PDA

Zobacz pełną wersję : odkurzacz centralny po tynkach



fillette
08-04-2008, 16:54
Nie mogłam rozłożyć instalacji od odkurzacza centralnego przed tynkami, ale chyba bardzo chciałąbym go mieć. Boję się tylko czy nie będzie z tego więcej problemów niż pożytku. Czy rozłożenie instalacji będzie wymagało dużo kucia w zrobionych już tynkach, czy już nie jest za późno na odkurzacz centalny?

Kulin
08-04-2008, 17:05
Ja robiłem sam, tynki to pół biedy, wylewek jeszcze chyba nie masz.
Kucia jest tyle co podejście do gniazdka na niewielka wysokość od podłogi no i co najmniej jeden pion, moze kanał wentylacyjny wykorzystać. Ostatnio zastanawiałem się co by było gdyby taka instalację pociągnąc po zewnętrznej ścianie budynku, potem i tak będzie ocieplone styropianem lub wełną, tylko czy w zimie różnica temperatur nie zaszkodzi instalacji i jednostce. Robiąc samemu instalację to jest to koszt niewielki w stounku do kosztów budowy.

Cypek
08-04-2008, 18:15
A wylewki masz ?

zmija
08-04-2008, 20:02
ja rozłożyłem instalacje po tynkach a przed wylewkami. Kucia tynków było mało. Jeśli nie masz wylewek to nie jest za późno :)

jacekp71
08-04-2008, 20:24
i po wylewkach nie jest za pozno ;-) tylko trudniej (bo w scianach, a nie posadzce) i balaganu znacznie wiecej ....

niezły
08-04-2008, 20:29
Dokładnie tak jak mówili przedmówcy można i po tynkach W przypadku instalacji odkurzacza kucia jest niewiele tylko podejścia pod gniazda i jedna bruzda na poddasze Zdjęcia kabli oczywiście masz

fillette
09-04-2008, 17:48
Wylewek jeszcze nie mam, bardzo pocieszające co napisaliście, skoro nie ma dużo kucia to jest nadzieja dla mnie na odkurzacz centralny. A czy ten pion na góre to musi iść w ścianie? A jakby go zostawić na wierzchu, na ścianie?

Aluland
09-04-2008, 18:25
Jasne ze ukryj w ścianie

Kulin
10-04-2008, 00:07
rura ma średnice 50 mm, nie będzie wyglądać to zbyt ładnie, ale w jakimś pomieszczeniu gospodarczym... czemu nie.