PDA

Zobacz pełną wersję : Fotoradary w Niemczech



Cpt_Q
06-04-2008, 20:44
...no właśnie - wczoraj mnie ustrzeliło (co najmniej 2 razy :oops: )
i co dalej...?
Ma ktoś jakieś doświadczenia? Na granicy nie czekało na mnie gniazdo karabinów maszynowych tylko stragan z krasnalami. Mam też nadzieję, że nie przyjdą po mnie nocą i kolbami w drzwi nie załomocą.
Ale - jak to teraz w tym Schengen jest? Pocztą przysyłają, czy jak??

sys
06-04-2008, 21:28
kiedyś to się poprostu blachy zmieniało bo się zagubiły... naprawdę się opłacało :wink:

...puki co to w niemczech będziesz jechał z duszą na ramieniu ale jak trafisz na integracyjny patrol to też może być nie za wesoło... tak dedukuje z tym patrolem w strefie przygranicznej...

...z mandatem do domu to chyba jeszcze nie :roll:

Cpt_Q
06-04-2008, 21:31
Ja już bezpiecznie w domku, ale...co dalej? Ustrzeliło mnie na pewno, te ichniejsze kamerki mniej widoczne takie... i tabliczki ostrzegawcze też :(

sys
06-04-2008, 21:36
jak będziesz wyjeżdżał do Niemiec to wymień rejestracje, zgłoś do urzędu że ukradli, niechcący zniszczyłeś ;) i podczas kontroli drogowej masz luz bo przecież nie będą szukać Ciebie ale rejestracje auta... tak myślę ale od czasu wejścia do strefy mogło się coś zmienić :roll:

Cpt_Q
06-04-2008, 22:00
No nie wiem, nie wiem... ja to raczej praworządny jakiś taki :roll:
Tym razem to się zdarzyło, ale rzadko tam jeżdżę i nie przewiduję uczynić procederu :o

Grzegorz Saczek
07-04-2008, 06:30
jak będziesz wyjeżdżał do Niemiec to wymień rejestracje, zgłoś do urzędu że ukradli, niechcący zniszczyłeś ;) i podczas kontroli drogowej masz luz bo przecież nie będą szukać Ciebie ale rejestracje auta... tak myślę ale od czasu wejścia do strefy mogło się coś zmienić :roll:
i jeszcze nazwisko zmień...
też miałem ze dwa razy "błysk" za granicą. I nie było konsekwencji. A jak przyjdzie kara to raczej zapłacić bo "chyba" faktycznie za coś to zdjęcie było ;-)

ila66
07-04-2008, 07:59
mi do domu przyslali pisanego na tydzien czytania :D

o przepisach .....ble , ble
o tym jaki to jestem niedobry .... ble , ble
ile punktow karnych dostalem i dlaczego
ze juz prawie stracilem prawo jazdy , ale ....


.... no wlasnie , a jak zabiorą prawko , to co dalej ?

Grzegorz Saczek
07-04-2008, 08:00
ponowny kurs i egzamin ;-)

ila66
07-04-2008, 08:04
ponowny kurs i egzamin ;-)

na niemieckim tv tlumaczyli , ze jak Niemiec straci prawko np. w Hiszpani ,
to tylko w Hiszpani nie moze jezdzic :roll:

Grzegorz Saczek
07-04-2008, 08:08
A w pozostałych krajach jeździ na ksero prawa jazdy...

ila66
07-04-2008, 08:15
A w pozostałych krajach jeździ na ksero prawa jazdy...

prawo jazdy jako dokument masz oddany , a tak jak w tym przykladzie nie mozesz jezdzic po Hiszpanii na czas okreslony , np. miesiąc , tyle wlasnie chcieli mi dac w dojczu .... a jakby dali , to co ?

sorki za maly odjazd od tematu glownego

i jeszcze jedno male pytanko , czy na podstawie zdjecia daja mandat za niezapiete pasy ?

Cpt_Q
07-04-2008, 10:27
...też miałem ze dwa razy "błysk" za granicą. I nie było konsekwencji. A jak przyjdzie kara to raczej zapłacić bo "chyba" faktycznie za coś to zdjęcie było ;-)

Przekroczenie było o jakieś 20km/h (zamiast 70 pędziłem 90 - to był teren zabudowany poza autobaną.

ila66
07-04-2008, 13:10
Przekroczenie było o jakieś 20km/h (zamiast 70 pędziłem 90 - to był teren zabudowany poza autobaną.

w moim przypadku pisali , ze przekroczenie o 40 ( autobaną , ograniczenie do 80 ) to prawko leci na miesiąc ,
ja przekroczylem o 39 :D

Grzegorz Saczek
07-04-2008, 14:08
...też miałem ze dwa razy "błysk" za granicą. I nie było konsekwencji. A jak przyjdzie kara to raczej zapłacić bo "chyba" faktycznie za coś to zdjęcie było ;-)

Przekroczenie było o jakieś 20km/h (zamiast 70 pędziłem 90 - to był teren zabudowany poza autobaną.
Spij spokojnie.
Jak w ogóle coś przyjdzie to będzie Cie stać na to ;-)

ciubu
07-04-2008, 16:40
...no właśnie - wczoraj mnie ustrzeliło (co najmniej 2 razy :oops: )
i co dalej...?
Ale - jak to teraz w tym Schengen jest? Pocztą przysyłają, czy jak??Poczta nie ale Urząd skarbowy tak :-?