PDA

Zobacz pełną wersję : Wapno z worka w tynkach - problem?



jkrzyz
06-04-2008, 22:14
Witam,

jakie mogą być konsekwencje, jeśli tynkarzowi nie chciało się gasić wapna i sypał prosto z worka do betoniarki?

Pozdrawiam.

beton44
07-04-2008, 05:30
jak w workach to już jest gaszone..../przeczytaj na worku/....


oczywiście lepiej je dzień wcześniej rozpuścić w wodzie:-?


lepiej się pracuje i zresztą tak jest zgodnie "ze sztuką" :-?

retrofood
07-04-2008, 06:23
Witam,

jakie mogą być konsekwencje, jeśli tynkarzowi nie chciało się gasić wapna i sypał prosto z worka do betoniarki?

Pozdrawiam.

Na pewno zapylone otoczenie betoniarki

07-04-2008, 06:48
prosto w worka ?
nie uzywając łopaty ?!

teraz moga byc takie konsekwencje, ze mu sie bicepsy rozwina ponad miare ... :-?

bladyy78
07-04-2008, 09:21
Mi jak brakło wapna w bali w której się moczyło sypałem wapno do betoniarki prosto z worka, z tynkami się nic nie dzieje. Jednak podczas narzucania tynku na ścianę widziałem różnicę, zaprawa tynkarska była tak jakby mniej masna i gorzej się zacierało taki tynk. Ale efekt końcowy był taki sam. Wiec dla lepszej pracy starałem się żeby zawsze wapno było wcześniej namoczone.

jkrzyz
07-04-2008, 14:03
Dzięki za odpowiedzi, teraz już mniej więcej się orientuję w temacie.
Pozdrawiam.

r-32
09-04-2008, 16:16
Mi jak brakło wapna w bali w której się moczyło sypałem wapno do betoniarki prosto z worka, z tynkami się nic nie dzieje. Jednak podczas narzucania tynku na ścianę widziałem różnicę, zaprawa tynkarska była tak jakby mniej masna i gorzej się zacierało taki tynk. Ale efekt końcowy był taki sam. Wiec dla lepszej pracy starałem się żeby zawsze wapno było wcześniej namoczone.
Racja !!
Pozdrawiam

Bajkonur
24-08-2020, 12:10
A u mnie ostatnio robił parę metrów tynku C-W pod schodami murarz tynkarz z 52 letnim stażem i nie namoczył wapna tylko sypał suche z worka. Pytam się dlaczego "bo do małych robót nie trzeba". Czy rzeczywiście jak robił małą ilość w taczce czy w pojemniku to jest szansa że jest w stanie dokładnie te składniki wymieszać?? Teraz mi się pojawiły takie spękania na tynku, czy to dlatego że tego wapna nie namoczył??? 447474447475