PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja pozioma - papa



mpudlo
03-04-2008, 10:53
Witam,

Mam takie pytanie techniczne. Zapytalem majstra, ktory ma budowac moj domek, czy bedziemy kladli izolacje pozioma (pape) bezposrednio na fundament, a potem na tym murowali sciane fundamentowa z betonowych bloczkow. Odpowiedzial mi, ze nia ma to sensu, poniewaz papa polozona ponizej poziomu gruntu (zakladamy, ze fundament bedzie troszke ponizej poziomu gruntu) pod wplywem wody ulegnie szybkiemu rozkladowi. Zaproponowla mi pozlozenie dwoch warstw izolacji poziomej (papy), ale na przedostatnim i ostatnim poziomie sciany fundamentowej, tuz przed poziomem cero.

Czy to dobry pomysl i zgodny ze sztuka?

pzdr,
marek

pelsona
03-04-2008, 11:01
Tak, jak najbardziej. Przedostatnią można sobie darować.

Geno
03-04-2008, 11:32
Witam,

Mam takie pytanie techniczne. Zapytalem majstra, ktory ma budowac moj domek, czy bedziemy kladli izolacje pozioma (pape) bezposrednio na fundament, a potem na tym murowali sciane fundamentowa z betonowych bloczkow. Odpowiedzial mi, ze nia ma to sensu, poniewaz papa polozona ponizej poziomu gruntu (zakladamy, ze fundament bedzie troszke ponizej poziomu gruntu) pod wplywem wody ulegnie szybkiemu rozkladowi. Zaproponowla mi pozlozenie dwoch warstw izolacji poziomej (papy), ale na przedostatnim i ostatnim poziomie sciany fundamentowej, tuz przed poziomem cero.

Czy to dobry pomysl i zgodny ze sztuka?

pzdr,
marek

Rzeczywiście nie ma potrzeby na ławie jeśli nie masz piwnicy.


pod wplywem wody ulegnie szybkiemu rozkladowi

Idzie do Złotych

Duży Boban
03-04-2008, 11:41
Do złotych myśli forumowiczów czy do złotych myśli cytowanych budowlańców? Bo jak to pierwsze to raczej niesłusznie.

Geno
03-04-2008, 11:44
Do złotych myśli forumowiczów czy do złotych myśli cytowanych budowlańców? Bo jak to pierwsze to raczej niesłusznie.

W cytacie podkreślone jest,że to słowa majstra, nie ma sensu tłumaczyć więcej. To,że forumowicz nie musi dobrze weryfikować tych tez to rzecz normalna.

krzysztofh
03-04-2008, 11:54
Porządnie wykonana ściana fundamentowa to wymurowana z bloczków betonowych ściana na ułożonej podwójnej papie na ławie fundamentowej. Ściana ta powinna być otynkowana a następnie pomalowana kilkukrotnie dysperbitem. Inne rozwiązania sa już tylko odstępstwem w stronę pogorszenia jakości fundamentów. Oczywiście ściana fundamentowa może tez być wylana w szalunkach z betonu, ale nie w gruncie.

Bigbeat
03-04-2008, 13:46
Oczywiście ściana fundamentowa może tez być wylana w szalunkach z betonu, ale nie w gruncie.
???? Szalunki z betonu ????
:o :o :o :o

jaro'71
03-04-2008, 14:03
Oczywiście ściana fundamentowa może tez być wylana w szalunkach z betonu, ale nie w gruncie.
???? Szalunki z betonu ????
:o :o :o :o

Może chodzi o szalunki "tracone" 8) :wink:

Bigbeat
03-04-2008, 14:23
To raczej spora strata na takich szalunkach traconych robionych dla domku jednorodzinnego ;)

Aedifico
03-04-2008, 14:28
Oczywiście ściana fundamentowa z betonu może tez być wylana w szalunkach , ale nie w gruncie.

Chyba tak powinno być :wink:

HORACJUSZ
03-04-2008, 14:40
Ja na ławę fundamentową kładłem papę podkładowa termoizolacyjną, oczywiście podgrzewaną palnikiem, i na to folię hydroizolacyjną, którą "wywijam" na ścianę fundamentową i przyklejam dysperbitem. Ma to zapobiec kapilarnemu podciaganiu wody przez ściany fundamentwe, no i dac mi spokojny sen:) Pzdr :)

krzysztofh
04-04-2008, 21:14
Oczywiście ściana fundamentowa z betonu może tez być wylana w szalunkach , ale nie w gruncie.

Chyba tak powinno być :wink:

Pewnie. Wyszło niezręcznie
Chodziło mi o fundament z betonu wylany w szalunkach jak ktos nie chce murować z bloczków