PDA

Zobacz pełną wersję : Witryna okienna - prosze o OPINIE



boru
07-04-2008, 16:55
Na zalaczonym obrazku widac rzut parteru naszego domku. W salonie zamienilismy okno z wyjsciem na taras. Czyli taras bedziemy mieli po prawej stronie a na dluzszej scianie jest okno 150x180. Dom jest ustawiony na poludnie (tzn drzwi wejsciowe sa od polnocy). Okno to narazie wychodzi na pole ale w przyszlosci bedize tam dom sasiada.

Zastanawiamy sie czy jest sens dawania normalnych okien (tzn otwieranych) czy lepiej dac tzw. witryne (czyli okno osadzone w oscieznicy). Zastanawiamy sie czy majac w pomieszczeniu "salon + kuchnia" okno kuchenne i drzwi tarasowe bedziemy mieli potrzebe otwierac jeszcze to okno (ktore jest dosyc duze). Z drugiej strony wydaje mi sie ze nie ma co oszczedzac 500 zeby sobie w przyszlosci nie pluc w brode ze chce otworzyc okno a sie nie da.

Dlatego pytam juz tych co mieszkaja sobie w domkach - czy czesto otwieracie okna w salonie?? a jesli tak to w jakim celu?

moze macie jakies inne uwagi co do takiej witryny?

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/images/rzut3.jpg

jareko
07-04-2008, 21:57
poproszony o stosunek hmm...przepraszam o ustosunkowanie sie do powyższego zabieram głos w temacie :)
Nie ja będę mieszkał w tym mieszkaniu ale gdybym miał je zamieszkiwać to spokojnie wstawiłbym w salonie witrynę
I tak korzystałbym tylko z balkonu - wyjście na taras i ewentualne wywietrzenie pomieszczenia
Poza tym mieszkając kilkanaście lat w bloku a później juz tylko w domkach wiem jedno
W domu sie nie siedzi - chyba ze ziąb na dworze badz deszcz pada i jest nieprzyjemnie. Zyje sie w ogródku badz na tarasie
Nie po to człek wyszedł z blokowiska by ciągle zyc wyniesionymi stamtąd nawykami
Majac reku badz wentylacje mechaniczna wogole zrezygnowałbym z większości otwieranych okien - wiem wiem wiem nawyki, przyzwyczajenia itp. z tym tylko ze jak już w takiej chałupie zamieszkacie to nigdy bądź prawie nigdy otwierać okien nie będziecie - nawet do mycia będzie łatwiej wyjść na zewnątrz by ze szmata je wyczyścić niż bawić sie w otwieranie, przestawianie kwiatków etc. A w tym konkretnym wypadku przy reku pozostawiłbym otwierane drzwi wejściowe - no to chyba oczywiste, bo jak inaczej wejść do chałupy oraz..... drzwi tarasowe. resztę zrobiłbym fixami i to w ościeżnicy by jak największa szyba była i świat pięknie wyglądał

ale jak wspomniałem - tak uczyniłbym ja - jareko - gdybym miał w takim domu zamieszkać

boru
08-04-2008, 14:11
No wlasnie mam bardzo podobne podejscie.. tylko przyszlej malzonce nie podobaja sie okna nie dzielone.
po drugie nie bedizemy mieli rekuperatora wiec wietrzyc w sypialniach i kuchni i lazience pewnie tez bedziemy dlatego jedyne okno rozwazane jako fix to to w salonie wlasnie.
Tylko, ze w takim przypadku chyba zastosujemy witryne z poprzeczka: po pierwsze wizualnie pasuje do pozostalych dwoch okien na scianie (za tym optuje zona) a po drugie bez poprzeczki trzeba mocniejsza szybe co podwyzsza koszt o jkies 200-300 pln

dzieki jareko za opinie.

moze ktos jeszcze sie wypowie.

pozdro

kgasiorowska
09-04-2008, 18:27
My co prawda jeszcze nie mieszkamy, ale mamy wlasnie zamontowane 2 witryny zamiast okien balkonowych, procz tego oczywiscie dwuskrzydlowy balkon. Jesli Cie interesuje jak to wyglada to moge przeslac Ci zdjcie na priv, bo tu niestety nie umiem wkleic( chyba ze mi podpowiesz jak to zrobic)

kaura
10-04-2008, 07:40
My właśnie wychodząc z załozenia, ze 2 okien na pewno nie bedziemy otwierać zamowiliśmy fixy.
W kuchni mamy dwa okna, jedno jest nad zlewozmywakiem i nie musimy się przejmować ewentualną kolizją z baterią. Parapet będzie zlicowany z blatem. Na tej samej elewacji mamy takie samo okno w salonie, w którym też jest olbrzymia witryna -ogród zimowy.
Zaczynam tylko żałować że nie zostawiliśmy całych połaci szklanych.
Efekt zobaczymy za tydzień, kiedy bedą je montować.
Pozdrawiam

EZS
10-04-2008, 09:57
mam fiksy w wykuszu. Są to u mnie jedyne okna bez żaluzji i nie chciałam robić otwieranych, mają też szyby P2 czy jakieś tam.
Nie przeszkadza mi z wyjątkiem mycia - trzeba z zewnątrz
Poza tym trzeba pamiętać, że ramy w takich oknach są cieńsze i w połączeniu z innymi (w jednej ścianie lub pokoju) to widać. Akurat w wykuszu się nie rzuca w oczy. Plusy - są cieplejsze.

kgasiorowska
10-04-2008, 18:09
My co prawda jeszcze nie mieszkamy, ale mamy wlasnie zamontowane 2 witryny zamiast okien balkonowych, procz tego oczywiscie dwuskrzydlowy balkon. Jesli Cie interesuje jak to wyglada to moge przeslac Ci zdjcie na priv, bo tu niestety nie umiem wkleic( chyba ze mi podpowiesz jak to zrobic)

http://images31.fotosik.pl/212/53961e1c3cae777f.jpg
http://images32.fotosik.pl/211/7c518bb135147f40med.jpg

Anna Stępniak
23-04-2008, 14:42
Usuń folię ochronną bo będzie problem!!!!

Tylko bez nazwisk.
16-05-2008, 22:24
...)
(...) A w tym konkretnym wypadku przy reku pozostawiłbym otwierane drzwi wejściowe - no to chyba oczywiste, bo jak inaczej wejść do chałupy oraz..... drzwi tarasowe. resztę zrobiłbym fixami i to w ościeżnicy by jak największa szyba była i świat pięknie wyglądał

ale jak wspomniałem - tak uczyniłbym ja - jareko - gdybym miał w takim domu zamieszkać

a jeśli miałbyś rolety na fixach, to jakbyś mył roletę od strony okna, bo nie ukrywajmy, że w końcu się pobrudzi. Aha i nie miałbyś tych umiejętności, które masz? :wink: