PDA

Zobacz pełną wersję : Do elektrykow-fachowcow



Dave
08-09-2003, 09:04
Pytanie jest nastepujace - czy mozna podlaczyc czujniki na podczerwien rownolegle - tzn tak aby mozna bylo ustawic kilka czujnikow wlaczajacych cale oswietlenie z roznych punktow ogrodu (za pomoca dowolnego czujnika). Czy taki uklad bedzie dzialal poprawnie nawet gdy oba (lub kilka) czujniki wlacza prad jednoczesnie ?

D.

adru
08-09-2003, 11:28
Można tylko nie pomyl fazy z neutralnym.Połączone wyjścia z wszystkich czujników na których po załączeniu pojawia się faza doprowadzasz do opraw oświetleniowych.
Cały układ oczywiście musi pracować na tej samej fazie.

tom soyer
08-09-2003, 11:36
mozna jesli czujnik ma wyjscie przekaznikowe (ruch powoduje slyszalne klikniecie przekaznika). no i trzeba je polaczyc rownolegle (razem wszystkie punkty fazowe wszystkich czujnikow a oddzielnie wszystkie punkty zerowe) jesli wlaczyc ma ktorykolwiek lub szeregowo jesli wymagasz aby wlaczenie oswietlenia wymagalo zadzialania wszystkich czujnikow

Dave
08-09-2003, 14:32
Mam zamiar wykorzystac zwykle czujniki jakie wystepuja przy projektorach i kosztuja ok.50-60zl/szt. Czy te czujniki maja przekaznikowe wyjscia ? A jak nie to co moze sie stac ?

D.

09-09-2003, 08:36
raczej maja wyjascia przekaznikowe. wazna jest tez obciazalnosc stykow tych przekaznikow wiec nie przesadzaj z iloscia/moca lamp.

tom soyer
09-09-2003, 08:37
raczej maja wyjascia przekaznikowe. wazna jest tez obciazalnosc stykow tych przekaznikow wiec nie przesadzaj z iloscia/moca lamp.
to ja

ArtMedia
09-09-2003, 08:41
...czy przekaźnikowe to lepiej sprawdzić... naprawiałem kilka tyrystorowych...

Sebastian