PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobi? ruszt pod p?yt? G-K wygiet? w ?uk ???



JerryCool
08-09-2003, 09:38
No właśnie ??? uciekł mi glazurnik bo powiedział: "że nie jest w stanie tej łazienki zrobić" he..he..he.. więc zakasałem rękawy i robię sam ponieważ czas mnie nagli.. chcę się przeprowadzić.
Mam łazienkę ok 2 X 2, naokoło łazienki ma być wykonany "kawałek" sufitu podwieszanego około 20 cm x 20 cm w którym będzie zamontowane oświetlenie halogenowe. O ile na prostej ścianie mam jakiekolwiek wyobrażenie o tym jak to wykonać, to nad prysznicem i umywalką sufit podwieszny ma "iść" łukiem o promieniu takim jak kabina prysznicowa i umywalka ( R= 90cm) nie mam "bladego pojęcia" jak wykonać krawędź połączenia ścianki pionowej i poziomej.
No i jak już się odzywam to mam prośbę o radę w jeszcze innym problemie, a minowicie: mam schody żelbetowe zabiegowe, z braku gotówki chcę je tymczasowo obłożyć panelem na jakiś rok może dwa, czy są jakieś listwy służące do połączenia trepa z podstopnicą ?? bo ja się nie spotkałem, a jeśli nie to jak tanio wyknać to połączenie , no i jak przymocować panele do schodów aby później nie było zbyt dużych problemów z ich demontażem.
I jeszcze jedno, mam na całym patrerze ogrzewanie podłogowe, w salonie jest położona klepka dębowa o grubości ( po cyklinowaniu) około 8-9 mm w holu ma być położony gres polerowany, płytka o grubości 8 mm i wymiarach 40cm x 40 cm. na co i jak położyć ten gres, aby różnica między klepką , a gresem była jak najmniejsza ???
Będę wdzięczny za wszystkie rady i podpowiedzi.

pawel.k2
08-09-2003, 10:35
[quote="JerryCool"]No właśnie ??? uciekł mi glazurnik bo powiedział: "że nie jest w stanie tej łazienki zrobić" he..he..he.. więc zakasałem rękawy i robię sam ponieważ czas mnie nagli.. chcę się przeprowadzić.
Mam łazienkę ok 2 X 2, naokoło łazienki ma być wykonany "kawałek" sufitu podwieszanego około 20 cm x 20 cm w którym będzie zamontowane oświetlenie halogenowe. O ile na prostej ścianie mam jakiekolwiek wyobrażenie o tym jak to wykonać, to nad prysznicem i umywalką sufit podwieszny ma "iść" łukiem o promieniu takim jak kabina prysznicowa i umywalka ( R= 90cm) nie mam "bladego pojęcia" jak wykonać krawędź połączenia ścianki pionowej i poziomej.

Do sufitu przykręcasz profil UW 50 do łuków, taki kupisz w hurtowni z płytami GK. Oczywiście wcześniej go ułożysz na sucho na suficie w odpowiednim kształcie. Dalej przykręc płytę, najlepiej grubości 6mm i tu myślę że lepsza będzie firmy Rigips - jest nie oklejona kartonem i lepiej się wygnie. Na płycie od wewn. strony zaznaczasz poziom podwieszonego sufitu i do niego przykręć również profil j.w. Na ścianach dokręć profil UW 50 a jako poprzeczki włóż profile CW50. Zakrywasz wszystko płytą od spodu. Warto na łuku dać podwójnie płytę 6mm.

No i jak już się odzywam to mam prośbę o radę w jeszcze innym problemie, a minowicie: mam schody żelbetowe zabiegowe, z braku gotówki chcę je tymczasowo obłożyć panelem na jakiś rok może dwa, czy są jakieś listwy służące do połączenia trepa z podstopnicą ?? bo ja się nie spotkałem, a jeśli nie to jak tanio wyknać to połączenie , no i jak przymocować panele do schodów aby później nie było zbyt dużych problemów z ich demontażem.

Są tekie listwy. Trudno mi wytłumaczyć jaki mają kształt, jak znajdę link to strony z listwmi to podeślę.

pozdrawiam

JerryCool
08-09-2003, 10:44
Eee... to łączenie ma się trzymać "tylko" na płycie ??? :o
Za link z góry dziękuję.

pawel.k2
08-09-2003, 16:40
poza tym przecie profile podwieszasz do stropu. Jesli zastosujesz CW to niestety nie dostaniesz do nich łączników (mogą być ES jeśli wysokość podwieszenia nie jest większa od 10cm) i trzeba kombinować, jeśli zrobisz na CD to są wieszaki do nich. Nie pisałem o podwieszeniu bo to oczywiste.
Jeśli by to miał być łuk o wysokości ścianki pionowej ok 50cm to jasne że na samej wiszącej płycie nie wytrzuyma i trzeba dodatkowo wzmacniać. Jak mniemam tu taka potrzeba nie zachodzi.

JerryCool
10-09-2003, 08:58
Uhm... chyba ci zaufam i zrobię tak jak radzisz.
Aha... znalazłem tą listwę schodową do paneli na stronie Kronospol'u wydrukowałem stronkę i lu... po sklepach z panelami ale niestety u nas na Ukrainie (Zamość) sprzedawcy robili :o :o :o nie ma nawet na zamówienie....