PDA

Zobacz pełną wersję : Zawór odcinający wodę przy gebericie WC???



grer
06-04-2008, 21:11
Witam, czy przy stelażu na WC macie gdzieś zamontowany zawór odciający dopływ wody do rezerwuaru - np. w razie awarii spłuczki? Jeśli tak, to w którym miejscu powinno to być zrobione?
Przyszło mi to do głowy, kiedy u znajomej w nowym mieszkaniu zepsuła się spłuczka i żeby woda przestała lecieć musiała zakręcić ją w całym mieszkaniu...

vadiol
06-04-2008, 21:14
Macie . Geberit , np. dostarcza taki zawor w komplecie . Montuje sie go w gornej czesci stelaza .

raffran
06-04-2008, 21:17
U nas jest on wewnatrz.

vadiol
06-04-2008, 21:20
U nas jest on wewnatrz.

oczywiscie od wewnatrz

grer
06-04-2008, 23:18
O kurcze... to u mnie nie zamontowali. Mam Geberit, ale nie zauważyłem w komplecie takiego zaworu.
W którym miejscu macie to zamontowane?
Czy to wygląda jak jakiś "kranik"?

theodolit
07-04-2008, 06:47
O kurcze... to u mnie nie zamontowali. Mam Geberit, ale nie zauważyłem w komplecie takiego zaworu.
W którym miejscu macie to zamontowane?
Czy to wygląda jak jakiś "kranik"?

to jest raczej kurek nie jest osobno - tylko dosepny od strony przycisku - taki kurek na srubokręt - na 100% w systemach zabudowy powinien byc.

dodatek jest taki, ze tego typu rzeczy dobrze jest podłącac na sztywno, bez przewodow gumowych w oplotach, jako ze te sa najsłabszym ogniwem instalacji.

maro74
07-04-2008, 07:37
dokładnie jak napisali przedmówcy taki zawór to podstawowy elemnt w spłuczce i na 100 % jest w zestawie. Zamuka się go i otwiera płaskim śrubokrętem. Jest schowany w tym elemncie mosiężnym do któego przyłącza się wodę, i jak wyżej tylko na sztywno bo jak zabudujesz a wężyk walnie to ropzierducha zabudowy nieunikniona.

piotrulex
07-04-2008, 07:55
my mamy wewnatrz taki zaworek do krecenia palcami, taki zwyklu kurek wewnatrz spluczki zaraz przy wejsciu wody. SANIT