PDA

Zobacz pełną wersję : Elektromagnes do bramki ogrodzeniowej



Kulin
04-04-2008, 17:06
Witam.

Właśnie załozyli mi kute ogrodzenie. Problem mam taki jak chyba wielu użytkowników, tzn. Normalnie bramka jest otwierana elektrozaczepem typu R2, R3. Tylko wadą jest to, że jak ktoś ręke przełozy na drugą stronę to otwiera bez problemu. Zastanawiams się nad zamkiem z takim ryglem w postaci np. metalowego prętu średnicy ok 10-15 mm który by się wysuwał i chował, wtedy działało by to jak zamek na klucz. Czy ktoś coś podobnego próbował zrobić ?

lopiola
24-04-2008, 09:37
Ja nie mam ruchomej klamki. Od zewnątrz jest tylko otwór na klucz i dwie nieruchome gałki z obu stron furtki. W domofonie na dole mam przycisk do otwierania furtki na czas około 1 minuty i drugi normalny. Jak wychodzimy to klik na 1 minutę i spokojnie można wyjść. A do domu to albo klucz, albo pilot.

arturromarr
25-04-2008, 08:46
W temacie wychodzenia patent z minutowym otwieraniem podoba mi się.
A co do wchodzenia to dobrze by było domofon mieć który otwiera nam furtkę po wpisaniu szyfru, bo czasem do sąsiada się skoczy, kluczy się nie weźmie a wszyscy np w ogrodzie są.

Kulin
25-04-2008, 09:54
ale po co ta minuta ? Przecież możńa zastosować elekromagnes z pamiecią. Ja żeby wejśc do domu to wystarczy że mam przy sobie komórkę i od biedy otworzę nią bramę ogrodzeniową i garazową.

lopiola
25-04-2008, 10:49
Bardzo dobrze się sprawdza ten przycisk otwierający furtkę na minutę (mamy go już jakieś 10 lat). Otwieranie na szyfr też by się przydało, czasami nie mam przy sobie klucza ani pilota. Nie rozumiem tylko jak za pomocą komórki można otworzyć zamek. Prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienie. Nie spotkałem się też z elektromagnesem z pamięcią, czy on odblokowuje zamek do momentu otwarcia furtki ręką?

kirkris
25-04-2008, 13:41
też jestem ciekaw :)
a ten przycisk 1 minutowy jest standardem w domofonie czy dorobiony?

Trociu
25-04-2008, 15:01
Nie rozumiem tylko jak za pomocą komórki można otworzyć zamek. Prosiłbym o dokładniejsze wyjaśnienie. Pewnie po to, żeby spróbować zadzwonić do któregoś z domowników i poprosić, aby się pofatygował i otworzył furtkę. Działa tylko przy założeniu, że domownicy będący na ogrodzie też mają komórki przy sobie.
Ewentualnie czekajac, aż wreszcie ktoś otworzy furtkę, można zadzwonić do kogoś znajomego i uciąć sobie pogawędkę, żeby nie wyglądać jak idiota stojacy przed własnym domem ;)

arturromarr
25-04-2008, 21:23
dobre :)

Last Rico
26-04-2008, 15:00
Nie rozumiem tylko jak za pomocą komórki można otworzyć zamek.

Komórka jest potrzebna, wkłada się ją między słupek a skrzydło bramki, to uniemożliwia zatrzaśnięcie. :D

lopiola
06-05-2008, 18:11
Już wymyśliłem jak otworzyć furtkę za pomocą komórki.

Podłączę jakąś bezprzewodową słuchawkę bluetooth do domofonu i uaktywniając łączność z tą słuchawką jednocześnie otworzę furtkę :D :D :D :D :D :D :D

Trociu
07-05-2008, 09:21
Już wymyśliłem jak otworzyć furtkę za pomocą komórki.

Podłączę jakąś bezprzewodową słuchawkę bluetooth do domofonu i uaktywniając łączność z tą słuchawką jednocześnie otworzę furtkę :D :D :D :D :D :D :D
Zawsze można zamontować w domu urządzonko, do którego bedziesz dzwonił z komórki. W zależności od wciśniętego numeru po rozpoczęciu rozmowy odpowiednia funkcja zostanie uaktywniona na owym urządzeniu:
- otwarcie furtki
- otwarcie bramy
- zapalenie świateł zewnętrznych
- etc.

tylko skąd takie urządzenie wziąć

lopiola
07-05-2008, 17:32
To też jest stosunkowo łatwo zrealizować. Są dostępne w "Elektronice praktycznej" moduły deszyfratora wybierania tonowego, czyli rozróżniają którą cyferkę się wciśnie w telefonie. Trzeba tylko płacić za połączenie. Połączenie do Bluetootha jest za darmo.

Kulin
18-05-2008, 04:32
wystarczy moduł GSM z komórką, do której wysyłasz odpowiednio napisany sms, który steruje wyjściami/wejściami tego modułu.
Co do zamków z pamiecią:http://www.allegro.pl/item360604830_elektro_zamek_do_domofon_u_r3_rygiel _z_pamiecia_.html

lopiola
19-05-2008, 06:21
Wynika z opisu tego zamka, że jeżeli przycisnę przycisk otwarcia furtki i zrezygnuję z wyjścia to ten zamek będzie cały czas otwarty. Nie podoba mi się takie rozwiązanie.

pitraszek
21-05-2008, 21:50
A czy nie prosciej bylo by zamatowac maly ukryty wylacznik do otwierania zamka