PDA

Zobacz pełną wersję : ACV z solarem czy niemieckie V z solarami ?



seawali
03-04-2008, 22:07
Witam,
czy ktos ma doswiadczenie z belgijska firma ACV ?
Maja taki sprytny zestaw ze zbiornikiem w zbiorniku. Slonce ogrzewa (dogrzewa) c.o a c.o c.w.u. - w uproszczeniu...
Czy ktos zna / ma ?

pozdraw,
Adam

seawali
03-04-2008, 22:40
Pardon.
Chodzi o piec gazowy ACV z zasobnikiem cwu, ktory jest umieszczony w zbiorniku podlaczonym do instalacji co. Zbiornik co dogrzewany jest solarem - solar ogrzewa i co i cwu.
Uff...

Zna ktos?

seawali
05-04-2008, 15:23
nikt nie zna... ?
:(

pug
06-04-2008, 09:32
U mnie jest ACV Delta (model zakupiony ok 7 lat temu) 16 kW (lub coś koło tego), bez solarów. Co do zasady jest dobry bo bezobsługowy (całość z kwasówki) - przegląd co 2-3 lata. Piec jest średnio oszczędny a technologia "zbiornik w zbiorniku" mimo że fajnie wygląda na papierze to w praktyce się nie do końca sprawdza. Przede wszystkim trzeba cały czas trzymać wysoką temperaturę na piecu ( u mnie 62-68 st C), bo nie wychłodzisz pieca bo nie będziesz miał ciepłej wody. Jak miełem tem. 45 st to szybko brakowało ciepłej wody. Może przy większej mocy ten problem znika. Nie wiem jakie mają teraz sterowanie do pieca, bo jak ja brałem to nie mieli własnego panelu tylko uniwersalny, który nie rozumie np. że nie ma pompy do podgrzewania zbiornika cwu :evil: , i olewa czujnik temperatury cwu, tylko uważa że jak nagrzał cwu to wyłączał piec (co skutkowało brakiem ciepłej wody, gdyż jak chodzi c.o. to wychładza cały piec.)
To są moje spostrzeżenia z użytkowania pieca przez 7 sezonów. Może teraz to działa lepiej (7 lat to jednak szmat czasu). Pozdrawiam. PUG.

seawali
07-04-2008, 21:52
Dzieki.
Myslowe mam ... ;)