PDA

Zobacz pełną wersję : Wentylacja z ?azienki...



W-waBiker
08-09-2003, 13:44
Mam na poddaszu łazienke i zrobiłem tam pewną zmiane związanę ze ściankami działowymi.W związku z tą zmianą między kominem i łazienką powstanie korytarz o szerokości ok 95 cm. Mam pytanie jak najlepiej rozwiązać sprawe wentylacji w łazience tzn.czy poprowadzić w poprzek korytarza rure z łazienki do komina (do kanału wentylacyjnego) na samym sufitem czy też wykorzystać ten kanał wentylacyjny do czegoś innego a wentylacje z łazienki wypuścić bezpośrednio przez dach???a na dachu zrobić taką fajke?Czy można tak zrobić i czy wogóle stosuje się tego typu rozwiązania???

krzysztofb
08-09-2003, 20:35
Jeżeli masz dach z dachówek to możesz zastosować dachówki wentylacyjne. Ja mam.

haczyk
09-09-2003, 10:34
to zależy z czego masz dach, ale i tak bedzie trudniej przez dach. ja bym puscila rure do komina tuz pod sufitem, i zalozyla wspomagajacy wentylator w lazience. robiac w dachu musialbys przerwac wszystkie warstwy- paroizolacje, welne itd. - a to trudno pozniej uszczelnic...

Izak
09-09-2003, 12:00
dachówki wentylacyjne wentylują przestrzeń między pokryciem dachowym a folią dachową, a nie wentylują budynku

krzysztofb
09-09-2003, 21:31
Może użyłem złej nazwy - powinienem napisać dachówka kominowa. Ja mam przeprowadzoną rurę wentylacyjną aluminiową rozciąganą od otworu w łazience do dachówki kominowej.

bajzi
11-09-2003, 17:37
do komina - możesz podłączyć na kratce wentylator np higrosterowany, albo włączany razem z zapaleniem światła w łazience.
możesz też zrobić bezpośrednio na zewnątrz tzw przewodem zetowym w ścianie. pod sufitem. może byc też z wentylatorem.