PDA

Zobacz pełną wersję : mapa do celów projektowych



banasr
08-09-2003, 23:17
ROZPORZĄDZENIE MINISTRAGOSPODARKI PRZESTRZENNEJ I BUDOWNICTWA z dnia 21 lutego 1995 r. w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie (Dz. U. Nr 25, poz. 133)
§ 4. 1. Projekt zagospodarowania działki lub terenu należy sporządzić na kopii aktualnej mapy zasadniczej. Dopuszcza się dwukrotne pomniejszenie lub powiększenie tej mapy.
Gdzie jest wskazane, że musi to być kopia tzw. wtórnik, czyli mapka wykonana na kalce, a nie kserokopia części mapy zasadniczej z naniesionymi zmianami????
W roku 1997 zleciłem wykonanie wtórnika zgodnie z panującym obyczajem i zapłaciłem za niego 1000 pln, a potem w ZUD-zie na tablicy ogłoszeń przeczytałem, że przy projektowaniu małych inwestycji między innymi domów jednorodzinnych można wykorzystać kserokopię mapy zasadniczej jako wtórnik. Jest chyba jasne, że wykorzystanie kserokopii znacznie obniżyłoby koszty wykonania wtórnika.
Czy ktoś spotkał się z tym problemem???
Pozdrawiam.

bajzi
09-09-2003, 13:48
kopia to kopia - nie jest napisane jaka, to idź w zaparte! oni też robią kserówki nawet map numerycznych.