PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi Cal



pepe28
31-03-2008, 11:55
Cześć
Mam zamiar kupić drzwi zewnętrzne firmy call z Suwałk szukam ludzi którzy
posiadają takie drzwi dębowe i czy jest sie do czego przyczepić po jakims czasie w ich użytkowaniu. Bo słyszałem że nie są takie najgorsze.
Z góry dzięki za podpowiedzi.

ryba7070
31-03-2008, 12:54
Mam zakupione drzwi z tej firmy, dębowe, wzór 251, na temat firmy słyszałam dobre opinie, poza tym mają bardzo fajne wzornictwo i duży wybór, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne. Mam nadzieję, że w użytkowaniu sprawdzą się w 100%, jeszcze nie mam zamontowanych... Przeprowadzka dopiero w sierpniu! :D

Zołza
31-03-2008, 14:50
my mamy

nie pamietam jaki numer ale są solidne i jesteśmy bardzo zadowoleni

Arkady1978
31-03-2008, 19:56
Zdecydowanie polecam. To jedne z najlepszych drzwi z jakimi miałem do czynienia.

pirat
01-04-2008, 09:40
Mam i ja :lol:
Takie to oto jak na foto poniżej model SUMOWO (ale bez tej kołatki) , zamontowane niecałe 4 lata temu. Fajne , dobre, nic sie z nimi nie dzieje niedobrego, polecam.

http://www.calsc.com.pl/files/image/drzwi/zewnetrzne/Sumowo.jpg

pepe28
10-04-2008, 14:48
Cześć Pirat
Mam pytanko czy wiesz że te drzwi nie są w całości dębowe czy to w czymś przeszkadza bo tu w sumie kilka jest modeli z dolnej półki jak się dowiedziałem w środku podobno szkielet drewniany i styropian bądz też wata?
i jak są wykonane czy starannie?

Tylko bez nazwisk.
14-04-2008, 20:16
Cześć Pirat
Mam pytanko czy wiesz że te drzwi nie są w całości dębowe czy to w czymś przeszkadza bo tu w sumie kilka jest modeli z dolnej półki jak się dowiedziałem w środku podobno szkielet drewniany i styropian bądz też wata?
i jak są wykonane czy starannie?



Wybierając, któryś z modeli Cala polecam te, które w nazwie mają cyfrę, a nie tzw. jeziorne (ich nazwy pochodzą od jezior: Długie, Garbaś, Okragłe, Roś, Sumowo, Zelwa. Sa po prostu inaczej skonstruowane. Aha, nie kupujcie w marketach, bo dla nich są trochę inaczej robione.
W Calu jest tez możliwe wprowadzanie pewnych modyfikacji wzorów, ale o to pytajcie w salonach.

Pozdr
sprzedawca

Hubik_1975
16-04-2008, 12:45
Mamy drzwi CALa, drugi sezon, nic sie nie dzieje, drzwi wyglądają jak nowe. Opinie jakoby wersje robione dla marketów były gorsze to bzdura - chyba że mówimy o dedykowanych wzorach robionych tylko dla marketów. W 2006 roku uśmiałem się do rozpuku na Bartyckiej, gdzie najkrótszy termin oczekiwania na drzwi był w granicach 9 tygodni - standardowe drzwi bez naświetli, żadnen wymysł. Pojechałem do Praktikera na Okęciu i od ręki kupiłem ten sam model CALa bez żadnych histerii terminowych. Tam też drzwi trzeba zamawiać, ale mają kilka sztuk na stanie i jeśli pasują to można od razu zabrać. Są to te same modele co w pozostałych punktach sprzedaży.
Reasumując, polecam drzwi CAL.
H.

garnek3
06-01-2010, 07:44
Drzwi CAL to tragedia. Niedość że każdy element drzwi w innym odcieniu ( tak to jest kiedy zamawia się produkt widząc tylko wzór a potem przywożą 2 gatunek ) to na dodatek strasznie przemarzają - zamróz między futryną a skrzydłem do 1/4 wysokości drzwi. Dodatkowo dopłaciłem za zamki lockpol i to też był błąd , wkładka popsuła się po 2 dniach. Do sprzedawcy dzwoniłem kilkakrotnie i nic - zero interwencji. Nie wierzcie w coś takiego jak gwarancja firmy CAL. Nie wiem jak się wkleja zdjęcie bo bym pokazał jak wyglądają drzwi za prawie 4000zł

Zołza
06-01-2010, 13:43
a ja mam własnie model sumowo i jest ok

mynia_pynia
06-01-2010, 14:07
Odnośnie modyfikacji to my zamówiliśmy takie:

http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/cal_402.html

bez tej choinki i nalkejki ozdobnej (zostanie tylko wgłębienie) i kolor RAL 7016.

Jak już przyjadą to wkleję fotkę, ale to za miesiąc pewnie.

lemur6666
30-04-2010, 15:38
Niestety my drzwi z firmy Cal otrzymaliśmy z nabłyszczeniami lakieru - jak stwierdzono przy oględzinach są to "odparzenia" folii - i (sic!) "takie rzeczy się zdarzają". Jednak firma CAL odmówiła wymiany oferując naprawę. Ponadto w oficjalnej odpowiedzi sugeruje, że ślady te mogły również powstać w wyniku nadmiernego działania promieni słonecznych na zapakowane drzwi przy braku wentylacji...

Wito2008
01-05-2010, 14:39
mam drzwi dębowe drugi albo trzeci sezon i jest ok i gdyby nie to że jakaś ekipa po zapaćkaniu farbą próbowała wyczyścić rozpuszczalnikiem to byłoby ok

bazal
21-05-2010, 10:19
Drzwi zewnętrzne "Cal" cieszyły się dobrą opinjią, do czasu nabycia drzwi zewnętrznych "Cal - 261".
Po rozpakowaniu kartonu stwierdziłem brak na jednym z boków skrzydła uszczelki, wkładka górnego zamka wystaje ok, 4mm posa obrys skrzydła do wewnątrz, automatycznie strona zewnętrzna pokazuję "wpadnięcie wkładki" do środka.
Montażysta autoryzowanego sklepu sprzedaży wykonywał podstawowe błędy montażu ramy, odbiegając od pionu. Po połączeniu ramy z naświetlem wkrętami, pozostawił "dziury" w ramie, które miały schować łeb tej śruby.
Kiedy uszczelkę dostarczono w kopercie drogą pocztową, była na tyle zdeformowana, ze nie nożna ją było prawidłowo zamontować.
Kiedy zgłosiłem moje niezadowolenie w firmie "Cal", otrzymałem odpowiedz; "że takie są standardy produkcyjne".(:(:(:

finlandia
21-05-2010, 12:30
Sprawa wystającej /wpadniętej/ wkładki to kwestia techniczna.

Te drzwi mają taką konstrukcję i nie da się tego inaczej zrobić. Górny zamek jest klasy C i by spełniał oczekiwania anywłąmaniowości jest "cofnięty" głębiej niż zamek podklamkowy. Stąd różnica w wystawaniu wkładek (wiem, bo sam miałem z tym ostatnio przejścia z Klientem:( )
Technicznie rzecz biorąc nie jest to wada. Wizualnie - kwestia gustu. Sprawa może wygląda gorzej, kiedy jest zastosowana tania klamka "wewnątrzna" która nie trzyma "za krótkiej" wkładki.

lemur6666
26-05-2010, 11:04
A ja nie polecam Firmy CAL. W lutym zamówione - jeszcze nie mamy. Oto dlaczego:

Przyszły w końcu marca. Po zamontowaniu okazało się, że są przebarwienia.
Jak się później okazało to odparzenia folii, w którą zapakowane były drzwi.
Widoczne pod kątem po przekątnej skrzydła. Podobno "tak się zdarza".
Skoro "tak się zdarza" dlaczego producent temu nie zapobiega ?

Najpierw czekaliśmy 3 tyg na wizję lokalną potem kolejne 3 tygodnie na odbiór i
montaż skrzydła tymczasowego. Obecnie czekamy 2 tygodnie na naprawione drzwi.

Ekipa dzwoni w sam dzień przyjazdu
(nie umawiają się wcześniej -inwestor musi rzucić wszystko bo CAL przyjeżdża)

Trudno przewidzieć jak to się skończy i kiedy.

Charlie
28-05-2010, 14:19
ach te markety :)

finlandia
29-05-2010, 10:18
Myślisz Charlie że to były drzwi z marketu? Nie brałem tej możliwości pod uwagę..

pedronx
17-05-2011, 09:12
Proszę o opinie o drzwiach CAL. Jak się Wam spisują po latach?

finlandia
17-05-2011, 10:18
Brak informacji jest na forach dobrą wiadomością.
Gdyby się spisywały bardzo źle, to internet byłby pełny negatywnych opinii. Ale spokojnie - poczekajmy na głosy użytkowników. Z tym, że mam prośbę - niech piszą wszyscy (nawet Ci co nie zauważają, że mają drzwi) a nie tylko użytkownicy z problemami (bo o to zawsze najłatwiej)

pedronx
17-05-2011, 10:21
Finlandia, co byś wybrał dla siebie: Hormann ThermoPro (drzwi stalowe) czy właśnie drewniane Cal?
Jedne i drugie wydają się być ciepłe i szczelne. Na co zwróciłbyś uwagę przy wyborze?
Dzięki

finlandia
17-05-2011, 11:31
Nie znam Hormana. A to co widziałem.. hmm... Nikt się na nie nie skarżył. Ale ja jestem strachobliwym (przed nowościami) tradycjonalistą..

pedronx
17-05-2011, 11:44
Nie znam Hormana. A to co widziałem.. hmm... Nikt się na nie nie skarżył. Ale ja jestem strachobliwym (przed nowościami) tradycjonalistą..

A co ogólnie myślisz o drzwiach stalowych. Czy jest możliwe żeby one były ciepłe? O ile wyobrażam sobie, że tam gdzie są wypełnienia drzwi to nie jest to problem (pianka, albo styro), to jak to ogarniają tam gdzie profil (np rama), jest w jednym kawałku - czy to jest jeden wielki mostek?

Matilde1
17-05-2011, 12:15
Odnośnie jakości drzwi nie wypowiem się - bo nie posiadam. Niestety od tygodnia czekam na ofertę :confused:. Trochę długo jak na samą wycenę.

pedronx
17-05-2011, 12:39
Odnośnie jakości drzwi nie wypowiem się - bo nie posiadam. Niestety od tygodnia czekam na ofertę :confused:. Trochę długo jak na samą wycenę.

To trafiłaś na kiepskiego dystrybutora. Wczoraj zapytałem a już dziś o 8.04 miałem pełną ofertę na mejlu. Dystrybutor z mazowieckiego.

Matilde1
17-05-2011, 13:17
Moje podobno wymagają wyceny producenckiej.

pedronx
17-05-2011, 13:29
uuuu, zabrzmiało groźnie ;)
Ja niestety muszę zrezygnować z Cala. Przed chwilą rozmawiałem z dostawcą okien i niestety nie mam już możliwości zmiany koloru jednego okna, które zamówiłem w kolorze drzwi wejściowych, które to z kolei miały być (i chyba będą) grafitowe (Hormann ThermoPro) (reszta okien brązowa).
Jak miałbym możliowść zmiany to chyba bym skorzystał, bo drzwi cala bardzo mi się spodobały. W sobotę miałem oglądać Cala, ale chyba sobie daruję :(
Jeśli Cię interesują drzwi bardzo ciepłe to popytaj o serię Arctic (nie ma jeszcze na stronie, bo dopiero wchodzi). Są bardzo dobrze ocieplone i szczelniejsze i oczywiście droższe.
Udanych wyborów.

IVO333
17-05-2011, 15:37
uuuu, zabrzmiało groźnie ;)
Ja niestety muszę zrezygnować z Cala. Przed chwilą rozmawiałem z dostawcą okien i niestety nie mam już możliwości zmiany koloru jednego okna, które zamówiłem w kolorze drzwi wejściowych, które to z kolei miały być (i chyba będą) grafitowe (Hormann ThermoPro) (reszta okien brązowa).
Jak miałbym możliowść zmiany to chyba bym skorzystał, bo drzwi cala bardzo mi się spodobały. W sobotę miałem oglądać Cala, ale chyba sobie daruję :(
Jeśli Cię interesują drzwi bardzo ciepłe to popytaj o serię Arctic (nie ma jeszcze na stronie, bo dopiero wchodzi). Są bardzo dobrze ocieplone i szczelniejsze i oczywiście droższe.
Udanych wyborów.

CAL polakieruje drzwi na dowolny kolor RAL więc kolorystyka jest do zwalczenia. Chyba że są inne powody dla których wolisz Hormana.

Pozdrawiam

pedronx
17-05-2011, 15:43
ooooo, lecę sprawdzić czy pomalują drewno na grafit :)
Dzięki za info.

IVO333
17-05-2011, 16:41
ooooo, lecę sprawdzić czy pomalują drewno na grafit :)
Dzięki za info.
Nie musisz lecieć, polakierują, niestety za dopłatą ale i tak warto . Moim zdaniem oczywiście ;-)

pedronx
17-05-2011, 16:47
Masz je może u siebie?

AdrianRumia
21-09-2011, 11:28
Wczoraj zamówiłem drzwi Cala model Mszczuj. Pomijając aspekt wizualny, mam nadzieję, że to dobry wybór, podjęty po przeczytaniu kilku wątków, artykułów, konsultacji. Macie jakieś dośwadczenie z tymi drzwiami? Na co mam zwrócić uwagę przy odbiorze i montażu. Na marginesie dodam, że drzwi kupione w internetowej promocj voxu (3099 już z wliczonym vatem 8%). Zdecydowałem się, bo wycena Hormana na drzwi TPS 700 wraz z kuciem otworu do promocyjnej szerokości 110cm. to 5800. Drzwi Cala z dodatkowym zamkiem winkhaus hakowym listwowym i montażem to 4200.

mazena
04-03-2012, 19:31
Hmmmmm, czy warto kupić drzwi tej firmy???!!!! Ja zdecydowanie odradzam. Chyba ,że nie zależy wam na jakości.A reklamacji i tak wam nie uznają bo wszystkie usterki i wady musiały powstać na placu budowy , i nie liczą się opinie dystrybutora, klienta , nawet serwisu autoryzowanego. Tylko z racji braku czasu nie skierowałem sprawy do sądu. Zdecydowanie odradzam. marzena

bwojtek
04-03-2012, 20:17
A jakieś istotne szczegóły? Czego dotyczyła reklamacja i jaki był jej przebieg? Jeżeli jesteś przekonana o swojej racji to trzeba iść do sądu skoro inne metody zostały wyczerpane!

Charlie
07-03-2012, 09:12
w mojej opinii to drzwi firmy CAL są mocno przyzwoite co w moim przypadku należy uważać za wysoki komplement :)

Jedno co mi się nie za bardzo podoba to te marketingowe nazwy produktów - własciciel pewnie historyk z wykształcenia :):):)

cronosik
22-05-2012, 08:45
My mamy Mszczuj, zobaczymy jak będą się sprawować :)
Pozdrawiam
116901

spok1982
25-05-2012, 17:03
Drzwi firmy CAL mają chyba ze dwie zalety.
1. Naprawdę ładnie wyglądają.
2. Bardzo popularna marka, można je kupić bez problemu wszędzie, również w markecie... i to tyle
Poza tym...
- drogie, a maksymalna taniocha w środku, docieplenie styropianem !!!, dwa banalne zamki ( ten słynny górny zamek ABLOYA to adaptowany zamek bramowy ), jeżeli chcesz normalny wielopunktowy - słona dopłata, Ciekawe że modele " dębowe " przy montażu pięknie pachną sosenką ?
Od niedawna wprowadzili termopróg który od lat jest standardem u lepszej konkurencji.
Drzwi stalowe nie nadają się do nowoczesnego energooszczędnego domu. I nie ma co dorabiać teorii. Jak ktoś był na FENSTERFRONTALE to wie o czym piszę.
Pozdrawiam.

Arkady1978
25-05-2012, 17:30
My mamy Mszczuj, zobaczymy jak będą się sprawować :)
Pozdrawiam
116901

Drzwi narawdę ładne, tylko o ile mnie wzrok nie myli to spartolili Ci montaż, nie można takich drzwi stawiać na styropianie !!

Arkady1978
25-05-2012, 17:31
uuuu, zabrzmiało groźnie ;)
Ja niestety muszę zrezygnować z Cala. Przed chwilą rozmawiałem z dostawcą okien i niestety nie mam już możliwości zmiany koloru jednego okna, które zamówiłem w kolorze drzwi wejściowych, które to z kolei miały być (i chyba będą) grafitowe (Hormann ThermoPro) (reszta okien brązowa).
Jak miałbym możliowść zmiany to chyba bym skorzystał, bo drzwi cala bardzo mi się spodobały. W sobotę miałem oglądać Cala, ale chyba sobie daruję :(
Jeśli Cię interesują drzwi bardzo ciepłe to popytaj o serię Arctic (nie ma jeszcze na stronie, bo dopiero wchodzi). Są bardzo dobrze ocieplone i szczelniejsze i oczywiście droższe.
Udanych wyborów.

Rozważ jeszcze raz tego Hormana, w w mojej ocenie drzwi Thermo Pro nie warte są nawet 1/3 swojej ceny

finlandia
25-05-2012, 17:59
...
dwa banalne zamki ( ten słynny górny zamek ABLOYA to adaptowany zamek bramowy ), jeżeli chcesz normalny wielopunktowy - słona dopłata, Ciekawe że modele " dębowe " przy montażu pięknie pachną sosenką ?

Ten banalny zamek ma atest kl. C. Adoptowane dziecko wg Ciebie musi być gorsze niż "własnomaciczno" rodzone ?
Nawiastem mówiąc, przez zamek listwowy hakowy w dobrych drzwiach PCW innego producenta - do mojego klienta ostatnio się włamali poprzez wyważenie skrzydła.. Nawet zwykła szyba 4mm nie pękła. A wszystko przez regulację która została zaniedbana.

Druga sprawa - kiedy ostatnio wąchałeś te drzwi? Parę miesięcy temu na własne oczy widziałem produkcję w fabryce i zaskoczyli mnie tym, że w "dębie" był w całości dąb (z tego co pamiętam to dość dawno temu , była sosna w okładzinach z dębu ). Osobiście w tych drzwiach wiercę klamki, ościeżnice i żadnej lipy /czy sosny/ w nich nie czuję.

Ps. w markach drzwi które wymieniłeś w innych postach kompletnie nic nie widzę - pierwsze słyszę i z nazwy klasyfiukuję je bardzo wysoko cenowo.

finlandia
25-05-2012, 18:06
Drzwi narawdę ładne, tylko o ile mnie wzrok nie myli to spartolili Ci montaż, nie można takich drzwi stawiać na styropianie !!

Arku - w ostrej ocenie takich zdjęć zalecam większą powściągliwość. Nie wiesz czy to nie jest 2cm płat styroduru za którym jest solidne podparcie (np. wylewka wchodząca pod część progu). A może to Klient samodzielnie - wbrew zaleceniom montażysty usunął podpory. Nie wiem tego i dlatego wolę się nie wypowiadać by nie rzucić złego światła nie tylko na konkurencyjną wobec mnie firmę ale i całą branżę - następne zdjęcie z podobną sytuacją może być z Twoich dokonań - będzie Ci wtedy miło? Nie bronię też złego wykonania, ale po prostu w przypadku tego zdjęcia trudno o jednoznaczną ocenę.
Ps. Nie przyznaję się do "popełnienia" wyżej omawianych drzwi - nie znam tego przypadku :)

Arkady1978
25-05-2012, 21:10
Arku - w ostrej ocenie takich zdjęć zalecam większą powściągliwość. Nie wiesz czy to nie jest 2cm płat styroduru za którym jest solidne podparcie (np. wylewka wchodząca pod część progu). A może to Klient samodzielnie - wbrew zaleceniom montażysty usunął podpory. Nie wiem tego i dlatego wolę się nie wypowiadać by nie rzucić złego światła nie tylko na konkurencyjną wobec mnie firmę ale i całą branżę - następne zdjęcie z podobną sytuacją może być z Twoich dokonań - będzie Ci wtedy miło? Nie bronię też złego wykonania, ale po prostu w przypadku tego zdjęcia trudno o jednoznaczną ocenę.
Ps. Nie przyznaję się do "popełnienia" wyżej omawianych drzwi - nie znam tego przypadku :)

dzięki za radę, na pewno skorzystam. Dopowiem tylko, że w Calu są systemowe podwaliny służące do podparcia progu drzwi, kosztują niewiele a dzięki nim wiele można zyskać. Cal ma te rozwiąznia w swojej standardowej ofercie. Moim skromnym zdaniem każdy sprzedawca który sprzedaję drzwi za grube kilka tyś zł, powinien je uwzględnić

acca5
14-07-2012, 09:55
A mi właśnie zepsuły się drzwi- nie odskakuje zapadka od klamki i nie mogę ich otworzyć- siedzę w domu w środku!Drzwi CAL 252 sosna i dupa i nie wiem jak wyjść -zamki działają a klamka nie otwiera i co ? Jak ma wyglądać naprawa tego -przeciecięcie ościeżnicy czy wyrwanie drzwi i zamka i zniszczenie 3500zł bo tyleż kosztowały!
CHolera co mam zrobić! Jest sobota!

RATUNKU!!!! Napiszcie co zrobić , drzwi kupowałam ok 5 lat temu kogo wołać!!!

finlandia
14-07-2012, 13:52
Dzwoń do sklepu w ktrórym kupiłaś/eś drzwi.
Prawdopodobnie ułamała się zapadka zamka i blokuje wyjście.
Opcja na naprawę: - z zewnątrz kluczem imbusowym/ampulowym nr 5 trzeba drzwi przesunąć maksymalnie w stronę zawiasów. Wówczas pojawi się na tyle szczelina by próbować czymś płaskim przepchnąć tą zapadkę tak, by otworzć drzwi. Tak w skrócie, bo więcej i tak się powiedzieć nie da. Trzeba z tym powalczyć na miejscu.

acca5
15-07-2012, 14:07
ok dzięki, wychodzę przez garaż tyle ,że zostawiam go otwarty ze spuszczoną bramą, dziś nic nie czynne; dzwonie od poniedziałku.
A ten imbus to w które miejsce wtyknąć od zew w drzwi- aby je dopchnąć do zawiasów?

finlandia
15-07-2012, 15:40
W miejscu do regulacji, które prawdopodobnie masz zasłonięte ociepleniem.
Zawias ma trzy śruby regulacyjne, dwie od czoła, jedna od stron ściany, która odpowiada za przesuwanie drzwi w prawo-lewo.

acca5
17-07-2012, 13:11
No więc tak mam 3 zawiasy- po zdjęciu zaślepek ukazały się zawiasy ze śrubą imbusowa - kręcenie nimi nie dało efektu przesunięcia drzwi do nich- może mm lub dwa. Musze wezwać tych od montażu bo kicha ; dalej nie można wetknąć nic w szparę miedzy zamkiem a ościeżnicą- ledwo nóż ale to musi chyba być coś zagiętego bo nie można wyczuć tego pizdryczka od klamki.
Dalej wychodzę przez garaż. Spróbuje wstawić fotki

finlandia
17-07-2012, 20:14
No na odległość ciężko coś wywróżyć czy dobrze kręcisz. Tak czy inaczej to nie jest sposób otwierania dla niedoświadczonej osoby - to byłoby zbyt proste..

acca5
17-07-2012, 20:34
no właśnie , zadzwoniłam do głównej firmy- pan od montażu mówił to samo ale dodał,że także warto od wew od dołu przy pomocy cienkich obcążków wyjąć pionową uszczelkę- ponoć się wysuwa i wtedy się zwiększy szpara między drzwiami a ościeżnicą,
Musze wezwać tych od montażu jednak to zbyt trudne dla kobietki i masz rację to byłoby za proste aby amator otwierania drzwi czyli Ja je otworzę

finlandia
17-07-2012, 23:31
I tak jestem pełen podziwu, że Ci sie chce.. ale jak widzę stopkę pod Twoim profilem to już się nie dziwię. Szacunek za wolę walki :)

psulek
09-12-2012, 15:39
Ja dorzucę swoje trzy grosze. Sąsiad ma takie drzwi i bardzo mi się podobają. Już miałem zamówić, ale coś mnie tknęło i przeczytałem sobie gwarancję. W gwarancji napisane, że podlegają drzwi zamontowane zgodnie z instrukcją. A w instrukcji zonk - minimalna odległość drzwi od źródła ciepła to 150cm, a generalnie to zalecają wiatrołap nie ogrzewany. Ponieważ jak większość budujących mam mały wiatrołap, nie nie jestem w stanie spełnić tego warunku. Chyba że na etapie budowy CO umieścił bym grzejnik w szafce na buty, bo wiatrołap ma 1,6x2m. Napisałem do producenta w tej sprawie, ale nie doczekałem się odpowiedzi. Więc ku przestrodze - jeżeli masz ogrzewany wiatrołap - a pewnie masz, to daruj sobie te drzwi, chyba że jesteś szczęśliwcem, który spełnia warunki. Bo w razie jak ci się trafi bubel z wadą, to na 99% producent się na ciebie wypnie. Aby być obiektywnym - nie twierdzę że produkt jest zły, bo u sąsiada drzwi się dobrze trzymają, ale takie podejście producenta dyskwalifikuje wyrób - w razie problemów wymiga się nawet przed sądem. Co dziwniejsze, inni producenci drzwi w porównywalnych cenach nie mają takich klauzul - więc zanim kupicie - zastanówcie się dobrze.

Ku przestrodze :)

finlandia
09-12-2012, 16:33
.... Bo w razie jak ci się trafi bubel z wadą, to na 99% producent się na ciebie wypnie...
Mówisz tak, jakbyś miał 100 szt ich drzwi i w 99% przypadków właśnie tak się producent zachował..
Sądzisz że lepsza będzie firma, której mentalnie nie stać na napisanie jakiejkolwiek instrukcji montażu, warunków gwarancji?
Na 99% jestem pewien, że w razie reklamacji będzie odwrotnie niż wróżysz.

Potraktowałbym ich instrukcję jako określenie optymalnych warunków, w jakich mogłyby funkcjonować drzwi.
Ps. Swoją drogą - firma tak przyjaźnie nastawiona do Klienta jak CAL mogłaby mieć też bardziej przyjazne warunki gwarancji, bo jak widać niektórych odstraszają:)

IVO333
09-12-2012, 16:46
JCo dziwniejsze, inni producenci drzwi w porównywalnych cenach nie mają takich klauzul - więc zanim kupicie - zastanówcie się dobrze.

Żeby nie płoszyć klientów. CAL robi jedne z najlepszych drzwi jakie znam, sądzisz że gorszym produktom grzejnik niestraszny? A jeśli trzeba uzasadnić odrzucenie roszczeń gwarancyjnych to coś się znajdzie i bez takiego zapisu.

psulek
09-12-2012, 17:20
Nie twierdzę że robią kiepskie drzwi, bo u sąsiada takie drzwi trzymają się dobrze. Twierdzę jednak, że gwarancja tej firmy jest tak skonstruowana, żeby często jej nie było - chyba że ktoś jest dociekliwy i się doczyta. Ja nie wiem jak będzie, wiem że napisałem do producenta maila (prawie dwa tygodnie temu) z pytaniem czy warunki montażu odnośnie ogrzewania są jako "muszą" czy to tylko zalecenia. Nie dostałem odpowiedzi, co stanowi dla mnie milczące potwierdzenie przypuszczeń. Nie miałem 100 drzwi, ale sądzę że jak mi się trafi jedna sztuka wadliwa, to będę miał z powodu grzejnika w wiatrołapie problem. Drzwi zamontowane niezgodnie z instrukcją = towar użytkowany w niewłaściwy sposób = brak gwarancji jak i odpowiedzialności z tytułu niezgodności towaru z umową. Producentów nie załączających instrukcji montażu w ogóle nie biorę pod uwagę - łaski nie robią, to ich obowiązek. To nie jest chińszczyzna po 600 PLN tylko towar kosztujący 6-10 razy więcej. Za podobne pieniądze można kupić porównywalny produkt innego producenta, który takich obostrzeń nie ma. Dlatego polecam sobie poczytać gwarancję a w szczególności warunki wskazane w osobnych dokumentach przed wydaniem 4-5k PLN. Mogę co prawda w razie kłopotów zdemontować grzejnik przed przyjazdem serwisu, ale chyba nie o to chodzi, prawda? Jesteśmy poważnymi ludźmi. Nikt się w ciuciubabkę z producentem bawił nie będzie. Inna sprawa - ciekawe co będzie w przypadku grzewany podłogówką? Wkują się w wylewkę?

Charlie
09-12-2012, 18:12
PSUŁEK - wyślij jeszcze jednego maila bo z tego pierwszego to nic nie wynika. Na tak postawione pytanie nic mądrego nawet Salomon nie odpowie konkretnie.
Ale najpierw zrób rysunek/szkic jako rzut z góry i zwymiaruj go. Odległość grzejnika od drzwi, rozmiar grzejnika, szerokość + długość pomieszczenia oraz wszystkie drzwi jakie dochodzą do pomieszczenia z drzwiami zewnętrznymi.
Zeskanuj graf i jako załacznik wyśli do CAL-a z zapytaniem czy ta sytuacja na rysunku spełnia wymogi gwarancji.
Pozdrawiam

Charlie
09-12-2012, 18:14
Kolejna sprawa - jeśli nie będziesz miał zadaszenia na drzwiami zenętrznymi,którego min. głębokość przekracza o 20% szerokość skrzydła to też tracisz gwarancję na drzwi zewnętrzne !

finlandia
09-12-2012, 18:28
A ja znam producentów, którzy w swoich instrukcjach o tym wymogu nie mówią.. bo zapomnieli. Za to na pewno sobie przypominą, jak coś się dzieje ze skrzydłem (ps. to tylko moje czarne przypuszczenia).

IVO333
09-12-2012, 19:52
A ja znam producentów, którzy w swoich instrukcjach o tym wymogu nie mówią.. bo zapomnieli. Za to na pewno sobie przypominą, jak coś się dzieje ze skrzydłem (ps. to tylko moje czarne przypuszczenia).
Ci najczęściej piszą "zalecane". Normalni piszą "wymagane". Przy sporach gwarancyjnych zawsze się okazuje że jest wymagane.

psulek
09-12-2012, 20:13
A ja znam producentów, którzy w swoich instrukcjach o tym wymogu nie mówią.. bo zapomnieli. Za to na pewno sobie przypominą, jak coś się dzieje ze skrzydłem (ps. to tylko moje czarne przypuszczenia).

To już ich problem - w przypadku końca ew. sprawy na wokandzie. W przypadku takiego zapisu w gwarancji jak u CAL jesteś na z góry straconej pozycji. Nie ma o co bić piany. Wyślę skan do CAL'a i zobaczymy co odpowiedzą. Zadaszenie mam i to z dużym zapasem bo drzwi są w podcieniu.

Charlie
09-12-2012, 20:26
Psułek - o co Ci chodzi ?
Producent produkuje drzwi a nie Ty !
To on określa parametry używania swojego produktu w kontekście gwarancji i nie tylko.
Samochodu nowego nigdy nie kupowałeś ? Spróbuj tylko serwisu gwarancyjnego nie zrobić to tracisz gwarancję. I co - w.g Ciebie jesteś na straconej pozycji ?!:)

Pitolisz Waść jakbyś nie ogarniał.

psulek
09-12-2012, 21:32
Psułek - o co Ci chodzi ?
Producent produkuje drzwi a nie Ty !
To on określa parametry używania swojego produktu w kontekście gwarancji i nie tylko.
Samochodu nowego nigdy nie kupowałeś ? Spróbuj tylko serwisu gwarancyjnego nie zrobić to tracisz gwarancję. I co - w.g Ciebie jesteś na straconej pozycji ?!:)

Pitolisz Waść jakbyś nie ogarniał.

Charlie,

Nie wiem do czego się odnosisz. Na dzień dzisiejszy drzwi zewnętrzne firmy CAL duży odsetek potencjalnych użytkowników posiadających ogrzewanie w wiatrołapie może sobie je wstawić jako.. drzwi do garażu (ale niech na wszelki wypadek sprawdzą odległość od grzejnika) - chyba że chcą z miejsca utracić gwarancję. W kwestiach spornych są skazani na łaskę lub niełaskę producenta. I tyle w temacie - trzeba rozważyć za i przeciw w chwili wydawania pieniędzy. I warto żeby potencjalni nabywcy o tym wiedzieli, bo raczej nikt normalny nie czyta instrukcji montażu. Ja jestem nienormalny i czytam wszystkie instrukcje i warunki gwarancji.

Co do ogarniania tematu - ogarniam, ogarniam. Dla producenta każdy sposób na wywinięcie się od ew. odpowiedzialności przed konsumentem jest dobry. Gotówkę każdy chętnie przytuli.

Co do aut się wstrzeliłeś - kupuję auta sprawdzone, u których ew. fuszerki producenta już się ujawniły :D .

Charlie
09-12-2012, 21:42
Psułek - producent czy drzwi , samochodów, suszarek do włosów etc. NARZUCA potencjalnemu użytkownikowi ZASADY użytkowania swojego wyrobu.
W przypadku drzwi, ich producent CAL narzuca odległość 1,5 mb od źródła ciepła. Bo jak się ją przekroczy to drzwi MAJĄ prawo ulec zdeformowaniu w okresie silnych mrozów.
Jest tak jak jest i jak Ci się nie podoba to kup sobie aluminiowe - one wytrzymają mniejszą odległość.
Każde drzwi drewniane szlag trafi - drewno jest takie same u wszystkich producentów drzwi. Jedni o tym piszą a drudze nie.
Ja pier...lę, czy to tak trudno zrozumieć ?

finlandia
09-12-2012, 21:56
Teraz to mówisz jakby każde drzwi drewniane miały się powypaczać od w miare bliskiej odleglosci od grzejnika. tak wcale nie jest!
Ja się zgadzam, ze w skrajnych przypadkach może to się zdarzyć - gorszy egzemplarz, grzejnik bardzo blisko i grzejący na full. Takiego ciepła nawet człowiek nie wytrzyma. I chyba takim wyjątkom ma służyc ten zapis.

psulek
09-12-2012, 22:19
@Charlie - tylko czy te zasady nie są zbyt rygorystyczne. Jedni są bardziej inni mniej liberalni. Z czego to wynika. Z drugiej strony nikt nie pisze żeby nie montować grzejników pod drewnianymi oknami - a to cięższe warunki pracy. Każdy będzie miał tak, jak sobie wybierze.
@finlandia - zgodzę się z tobą. U sąsiada drzwi tej firmy są już trzy lata, podłogówka i w wiatrołapie ciepło a im nic - tylko trochę woda się wykrapla w duże mrozy, ale on ma niezbyt sprawną wentylację. Sądzę że jest to mimo wszystko dobry produkt. U mnie grzejnik 400/600V22, około 40cm od drzwi, skręcony głowicą, w taki mróz jak dziś (-10) lekko letni. Potencjalnie może być 70cm - odwrócenie i zmiana zestawu podłączeniowego.Tyle, że obawiam się, że w razie problemów zostanę na lodzie.

Pozdrawiam

Paweł

Charlie
10-12-2012, 10:47
Panowie - NIKT nie pisze w swoich WG - Warunki Gwarancji, że minimalna odległość żródła ciepła od szyby wynosi 30 cm. Jeśli ją się przekroczy to szyba pęka.
NIEWIELU pisze w swoich WG, że każde drzwi zewnętrzne wymagają zadaszenia.
NIKT nie pisze w w swoich WG, że warunkiem uzyskania odpowiedniej sprawność paneli solarnych ( płaskich w szczególności )jest ich mycie przynajmniej 1 x w miesiącu ( w zależności od otoczenia ).
NIKT nie pisze w swoich WG, że okucia okienne jakiejkolwiek firmy wymagają smarowania.
CAL napisał tego typu warunek bo ma widocznie doświadczenia większe niż Urzędowski - ukochany przez Finlandię producent, którego wyroby sprzedaje.
CAL do duży producent, wyspecjalizowany w drzwiach i wie co to jest drewno i czym się je je :)
Bronię CAL-a bo ogarniając drewno wiem, że użytkowanie produktów wymaga pewnej kultury technicznej.

psulek
10-12-2012, 14:16
Panowie - NIKT nie pisze w swoich WG - Warunki Gwarancji, że minimalna odległość żródła ciepła od szyby wynosi 30 cm. Jeśli ją się przekroczy to szyba pęka.
NIEWIELU pisze w swoich WG, że każde drzwi zewnętrzne wymagają zadaszenia.
NIKT nie pisze w w swoich WG, że warunkiem uzyskania odpowiedniej sprawność paneli solarnych ( płaskich w szczególności )jest ich mycie przynajmniej 1 x w miesiącu ( w zależności od otoczenia ).

To już problem tych co nie piszą. Obowiązkiem sprzedawcy jest dostarczenie instrukcji użytkowania i konserwacji konsumentowi. Są na to odpowiednie przepisy, a jeżeli instrukcji nie ma, to odpowiedzialność za ew. złe użytkowanie i szkody z tym związane spada na sprzedawcę. Producentowi niby nic do tego, ale sprzedawcy już tak, bo odpowiada przez dwa lata. Jeżeli producent nie dostarcza takich dokumentów sprzedawcy (bo w tym przypadku nie musi) to musi on napisać ją sam i wręczyć nabywcy. Tak stanowią przepisy i niestety w tym przypadku sprawdza się zasada że brak wieści jest gorszy niż złe wieści. :)


NIKT nie pisze w swoich WG, że okucia okienne jakiejkolwiek firmy wymagają smarowania.

Muszę się pochwalić - mój producent zaznaczył wyraźnie taką potrzebę (raz na sezon lub doraźnie).

Właśnie jestem po korespondencji z firmą CAL i ew. wątpliwości zostały wyjaśnione. Firma stwierdziła, że nie może dać gwarancji na odkształcenia, jeżeli różnica temperatur będzie zbyt duża, a grzejnik będzie grzał mocno. Pozostałe usterki objęte są gwarancją. Dodatkowo gwarancja w takiej sytuacji wynosi rok. Teraz muszę to sobie przetrawić, ale chyba się zdecyduję, bo u sąsiada rzeczywiście trzymają się dobrze, a w wiatrołapie ma cieplej niż ja.

Pozdrawiam

Paweł

Barbarosa
07-01-2013, 17:14
Jestem w trakcie wyboru drzwi wejściowych. Dzięki takim dyskusjom, zostałam naprowadzona na markę CAL. Będzie to wypadkowa między Gerdą a Dierre. Wiadomo, każdy ma swoje ideały, jednak przy przeciętnym
rozeznaniu w rynku i portfelem męża, akurat te marki zwróciły naszą uwagę. Rozpoczęliśmy od firmy KMT, jednak poza ceną, nie odnaleźliśmy wyraźnych różnic w stosunku do propozycji "marketowych".
Gerda wyglądała bardzo obiecująco, dopóki nie zrobiłam podsumowania opinii użytkowników. Główne przeszkody to problemy z okleinami i brak dialogu ze strony producenta.
O Dierre właściwie nic złego nie znalazłam, poza ceną wykraczającą poza nasz budżet. Dlatego padło na CAL, konkretnie na klasyczny model CAL 121 (Szczeliniec) (http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/cal_121.html) z sosny.

158961

Udało mi się wynegocjować cenę 3000 zł brutto + montaż.
Niestety w Poznaniu, ani okolicach nigdzie nie można obejrzeć tego produktu przed zakupem.
Jeżeli jestem w błędzie - pomóżcie! :)

coulignon
07-01-2013, 17:20
nie sosnę!!! Mam sosnowe cala i zawiasy chwieją się w futrynie. Dąb jeśli juz.

Charlie
07-01-2013, 17:55
Barbarossa - wybrałaś taki brzydki model. Naprawdę nie ma innego ?

witek86
07-01-2013, 21:48
Barbarossa - wybrałaś taki brzydki model. Naprawdę nie ma innego ?

HAHA:rotfl::rotfl::rotfl: nie no rozje.... mnie hahahhaahha

Charlie
08-01-2013, 07:25
Jak patrzę na te łuczki w drzwiach to ...

witek86
08-01-2013, 08:20
Ludzie tyle szukają a ty im rujnujesz marzenia :)
osobiście również wolę typ modern

finlandia
08-01-2013, 08:20
To jest to wyraz eleganckiej,uniwersalnej klasyki, która ciągle jest obecna w projektach:)

agagrusz
08-01-2013, 10:50
Niestety w Poznaniu, ani okolicach nigdzie nie można obejrzeć tego produktu przed zakupem.
Jeżeli jestem w błędzie - pomóżcie! :)

Barbarosa na Twoim miejscu nie decydowałabym się na zakup drzwi bez obejrzenia ich na żywo - idealnie byłoby zobaczyć dokładnie ten model, który wybrałaś, ale jeśli nie ma, to w ogóle jakiekolwiek drzwi tej firmy, możliwie najbardziej podobne do Twojego modelu. My też zastanawialiśmy się nad drzwiami CAL-a - i po zobaczeniu ich na zywo zrezygnowaliśmy. Głównie nie spodobało nam się to, że z wewnątrz i zewnątrz nie są takie same -z zewnątrz ładne, a wewnątrz - byle jakie. To trochę tak jakby - na zewnątrz musi być ładnie, a w środku, nikt nie widzi, to może być byle jak. Jakoś nas to zniechęciło, choć na forum drzwi lubiane i polecane. Dlatego nie kupuj, póki sama nie pooglądasz na żywo :)
Pozdrawiam

finlandia
08-01-2013, 12:27
... Głównie nie spodobało nam się to, że z wewnątrz i zewnątrz nie są takie same -z zewnątrz ładne, a wewnątrz - byle jakie. To trochę tak jakby - na zewnątrz musi być ładnie, a w środku, nikt nie widzi, to może być byle jak. Jakoś nas to zniechęciło, choć na forum drzwi lubiane i polecane. Dlatego nie kupuj, póki sama nie pooglądasz na żywo :)
Pozdrawiam

Tak wykonywane drzwi sa na naszym rynku od wiecej niz 10 lat. Moj "pierwszy" producent tez je tak robil - wzor tylko od strony zewnetrznej. Od dluzszego czasu jednak sie przelamal i tez robi je z obu stron takie same.
W Calu tez mozna zamowic takie samo wykonczenie od wewnatrz.
Ale normalnie przemilczalbym ta kwestie, tylko ze niemal wszystkie nowoczesne drzwi opieraja sie na tej samej zasadzie - z zewnatrz ladne ozdoby, a od srodka plaska deska. I to jest norma. Dlatego kazde drzwi warto zobaczyc przed zakupem.

autorus
08-01-2013, 12:34
:)

agagrusz
08-01-2013, 19:47
Ale na szczęście są też firmy, dla których to normą nie jest - nie wiem, ja jestem laikiem w temacie drzwi, zdoktoryzowałam sie jedynie na tyle, na ile było mi to potrzebne do podjęcia decyzji o zakupie drzwi do własnego domu. I dla mnie firma, która dba jedynie o dobry wygląd połowy swojego produktu to raczej nie jest coś, czego szukałam.

Barbarosa
09-01-2013, 09:00
Dziękuję za ożywioną dyskusję. :)
Podobno o gustach się nie rozmawia, więc nie będę tu jakoś specjalnie bronić mojego wyboru. Powiem tylko, że takie zaproponował architekt w projekcie. A domek ma charakter dworkowy. Wkleiłabym widok elewacji, ale nie potrafię zamienić do odpowiedniego formatu. Koniec!

Coulignon, dzięki za zwrócenie uwagi na dąb. We wskazanym modelu jest to ok. 600 zł więcej niż za sosnę.
Agagrusz, mam dokładnie takie same podejście, stąd moja prośba o salony z Poznania. Od tamtej wypowiedzi poszperałam trochę, a mąż skontaktował się nawet z przedstawicielem handlowym na Wielkopolskę. Rzeczywiście nie ma tego modelu w żadnym z salonów firmowych.

Kwestia różnego wyglądu zewnętrznych i wewnętrznych płaszczyzn wydawała mi się normalna. Wszystkie z oglądanych przeze mnie "lepszych" drzwi tak miały i wszystkie mogły być za odpowiednią dopłatą ozdobione również od środka. Tu nie chodzi o dbanie o klienta. Przy tanich drzwiach zdobienie obu płaszczyzn nie wpływa na cenę (wręcz ją obniża), przy droższych robią się z tego setki, a nawet tysiące złotych. Dlatego producenci pozostawiają wybór klientowi.

Finlandia i Agagrusz, jakich producentów macie na myśli?

Charlie
09-01-2013, 09:52
Z tym zdobieniem to jest tak, że jest ono poprostu doklejane do płyty. Ale ... obustronnie to trochę problem produkcyjny i to on powoduje wzrost kosztów.

Charlie
09-01-2013, 09:53
...
Podobno o gustach się nie rozmawia, ... ?
Rozmawia się - zwykle za plecami :)

finlandia
09-01-2013, 10:35
Charlie, doceniam że jesteś szczery :) lepsze to niż ładne uśmiechanie się na forum a za plecami "beka" (ostatnio dowiedziałem się, że beka to szyderczy śmiech gimnazjalistwów:)

Zdobienia obustronne to kwestia technologii i nakładu pracy. Jedne drzwi są podzielone konstrukcyjnymi poprzeczkami - wówczas środek wygląda podobnie do zewnątrz. Inne mają imitacje takich podziałów. Każda technologia ma swoje zalety.

Charlie
09-01-2013, 10:51
Cieszę się, że nie jesteś hipokrytą :)

Pixie
06-02-2013, 16:31
Odświeżę temat, zastanawiam się nad zakupem drzwi Cal. Otwór drzwiowy jest wysoki - 1 m szer na 1,30 m wys. Drzwi tej wysokości są bardzo drogie, wolę więc zrobić nadstawkę czy naświetle nad drzwiami standardowej wysokości, i właśnie Cal ma taką opcję. Drzwi mają być nowoczesne, zaproponowano nam model Longinus: http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewn_trzne_longinus_marki_cal_bezpieczne_i_c iep_e.html ale niepokoi mnie, że mają zawiasy wystające na zewnątrz - czy to normalne w drzwiach antywłamaniowych?

finlandia
06-02-2013, 17:34
... niepokoi mnie, że mają zawiasy wystające na zewnątrz - czy to normalne w drzwiach antywłamaniowych?
A w tym Wrocławiu nie będziecie chcieli drzwi otwieranych do wewnątrz? Wtedy zawiasy będą w środku..
CAL jest z Suwałk,a w tej części Polski niemal wszyscy otwierają drzwi na zewnątrz. I w tym przypadku nie ma takich obaw, bo od strony zawiasów mają tzw. "wręg francuski" - to dobre antywyważeniowe rozwiązanie które skopiowało wiele firm (swoją drogą jedstem ciekaw, kto w Polsce je tak na prawde pierwszy zastosował, bo nazwa sugeruje pomysłodawców..

Ps. Poszukaj na forum Robespierre - nie wiem w jakiej firmie pracuje, ale wydaje mi sie ze mają Cala a jego wiedza / pasja w drzwiach jest duuża :)

Charlie
06-02-2013, 17:42
Pixie - pod Wrocławiem masz bardzo dobrego producenta drewnianych okien i drzwi, firmę PINUS.
Oni się mieszczą z produkcją na byłym posowieckim lotnisku wojskowym - miejscowość Skalbimierz czy jakoś tak :) . To jest firma z bardzo wysoką jakością - exportują swoje wyroby też do USA.
Niech Ci pokażą wzory drzwi jakie exportują do USA - tam jest zarąbisty design.
Wystawiali się też na Budmie w tym roku.
Pozdrawiam

Pixie
07-02-2013, 07:38
Dzięki, uspokoiłam się co do bezpieczeństwa, ale pomysł otwierania do wewnątrz mi się spodobał i mam nowy zgryz - jak będzie wyglądać ta nieszczęsna nadstawka nad drzwiami, które będą zamontowane za otworem?? Chyba głupio, tak wysunięta do przodu jakby... nie umiem sobie tego wyobrazić.

Pixie
08-02-2013, 08:36
A, dzięki Charlie, sprawdziłabym tego Pinusa gdybym była na miejscu... ale ja teraz fizycznie bliżej tych drzwi już wyeksportowanych.

Greg73
21-04-2013, 19:56
Witam, to moj "pierwszy raz" na tym forum wiec prosze o wyrozumialosc.



Mam kilka uwag odnsnie drzwi CAL-a oraz firmy CAL.



Kupilem drzwi tej firmy kierujac sie glownie eststyka (nowoczesne wzornictwo) jak rowniez wykonaniem (ogladjac drzwi roznych producentow w salonie wydaly mi sie masywne i dobrze wykonane). Otwor drzwiowy bardzo duzy 250cm x 230cm, wiecej niz mozliwosci techologiczne tego producenta, przez co musialem zadowolic sie mniejsza szerkoscia i dobudowac nastawke. Drzwi z naswietlami jedno gorne i dwa boczne plus pogrobiaki. Calosc zamontowalem okolo rok temu. Drzwi sa debowe, umiejscowione daleko od kaloryfera (okolo 2,5 metra) strona polnocna z duzym daszkiem nad caloscia.



Zebrane doswiadczenia:

-po montazu okazalo sie ze brakuje listewek wykanczajacych polaczenia pomiedzy pogrubiakami i naswietlami . Na moje zypytanie o doslanie brakujach elementow, odpowiedzieli ze moge sobie zamowic dodatkowo za 100 zl (calos kosztowalo mnie okolo 13000 zl).

-kontakt z firma zabawny i zarazem zenujacy, to nie jest firmy ktora jesli chodzi o obsluge klient osiagnela poziom europejski. Dzwonac i proszac o kontakt z osoba odpowiedzilana za reklamacje, mozna uzyskac odpowiedz "Zbyszka nie ma, jest na jakies tam naradzie, Zbyszek oddzwoni", co i tak sie nie dzieje. Podejscie do klienta ktory dokonal juz zakupu jest wysoce niezadawalace.



Ale to wszystko to tylko male znaczyce detale, najwiekszy problem to regulacja tych drzwi. W zaleznosci od tempertaure i wilgotnosci wszysko pracje i drzwi mozna zamknac tylko "z klucza" lub uzywajc duzej sily. Zaraz po montazu drzwi zamykaly sie pieknie, cichutki i miekko, ale to juz historia, nie umiem ponownie ich tak wyregulowac.



Ma ktos podobne doswiadczenia i problemy z regulacja ?

pozdrawiam,

keluarga
01-05-2013, 22:52
Ja również stoję przed wyborem drzwi i skłaniam się za Calem. Model Mszczuj, antracytowy z 1,5m antabą - wymiar drzwi standardowy 90cm - wyceniono mi je na ok 4600, w zbliżonej cenie stolarz oferuje mi zrobienie identycznych drzwi meranti (tylko że meranti to powinno być z Indonezji czy gdzieś tam, a polskie meranti to najzwyklejsza sosna lub raczej mahoń) nie wiem czy zdecydować się na drzwi z CALA, czy zlecić je stolarzowi?

Charlie
02-05-2013, 11:17
....
meranti (tylko że meranti to powinno być z Indonezji czy gdzieś tam, a polskie meranti to najzwyklejsza sosna lub raczej mahoń) ...

:) to jakiś joke :)

keluarga
03-05-2013, 13:54
:) to jakiś joke :)
Nie rozumiem.

Posiłkując się dr google wyczytałam że:
Meranti – drewno z drzew liściastych z rodzaju Shorea, pochodzących głównie z Malezji i Indonezji. Gęstość drewna meranti zależy silnie od gatunku i osiąga wartości od 300 kg/m3 do 1050 kg/m3. Stosowane jest głównie w budownictwie jako drewno budowlane, do stolarki okiennej i drzwiowej oraz w meblarstwie.
Meranti jest często mylone z mahoniami, zwłaszcza odmiana Red Meranti. Jest to zupełnie inny rodzaj drewna, chociaż zbliżony jest do mahoni parametrami i właściwościami. Meranti ma wiele odmian w zależności od pochodzenia i właściwości. Najpopularniejsza jest odmiana White o najmniejszej gęstości. Odmiany Dark, Red i najtwardsza Majau – są to gatunki typu Hard Wood – drewna najbardziej cenionego.

Proszę wyjaśnijcie mi czy ja czegoś nie wiem? Bo to że się na drewnach nie znam to jedno, ale co ma znaczyć ten "joke" to już sama nie wiem. A jako że przyznaję się do niewiedzy to odpowiedzcie mi czy lepsze drzwi od stolarza czy z Cala? I dlaczego?

Charlie
04-05-2013, 10:11
keluarga - zobacz co popisałaś.
Sama wyczytałaś w "wujku google", że meranti to drewno z Azji. A w swoim poście piszesz o polskim meranti jako sośnie czy wręcz mahoniu :)
Mahoń to drewno z Afryki i do tego baaardzo drogie - gatunek liściasty
Meranti to drewno z Azji w przystępnej cenie - gatunek liściasty.
Sosna, Świerk to drewno z Europy też występujące w Polsce w mocno przystępnej cenie - gatunki iglaste.
Dąb to drewno z Europy też występujące w Polsce w wysokiej cenie - gatunek liściasty.

Drewno do stolarki otoworowej w Polsce musi mieć odpowiednią gęstość - minimum 450 kg/m3. Nadaje się do tego Sosna, Dąb, Red Meranti, Modrzew i kilka innych gatunków. Merbau nie nadaje się ale tylko z tego powodu, że ma wysoką gęstość 950 - 1200 kg/m3 i dostępne maszyny nie są w stanie wyprofilować tak twardego drewna pod ramiak np. okna. Ta gęstość jest traktowana jako Super Hard Wood :) Znam tylko jedną firmę w Europie, która produkuje stolarkę otworową z gatunku Merbau - znajduje się w Belgii. Jest to najdroższy producent okien i drzwi drewnianych w Europie.
To co kupują Klienci w Polsce to wyroby przede wszystkim z Sosny i Red Meranti bo mają przystępną cenę.
Wybór to gust Klienta.Mnie osobiście podoba się faktura drewna Red Meranti a Sosny nie. Ma to znaczenie przy lakierach tzw.lazurujących czyli nadających kolor jaki sobie Klient wybiera a jednocześnie pokazujących wzór drewna w oknie czy drzwiach. Inna metoda lakierowania drewna to 100% krycia czyli nie widać faktury drewna a tylko lakier, np. biały - bardzo modny w tej chwili na drzwi wewnętrzne.
Co jeszcze chciałabyś wiedzieć o drewnie ?
Co do wyboru - drzwi CAL czy z innej firmy to jeśli ta inna firma ma tzw. renomę to nie ma problem z jakością a co do ceny to nie wiem .
Natomiast rozmiarówka drzwi czy okien w drewnie praktycznie nie ma znaczenia. Aczkolwiek nie podejrzewam żeby CAL w dobrej cenie miał drzwi w rozmiarach ponadstandardowych bo ma tzw.produkcję seryjną. Natomiast mniejsze firmy posiadają większą elastyczność w działaniu podejmują się produkcji każdej konstrukcji i w każdym rozmiarze - cały czas mówimy o drewnie. W plastiku jest całkiem inaczej.

Pozdrawiam
P.S mam nadzieję, że jako tako uporządkowałem to co zassałaś z google.

Ważna sprawa - pojęcia DRZEWO używamy wtedy, gdy ono jeszcze rośnie w ziemii.
- pojęcia DREWNO używamy wtedy gdy zostanie ścięte czyli nie rośnie w ziemii.

keluarga
04-05-2013, 12:35
Dziękuję Ci Charlie za wyczerpującą odpowiedź. Zdecydowaliśmy się na zakup drzwi z Cala, właśnie dlatego, że stolarz wmawiał nam ze zrobi drzwi z meranti, które okazuje się być sosną, i po drugie rozmawialiśmy z użytkownikiem drzwi litych drewnianych (może to jedna opinia na 100, ale nas przekonała), okazało się, że zrobili drzwi dębowe lite u lokalnego stolarza i w zimę nie mogą ich otworzyć - wychodzą drzwiami przez kotłownię, a w lato otwierają się praktycznie same (nie wiem czym to spowodowane - i nawet już chyba nie chcę wiedzieć) tak czy owak kupimy drzwi z Cala i będziemy mieć przynajmniej roczną gwarancję, a martwić będziemy się w razie czego później. Pozdrawiam i dziękuję.

TomaszN1
15-10-2013, 12:17
Nie polecam. Wydałem prawie 6 tys. na drzwi CAL 267 + naświetla. Po około 2 latach pojawiła się woda między szybami. Drzwi zamontowane przez autoryzowanych montażystów, zgodnie ze sztuką. Drzwi pod daszkiem od strony północnej. Wiatrołap nie ogrzewany. Po gwarancji nie ma szans na tanią naprawę. Pozdrawiam.

inezka_81
20-11-2013, 21:19
Witam, czy ktoś z Forumowiczów może mi poradzić, czy problem z klamką Axa w drzwiach Cal z zamkiem listwowym jest sprawą powszechną, czy tylko ja mam pecha? Przy montażu klamka się uszkodziła (tzn. montażyści ją uszkodzili - pękła jakaś śrubka w środku), więc musiałam czekać na nową. Nowa była po zamontowaniu ok, ale szczęście nie trwało długo - już jest "luźna", mimo, że drzwi nie są w zasadzie używane (były może z 5 razy) - dom jest wykańczany i używane są drzwi od kotłowni (a propos z ponad 3-krotnie tańszymi drzwiami firmy Wikęd, w których klamka luźna nie jest).
Czy mam się spodziewać, że klamka będzie wymagała wymiany co miesiąc, bo na to się zanosi? Dzwi z serii Arktycznej.
Dziękuję

finlandia
20-11-2013, 22:37
Następną klamkę kup sobie klamkę z Hoppe ;) Może być jednak ciężko znaleźć taki rozstaw ( 92/8 ) przy odpowiedniej grubości drzwi - ponad 90mm.
A tak poważnie - mi też nie specjalnie leży klamka Axa, ale póki co tłumaczę sobie że robię przy jej montażu jakiś błąd..

acca5
20-11-2013, 23:08
Ja tez nie polecam, mam cal sosnowe; jedne pękniecie śrubki pod zapadką języczka spowodowało konieczność demontażu wszystkich uszczelek, przesunięcia zawiasów i zniszczenia brzegu drzwi w miejscu spodziewanego języczka aby je w ogóle otworzyć. po czym okazało się ,że pasują do nich najprostsze wkładki do dużych drzwi- nie różnią się one niczym innym od zwykłych drzwi blokowych. Drzwi są piękne ale w momencie zepsucia problemem jest ich otwarcie nawet przez tzw speców. Myślę ,że w chwili obecnej można znaleźć bardziej solidne drzwi zewnętrzne. o drzwiach wew nie wypowiadam bo nie mam. W następnym domu będą inne drzwi.

finlandia
20-11-2013, 23:21
Mówisz o czymś zupelnie innym. Tobie awarii uległ zamek tradycyjny (podklamkowy). Wkładka nie ma z tym nic wspolnego i moze byc zarówno za 20 zl jak i za 200zł (zależy co zamówisz), podobnie jak sam zamek.
Inezka pisze o zamku listwowym (nie spotkalem sie jeszcze z awaria) - i problemie z klamką.

GraMar
21-11-2013, 06:00
Jak naprawić taki zamek, klamka biega sobie i brzęczy od 7 lat, drzwi kupione z lokalem, przyjeżdżał serwis i nic nie mogą zrobić-to jedyny zamek a ja się kurczę na myśl, gdyby tak się zatrzasnęły albo zepsuły :sick:




Mówisz o czymś zupelnie innym. Tobie awarii uległ zamek tradycyjny (podklamkowy). Wkładka nie ma z tym nic wspolnego i moze byc zarówno za 20 zl jak i za 200zł (zależy co zamówisz), podobnie jak sam zamek.
Inezka pisze o zamku listwowym (nie spotkalem sie jeszcze z awaria) - i problemie z klamką.

finlandia
21-11-2013, 22:27
Jak naprawić taki zamek, klamka biega sobie i brzęczy od 7 lat, drzwi kupione z lokalem, przyjeżdżał serwis i nic nie mogą zrobić-to jedyny zamek a ja się kurczę na myśl, gdyby tak się zatrzasnęły albo zepsuły :sick:

Jakbyś mogła wrzucić jakieś zdjęcie - coś takiego typu:by można było bliżej zobaczyć klamkę i zamek - trzeba określić co się wyrobiło - mogło jedno i/lub drugie.
225895 - klamka w drzwiach chińskich
225893 - popularna na rynku klamka w większości drzwi "rożnych" = średnia cena rynkowa
225894 - klamka na drzwiach nowych, ale chodzi io to by pokazac kawalek zamka.

GraMar
22-11-2013, 06:16
Dzięki, to model Basic :(



Jakbyś mogła wrzucić jakieś zdjęcie - coś takiego typu:

by można było bliżej zobaczyć klamkę i zamek - trzeba określić co się wyrobiło - mogło jedno i/lub drugie.

finlandia
22-11-2013, 06:52
To Cię zmartwię, bo zawiasy, wymiarówka no i zamek wyglądają na zwykłe "chińczyki" za kilkaset zł (w Biedronce były swego czasu po 299zł). Tylko wzór mają taki niebogaty jak na Chiny:)
W tej sytuacj inie mam pojęcia jak pomóc, bo takie części zamienne tylko u ich dystrybutorów (czyli trzeba rozebrac nowe drzwi)

GraMar
23-11-2013, 06:16
Dzięki za pomoc, tzn, że trzeba być przygotowanym na stałe posiadanie telefonów do serwisu :p albo akredytowanych ####### włamywaczy??
To są izraelskie drzwi i mam przekazane z dokumentacją lokalu ich polskie badania/certyfikaty. Problem jest od pierwszych godzin ich używania :mad:



To Cię zmartwię, bo zawiasy, wymiarówka no i zamek wyglądają na zwykłe "chińczyki" za kilkaset zł (w Biedronce były swego czasu po 299zł). Tylko wzór mają taki niebogaty jak na Chiny:)
W tej sytuacj inie mam pojęcia jak pomóc, bo takie części zamienne tylko u ich dystrybutorów (czyli trzeba rozebrac nowe drzwi)

finlandia
23-11-2013, 10:16
Ach tak. Izraelskie? Nie znałem tego produktu wcześniej, kiedy był szerzej na rynku.Teraz został praktycznie wyparty. Z tematem drzwi zetknęłem się bliżej dopiero w czasach, gdy Polska zaczęła importować te cuda bezpośrednio z kraju pochodzenia, bez pośredników włoskich, hiszpańskich czy też jakiś innych ;)

tufus
12-12-2013, 11:04
Witam,

Użytkuję drzwi zewnętrzne firmy CAL 3 sezon obecne 2 ponieważ po jednym sezonie zostały wymienione w ramach reklamacji ( firma zachowała się OK), drzwi dębowe.
Drzwi są ciepłe w porównaniu z gerdą w pomieszczeniu gospodarczym. Drzwi są zadaszone, ale problemem jest wypaczanie się tych drzwi. Nie wiem czy ja mam pecha. Ale zastanawiam się nad wymianą drzwi, ponieważ są na tyle wypaczone że muszą mocno trzasnąć aby się zamknęły, a gwarancja już minęła. Może ktoś poleci dobre ciepłe drzwi które się nie wypaczają. Co sądzicie o drzwiach PCV?

inezka_81
13-06-2014, 15:02
Następną klamkę kup sobie klamkę z Hoppe ;) Może być jednak ciężko znaleźć taki rozstaw ( 92/8 ) przy odpowiedniej grubości drzwi - ponad 90mm.
A tak poważnie - mi też nie specjalnie leży klamka Axa, ale póki co tłumaczę sobie że robię przy jej montażu jakiś błąd..

Dziękuję za info. Czy mógłbyś doradzić jakiś konkretny model do dzwi arktycznych CALa (w inoxie, mam drzwi Nuuk z inoxem wokół szyby)? Czy taka klamka byłaby ok: http://www.ceneo.pl/2337072#tab=spec (SzYLD DRzWIOWY HOPPE - REGENSBURG BEzPIECzNY klamka/klamka rozstaw: 92/8, WINKHAUS SzYLD R113P/2221/2220 92/8 F1 HOPPE)

A co do tych klamek Axa - skoro one "notorycznie" są luźne - czy klienci ich nie reklamują? Do mnie już kilka razy przyjeżdżał sprzedawca, coś poprawiali, ale po kilku dniach jest to samo. Mam wrażenie, że klamka za chwilę zostanie mi w ręce. Badziew jakich mało. Nie mam już cierpliwości.
A producent - porażka. Ich przedstawiciel na Wielkopolskę stwierdził, że oni za klamki nie odpowiadają. Żałuję zakupu tych drzwi, mimo, że są piękne.

acca5
13-06-2014, 18:13
Ja tez użytkuję drzwi CAl- niestety sosnowe, klamka luźna mimo wielokrotnych dokręcań, tez czasami muszę trzasnąć drzwiami po to aby je zamknąć, klamka lata w ręce i mam wrażenie ,że też niedługo pozostanie mi w dłoni lub się znowu zepsuje i kicha. Ciągle aby zamknąć drzwi muszę je lekko przycisnąć barkiem bo inaczej jest problem z przekręceniem zamka.Dzieci moje maja 12 i 10 lat i często maja problem z przekluczeniem klucza w drzwiach.
Kiedyś mi pękła sprężynka pod językiem zamka i drzwi miałam zepsute -dobrze że mam wejście do domu z garażu i że akurat garaż nie miał zaryglowanej bramy- bo mogłam wejść do domu. naprawa tego zamka pokazała mi jak kiczowato są te drzwi wykonane i jaki byle jaki jest tu zamek-a niby bardzo miał być z certyfikatem-jedno gie. Za 3-4 lata robię elewacje i wtedy wywalam te drzwi i zakupię inne lepsze mam nadzieję. Do kitu jest też regulacja drzwi-pic na wodę foto montaż!!

autorus
13-06-2014, 18:50
Hm to kiszka trochę.

acca5
13-06-2014, 19:40
Ano kicha, nie polecam szukajcie innych , ja tak zrobię-szkoda ,że tyle kasy kosztowały.dodam,że do producenta mam daleko bo bym mu d..ę truła cały czas. mam daleko-niestey

bwojtek
13-06-2014, 19:59
Ano kicha, nie polecam szukajcie innych , ja tak zrobię-szkoda ,że tyle kasy kosztowały.dodam,że do producenta mam daleko bo bym mu d..ę truła cały czas. mam daleko-niestey

A drzwi kupowałaś od producenta? I producent je montował? Twoje drzwi wymagają regulacji lub w pesymistycznym wariancie poprawnego zamontowania.

autorus
13-06-2014, 20:11
Te klamki AXA ma też wikęd. Skoro to taki badziewie to na co zmienić?

finlandia
13-06-2014, 22:49
Kiedyś mi pękła sprężynka pod językiem zamka i drzwi miałam zepsute -dobrze że mam wejście do domu z garażu i że akurat garaż nie miał zaryglowanej bramy- bo mogłam wejść do domu. naprawa tego zamka pokazała mi jak kiczowato są te drzwi wykonane i jaki byle jaki jest tu zamek-a niby bardzo miał być z certyfikatem-jedno gie.
Zgodzę się z jednym: dawno temu była seria zamków które były awaryjne. Szkoda że w tej branży nie ma standardów z aut, czyli "wymieniamy wszystkie podejżane elementy". Ale to historia i wcale nie świadczy o kiczu ani braku klasy zamka, a tylko o wadzie. Zamek miał swoją deklatowaną klasę odporności. Może mi ten problem aż tak nie dokuczał, bo ja większośc drzwi sprzedawałem zawsze na zamkach listwowych.

Co do otwierania barkiem - jeśli jesteś z mojego regionu daj znać - wyreguluję Ci te drzwi w ciągu kwadransa lub wskażę przyczynę problemu.

finlandia
13-06-2014, 22:53
Dziękuję za info. Czy mógłbyś doradzić jakiś konkretny model do dzwi arktycznych CALa (w inoxie, mam drzwi Nuuk z inoxem wokół szyby)? Czy taka klamka byłaby ok: http://www.ceneo.pl/2337072#tab=spec (SzYLD DRzWIOWY HOPPE - REGENSBURG BEzPIECzNY klamka/klamka rozstaw: 92/8, WINKHAUS SzYLD R113P/2221/2220 92/8 F1 HOPPE)

A co do tych klamek Axa - skoro one "notorycznie" są luźne - czy klienci ich nie reklamują? Do mnie już kilka razy przyjeżdżał sprzedawca, coś poprawiali, ale po kilku dniach jest to samo. Mam wrażenie, że klamka za chwilę zostanie mi w ręce. Badziew jakich mało. Nie mam już cierpliwości.
A producent - porażka. Ich przedstawiciel na Wielkopolskę stwierdził, że oni za klamki nie odpowiadają. Żałuję zakupu tych drzwi, mimo, że są piękne.

Słaba biżuteria nie znaczy, że obiekt nie jest warty.. Dziwne tłumaczenie przedstawiciela - chyba że to był przedstawiciel producenta drzwi (a nie dystrybutora), i wiedział, że np. sprzedawca kupował klamki na wolnym rynku i to jego "działka"...

Klamka z linka - wydaje się być ok, ale musisz jeszcze sprawdzić, do jakiej grubości drzwi jest reznaczona (arktyczne mając oś ok 90mm).
Jakby jużbyłą i miała za krótki trzpień i śruby to jestem w stanie pomóc.

acca5
14-06-2014, 14:55
Tak wiem ,że drzwi wymagają lepszej regulacji -więc zaproszę jakiegoś mistrza do naprawy Ale problem wraca nawet po jakby wyregulowaniu; -regulowałam je już dwa razy ;po drugie języczek od klamki z tym ustrojstwem był wymieniany już dwa razy-klucz dalej ten sam pasuje; uszczelka po wyjęciu w okolicy zamka -już nie spełnia roli bo jest byle jaka-wyjęto ją aby móc otworzyć drzwi kiedy się złamał języczek-to dopiero była walka z drzwiami-pół godziny majster walczył i nie powiem ,że sosna na tym nie ucierpiała -drzwi wyglądają jak bez klasy.
dodam ,że do garażu mam drzwi za 500 zł , które drapie pies - są niezniszczone , ze sprawnym zamkiem- o ironio!! i
dodam ,że nie czuję się bezpieczna z tymi drzwiami
Mieszkam w lubuskim niestety

Charlie
14-06-2014, 20:43
...Za 3-4 lata robię elewacje i wtedy wywalam te drzwi i zakupię inne lepsze mam nadzieję. Do kitu jest też regulacja drzwi-pic na wodę foto montaż!!

Sądzę, że najlepiej by było gdybyś sobie sama drzwi zrobiła.

autorus
14-06-2014, 21:22
Gdybym miał podobne doświadczenia to tez bym się wkurzył. Złośliwości zupełnie nie są na miejscu.

acca5
14-06-2014, 21:32
Charlie -Jeśli chodzi o stolarkę to potrafię porąbać niewielkie drzewo, wyszlifować szlifierką mała deskę i tyle, poza tym umiem malować ściany, szlifować, tapetować , szyć na maszynie, gotować , wychowywać sama dwoje dzieci, wybudować logistycznie dom-mieszkam w nim od 4 lat ale drzwi nie potrafię, nie znam się na elektryce i na murarce-nie udźwignę cegły, sa rzeczy , które mnie przerastają, ale cóż nikt nie jest doskonały.
A potrafię jeszcze skutecznie zreanimować człowieka, wyleczyć obrzęk płuc i parę innych spraw ale to pikuś w porównaniu z wykonaniem samodzielnym drzwi :-)

Charlie
15-06-2014, 16:43
cieszę się,. że znasz się na żarcikach_acca5. przy okazji dowiedzieliśmy się ile masz zalet_taka moda teraz jest na perfekcyjnych humanoidów.

Słuchaj - CAL to dobry producent ale w myśl zasady nobody is perfect coś tam mu się rozjechało.
Bądź cierpliwa, atakuj non stop serwis CAL-a a jestem pełen nadziei, że spełnią Twoje oczekiwania co do jakości tych drzwi.

theme
16-06-2014, 22:26
...Szkoda że w tej branży nie ma standardów z aut, czyli "wymieniamy wszystkie podejżane elementy"...

To jak z zawiasami DRE. Sami w kuluarach przyznali się, że nie spełniały parametrów i później jeszcze z początku była przepychanka z reklamacjami. Też uważam, że lepiej dla dobrego imienia firmy byłoby podanie do wiadomości: "Tak, daliśmy ciała. Przepraszamy i wymieniamy wszystkim np. zamki za free". Dealerzy przez 3-6 miesięcy dostaliby oczko czy dwa i sprawa załatwiona.

Charlie
16-06-2014, 22:30
nobody is perfect

theme
21-06-2014, 17:01
Zgodzę się, że nikt nie jest idealny ale po co ta zabawa z reklamacjami? To takie czekanie a nóż widelec nic się nie stanie przez 2 lata a później Klient kupi od nas horrendalnie drogie zawiasy. Z resztą to nie temat tego wątku, a reklamacje na opadające zawiasy to już praktycznie przeszłość i jest ich garsteczka.

gratym
03-07-2014, 23:04
Ja też dzisiaj oglądałam drzwi CALA, no wyglądają ładnie i byłam zdecydowana dopóki nie poczytałam waszych opinii. To co zatem wybrać? Jakiej firmy, z jakiego materiału. Piszcie jakie macie doświadczenia,bo dylemat jest ogromny. Może lepiej jest kupić "blaszane" za mniejszą kwotę i za kilka lat zmienić niż wydać dużo kasy i tracić nerwy. Co o tym sądzicie?

finlandia
04-07-2014, 05:28
Zapewniam CIę, że jak zaczniesz dogłębnie szukać, to na każdego znajdziesz takie głosy. Sieć jest pełna zawistnych opinii, szczególnie jak ktoś robi dobre rzeczy i mu się w miarę powodzi.
Dla mnie CAL jest ścisłą czołówką drzwi w Polsce.

Nie znajdziesz złych opinii na firmy noname, małe, nieistotne. Własciwie to nie znajdziesz na ich temat żadnych głosów.

autorus
04-07-2014, 06:07
Święta racja.

coulignon
04-07-2014, 09:41
Ja mam Cala sosnowe. Zawiasy wożą się w nich tak że mam wrażenie że za chwile skrzydło się rozpadnie. Drzwi mało szczelne - dość mocno od nich wieje a aluminiowy próg przemarza - w zimie jest na nim szron.

Dwa razy też prosiłem firmę montującą na regulację zawiasów (odpłatnie) i dwa razy mnie zlali.

Może i ścisła czołówka . Ale jakoś u siebie tego nie widzę.

misiupl
04-07-2014, 09:57
Na informację w internecie trzeba zawsze brać poprawkę.
Nie napisze ten kto wydał kasę i dostał towar zgodny z oczekiwaniami. Napisze ten u którego akurat coś nie gra. A tego jaki jest odsetek jednych i drugich niestety z netu się nie dowiemy.

celafon
18-07-2014, 00:24
Drzwi zostały założone. Wizualnie bardzo ładne. Na razie nie wypowiem się na temat ich trwałości i jakości, bo brak danych. Ale chętnie podzielę się innymi informacjami.

1. Wpadka z kontaktronem.

Podczas montażu okazało się, że kabelek do kontaktronu (czujnik otwarcia drzwi) był tak króciutki, że zostałby schowany za ramą (od strony ściany!). Szczęśliwym trafem miałem akurat lutownicę i sprzęt do zaciskania tych drucików na budowie i na poczekaniu, w czasie jak panowie montażyści z niepokojem zerkali na zegarki, dosztukowałem dłuższy kabel. (no może przesadzam, bo montażyści akurat spoko -- sami stwierdzili, że CAL dał d.... ale wiadomo jak to jest, jak 3 gości patrzy Ci się na ręce)

2. Olewka klienta.

Chciałem zamówić czujnik rygla. Mają to w ofercie za 250 netto. Niestety okazało się, że z przyczyn technologicznych ta cena jest dużo wyższa (2, albo 3 razy - nie pamiętam). No to prosiłem ich grzecznie o zostawienie okablowania pod ten czujnik, bo wiem jak ciężko jest dodawać kabelki po instalacji. No i jeszcze poproszono mnie, o wysłanie maila z tą informacją, żeby nie zapomnieli. Wysłałem. No i człowiek sobie myśli - fajnie, CAL mi ułatwi życie i łatwiej ten czujnik będzie zamontować. A tu co? A tu nic - pocałuj się kliencie w nos, bo mamy setki zamówień i Twoje jakieś tam wymysły mamy w poważaniu. Oczywiście żadnego kabelka nie zamontowali.

Jednym słowem - pełen profesjonalizm... Ale liczę, że chociaż stolarka będzie OK. Pożyjemy, zobaczymy.

Mmelisa
16-08-2014, 13:55
Na informację w internecie trzeba zawsze brać poprawkę.
Nie napisze ten kto wydał kasę i dostał towar zgodny z oczekiwaniami. Napisze ten u którego akurat coś nie gra. A tego jaki jest odsetek jednych i drugich niestety z netu się nie dowiemy.

ja wydalam spora kase, towar spelnial oczekiwania do roku a po ... mam problem z tymi drzwiami..
po roku byla regulacja frontowych..ok zdarza sie...
gorzej jest z drzwiami od poludniowej strony... poodpryskiwala farba:sick: wygladaja jak tania tandeta...
to zwykle deski elewacyjne wygladaja jak nie tkniete a drzwi, koszmar..:(

finlandia
18-08-2014, 08:47
Złóż reklamację. Zwykle gwarancja jest na dłuższy czas niż rok. Odpryski mogą mieć różne przyczyny (zależy jak ona tam wyglądają). Oględziny pozwolilyby wykluczyć parę przyczyn.

stefek1980
09-02-2015, 17:44
Oglądałem drzwi firmy CAL ZYNDRAM z kolekcji rycerskiej i w kolorze winchester i wszystko ładnie, bardzo mi się podobają ale.... ta klamka. Byłem w kilku salonach, otwierałem różne rodzaje drzwi tego producenta i w zdecydowanej większości klamka ma luzy. Czytałem również tu na forum że ten typ tak ma. Trochę lipa jak za te pieniądze i taka można powiedzieć drobnostka ale wkurzająca. Zaproponowano mi klamkę i chyba szyld firmy TUPAI, ale jeszcze ię nie zdecydowałem niby luzu nie ma (trochę kwadratowe). Jakie klamki polecacie do tych drzwi? Co z gwarancją w takim przypadku? Co z tym TUPAI? warto??

theme
14-02-2015, 14:37
Podtrzymam moje zdanie, że te klamki to jednak nie są do drzwi zewnętrznych. Nie lepiej zamówić drzwi bez klamek i kupić coś np. AXA lub coś tej jakości?
Wikęd miał niby jakąś krótką serię klamek AXA a małym problemem z luzami ale już z tego co mi wiadomo temat zażegnany a klamkę trzeba po prostu mocniej "skręcić" przy montażu - ot cała filozofia.

autorus
14-02-2015, 15:22
Ponieważ mam Wikędy z pochwytem po obu stronach obecnie jeśli będę kupował CAL nie wyobrażam sobie żadnych klamek. Bo niby po co?

finlandia
01-05-2015, 08:48
Posty dot. innej marki przenoszę do właściwego jej tematu, a od siebie dodam coś o Calu, bo jestem po paru wiosennych montażach:
o ile niewielkie drzwi z pojedynczym doświetlem są złożone całe i montują się świetnie ( i nie ma już miejsca na jakiś głupi błąd, to zestawy z naświetlem górnym są już trochę bardziej zaawansowane. Wszystko pasuje, jest przemyślane i przygotowane, ale w takim przypadku szczególnie polecam skorzystać z dobrej ekipy, by ktoś mniej doświadczony nie poszedł na skróty.

misq
05-11-2015, 08:33
Mam wstawione drzwi CALa Czantoria sosnowe i póki co brak jeszcze schodów wejściowych. Będę chciał zamontować odbój, żeby drzwi nie niszczyły elewacji i samych siebie.

Montażysta, który wstawiał drzwi polecał dokupić do drzwi panel dolny z INOXu tzw "kopniak", żeby odbój nie niszczył drzwi. Nie bardzo chciałbym wydawać dodatkową kasę i szpecić drzwi takim panelem - czy wg Was jest konieczny?

autorus
05-11-2015, 11:13
Ja zamówiłem samodomykacz żeby z tym sobie poradzić. Ale to tez wydawanie kasy.

ElemenT
21-12-2015, 14:59
Po 4 miesiącach od instalcji drzwi padł mi kontaktron montowany przez cala. Niestety był wklejony także jedynie dało się go rozwiercić.
Montują tam jakiś badziew, lepiej zlecić dorobienie na miejscu lub podczas montażu wymienić na jakiś firmowy.

Dodatkowo klamka chodzi topornie i ma luzy. Dokręcenie nic nie daje. To tyle z narzekań.
Reszta jest git :)

finlandia
22-12-2015, 10:53
Luzy to "znak firmowy" klamek AXA które są stosowana przez ogromną część lepszych producentów drzwi (tańsi stosują chińszczyznę). Są na tym forum użytkownicy, którzy twierdzą że to kwestia poprawności montażu.. nie wiem - nie mogę tego potwierdzić - ja jestem z tej mniej umiejętnej części praktyków. Chociaż ostatnio każde drzwi CAL które oglądam poprawiam w tym zakresie a przy okazji śrubę blokującą klamkę traktuję silikonem. Ciekaw jestem na ile to się zda.
Toporność chodzenia też bym zwalił na montaż - może otwory pod klamkę są nieznacznie nierówno nawiercone całość łapie "przekoszenia" przez co się blokuje. Latem tego roku w serii klamek dołączanych do pewnych drzwi stalowych była za ciasna koszulka - trzeba ją było przerabiać. Ale to ciągle nie tyle sprawa drzwi, co klamki.

lukzak2298
03-02-2016, 23:08
Heja
Chce zakupić drzwi CAL Jagienka, ale niepokoi mnie grubość poszycia. Nigdzie niema napisane jaka to jest grubość (sklejka okleinowana). Żeby się nie okazało że moje drzwi można kolanem połamać ;(

Nie stać mnie żeby dopłacać 2000zł za RC3

Pozdrawiam

theme
09-02-2016, 10:17
Spokojnie - pod sklejką jest jeszcze termoizolacja która też swoje usztywnia.