PDA

Zobacz pełną wersję : Baterie podtynkowe



michcioizi
12-01-2008, 21:51
witam
mam zamiar założyc sobie w kabinie prysznicowej baterie podtynkową .Ma tam byc prysznic,dysze do bocznych strumieni oraz prysznic na szlauchu (ma byc wykorzystywany do mycia kabiny)w sumie 3 rzeczy
proszę o pomoc bo nie wiem jak sie mam zabrać do tego żeby to wszystko działało

Pepeg z Gumy
12-01-2008, 22:55
nie wiem jak sie mam zabrać do tego żeby to wszystko działało
Zacznij od pomiaru ciśnienia wody, zeby potem to wszystko działało.

kaczorek.
14-01-2008, 12:26
nie wiem jak sie mam zabrać do tego żeby to wszystko działało
Zacznij od pomiaru ciśnienia wody, zeby potem to wszystko działało.

głównie chodzi tu o dysze - bo reszta będzie działac


a co chcesz to sam robić ??


zacznij od kupienia przed robieniem instalacji cwu przynajmniej baterii aby wiedziec jak podejscia zrobic

JoShi
14-01-2008, 14:11
A z czego powinna składac się taka bateria?

kaczorek.
14-01-2008, 14:15
A z czego powinna składac się taka bateria?

z e kranu :-?

JoShi
14-01-2008, 14:36
dzięki za obszerną podpowiedź.

kaczorek.
14-01-2008, 14:49
dzięki za obszerną podpowiedź.

taka podpowiedź jakie pytanie ;)

JoShi
14-01-2008, 14:52
Nie przejmuj się. Poszukam kogoś kto potraktuje mnie poważnie mimo, że laik ze mnie i nie znam budowy baterii podtynkowych.

kaczorek.
14-01-2008, 14:55
Nie przejmuj się. Poszukam kogoś kto potraktuje mnie poważnie mimo, że laik ze mnie i nie znam budowy baterii podtynkowych.

joShi nie gniewaj się ja myslalem że sobie "jajka" robisz :roll:

JoShi
14-01-2008, 14:59
Absolutnie nie robię sobie jaj. Po prostu zastanawiam się, czy jak kupię takie coś:
http://www.allegro.pl/item292664069_bateria_wannowo_natryskowa_podtynkow a_latorre_.html
to dostanę tylko tą śliczną płytkę z wajchami chy również niezbędny środek. A może do tego powinnam dokupić coś jeszcze, żeby mieć komplet?

Bo na przykład tu:
http://www.allegro.pl/item293457902_hansgrohe_wannowa_bateria_podtynkowa _komplet_.html
to jest jasne co jest w komplecie.

kaczorek.
14-01-2008, 15:05
w 2 gim linku mi pisze ze .nieznaleziono

ja kupiłem tresa podtynkowa z wyjsciema na deszczownicę i "szlauf ;) "
wszystko w kąplecie część pod i nad tynkowa
instalowałem to na etapie wykonywania instalacji cwu przed tynkowaniem

bateria została zamontowana owinięta + zostało pozostawione (niedotynkowane) dojście do wszystkich "śrubunków"

2112wojtek
14-01-2008, 15:22
nie wiem jak sie mam zabrać do tego żeby to wszystko działało
Zacznij od pomiaru ciśnienia wody, zeby potem to wszystko działało.

głównie chodzi tu o dysze - bo reszta będzie działac


a co chcesz to sam robić ??


zacznij od kupienia przed robieniem instalacji cwu przynajmniej baterii aby wiedziec jak podejscia zrobic
Pepeg nieszczególnie może wygląda, ale zapodał bardzo słusznie.
Dysze to pikuś. Głównie to cisnienie i podtynkowa bateria 3 pozycyjna , zeby przełaczała prysznic-słuchawka-dysze boczne oraz przełączający element zewnętrzny.
Wszystkie elementy znajdziesz np w Hans-Grohe, Grohe, Hansa.
Te firmy od lat specjalizują sie w podtynkach z masażami bocznymi.
Są dosyć drogie zwłaszcza zewnętrzne elementy natynkowe , można więc to zrobić na 2 bateriach podtynkowych. Np. wannowo prysznicowa dla dysz i prysznica + dodatkowa bateria podtynkowa dla "słuchawki".
Wyprowadzenia na przyłączach kątowych lub bezpośrednio z tynku do gwintowania w zależności od zestawu i sposobu przyłaczania elemntów zewnętrznych "słuchawli" i dysz.
Ciśnienie jest ważne. Bateria sama nie zapewni odpowiedniego cisnienia dla dysz bocznych, nawet z regulowanymi głowicami zgodnie z prawidłami fizyki.
Nie ma sensu montować dysz skoro beda jedynie sikać.
PS Dysze boczne nie pojda z niskocisnieniowego bojlera

asiulka
05-03-2008, 19:48
mam problem z zestawem do kabiny prysznicowej
pomóżcie,czy można skompletować baterię podtynkową natryskową jednej firmy z kolumną natryskową (deszczownica + słuchawka) innej? będą do siebie pasować, mam na myśli montaż nie stronę wizualną

jeszcze jedno czy pod nazwa "bateria podtynowa natryskowa" kryje się całość którą należy w tym przypadku zakupic, czy pod tynkiem jeszcze jakaś dodatkowa część lub system musi być zamontowany i trzeba się w to zaopatrzyć ?

mirlandia
06-03-2008, 01:51
Mozna, jestem dokladnie w tym momencie prac. Mam komplet bateria podtynkowa (tzw.wannowa), deszczownica i sluchawka z trzech roznych firm, w moim przypadku Hansgrohe, Kludi i Tres i nie ma zadnego problemu. Oczywiscie kwestia doboru wizualnego to inna sprawa i troche sobie glowe tym nalamalismy.

11małgosia
09-03-2008, 17:40
W samą porę przypomniałyście mi, że chcę baterię natryskową podtynkową Lada chwila wchodzi glazurnik, a ja zapomnialam o baterii prysznicowej. Asiulko ułatw mi sprawę i napisz jaki zestaw sobie obmyśliłaś...Też potrzebuję deszczownicy i dodatkowej słuchawki.. :D Z tego co pamiętam ta częsc baterii, która jest pod tynkiem, nazywa się I-box...

asiulka
11-03-2008, 16:28
niestety również jestem cały czas na etapie wyboru i kompletowania...także ciężko mi radzić

kaszak
04-04-2008, 13:08
Witam wszystkich po raz pierwszy bom tu nowa.
Czy ktoś z Was używa umywalkowej baterii podtynkowej? Chciałabym sobie zainstalować Roca Loft Elite, zreszta nad wanną też, ale nikt ze znajomych nie posiada i nie mogę zdobyć opinii na ten temat. Nie chodzi tylko o Rocę ale wogóle jak się sprawdza taki typ baterii i na co trzeba zwrócić uwagę przy kupnie.

kaszak
10-04-2008, 11:40
Widzę że sporo osób jest zainteresowanych ale nikt nie odpowiada więc wstawiam odpowiedzi z innego forum:

Gość: Angel 08.04.08, 22:39
Mam baterie podtynkowe nad wanna, umywalką i pod prysznicem.
Działają bez zarzutu, a wyglądają (moim zdaniem oczywiście)o wiele
piękniej niz baterie tradycyjne. Ja wybrałam baterie firmy Hansgrohe,
pozdrawiam

pudht 09.04.08, 07:15
witam, bateria podtynkowa sklada sie z dwoch czesci, 1. czesc
podtynkowa, 2. czesc nadtynkowa.
wazne zeby czesc 1 byla dobrej jakosci tu polecam firme hansa, maja
uniwersalne "puszki" ktore pasuja do wielu innych nadtynkowych
czesci. a czesc nr. 2 to tylko kwestja gustu.
co jeszcze wazne, to zeby na poczatki instalacji, np. za wodomierzem
byl filtr zeby wylapac zanieczyszczenia np. piasek, ktory moze
spowodowac rysy na glowicy porcelanowej w czesci 1.
pozdr. tm

Gość: kaszak 09.04.08, 13:
Aha, czyli jak kupuję baterię to ona takiej puszki nie zawiera w
pakiecie? A będzie mi ta Hansa pasowała do Roca Loft Elite?
Powiedz, proszę, jaki powinien być ten filtr, bo ja myślałam o takim
zaworze z sitkiem ale może to mało?
Pozdr.
kaszak

pudht 09.04.08, 15:55
witam, jak kupujesz baterie podtynkowe to kupujesz dwie czesci. czy
roca bedzie pasowac do hansy tego to ci nie powiem. ale hansa pasuje
do hansgrohe, grohe, hansa, axor, itd.
proponuje takie filty - nie jestem wlascicielem aukcji!!!
pos.1:
allegro.pl/item336623841_honeywell_filtr_mini_1_do_wody_pitne j.html

pos.2:
allegro.pl/item337678822_filtr_wody_z_reduktorem_cisnienia_1_ honeywell.html

u siebie mam poz.1 i sie sprawdza bd. pozdr. tm

Gość: kaszak 10.04.08, 08:06
Pudht, bardzo Ci dziękuję. Ponieważ jestem tępa to zerknij na
rysunek i powiedz mi czy ja dobrze rozumiem, że na nim są obie
części baterii? Tak wogóle to ja myślałam że to jest całość,
oczywiście rozkręcana do montażu. Nie przyszło mi do głowy że można
to kupować w kawałkach.

www.roca.pl/produkt-loft-elite-dwuuchwytowa-bateria-umywalkowa-scienna-podtynkowa/740/2/49
pudht 10.04.08, 09:08 Odpowiedz
witam, to ja troche pomylilem, ja myslalem o czyms takim:
www.roca.pl/produkt-modena-jednouchwytowa-bateria-wannowo-natryskowa-podtynkowa/654/2/39

ale w twoim przypadku jest juz wszystko w komplecie, instalator musi tylko wykonac odpowiednio instalacje. pozdr. tm

onna
10-04-2008, 12:01
witam, mnie temat bardzo interesuje, ale niewiele o nim wiem więc chętnie się czegoś nauczę :) U mnie trochę inna sytuacja - planujemy przy WC zrobić wyjście prysznica, żeby mieć coś w rodzaju bidetu. Ponieważ nie będzie tam dużo miejsca padło na baterię podtynkową - tylko żeby byl mieszacz na ścianie i wyjscie na wąż. Czytając powyższe zaczęłam się zastanawiac co będzie jak w środku coś zacznie przeciekać ( z tego względu m.in łatwiej mi było zrezygnować z wiszącego Wc na stelażu :D) Jak sie zabezpiecza takie wejście podtynkowe żeby to było bezpieczne w uzytkowaniu????

kaszak
10-04-2008, 13:09
Jak kupisz porządny stelaż czyli Grohe albo Geberit to nie ma prawa nic przeciekać. Tak twierdzą zgodnym chórem wszyscy fachowcy i uczestnicy rozmaitych forów. Chyba że jest wada fabryczna. A do zabezpieczania przed syfami z wody służą właśnie te zaworki z siatką montowane za wodomierzem. Wejdź na wyżej podany link - tam jest napisane jak taki zawór odprowadza zanieczyszczenia.

fennel
05-05-2008, 15:57
Napiszcie mi prosze co do tego dokladnie potrzeba? Chodzi o cos takiego http://www.blueandfly.pl/sklep.php?product=2011 . To co wystaje ze sciany, to rozumiem, ale w scianie? Tylko taka rzecz potrzeba, czy moze jeszcze cos innego http://www.aquabrand.com/prodlist/21-pumps-and-iboxes ?

kaszak
05-05-2008, 16:42
To ja przy okazji proszę o zerknięcie na link i wyjaśnienie czy ta bateria też potrzebuje jakichś dodatków
http://www.blueandfly.pl/sklep.php?product=1194

amatlea
05-08-2008, 16:53
Bardzo proszę o pilną pomoc- muszę szybko zamówić baterie podtynkowe, ale zupełnie zgłupiałam przy wyborze elementu podtynkowego.

Wybrałam baterię termostatyczną Grohe wannową- z przełącznikiem wanna-słuchawka, oraz drugą baterię prysznicową- zwykłą, jednouchwytową.

Potrzebuję więc dwóch elementów podtynkowych i wolałabym żeby nie było to Grohe Rapido w kosmicznej cenie...

Czy jakieś inne elementy tańsze będą pasować do tych baterii? Jaki musi być element do baterii z przełącznikiem, a jaki do tej zwykłej prysznicowej bez termostatu?

dzabij
05-08-2008, 19:23
Jeżeli chodzi o Grohe, to ma on w swojej ofercie mieszacze podtynkowe razem elementem podtynkowym, są to modele 33 305 (wannowa) i 33 556 (prysznicowa) z lini Eurosmart oraz 33 637 i 33 635 z lini Eurostyle. Wannowa kosztuje ok. 459 PLN komplet (w jedym ze sklepów internetowych). W/w nie są termostatyczne.

amatlea
06-08-2008, 18:34
Dzięki, ale mi chodzi głównie o termostatyczną baterię z przełącznikiem chodzi.

amonite
11-03-2009, 18:12
Czy aby zrobić odpowiednie podejście pod baterię podtynkową, muszę taka baterię wcześniej nabyć? "Fachowiec" mówi, że nigdy takiej nie montował, więc nie wie, co i jak trzeba pod nią przygotować. A może wystarczy zrobić podejście jak pod zwykłą baterię?

kondi10
11-03-2009, 19:50
wydaje mi się, że ibox, czyli to co jest wewnątrz ukryte, może być różnej wielkości u różnych producentów. mój hydraulik dzisiaj mi właśnie montował elementy zewnętrzne (to co jest w środku było umieszczane przed kafelkowaniem) i trochę się z tym bawił. mówił, że dobrze że jest instrukcja, bo miałby momentami ciężko.

amonite
16-03-2009, 21:05
Dzięki. W sklepie powiedziano mi, że trzeba mieć wcześniej kupioną baterię.

iva_marti
16-03-2009, 22:55
Musisz wiedzieć jaką chcesz firmę. Ja kupowałam hansgrohe i tutaj ibox jest uniwersalny do każdej baterii nadtynkowej z hansgrohe. Dokupiłam potem element nadtynkowy Talis S2, ale można każdą inną serię z hansgrohe.
Miałam upatrzony Kludi Esprit, ale sprzedawca odradzał ,bo tam ibox pasuje już tylko do konkretnego modelu baterii nadtynkowej.
Zdecydowanie lepiej jest mieć coś bardziej uniwersalnego i dobrej jakości, aby potem w razie awarii nie kuć ścian.

iva_marti
16-03-2009, 22:58
http://www.allegro.pl/search.php?sg=0&string=ibox+hansgrohe
to jest ten ibox do hansgrohe

bioork
17-03-2009, 08:03
też montowałam ten element przy baterii prysznicowej
ale np. już przy umywalkowej musiałam kupić specjalnie zadedykowany do mojej baterii element, który wygląda tak :



http://www.primavvs.dk/images/10303180-t.jpg

iva_marti
17-03-2009, 11:07
Ja myślałam o prysznicu.

kachna28
17-03-2009, 18:04
Ja myślałam o prysznicu.
przy prysznicu montujesz i-box, czyli to:
http://www.termico.nazwa.pl/fotki/hgr_ibox.jpg
Możesz miec z tego zarówno natrysk jak i deszczownicę, zalezy, jaką kupisz baterię. My mamy taką:
http://www.termico.nazwa.pl/fotki/hgr_focus_swpdt.jpg
Tym "guzikiem" przełączasz -natrysk lub deszczownica.
Ja kupowałam najpierw sam i-box (przed tynkami), a dopiero potem baterię, ale bardziej opłaca się kupic cały komplet naraz (sama deszczownica to koszt ok 1600zł :roll: ). Polecam tego sprzedawcę i ten zestaw (ja u niego kupowałam):
http://www.allegro.pl/item576953516_hansgrohe_bateria_podtynkowa_focus_s _komplet.html

kulasiek
17-03-2009, 21:26
a jeżeli chcę zamontować samą baterię natryskową podtynkową i deszczownicę, to też musi być do tego i-box?

iva_marti
17-03-2009, 22:52
tak

iva_marti
17-03-2009, 22:56
baterie nadtynkowe są:
- wannowo-natryskowe wtedy możesz mieć i deszczownice i dodatkowo zwykłą słuchawkę prysznicową
- natryskowe wtedyi masz samą deszczownice

Ibox potrzebny do obu typów

amatlea
18-03-2009, 10:07
Ja wybrałam sobie baterię z termostatem i przełącznikiem wanna/prysznic Grohe. Musiałam kupić element podtynkowy wcześniej- Grohe rapido chyba. Mój hydraulik miał z tym trochę zabawy... Trochę się panowie z tym namęczyli, bo nie ogarniali tego termostatu i przełącznika a woda tryskała po całej łazience, ale już jest ok :wink:
Oczywiście w zestawie do tego elementu podtynkowego była dokładna instrukcja.

kondi10
18-03-2009, 14:18
Ja wybrałam sobie baterię z termostatem i przełącznikiem wanna/prysznic Grohe. Musiałam kupić element podtynkowy wcześniej- Grohe rapido chyba. Mój hydraulik miał z tym trochę zabawy... Trochę się panowie z tym namęczyli, bo nie ogarniali tego termostatu i przełącznika a woda tryskała po całej łazience, ale już jest ok :wink:
Oczywiście w zestawie do tego elementu podtynkowego była dokładna instrukcja.

mam ten sam chyba :) oj moi też się namęczyli, ale już wszystko działa

amatlea
18-03-2009, 16:28
:)
Mi w zasadzie prawie działa...
Działa element podtynkowy, bo woda się leje tam gdzie trzeba, ale odpada mi jedno pokrętło od baterii - nie wiem czy to wina baterii czy da się to wyregulować jeszcze jakoś...

kondi10
19-03-2009, 14:03
:)
Mi w zasadzie prawie działa...
Działa element podtynkowy, bo woda się leje tam gdzie trzeba, ale odpada mi jedno pokrętło od baterii - nie wiem czy to wina baterii czy da się to wyregulować jeszcze jakoś...

a jaką masz baterię, w zasadzie element zewnętrzny? ja mam grotherm 2000 bodajże, sprawdzałem i działa zestaw (próba wody), nie wiem jak z użytkowaniem, bo ciepłą wodę będę miał dopiero za jakieś 2 tygodnie, na razie za to dla zdrowia codziennie jestem na basenie, dobrze że mam tylko 5 minut piechotą :D

Ptasiek79
09-08-2009, 14:29
hej ..
mam taki dylemat
kupilismy tymczasowo mieszkanie bo niestety jak to w polsce bywa dostalismy pozwolenie na budowe ..ale w 3 miesiace pozniej okazalo sie ze jest planowana droga ( szybkiego ruchu 2 pasy w jednym kierunku ) w poblizu odleglosc ok 1 km , no i niestety marzenia o domu narazie poszly na drugi plan ... wiec jak juz wspomninalem kupilismy mieszkanie .. no i zaczal sie remont :)

ale wracajac do meritum poniewaz na hydraulice nie znam sie kompletnie ..wiec postanowilem zapytac ..

mamy mala lazieneczke ( jak to w bloku ) no i plan jest na wanne , ale chcielibysmy sie rowniez cieszyc z dobrodziejstwa jakim jest prysznic ... a scisle mowiac deszczownica ... i tu pojawia sie pytanie ..
czy mozna podlaczyc do bateri wannowej stojacej z sluchawka ( najlepiej by byla z termostatem ) przełącznik ktory by uruchamiał deszczownice ?

czy moze mam zamontowac Ibox-a ( i czy wogole taki istnieje ) ktory przelaczal by wode do wylewki albo sluchawki albo deszczownicy ?
no i jescze by dalo sie tam strumnien wody i temperature ustawiac ?
a i bateria wannowa musi byc stojaca bo nie ma mozliwosci zamontowania jej ze sciany.

dobra troche moze to nie jasne ale moze ktos juz cos takiego przechodzil i ma pewne doswiadczenia ? albo moze jakis wszechwiedzacy hydraulik ?

pozdr.
Pawel

wingerman
09-08-2009, 16:05
Sa takowe baterie ale najczesciej podtynkowe (ja nie widzialem innych ale wogole moze malko widzialem :) ), oczywiscie z termostatem i przelacznikiem na 3 odbiorniki wody, w tym wypadku wylewka wannowa, sluchawka, deszczownica.

Ptasiek79
09-08-2009, 17:30
to moze jakas wskazowka ? link ?

wingerman
09-08-2009, 18:01
to moze jakas wskazowka ? link ?
Prosze bardzo - TRES CUB (http://www.hansloren.pl/Cub_tres_zestaw_natryskowy_z_bateria_termostatyczn a_podtynkowa_trojdrozny_chrom_187178-1688.html)
Dopiero co taka montowalem. W twojej sytuacji podlaczasz wylewke do wyjscia, ktore w tym wypadku zasila dysze natryskowe.

magak
16-09-2009, 14:14
Czy ktoś wie, czy ibox można zamontować w ściance działowej o grubości 12cm? Dziękuję za pomoc

heniecki
16-09-2009, 19:38
Ja mam zamontowanego w 12,wchodzi ze tak napisze na styk.

mbaszun
24-09-2009, 19:07
Ja mam zamontowanego w 12,wchodzi ze tak napisze na styk.

A jeżeli chodzi o ten ibox, to jest on sprzedawany jako element podtynkowy razem z nadtynkowym ? (do prysznica) tzn. np na allegro

a co do umywalkowej bateri podtynkowej to oprócz samej bateri co trzeba kupić? chce dwuotworową, mam normalne niskie wyjście w ścianie przygotowane za tydzień wchodzi fachowiec od łazienek i musze miec baterie przygotowaną chce podtynkową Paffoni Stick, ale nie wiem czy da się ją zamontować pomóżcie

kachna28
24-09-2009, 19:13
A jeżeli chodzi o ten ibox, to jest on sprzedawany jako element podtynkowy razem z nadtynkowym ? (do prysznica) tzn. np na allegro
no raczej jest sprzedawany sam i-box (przynajmniej w Hansgrohe), element nadtynkowy kupujesz osobno -podobnie np deszczownicę czy słuchawkę, taniej wychodzi kupić jakiś zestaw już skonfigurowany przez sprzedającego, np taki:
http://www.allegro.pl/item739324782_hansgrohe_bat_natr_podtynkowa_focus_ e2_komplet.html

mbaszun
24-09-2009, 19:44
A wielki to problem jeżeli przy robieniu instalacji nie pomyśląłam o tym, że chcę mieć baterie podtynkową? Czy dużo będzie przerabiania?

A jak jest z bateriami umywalkowymi?

kachna28
24-09-2009, 19:54
A wielki to problem jeżeli przy robieniu instalacji nie pomyśląłam o tym, że chcę mieć baterie podtynkową? Czy dużo będzie przerabiania?

A jak jest z bateriami umywalkowymi?
no bedzie napewno kucie, a poza tym, fachowcy muszą rurki wsadzić i zgrzać do kupy z isniejąca już instalacją :)
u nas natryskowa instalacja wygladała przed tynkami tak:
http://foto3.m.onet.pl/_m/3338f08483a25b9f871f67f610d96ec3,10,19,0.jpg
a umywalkowe też mamy podtynkowe:
http://foto3.m.onet.pl/_m/3c2b471c05113bf306318025b43b362f,10,19,0.jpg

bestisz
24-09-2009, 19:55
Panowie nie do końca rozumiem. Jeżeli chcę np. zestaw podtynkowy w kabinie prysznicowej, który ma posiadać deszczownicę i słuchawkę prysznicową to do takiego układu stosujemy ten sam Ibox jak np. w przypadku kiedy mamy np. samą deszczownicę?
Z tego co zdrowy rozsądek podpowiada Ibox jest to element który jest zamontowany na równi z tynkiem i dopiero jego przykrywa się "baterią natynkową" która jest w jakiś sposób połączona z tym Iboxem??
Jeżeli tak jest to klasyczny najprostrzy box powinien mieć trzy podłączenia:
-zasilanie wody zimnej
-zasilanie wody ciepłej
-wyjście dla słuchawki, deszczownicy, wylewki itp.

Jeżeli takie zadanie spełnia omawiany ibox to chyba powinno się je jakoś rozgraniczać na 1-odbiornikowe, 2-odbiornikowe itd.

kachna28
24-09-2009, 20:11
Panowie nie do końca rozumiem. Jeżeli chcę np. zestaw podtynkowy w kabinie prysznicowej, który ma posiadać deszczownicę i słuchawkę prysznicową to do takiego układu stosujemy ten sam Ibox jak np. w przypadku kiedy mamy np. samą deszczownicę?
Z tego co zdrowy rozsądek podpowiada Ibox jest to element który jest zamontowany na równi z tynkiem i dopiero jego przykrywa się "baterią natynkową" która jest w jakiś sposób połączona z tym Iboxem??
Jeżeli tak jest to klasyczny najprostrzy box powinien mieć trzy podłączenia:
-zasilanie wody zimnej
-zasilanie wody ciepłej
-wyjście dla słuchawki, deszczownicy, wylewki itp.

Jeżeli takie zadanie spełnia omawiany ibox to chyba powinno się je jakoś rozgraniczać na 1-odbiornikowe, 2-odbiornikowe itd.
ja mam i-boxa, dokładnie takiego:
http://www.allegro.pl/item748949593_hansgrohe_i_box_element_podtynkowy_u niwersalny.html
a w kabinie mamy zarówno słuchawkę jak i deszczownicę.
I-box jest zamontowany pod tynkiem -wkuty w ścianę. Ponad tynk (a w zasadzie ponad glazurę) wystaje doslownie ok 1-1,5 cm, na to idzie "wieczko" od baterii nadtynkowej.

mbaszun
24-09-2009, 20:27
Dzięki za zdjęcia bardzo pomogły :):) Pokaże panu od łazienek i juz bede wiedział co robic :)

bestisz
24-09-2009, 20:55
Panowie nie do końca rozumiem. Jeżeli chcę np. zestaw podtynkowy w kabinie prysznicowej, który ma posiadać deszczownicę i słuchawkę prysznicową to do takiego układu stosujemy ten sam Ibox jak np. w przypadku kiedy mamy np. samą deszczownicę?
Z tego co zdrowy rozsądek podpowiada Ibox jest to element który jest zamontowany na równi z tynkiem i dopiero jego przykrywa się "baterią natynkową" która jest w jakiś sposób połączona z tym Iboxem??
Jeżeli tak jest to klasyczny najprostrzy box powinien mieć trzy podłączenia:
-zasilanie wody zimnej
-zasilanie wody ciepłej
-wyjście dla słuchawki, deszczownicy, wylewki itp.

Jeżeli takie zadanie spełnia omawiany ibox to chyba powinno się je jakoś rozgraniczać na 1-odbiornikowe, 2-odbiornikowe itd.
ja mam i-boxa, dokładnie takiego:
http://www.allegro.pl/item748949593_hansgrohe_i_box_element_podtynkowy_u niwersalny.html
a w kabinie mamy zarówno słuchawkę jak i deszczownicę.
I-box jest zamontowany pod tynkiem -wkuty w ścianę. Ponad tynk (a w zasadzie ponad glazurę) wystaje doslownie ok 1-1,5 cm, na to idzie "wieczko" od baterii nadtynkowej.

Rozumiem czyli wychodzi na to że Ibox jest tylko jakby mieszaczem a element natynkowy pełni rolę przełącznika pomiędzy deszczownicą a słuchawką.
Jak w takim razie rozwiązać instalację pod deszczownicę, słuchawkę i 4szt. dysz masujących. Czyli tak naprawdę chodzi o trzy odbiorniki ponieważ dysze miały by być załączane wszystkie naraz.

MCB
25-09-2009, 07:03
ibox ma:

1 wejście zimnej wody.
1 wejście ciepłej wody
1 wyjście od góry
1 wyjście od dołu

Po dokupieniu elementu "zewnętrznego" np termostatu z zaworem odcinającym



http://www.hansgrohe.pl/pl_pl/122670_32333236385F34305F3731313332.htm

można wysterować deszczownicę i słuchawkę.

Jeżeli chcesz jeszcze dysze to należy dokupić dodatkowy element przełączający

np:

http://www.hansgrohe.pl/JP/hrgh0175.pdf

anja-bo
25-09-2009, 08:50
Kachna[b], czy juz uzytkujesz swój prysznic? Bo ja mam mały "kłopocik". Mam identyczne rozwiązanie prysznica jak u ciebie (u góry deszczownica, poniżej słuchawka). Czy u ciebie też "leje się" ze słuchawki, gdy wyłączasz prysznic? Bo u mnie tak się właśnie dzieje, i nie wiem, czy coś źle zamontowaliśmy, czy to taki urok tego rozwiązania?

kachna28
25-09-2009, 16:32
Kachna[b], czy juz uzytkujesz swój prysznic? Bo ja mam mały "kłopocik". Mam identyczne rozwiązanie prysznica jak u ciebie (u góry deszczownica, poniżej słuchawka). Czy u ciebie też "leje się" ze słuchawki, gdy wyłączasz prysznic? Bo u mnie tak się właśnie dzieje, i nie wiem, czy coś źle zamontowaliśmy, czy to taki urok tego rozwiązania?
no jeszcze nie mamy deszczownicy założonej... ale to co opisujesz -to raczej nie jest prawidłowy objaw :roll:

katyus
05-11-2009, 18:33
witam wszystkich, chciałabym zastosować pod prysznicem baterię podtynkową złożoną ze słuchawki prysznicowej i deszczownicy, z możliwościa przełączania pomiędzy nimi. usiłuję znaleźć odpowiednie elementy w sklepach internetowych, ale większość baterii podtynkowych opisana jest jako wannowe, natomiast te opisane jako natryskowe nie mają przełączników :( czy ktoś mógłby mnie oświecić, czym różnią się te wannowe od natryskowych? a może mogę zastosować wannową pod prysznicem?

heniecki
05-11-2009, 18:58
Grohe ma cos takiego w swojej ofercie,http://grohe.pl/m/91_18639/page/modules/pn/article.php?part=view&action=view&product=19416G136&offset=15&amount=15

zetka
05-11-2009, 19:18
Musisz szukać baterii podtynkowej prysznicowej z przełącznikiem. Pełno takich na rynku.
Np.:
http://sklep.kati-kati.pl/p79632,deante-cubic-bateria-natryskowa-podtynkowa-z-przelacznikiem-bdd-044p.html

Cinek23
05-11-2009, 19:25
Ja mam taką z Ferro, jest tania i ładna. Zapytaj w sklepie.

olika
05-11-2009, 20:44
Np na allegro masz tego sporo
http://www.allegro.pl/item795745554_kludi_bozz_deszczownica_super_zestaw _podtynkowy.html

katyus
05-11-2009, 20:55
dziękuję za odpowiedzi, napaliłam się na baterie hansgrohe - słyszałam, ze są najlepsze, a skoro mam to zatynkować i oglazurować, to chciałabym mieć pewność, że przez kilka lat nic w środku nie rymsnie :wink: no i właśnie hansgrohe ma takie fajne "wannowe" z przełącznikiem... co do deante to widziałam serię cubic, świetnie wygląda, ale słyszałam, że te baterie nie są najlepszej jakości - zresztą potwierdziła to lektura kilku wątków na tym forum.

wyposaza*
19-06-2010, 15:04
a może mogę zastosować wannową pod prysznicem?
Jeżeli będzie to bateria ścienna, a nie wannowa montowana na brzegu wanny, to możesz bez problemu ją zastosować i nie przejmować się nazewnictwem :)

samsungm
22-01-2011, 11:39
Witam,
jakie baterie podtynkowe polecacie?
Może macie już wypróbowane firmy, proszę o pomoc!

misiakulka
23-01-2011, 14:38
ja jeszcze nie korzystam, ale mam zamontowane różne. hydraulik najlepiej wyraził się o bateriach vado, o tresie już mniej pochlebnie... o la torre nic nie wie, ale fajnie zapakowane... jeszcze pochwalił baterię roca seria touch, za dopracowanie szczegółów montazowych(?) natomiast naciełam się na jakąś firmę podrabiającą chyba baterie i kupiłam przez allegro rhode, niestety nic dobrego nie mogę o niej powiedzieć poza tym że odebrali ode mnie towar... także baterie z gwarancją tak! baterie nieistniejących firm-nie!

62542
23-01-2011, 19:07
a ja korzystam z baterii podtynkowych omnires, kupione w CMB w Czestochowie, seria darling z dwu funkcyjna deszczownica scienna.

grzanka
31-01-2011, 17:57
i jak się sprawuje omnires?

ruxy
03-03-2011, 18:42
natomiast naciełam się na jakąś firmę podrabiającą chyba baterie i kupiłam przez allegro rhode, niestety nic dobrego nie mogę o niej powiedzieć poza tym że odebrali ode mnie towar... także baterie z gwarancją tak! baterie nieistniejących firm-nie!

Jaki był problem z tą baterią ? Co dokładnie kupiłaś, samą baterię czy też zestaw nadtynkowy ?

misiakulka
04-03-2011, 03:34
kupiłam komplet, ale część podtynk wydała się jakby skorodowana, albo jakaś pozaciekana? tak jakby zaszły na niej jakieś procesy chemiczne nie służące jej, natomiast część natynkowa wyglądała inaczej niż na zdjęciu w aukcji.

Ania i Bartek
04-03-2011, 06:38
My mamy kludi zenta podtynkową wannową z odpływem Rotexa, jesteśmy bardzo zadowoleni. Baterie do całego domu kupowaliśmy przez internet ze sklepu lazienkaplus, jakość super, czyszczą się dobrze. Mogę polecić ze spokojem:)

Harimex
30-03-2011, 12:52
Ja polecam podtynki firmy Cifial, seria Techno

Elfir
03-01-2012, 17:08
chcę mieć baterie podtynkowe, ale irytuje mnie sposób ich sprzedaży. Kiedy już znajdę baterię okazuje się, że trzeba do niej kupić element podtynkowy, który jest droższy od samej baterii.
Nie można od razu podawać ceny pełnego kompletu montażowego?

MAGZIEM
03-01-2012, 18:51
też mnie to wkurzało, nie wiedziałam jak skompletować zestaw. W końcu poprosiłam jakiegoś sprzedawcę na allegro, pomógł mi dobrać i zamówiłam hansgrohe

dawidos_rys
06-01-2012, 11:17
wiem że podtynkowe również robi Oras. To firma, która jest liderem rozwiazań proekologicznych, mają mnóstwo innowacyjnych rozwiązań nastawionych na oszczędzanie wody i energii: termostaty, Eko-przycisk, fotokomórki, ecoled (Oras Eterna) do tego super wzornictwo, są projektowane przez znanych projektantów np.: z domy projektowego Alessi

channel8
26-05-2012, 07:50
Może ktoś mi pomóc? Chciałabym zamontować baterie podtynkowe hansgrohe. Wiem że muszę kupić iboxa, ale potrzebowałabym baterii trzy pozycyjnej (czy jakoś tak) - abym mogła sterować - deszczownicą, prysznicem i napełnieniem wanny. Czy ktoś wie jaka seria z hansgrohe ma baterie trzy pozycyjne? Czy wystarczy jeden ibox, czy powinnam zamontować dwa i jak to połączyć?

GUMISIOWA
26-05-2012, 20:49
My rowniez posiadamy baterie Hansgrohe-seria Metris S-jestesmy mega zadowoleni.

channel8
27-05-2012, 06:07
My rowniez posiadamy baterie Hansgrohe-seria Metris S-jestesmy mega zadowoleni.

To dzięki Twojemu domkowi trafiłam na ich stronę ;-)
Teraz ogólnie wiem co mam kupić, tylko nie wiem czy na jednym ibox -ie da radę zrobić 3 wyjścia (wanna, prysznic, deszczownica) i czy hansgrohe posiadają baterie trzypozycyjne.
Czy jednak potrzebuję 2 ibox -ów:
1- do wanny i prysznica
2- do deszczownicy (wcale nie musi być z jakimiś bajerami)

Dlatego tak się wszędzie rozpytuję, bo JUŻ muszę zamawiać.

GUMISIOWA
27-05-2012, 08:29
To dzięki Twojemu domkowi trafiłam na ich stronę ;-)
Teraz ogólnie wiem co mam kupić, tylko nie wiem czy na jednym ibox -ie da radę zrobić 3 wyjścia (wanna, prysznic, deszczownica) i czy hansgrohe posiadają baterie trzypozycyjne.
Czy jednak potrzebuję 2 ibox -ów:
1- do wanny i prysznica
2- do deszczownicy (wcale nie musi być z jakimiś bajerami)

Dlatego tak się wszędzie rozpytuję, bo JUŻ muszę zamawiać.

Chanel-dziekuje raz jeszcze!!!O ile pamietam to iboxy mialy cztery wyjscia i jesli nie chcialas ich wszystkich uzywac to czesc sie poprostu zakrecalo(zatykalo),ale nie chce namieszac.
Ja swoje kupilam w bardzo dobrej cenie na www.termicotychy.pl ,byli bardzo pomocni w wielu kwestiach.Radze poprostu do nich zadzwonic a oni rozwieja Twoje watpliwosci i wszystko wyjasnia-bardzo milo wspominam wspolprace-slowni i rzetelni.
Pozdrawiam

rania
27-05-2012, 11:45
Dobre sklepy internetowe pomagają dopasować elementy w systemie podtynkowym. Wybrałam markę Kludi, zamówiłam poszczególne części, zapłaciłam i..... okazało się, że nie do końca wszystko by do siebie pasowało. Pani ze sklepu zadzwoniła do mnie, poinformowała, że nie wszystkie zamówione przeze mnie części do siebie pasują i zaproponowała inne. Nie wiem czy mogę tu zareklamować, ale kupowałam w sklepie łazienkaplus.

GUMISIOWA
27-05-2012, 15:59
To jesli moge, to ja rowniez wystawie im dobra opinie;).Kupilam u nich wanne,umywalke i WC do gornej lazienki.Wanna przyszla bez nog,pomimo iz podpisalam odbior (pozniej zorientowalam sie ze nog brakuje)-nogi do wanny doslali bez problemu:)

wyposaza*
09-07-2012, 23:13
Ponieważ wiele osób poruszało w tym wątku różne wątpliwości dot. baterii podtynkowych, podrzucam linka do artykułu o sposobie montażu tego typu baterii razem z deszczownicą :

http://wyposazam.pl/index.php?news=show&news_id=4

Może się komuś przyda :)