PDA

Zobacz pełną wersję : Płaska dachówka - która?



efilo
06-04-2008, 09:33
Mam do wyboru dwie dachówki na mój dach (w przybliżeniu można rzec że prosty dwuspadowy)

Francuska Imerys HP 10 kolor antracyt lub Creatona Domino w kolorze łupka. Kandydatów przedstawiam na poniższym zdjęciu. Imerys ma delikatnie spłaszczoną końcówkę dachówki podczas gdy Domino ma ostro zakończoną przez co po położeniu jest wrażenie schodka. Imerys jest barwiony w masie na ciemnobrązowo; Creaton jest ceglany. Powłoka Imerysa jest szorstka podczas gdy Creatona gładka.

http://images24.fotosik.pl/191/4b39be54c548141b.jpg

http://images34.fotosik.pl/206/e5f2d1b30c81c8b7.jpg
Po lewej Imerys po prawej Creaton

Którą byście wybrali? A przede wszystkim która Wam się bardziej podoba. Pomóźcie w wyborze.

P.S. Cena nie ma znaczenia - obie mniej więcej jednakowo drogie :x :D

jacekp71
06-04-2008, 14:42
specyficzne dachoweczki, zadna z "mojej bajki" ;-) .... ale z tych dwoch bralbym creatona ;-)

efilo
06-04-2008, 19:30
Dziękuję głosującym za głos. Przy okazji napiszcie słówko dlaczego tak a nie inaczej

efilo
06-04-2008, 20:24
Dodam jeszcze jedną informację

Nasz dach ma stosunkowo mały spadek (26 stopni) - nie wiem czy przy takim spadku z Domino nie będzie efektu samych schodków.

aniawmuratorze
08-04-2008, 16:46
Dodam jeszcze jedną informację

Nasz dach ma stosunkowo mały spadek (26 stopni) - nie wiem czy przy takim spadku z Domino nie będzie efektu samych schodków.

zapytaj może jakiegoś dachowca z forum - znam tylko jednego :oops: wartownika :lol: może on coś zasugeruje bo spadek rzeczywiście nie za duży
wybrałam domino bo widziałam go na żywo i bardzo fajnie wyglądał

glowac
10-04-2008, 21:37
Domino - moje argumenty znasz:)

Yatza
16-04-2008, 11:54
Gdzieś na forum widziałem zdjęcia Domino na dachu. Wyglądała bardzo interesująco i nietypowo. Ale jest to dachówka wymagająca - wychodzą wszelkie błędy w kładzeniu, bo jest wyraźny efekt fali.

Ze względu na to co mówiłaś, że to dach o małym kącie - myślę że lepiej Imerys - lepiej będzie wyglądać. I sprawdź na stronach producentów jakie są minimalne kąty nachylenia - będzie w opisie lub jakimś PDFie.

efilo
16-04-2008, 12:03
Dzięki

Co do nachylenia - nie wybrałabym dachówki która sie nie nadaje :wink:
Spoko - już sprawdzone 8)

Witos
30-04-2008, 19:50
Oddaje głos na DOMINO , dokładnie taki jak niebawem będzie u mnie. Tylko niech ja cieśle dorwę bo mi wsiąkł.

efilo
12-06-2008, 13:12
Dzięki wszystkim za oddane głosy.
Ze względu na miażdżącą przewagę wybieram Domino. 8) :D

ewa_zm
12-09-2008, 10:47
pewnie juz wybralas, mi bardziej podoba sie domino choc nie jestem pewna jak bedzie wygladac przy malym nachyleniu dachu
ale do odwaznych swiat nalezy. Przede wszystkim dach bedzie inny :)

efilo
12-09-2008, 11:02
zapłaciłam za nią w zeszłym tygodniu 8)

mam nadzieję że w tym miesiącu już będzie na dachu

zapraszam :D

glowac
12-09-2008, 15:03
ewa_zm widzę, że macie podobny dach do naszego - u nas też je\st Domino i wygląda świetnie - innej dachówki sobie nie wyobrażam - zdjęcia w dzienniku :)
Kąt nachylenia to (chyba :oops: ?) 38%.

minkapinka
12-09-2008, 18:35
[quote="glowac"]ewa_zm widzę, że macie podobny dach do naszego - u nas też je\st Domino i wygląda świetnie - innej dachówki sobie nie wyobrażam - zdjęcia w dzienniku :)
widziałam i potwierdzam - wygląda pięknie :)

renja
12-08-2009, 12:29
Podoba mi się baaaaaardzo DOMINO na dachu, oczywiście w kolorze łupka.... jestem na nią zdecydowana... ale architekt powiedział, że na dachu czterospadowym, kąt nachylenia 45 (dom w robiniach 2) nie bardzo pasuje. Proszę o sugestie, ewentualnie jakaś zbliżona dachówka do domino.

malkul
28-02-2011, 13:20
efilo - czy mogłabyś wstawić tu fotkę dachówki Creatona w kolorze łupek na swoim dachu. My tez ją zamawiamy, ciekawa jestem jak u Was wyszło? I napisz proszę parę słów czy były problemy przy jej kładzeniu.:yes:

SALEM1234
19-05-2011, 13:01
Witam serdecznie ,

Niestety nie podzielam opinii przedmówców. Jeśli chodzi o techniczną stronę IMERYS HP 10 wygrywa w każdej kwestii. Przede wszystkim większy wymiar ( 10szt.m2), barwienie w masie co jest bardzo istotne w tym temacie . Największym plusem jest niska nasiąkliwość przy której Creaton nie ma porównania.

Ja i moi znajomi postawiliśmy na Imerys- a . I była to właściwa decyzja. Mamy dachy już ponad 10 lat .

Pozdrawiam