PDA

Zobacz pełną wersję : Przepływowy ogrzewacz wody+bojler=jedna bateria (czy da się)



sylvo
02-04-2008, 09:51
W domu jest bojler, zimą z ciepłą wodą nie ma problemu, jednak latem nie ma sensu grzać non stop 120 l wody. Stąd zainreresowanie ogrzewaczami.
Jestem na etapie remontu łazienki u rodziców i pojawił się problem jak to wszystko zgrać razem żeby dwóch bateri i słuchawek nie montować.
Poradźcie coś.

fotograf
02-04-2008, 09:53
W domu jest bojler, zimą z ciepłą wodą nie ma problemu, jednak latem nie ma sensu grzać non stop 120 l wody. Stąd zainreresowanie ogrzewaczami.
Jestem na etapie remontu łazienki u rodziców i pojawił się problem jak to wszystko zgrać razem żeby dwóch bateri i słuchawek nie montować.
Poradźcie coś.

dlaczego nie ma sensu grzać 120 litrów? ja grzeje 200 - co prawda nie non stop bo tylko w nocy w II taryfie; ale możesz za bojlerem dać przepływowy elektroniczny ogrzewacz wody, który bedzie sprawdzał temperature wody i jeśli bedzie za niska to ją dogrzeje

sylvo
02-04-2008, 19:04
Może jednak ktoś ma pomysł jak zrobić taką instalację na jednej baterii, może jakiś zawór przełączający?

fotograf
02-04-2008, 19:08
Może jednak ktoś ma pomysł jak zrobić taką instalację na jednej baterii, może jakiś zawór przełączający?

no przecież napisałem jak to zrobić....

theodolit
02-04-2008, 21:14
zainstaluje sobie tak jak ktos proponował przepływowy pogrzewacz na przewodzie CW do punktu poboru i włączaj do sieci jak wyłaczysz piec.

ver 2. w zasobniku grzałke elektryczna o mniejszej mocy, ktra bedzie w okresie wyłączonego pieca grzałą wode .

pomysłów, a pomyslow jeszcze pare rozwiazan roznych mozna - zalezy co chcesz tak naprawde ...

ps. domyslam sie ze chodzi, ze grzejesz piecem na paliwo stałe i w lato chcesz troche wolnego - tak ?

bo jak gaz to ne ma co wyłączac, niech rpacuje na CW

sys
02-04-2008, 21:32
Może jednak ktoś ma pomysł jak zrobić taką instalację na jednej baterii, może jakiś zawór przełączający?

..montujesz na rurze która odchodzi od bojlera przepływkę podłączasz i ...sprawa załatwiona.
...to chyba najprostszy sposób :P ... latem masz załączoną przepływkę, jak zaczynasz palić to wyłączasz przepływkę :D

theodolit
02-04-2008, 21:36
ino jak rzeczony zasobnik juz jest wg mnie rozsadnie, oraz podtrzymujac komfort - tja cyrkulacja (pewnie jest), to wstawic rzeczone elektryczne grzałki do zasobnika.

Zalety:
- instalacja cw działą jak działała,
- mozna probowac uzyc 2 taryfe
- nie ma mocy zainstalowanej tak wysokiej jak dla przeplywowego podgrzewacza

sa zasobniki z wezownicami i grzałkami - jakb co ;) tzn jak jeszcze nie jest kupiony...

sys
02-04-2008, 22:21
wszystko się zgadza ale trzeba w tym przypadku trochę zainwestwać pieniędzy i pracy... a i koszty użytkowania mogą być spore.
...podałem najprostszy i najtańszy sposób jaki mi przyszedł do głowy... ale i tak wybór należy do inwestora :wink:

theodolit
02-04-2008, 22:25
wszystko się zgadza ale trzeba w tym przypadku trochę zainwestwać pieniędzy i pracy... a i koszty użytkowania mogą być spore.
...podałem najprostszy i najtańszy sposób jaki mi przyszedł do głowy... ale i tak wybór należy do inwestora :wink:

wydaje mi sie ze koszt inwestycyjny moze byc mniejszy niz przepływówka - nie wie mnie znam cen na zasadzie jaka roznica z grzałka i bez .. a praca jaka ?

wlasnie wydaje mi sie ze to w najwiekszym stopniu wykorzystuje istniejaca instalacje... lub projektowana dla weglowki instalacje ;)


a co do ceny eksploatacji przeplywowki, a pojemnosciowki to chyba juz nudny standard ;) da sie wszstko policzyc - czyli nic ...

barzuc
03-04-2008, 11:00
W domu jest bojler, zimą z ciepłą wodą nie ma problemu, jednak latem nie ma sensu grzać non stop 120 l wody. Stąd zainreresowanie ogrzewaczami.
Jestem na etapie remontu łazienki u rodziców i pojawił się problem jak to wszystko zgrać razem żeby dwóch bateri i słuchawek nie montować.
Poradźcie coś.

Nie jestem fachowcem, ale może coś takiego:
Podgrzewacz trochę wyższej klasy, umożliwiający podłączenie na wejściu wody np do 70 st. C. A sama instalacja - bojler - podgrzewacz - reszta instalacji normalnie (bateria). Jeśli z bojlera będzie płynęła woda o niższej temp. niż zadeklarowana na podgrzewaczu - wtedy dogrzeje, jeśli wystarczająco ciepła - się nie włączy lub domiesza zimnej żeby na wyjściu była stała, ustawiona wcześniej temp.

sylvo
15-04-2008, 09:04
A może jakiś konkretny model?

barzuc
15-04-2008, 12:07
A może jakiś konkretny model?

Ja mam jeden na całą chatynke (max 24kW), mogę sprawdzić producenta i model, bo nie pamiętam.

ubek
15-04-2008, 15:48
a co do ceny eksploatacji przeplywowki, a pojemnosciowki to chyba juz nudny standard ;) da sie wszstko policzyc - czyli nic ...
Mógłbyś rozwinąć?

st_ella
22-07-2009, 11:04
W domu jest bojler, zimą z ciepłą wodą nie ma problemu, jednak latem nie ma sensu grzać non stop 120 l wody. Stąd zainreresowanie ogrzewaczami.
Jestem na etapie remontu łazienki u rodziców i pojawił się problem jak to wszystko zgrać razem żeby dwóch bateri i słuchawek nie montować.
Poradźcie coś.

mam podobny problem...
opisze długo...

Teściowa mieszka sama w domu opalanym węglem. Aby mieć ciepła wodę pali w piecu (jakaś pompka, pewnie bojler?)
moim zdaniem bez sensu jest palenie w piecu aby ogrzać wodę latem jesienią dla jednej osoby - uważam to za marnotrastwo pieniedzy i niepotrzebne nagrzewanie domu...

potrzebuję jakiegos madrego rozwiazania... abym mogła podsunać męzowi.

w kuchni wymyśliłam aby zainstalować takie male urządzenie (nad kranem) do ogrzewania wody
coś na ten styl : KLIK (http://allegro.pl/item693958001_podgrzewacz_wody_dafi_4_5_nyple_ogrz ewacz.html)

jaką powinnam moc zakupić?
czy cos takiego mogę zamontować przy prysznicu? czy ma to sens? czy moze zamontować wiekszy ogrzewacz do wody 50 L (to nie za duzo bedzie??)
i jak z prądem w takim urządzeniu? pobiera cała dobe? czy są moze jakieś energooszczędne?

wogóle się na tym nie znam.
nie chce posługiwać sie jakimś fachowcem któy nam "wcisnie" cos bez sensu.

Bardzo prosze o porady.Na tym forum jest wiele łebskich ludzi i wierzę ze znajdzie sie ktoś kto mi pomoże :)
A jeśli pojawił sie juz taki temat to przepraszam i proszę o linka.

Dziękuję

barzuc
22-07-2009, 16:01
(...)
w kuchni wymyśliłam aby zainstalować takie male urządzenie (nad kranem) do ogrzewania wody
coś na ten styl : KLIK (http://allegro.pl/item693958001_podgrzewacz_wody_dafi_4_5_nyple_ogrz ewacz.html)

jaką powinnam moc zakupić?
czy cos takiego mogę zamontować przy prysznicu? czy ma to sens? czy moze zamontować wiekszy ogrzewacz do wody 50 L (to nie za duzo bedzie??)
i jak z prądem w takim urządzeniu? pobiera cała dobe? czy są moze jakieś energooszczędne?


Można zamontować jeden centralnie - zależy jakie odległości pomiędzy wejściem wody do budynku a poszczególnymi kranami (u mnie to max 4m rury i nie mam podstaw narzekać, owszem czasem trzeba poczekać kilka s. na ciepłą wodę - zanim doleci ale kwestia przyzwyczajenia).

Przepływowy włącza się w momencie odkręcenia ciepłej wody, bojler - ma termostat jak temp. wody spadnie to się włącza i grzeje aż dojdzie do zadanej temp.

Czy 50L wystarczy - dla jednej osoby pewnie tak, dla większej ilości - raczej nie. Wszystko zależy ile się wody zużywa (jeśli Teściowa lub długie gorące kompiele w wannie to będzie zdecydowanie za mało).



wogóle się na tym nie znam.
nie chce posługiwać sie jakimś fachowcem któy nam "wcisnie" cos bez sensu.

Bardzo prosze o porady.Na tym forum jest wiele łebskich ludzi i wierzę ze znajdzie sie ktoś kto mi pomoże :)
A jeśli pojawił sie juz taki temat to przepraszam i proszę o linka.

Dziękuję

Każdą radę która otrzymasz - bierz na swoje ("każda sroczka swój ogonek chwali")... nigdy niczego nie traktuj z bezgraniczną ufnością :)

st_ella
23-07-2009, 12:16
Można zamontować jeden centralnie - zależy jakie odległości pomiędzy wejściem wody do budynku a poszczególnymi kranami (u mnie to max 4m rury i nie mam podstaw narzekać, owszem czasem trzeba poczekać kilka s. na ciepłą wodę - zanim doleci ale kwestia przyzwyczajenia).

Dzięki Barzuc za szybka odpowiedź!

z tym centralnym to martwi mnie duża dewastacja i kojarzy mi sie z duzą robotą... moze błędnie - skoro jakis bojler podłaczony do pieca tesciowa ma...


Czy 50L wystarczy - dla jednej osoby pewnie tak, dla większej ilości - raczej nie. Wszystko zależy ile się wody zużywa (jeśli Teściowa lub długie gorące kompiele w wannie to będzie zdecydowanie za mało)

Teściowa jest raczej oszczędna osobą i chyba bierze prysznice niz się kapie...


Każdą radę która otrzymasz - bierz na swoje ("każda sroczka swój ogonek chwali")... nigdy niczego nie traktuj z bezgraniczną ufnością :)

Dziękuję! Dlatego chce poczytać rózne opinie...
ale to że się wogóle w tym temacie nie orientuję.... sprawia ze naprawdę czuje sie jak dziecko we mgle.
A że mój małz nie działa wiec ja musze podwinać rękawy (a raczej wysilić mózgownicę) i nadstawic uszu

dzięki!

barzuc
23-07-2009, 12:27
Można zamontować jeden centralnie - zależy jakie odległości pomiędzy wejściem wody do budynku a poszczególnymi kranami (u mnie to max 4m rury i nie mam podstaw narzekać, owszem czasem trzeba poczekać kilka s. na ciepłą wodę - zanim doleci ale kwestia przyzwyczajenia).

Dzięki Barzuc za szybka odpowiedź!

z tym centralnym to martwi mnie duża dewastacja i kojarzy mi sie z duzą robotą... moze błędnie - skoro jakis bojler podłaczony do pieca tesciowa ma...


Dewastacji tyle samo co przy podłączeniu jednego przepływowego w kuchni... jeśli drugi w łazience - to już 2 razy mniej dewastacji. Taki przepływowy traktuj jak "junkers" - jedna rurka wchodzi, jedna wychodzi. Jeśli już bojer jest to nie ma problemów raczej. Trzeba się tylko w jedną rurkę (od ciepłej wody) w odpowiednim miejscu wpiąć :). Może warto się zastanowić czy takiego przepływowego nie zamontować ZA bojlerem podłączonym do pieca. Jeśli będzie się paliło w piecu i woda się nagrzeje, to przepływowy się nie włączy (kwestia ustawienia do jakiej temp. ma grzać), jeśli nie będzie ciepłej wody w bojlerze (skończyła się albo sie nie pali bo ciepło) to wtedy podgrzewacz działa.
Duża robota to raczej nie jest, jeśli instalacja jest sprawna - ot "tylko" podciągnięcie zasilania i wpięcie się w rurkę z wodą.



Czy 50L wystarczy - dla jednej osoby pewnie tak, dla większej ilości - raczej nie. Wszystko zależy ile się wody zużywa (jeśli Teściowa lub długie gorące kompiele w wannie to będzie zdecydowanie za mało)

Teściowa jest raczej oszczędna osobą i chyba bierze prysznice niz się kapie...


Każdą radę która otrzymasz - bierz na swoje ("każda sroczka swój ogonek chwali")... nigdy niczego nie traktuj z bezgraniczną ufnością :)

Dziękuję! Dlatego chce poczytać rózne opinie...
ale to że się wogóle w tym temacie nie orientuję.... sprawia ze naprawdę czuje sie jak dziecko we mgle.
A że mój małz nie działa wiec ja musze podwinać rękawy (a raczej wysilić mózgownicę) i nadstawic uszu

dzięki!

Powodzenia :)

st_ella
24-07-2009, 12:53
... Taki przepływowy traktuj jak "junkers" - jedna rurka wchodzi, jedna wychodzi. Jeśli już bojer jest to nie ma problemów raczej. Trzeba się tylko w jedną rurkę (od ciepłej wody) w odpowiednim miejscu wpiąć :). Może warto się zastanowić czy takiego przepływowego nie zamontować ZA bojlerem podłączonym do pieca. Jeśli będzie się paliło w piecu i woda się nagrzeje, to przepływowy się nie włączy (kwestia ustawienia do jakiej temp. ma grzać), jeśli nie będzie ciepłej wody w bojlerze (skończyła się albo sie nie pali bo ciepło) to wtedy podgrzewacz działa.
Duża robota to raczej nie jest, jeśli instalacja jest sprawna - ot "tylko" podciągnięcie zasilania i wpięcie się w rurkę z wodą.


i oto właśnie mi chodziło! :lol:
Wielkie Dzięki w tą strone bedę szła!
Mam andzieje ze zamkniemy się w 1000 PLN :roll:

Serdecznie Pozdrawiam!