PDA

Zobacz pełną wersję : Złote Myśli forumowiczów



Strony : [1] 2 3 4 5 6

Geno
31-03-2008, 09:53
Cóż trzeba zostawić potomnym trochę arcyciekawych kwiatków a że co tydzień zbiera się kilka to będę tu wrzucać. Na zachętę pierwszy:


wg mnie i tego co mówią o silikatach znajomi którzy budowali z nich (wilgoć, gdzieniegdzie pęknięcia), muszę stwierdzić, że nie ma to jak ceramika.

retrofood
31-03-2008, 09:57
Kurde, ucinam i ucinam, a to ciągle za krótkie!!!

Barbossa
31-03-2008, 10:53
Wybudowałem dom z porothermu 44. Jestem zadowolony. Zima ciepły latem chłodny.Nieporównywalna "atmosfera" w tym domu wstosunku do domów termosów opakowanych w styropian. To sie dopiero odczuwa jak sie mieszka.


budując z thermomuru i podobnie, trzeba zainwestować w klimatyzację, żeby pleśnią i grzybem nie zarosnąć. Zwykła wentylacja nie wystarczy


Ceramika poryzowata ma zdolności akumulacji ciepła, więc dobrze trzyma
po czym:

po kilku godzinach grzania zrobiło się 23 stopnie



Takiej ilości powietrza/ b.dobry izolator/ pomiedzy tynkie zewn. a wen. nie ma żaden inny mateiał (PTH - moje) .A glina/ najlepiej szamotka/ jest materiałem najlepiej akumulującym ciepło.

to z jednego, ulubionego tematu

Geno
31-03-2008, 11:09
"Co w przypadku ściany 3W z klinkierem na zewnątrza? "
Byłem ostatnio w belgii i ogładałem domy ze ścianami 3w z klinkierem.
Zauważyłem, ze co jakiś odstęp jest pozistawiona szpara pomiedzy cegłami klinkieru.jest to po prostu wentylacja.|Tak więc warstwa klinkieru nie jest dla ocieplenia a jako bardzo trwały tynk.

daggulka
31-03-2008, 11:15
"ktoś" napisał (sorki-nie naumiałam się wklajkać cytatów :oops: ):
Wczoraj oglądałem szary BK był z niego postawiony garaż. Właściciel mówił mi ,że zaoszczędził kilka złotych , a teraz widzi jaki jest kruchy w porównaniu do białego


jak dla mnie -rewelka :lol:

Heath
31-03-2008, 11:34
Termo Organika i jej inżynierowie wymłsilili kropkowny styropian,
ponadto dodali coś do niego tak, że klej lepiej przylega do ścian.

Geno
31-03-2008, 11:57
ceramika zresztą jest "zdrowsza".

31-03-2008, 12:01
do tych, co wybudowali i przeżyli
jak się mają Wasze marzenia?
a jak rzeczywistość???
czy coś byście zmienili?

acha... i jak tam Wasze nerwy? wyeksploatowane?




ale numer!!!!

NIKT NIE PRZEŻYŁ!!!!! ...
Ja przeżyłam.Ale budowaliśmy tylko 2 lata. Więcej bym nie przeżyła, bo zaczęła mi się choroba wrzodowa żołądka. Ale jakoś sie cofnęła po przeprowadzce. Ogólnie jest tak: jak żeśmy coś przemyśleli dokładnie to nie chcemy nic zmieniać , a jak nie, to teraz "wyłazi". Np. rozkład łazienki. Jest duża (ok.20 m2), no i teraz trzeba latać na golasa - od prysznica po ręcznik albo jakiś szampon. Nad kuchnią myśleliśmy długo i jest bardzo wygodna. No ale w końcu w kuchni nie lata sie na golasa...

sharoon
31-03-2008, 23:48
Popłakałam się ze śmiechu. Dziękuję, proszę o więcej i obiecuję, że sama też cos wkleję.
Pozdrawiam.

wojtek50
31-03-2008, 23:55
Lepiej grube pocieniasić niż cienkie pogrubasić

Adamol
01-04-2008, 00:06
a ja nie mam doświadczenia z porotermem ale mi świta, że można go nie ocieplać. BK naogół jednak się ociepla. Jeżeli tak jest, to zmieniają się wymiary domu.....
jeżeli mam racje, to trzeba nanieść to w projekcie. Ja pogrubiałam ocieplenie i architektka to zaznaczała...

Jeszcze ciepłe... :)

kosmo77
01-04-2008, 09:55
Lepiej grube pocieniasić niż cienkie pogrubasić

Prawidłowo powinno być 'Łatwiej kijek pocienkować niż go potem pogrubasić'

Geno
03-04-2008, 12:33
Zapytalem majstra, ktory ma budowac moj domek, czy bedziemy kladli izolacje pozioma (pape) bezposrednio na fundament, a potem na tym murowali sciane fundamentowa z betonowych bloczkow. Odpowiedzial mi, ze nia ma to sensu, poniewaz papa polozona ponizej poziomu gruntu (zakladamy, ze fundament bedzie troszke ponizej poziomu gruntu) pod wplywem wody ulegnie szybkiemu rozkladowi.

jacekp71
03-04-2008, 15:32
Zapytalem majstra, ktory ma budowac moj domek, czy bedziemy kladli izolacje pozioma (pape) bezposrednio na fundament, a potem na tym murowali sciane fundamentowa z betonowych bloczkow. Odpowiedzial mi, ze nia ma to sensu, poniewaz papa polozona ponizej poziomu gruntu (zakladamy, ze fundament bedzie troszke ponizej poziomu gruntu) pod wplywem wody ulegnie szybkiemu rozkladowi.

wlasciwie to samo mozna powiedziec i o tym majstrze ;-) tez by sie rozlozył ;-)

Barbossa
15-04-2008, 13:54
czas uzupełnić
do kolekcji

Dom paro-przepuszczalny tworzy naturalny mikroklimat który ma korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie domowników



ceramika i tynk gipsowy od środka są zdrowsze dla mieszkańców niż mury oklejone styropianem


pływający 1000 lat po wodzie styropian zmienia swoje właściwości po naklejeniu go na mury

retrofood
15-04-2008, 15:10
czy taką blachę kupię niewiem, w paskach i jeden pasek na dachu a drugi na desce czolowej się przybiją czy wygina blachę i jako jeden kawałek przybija ?

może ktoś przybliżyć temat?

qasi79
15-04-2008, 15:14
dzieki ,że przytoczyłeś mój text, czuję się dowartościowany i sławny :)
już niedługoi strach będzie się o cos zapytać ... ale spox

Barbossa
15-04-2008, 15:17
dzieki ,że przytoczyłeś mój text, czuję się dowartościowany i sławny :)
już niedługoi strach będzie się o cos zapytać ... ale spox
to już zlotą myslą nie jest

coulignon
15-04-2008, 19:55
ktoś ma w podpisie taką sentencję:

"Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany"

Adamol
15-04-2008, 20:38
ktoś ma w podpisie taką sentencję:

"Budowa domu jest trudniejsza niż przybiciue galaretki do ściany"
TO jest naprawdę złota myśl!!!

Aedifico
16-04-2008, 09:07
Mój KB też powiedział, żeby zbroić*, mimo dobrego ubicia piachu. Koszt siatki wyszedł ok. 200zł, więc nie zastanawialiśmy się.

* chudy beton



I jest mocniejsza niz II, ale nie to najwazniejsze. Dwojka to popioly, murarz bedzie klal na czym swiat stoi, bo musi ciagle mieszac w kalfasie zaprawe, zeby popioly nie opadaly na dno.

d5620s
16-04-2008, 18:07
Gdyż lepiej się mile rozczarować niż negatywnie zaskoczyć.

Moj domek mi sie podoba-czy to znaczy, ze jestem mile rozczarowana?:)

retrofood
16-04-2008, 19:57
Dowiedzieliśmy się, że taryfę normalną można podłączyć w chwili, gdy dom jest już na tak zaawansowanym etapie, że masz gdzie skrzynkę schować, a więc gdy mury stoją.

jea
16-04-2008, 20:01
ktoś ma w podpisie taką sentencję:

"Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany"

nie dość, że mądra (sentencja) to bardzo ładna (ktoś) :lol:

Barbossa
17-04-2008, 16:34
Podobno są już na rynku takie rozwiązania, które wyeliminują ewentualnie przeciekający taras

izabela.16
18-04-2008, 07:15
uff szukałam i szukałam ale mojej złotej mysli na szczescie nie znalazlam....

a swoja droga... ktos opisie mial cos o przycinaniu na miare i o wpychaniu na "chama":) czy jakos tak....i to bylo dosc pouczajace,
ah ta teoria i praktyka....

sSiwy12
18-04-2008, 09:32
dreny były ale nikt się tym nie przejmował, wykopali fundamenty, dreny przebili i koniec tematu
teraz sąsiad się będzie budował, on teraz przebije dreny przede mną
nikt nic nie mówił o pisaniu do melioracji, o jakiś dokumentach czy też przesuwaniu domu bo dreny idą
może połowa z was mnie zniszczy psyhicznie ale mnie to nie interesowało, że mi jakieś dreny przez działkę idą bo niemiałem czasu się tym przejmować, trzeba było robić i się robiło
no ale jak chcesz mieć wszystko OK i być wporządku ze wszystkimi to chodź, łatw i płać
jak ja bym się miał wszystkim przejmować, że okna za duże, że ściany inaczej niż w projekcie, że garaż powiększony to bym, się do usranej śmierci nie wybodował bo by mnie urzędy wykończyły
ale życzę powodzenia, nie jestem przeciw tylko mam inne podejście


W zasadzie co akapit, to "złota myśl"

Barbossa
18-04-2008, 09:35
w kwestii formalnej:
żeby ktoś nie pomyślał, że to jest nie fair

odbieram ten temat jako li tylko ZM, a nie piętnowanie naiwnych bądź głupich tekstów

proponuję każdemu tak to odbierać, a jak znajdzie swoje, to niech się zastanowi, a nie napina

kakaowy
18-04-2008, 09:49
A słyszał ktoś z Was o szlifowaniu płytek... podłogowych? :o

Tzw fazowanie płytek jest dość trudne i raczej lepiej zlecić to firmie specjalistycznej - tak czy owak to dość spora kwota. Wykończenia fazowane sprawdzają się lepiej w gresie niż w terakocie - bo są bardziej kruche i narażone na wyszczerbienia.

Aedifico
18-04-2008, 20:49
Jak dla mnie odpowiedź jest prosta:
Wełna jest lepsza, ale droższa.


Dom ocieplany styropianem to tak jak siding - dom obłożony plastikiem...

... chce zminimalizować ryzyko na grzyba w pokojach to wybierze wełnę.


Ja osobiście wybrałam wełnę,


Natomiast jak wełna będzie się sprawdzała w użytkowaniu to tego jeszcze nie wiem.

hes
18-04-2008, 21:12
Kto założył ten temat ? Geno ?
Fajna zabawa, bo ktoś coś napisał ?
Czy to forum dla nieomylnych geniuszy ?
Głupia zabawa, kolejny temat psujący
to forum. Do wywalenia.

Aedifico
18-04-2008, 21:18
Kto założył ten temat ? Geno ?
Fajna zabawa, bo ktoś coś napisał ?
Czy to forum dla nieomylnych geniuszy ?
Głupia zabawa, kolejny temat psujący
to forum. Do wywalenia.


w kwestii formalnej:
żeby ktoś nie pomyślał, że to jest nie fair

odbieram ten temat jako li tylko ZM, a nie piętnowanie naiwnych bądź głupich tekstów

proponuję każdemu tak to odbierać, a jak znajdzie swoje, to niech się zastanowi, a nie napina

retrofood
18-04-2008, 21:33
Amen.

bobiczek
18-04-2008, 21:47
OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

uwielbiam ten opis forumowicza kiedy się pojawia :)

retrofood
18-04-2008, 22:30
OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

uwielbiam ten opis forumowicza kiedy się pojawia :)

jeszcze trochę :D ...

Barbossa
18-04-2008, 22:41
ku... miałem rację, że ktoś się napnie, ale że palacz :o
hes kocham Ciebiie, masz napięcie przed... :roll:
retro grzej po bandzie, bo zbieranie opr za śmieszne hasełko pod nickiem się mi znudziło (i to już dawno)


od tej pory sorry za błędy, coś mnie dopadło

el-ka
18-04-2008, 22:48
A słyszał ktoś z Was o szlifowaniu płytek... podłogowych? :o

Tzw fazowanie płytek jest dość trudne i raczej lepiej zlecić to firmie specjalistycznej - tak czy owak to dość spora kwota. Wykończenia fazowane sprawdzają się lepiej w gresie niż w terakocie - bo są bardziej kruche i narażone na wyszczerbienia.
Oj faktycznie, jakoś mi się nie bardzo udało wysłowić. :oops:
Ale jednak trochę wyrwane to z kontekstu, co jeszcze pogorszyło sprawę, bo dotyczyło nie podłogowych, tylko na ścianę - docinanych i szlifowanych po kątem 45 st. - i że gres lepiej to znosi, bo twardszy - a wyszło tak jakoś - odwrotnie. :oops: :lol:

retrofood
18-04-2008, 23:01
Lapsusy językowe wszystkim się zdarzają, mnie też. Ale żeby zaraz się obrażać przy zacytowaniu? :o :o :o Ludzie, taż nie jesteśmy pomniki historii!!! Trochę więcej pokory i samokrytycyzmu. Jesteśmy tylko ludźmi i nic co ludzkie nie jest nam obce.

PS. Ciekawe, kto nie zaśmiewał się z "humoru z zeszytów szkolnych" :wink:

Barbossa
18-04-2008, 23:04
oczywiście mnie pomijasz, z powodu nieomylności :-?

retrofood
18-04-2008, 23:34
oczywiście mnie pomijasz, z powodu nieomylności :-?

co, nie zaśmiewałeś się? przecież chyba gazety czytujesz... :D

retrofood
18-04-2008, 23:42
Ja jestem w posiadaniu takiegoż odkurzacza, to znaczy z filtrem HEPA, chyba LG Otóż, jak najbardziej wolno go myć pod bieżącą ciepłą wodą, ale musi wyschnąć żeby go użyć ponownie.
Jestem z niego zadowolona, pracuje cichutko, ma dużo różnych końcówek

hes
19-04-2008, 09:26
To i ja coś dorzucę. Poniższe powinien sobie oprawić w ramki każdy
kandydat na forumowego trolla i używać po drobnych modyfikacjach.
Murowany efekt wk...nia przeciwnika !

Nie sprawa istoty powraca sukcesywnie tylko ty sukcesywnie głupoty wypisujesz żadna twoja wypowiedz w tym wątku co założyłeś nie wnosi nic szczególnego widać ze nawet nie masz pojęcia o czym tu piszesz proszę cię nie pisz więcej głupot i najlepiej idź się dokształć a później rób zamieszanie. Wydaje Ci się że jak założysz wątek w którym po za bezsensownym bełkotem nic nie ma to będziesz specjalistą na tym forum w dziedzinie kominków? Proponuje najpierw czytać i zdobywać wiedzę a dopiero później się wypowiadać.

jacekp71
20-04-2008, 00:31
a swoja droga... ktos opisie mial cos o przycinaniu na miare i o wpychaniu na "chama":) czy jakos tak....i to bylo dosc pouczajace,
ah ta teoria i praktyka....

ja mialem ;-)

retrofood
21-04-2008, 01:48
Krzyżowy wstawiasz tam gdzie te czarne przewody pomocnicze idą Wstawiasz tyle krzyżowych po drodze ile trzeba. Krzyżowy ma dwa wejścia od góry i dwa od dołu. Pomocnicze wchodzą od góry wychodzą od dołu i lecą dalej

retrofood
21-04-2008, 02:11
Cholera, dostalam zawiadomienie o zebraniu wspolnoty mieszkancow. Idioci chca wprowadzic liczniki ciepla. Znowu bede bulic jak glupia... Niestety nienawidze chodzic w swetrach po domu.

Musze tam isc w piatek i im wszystkim wygarnac. Przy okazji moze spotkam sasiada, ktory twierdzi ze MOJA sciana jest za cienka. O ile ja sie znam na budownictwie to moja sciana jest tez jego sciana. Juz ja mu odkrece muzyczke, jak sie tylko wprowadze!

Wlasnie wrocilam z zebrania wspolnoty zasrancow, ups! przepraszam - mieszkancow.

Zrobilam furrore wsrod sasiadow - no nie bede ukrywac, ze wieksza niz wsrod sasiadek. Chcieli mnie potem podwozic, odprowadzac itd.

No i okazalo sie, ze w PL nie ma szafek z lustrem wpuszczanych w sciane. Hmmm.... chyba trzeba bedzie sobie z NY przywiezc. Co za kraj

Ale mam afere! Dzwonil facet ze wspolnoty zasrancow, ze sasiad obok ma rzekomo cale mieszkanie w pyle. Oczywiscie dzieki moim grzebkom! Oczywiscie wiem, ze srutowali dzisiaj posadzke i pewnie chlopcy przesadzili troche, a ten sasiad bez przerwy szuka zaczepki

Przedwczoraj jednak postanowilam nie jechac do grzebkow, bo skonczyloby sie to jeczeniem o kase i bardzo zadowolona przetrzymalam ich do wczoraj, kiedy to bylam w Poznaniu, wiec mialam swietna wymowke, zeby do nich nie jechac.
Dzisiaj dzwonie do kobity z Zarzadcy, a ona mi pierdzieli, ze u nas nie da sie zakrecac kaloryferow, i co to za fachowcy, co sie biora za kaloryfery w sezonie grzewczym! No jasne, bo jak jest awaria w sezonie grzewczym, to sie marznie do polowy maja! Co za kretynka

Depi
21-04-2008, 02:14
OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

uwielbiam ten opis forumowicza kiedy się pojawia :)

Czyżbyś bobiczku rozpoznał parę swoich ZM? :lol:

malgos2
21-04-2008, 03:20
Cholera, dostalam zawiadomienie o zebraniu wspolnoty mieszkancow. Idioci chca wprowadzic liczniki ciepla. Znowu bede bulic jak glupia... Niestety nienawidze chodzic w swetrach po domu.

Musze tam isc w piatek i im wszystkim wygarnac. Przy okazji moze spotkam sasiada, ktory twierdzi ze MOJA sciana jest za cienka. O ile ja sie znam na budownictwie to moja sciana jest tez jego sciana. Juz ja mu odkrece muzyczke, jak sie tylko wprowadze!

Wlasnie wrocilam z zebrania wspolnoty zasrancow, ups! przepraszam - mieszkancow.

Zrobilam furrore wsrod sasiadow - no nie bede ukrywac, ze wieksza niz wsrod sasiadek. Chcieli mnie potem podwozic, odprowadzac itd.

No i okazalo sie, ze w PL nie ma szafek z lustrem wpuszczanych w sciane. Hmmm.... chyba trzeba bedzie sobie z NY przywiezc. Co za kraj

Ale mam afere! Dzwonil facet ze wspolnoty zasrancow, ze sasiad obok ma rzekomo cale mieszkanie w pyle. Oczywiscie dzieki moim grzebkom! Oczywiscie wiem, ze srutowali dzisiaj posadzke i pewnie chlopcy przesadzili troche, a ten sasiad bez przerwy szuka zaczepki

Przedwczoraj jednak postanowilam nie jechac do grzebkow, bo skonczyloby sie to jeczeniem o kase i bardzo zadowolona przetrzymalam ich do wczoraj, kiedy to bylam w Poznaniu, wiec mialam swietna wymowke, zeby do nich nie jechac.
Dzisiaj dzwonie do kobity z Zarzadcy, a ona mi pierdzieli, ze u nas nie da sie zakrecac kaloryferow, i co to za fachowcy, co sie biora za kaloryfery w sezonie grzewczym! No jasne, bo jak jest awaria w sezonie grzewczym, to sie marznie do polowy maja! Co za kretynka

:lol: :lol: :lol: :lol:

21-04-2008, 07:37
podziwiam czas reakcji ...
post retrofooda 2 ga nad ranem a reakcja malgos2 po 3 ciej rano
co za czujny sen ! :D

retrofood
21-04-2008, 08:33
podziwiam czas reakcji ...
post retrofooda 2 ga nad ranem a reakcja malgos2 po 3 ciej rano
co za czujny sen ! :D

poznała... :D

21-04-2008, 08:45
ba - charakterystyczne :D

Barbossa
21-04-2008, 09:07
bardziej merytorycznie Kol. i Kol.
apeluję o...

mozecie mi napisac jak obliczyc m2 sufitu i scian

bobiczek
21-04-2008, 09:33
nie narzekajcie za mocno.
Zawsze można trafić na takich doradców jak Ci z forum które wklejam poniżej.
Pozdrawiam

PROBLEM:

- Pomóżcie! Dzisiaj kupiłam samochód z komisu i nie wiem jakie paliwo mam
wlać?
Po czym poznać, czy to dizel czy benzyniak?
Jeżdżę na oparach, a nie mogę zatankować, bo nie wiem co wlać.

POMOC:)

- Przysiwieć zapalniczką przy wlewie paliwa i zobacz sama! Potem wlej ropę.
Bo jeśli benzyniak to nie doczekasz "potem".

- Nie ściemniaj koleżance. Słuchaj. Jeśli samochód jest koloruniebieskiego lub
zielonego lejemy ropę.
Jeśli żółty to na gaz.Do reszty lejemy benzynę.
I od razu wymień powietrze w kołach na letnie. W tym roku modne jest
górskie.

- Najlepiej nalej wody. Wtedy w serwisie udzielą ci wyczerpujących informacji.

- Jak samochód robi brum brum to jest benzyniak a jak kle kle toropniak.
A jeśli robi brum i kle - śmiało lej gaz.

bobiczek
21-04-2008, 09:36
mam na boku jeszcze jeden na temat używania prezerwatywy, ale tutaj to musiałbym ogólna zgodę na wklejenie dostać od wszystkich :D

daggulka
21-04-2008, 09:37
zgadzam się :lol:

21-04-2008, 09:38
:lol:

bobiczek
21-04-2008, 10:10
No to tu jest następny problem z forum - i oczywiście jak najbardziej słuszne porady internetowych przyjaciół :D





- Problem z gumą! Pomóżcie! czy specyfiką gumy jest to że nie trzyma się ona na penisie? Czy każdy tak ma, czy tylko mój chłopak?On musi trzymać ją jedną ręką, bo mu spada! Wkurza mnie to, ale nie wiem, czy tak wszyscy mają czy nie, bo to jest mój pierwszy partner. Dodam że spada mu nawet guma typu "close fit". Proszę o poważne odpowiedzi!

- Musi u nasady takim zipem spiąć.

- Albo cybancik na śrubkę.

- Proponuje posypać solą, ja tak sypię na schody i się nie ślizgam.

- Wydaje mi się, że po prostu źle ją zakłada.

- Na lewą stronę?

- Nie, do góry nogami.

- To może niech założy sobie tez na jajka.

- Uszyj mu szelki. Możesz inspirować się pasem do podwiązek.

- A może niech naciągnie z całej siły i rozciągnięte końcówki niech na tyłku na supeł zawiąże.

- Załóż mu na palec może ten jest większy od jego małego.

- Spróbuj zmienić firmę gumek, nie wiem czego używacie

- Najlepiej na zimówki Stomil, te się nie ślizgają. Jeżeli to niepomoże to łańcuchy.

- A z kolei mój chłopak używa rozmiaru xl i jeszcze jest za ciasna wpychamy do połowy, a potem się nie da! Gdzie mogę kupić większe?Proszę o pomoc i poważne odpowiedzi!

- Tego się nie wpycha do środka, to się zakłada na członka,a potem się wkłada członka. Chyba.

- W Kauflandzie są worki jednorazowe 135 l. - polecam.

- Mój facet ma odwrotny problem .Nawet największa rozmiarowo prezerwatywaj est za krótka i za ciasna na jego penis.

- Pracujesz w stadninie w Janowie, czy innym malowniczym miejscu?



:D no i proszę nie narzekać więcej na porady z forum Muratora :D

daggulka
21-04-2008, 10:15
ja piernicze :o

retrofood
21-04-2008, 11:36
To jest grzeczne dziecko, nie potrafi odmówić potrzebującym, więc żadnej nie odmawiał.

malgos2
21-04-2008, 12:28
To jest grzeczne dziecko, nie potrafi odmówić potrzebującym, więc żadnej nie odmawiał.

A ta zlota mysl - czyja? :lol: :lol: :lol:

el-ka
21-04-2008, 23:34
No to tu jest następny problem z forum - i oczywiście jak najbardziej słuszne porady internetowych przyjaciół :D





- Problem z gumą! Pomóżcie! czy specyfiką gumy jest to że nie trzyma się ona na penisie? Czy każdy tak ma, czy tylko mój chłopak?On musi trzymać ją jedną ręką, bo mu spada! Wkurza mnie to, ale nie wiem, czy tak wszyscy mają czy nie, bo to jest mój pierwszy partner. Dodam że spada mu nawet guma typu "close fit". Proszę o poważne odpowiedzi!

- Musi u nasady takim zipem spiąć.

- Albo cybancik na śrubkę.

- Proponuje posypać solą, ja tak sypię na schody i się nie ślizgam.

- Wydaje mi się, że po prostu źle ją zakłada.

- Na lewą stronę?

- Nie, do góry nogami.

- To może niech założy sobie tez na jajka.

- Uszyj mu szelki. Możesz inspirować się pasem do podwiązek.

- A może niech naciągnie z całej siły i rozciągnięte końcówki niech na tyłku na supeł zawiąże.

- Załóż mu na palec może ten jest większy od jego małego.

- Spróbuj zmienić firmę gumek, nie wiem czego używacie

- Najlepiej na zimówki Stomil, te się nie ślizgają. Jeżeli to niepomoże to łańcuchy.

- A z kolei mój chłopak używa rozmiaru xl i jeszcze jest za ciasna wpychamy do połowy, a potem się nie da! Gdzie mogę kupić większe?Proszę o pomoc i poważne odpowiedzi!

- Tego się nie wpycha do środka, to się zakłada na członka,a potem się wkłada członka. Chyba.

- W Kauflandzie są worki jednorazowe 135 l. - polecam.

- Mój facet ma odwrotny problem .Nawet największa rozmiarowo prezerwatywaj est za krótka i za ciasna na jego penis.

- Pracujesz w stadninie w Janowie, czy innym malowniczym miejscu?



:D no i proszę nie narzekać więcej na porady z forum Muratora :D

wow!!! :o
Jakoś chyba nie bywam na tej części muratora. Nie spotkałam na "Najczęściej zadawane pytania!!!"...
To chyba z wątków "psychologicznych" (???), a ja jako, że to właśnie mój "podstawowy fach", to tam rzadko zaglądam. :-?
Chociaż i tak nie jestem behawiorystą od stworzonek małych i dużych :wink: i w tym temacie specjalnie nie mam nic do powiedzenia. :lol:

bobiczek
22-04-2008, 01:29
Chociaż i tak nie jestem behawiorystą od stworzonek małych i dużych :wink: i w tym temacie specjalnie nie mam nic do powiedzenia. :lol:

a ja się zawstydziłem - bo nie wiem co to behawiorystka - ale już idę sprawdzić :D
Bardzo lubię ludzi którzy operują językiem na codzień - który ja muszę po cichu sprawdzać w słowniku.
Dlatego pozdrawiam :D

bobiczek
22-04-2008, 01:31
behawiorystka
znaczenie: kobieta zajmująca się behawiorystyką, czyli nauką o sposobach i motywach zachowania


no to teraz dopiero jestem zaintrygowany - skoro to Twój zawód, kurcze 8)

bobiczek
22-04-2008, 01:32
ach, źle czytam, przecież pisze wyrażnie że nie jesteś tą behabeha
Sorry

el-ka
22-04-2008, 01:40
Behawiorysta - to określenie na specjalistę od modyfikacji behawioralnej zachowań zwierząt - czyli taki psycholog "weterynaryjny", zoopsycholog. Tak się przynajmniej oni sami określają. (To tak a propo tej aluzji do Janowa :wink: .)
U ludzi też się wprawdzie stosuje terapię psychologiczną - behawioralną ( w fobiach, autyzmie, zaburzeniach zachowania) i nawet zasady są nieco podobne.

bobiczek
22-04-2008, 01:47
Behawiorysta - to określenie na specjalistę od modyfikacji behawioralnej zachowań zwierząt - czyli taki psycholog "weterynaryjny", zoopsycholog. Tak się przynajmniej oni sami określają. (To tak a propo tej aluzji do Janowa :wink: .)
U ludzi też się wprawdzie stosuje terapię psychologiczną behawioralną ( w fobiach, autyzmie, zaburzeniach zachowania) i nawet zasady są nieco podobne.

Zlituj się, błagam.!!!!!!!!!!!!!
Się tak źle poczułem intelektualnie, że głowa mała!!!!!!!!
Terapia psychologiczno behawioralna - o kurcze, taka przejść - to musi być frajda, jak nikt nawet tego nie powtórzy. -:)

el-ka
22-04-2008, 01:52
A to właśnie najmniej "intelektualna" z terapii. :lol: Warunkowanie po prostu - czyli bodziec - reakcja, marchewka i (niekoniecznie kij), raczej brak marchewki.
Taki trening behawioralny przechodzisz przez całe życie - a najwięcej we własnym domu. :wink:

emi601
22-04-2008, 01:55
zasady w terpii behawioralnej są takie same dla wszytkich, gatunek ma znaczenie tylko w doborze wzmocnien :) prawa rządzace zachowaniami tak ludzi jak i zwierząt są uniwersalne :)

i to że wszyscy jesteśmy na forum to tez skutek swoistego treningu behawioralnego :)

bobiczek! 8) jest nas tu więcej behawiorystów :)

Depi
22-04-2008, 02:08
zasady w terpii behawioralnej są takie same dla wszytkich, gatunek ma znaczenie tylko w doborze wzmocnien :) prawa rządzace zachowaniami tak ludzi jak i zwierząt są uniwersalne :)


Tak twierdzą akurat behawioryści. Psycholog np. poznawczy czy humanistyczny w ogóle nie uznaje czegoś takiego. Co prowadzi mnie do kolejnej uwagi - behawiorysta ma wiele znaczeń. Akurat tego : "określenie na specjalistę od modyfikacji behawioralnej zachowań zwierząt - czyli taki psycholog "weterynaryjny", zoopsycholog" mówiąc szczerze nie znałem.

bobiczek
22-04-2008, 02:11
A dopuszczasz taką nomenklaturę psychologa?

bobiczek
22-04-2008, 02:13
takie nazewnictwo - dopuszczalne czy nie bardzo?

Depi
22-04-2008, 02:48
Czy ja dopuszczam? A co ja mam niby do powiedzenia? Ja znam "behawioryzm" jako prąd w psychologii stworzony przez niejakiego Skinnera. Specjalistę od behawioralnej modyfikacji zachowania zwierząt nazywałem dotąd po prostu treserem lub trenerem. No ale jeśli to behawiorysta...

emi601
22-04-2008, 02:48
dlatego ja bym absolutnie nie zawężała definicji bahawiorysty do tego kto modyfikuje zachowania zwierząt. Nie każdy zwolennik tej teorii psychologicznej jest treserem ale już skuteczny treser na pewno zna prace Skinnera, tak to działa według mnie. Depi, myślisz w ta samą stonę co ja ! :)

a już na pewno nie utożamiałabym behawiorysty z zoopsychologiem , tu się z el-ką nie zgadzam :) "zoopsychologia" to tylko jedna z wielu dziedzin w której działać może behawiorysta.

Behawiorysta może modyfikować zachowania jednostek, uczyć je róznych rzeczy ( np psa aportować , a dzieci bawić się z inymi dziećmi) wykorzystując uniwersalne prawa rządzące zachowaniem, stosując odpowiednie metody i dobierając skuteczne wzmocnienia.
Prawa uczenia się są faktem.


nie zapomninajmy że jak w każdej dziedzinie są ortodoksi i umiarkowani zwolennicy :)

Depi
22-04-2008, 02:52
...umiarkowani sceptycy i zagorzali przeciwnicy. Siur. :)

bobiczek
22-04-2008, 02:59
A przeciętny forumowicz (vide ja) i tak w tej dyskusji zagubil się :D

izabela.16
22-04-2008, 07:04
OK zostawmy juz te Behawiorystyke czy jak to tam sie pisze i idzmy dalej bo jezeli kazdy cytat bedziemy tak studiowac to watek utknie w martwym punkcie i bedzie poprostu smutny i nudny.
porady o gumkach i samochodach miazdza....smialam sie chyba caly wieczor.:)

Barbossa
22-04-2008, 09:40
niezły b.. zrobili(ły)ście siostrzyczki/braciszkowie,
a miały być zlote myśli
te powyżej raczej nimi nie są :-?

Depi
22-04-2008, 09:48
Offtopiczność wpisana jest w samą ideę forum. :)

22-04-2008, 10:02
zamieściłam zdjęcia mojej więźby nie po to, żeby sie chwalić, ale właśnie po to, żeby pokazać jak fajnie to zrobili ...

agnieszkakusi
22-04-2008, 10:07
Brzoza, wyrwne z kontekstu się nie liczą :D

22-04-2008, 10:16
:D

Krisker
22-04-2008, 11:20
Jeszcze! Jeszcze! :lol:

izabela.16
22-04-2008, 13:54
wiecej wiecej....porad..boskie smieje sie do monitora:)

HenoK
22-04-2008, 17:20
wow!!! :o
Jakoś chyba nie bywam na tej części muratora. Nie spotkałam na "Najczęściej zadawane pytania!!!"...
To chyba z wątków "psychologicznych" (???), a ja jako, że to właśnie mój "podstawowy fach", to tam rzadko zaglądam. :-?
Bo to chyba jednak nie cytat z Forum Muratora (przynajmniej do czasu umieszczenia bo przez bobiczka :lol: ).
No chyba, że takie teksty odchodzą na CZACIE (http://www.murator.com.pl/html/czat.htm).

Andrzej Wilhelmi
23-04-2008, 00:42
Jak przeglądam nasze Forum to tak czami sobie myślę, że część z nas to nie myśli :oops: . No to pomyślności :wink:. Żyjmy z pomysłem :roll: albo miejmy pomysł na życie 8) . Czego wszystkim życzę :wink: . Pozdrawiam.

Aedifico
23-04-2008, 08:27
Ja bym się tym nie przejmował. Kazał położyć kilka warstw betonowej szprycy. Nająć starego tynkarza - on będzie wiedział o co chodzi. Pani inspektor ma rację. Takie kwiatki na budowie to częste zjawisko. Beton dookoła tych wystających prętów i tak nie pracuje - w tym miejscu belka jest rozciągana...

Znaczy się beton w ogóle wokół prętów nie jest potrzebny :lol:

Rom-Kon
30-04-2008, 10:02
(...)

Znaczy się beton w ogóle wokół prętów nie jest potrzebny :lol:
W tym wypadku beton jest elementem dystansowym... można się bez niego obyć... wystarczy tylko zagęścić pręty zbrojenia takiej belki... Takie belki nawet już występują w sprzedaży.... cheba się to nazywa HEB :wink: W takiej belce pręty tak poukładali ściśle że tworzą jednolitą strukturę i żaden beton nie jest już potrzebny...

:lol: :lol: :lol:

gosia138
30-04-2008, 17:45
znalazlam taki watek, deskowanie dachu czy folia:

"Nie no ludzie , włamania przez dach to są ewenementy , nigdy co prawda o tym nie słyszałem , ale może są nie wiem .Jeśli jakiś furiat zapragnie włamać sie przez dach ( skończony debil to musiał by być ) to żadne tam deski nie powstrzymają go .
Tylko alarm jest tu pomocny ,sprawdzony sasiad lub groźny pies .W przypadku wlamania z użyciem helikoptera lub desantu spadochronowego ,pies jest bezuzyteczny"

langerob25
30-04-2008, 18:56
znalazlam taki watek, deskowanie dachu czy folia:

"Nie no ludzie , włamania przez dach to są ewenementy , nigdy co prawda o tym nie słyszałem , ale może są nie wiem .Jeśli jakiś furiat zapragnie włamać sie przez dach ( skończony debil to musiał by być ) to żadne tam deski nie powstrzymają go .
Tylko alarm jest tu pomocny ,sprawdzony sasiad lub groźny pies .W przypadku wlamania z użyciem helikoptera lub desantu spadochronowego ,pies jest bezuzyteczny"

Nie,no,gościu pięknie napisał! Dobry tekst,ale jak najbardziej słuszny :D

qwert
30-04-2008, 22:34
cyt.:"Pytanie kompletnej dyletanki do szanownych użytkowników piecy na ekogroszek: co to jest ten ekogroszek i czym się to "je""

chyba z ryżem?:)

DPS
01-05-2008, 07:17
Kwiczałam radośnie i płakałam ze szczęścia czytając o samochodzie na benzynę lub diesel i o gumie. Dziękuję bardzo, proszę o więcej! :D :D :D

Barbossa
01-05-2008, 18:56
cyt.:"Pytanie kompletnej dyletanki do szanownych użytkowników piecy na ekogroszek: co to jest ten ekogroszek i czym się to "je""

chyba z ryżem?:)

optuję za pałeczkami ZOMO

03-05-2008, 07:09
na chudziaka poszło 8 m3 B15 ...
nie podoba mi się współpraca z kierbudem - szanuje człowieka ale mnie wk... ostatnio
chodzi o komunikację- jest fatalna, dodatkowo odnoszę wrażenie że nabrał za dużo budów, i nie za bardzo wszystko pamięta - bo za każdym razem pyta się o to samo - np z czego będzie budowany dom ...
choć widać co leży na placu....
Na szczęście wczoraj w nocy padało -ale i tak mąż o 24.00 pojechał polać strop ...

Rom-Kon
04-05-2008, 22:10
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa

PRAKTYKA jest wtedy gdy wszysko działa a my nie wiemy dlaczego

My łączymy Teorią z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

...piękna myśl... i jakże prawdziwa... :wink:
:lol: :lol: :lol:

ps. ośmieliłem się podać autora i chyba mi to wybaczy :wink:

ZBYSZEK_SK
04-05-2008, 23:44
cyt.:"Pytanie kompletnej dyletanki do szanownych użytkowników piecy na ekogroszek: co to jest ten ekogroszek i czym się to "je""

chyba z ryżem?:)
E tam. Groszek to ja jadam z marchewką (ale bez kija). :roll:
Bobiczek jestes the best.

OlaiPiotr
05-05-2008, 00:16
aż sie wzruszyłam czytając :D

Adamol
05-05-2008, 00:32
Jak sprawdzić, czy wylewka jest już odpowiednio sucha, by móc układać parkiet:
Też uważam że po 3-ch miesiącach ,a najlepiej sprawdzić gotową wylewkę podlewając wodą i gdy woda nie wsiąknie szybko tzn że można zabrać się za robotę

HenoK
06-05-2008, 07:22
jak to sie by mialo do domku o 140 mkw parteru z ogrzewaniem podlogowym i plytkami z czego 70 mkw to ogrzewanie podlogowe z panelami . i zostaje poddasze 90 mkw i tu niestety nie mozemy polozyc podlogowki bo nie ma stropu. :wink: :wink: :wink:

retrofood
06-05-2008, 08:37
Ja pracuję jako laborant... trochę nudna robota, ale przynajmniej robię to co lubię

Cypek
06-05-2008, 09:01
Cytat:

Jeżeli się zdecydujecie na 2 taryfy to pamiętajcie o rozmowie w ZE aby zamontowano wam zegar sterujący astronomiczny, jest to bardzo ważne, zegar astronomiczny przestawia się automatycznie przy zmianie czasu letni-zimowy, zimowy- letni, w większości domostw nie montują takich zegarów a wiadomo z czym to jest związane jak domownik praktycznie nie wie w jakich godzinach ma tanią taryfę.

To z postu o taryfach w ZE

bobiczek
06-05-2008, 12:42
Skoro zacząłem o innych forach i poradach , to jeszcze mały przykład z nocnego (chyba) czacika. Też mi się podoba. Troszkę tam wulgaryzmów, ale nie moje jakby co. Cytuję tylko :D

<Wlczek> czesc

<Wilczek> ile masz lat ?

<Kretilla> 23

<Wilczek> a ja 24

<Wilczek> opisz mi siebie

<Kretilla> 2 nogi, 2 rece glowa itd

<Wilczek> masz photo?

<Kretilla> nie

<Wilczek> jakie masz zainteresowania ?

<Kretilla> chyba nie mam zadnych, kiedys komputery ale teraz to moja praca
wiec chyba nie zainteresowanie

<Wilczek> jesteś dziewicą ?

<Kretilla> no w sumie nikt mnie jeszcze w dupe nie walil....

<Wilczek> lubisz sex ?

<Kretilla> a znasz kogos kto nie lubi ?

<Wilczek> nie

<Wilczek> podniecisz mnie ?

<Kretilla> jak ?

<Wilczek> przez powiedzenie podniecających zdań

<Kretilla> podaj przyklad

<Wilczek> opowiedz po prostu co byś zrobiła gdybys była ze mną sam na sam

<Kretilla> pewnie powiedzialbym "spierdalaj czekoladowy nosku" i poszedl bym
dalej....

<Wilczek> powiedziałbym ?

<Kretilla> a kiedy kurwa matole powiedzialem ze jestem kobieta !
Widziales kiedys kobiete o ksywie Kretilla !?

<Wilczek> kończy sie na a

<Kretilla> Maradona też kończy sie na a durniu...

koniec zarejestrowanej rozmowy

:D

Bigbeat
06-05-2008, 13:37
:) :) :) :) :) :) :) :) :)

M@riusz_Radom
06-05-2008, 15:25
http://www.futi.pl/zdjecia/zoom.php?file=1184839962.jpg

PeZet
06-05-2008, 15:48
:D Dzięki, Mariusz, fruti Minolta mnie rozłożyła.

bobiczek
06-05-2008, 16:47
sobie zmienię na "bobiczek tanio" - kto wie co sie przytrafi z takim nickiem
:D :D :D :D :D :D

Barbossa
06-05-2008, 17:08
Ojciec Założyciel tematu miał na myśli Złote M dotyczące raczej tego Forum i spraw technicznych
proponuę się na tym skupić

bobiczek
06-05-2008, 21:03
Ojciec Założyciel tematu miał na myśli Złote M dotyczące raczej tego Forum i spraw technicznych
proponuę się na tym skupić

Barbossa!
Daj spokój, Geno ma poczucie humoru, na razie zastrzeżeń nie zgłasza.......

Depi
06-05-2008, 21:05
Geno? Poczucie humoru? :o











;)

Barbossa
07-05-2008, 17:29
może dlatego Go nie ma, poprawia luki w poczuciu humoru :roll:

:D
(żeby się nie obraził, to tak a szutka)

pozwolę sobie i ja na pewne odstępstwo od forumowych złotych stwierdzeń i zacytuję, coś z dokumentów, które do mnie ostatnio trafiły:



Jak wynika z zeznań Pana ... nie jest możliwe wyliczenie wartości wyciętych drzew oraz krzewów albowiem podczasa ogledzin miejsca zdarzenia dokonano jedynie pomiaru ich obwodu, nie ustalono natomiast ich średnicy, niezbędnej do obliczenia wartości drzew na podstawie odpowiednich tabel.

"moim zdaniem kompletny odlaot"

kakaowy
07-05-2008, 19:50
To wbrew pozorom nie jest takie głupie. Pień drzewa w przekroju nie ma kształtu idealnego okręgu, jest podobny do elipsy i nieregularny - wobec tego średnicy nie da się łatwo obliczyć z wzoru :)

M@riusz_Radom
07-05-2008, 19:56
Ale zawsze da się określić jaka była wartość średnicy pnia, wystarczy wykreślić maksymalny okrąg a resztę wspaniałomyślnie darować temu co wyciął ( jak sądzę bez pozwolenia ) ;) Dla mnie ten text to bomba ;)

kakaowy
07-05-2008, 20:29
Nie zawsze się da. Pozatym tu chodzi o prawo, tu nie moze byc "wspanialomyslnie darujemy" albo "w przyblizeniu...". Ten tekst nie jest smieszny dla kogos, kto postara sie ruszyc glowa i zrozumiec o co chodzi :)

Barbossa
07-05-2008, 20:47
będąc dokładnym to własnie obwód decyduje o opłacie

M@riusz_Radom
07-05-2008, 21:25
Nie zawsze się da. Pozatym tu chodzi o prawo, tu nie moze byc "wspanialomyslnie darujemy" albo "w przyblizeniu...". Ten tekst nie jest smieszny dla kogos, kto postara sie ruszyc glowa i zrozumiec o co chodzi :)

Żeby Cię nie dołować to powiem tylko tyle , że można komuś przyłożyć karę za nielegalne wycięcie drzewa nawet jeśli jest ścięte, pień wyciągnięty i wywieziony w nieznane miejsce .. Na drugi raz rusz głową lepiej, bo w świetle tego co napisałeś, wystarczy ściąć drzewo, wykarczować pień i śmiać się w głos z urzędników i pozwoleń na wycięcie drzewa, tylko żebyś się potem nie załamał wysokością kary ;)

kakaowy
07-05-2008, 21:26
Tak, ale nie tylko - istnieje jeszcze tzw. mnożnik, który wylicza się właśnie ze średnicy - a dotyczy on różnej wielkości pnia na różnych wysokościach (to tak w wielkim skrócie). Do obliczenia opłaty potrzebny jest zarówno obwód jak i średnica.

M@riusz_Radom
07-05-2008, 21:31
Nieprawda,

Mam przed sobą pozwolenie na wycinkę drzewa i składowe to :

Polska nazwa gatunkowa drzewa
Obwód pnia mierzony na wysokości 130 cm
Stawka za 1cm obwodu pnia
Współczynnik różnicujący stawki w zależności od obwodu pnia

i ostatnia : Opłata za usunięcie drzewa

w moim przypadku wyliczyli prawie 18 000 PLN za topolę ;)

kakaowy
07-05-2008, 22:24
W świetle tego co napisałeś, za wycinkę jodły płacilibyśmy grosze, bo jej pień nie ma metra obwodu :) A płaci się bardzo dużo. Zresztą nieistotne, nie tego dotyczy wątek.

Niedawno czytałem o rolniku, który żeby dostać dopłaty z UE wyciął drzewa z łąki. Były to dęby, wyciął kilkadziesiąt sztuk, urząd nałożył na niego karę +/- 1 500 000 zł. Gość groził, że się powiesi jeżeli nie anulują mu tej kary :) Jak ktoś zna dalszy ciąg, to niech poda, bo ciekaw jestem czy sie ugieli pod jego szantażem...

M@riusz_Radom
07-05-2008, 22:31
Współczynnik to nic innego jak widełki "od ... do" od 10 cm do 30 cm - współczynnik X od 31 do 60 cm - współczynnik Y itd itd.

A swoją drogą opłaty za wycinkę drzewa są horrendalnie wysokie .. U nas facet wyciął w centrum miasta jesion - kara 900 000 PLN ...

sSiwy12
08-05-2008, 09:54
Barbossa ma rację. Taki tekst musiał pisac ktoś na "odlocie", lub za "korupcję" :roll:
Sprawa dotyczyła, tak sądzę, nielegalnej wycinki - a tu zawsze płaci sie z obwód - na co tez zwrócił uwage Barbossa.
Średnica potrzebna jest do okreslenia wieku drzewa, a to potrzbne jest do określenia, czy dane drzewo mozna wyciąć z pozwoleniem, czy bez pozwolenia.
I taka ciekawostka:
A swoją drogą opłaty za wycinkę drzewa są horrendalnie wysokie .. U nas facet wyciął w centrum miasta jesion - kara 900 000 PLN ...
To ile musiał mieć lat ten jesion? I jaki obwód pnia?
Jesli kara za wyciecie wynosi 225,- za 1cm obwodu, a drzewo 100 letnie osiaga średnice 60cm.

Ps. Za jodłę kara może wynieść od 750,- do 3.000,- za 1cm obwodu pnia.

M@riusz_Radom
08-05-2008, 11:40
Odpowiadam : Pan na tym terenie budował jakąś halę targową. Także opłata x 10 bo to już nie była osoba fizyczna tylko jednoosobowa działalność gospodarcza :)

Odnalazłem dokumenty i muszę napisać sprostowanie : Kara pierwotnie miała wynosić 630 000 PLN za jesion, ale jak widać zmniejszono ją do 24 000 PLN. Ciekawe jaki wpływ na to miał fakt, że facet zasiadał w radzie miasta a potem był wiceprezydentem. Pewnie stare znajomości procentują bo jakoś nie jestem przekonany do argumentacji zawartej w artykule.

Krisker
08-05-2008, 11:57
Zepsuliście wątek tym spamem o drzewach :evil:

M@riusz_Radom
08-05-2008, 12:09
Wątek z góry skazany był na porażkę. Zawsze będą komentarze.

Niech ktoś z moderatorów założy osobny wątek, zablokuje możliwość pisania postów i sam od czasu do czasu przenosi do tego topic'u co ciekawsze wpisy

Barbossa
08-05-2008, 15:03
ja mam na ten przykład "chudziak" 15cm B20 w projekcie był co prawda 15cm B15 ale pomyślałem że ta stówka więcej za beton mnie nie zbawi a będzie solidniejsze podłłoże

pierwek
09-05-2008, 08:56
hehe widzę że trafiłem do ZM :) - ale nie wysiliłeś się za bardzo Barbossa

już projektanci przewymiarowują zbrojenia żeby zniwelować przyszłe błędy wykonawców więc nie rozumiem czego czepiłeś się mnie... :P

Barbossa
09-05-2008, 09:01
ja się nie czepiam, chodzi o to, co już napisałem tam, skąd to wziąłem

daggulka
09-05-2008, 09:04
cholera...powstrzymujcie sie od komentarzy z łaski swojej ...jesli czyjaś duma nie pozwala przejść bez słowa wobec swoich często głupawych wypowiedzi to wpisujcie tutaj:

http://forum.muratordom.pl/komentarze-do-zlotych-mysli-forumowiczow,t130939.htm

bobiczek
09-05-2008, 11:47
ależ się rozsmoczyłaś, no,no....... :D

ZW
09-05-2008, 12:30
No nie, to jak w prasie. Pomówienie na pierwszej stronie krzyczącym boldem a sprostowanie maczkiem gdzieś w treści :lol:

Whitemag
16-05-2008, 10:12
No kochana, drewniane są bez porównania lepsze. Takie okno jest dużo bardziej odporne na odkształcenia, a jak się kolor odbarwi na słońcu czy coś innego się zadzieje to można pomalować, drwniane nadają się do renowacji z plastikowym się już nic nie da zrobić, jak się zniszczy to koniec-a przeciesz wszystko się niszczy prawda? Poza tym drewno oddycha a u nas cały dom alergików i i syn astmatyk.

:wink:

16-05-2008, 12:46
... drewno oddycha a u nas cały dom alergików i i syn astmatyk.
nie dość, ze cały dom alergików, to jeszcze syn astmatyk ...no, szok
drewno ledwo zipie ... a co jak ramy okienne opanuje grzyb ?
toz ci biedni alergicy i astmatyk nie pociagna dłuzej niz kilka lat ... :-?

kubek2002
16-05-2008, 12:54
nie dość, ze cały dom alergików, to jeszcze syn astmatyk ...np, szok
a co jak ramy okienne opanuje grzyb ...
toz ci biedni alergicy i astmatyk nie pociagna dłuzej niz kilka lat ... :-?


Witam
Ramy nie opanuje grzyb, bo w tej ramie jest tyle chemi że szkoda słów, wiem co mówie widziałem konserwacje takiego okna w fabryce, no chyba że okno wyjechało od pana Zdzisia stolarza, ale to już inna bajka :D :wink:

16-05-2008, 13:09
w tej ramie jest tyle chemi że szkoda słów ...

biedni ci alergicy i syn astmatyk ... :-?

Aedifico
21-05-2008, 09:05
2/ nie zawsze budowlańcom uda się ukręcić beton odpowiadający bloczkom (b37)

29-05-2008, 08:53
fundament to nie miejsce na oszczędności. Widziałem nie jeden budynek przechylony na bok. Ja dla pewności zrobiłem niemal dwa razy grubszy wieniec od tego który poradził mi architekt. Wieniec wykonałem sam i zalałem gruchą. Koszt więc wcale nie był większy.

http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=401359

retrofood
29-05-2008, 08:56
fundament to nie miejsce na oszczędności. Widziałem nie jeden budynek przechylony na bok. Ja dla pewności zrobiłem niemal dwa razy grubszy wieniec od tego który poradził mi architekt. Wieniec wykonałem sam i zalałem gruchą. Koszt więc wcale nie był większy.

http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=401359

:lol: :lol: :lol:

retrofood
29-05-2008, 08:58
sąsiad ma punkt zero dużo wyżej-co zrobić

Bigbeat
29-05-2008, 17:18
A sąsiadka ma punkt "G" dużo niżej. Co zrobić? :)))))

Tfutfu... Sorry, swinia jestem ,wiem, ale to takie jakieś głupie skojarzenie po wczorajszej Metallice i dwóch godzinach snu i dzisiejszym dniu w pracy ;)

retrofood
29-05-2008, 17:24
A sąsiadka ma punkt "G" dużo niżej. Co zrobić? :)))))

Tfutfu... Sorry, swinia jestem ,wiem, ale to takie jakieś głupie skojarzenie po wczorajszej Metallice i dwóch godzinach snu i dzisiejszym dniu w pracy ;)

Z tego też skojarzenia ten cytat się tu znalazł :lol:

Bigbeat
29-05-2008, 17:48
No widzisz - nie wyczaiłem ;) To dlatego, że śpię prawie... Pora do domu - spać ;)

retrofood
30-05-2008, 09:25
Wkład z płaszczem

kurna, też mi się skojarzyło :lol:

sSiwy12
30-05-2008, 10:11
Nowy rodzaj, ale czego? :lol:

planuję wybudowac w ogrodzie 8 - metrowy mur w którym usytuowane będą : grill, wędzarnia i piec chlebowy. Czy ten fakt należy zgłośić w urzędzie gminy?? i całośc bedzie zadaszona

kosmo77
30-05-2008, 10:43
Dobre, hehe. A obok tego jeszcze jeden murek, w którym będzie salon, kuchnia i 4 sypialnie ;)

DorciaIQ
30-05-2008, 17:56
Ja pewnie jeszcze mało tutaj spenetrowałam :wink: ale wydaje mi się że to najbardziej pokopany i zdygresjonowany wątek na FM.
Podoba mi się :D :D :D

retrofood
06-06-2008, 08:07
Zawsze coś zostaje, tylko czemu póżniej się nie nadaje ?

retrofood
06-06-2008, 08:11
Kto ma to rozłożyc? (pyta anula)

retrofood
06-06-2008, 08:12
Belki nośne w powietrzu.

sSiwy12
06-06-2008, 12:30
...Sosny są raczej karłowate, ich średnica na wysokości
pierśnicy nie przekracza 30cm (20-30), ale są niziutkie (do kilkunastu metrów), .....

retrofood
07-06-2008, 18:18
Mam rekuperator, ale dziwnie dziala (nie dziala?)

to jak kierunkowskaz dla policjanta: działa, nie działa, działa, nie działa...

retrofood
07-06-2008, 18:21
Oszuści co robić?

kurde, nie wiem, nie jestem oszustem.

retrofood
08-06-2008, 06:12
Z przyczyn finansowych muszę wykonać ogrodzenie SAM do pomocy szwagier ... Póki co wsród moich znajomych głosy sa podzielone: jedni każą mi wylewać podstawe ogrodzenia -inni kupić gotowe elementy... Ja sie skłaniam ku gotowym elementom ale moze jestem w błedzie?

d5620s
08-06-2008, 21:58
Z przyczyn finansowych muszę wykonać ogrodzenie SAM do pomocy szwagier ... Póki co wsród moich znajomych głosy sa podzielone: jedni każą mi wylewać podstawe ogrodzenia -inni kupić gotowe elementy... Ja sie skłaniam ku gotowym elementom ale moze jestem w błedzie?

retro, złośliwie zapytam czy jak kotlety na obiad robisz to prosiaka sam hodujesz? jajko od własnej kury? przyprawy samodzielnie wychodowane? bułka tarta z pieczywa własnego wypieku? A jeśli nabywasz "gotowe elementy"-np. kg schabu to kto jest wykonawca kotleta? :lol: Pozdro od żony informatyka od płotu:)

kosmo77
08-06-2008, 22:08
Ech, te legendarne bojowe żony informatyków....

d5620s
08-06-2008, 22:32
Ech, te legendarne bojowe żony informatyków....
a co! mój małż urasta dla mnie do rangi super hero z okazji tego płotu!:):):)

retrofood
08-06-2008, 23:58
Ech, te legendarne bojowe żony informatyków....
a co! mój małż urasta dla mnie do rangi super hero z okazji tego płotu!:):):)

a cóż ja biedny poradzę, że mnie się kojarzy... :lol:

skorpio
09-06-2008, 01:50
Czy wygodne zabiegi?

kosmo77
09-06-2008, 09:32
Ech, te legendarne bojowe żony informatyków....
a co! mój małż urasta dla mnie do rangi super hero z okazji tego płotu!:):):)

I od razu widać ma chłop łeb na karku. Obwieścił w internecie że bedzie robił płot i jego męskość w momencie wzrosła trzykrotnie. Tylko niech nie popełni błędu i nie zacznie tego płotu robić, bo może się okazać że w konfrontacji z wynikami męskość ucierpi i będzie musiała wrócić do pierwotnych rozmiarów :)
Mimo wszystko mam jednak nadzieję że płot się uda, zrobić coś konkretnego, co istnieje w realu to największa radość dla informatyka :)

Szarbia
09-06-2008, 21:07
podciągam, kto ma rąbek stojący i z czego?
:-?

DeeM
11-06-2008, 13:54
to ja może zacytuję kolegę retrofooda:


Po prostu zamiast cały czas biegać wystarczy na chwilę się zatrzymać i uruchomić myślenie...
:D

retrofood
14-06-2008, 17:33
to ja może zacytuję kolegę retrofooda:


Po prostu zamiast cały czas biegać wystarczy na chwilę się zatrzymać i uruchomić myślenie...
:D
:D

retrofood
14-06-2008, 17:35
On jakoś odpowietrzał zwiększając ciśnienie ale pompując powietrze do tej membrany w chydroforze, ale tego powietrza dużo nie wejdzie chyba, więc nie wiem jak chciał odpowietrzyć.

retrofood
14-06-2008, 17:37
Pompki elektrycznej nie posiadam więc mam problem (mam tylko kompresor).

retrofood
14-06-2008, 17:39
Dawniej woda ze stódni była podpięta bez chydroforu i leciała

retrofood
14-06-2008, 17:42
To szarpanie z początku wyglądało tak że jak pompa się wyłączyła to zacęła ją ciągnąć, pompe wyłączali z prądu i wyglądało to jak czkawka heh. troche się odpowietrzyła i już tej czkawki niby nie ma.

sSiwy12
15-06-2008, 11:52
Jak ktoś jest układny to projektuje mu dużo ładniejszą stacyjkę z podejściem kablowym , bez pomostu, że prawie jej nie widać. Ale jak ktoś mnie wkurzy to dosłownie dostaje taką stacje jak ta albo jeszcze inną - taką na 1 1/2 słupa z włoszczowej.
Ostatnio pewna kobieta napsuła mi trochę krwi więc gdy wszyscy mają słupy pojedyńcze ona dostanie słupy podwójne. Jak wojna to wojna


I jeszcze, tego autora:

A w mojej branży grilowanie z organami władzy to niestety ale podstawa.

Ale daje czadu :lol: Doszło:

A może chciałbyś abym cię prosił i po rękach całował abyś chciał się laskawie przyłączyć i dyktowałbyć mi może jeszcze na jakich warunkach co?


Tak pisze wykonawca :o :o :o

DorciaIQ
17-06-2008, 16:02
GWC to Gruntowy Wymiennik Ciepła. Pozornie wszyscy o tym wiedzą. Niestety, chyba tylko pozornie, bo oprócz normalnych, zrozumiałych, wątpliwości ludziska często wypisują takie brednie, że ziemia (Grunt!) jęczy!

:D :D :D

Barbossa
17-06-2008, 20:26
:D

kakaowy
17-06-2008, 20:28
buduję dom 3 litrowy
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbossa
18-06-2008, 08:00
:D

coulignon
18-06-2008, 08:19
buduję dom 3 litrowy
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a w tym kurde co "złotego" jest? :-?

HenoK
18-06-2008, 09:04
buduję dom 3 litrowy
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a w tym kurde co "złotego" jest? :-?Próbowałeś kiedyś mieszkać w domu o kubaturze 3 litrów :lol: .

retrofood
18-06-2008, 18:01
buduję dom 3 litrowy
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a w tym kurde co "złotego" jest? :-?Próbowałeś kiedyś mieszkać w domu o kubaturze 3 litrów :lol: .

To nie jest kubatura, tylko dom stawiany po 3 litrach :D

emma2008
18-06-2008, 19:21
Zamieszczam cytat z wątku o expresach ciśnieniowych:


"chodziło mi o przyporządkowanie ilości przeplywającej wody czasowi wynikajacemu z przepłyniecia ilosci tej wody przez okreśłoną ilosc kawy pod określonym ciśnieniem... czas się wydłuża jesli kawy jest więcej... resztę wyjasnilam w dalszej części postu
jakby znowu cos niejasne było - to uprzedzam - tylko humanistka jestem... "

mxxxx
18-06-2008, 19:48
ale się "namyślałeś" jak to odkręcić :D
pewnie całą noc nie spałeś biedaku :(
a i tak wyżej d.. nie podskoczysz :-?

retrofood
18-06-2008, 19:56
A faktycznie - działka w centrum miasta, ok 3 km od centrum - a przepychanki trwają i trwają

kakaowy
18-06-2008, 19:59
To tak jak z tymi samochodami, co je rozdawali na Placu Czerwonym...

Aedifico
20-06-2008, 15:30
Porotherm 25 - prawdopodobnie najlepszy. Sam z tego zbudowałem. Keramzytobeton, BK, Max to wszytko też może być. Domy z ceramiki jednak osiągają najwyższe ceny.

Pozdr,

Syndrom - "bo moje jest najlepsze"

Aedifico
21-06-2008, 22:19
Budowano latami bez unowocześnień w postaci wibratora (kurcze, ale mi się jakoś dziwnie kojarzy to słowo :lol: ) do betonu - ludzie mieszkają , domy stoją.

A teraz - bo nagle ktoś wynalazł to wszyscy muszą korzystać? :o

daggulka
21-06-2008, 22:25
Aedifico napisał:
"Wibratory koleżanko stosuje się w Polsce co najmniej do lat 50 tych"

Aedifico
21-06-2008, 22:34
Aedifico napisał:
"Wibratory koleżanko stosuje się w Polsce co najmniej do lat 50 tych"

Czeski błąd różni się od błędu merytorycznego. Zresztą koleżanka by się wysyliła i zauważyła,że cytaty są bez autorów. Niemniej jednak lepiej pałać rządzą zemsty bo coś nie tak po myśli INWESTORA. :)

daggulka
21-06-2008, 22:42
eee tam, nie marudź...kolego :D

coulignon
22-06-2008, 08:53
Wyrawane z kontekstu ale brzmi zabawnie :D Takie małe starcie dwóch forumowiczek:




ja nie mówię, że moje jaja są najlepsze ... staram się tylko udowodnić koleżance, że jej jaja również nie są

sSiwy12
22-06-2008, 10:53
ech... szkoda gadać, niektórzy uwierzą tyko jeśli zobaczą no a powietrze za przeźroczyste do oglądania

Barbossa
22-06-2008, 17:51
Zresztą koleżanka by się wysyliła i zauważyła,że cytaty są bez autorów. Niemniej jednak lepiej pałać rządzą zemsty bo coś nie tak po myśli INWESTORA. :)
oj są wyjątki, są, szczególnie Ci co się napinają, jak np U220St20

Aedifico
24-06-2008, 09:08
Niektore pytania wprost powalaja. Ale nie bede po was jezdzil bo mnie oplujecie. Zamiast tego sam zapytam: a nie mozecie poczekac do nowego roku jak znikna paranoja pozwolen? I jeszcze jedno: pewnie do glowy nikomu nie przyszlo zeby egzekwowac wlasne prawo do budowania na wlasnym terenie co mu sie podoba, a nie co podoba sie urzednikowi? Nic dziwnego ze w polsce taki syf, jak swiadomosc zerowa.
:D

Barbossa
24-06-2008, 09:15
niezłe, niezłe,


Zapewne nie jeden z Was wysrał na wakacjach na pierdoły, które potem tylko strych zawalały i większą sumę niż ta, nie raz przebalował i więcej

OGC
24-06-2008, 09:19
chłopie tynki wykonuje od 89roku i jeden tynkarz to co najwyżej może ci żone przelecieć ale nie otynkować dom o powierzchni około 500-700m2 przy takiej powierzchni użytkowej .
i to w trzy dni

Ciekawe ile lat robił w pojedynkę :)

Barbossa
24-06-2008, 11:22
wilgotny styropian nadal trzyma ciepło, wilgotna wełna już nie

pierwek
26-06-2008, 10:52
Mąż kręcił głową, po co garaż na dwa auta, ale ja postawiłam na swoim: do podwójnego łatwiej mi będzie wjechać...

26-06-2008, 14:16
:D

26-06-2008, 14:16
dobre :lol:

aga1401
26-06-2008, 14:35
:D :lol: :roll: :D :o :D :D :D

Aedifico
26-06-2008, 14:35
Witam jak w temacie trzeba zamienić ilość podaną w metrach bieżący łat dachowych na metr sześcienny ( 1600mb --> m3 ?? ) .

Barbossa
26-06-2008, 14:36
jest furtka - nie podał przekroju

Aedifico
26-06-2008, 14:38
jest furtka - nie podał przekroju

Miał w projekcie ;)

Chyba ta matematyka obowiązkowa to dobry pomysł :roll:

Chociaż mogą zachorować:

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,5365674,Uczniowie_z__choroba_na_matematyke _.html

alladyn71
26-06-2008, 15:59
http://www.futi.pl/zdjecia/zoom.php?file=1184839962.jpg

Az sie poplakalam :lol:
Dzieki :P

Aedifico
27-06-2008, 10:01
Jest może kilka dodatkowych argumentów...

Jak posadzą ten styropian, to konsekwentnie zaczną wymieniać okna na szczelne plastiki i "zabiją" tą chałupę! Wejdzie wilgoć (styro jej nie pozwoli wyjść ze ścian na zewnątrz) i zaczną się grzybki! Syndrom "chorego domu". Będzie upierdliwe zatykanie każdej szczelinki "bo pizga chłodem" wzmagające ten proces.

retrofood
27-06-2008, 16:57
Ja mam takie całkiem serio pytanie: dlaczego facet przegląda ogłoszenia agencji towarzyskiej? Tłumaczy że facet lubi sobie pooglądać tak z ciekawości, jako przerwa w pracy. Ja wiem że większość facetów ogląda sobie panienki, nie przeszkadza mi to, przeszkadza mi że ogląda konkretne ogłoszenia, z numerami telefonów, stawkami itp. Na pewno nigdzie nie dzwonił ani nie korzystał, ale nie podoba mi się to Czy jestem przewrażliwiona?

:D

27-06-2008, 23:31
:D:D:D

coulignon
28-06-2008, 09:05
ktoś odpowiedział że jak czyta to nic. Gorzej jak zapisuje :D :D :D

ZBYSZEK_SK
28-06-2008, 09:56
Skoro papa decyduje o szczelności dachu, to tym co jej nie mają leje się na głowę? To może pod dachówkę dać gont bitumiczny?!?

enickman
28-06-2008, 11:36
Ja myślę że źle kombinujesz. Dachówke możesz dać tańszą cementową - jej jakość jest porównywalna z ceramiczną. Ale pape należy dać najlepszą: to ona decyduje o szczelności dachu.

A propo wyjmowania z kontekstu to można i tak:


Ja myślę że źle kombinujesz. Dachówke możesz dać tańszą cementową - jej jakość jest ... najlepszą: to ona decyduje o szczelności dachu. ... warto dać tanią i prawdopodobnie kiepską folie czy papę

retrofood
28-06-2008, 12:44
teraz jest na samum dole .... obok pieca... ma ok 1.5-2m dlugosci i ok 50-70cm srednicy i jest zawieszony w powiterzu

ZBYSZEK_SK
28-06-2008, 19:32
Ja myślę że źle kombinujesz. Dachówke możesz dać tańszą cementową - jej jakość jest porównywalna z ceramiczną. Ale pape należy dać najlepszą: to ona decyduje o szczelności dachu.

A propo wyjmowania z kontekstu to można i tak:


Ja myślę że źle kombinujesz. Dachówke możesz dać tańszą cementową - jej jakość jest ... najlepszą: to ona decyduje o szczelności dachu. ... warto dać tanią i prawdopodobnie kiepską folie czy papę
Pierwszy cytat jest prawidłowy. I tak dokładnie jest.
Drugi "cytat" to nie cytat tylko zwykła manipulacja słów.

A oto całość:



Gdyby tak bylo to ten interes by byl naprawde malo oplacalny, 12 zl za metr papy to dramat. Ja zamierzam dac pape podkladowa tez termozgrzewalna ale nie za taka kase. Mysle o papie z dolnej polki za 5-6zl za metr.
Ja myślę że źle kombinujesz. Dachówke możesz dać tańszą cementową - jej jakość jest porównywalna z ceramiczną. Ale pape należy dać najlepszą: to ona decyduje o szczelności dachu.

A widziałeś kiedyś zamki w cementowej i w ceramicznej?
Skoro papa decyduje o szczelności dachu, to tym co jej nie mają leje się na głowę? To może pod dachówkę dać gont bitumiczny?!?

HenoK
29-06-2008, 17:54
Dlaczego nie wolno stosować perlitu i podobnych materiałów do wypełniania ceramiki jest sprawą oczywistą. Wynikiem takiego działania jest pogorszenie oporu cieplnego. Ceramika wypełniona perlitem "mniej grzeje" fundament, chłodniejszy fundament plus cyrkulacja powietrza z wnetrza domu powoduje wykralanie sie wilgoci. Mokra ceramika z perlitem to żaden izolator.

sSiwy12
30-06-2008, 10:12
No ok.wiem dlatego właśnie zastanawiam się nad nie kładzeniem styropianu a budową ściany 1W, wtedy na pewno powietrze będzie świerzsze, bo będzie przepływ przez ściany. Jak jest styropian to nie ma.

monikaa13
30-06-2008, 10:31
Wiedziałam, że moja wypowiedź się tu pojawi, ale przekonuję się o tym na własnej skórze. W tamtym wątku opisałam sytuację przed i po ociepleniu bloku i nikt mi nie wmówi, że styropian nie wplywu na wilgoć w domu!

Barbossa
30-06-2008, 10:41
więc po co pytasz, nie dawaj i tyle, rób ścianę 1W

Aedifico
30-06-2008, 10:44
nikt mi nie wmówi, że styropian nie wplywu na wilgoć w domu!

monikaa13
30-06-2008, 10:46
To nie jest takie proste jak wydaje się niektórym. Ściana 1w też ma pewnie swoje wady i ich szukam właśnie i dlatego pytam.
Całkiem możliwe, że będę miała ten nieszczęsny styropian, kto wie? Ale muszę poczytać, popytać, bo sama nie jestem tak doświadczona i uczona, by stwierdzić co będzie lepsze.
Choć zdaję sobie sprawę, że i tak decyzję bedę musiała podjąc sama.

Cypek
30-06-2008, 11:15
Daj wełnę zamiast styro.

monikaa13
30-06-2008, 11:20
Daj wełnę zamiast styro.

A myślisz, że o tym nie myślałam. Ale tu jest kwestia ceny i dobrych fachowców, którzy położą wełnę dobrze. Ale może przemyślę sprawę jeszcze raz.
Tylko kiedyś chciałam silkę i wtedy wełna obowiązkowo a teraz chcę porotherm i tu może styropian wsytarczy (jak będzie dobra wentylacja :)).
Do budowy jeszcze "kupa" czasu, ale teraz czeka mnie adaptacja dlatego mam mętlik w głowie.
Był już porotherm 25 plus styropian, ale parę dni temu pomyślałam "moze 1w" i znowu mam mętlik.

kakaowy
30-06-2008, 11:23
Idźcie sobie dyskutować o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi do innego wątku. Ja tu wchodzę, żeby poczytać śmieszne cytaty, na nudne dysputy macie całą resztę forum :D

Cypek
30-06-2008, 11:33
Sorki :)
Pomylił mi sie temat, miało być odpowiedziane w innym.

retrofood
30-06-2008, 14:36
Był już porotherm 25 plus styropian, ale parę dni temu pomyślałam "moze 1w" i znowu mam mętlik.

monikaa13
30-06-2008, 14:42
Był już porotherm 25 plus styropian, ale parę dni temu pomyślałam "moze 1w" i znowu mam mętlik.

no bardzo zabawne, naprawdę nie widzę w tym nic zabawnego, możecie mnie oświecić?

retrofood
30-06-2008, 14:42
przez Was już któryś raz ogladam te krasnale ale ten co leży koło tego z nożem w plecach też nie jest chyba całkiem ubrany

retrofood
30-06-2008, 14:44
widze!
jednak tego z penisem nie przebije :)- wyjatkowo oblesne :lol:

:)
Hmmm!
Głodnemu chleb na myśli ? :D
To nie penis, tylko giftzwerg pomyka na oklep na prosiaczku.

Juz ja tam wiem co widze

retrofood
30-06-2008, 14:51
przejaw kuchennej patologii-to juz nawet zlew w kuchni nalezy ukrywac? bo wstyd....miec zlew w kuchni- a feeeee
ja pójde o krok dalej-każe sanitariaty i wannę w łazience ukryc w szafie! A goscie niech na półkach kibla szukają!

enickman
30-06-2008, 17:40
Nie folia, tylko papa. Folia zaraz przestanie istniec jak przyjdzie ciezar na nia.

coulignon
30-06-2008, 21:18
Był już porotherm 25 plus styropian, ale parę dni temu pomyślałam "moze 1w" i znowu mam mętlik.

no bardzo zabawne, naprawdę nie widzę w tym nic zabawnego, możecie mnie oświecić?

Trafiłaś do Złotych Myśli. Nie marudź. To zaszczyt.

monikaa13
30-06-2008, 21:23
Był już porotherm 25 plus styropian, ale parę dni temu pomyślałam "moze 1w" i znowu mam mętlik.

no bardzo zabawne, naprawdę nie widzę w tym nic zabawnego, możecie mnie oświecić?

Trafiłaś do Złotych Myśli. Nie marudź. To zaszczyt.

:)

retrofood
30-06-2008, 22:47
Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć - dla jednego będzie to dobrze, dla drugiego źle.
Ja nie wierzyłam we własne prognozy, które niestety się sprawdziły - nie powiem, że jestem zadowolona

retrofood
30-06-2008, 22:53
Faktem jest również to, że pić trza umić, grać też trza umić i przegrywać trza umić

retrofood
30-06-2008, 23:12
To ty myślisz, że ten dom miał projektanta? :o

retrofood
01-07-2008, 08:33
ale w pozostalych 5 , w ktorych nie zapominam, to jest bardzo wygodne rozwiazanie, nic się wkoło nóg nie majta i jaja się nie tluką

sSiwy12
01-07-2008, 09:23
...nie grzeje się fundamentów 400-800 kWh na metr bieżący w sezonie grzeczym....

Aedifico
01-07-2008, 12:02
Tak nawiasem mówiąc powiem Wam że humus ściąga sie głownie z powodu takiego że potem może się on przydać, bo jak przyjdzie kupować grunt orgraniczny to troche się zapłaci.

retrofood
01-07-2008, 18:01
I teraz mam pytanie obniżyć cały dom, czy zostawić tak jak jest a podnieść ogród? Jak myślicie?

retrofood
01-07-2008, 18:04
Dzięki a jak Ci się chodzi po tych 4 schodkach, nie za dużo ich?

retrofood
01-07-2008, 18:17
Pozdrawiam wszystkich i bardzo prosze o w miare szybki odzew, bo dziury w granicy dzialki juz sa, co prawda zabezpieczone, ale wkoncu ktos w nie wlezie

retrofood
01-07-2008, 18:36
Przeszlam przez szkoly publiczne i tylko milo je wspominam - i nauczycieli tez. Przyjaciol - pewno " niewlasciwych" 8) 8) - zdobylam tam na cale zycie.

To na pewno były szkoły czy jednak domy?

Aedifico
04-07-2008, 12:25
Beton wykonany na cemencie portlandzkim i dojrzewający w temperaturze + 20 &ordm;C osiąga 100 % docelowej wytrzymałości na ściskanie po 28 dniach. W tej temperaturze po tygodniu taki beton osiąga około 70 % docelowej wytrzymałości na ściskanie. Można więc przyjąć, że w sprzyjających warunkach pogodowych i wystarczającej wytrzymałości betonu na ściskanie, po tygodniu dojrzewania betonu można przystąpić do murowania ścian na ławach betonowych. Należy pamiętać o pielęgnacji betonu, z którego wykonano ławy. Beton powinien być chroniony przed odparowywaniem wody. Ławy betonowe powinny być nawilżane przez minimum 3 dni od czasu ułożenia świeżej mieszanki betonowej.

Jakieś nowości.

HenoK
04-07-2008, 19:55
Kawitacja to nic innego jak urwanie materii, to próżnia sieje ferment w kawitowanej materii i zmienia jej właściwości !!

ila66
05-07-2008, 12:04
Za tę cenę możesz mieć np. Plannję. Wg mojego kolegi dekarza bardzo dobra dachówka z górnej półki.

retrofood
05-07-2008, 19:03
Chcialbym sie od kogos dowiedziec jak zrobic polke wolnostojaca tzn wiszaca

elutek
05-07-2008, 20:40
Chcialbym sie od kogos dowiedziec jak zrobic polke wolnostojaca tzn wiszaca

:lol: :lol: :lol:

retrofood
06-07-2008, 05:37
To może Cię ucieszy fakt, że na tym moim czarnym kominie z daleka widać ptasie odchody
Patrz jakiego to mają cela kanalie, że w locie na komin trafia... :evil:

malgos2
06-07-2008, 06:10
To może Cię ucieszy fakt, że na tym moim czarnym kominie z daleka widać ptasie odchody
Patrz jakiego to mają cela kanalie, że w locie na komin trafia... :evil:

:lol: :lol: :lol:

Barbossa
06-07-2008, 06:33
Futro (izolację termiczną ) się nie łyka. by była skuteczna, umieszcza się ją między źródłem a odbiornikiem, w tym przypadku powietrze + grunt. ściana postawiona na fundamencie jest bez wątpienia odbiornikiem. Gdybyś dom stawiał w Grecji, Afryce.................. Dlatego tam warto izolować od strony zewnętrznej .Ale u nas? To najwyższej klasy nieporozumienie. Powiem więcej :to ochrona interesów rynku instalacyjnego. , czyli lobby!
perełka

retrofood
06-07-2008, 07:26
A to czy kto co i jak uszkodzi to obawiam się, że mało jest zależne od kolejności prac. U mnie uszkadzali takie rzeczy że do glowy by mi nie przyszło

Krisker
09-07-2008, 07:20
cofam te "niby dorosły, poważny"
zachowujesz się jak smark
ale jeżeli coś Ci dolega to pędem do lekarza, może da się uratować

Miało być bez nicków, ale pewnie osobista wycieczka to była, więc zrozumiałe 8)

sSiwy12
09-07-2008, 09:08
Zasady doboru mocy jednostkowej są bardzo proste.
jeżeli dom jest dość słabo izolowany stosujemy system centralnego ogrzewania . w tego typu systemach płaci się za ciepło wytworzone , więc przewymiarowanie kotłowni powoduje zwiększenie kosztów.
w domach dobrze izolowanych nie da się zastosować centralnego ogrzewania. A systemy niecentralnego ogrzewania tym są tańsze w eksploatacji im są lepiej sterowalne . dlatego zawsze daje się 100W/m2 a w łazience 150W/m2 Tak więc wszystko robija się o to czy będziesz izolował dom.

Dobrze zaizolowany dom moc obliczeniowa 100W/m2 :o

09-07-2008, 09:20
... rozdzielacze musisz dać i tak, niezależnie czy grzejniki czy podłogówka ...

HenoK
09-07-2008, 11:06
Zasady doboru mocy jednostkowej są bardzo proste.
jeżeli dom jest dość słabo izolowany stosujemy system centralnego ogrzewania . w tego typu systemach płaci się za ciepło wytworzone , więc przewymiarowanie kotłowni powoduje zwiększenie kosztów.
w domach dobrze izolowanych nie da się zastosować centralnego ogrzewania. A systemy niecentralnego ogrzewania tym są tańsze w eksploatacji im są lepiej sterowalne . dlatego zawsze daje się 100W/m2 a w łazience 150W/m2 Tak więc wszystko robija się o to czy będziesz izolował dom.

Dobrze zaizolowany dom moc obliczeniowa 100W/m2 :oTo tylko pozorny paradoks. Przy ogrzewaniu elektrycznym grzejnikami o małej pojemności cieplnej (konwektory), taki dobór ogrzewania sprawdzi się znakomicie. Oczywiście pod warunkim zastosowania w każdym pomieszczeniu precyzyjnego termostatu. Nie ma wtedy większego znaczenia, że łączna moc ogrzewania zainstalowana dla domu o powierzchni np. 100 m2 będzie ponad 10kW, podczas gdy zapotrzebowanie na moc do ogrzewania wyniesie np. tylko 4 kW. Poprzez znacznie większą moc uzyskuje się możliwość szybkiego reagowania na zmiany temperatury, resztę załatwia termostat. Wszystkie grzejniki pełną mocą będą grzały właściwie tylko w jednej sytuacji - wtedy, gdy w wychłodzonym domu (np. po powrocie z ferii zimowych), chcemy szybko podnieść temperaturę w całym domu. Po 2 - 3 godzinach zadziałają termostaty i wszystko wróci do normy. W domu o mocy ogrzewania ściśle dopasowanej do zapotrzebowania na ciepło dochodzenie w takiej sytuacji do "normalnej" temperatury może potrwać nawet kilka dni.

an-bud
09-07-2008, 11:32
i akumulator (ściany tradycyjne) też potrzebują troszkę czasu. Czasem Budowlańcy wiedzą więcej :wink: :D i widzą troszkę szerzej

retrofood
10-07-2008, 10:50
Pierwszy post autora:

Szukam projektu wiaty do składowania drewna. Czy ktoś z Was robił to samodzielnie? Zdjęcia mile widziane

drugi post autora (w tym samym wątku):

Właśnie mam z tym problem, bo wymarzyła mi się wiata na samochód / drewno przy bocznej ścianie domku.

retrofood
11-07-2008, 08:25
Moja żona se najpierw wszystko obejrzała, stwierdziła, że tyle centymetrów jej pasuje i szlus! Potem z murarzami nie dyskutowała.

enickman
11-07-2008, 09:39
Moja żona se najpierw wszystko obejrzała, stwierdziła, że tyle centymetrów jej pasuje i szlus! Potem z murarzami nie dyskutowała.

a podobno wielkość się nie liczy :-)

11-07-2008, 09:45
taaaa
kobieta wie dokładnie ile cm jej pasi ....

retrofood
11-07-2008, 10:39
taaaa
kobieta wie dokładnie ile cm jej pasi .... styropianu do ocieplenia ścian...

11-07-2008, 10:43
hehe
no pewnie ... :wink: