnośnie dachu. Mianowicie czy zmienialiście wysokość dachu? Czy długość słupów S1 podana w zestawieniu materiałów jest prawidłowa, a jeśli nie to jaka powinna być? Kolejne pytanie: ile wynosi wysokość między stropem a dachem w oryginalnym projekcie? Bo teraz jak sobie patrzymy na ten projekt tak dokładnie to coś nam się wydaje, że tam nie ma szans nawet wejść..chyba że by się wczołgać :wink:

Odnośnie słupków S1, to z tego co pamiętam do podanego wymiaru należało dodać 100cm.
Podnieślismy dach może o 20cm - tylko ze względu na to by uniknąć zacienienia okien. Strych wyszedł jak boisko sportowe - super miejsce na różnego rodzaju graty. Gdyby jeszcze właz dachowy dało się zlokalizować bliżej środka koperty było by super ale i tak nie jest źle. W środkowej części koperty jest wyżej niż 2m - chodze wyprostowany :). Kąty pochylenia dachu zachowaliśmy takie jak w projekcie - 22st.

X-tra
18-02-2009, 22:24
Super :D Bardzo się cieszę, bo już myślałam, że się będę czołgała po tym strychu :wink: Dzięki bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam :wink:

Pancerny
14-03-2009, 19:14
Witam od 3 dni jestesmy z zona szczesliwymi posiadaczami projektu.

Mamy jeszcze tylko jakies opoznienia z dzialka, ale mamy nadziej ze z tydz gora dwa wszystko bedzie tak jak powinno byc.
Jak tylko wszystko uporamy na cacy to napisze co i jak
Pozdrawiam wszystkich.

ps

Juz malo tu osob zaglada, szkoda

Pancerny
20-03-2009, 20:30
Tak jak mówiłem wróciłem.
Dziś z zona od godziny 14 z minutami jesteśmy szczęśliwymi prawomocnymi posiadaczami działki 22ar
Troszkę to trwało, ale się opłacało
Nawet rym wyszedł .heeh
Mieliśmy trochę mały problem z wjazdem na działkę, ale uporaliśmy się z tym przed podpisaniem aktu notarialnego
Problem był z wjazdem taki, ze chcieliśmy mieć na środku wjazd, a tam go na mapce nie było, Był tylko całkiem z boku w rogu działki i to za bardzo nam nie odpowiadało. Ale trochę kombinacji, znajomości i powstał 2 wjazd na środku tak jak chcieliśmy, ( zaoszczędzone podobno około 2tys zł).
Tak wiec w dniu dzisiejszym podczas podpisywania aktu notarialnego kupiliśmy działeczkę z 2 wjazdami :):):)

Pancerny
26-03-2009, 18:56
Witam
Działka kupiona, projekt kupiony taki jaki sie podobał i spełniał nasze wymogi.
Teraz gdy jest wzięty wypis i wyrys zagospodarowania działki okazuje się ze nie można tam stawiać na tej mojej działce domu parterowego tylko musi być dom kondygnacyjny.
Pojawił sie teraz problem bo jak tu zrobić pięterko czy poddasz jak za bardzo niema gdzie zrobić klatki schodowej.
Może jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć

X-tra
30-03-2009, 06:49
O kurcze :-? No to faktycznie nie fajnie. U nas było podobnie z kątem nachylenia dachu. Ale jakoś przeszło. Spróbujcie coś pogadać w starostwie może. Chociaż to chyba tylko i wyłącznie kwestia projektu zagospodarowania terenu, na którym macie działkę :wink: Ale nie jestem na 100% pewna. Moja znajoma miała podobny problem i jakoś to przepchnęła...niestety nie pamiętam szczegółów.

Pancerny
30-03-2009, 16:12
Wszystko się wyjaśniło, projektant jakoś źle odczytał ten wyrys i wypis.
Wyszło, ze na działce można budować praktycznie wszystko, czyli parterowy, parterowy z poddaszem, i jeśli piętrowy to tylko do 2 kondygnacji.
I wlasnie z tym sie cos ten moj projektant zakrecil, ze zrozumial.
On jakoś to odczytał ze tylko można tam stawiać domy dwukondygnacyjne.
Zona była w gminie u pani która się tym zajmuje i wszystko zostało wyjaśnione.
Może nie tyle wina projektanta, co złego opisu w tych papierach i rożnie można było to zrozumieć.

Jak to życie uczy ze wszystko trzeba sprawdzać i pilnować

grzesiek_LA
02-04-2009, 21:40
Wszystko się wyjaśniło, projektant jakoś źle odczytał ten wyrys i wypis.
Wyszło, ze na działce można budować praktycznie wszystko, czyli parterowy, parterowy z poddaszem, i jeśli piętrowy to tylko do 2 kondygnacji.
I wlasnie z tym sie cos ten moj projektant zakrecil, ze zrozumial.
On jakoś to odczytał ze tylko można tam stawiać domy dwukondygnacyjne.
Zona była w gminie u pani która się tym zajmuje i wszystko zostało wyjaśnione.
Może nie tyle wina projektanta, co złego opisu w tych papierach i rożnie można było to zrozumieć.

Jak to życie uczy ze wszystko trzeba sprawdzać i pilnować

to Ty teraz przez pare dni udaj, ze zrozumiałeś że robi Ci robotę połowę taniej...

anetakili
09-04-2009, 21:27
witam mam pytanie do budujących ile potrzeba m3 drzewa na więźbę?? oraz jak dużo pustaków na taki domek??? zamierzam budować to cudeńko tyle że czekam na papiery, zamierzam też z garażu zrobic pokoik , prosze o rady , przestrogi itp. pozdrawiam Aneta:))) 8) domek jest uroczy:))

grzesiek_LA
09-04-2009, 22:40
witam mam pytanie do budujących ile potrzeba m3 drzewa na więźbę?? oraz jak dużo pustaków na taki domek??? zamierzam budować to cudeńko tyle że czekam na papiery, zamierzam też z garażu zrobic pokoik , prosze o rady , przestrogi itp. pozdrawiam Aneta:))) 8) domek jest uroczy:))

Witamy w gronie c149-tek! :)

Co do więźby, to ja kupowałem drzewa z lasu i we własnym zakresie pociachaliśmy to. Wyszło trochę taniej no i sporo jeszcze desek i łat dało się z tego wyciąć. Gdyby kupować drewno z tartaku-pocięte, to trzeba około 10m3 na konstrukcję.

Z jakich pustaków chcesz budować?

Co do porad i przestrog to chyba budujący wypowiedzieli się w postach powyżej. Parę spostrzeżeń (które teraz pamiętam :) )

- generalnie projekt jest całkiem nieźle przemyślany - każda zmiana najprawdopodobniej spowoduje jakieś drobniejsze lub poważniejsze kłopoty,

- w wykazie drewna, który jest w projekcie jest najprawdopodobniej pomyłka co do długości słupów S, zamiast 1760 jest 760,

- zrobienie z garażu pokoju wymusza utworzenie dodatkowego korytarzyka, tych korytarzy robi się sporo, ale mimo to jak na razie jestem zadowolony z koncepcji wdrożonej u siebie,

- dach nad garażem jest nieco obniżony (nad kuchnią i łazienką zresztą też), trzeba o tym pomoyśleć przy robieniu z garażu pokoju, chyba lepiej wtedy tego zaniżenia nad "garażem" nie robić, żeby okno nie było zbyt zacienione. Dom lekko pewnie straci wtedy na uroku, ale są też tego zalety: na strychu, tam gdzie usytuowany jest wyłaz będzie trochę wyżej - wygodniej będzie wchodzić na strych, mniej trzeba też rynien spustowych. Musze przyznać że lekko walnąłem się przy wylewaniu płatwi nad kuchnią i łazienką i też nie zrobiłem obniżenia dachu, ale specjalnie tego nie przeżywam.

- żeby zmniejsszyć zacieniannie okien lekko podniosłem dach - ze 30 cm.

- docieplenie stropu warto robić po zrobieniu konstrukcji dachu a przed położeniem pokrycia - przy brzegach jest płasko i trudno było by tam układać izolacje i robić wylewke gdyby był dach,

- powiększyłem okna w salonie ze 120x150 do 150x150 - okazało się później, że w Oknoplaście okna o takich wymiarach tyle samo kosztują,

- zmniejszyłem wysokość drzwi wejściowych, niestety dopiero przy zamawianiu drzwi i muszę teraz obniżyć nadproże. W projekcie są drzwi o wysokości 230cm - odradzali mi że to troche będą za ciężkie, więcej zimna będzie wpadać przy wchodzeniu zimą, a na naświetle trochę mało miejsca. I zrobiłem niższe, pewnie też kosztem doznań estetycznych :)

Pewnie jeszcze można by szczegółów różnych nawymyślać. Trochę jeszcze mało istotnych zmian powprowadzaliśmy. Jak dla mnie i mojej rodzinki projekt jest super i cieszymy się że ten właśnie domek budujemy (pewnie tak każdy mówi o projekcie który wybrał).

Domek jest uroczy, to prawda, a dodam jeszcze, że a każdy kto go buduje jest fajny :)

anetakili
10-04-2009, 19:58
Dziękuje ślicznie za odp. myślimy nad suporeksem a prothermem niewiemy wlasnie co lepiej,,,,, przyznaję rację wszyscy budujący ten domek są cool :) pozdrawiam będę tu zaglądać , domki macie śliczne:) Wesołych Swiąt

grzesiek_LA
11-04-2009, 18:33
Dziękuje ślicznie za odp. myślimy nad suporeksem a prothermem niewiemy wlasnie co lepiej,,,,, przyznaję rację wszyscy budujący ten domek są cool :) pozdrawiam będę tu zaglądać , domki macie śliczne:) Wesołych Swiąt

Wg mnie nie ma się co za bardzo wczuwać w pustaki, i tak trzeba docieplić i tak. Sam porotherm nie wystarczy. Lepiej wziąć co tańsze a dołożyć pare cm styropianu.

Wesołych świąt!

Ps.
Mam nadzieję że powoli coraz więcej z nas będzie świętować w nowych domkach, na razie chyba tylko koleżanka BarPe świętuje w c149-ce :)

anetakili
13-04-2009, 16:13
Witam ponownie to co proponujecie??? jaki materiał na ściany zewnętrzne??? :o

grzesiek_LA
15-04-2009, 22:08
Witam ponownie to co proponujecie??? jaki materiał na ściany zewnętrzne??? :o

u mnie jest ceramkia, ściana trójwarstwowa:
- pustak U220 (25cm) + styropian (15cm) + Dz220 (9cm)

Pancerny
19-04-2009, 21:21
Witam nowa koleżankę z naszych skromnych progach.
Potwierdzam razem z zona domek jest SUPER.
My również zdecydowaliśmy się zrobić z garażu pokój ale to będzie mały pokoik a garaż nie będzie wolno stojący jak u kolegi Grześka tylko dom będzie wydłużony o garaż. Czyli po prostu jak to mówiąc będą dostawione ściany i przedłożony dach.

anetakili
20-04-2009, 09:59
witam, czy ktos może mnie poinformowac jakie są koszty przerobienia takiego projektu czy to sie opłaca?? nam pani architekt proponuje inne rozwiązanie, poniewarz przerobienie w środu garażu itd to spory koszt, jak to jest w rzeczywistosci z tymi kosztami?? dzieki i pozdrawiam aneta

Pancerny
20-04-2009, 18:16
witam, czy ktos może mnie poinformowac jakie są koszty przerobienia takiego projektu czy to sie opłaca?? nam pani architekt proponuje inne rozwiązanie, poniewarz przerobienie w środu garażu itd to spory koszt, jak to jest w rzeczywistosci z tymi kosztami?? dzieki i pozdrawiam aneta

Czesc.
Z kosztami przerobienia chyba nie jest az tak tragicznie. Nam za przerobienie garazu na pokoj i dostwaienie obok nowego garazu projektant powiedzial 1700 zl i to jest ta adaptacja. Mam nadzieje ze dobrze napisalem. I ze zrozumiesz o czym mowie. Bo ja jeszcze poczatkujacy.
Pozdrawiam

grzesiek_LA
20-04-2009, 21:00
witam, czy ktos może mnie poinformowac jakie są koszty przerobienia takiego projektu czy to sie opłaca?? nam pani architekt proponuje inne rozwiązanie, poniewarz przerobienie w środu garażu itd to spory koszt, jak to jest w rzeczywistosci z tymi kosztami?? dzieki i pozdrawiam aneta

Czesc.
Z kosztami przerobienia chyba nie jest az tak tragicznie. Nam za przerobienie garazu na pokoj i dostwaienie obok nowego garazu projektant powiedzial 1700 zl i to jest ta adaptacja. Mam nadzieje ze dobrze napisalem. I ze zrozumiesz o czym mowie. Bo ja jeszcze poczatkujacy.
Pozdrawiam

Tez mi sie tak wydaje. My zaplaciliśmy 1400 za adaptacje. Troche kombinacji bylo. Praktycznie nic minie nie obchodzilo z papierologii - jedynie dostarczanie odpowiednich papierków i podpisywanie :)

Z wykonawcami jest niestety tak, że w większości naciągają by robić tak jak umią, albo jak im najwygodniej lub najszybciej. A jak człowiek niezorientowany to wykorzystują.

anetakili
22-04-2009, 13:11
dzięki za info, poszukamy jeszcze jakiegoś architekta zobaczymy co powie,,,,, domek i tak zoastanie z zwenątrz taki jak w projekcie tylko wewnątrz troszkę przerobimy jak prawie każdy:))

Pancerny
26-04-2009, 19:31
Witam.
U nas nic narazie konkretnego się nie dzieje. Sama papierkowa robota.
Wszystkie dokumenty u projektanta i on się wszystkim zajmuje od a do z.
Wiec czekamy sobie aż wszystko załatwi i na pozwolenie.
W miedzy czasie szukamy sobie jakiejś ekipy budowlanej.

Bo podobno jak to Grzesiek powiedział, kiedyś że elektryka to już mamy :D :D :D


ps

Wielkie pozdrowienia do Grześka i jego rodziny

grzesiek_LA
28-04-2009, 19:45
Witam.
U nas nic narazie konkretnego się nie dzieje. Sama papierkowa robota.
Wszystkie dokumenty u projektanta i on się wszystkim zajmuje od a do z.
Wiec czekamy sobie aż wszystko załatwi i na pozwolenie.
W miedzy czasie szukamy sobie jakiejś ekipy budowlanej.

Bo podobno jak to Grzesiek powiedział, kiedyś że elektryka to już mamy :D :D :D

ps

Wielkie pozdrowienia do Grześka i jego rodziny

Dzięki za pozdrowionka. :)

elektryka faktycznie polecam - fajny gość. Cenowo pewnie też wyjdzie konkurencyjnie. Robił u mnie także CO i wodę oraz rozprowadzał kanalizację Więc jeśli się dogadacie to macie gościa od wszystkich instalacji :)

U mnie też lekki zastój... z szambem się zabawiałem trochę ale już temat załatwiony. Mam betonowe 2x5m3 - przyjechało z Radomia (200km!). Firma znaleziona na allegro - całkiem fajna. Jeden zbiornik delikatnie przeciekał - telefon i bez zbędnych formalności wysłali 200zeta na zaprawę uszczelniającą. Pomogło.

X-tra
07-05-2009, 07:16
Witajcie :)
Wreszcie jesteśmy na etapie kończenia murowania ścian nośnych..Ale jak tak patrzę na te drzwi zewnętrzne..to jakieś niewymiarowe mi się wydają :-? Grzesiek zmniejszył drzwi wejściowe główne,.. my też zamierzamy. A zmniejszaliście może drzwi balkonowe w salonie i sypialni?? Bo one jakieś dziwne są jak dla mnie ;) POzdrówki

grzesiek_LA
07-05-2009, 16:42
Witajcie :)
Wreszcie jesteśmy na etapie kończenia murowania ścian nośnych..Ale jak tak patrzę na te drzwi zewnętrzne..to jakieś niewymiarowe mi się wydają :-? Grzesiek zmniejszył drzwi wejściowe główne,.. my też zamierzamy. A zmniejszaliście może drzwi balkonowe w salonie i sypialni?? Bo one jakieś dziwne są jak dla mnie ;) POzdrówki

Drzwi z salonu (z sypialnie nie mam) zostawiłem standardowe. Z tym akurat nie ma problemu, bo drzwi tarasowe (takie jak okna) można zamawiać na dowolny wymiar. Chyba te drzwi są takie wysokie, by sklepienia drzwi i okien były na jednym poziomie - efekt ładny.

Pancerny
27-06-2009, 18:58
Witam po jakiejś tam nieobecności.
Widze ze nasz kolega Grzesiek juz ma ładny domek otynkowany, teraz to już po prostu cudo. Pogratulować.

U nas już tez się dużo ruszyło. Praktycznie cały materiał na stan zero mamy kupiony. Pozwolenie na budowę już tez mamy. Tzn 7 lipca się uprawomocni.
Teraz tylko czekać na pogodę i załatwić sobie urlop i do dzieła z fundamentami.


pozdrawiam Wszystkich jeśli wogóle ktoś tu jeszcze zagląda

grzesiek_LA
27-06-2009, 20:58
pozdrawiam Wszystkich jeśli wogóle ktoś tu jeszcze zagląda

Ja tu zaglądam :)

Domek po tynkach faktycznie nabrał wyglądu. A jak sobie tak kadzimy, to według mnie będzie rewelacyjnie wyglądał na działce płaskiej - taka jak Twoja.

Pancerny
11-07-2009, 20:55
Witajcie.
U nas nowy nabytek, a bardziej nabytek dla dzieciaków.
A mianowicie kupiliśmy pieska. Owczarka niemieckiego długowłosego.
Na razie jest z nami w mieszkaniu, ale jak ino troszkę podrośnie to przenosimy pieska na działeczkę.
W późniejszym czasie kupimy następnego pieska, ale to jak już będziemy częściowo mieszkali, bo po prostu chcemy mieć 2 duże ładne pieski.

Pozdrawiamy wszystkich miłośników zwierząt.

ps
Dla zainteresowanych pieskiem foto w Fotodzienniku

SzMireek
20-07-2009, 08:45
Witam. Również buduję dom według tego projektu. Zacząłem w połowie maja tego roku. Na chwilę obecną jestem na etapie pokrycia dachu. W projekcie powiększyłem garaż, zlikwidowałem drzwi od kotłowni, powiększyłem okna w salonie zs 120 cm na 150 i drzwi tarasowe z 90 na również 150 cm. Jeżeli ktoś ma jakieś pytanie, to chętnie podzielę się doświadczeniami, trochę ich już mam .... nauczyłem się na własnych błędach ;-) Poza tym zapraszam chętnych do obejrzenia na żywo, dom jest w okolicach Warszawy, niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego. Pozdrawiam.

Więcej pod adresem: http://picasaweb.google.pl/mirek.szczucki/BudowaDomu#

Pancerny
20-07-2009, 16:57
Witam kolege.
Widze ze kolega również poszerzył dom, Ja tez mam dom poszerzony tylko ze z garażu mam pokoik a garaż porostu jest przesunięty, może tylko jeszcze będzie jakies małe poddasze, ale to nic pewnego, reszta poza tym będzie bez zmian.
my tylko w tym roku fundamenty, bo nie chcemy się jak na razie bawić w kredyt

bagusia
03-09-2009, 20:44
Witam! Chciała zapytać ile wynosi stan surowy zamknięty? Zastanawiam się nad 3 projektami i nie wiem który wybrać. Wszystkie są na swój sposób ładne, myślę o mój świat, dom w zaciszu i vis-a-vis. Czekam na jakieś informacje jeśli chodzi o koszty i ewentualne uwagi

Pancerny
04-09-2009, 16:50
Witam! Chciała zapytać ile wynosi stan surowy zamknięty? Zastanawiam się nad 3 projektami i nie wiem który wybrać. Wszystkie są na swój sposób ładne, myślę o mój świat, dom w zaciszu i vis-a-vis. Czekam na jakieś informacje jeśli chodzi o koszty i ewentualne uwagi

Witam
Chetnie bym pomogl ale jeszcze nie jestem na tym etapie. Ale poczekaj az inni sie odezwa. Wiem ze kolega grzesiek_LA i SzMireek sa juz po tym etapie. Reszta tez pewnie. Wiec poczekaj troszke a napewno ktos ci odpowie.
My z zona jesli chodzi o dom w zaciszu jestesmy zadowoleni. Głównie patrzylismy pod kontem rozmieszczenia pomieszczeń. To byl najwazniejszy warunek.

ps
Jesli bedziesz miec mozliwosc to moze zobacz sobie gdzies jak taki domek wyglada w realu.
Ja przynajmniej tak zrobilem ze jeszcze przed budowa mialem szanse zobaczyc dom jak wyglada.
Pozdrawiam wszystkich ktorzy juz skonczyli dom, tych co jeszcze koncza i tych co dopiera zaczynaja

Więc niech się mury pną do góry

bagusia
04-09-2009, 19:40
Chetnie bym pomogl ale jeszcze nie jestem na tym etapie.

Czyli rozumie, że też budujesz ten domek? My najprawdopodobniej z budową będziemy ruszać na wiosnę z uwagi na to, że czekamy żeby ukończyć całe formalności z działką (mam nadzieję, że do stycznia uda się wszystko załatwić)... DO tego czasu przeglądam projekty.... kupiliśmy już GROSZEK183 (domfortu) ale zmieniliśmy działkę na większą i on nam teraz nie pasuje (złe ustawienie-garaż od zachodu, salon od północy) i jestem na etapie sprzedaży projektu. A wiadomo, działeczka większa to i można większy domek postawić, gdyż tamten był wybierany pod tą mniejszą działkę.
Pewnie zanim ja zacznę budowę to zdąże od Ciebie uzyskać informacje ile wyniesie Cię stan surowy otwarty lub zamkniety :P Acha- Skoro oglądałeś ten domek to jak on się prezentuje na żywo?- jest przestrzenny?

bagusia
04-09-2009, 19:44
Zapomniałam dodać- widzę, że jesteś z woj. Łódzkiego, ja do łodzi mam 80km więc może Wasz domek zobaczę jak urośnie :D

Pancerny
05-09-2009, 00:46
Zapomniałam dodać- widzę, że jesteś z woj. Łódzkiego, ja do łodzi mam 80km więc może Wasz domek zobaczę jak urośnie :D

Jesli tylko urosnie to zapraszamy. Ale to dopiero na nastepny rok, bo w tym roku tylko urosna fundamenty a przez zime magazynowanie materialy na reszte domu. Wiec jak nic nie popsuje planow to na lato-jesien bedzie stan surowy.
A co do przestrzeni to dla mnie i zony jest wystarczajaco, bo teraz mieszkamy w niecalych 40 m2 a dom bedzie mial ponad 120 wiec prawie 3 razy tyle. Poprostu wszystko zalezy jaki kto ma gust.

ps

Poogladaj sobie foto albumy innych budowniczych bardzo duzo maja zdjec w budowy

X-tra
05-09-2009, 12:33
My wreszcie się uporaliśmy ze stanem surowym zamkniętym. Domek jak dla mnie jest rewelacyjny. Razem z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni z tego projektu. Vis-a-vis też widzę na bieżąco bo sąsiadka go buduje. Wiadomo kwestia gustu, ale mnie się w tym drugim nie podoba rozmieszczenie pomieszczeń ;) Poza tym jest wbrew pozorom sporo mniejszy. Pozdrówki :D

bagusia
05-09-2009, 18:14
My wreszcie się uporaliśmy ze stanem surowym zamkniętym. Domek jak dla mnie jest rewelacyjnyi :D

To w takim razie czekamy na fotki!! Jeśli mogę prosić to bardzo interesuje mnie pojedyncze drzwi na taras, czy nie wyglądają troszkę "dziwnie". Chciałabym to zobaczyć także z niecierpliwością czekam na fotki:)

X-tra
05-09-2009, 18:46
He he :wink: i tu pojawia się problem bo niestety nie wiem jak zamieścić link do zdjęć na gmailu :-? Chyba że potrafisz mnie nakierować :D

X-tra
05-09-2009, 18:47
Albo może wiesz jak wstawić zdjęcie bezpośrednio na forum :wink:

Pancerny
05-09-2009, 19:08
He he :wink: i tu pojawia się problem bo niestety nie wiem jak zamieścić link do zdjęć na gmailu :-? Chyba że potrafisz mnie nakierować :D

Jesli chodzi o zamieszczenia fotek na gmail to pobierz ten program Picasa. Bo ja innej metody nie znam aby zamiescic, tylko przez ten program
Tutaj masz linka do niego
http://picasa.google.pl/

X-tra
05-09-2009, 19:51
Chyba mi się udało ;)

X-tra
05-09-2009, 20:05
Kilka fotek z etapu na jakim skończyliśmy :wink: A jeśli chodzi o pojedyncze drzwi na taras.. to nie wiem... mi się nie wydają dziwne. Raczej normalne :) Niestety nie mam zdjęcia zrobionego od wewnątrz..

Pancerny
05-09-2009, 21:37
Chyba mi się udało ;)

Jak widac udalo sie umiescic fotki. Teraz prosimy o wiecej. I jak masz to z kazdego etapu budowy.
Ja za 3 tyg startuje z fundamentami, a za rok jak pojdze wszystko wedlug planow to juz domek tez bedzie stal.

agnieszka30
06-09-2009, 15:58
witam
może jeszcze mi się uda :D

bagusia
06-09-2009, 18:18
Chyba mi się udało ;)

Pewnie, że się udało- śliczny domek:) Teraz proszę podaj koszty stanu jak na zdjęciu:) Zmienialiście kąt nachylenia dachu czy zostało wszystko tak jak jest w projekcie?
Ps macie bardzo ładną działeczkę, możesz podać tak z ciekawości wymiary? (może uda mi się wyobrazić domek na mojej:P)
Czekamy na jakieś fotki z wnętrza...
jak ja bym już chciała być na takim etapie! Twoje zdjęcia chyba mnie utwierdziły w tym projekcie, zastanawiam się jeszcze między "mój dom". Zacisze ma lepszy środek a "moj dom" ma fajniejszy tarasik i 2 pom gosp obok siebie... Ale ta duża kuchnia z jadalnią częściowo oddzielona od salonu chyba mnie zauroczyła :lol:

bagusia
06-09-2009, 18:24
Zapomniałam czegoś napisać- przeglądając fora budowlane natknęłam się na domek gdzie jest dość spory taras. Aby uniknąć ponoszenia zbyt wysokich kosztów za beton na wylanie, proponuję zrobić zbrojenie i użyć bloczki (tak jak na fundamenty). Podobno wychodzi dużo taniej i przy okazji beton nie będzie pękał....bo przy dość grubej warstwie może się to zdarzyć.

Pancerny
06-09-2009, 19:55
Bagusia zerknij jeszcze na fotoalbum u grzeska_la. tez ma duzo zdjec i to napewno cie jeszcze bardziej utwierdzi w tym projekcie.

bagusia
06-09-2009, 22:33
Bagusia zerknij jeszcze na fotoalbum u grzeska_la. tez ma duzo zdjec i to napewno cie jeszcze bardziej utwierdzi w tym projekcie.

Oglądałam już chyba ten album ze 20 razy :lol: Domek naprawdę świetny!! Przyznam szczerze, że przejrzałam setki projektów i w każdym było coś nie tak! Ten jest dopracowany jak dla mnie idealnie- no może z malutkim wyjatkiem małego tarasu, ale już mam inne rozwiązanie. Poza tym taras jest używany tylko przez kilka miesięcy, najważniejszy jest środek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, i w MPZP nie będzie żadnych "przeciw" to z pewnością będę budować ten domek :D Jeszcze tylko się muszę dowiedzieć co z kosztorysem za stan surowy zamknięty. Jeśli wszystko zmieści się w moim budżecie to dołączę do grona szczęśliwców, którzy budują ten wspaniały domek :wink:

X-tra
07-09-2009, 10:13
Chyba mi się udało ;)

Pewnie, że się udało- śliczny domek:) Teraz proszę podaj koszty stanu jak na zdjęciu:) Zmienialiście kąt nachylenia dachu czy zostało wszystko tak jak jest w projekcie?
Ps macie bardzo ładną działeczkę, możesz podać tak z ciekawości wymiary? (może uda mi się wyobrazić domek na mojej:P)
Czekamy na jakieś fotki z wnętrza...
jak ja bym już chciała być na takim etapie! Twoje zdjęcia chyba mnie utwierdziły w tym projekcie, zastanawiam się jeszcze między "mój dom". Zacisze ma lepszy środek a "moj dom" ma fajniejszy tarasik i 2 pom gosp obok siebie... Ale ta duża kuchnia z jadalnią częściowo oddzielona od salonu chyba mnie zauroczyła :lol:


Jeśli o nas chodzi to zmian praktycznie nie wprowadzaliśmy. Zmieniliśmy tylko okna w salonie na jedno duże. Mamy też zamiar powiększyć trochę dużą łazienkę na koszt sypialni z wyjściem na werandę. Wszystko poza tym zostało tak jak w projekcie. Domek jest naprawdę fajny. I chociaż nie mamy jeszcze ścianek działowych to i tak już widzę każde pomieszczenie. Najbardziej oczywiście podoba mi się kuchnia (te 3 okna są naprawdę fajne). Aha no i zamierzamy sporo powiększyć ten taras z tyłu domu(bez zadaszenia będzie oczywiście)..
Jeśli chodzi o koszt dotychczasowych osiągnięć to wyszło by około 200 tys zł.
Natomiast jeśli chodzi o naszą działkę to ma 40arów i wymiary 120mx40m :wink: Duża. Będzie co robić po zakończeniu budowy :wink:

bagusia
07-09-2009, 18:55
x-tra widzę, że dodałaś więcej fotek do galerii- domek prezentuje się świetnie!! GRATULUJE:o) Życzę powodzenia w dalszych zmaganiach i czekam z niecierpliwością na jakieś fotki z wnętrza :)

Ps ostatnie pytanko z serii kosztów- budujecie systemem gospodarczym (robicie jak najwięcej sami) czy wynajmujecie fachowców?

X-tra
08-09-2009, 07:46
bagusia .. jak do tej pory wszystko zrobiliśmy sami. Tylko zatrudniliśmy jednego murarza z prawdziwego zdarzenia. Tak dla pewności, żeby czegoś nie schrzanić :wink: Rodzina to siła :D Budujemy z oszczędności, więc trochę musimy się skrobać. No i na razie koniec z robotą.

Jeśli chodzi o zdjęcia to nie da rady, ponieważ nie mam teraz fizycznej możliwości ich zrobić.. :cry: Może gdzieś koło listopada :) Pozdrówki

grzesiek_LA
08-09-2009, 21:58
Oglądałam już chyba ten album ze 20 razy :lol: :

:oops: troche mam zaległości w aktualizacji albumu...

domek jak dla naszej rodzinki jest ekstra - tylko ta wykończeniówka mnie trochę wykańcza, najgorsze są te pierdołki - detale, które zajmują mnóstwo czasu, którego nie ma. Zostało parę płytek jeszcze położyć, panele no i drzwi wewn. czekają do wstawienia. Kolory w pomieszczeniach już są.

Jak pisałem wcześniej, trochę zmian wprowadziliśmy, ale istoty projektu nie zmieniają. Zresztą widzę, że chyba nie ma identycznej c149'ątki.

grzesiek_LA
08-09-2009, 22:15
Najbardziej oczywiście podoba mi się kuchnia (te 3 okna są naprawdę fajne).
Potwierdzam, mało brakło a zlikwidowalibyśmy jedno okno - to od drzwi, ale dobrze, że tego nie zrobiliśmy. Kuchnia staje się przez to strategicznym miejscem, no i można będzie kawę na taras podawać przez okno :)

X-tra - super macie cegłę na kominie i słupkach! O takiej marzyłem i nie zdążyłem znaleźć przed murowaniem kominów.

X-tra
09-09-2009, 07:40
:oops: troche mam zaległości w aktualizacji albumu...



grzesiek_LA z niecierpliwością czekamy na zdjęcia w takim razie. Domek Wam wyszedł bardzo ładny. I jak się ogląda te zdjęcia to chciało by się być już na takim etapie. Nie mogę się już doczekać chwili kiedy się do niego wprowadzimy, ale potrwa to jeszcze...,potrwa. :wink:

X-tra
09-09-2009, 07:47
Najbardziej oczywiście podoba mi się kuchnia (te 3 okna są naprawdę fajne).
Potwierdzam, mało brakło a zlikwidowalibyśmy jedno okno - to od drzwi, ale dobrze, że tego nie zrobiliśmy. Kuchnia staje się przez to strategicznym miejscem, no i można będzie kawę na taras podawać przez okno :)

Dobrze, że tego nie zrobiliście, bo to właśnie dzięki tym 3 oknom ta kuchnia jest taka nietypowa i ma w sobie tyle uroku :D


X-tra - super macie cegłę na kominie i słupkach! O takiej marzyłem i nie zdążyłem znaleźć przed murowaniem kominów.

Dzięki :D w sumie wyszło przez przypadek, bo znajomy miał do sprzedania po niższej cenie klinkier(nie wiedzieliśmy jaki). Wiadomo jak okazja to warto skorzystać.. No ale jak go zobaczyliśmy, to już wiedzieliśmy, że o coś takiego właśnie nam chodziło. Ładnie się prezentuje z czarną blaszką :wink:

bagusia
13-09-2009, 14:18
:oops: troche mam zaległości w aktualizacji albumu...


Coś mi się obiło o oczy, że ktoś ma zaktualizować album :lol: hehe Grzesiek z miłą chęcią pooglądam sobie kolejną dawkę fotek- także wszyscy z niecierpliwością czekamy :P

grzesiek_LA
14-09-2009, 18:01
:oops: troche mam zaległości w aktualizacji albumu...


Coś mi się obiło o oczy, że ktoś ma zaktualizować album :lol: hehe Grzesiek z miłą chęcią pooglądam sobie kolejną dawkę fotek- także wszyscy z niecierpliwością czekamy :P

:oops: :oops:

Z aktualizacją gorsza sprawa bo wpierw muszę zrobić zdjęcia :) przez tą wykończeniówkę to jakoś zdjęć mi się odechciało robić. Ale dałem sobie tydzień luzu od budowy więc może i chęci wrócą. Za chwilę wrzucę kilka fotek które mam zrobione. Niedługo będzie gotowa kuchnia - więc wtedy pewnie będą ciekawsze fotki.

X-tra
15-09-2009, 06:53
Niedługo będzie gotowa kuchnia - więc wtedy pewnie będą ciekawsze fotki.

To ja czekam z utęsknieniem. Co prawda na razie to sobie tylko mogę pomarzyć o kuchni, ale strasznie jestem ciekawa jak ją sobie urządziliście :wink: :D

grzesiek_LA
15-09-2009, 07:15
Na razie wrzuciłem te zdjęcia z kuchni które miałem - z układania płytek. W tym momencie jest pomalowane i są już meble, choć brakuje jednego blatu i jednego frontu. Nie jestem przyzwyczajony do mebli, bo cały czas to była budowa, a teraz powoli przeradza się w dom. Po wstawieniu mebli widać jak kuchnia jest duża. Jest naprawdę wygodna. Prawdę mówiąc to miałem na kuchnię trochę inny pomysł: chciałem zrobić taki "półwysep", czy ladę, by w ten sposób jeszcze powiększyć miejsce na stół. Wygrał oczywiście pomysł żony... choć myślę że z moim rozwiązaniem też było by dobrze.[

X-tra
15-09-2009, 12:23
Na razie wrzuciłem te zdjęcia z kuchni które miałem - z układania płytek. W tym momencie jest pomalowane i są już meble, choć brakuje jednego blatu i jednego frontu. Nie jestem przyzwyczajony do mebli, bo cały czas to była budowa, a teraz powoli przeradza się w dom. Po wstawieniu mebli widać jak kuchnia jest duża. Jest naprawdę wygodna. Prawdę mówiąc to miałem na kuchnię trochę inny pomysł: chciałem zrobić taki "półwysep", czy ladę, by w ten sposób jeszcze powiększyć miejsce na stół. Wygrał oczywiście pomysł żony... choć myślę że z moim rozwiązaniem też było by dobrze.[

No to koniecznie dawaj grzesiek fotki :wink: Czekamy..czekamy :D

bagusia
16-09-2009, 22:59
Po wstawieniu mebli widać jak kuchnia jest duża. Jest naprawdę wygodna.

To prawda, jak się patrzy na puste ściany to wygląda na małą, ale jak już są mebelki to jest super. Ja mam w głowie projekt zrobienia "ala wyspy", meble tak samo jak macie Wy, ale w tym momencie gdzie się kończą wasze pociągła bym je dalej ale w głąb kuchni (mniej więcej do połowu szerokości), postawić ze 2 barowe krzesła i za tym stół. Zawsze marzył mi się "ala barek". Oczywiście wtedy byłoby bez mebli na ściance pomiędzy wejściami (do salonu i kuchni) żeby było przejście.
Chociaż Wasze koncepcja też jest dość ciekawa.....
Myślałam o zlikwidowaniu okna kuchennego (od wejście) i powiększeniu tych 2 od frontu ale jak już są mebelki to na prawdę te 3 mniejsze okienka dość łąadnie wyglądają... i mam problemik.... Kolejnym problemem jest zdecydowanie się na projekt (mam 2 do Wyboru Renia i Zacisze), jakoś nie potrafię podjąć decyzji:/

grzesiek_LA
17-09-2009, 07:52
Po wstawieniu mebli widać jak kuchnia jest duża. Jest naprawdę wygodna.

To prawda, jak się patrzy na puste ściany to wygląda na małą, ale jak już są mebelki to jest super. Ja mam w głowie projekt zrobienia "ala wyspy", meble tak samo jak macie Wy, ale w tym momencie gdzie się kończą wasze pociągła bym je dalej ale w głąb kuchni (mniej więcej do połowu szerokości), postawić ze 2 barowe krzesła i za tym stół. Zawsze marzył mi się "ala barek". Oczywiście wtedy byłoby bez mebli na ściance pomiędzy wejściami (do salonu i kuchni) żeby było przejście.
Chociaż Wasze koncepcja też jest dość ciekawa.....
Myślałam o zlikwidowaniu okna kuchennego (od wejście) i powiększeniu tych 2 od frontu ale jak już są mebelki to na prawdę te 3 mniejsze okienka dość łąadnie wyglądają... i mam problemik.... Kolejnym problemem jest zdecydowanie się na projekt (mam 2 do Wyboru Renia i Zacisze), jakoś nie potrafię podjąć decyzji:/

Nie wiem jak można zastanawiać się nad zaciszem ... :D

a co to za Renia? - daj link

bagusia
17-09-2009, 10:08
Nie wiem jak można zastanawiać się nad zaciszem ... :D

a co to za Renia? - daj link

To jest link do reni http://www.extradom.pl/StronaProjektu.aspx?projektID=4594 Oczywiście projekty by był lekko poprawiony- powiększenie kuchni, już nawet wiem jak :D

Przyznam szczerze że mam cięzki orzech do zgryzienia. Renia jest troszkę tańsza w budowie (tak mi się wydaje wg kosztorysu). Zacisze za to jest bardzo ładne- fajnie usytuowana kuchnia z jadalnią.... ale z drugiej strony te drzwi na taras. Zawsze marzyły mi się 2-u skrzydłowe- to jest jedyna Wada. Renia za to ma ładnie wygospodarowane wyjście na taras, sypialnie też duże.
Co o tym myślisz??

grzesiek_LA
17-09-2009, 10:49
To jest link do reni http://www.extradom.pl/StronaProjektu.aspx?projektID=4594 Oczywiście projekty by był lekko poprawiony- powiększenie kuchni, już nawet wiem jak :D

Przyznam szczerze że mam cięzki orzech do zgryzienia. Renia jest troszkę tańsza w budowie (tak mi się wydaje wg kosztorysu). Zacisze za to jest bardzo ładne- fajnie usytuowana kuchnia z jadalnią.... ale z drugiej strony te drzwi na taras. Zawsze marzyły mi się 2-u skrzydłowe- to jest jedyna Wada. Renia za to ma ładnie wygospodarowane wyjście na taras, sypialnie też duże.
Co o tym myślisz??

Trzeba przyznać, że ciekawa ta Renatka... Wnętrze może wyglądać pięknie: ciekawy układ części dziennej, jadalnia z dużym oknem, no i tak jak piszesz duże drzwi na taras. Część nocna też ładnie wydzielona i sypialnie o wymiarach akuratnych, podobnie jak w zaciszu wygodna łazienka no i jest garderoba przy dużej sypialni.
Piękny domek, jednak mimo pokus renatki my zostalibyśmy przy zaciszu, a to z powodów naszych istotnych założeń:
- duża kuchnia (w renatce jest 5 m2 mniejsza) - życie toczy się w kuchni
- kuchnia dająca się zamknąć (u nas będą drzwi przesuwne pomiędzy kuchnią i salonem)
- spiżarka przy kuchni,
- kotłownia (dość duża) z osobnym wejściem,
- dla mnie ważna była spora weranda/taras przed wejściem (piękne chwile w USA spędzane na tego typu tarasach)
- usytuowanie kuchni od frontu - w zaciszu z kuchni wszystko widać.

To moje wrażenia tak na gorąco. Wydaje mi się, że Renatka jest może troszkę lepsza pod kątem rekreacyjnym (ale ten taras od frontu w zaciszu...) Natomiast dla mojej rodzinki zdecydowanie praktyczniejszy jest dom w zaciszu. Według mnie zacisze ma też ciekawszą bryłę - choć dla mnie jest to akurat sprawą drugorzędną.

Podawanymi kosztami aż tak bardzo bym się nie sugerował. Wydaje mi się, że będą zbliżone. Ostatnio sprawdzałem i wychodzi że ze stanem do zamieszkania (podstawowe wykończenie) zmieszczę się w 300tys. ale to nie tylko dom ale w tym jest też działka, ogrodzenie, wyrównanie terenu, budynek gospodarczy - koszty liczone dosyć dokładnie - wszystko co jakoś wiązało się z budową.

X-tra
17-09-2009, 17:42
Kolejnym problemem jest zdecydowanie się na projekt (mam 2 do Wyboru Renia i Zacisze), jakoś nie potrafię podjąć decyzji:/

Oj Bagusia, Bagusia. To musi być Twój świadomy wybór. Przecież nikt Cię nie nakłoni, żebyś budowała Dom w zaciszu. Nam budującym się bardzo podoba. Ja z mężem, jak szukaliśmy projektu to od razu jak go zobaczyliśmy (w katalogu z 2007 roku) wiedzieliśmy, że to NASZ DOM.
A apropo tych drzwi z salonu na taras to też trochę żałuję, że ich nie powiększyliśmy. Było by może ciekawiej. :) Ale... i tak jest fajnie.
Pozdrówki i powodzenia przy wyborze

PS nawet fajny ten Dom Renata :wink:

bagusia
17-09-2009, 18:45
Trzeba przyznać, że ciekawa ta Renatka... Wnętrze może wyglądać pięknie: ciekawy układ części dziennej, jadalnia z dużym oknem, no i tak jak piszesz duże drzwi na taras. Część nocna też ładnie wydzielona i sypialnie o wymiarach akuratnych, podobnie jak w zaciszu wygodna łazienka no i jest garderoba przy dużej sypialni.
Piękny domek, jednak mimo pokus renatki my zostalibyśmy przy zaciszu, a to z powodów naszych istotnych założeń:
- duża kuchnia (w renatce jest 5 m2 mniejsza) - życie toczy się w kuchni
- kuchnia dająca się zamknąć (u nas będą drzwi przesuwne pomiędzy kuchnią i salonem)
- spiżarka przy kuchni,
- kotłownia (dość duża) z osobnym wejściem,
- dla mnie ważna była spora weranda/taras przed wejściem (piękne chwile w USA spędzane na tego typu tarasach)
- usytuowanie kuchni od frontu - w zaciszu z kuchni wszystko widać.



no więc tak, ciężka sprawa- oby dwa projekty podobają mi się na tym samym poziomie. Wizualnie może i zacisze, ale przecież to sprawa drugorzędna:)
- Jeśli chodzi o kuchnie mając na myśli Renię- zostałaby ona powiększona, wydłużona kosztem pom. gosp, a pom. gosp byłoby odwrócone, wzdłuż szerokości ściany garażowej, (oczywiście powiększone kosztem małej łazienki, gdyż tam chce zrobić tylko WC). Także kuchnia by była większa, pom gosp zostało by w podobnych wymiarach.
- weranda dla mnie nie jest aż tak bardzo ważna,
- jadalnię da się zrobić z dużymi przesuwanymi drzwiami (gdyż dorobiłabym jeszcze jedno wejście do kuchni żeby nie trzeba było przechodzić przez salon)
Ps dodam jeszcze, że w Reni można sobie ściankę działową przy kuchni przesunąć gdyż dach jest na kratownicy więc nie będzie z tym problemu.

Podsumowując wszystko- ciągle mam ogromny problem, gdyż oby dwa projekty mi się podobają. Może zacznę myśleć, który lepiej zmieści mi się na działce:P Działeczka ma wymiary 40,5mx40m.... w sumie oby dwa mają podobne wielkości.....ahh.... ciężka sprawa. Na szczęście mam jeszcze troszkę czasu gdyż budowa będzie ruszać dopiero na wiosnę :) Może odwiedzę oby dwa domki i wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję- gdzieś się wprosze :lol:

A propos działki- jakie macie duże i jak wygląda przestrzeń dookoła po wybudowaniu zacisza? Mam nadzieję, że moja wystarczy bo nie chcę mieć zaraz płotu przy tarasie :wink:

bagusia
17-09-2009, 18:52
Oj Bagusia, Bagusia. To musi być Twój świadomy wybór. Przecież nikt Cię nie nakłoni, żebyś budowała Dom w zaciszu. Nam budującym się bardzo podoba. Ja z mężem, jak szukaliśmy projektu to od razu jak go zobaczyliśmy (w katalogu z 2007 roku) wiedzieliśmy, że to NASZ DOM.
A apropo tych drzwi z salonu na taras to też trochę żałuję, że ich nie powiększyliśmy. Było by może ciekawiej. :) Ale... i tak jest fajnie.
Pozdrówki i powodzenia przy wyborze

PS nawet fajny ten Dom Renata :wink:

Tak wiem, że to musi być mój wybór, ale jak pisałam wyżej oby dwa projekty bardzo mi się podobają i między nimi muszę coś wybrać :wink: choć bardzo cięzko.....
Wspominałaś o tych drzwiach na taras, masz może jakiś pomysł w jaki sposób zrobić dwu skrzydłowe? Zmieszczą się one tam jeśli umieściłabym je zaraz od samego narożnika (bo wg projektu jest tam jeszcze kawałeczek ściany)? Jeśli nie, to czy jest jakies inne sensowne rozwiązanie. Pytam Was bo budowaliście domek i mając doświadczenie możecie mi coś doradzić :D

bagusia
17-09-2009, 19:21
Jeszcze jedno- może to będzie dość istotna sprawa przy wyborze. Mam działkę z wejściem od południa, zacisze pasuje, gdyż salon będzie od zachodu ale czy nie będzie za gorąco w kuchni od południa? W Reni musiałabym kupić odbicie lustrzane, wtedy kuchnie od płd zasłania mi garaż czyli nie będzie tak gorąco a salon z tarasem tak czy siak w oby projektach będzie od zachodu. A Wy od której strony macie wjazd na działkę budując zacisze?

X-tra
17-09-2009, 19:40
Tak wiem, że to musi być mój wybór, ale jak pisałam wyżej oby dwa projekty bardzo mi się podobają i między nimi muszę coś wybrać :wink: choć bardzo cięzko.....
Wspominałaś o tych drzwiach na taras, masz może jakiś pomysł w jaki sposób zrobić dwu skrzydłowe? Zmieszczą się one tam jeśli umieściłabym je zaraz od samego narożnika (bo wg projektu jest tam jeszcze kawałeczek ściany)? Jeśli nie, to czy jest jakies inne sensowne rozwiązanie. Pytam Was bo budowaliście domek i mając doświadczenie możecie mi coś doradzić :D

Mówisz i masz: http://picasaweb.google.pl/mirek.szczucki/BudowaDomu#5354180773240015266
Pooglądaj resztę jego zdjęć :D Ma tak jak Ty byś chciała. Drzwi jak widać się zmieściły bez problemu ;)


Jeszcze jedno- może to będzie dość istotna sprawa przy wyborze. Mam działkę z wejściem od południa, zacisze pasuje, gdyż salon będzie od zachodu ale czy nie będzie za gorąco w kuchni od południa? W Reni musiałabym kupić odbicie lustrzane, wtedy kuchnie od płd zasłania mi garaż czyli nie będzie tak gorąco a salon z tarasem tak czy siak w oby projektach będzie od zachodu. A Wy od której strony macie wjazd na działkę budując zacisze?

My mamy tak samo jak Ty. Wjazd od południa. Salon od zachodu. Wydaje mi się, że za gorąco nie powinno być,a jedynie widniej :wink:

grzesiek_LA
17-09-2009, 22:12
Jeszcze jedno- może to będzie dość istotna sprawa przy wyborze. Mam działkę z wejściem od południa, zacisze pasuje, gdyż salon będzie od zachodu ale czy nie będzie za gorąco w kuchni od południa? W Reni musiałabym kupić odbicie lustrzane, wtedy kuchnie od płd zasłania mi garaż czyli nie będzie tak gorąco a salon z tarasem tak czy siak w oby projektach będzie od zachodu. A Wy od której strony macie wjazd na działkę budując zacisze?

myśmy trochę pomieszali strony świata :) salon od północy, kuchnia od wschodu a sypialnie od zachodu. Książkowo to nie jest, ale tak pasowało na działce. W salonie od północy jest całkiem przyjemnie w upalne dni.

Dzisiaj popracowaliśmy trochę w domku i stwierdziliśmy z żoną, że nie wyobrażamy sobie kuchni z oknami na tył działki.

bagusia
17-09-2009, 23:18
Mówisz i masz: http://picasaweb.google.pl/mirek.szczucki/BudowaDomu#5354180773240015266
Pooglądaj resztę jego zdjęć :D Ma tak jak Ty byś chciała. Drzwi jak widać się zmieściły bez problemu ;)


Dzięki wielkie za linka, przeglądałam już te zdjęcia i o ile dobrze pamiętam i o ile to jest ta sama osoba to nastąpiła zmiana. Ten duży pokój został pomniejszony właśnie po to, aby weszły podwójne drzwi. Ale to chyba wiąże się z większymi zmianami ingerując w konstrukcje projektu.

X-tra
18-09-2009, 07:59
... nastąpiła zmiana. Ten duży pokój został pomniejszony właśnie po to, aby weszły podwójne drzwi. Ale to chyba wiąże się z większymi zmianami ingerując w konstrukcje projektu.

Nie wiem nie znam się na budownictwie...Ale po mojemu wstawienie tam podwójnych drzwi nie ma najmniejszego związku z pomniejszaniem pomieszczenia,( jeśli już to bardziej bym oponowała za powiększeniem (w co szczerze wątpię)) :wink: , jak również z ingerencją w konstrukcję projektu. Oczywiście mogę się mylić. Miałam w szkole tylko podstawy budownictwa :wink:

Ja bym Ci radziła brać Renię :D Pozdro

bagusia
19-09-2009, 00:29
Ja bym Ci radziła brać Renię :D Pozdro

Fajnie, że chociaż Ty jesteś zdecydowana, bo ja jeszcze nie :-? Mężowi chyba bardziej się podoba renia, taras i te podwójne drzwi, poza tym sypialnie są większe :) Jeśli kuchnie da się powiększyć tak jak ja mam w planie w mojej głowie to o wiele łatwiej będzie mi podjąć decyzję. A tak z ciekawości zapytam, co Cię bardziej przekonuje do Reni?

X-tra
19-09-2009, 07:45
Ja bym Ci radziła brać Renię :D Pozdro

.A tak z ciekawości zapytam, co Cię bardziej przekonuje do Reni?

Ja już mam swój projekt. I nie zamieniłabym go. Ale jeśli chodzi o Renię, a raczej Ciebie to myślę, że w podświadomości bardziej Ci ona leży niż Zacisze :wink:

bagusia
21-09-2009, 18:27
... Ale jeśli chodzi o Renię, a raczej Ciebie to myślę, że w podświadomości bardziej Ci ona leży niż Zacisze :wink:

Szczerze mówiąc w każdym projekcie urzeka mnie coś innego, dlatego skleiłabym z nich jeden:) Ale wiem jak podejmę decyzje, muszę zobaczyć oby dwa na żywo- myślę, że wtedy będzie o wiele łatwiej :wink:

X-tra
21-09-2009, 19:30
No i to jest myśl ;) Tak właśnie powinnaś zrobić :D

grzesiek_LA
21-09-2009, 19:34
Szczerze mówiąc w każdym projekcie urzeka mnie coś innego, dlatego skleiłabym z nich jeden:) Ale wiem jak podejmę decyzje, muszę zobaczyć oby dwa na żywo- myślę, że wtedy będzie o wiele łatwiej :wink:

zapraszam więc na kawę :)

bagusia
21-09-2009, 19:50
zapraszam więc na kawę :)

Z miłą chęcią ale dopiero po nowym roku, bo dopiero wtedy będę w Polsce (chyba, że zmienią mi się plany). Tak czy siak, będę pamiętać o zaproszeniu i najprawdopodobniej jeszcze się przypomnę, w razie gdybyś zapomniał :lol:

grzesiek_LA
21-09-2009, 19:58
zapraszam więc na kawę :)

Z miłą chęcią ale dopiero po nowym roku, bo dopiero wtedy będę w Polsce (chyba, że zmienią mi się plany). Tak czy siak, będę pamiętać o zaproszeniu i najprawdopodobniej jeszcze się przypomnę, w razie gdybyś zapomniał :lol:

Mam nadzieję, że do tego czasu już zamieszkamy w domku...

A dzisiaj wielki dzień - odebrałem opieczętowane papiery ze starostwa, więc oficjalnie budowa skończona. Od razu złożyłem wniosek o nadanie numeru no i zdjąłem żółtą tablicę informacyjną :)

X-tra
22-09-2009, 19:46
zapraszam więc na kawę :)

Z miłą chęcią ale dopiero po nowym roku, bo dopiero wtedy będę w Polsce (chyba, że zmienią mi się plany). Tak czy siak, będę pamiętać o zaproszeniu i najprawdopodobniej jeszcze się przypomnę, w razie gdybyś zapomniał :lol:

Mam nadzieję, że do tego czasu już zamieszkamy w domku...

A dzisiaj wielki dzień - odebrałem opieczętowane papiery ze starostwa, więc oficjalnie budowa skończona. Od razu złożyłem wniosek o nadanie numeru no i zdjąłem żółtą tablicę informacyjną :)

My nie dociągniemy do takiego stanu jak u Grzesia, ale ścianki działowe powinny niedługo być. No i kawa na pewno się znajdzie. :wink: Budujemy mniej więcej po środku między Puławami a Lublinem. Jakby co to również zapraszamy :D

Grzesiu :D Gratulacje :D Niech Wam się dobrze mieszka w tym Waszym ZACISZU :wink:

Pozdrówki

Pancerny
29-09-2009, 06:20
Witam ja tylko na chwile tak się pochwalić ze już pierwsze łopaty poszły w ruch i lawy fundamentowe sa zalane.
Teraz troszkę przeschną i mam nadzieje ze jak pogoda się nie popsuje to od środy lecą już bloczki.
W miarę możliwości cykam foto i wrzucam na neta

ps
Kurde teraz właśnie lekko mży sobie deszczyk.
oj oj oj nie dobrze

bagusia
05-10-2009, 19:23
GRZESIEK gratuluje! Troszkę spóźniony post ale zawsze! Oby Wam się jak najlepiej mieszkało w zaciszu... coraz mniej już zostało do zrobienia- pewnie lada moment i domek będzie w stanie do zamieszkania:) Nic tylko pozazdrościć:P

grzesiek_LA
06-10-2009, 19:35
GRZESIEK gratuluje! Troszkę spóźniony post ale zawsze! Oby Wam się jak najlepiej mieszkało w zaciszu... coraz mniej już zostało do zrobienia- pewnie lada moment i domek będzie w stanie do zamieszkania:) Nic tylko pozazdrościć:P

Piękne dzięki! A gratulacje nie spóźnione - jeszcze nie mieszkamy, chociaż część dzienna prawie już wykończona i już poczuliśmy trochę smaczek mieszkania...

bagusia
06-10-2009, 20:08
Zapomniałam dodać, że chyba jednak zdecydujemy się na zacisze. Mężowi bardziej się podoba. Na plus przemawiają
- 2 pom gospodarcze (w jednym pralnia, w drugim kotłownia),
- duża kuchnia z jadalnią,
- ładniejszy od strony zewnętrznej:P (co prawda niezbyt ważny argument)
- spiżarnia,
Co do drzwi tarasowych, jak się je powiększy to będzie super:)

Ps ja cały czas pamiętam o obiecanej kawie :lol:

grzesiek_LA
06-10-2009, 20:18
Zapomniałam dodać, że chyba jednak zdecydujemy się na zacisze. Mężowi bardziej się podoba. Na plus przemawiają
- 2 pom gospodarcze (w jednym pralnia, w drugim kotłownia),
- duża kuchnia z jadalnią,
- ładniejszy od strony zewnętrznej:P (co prawda niezbyt ważny argument)
- spiżarnia,
Co do drzwi tarasowych, jak się je powiększy to będzie super:)

Ps ja cały czas pamiętam o obiecanej kawie :lol:

A kawa czeka :) Znalazłem sponsora na stół z krzesłami - więc będzie też gdzie wypić :)

X-tra
07-10-2009, 06:01
Zapomniałam dodać, że chyba jednak zdecydujemy się na zacisze. Mężowi bardziej się podoba. Na plus przemawiają
- 2 pom gospodarcze (w jednym pralnia, w drugim kotłownia),
- duża kuchnia z jadalnią,
- ładniejszy od strony zewnętrznej:P (co prawda niezbyt ważny argument)
- spiżarnia,
Co do drzwi tarasowych, jak się je powiększy to będzie super:)
:lol:

No dobrze gadasz bagusia :D Zainspirowałaś mnie tymi drzwiami "za małymi" i teraz to ja trochę żałuję, że z tych dwóch okien nie zrobiliśmy dużego wyjścia na taras (bo będzie u nas też na tej ścianie od salonu)...no ale już po ptakach :lol: Może kiedyś się wywali :lol: Widok na zachód słońca byłby cudowny. Chociaż i tak będzie, bo okno ma 3metry i jest sporo obniżone, więc na razie niech tak zostanie. Pozdrówki :D

bagusia
07-10-2009, 21:44
No dobrze gadasz bagusia :D Zainspirowałaś mnie tymi drzwiami "za małymi" i teraz to ja trochę żałuję, że z tych dwóch okien nie zrobiliśmy dużego wyjścia na taras (bo będzie u nas też na tej ścianie od salonu)...no ale już po ptakach :lol: Może kiedyś się wywali :lol: Widok na zachód słońca byłby cudowny. Chociaż i tak będzie, bo okno ma 3metry i jest sporo obniżone, więc na razie niech tak zostanie. Pozdrówki :D

Co dwie głowy to nie jedna, dlatego zawsze muszę wyrzucić z głowy wszystkie moje pomysły i zachcianki, wysłuchać opinię innych i wybrać co najlepsze :) Kupiłam już 1projekt i właśnie jestem na etapie sprzedaży, gdyż zmieniliśy działkę i nam już nie pasuje :lol: Dlatego teraz muszę być pewna!
Wczoraj szukając jakiś fotek z budowy zacisza całkiem przypadkiem natrafiłam na kolejny ładny projekt
http://www.extradom.pl/StronaProjektu.aspx?projektID=382
chociaż uważam, że zacisze jest chyba najładniejsze :wink:

bagusia
11-10-2009, 16:01
witam
może jeszcze mi się uda :D

Agnieszka30 jakieś postępy w pracach? Czekamy na nowe fotki :)

Pancerny
12-10-2009, 18:09
Witam.
Z wielkim uśmiecham na twarzy mogę wreszcie powiedzieć ze plan na rok 2009 został wykonany. Czyli fundamenty postawione, ocieplone i zasypane piaseczkiem. (tego piasku to trochę weszło bo ponad 200 ton).
Dobrze ze nie zrobiłem na gotowo wjazdu na posesje bo po tym transporcie piasku wszystko zrujnowane hihih.

ps
teraz tylko kupić materiały i w następnym roku ruszać dalej z pracami jaki wszystko pójdzie dobrze

agnieszka30
12-10-2009, 21:13
Agnieszka30 jakieś postępy w pracach? Czekamy na nowe fotki
Fotki będą jak tylko znajdę chwilkę (mam nadzieję, że niedługo :wink: ) Planujemy wprowadzić się pod koniec października. Są płytki w wiatrołapie, korytarzu, kuchni, pralni, spiżarce, kotłowni i garażu, gładzie też w końcu zrobione. Fachwcy kończą montować kominek, malujemy ściany, w tym tygodniu będą kładzione panele i prawdopodobnie zostanie zrobiona kuchnia. Mamy też nadzieję, że w przyszłym tygodniu (o ile dopisze pogoda) położona zostanie kostka i tarasy. Niestety na drzwi wewnętrzne musimy czekać do końca października. Pozdrawiam

bagusia
12-10-2009, 22:34
Agnieszka30 jakieś postępy w pracach? Czekamy na nowe fotki
Fotki będą jak tylko znajdę chwilkę (mam nadzieję, że niedługo :wink: )

SUPER! Już się nie mogę doczekać aż zobaczę zacisze od środka. Bo wiadomo, inaczej wszystko wygląda w cegłach a zupełnie inaczej jak już są tynki i kolory na ścianach. Domek nabiera przestrzenności:)

Jeśli mogę mieć prośbę, to bardzo bym chciała zobaczyć wielkość jednej z tych mniejszych sypialni:)

agnieszka30
26-10-2009, 21:06
W końcu znalazłam chwilę. Ostatnio brakuje mi dnia :)
Różowy i zielony pokoik to pozostałe dwie sypialnie.
Zdjęcia chyba nie odzwierciedlają ich wymiarów.
Pokój od strony wejścia (u nas dziecięcy) ma ok. 3,30m x 3,90m, natomiast sąsiadujący z kotłownią (u nas komputerowy :)) ma ok. 3,30m x 3,60m.
Pozdrawiam

grzesiek_LA
27-10-2009, 23:02
Pokój od strony wejścia (u nas dziecięcy) ma ok. 3,30m x 3,90m, natomiast sąsiadujący z kotłownią (u nas komputerowy :)) ma ok. 3,30m x 3,60m.Pozdrawiam

u nas "komputerowy" i "dziecięcy" są odwrotnie :)

agnieszka30
28-10-2009, 18:05
Uważam, że całkiem rozsądnie :D
U nas okno pokoju od strony wejścia wychodzi na dom psiapsiółki naszego dziecka. Ten wybór nie był nasz. Może z czasem się odmieni.

agnieszka30
13-12-2009, 14:15
Witam
Jak Wam się mieszka "w zaciszu" :D ?

Pancerny
13-12-2009, 18:58
Witam
Jak Wam się mieszka "w zaciszu" :D ?

Oj dobre pytanie. Ale ja niestety jeszcze nieznam odpowiedzi. Moze za rok uda mi sie odpowiedzieć.
A swoja droga ta rowniez czekam na opinie innych.
Pozdrawiam wszystkich tych którzy już skończyli, tych którzy są przed końcem prac i tych którzy dopiero zaczynają czyli takich jak ja :D

grzesiek_LA
20-12-2009, 14:06
Witam
Jak Wam się mieszka "w zaciszu" :D ?

Od trzech tygodni mieszkamy już w naszym "zaciszu" :). Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Trochę wyposażenia jeszcze brakuje no i netu przede wszystkim. Ale mieszka się bardzo fajnie.

agnieszka30
20-12-2009, 15:16
My przeprowadziliśmy się 5-go grudnia. Mamy net, ale brakuje karniszy i żyrandoli :)
Mieszka się super. Faktycznie układ pomieszczeń bardzo funkcjonalny.
Cieszę się, że wybraliśmy ten projekt.

grzesiek_LA
21-12-2009, 06:54
My przeprowadziliśmy się 5-go grudnia. Mamy net, ale brakuje karniszy i żyrandoli :)
Mieszka się super. Faktycznie układ pomieszczeń bardzo funkcjonalny.
Cieszę się, że wybraliśmy ten projekt.

Czyli podobnie wprowadziliśmy się, my 30 listopada. Tylko chyba u nas braki większe w wyposarzeniu, ale jest wesoło - no i sprzątania mniej na święta bo dywanów i firanek nie ma.
Wczoraj był test domku na docieplenie. Przy -25 na zewnątrz, przy zwykłym paleniu w piecu było w domu 20.

Pancerny
15-01-2010, 18:32
Witam wszystkich.
Mam maly problem i moze ktos z Was doradzi, podzieli sie swoim doswiadczeniem.
Chodzi mianowicie ze nie wiem jakie stawiac kominy, czy takie murowane z pełnej cegly czy takie systemowe.
Jak to jest u Was, jakie kominy stawialiscie i czemu taki wybor a nie inny.

Pancerny
25-01-2010, 18:31
Mam pytanie.
Ile placiliscie za postawienie dachu, ile za m2. bo cena ktora uslyszalem od ciesli przerazila mnie i odebrala chec budowy domu

Pancerny
26-01-2010, 18:34
Widac okres zimowy to raczej nikt nie zaglada

bagusia
26-01-2010, 19:20
Ja bym Ci odpowiedziałam ale niestety nie wiem :lol: Tak przy okazji zapytam- jak idzie budowa??

Pancerny
26-01-2010, 19:36
Ja bym Ci odpowiedziałam ale niestety nie wiem :lol: Tak przy okazji zapytam- jak idzie budowa??

No na wiosne mamy ruszac ze scianami i przykryc tak wstepnie czyli odeskowaci i polozyc pape, bo fundamenty zrobilismy jasienia jeszcze. Tylko jak narazie niemamy kakretnych fachowcow, caly czas szukamy. Bo ceny sa naprawde rozne

ps
a tak wogole juz jestes zdecydowana jaki domek? c149 czy moze jakis inny?

X-tra
28-02-2010, 08:40
No i ja Ci niestety nie odpowiem. My zapłaciliśmy tylko za materiały. Dach zrobił mąż :wink: U nas wszystko idzie wolniej, bo w ramach oszczędności wszystko robimy sami, ale nie jest źle. Teraz zrobiliśmy pierwszą wylewkę i zabieramy się za ścianki działowe. Pozdrówki :D

Pancerny
28-02-2010, 18:54
Wiesz my tez tylko z bierzacych srodkow budujemy, narazie bez jakiegos kredytu. Od maja maja stawiac nam sciany a pozniej dach i to bylby koniec grubszych robot na budowie. Az sie boje tego roku czy starczy kasy, ale coz zyje nadzieja ze sie uda :D

Pancerny
02-05-2010, 10:00
Halo Halo żyje ktoś tutaj.
U nas zaczynamy prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy. We wtorek przychodzi ekipa i będzie zalewać chudziaka. a ściany maja iść w gore pod koniec maja. Juz sie nie możemy doczekać aż będzie widać pnące się mury do góry.
Pozdrawiam.

ps.
odezwijcie się co u Was słychać

Pancerny
31-05-2010, 17:56
Witam.
Pisze chyba sam do siebie bo raczej nikt nie zaglada, Ale dzis wlasnie zaczely sie pnac mury do gory. Mam tylko nadzieje ze te pogody nie przedłuża tej budowy

bagusia
01-06-2010, 22:20
Witam.
Pisze chyba sam do siebie bo raczej nikt nie zaglada, Ale dzis wlasnie zaczely sie pnac mury do gory. Mam tylko nadzieje ze te pogody nie przedłuża tej budowy
Ja zaglądam i czekam na jakieś nowe fotki z budowy- mam nadzieje, że wrkótce coś się pojawi :)

Pancerny
09-06-2010, 15:33
Ja zaglądam i czekam na jakieś nowe fotki z budowy- mam nadzieje, że wrkótce coś się pojawi :)

Bagusia wszystko staram sie na bieżąco wrzucać do fotodziennika wiec jak cos to tam zagladaj. Do konca tygodnia powinny juz sciany byc na gotowo wiec jak wszytsko dobrze pojdzie to w nastepnym tyg zalewanie stropu

Pancerny
11-06-2010, 20:56
Dzis piatek i duzy skwar na dworze. Murarze nie wytrzymuja w 30 stopniowej goraczce i w sobotę robią wolne bo nie da sie pracowac.
Sciany glowne postawione. Wszytsko jak narazie według planu. No moze poza tym ze podobno musimy zrobic jakis dodatkowy projekt na strop, bo lekko zmieniony i kierowniczka powiedziala, ze musi byc projekt.
Orginalnie jest tak ze kotlownia i garaz maja podloge i strop stopien nizej, a u nas wszystko jest zrobione na jednym poziomie i kierowniczka sie uparla i mowi ze mamy miec projekt na to. Jak sie jej nie da wytlumaczyc to 1500 nie nasze:(:(

Pancerny
04-07-2010, 17:33
Strop zalany.,Teraz czekamy na ekipe ciesli. Maja przyjsc koniec lipca poczatek sierpnia. Jak narazie chyba wszytsko wedlug planow.

Pancerny
18-08-2010, 07:14
Witam i o zdrowie pytam.
Tak głupio chwalić sie samemu dla samego siebie :P bo chyba jednak tutaj i tak nikt juz nie zaglada, bo wszyscy juz chyba wybudowali co mieli wybudowac zacisze. Ale trudno moze jakies nowe osoby sie pojawia :P.
U mnie prace poszly do przodu, a mianowicie dach skończony, tzn zrobiona wiezba, odeskowane i opapowane i tak narazie zostanie. W późniejszym czasie ma isc dachowka w kolorze kasztanowym.
Teraz skupimy się na elektryce i oknach i jak to sie uda to na ten rok koniec prac.

ps
Foto jakies nowe postaram sie wkleic jutro Wiec jak cos to zapraszam do Foto Dziennika
Pozdrawiam wszystkich budujących i nie budujących Zacisze

grzesiek_LA
22-08-2010, 22:03
Witam i o zdrowie pytam.
Tak głupio chwalić sie samemu dla samego siebie :P bo chyba jednak tutaj i tak nikt juz nie zaglada, bo wszyscy juz chyba wybudowali co mieli wybudowac zacisze. Ale trudno moze jakies nowe osoby sie pojawia :P.

Marcin.... ja tu czasem kontrolnie zaglądam :)

Pancerny
25-08-2010, 12:09
Jestesmy na etapie szukania okien, Wiemy ze chcemy w profilu zaokraglonym i kolorze 2 stronnym. Najbardziej podobaja sie okna Platinum z Krakowa ale cena robi swoje. chyba ze uda sie jakies dobre rabaty wykombinowac. Zobaczymy

X-tra
29-08-2010, 10:04
Hej :) Ja też czasem zaglądam, jak mi się uda gdzieś do neta dorwać ;) Jeszcze niestety nie mieszkamy w naszym domku, ale też udało nam się sporo zrobić. W tym roku zrobiliśmy docieplenie budynku z elewacją i elektrykę, podciągnęliśmy wodę do budynku. Oczyszczalnia przydomowa też już jest. Trawa zasiana więc koniec bałaganu na zewnątrz. Teraz jak będzie kasa kolej na tynki i hydraulikę. Chętnie wrzuciłabym jakieś fotki, bo sporo się zmieniło ale może w późniejszym terminie :) Pozdro

Pancerny
29-08-2010, 10:49
Chętnie wrzuciłabym jakieś fotki, bo sporo się zmieniło ale może w późniejszym terminie :) Pozdro

To czekamy na foto. Ja tez musze wstawic. moze dzis znajde czas wiec jak cos to wieczore beda nowe foto w Albumie wiec zapraszam

Pancerny
30-08-2010, 17:50
A wiec fotki nowe wstawione.

ps
Wiem ze nie nie zaczyna zdania od "a wiec" ale co mi tam :P:P:P:P hehhe

Zastanawiamy sie nad oknami. Podobaja sie nam okna z Krakowa na profilu Platinium. Moze pod koniec roku cos cena spadnie to moze je wezmiemy a jak nie to wezmiemy jakiegos innego producenta. Czas pokaze

Pancerny
22-10-2010, 19:13
A jednak udało się okna wstawione. Teraz czekać na elektryka a wiosna tynki

Pancerny
06-03-2011, 09:33
.Witam
konczy sie zima wiec czas zabrac sei do kolejnych prac. Mysle ze z tydzien lub dwa rusz prace z tynkami wew i ociepleniem, a dalej zobaczymy jak to sie potoczy.
Halo a jak u innych. Odezwijcei sie

slavik
06-03-2011, 11:38
Się odzywam ;) Już myślałem że temat umarł, ale na szczęście to tylko zimowy sen :D

U nas decyzja podjęta, i będziemy budować C149. Nie byliśmy w 100% przekonani, ale gdy zobaczyliśmy na żywo ten dom (dziękujemy właścicielom :)) to już nie mamy wątpliwości.
Niestety, póki co nasza działka ma 11 arów, ale myślimy, że się zmieści ;)

Pancerny
07-03-2011, 19:11
To milo nam powitac w granie c149.
My z zona tez mielismy mozliwosc zobaczenia domu na zywo prze budowa dzieki jednemu z budujacych,
Oplacalo sie jechac nawet te ponad 200 km
Budujcie bo domek fajny. U nas dzis wlasnie przyszedl styropian wiec jak dobrze pojdzie to z 2 tyg i dzialamy

slavik
11-11-2011, 19:21
Witam ponownie.
Już niedługo ruszymy z budową. Tzn skoro wiosna - w tym roku już się nie udało (urzędy nas pokonały...)

W tym roku chcę kupić część materiałów. Niestety, spis materiałów jest tak porąbany, że nie mogę się doliczyć niektórych elementów, więc zbytnio mu nie ufam ;)

U nas żadnych zmian w stosunku do podstawowego projektu nie będzie (jak narazie). Nie wydają nam się konieczne ;)


Do budujących lub już mieszkających mam ogromną prośbę! Potrzebuję informację, ile podstawowych materiałów potrzeba na tą budowę.
- bloczki fundamentowe
- bloczki z betonu komórkowego YTONG
- drewno na więźbę dachową.

Dla zainteresowanych, w miesiącach zimowych (więcej czasu) pojawi się dziennik oraz wątek "pytaniowo-odpowiedziowy":) Liczę na czynny udział :)

Pozdrawiam, Sławek :)

Pancerny
14-11-2011, 19:56
Witam
Ciesze sie ze kolejna osoba zdecydowala sie na budowe tego domu. Jesli chodzi o materialy to na chwile obecna nie jestem wstanie pomoc, poniewaz jestem poza granicami, ale w kazdej hurtowni budowlaniej ci wylicza dokladnie, Najlepiej znajdz sobie taka hurtownie ze gdyby ci cos zostalo beda wstanie to zabrac. Ja przynajmniej tak mialem ugadane

Zdanki
25-12-2011, 22:13
Witajcie :)
jesteśmy po podjęciu decyzji, że będziemy budować właśnie "zacisze".
Cieszymy się, że udało nam się znaleźć Wasze wpisy na forum. Przeczytaliśmy jednym tchem całą historię rozmów. Bardzo chętnie zasięgniemy wiedzy od wszytkich budujących, mieszkających i planujących budowę... :) Najchętniej obejrzelibyśmy dom na żywo. Mieszkamy w województwie kujawsko-pomorskim, ale chętnie ruszymy gdzieś w Polskę by tylko mieć możliwość zobaczenia.

Pancerny
26-12-2011, 18:12
Witam w gronie budujących zacisze. Chętnie bym Wam pokazał dom ale nie wiem czy to nie za duża odległość dla Was do mnie. Bo ja woj. łódzkie. I tylko do 30 grudnia jestem dostępny w kraju. Ale jeśli to nie przeszkody to zapraszam.
Ps
Dobry wybór jeśli chodzi o zacisze

Zdanki
26-12-2011, 21:12
Witam w gronie budujących zacisze. Chętnie bym Wam pokazał dom ale nie wiem czy to nie za duża odległość dla Was do mnie. Bo ja woj. łódzkie. I tylko do 30 grudnia jestem dostępny w kraju. Ale jeśli to nie przeszkody to zapraszam.
Ps
Dobry wybór jeśli chodzi o zacisze

Hmm... odległość nie taka straszna, ale termin rzeczywiście słaby :( szkoda, ale bardzo dziękujemy za zaproszenie... chociaż może się jeszcze skusimy, musimy się rodzinnie naradzić ;)
Nie jesteśmy początkujący, jeśli chodzi o budowę domu. To będzie trzeci... ale chcielibyśmy, żeby był ostatni. Pierwszy był za mały, drugi za duży... Tym razem nie chcemy popełnić błędu. Wydaje się, że nauczeni doświadczeniem... "Zacisze" ma wszytko to czego szukamy. Widzimy tylko jedem, w sumie niewielki minus - wielkość okna tarasowego... inni też o tym pisali. Reszta jak dla nas bez zastrzeżeń. Ale fajnie byłoby zobaczyć :)

grzesiek_LA
02-01-2012, 23:11
Podkarpacie czynne cały rok :)


Hmm... odległość nie taka straszna, ale termin rzeczywiście słaby :( szkoda, ale bardzo dziękujemy za zaproszenie... chociaż może się jeszcze skusimy, musimy się rodzinnie naradzić ;)
Nie jesteśmy początkujący, jeśli chodzi o budowę domu. To będzie trzeci... ale chcielibyśmy, żeby był ostatni. Pierwszy był za mały, drugi za duży... Tym razem nie chcemy popełnić błędu. Wydaje się, że nauczeni doświadczeniem... "Zacisze" ma wszytko to czego szukamy. Widzimy tylko jedem, w sumie niewielki minus - wielkość okna tarasowego... inni też o tym pisali. Reszta jak dla nas bez zastrzeżeń. Ale fajnie byłoby zobaczyć :)

slavik
03-01-2012, 09:31
Podkarpacie czynne cały rok :)

Cudnie :) Można bliższe namiary na lokalizację i kontakt? (PW oczywiście). Podkarpacie odwiedzam "służbowo" 2-3 razy w tygodniu;) Jesteśmy z lubelskiego, to chętnie kiedyś byśmy Was odwiedzili, zobaczyli co i jak. My budowę zaczynamy na wiosnę.
Pozdrawiam :)

Zdanki
03-01-2012, 18:00
Podkarpacie czynne cały rok :)

Miło to słyszeć... znaczy czytać :)
Trochę daleko od kujawsko-pomorskiego, ale co tam :) Może uda się skorzystać z zaproszenia. W jakiej miejscowości mieszkacie?
Tymczasem może wrzucilibyście kilka aktualnych fotek z wnętrz? Już chwilę mieszkacie, pewnie już się trochę urządziliście :) Ten projekt stwarza fajne możliwości, przynajmniej tak się wydaje :)

Zdanki
03-01-2012, 18:01
Cudnie :) Można bliższe namiary na lokalizację i kontakt? (PW oczywiście). Podkarpacie odwiedzam "służbowo" 2-3 razy w tygodniu;) Jesteśmy z lubelskiego, to chętnie kiedyś byśmy Was odwiedzili, zobaczyli co i jak. My budowę zaczynamy na wiosnę.
Pozdrawiam :)

Wiosną...:) Czyli ruszamy razem :) Bedziemy mogli na bierzaco wymieniać się doswiadczeniami i fotkami :) Fajnie...

slavik
03-01-2012, 18:33
Wiosną...:) Czyli ruszamy razem :) Bedziemy mogli na bierzaco wymieniać się doswiadczeniami i fotkami :) Fajnie...Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem :)
Teraz będę miał więcej czasu (chyba) to postaram się założyć dziennik budowy na Forum ;)
Pozdrawiam :)

Pancerny
03-01-2012, 18:53
Prosze prosze jak sie nasze forum ruszylo. Jesli ktos ma blizej do lodzkiego to tez mogzna zobaczyc. Najblizszy termin to 4 luty bo akurat jestem na weekend w kraju.

ps
Teraz bedziemy sie przekomarzać gdzie macie macie podjechać obejrzeć dom :P
Najlepiej do kazdego domu bo kazdy ma inaczej w srodku zapewne

grzesiek_LA
03-01-2012, 21:46
Miło to słyszeć... znaczy czytać :)
Tymczasem może wrzucilibyście kilka aktualnych fotek z wnętrz? Już chwilę mieszkacie, pewnie już się trochę urządziliście :) Ten projekt stwarza fajne możliwości, przynajmniej tak się wydaje :)

Minęła niestety główna euforia budowania i zdjęć chałupie już nie robię :)

grzesiek_LA
03-01-2012, 21:53
A tempo budowania tak mi siadło, że dopiero dzisiaj, po dwóch latach mieszkania, zamontowałem wc i umywalkę w małej łazience...

Zdanki
04-01-2012, 06:57
Prosze prosze jak sie nasze forum ruszylo. Jesli ktos ma blizej do lodzkiego to tez mogzna zobaczyc. Najblizszy termin to 4 luty bo akurat jestem na weekend w kraju.

ps
Teraz bedziemy sie przekomarzać gdzie macie macie podjechać obejrzeć dom :P
Najlepiej do kazdego domu bo kazdy ma inaczej w srodku zapewne

Super, że forum się uaktywniło :)
Nam faktycznie jest dużo bliżej do łódzkiego, więc pewnie skorzystamy w lutym :) Chociaż rzeczywiście fajnie byłoby zobaczyć wszystkie możliwe :)

Zdanki
04-01-2012, 07:02
A tempo budowania tak mi siadło, że dopiero dzisiaj, po dwóch latach mieszkania, zamontowałem wc i umywalkę w małej łazience...

Wiemy coś o tym, że wykończeniówka - wykańcza, szczególnie finansowo. Kasa się kończy, a chciałoby się mieć jak najlepszy efekt...
Nie jesteś w tym osamotniony. Przy poprzednim budowaniu też tak mieliśmy, mieszkaliśmy nawet jakiś czas bez podłogi, tylko beton... Znamy wiszące gołe żarówki, czy brak umywaliki... Pewnie większość budujących z tym się boryka ;)
Ale gdybyś jednak miał chęć i czas na jakieś fotki, to byłoby super :)

grzesiek_LA
04-01-2012, 08:11
Wiemy coś o tym, że wykończeniówka - wykańcza, szczególnie finansowo. Kasa się kończy, a chciałoby się mieć jak najlepszy efekt...
Nie jesteś w tym osamotniony. Przy poprzednim budowaniu też tak mieliśmy, mieszkaliśmy nawet jakiś czas bez podłogi, tylko beton... Znamy wiszące gołe żarówki, czy brak umywaliki... Pewnie większość budujących z tym się boryka ;)
Ale gdybyś jednak miał chęć i czas na jakieś fotki, to byłoby super :)
Najgorsze, że przestaje to przeszkadzać - mam jeszcze dwie gołe żarówki i w ogóle tego nie widzę, czasem tylko ktoś życzliwy z rodziny przypomni... :)

Zdanki
04-01-2012, 11:54
Najgorsze, że przestaje to przeszkadzać - mam jeszcze dwie gołe żarówki i w ogóle tego nie widzę, czasem tylko ktoś życzliwy z rodziny przypomni... :)

Czyżby ten ktoś życzliwy to żona? ;)
Żony mają to do siebie, wiem coś o tym... sama nia jestem :D
Pewnie jak tylko przyjdzie wiosna to znowu pojawią się nowe chęci :)

Pancerny
04-01-2012, 15:13
A tempo budowania tak mi siadło .......

U kolegi brak widać motywacji. U nas jak narazie motywacja pełną parą tylko środki finansowe hamują :)
Tak myślimy ze gdzieś z 2 miesiące jak pogoda pozwoli to kładziemy dachówkę, a później gładzie na te nasze chore tynki

Zdanki
04-01-2012, 18:44
dlaczego tynki są "chore"? :)

My właśnie dziś kupiliśmy działkę :) Jutro zamówimy projekt i zaraz ruszamy z załatwianiem formalności. Na wiosnę mam nadzieję z budową :)

Pancerny
04-01-2012, 19:56
dlaczego tynki są "chore"? :)

My właśnie dziś kupiliśmy działkę :) Jutro zamówimy projekt i zaraz ruszamy z załatwianiem formalności. Na wiosnę mam nadzieję z budową :)

Chore z tego powodu że pseudo fachowcy byli pozostawieni bez kontroli i źle wykonali. Teraz musimy wszystko gladziami wypiescic

Pancerny
04-01-2012, 20:06
Jaka dużą działkę kupiliście jeśli można wiedzieć

grzesiek_LA
04-01-2012, 22:25
U kolegi brak widać motywacji. U nas jak narazie motywacja pełną parą tylko środki finansowe hamują :)

Marcin - u mnie niestety jest ten sam finansowy hamulec motywacji

Zdanki
05-01-2012, 06:44
Jaka dużą działkę kupiliście jeśli można wiedzieć


Pewnie, że można :) 1466m, jak dla nas ani za mała ani za duża... chociaż szerokość jest idealnie pod ten dom, ani metra więcej :)
Także ogród przed i za domem.

bejek81
08-01-2012, 20:43
dom w zaciszu fajna sprawa:):)

Zdanki
10-01-2012, 11:59
dom w zaciszu fajna sprawa:):)

:)
budujesz, zamierzasz budować? czy tak tylko, luźna uwaga? :)

bejek81
12-01-2012, 22:14
witam!buduje,sledze to forum juz dlugo z tego co pamietam to od czasu jak pancerny zaczynal budowe?my wtedy z zona bylismy na etepie kupna planu,dzialki itp....zastanawialismy sie nad tym projektem i chcielismy zasiegnac opinii innych?kupilismy dzialke 0,10 ha i balismy sie ze ten dom sie nie zmiesci ale sie udalo jest tak w sam raz chociaz ja widzialbym ten dom na wiekszej dzialeczce.w tej chwili jest w stanie surowym zamknietym.my zmienilismy tylko drzwi balkonowe od strony salonu sa powiekszone o 70 cm.jak naucze sie wstawiac zdjecia to postaram sie cos wrzucic!:goodnight:

Pancerny
13-01-2012, 17:01
Czesc Wam
bejek81 czekamy na foto. Sciagnij sobie program picasa i przez niego fajnie sie wrzuca tylko musisz wczesniej sobie pewnie zalozyc konto email na google

http://picasa.google.pl/

bejek81
29-01-2012, 22:00
witam!mam maly problem ze wrzuceniem zdjec na forum mam sciagnieta picase,konto gogle tez mam,zdjecia z picasy mam juz w albumie ale nie moge je wstawic na forum?

Pancerny
30-01-2012, 10:02
Wejdz w na forum w ustawienia, później w edytuj sygnaturke i tam wstawi swojego linka z picassa i zawsze będziesz miał w podpisie linka

bejek81
30-01-2012, 18:20
czesc!mam nadzieje ze mi sie udalo

Pancerny
30-01-2012, 18:57
No ładnie pogratulować. Tylko widze ze dach masz zrobiony tak na równo w około domu. Chodzi mi o wykończenie tutaj kolo rynien. Nie wiem jak to nazwać.

Pancerny
30-01-2012, 19:32
Tak sie przygladam fotką i chyba nie macie kominka, bo w tym miejscu gdzie jest komin macie jakas zabudowe z plyt G-K. No ale sa 2 kominy wiec nie wiem

bejek81
31-01-2012, 10:59
czesc wam!tak,dach jest zrobiony caly na rowno ale to moj blad poniewaz powinienem tzw.trempel podniesc chociaz na dwa pustaki wtedy strych bylby wyzszy i dach wyszedlby z okien.dlatego tak to teraz wyglada poniewaz ramy leza bezposrednio na stropie,ale mozna to jeszcze troche poprawic przy montazu blachy!a co do kominka to myslelismy z zona o elektrycznym nawet elektryk zostawil mi tam kable,ale po malym namysle zdecydowalismy sie na bio-kominek nawet jest juz kupiony.

bejek81
16-02-2012, 19:40
jakas cisza na forum?

Pancerny
18-02-2012, 18:44
jakas cisza na forum?

No ogolnie slabe zinteresowanie forum. To i tak kilka osbo na chwile sie pojawilo, bo jakis czas to chyba tylko ja tu zagladalem i pisalem hehe

slavik
18-02-2012, 20:41
Narazie nie mam co pisać. Nadal czekam na ruchy architekta. Już zaczyna mnie to denerwować. Projekt zaniosłem do adaptacji w czerwcu, a dopiero w poniedziałek ma wysłać do ZUDu...
Mam nadzieję, że wszystkie pozwolenia na budowę będę miał do wiosny. Majster zaliczkowany, nie może być opóźnień...

Trzymajcie kciuki ;)

Pancerny
19-02-2012, 08:22
Projekt zaniosłem do adaptacji w czerwcu, a dopiero w poniedziałek ma wysłać do ZUDu...
Mam nadzieję, że wszystkie pozwolenia na budowę będę miał do wiosny.

Trzymajcie kciuki ;)

To co ty masz za architekta. Przecież to jest ponad pół roku. Masakra

bejek81
19-02-2012, 11:44
witam!a kolega to wprowadzal jakies przerobki domku u tego architekta?

slavik
19-02-2012, 19:53
To co ty masz za architekta. Przecież to jest ponad pół roku. Masakra
Niestety, ale bardzo znany i polecany. Nabrał roboty i tak wychodzi. Wcześniej go nie poganiałem, bo nie spieszyło mi się, a teraz sam tego żałuję...



witam!a kolega to wprowadzal jakies przerobki domku u tego architekta?Nie, przeróbek nie było wcale.

bejek81
21-02-2012, 20:00
no to faktycznie dlugo zwleka,ale ty masz troche czasu na zalatwienie wszystkich papierkow.a fachowcow juz masz wszystkich?

Pancerny
15-03-2012, 18:38
Pogoda sie zaczela i fachowcy sie odezwali. Poniedzialek montaz dachowki rozpoczynamy. Mysle ze moze do swiat uda sie panom zrobic, ale to tylko moje mysli bo dach duzy (prawie 360 m2) wiec tez sporo pracy. Jak bedzie cos widac to w swieta jakies fotki wstawie nowe

slavik
19-03-2012, 16:55
Witam.
Postanowiłem utworzyć dziennik, póki mam czas. Linki w podpisie.
Zapraszam do dodania subskrypcji :) Liczę na komentarze, bo będę potrzebował Waszej pomocy - oczywiście jak już coś się ruszy ;)

Pancerny
19-03-2012, 18:27
U nas dziś właśnie zaczęli nabijać laty i kontr łaty. Wiec tylko czekać na efekt końcowy pozostaje.

slavik
27-03-2012, 18:42
Witam ponownie :)

Sezon już w pełni, a ja nadal daleko od pierwszego wbicia łopaty... :/

Ale nie spoczywam na laurach, cały czas praca wre! Kilka dorodnych sosen sobie leży i czeka na pocięcie :D Kilka tysięcy zostanie w kieszeni - własny las :D

Potrzebuję Waszej pomocy, żeby na darmo nie produkować za krótkich krokwi i innych elementów ;)
Jak jest ze spisem materiałów na dach? Dużo jest błędów? Wiem, że słup S1 ma 1760mm, a nie 760mm ;) Jak z innymi wymiarami? Czy jak zamawialiście materiał na więźbę to wg tego spisu i czy wszystko się zgadzało? Ile, jakich łat zamówić (ich nie ma w spisie)? Domek będzie kryty dachówką :)

Pozdrawiam :)

Pancerny
27-03-2012, 19:34
Jesli o spis materialow na dach to jest tylko blad z tym slupem S1. Reszta sie zgadza. Ale najlepiej wszytsko konsultowac z cieslami bo kazdy ciesla woli sobie sam rozpiske zrobic ile czego potrzebuje.
A co do łat to ja wlasnie jestem na etapie krycia dachu dachowka i mialem kupione 500m kontrłat 4/2,5(wymiar) i 1000m łat 4/6(wymiar), ale cos zle mi policzyli bo musialem domowic jeszcze 300 m łat. Tylko ze u mnie jest dach wiekszy niz w projekcie bo ja mam wydłużony dom o garaz.

slavik
27-03-2012, 20:38
O, i to już mi bardzo dużo daje! Będę wycinał z niewielkim zapasem, żeby było z czego uciąć (lepsze to niż sztukowanie :D) Tak jak radzisz, skonsultuję jeszcze to z cieślami, może mają jakąś inną wizję - kto wie ;)
Dzięki, Pancerny :hug:

Pancerny
27-03-2012, 20:50
Ja bralem drewno gotowe z tartaku na wiezbe. Dalem im cala rozpiske i mowilem ze tam z tym slupem S1 jest blad ze trzeba zrobic 1760 to i tak zapomnieli i zrobili na 760, ale bez problemu na drugi dzien juz przywiezli nowe takie jak powinno byc. I wlasnie ciesla mi powiedzial ze powinienem mu dac projekt on by sobie sam wszytsko rozpisal i by bylo git. Ale niestety ciesli zmienialem w biegu bo pierwsi okazali sie grzebkami i pijakami i zanim zaczeli to zrezygnowalem zawczasu i musialem szybko kogos innego znalesc i dzięki bogu sie udalo i bez problemow z drugim poszla robota szybko i sprawnie. I ten drugi wlasnie mi tak powiedzial ze powinno sie dawac ciesli aby sam przejrzal i ewentualnie zrobil po swojemu rozpiske ile czego

Pancerny
06-04-2012, 06:57
Witam
U nas właśnie wczoraj zakończyła się praca z dachówka. Wszystko poszło sprawnie, ekipa super. Troszkę ich przystopowala pogoda w tamtym tyg ale chłopaki dali radę. Na święta mozemy spać spokojnie hihi. Po świętach czas na gładzie.

slavik
06-04-2012, 14:55
Pancerny, możesz podać koszty pokrycia dachowego? Wiem, że u Ciebie trochę więcej dachu, ale chciałbym orientacyjnie znać koszty pokrycia dachówką - narazie wycen nie robię. Może być PW ;)

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Pancerny
06-04-2012, 19:55
Pancerny, możesz podać koszty pokrycia dachowego? Wiem, że u Ciebie trochę więcej dachu, ale chciałbym orientacyjnie znać koszty pokrycia dachówką - narazie wycen nie robię. Może być PW ;)

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

Witam
Jeśli chodzi o dachówke(cementowa Braas Celtycka Lumino) i akcesoria (w akcesoriach liczone byly tez rynny PCV) to 22 tys zł, łaty i kontrłaty 4200 zł, a robocizna 37 zl za m2 i w tej cenie byly wszystkie obrobki komina, okien, montaz rynien. Caly dach od wieźby po dachowke wyszlo nas gdzies cos lekko ponad 65 tys zl na gotowo, tylko jeszcze nie mamy podbitki.

slavik
07-04-2012, 18:44
Robocizna 37zł/m2 ?! W mojej okolicy wołają 65-70zł, mi udało się znaleźć ekipę za 55zł/m2, więc uznałem, że to super cena :o Chyba czas wznowić negocjacje...

Pancerny
07-04-2012, 20:26
Robocizna 37zł/m2 ?! W mojej okolicy wołają 65-70zł, mi udało się znaleźć ekipę za 55zł/m2, więc uznałem, że to super cena :o Chyba czas wznowić negocjacje...

Za samo położenie dachówki taka cena u Was, czy to jest cena razem z położeniem również wiezby

slavik
07-04-2012, 20:57
Za samo położenie dachówki taka cena u Was, czy to jest cena razem z położeniem również wiezby

Cena za kompletny dach, razem z postawieniem więźby.

Rozumiem, że 37zł/m to cena samego ułożenia łat, kontrłat, dachówki, rynien i obróbki? Bo wcześniej zrozumiałem, że to cena całości, razem z więźbą ;)

Pancerny
08-04-2012, 09:54
Tak to cena bez więźby. Więźbe robiliśmy ponad półtorej roku temu i płaciliśmy robocizny 9 tys zł. W tym była więźby, pełne dyskutowanie i położenie papy. Nasz dach to prawie 360 m2

slavik
08-04-2012, 19:00
Czyli oferta 55zł/m jest dobrą ofertą, ufff ;) Umówiłem się z chłopakami na wrzesień, żeby mieć bufor jakiś, w razie poślizgu z murowaniem i stropem ;)

bejek81
12-04-2012, 20:33
witam!widac u panow robota wre cieszy mnie to!u mnie chwilowy przestoj zgadzam sie z pancernym jesli chodzi o spis materialow na dach ja dalem plan ciesli ale nie bylo zadnych zmian jak dasz maly zapas to bedzie ok!

bejek81
18-11-2012, 22:17
witam was jestem na forum od pol roku,ale widze,ze nie tylko ja mialem taka przerwe?co tam u was,jak prace?:confused::confused::confused::confused:

slavik
19-11-2012, 07:43
My gonimy do przodu, na ile pogoda pozwala. Dorwaliśmy $$ więc strop już ocieplony, murłaty i krokwie narożne już stoją, teraz czekam na resztę drewna na dach. W tym roku jeszcze nakryjemy :wiggle:

Pancerny
19-11-2012, 17:30
Witam.
Fajne slyszec ze ktos jeszcze buduje taki domek, my jestesmy na etapie wykonczen, ta mala lazienke juz mamy wykonczona, zaczelismy robic ta duza, ale majster musial przerwac bo mial termin umowiony juz gdzies indziej i nas chwilowo zostalil. Poprostu wskoczyl do nas jak mial taka mala luke miedzy pracami. Fachowiec pierwsza klasa. Normalnie 1 liga to malo powiedziane. Jak bede w domu to postaram sie jakies nowe foto wstawic.
Wstepne plany sa takie ze swieta bozego narodzenia chcemy juz na nowym domu.
Oby sie udalo

slavik
19-11-2012, 18:25
Wstepne plany sa takie ze swieta bozego narodzenia chcemy juz na nowym domu.
Oby sie udaloNo to trzymamy kciuki!

Pancerny
19-11-2012, 18:27
No to trzymamy kciuki!
Zapomnialem dopisac ze swieta ale w 2013 roku :P

Zdanki
08-12-2012, 20:59
Witajcie :)
My też dawno nie pisaliśmy, a to dlatego że nasza budowa odbywała się w wyjątkowo szybkim czasie. Wytyczenie domu było dokładnie 19 kwietnia tego roku, a od 13 października już mieszkamy. Oczywiście nie wykończyliśmy domu pod klucz, ale jest całkiem dobrze :) Jesteśmy zachwyceni, dom jest bardzo przytulny i po naszych zmianach bardzo praktyczny. To jest nasz 3 dom. Pierwszy był za mały, drugi stanowczo za duży, ten jest idealny :)

Pancerny
09-12-2012, 10:20
Witajcie :)
My też dawno nie pisaliśmy, a to dlatego że nasza budowa odbywała się w wyjątkowo szybkim czasie. Wytyczenie domu było dokładnie 19 kwietnia tego roku, a od 13 października już mieszkamy. Oczywiście nie wykończyliśmy domu pod klucz, ale jest całkiem dobrze :) Jesteśmy zachwyceni, dom jest bardzo przytulny i po naszych zmianach bardzo praktyczny. To jest nasz 3 dom. Pierwszy był za mały, drugi stanowczo za duży, ten jest idealny :)

Tylko pogratulowac.\
Niema to jak zywa gotowka i gdy praca idzie za praca plynnie. Ino pozazdroscic. My planujemu swieta Bozego Narodzenia 2013 na nowym domu.
Jak mozecie pochwalcie sie jakimis fotkami, chetnie zobaczymy

Zdanki
09-12-2012, 20:53
Jak tylko odkryję jak to się robi, to w wolnej chwili umieszczę zdjęcia :)

Pancerny
10-12-2012, 16:55
Jak tylko odkryję jak to się robi, to w wolnej chwili umieszczę zdjęcia :)

Mozesz to zrobic za pomoca https://picasaweb.google.com ja tak mam zrobione, zreszta nie tylko ja na forum. wrzucisz za pomoca tego programu pozniej tylko podasz linka i mozesz sie pochwalic fotkami :P

miszko
28-02-2013, 08:45
Ktoś z Państwa wybudował lub buduje ten dom w woj. Kujawsko-Pomorskim lub tak do 200km od Torunia? Projekt wydaje się dość spójny, ułożenie pokoi też, kuchnia to nie klitka 9-10m2 ;) Po długim czasie i przejrzeniu masy projektów ten wydaje się spełniać nasze założenia. Działkę posiadamy, a projekt w tym roku chcemy nabyć. Stąd dobry czas, aby obejrzeć wybudowany budynek jeszcze przed kupieniem papierów ;)

Pancerny
28-02-2013, 09:24
Wielun jak interesuje woj.łódzkie.. Jest jeden kolega z Gniewkowa ale on tu mało się odzywa


Ktoś z Państwa wybudował lub buduje ten dom w woj. Kujawsko-Pomorskim lub tak do 200km od Torunia? Projekt wydaje się dość spójny, ułożenie pokoi też, kuchnia to nie klitka 9-10m2 ;) Po długim czasie i przejrzeniu masy projektów ten wydaje się spełniać nasze założenia. Działkę posiadamy, a projekt w tym roku chcemy nabyć. Stąd dobry czas, aby obejrzeć wybudowany budynek jeszcze przed kupieniem papierów ;)

Zdanki
24-03-2013, 13:57
Ktoś z Państwa wybudował lub buduje ten dom w woj. Kujawsko-Pomorskim lub tak do 200km od Torunia? Projekt wydaje się dość spójny, ułożenie pokoi też, kuchnia to nie klitka 9-10m2 ;) Po długim czasie i przejrzeniu masy projektów ten wydaje się spełniać nasze założenia. Działkę posiadamy, a projekt w tym roku chcemy nabyć. Stąd dobry czas, aby obejrzeć wybudowany budynek jeszcze przed kupieniem papierów ;)

Witaj :)

My mamy Zacisze w Gniewkowie, czyli 30 km od Torunia :) Mieszkamy jakieś pół roku.