PDA

Zobacz pełną wersję : POwalenie komina



wesolyromek
04-04-2008, 01:22
Witajcie pieszczochy wy moje. No to jak zwykle cos dla POprawienia humoru :lol: :lol: :lol:
Ciekawe tylko, kto za to zaplaci :wink: Pa.


Ustawa kominowa będzie zniesiona przed wakacjami
(PAP, dd/03.04.2008, godz. 15:58)

Ustawa znosząca tzw. ustawę kominową będzie uchwalona przed wakacjami, a wejdzie w życie w październiku tego roku - powiedział minister skarbu Aleksander Grad na konferencji Forum Zarządów Spółek.
"Ustawa znosząca ustawę kominową będzie uchwalona przed wakacjami. Wejdzie w życie w październiku" - powiedział Grad.

Ministerstwo Skarbu Państwa informowało wcześniej, że przygotowany przez MSP projekt rozporządzenia ma dotyczyć spółek, w których udział Skarbu Państwa wynosi powyżej 50 proc.

Według zapowiedzi MSP wynagrodzenia zarządów spółek Skarbu Państwa będą ustalane przez rady nadzorcze. Ich wysokość ma zależeć m.in. od sytuacji finansowej danej spółki oraz od tego, czy realizuje ona projekty prywatyzacyjne, inwestycyjne, prorozwojowe.

Zgodnie z obowiązującą ustawą kominową, pensja menedżera wynosi maksymalnie sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia (w spółkach z większościowym udziałem SP) lub jego czterokrotność (w spółkach kontrolowanych pośrednio przez SP).

[/b]

2112wojtek
04-04-2008, 08:23
Czytasz tekst bez zrozumienia, czy stosujesz misterne skróty myślowe ?

Ktoś znowu jest "be", bo chce znieść bezpieczne przywileje partyjnym kolesiom ?

Aaaa! Już wiem, ty jesteś za utrzymaniem płac kominowych.
To wcale nie jest takie wesołe.

pluton
04-04-2008, 12:50
Kolega Wojtek innych oskarża o niezrozumienie tekstu, ale to u niego z kojarzeniem faktów jest niezazbytnio...

2112wojtek
04-04-2008, 18:47
No to wyjaśnij mi proszę, gdzie tkwi moja nienazbytnia zrozumiałość kojarzenia faktów ?
Starałem się odczytać napisany tekst wesołego r. i wciąż mi wynika to samo :
Likwidują kominy w zamian za to będzie pensja ustalona przez rady nadzorcze.
Wysokość gratyfikacji szczęsliwców zależeć będzie min.od wyników spółki itd.
Źle pojmuję?
Tak wynika z tekstu, gdzie tu zaćmienie, oświeć mnie nieszczęsnego?
Skąd sie teraz będą brały te koszty za ,które ktoś bedzie musiał ekstra-dodatkowo zapłacić ?
Czy to oznacza, że płace kominowe w SSP, to było to nasze dobrodziejstwo , które POwcy chca narodowi teraz zabrac ?

PS Gwoli ścisłości : nie oskarżam nikogo , tylko zarzucam ew. insynuuję, a to różnica.

wesolyromek
06-04-2008, 06:38
Likwidują kominy w zamian za to będzie pensja ustalona przez rady nadzorcze.
Wysokość gratyfikacji szczęsliwców zależeć będzie min.od wyników spółki itd.
Źle pojmuję?

:lol: :lol: :lol:
Wojtus, a ile ty masz latek pociecho ty moja ???

2112wojtek
06-04-2008, 14:44
Romuś biedo ty moja troski specjalnej ,nie stosuj argumentów wesołego kretyna, tylko uzasadnij swoje zawiłe przemyślenia.

pluton
06-04-2008, 20:07
Wojtuś. Zanim zabrniesz dalej w tej nierównej walce, zapytaj najpierw kogoś co to jest ustawa kominowa. :D

2112wojtek
07-04-2008, 00:08
Szanowny pluton, nie zachowuj sie jak Pluto :D . Ta nierówność mojej walki polega prawdopodobnie, głównie na waszej zawzietej, dwuosobowej grupie zacietrzewionych i walczących miłośników o tzw, dobra resztek majątku narodowego, które ja osobiście mam gdzieś ? Narodowe IMHO to powinny być symbole, wojsko i policja .
Nawet opory( na wyrost ) nibyliberalnych KPP przeciw zmianom ustawy kominowej nie przekonują mnie przed słusznością tej decyzji.
Nie mam też obaw przed skutkami wprowadzenia powyższej propozycji w zycie. Likwiadacja nieuzasadnionych pensji w firmach przynoszących straty nawet kosztem podwyzszenia ich w SSP do (niech będzie) 10-krotności sredniej krajowej, które generują zyski nie jest niczym szkodliwym i w rezultacie może przynieść wieksze kożyści dla budżetu niż obecny stan.
Nie uważam również , że łatwe przejęcie "resztek" majątku narodowego w ręce niepaństwowe,które likwidacja owej ustawy kominowej prawdopodobnie spowoduje, jest czymś zdrożnym i niebebezpiecznym.
Jedyne co może niepokoić , to ministerialne prawo veta w sprawie wysokości wynagrodzeń, ale liberałowie wszak nie będą swoim ograniczać możliwości a i socjaliści z opozycji w razie przejęcia władzy swoim krzywdy nie zrobią.
Wciąż nie widzę w tej ustawie nic co mogłoby śmieszyć romka.

O ustawe kominową zapytam jednak ciebie, skoro jesteś taki mądry.
Co ja śmieszny małolat sie będę pytał po ludziach. :D

coulignon
15-04-2008, 19:12
Wojtuś. Zanim zabrniesz dalej w tej nierównej walce, zapytaj najpierw kogoś co to jest ustawa kominowa. :D

to jest ustawa która powoduje że żaden dobrej klasy menager nie będzie zarządzał państwową firmą. . W ten sposób do firm państwowych będziemy dokładac albo te firmy upadną.

Jeśli komus to odpowiada to ok.