PDA

Zobacz pełną wersję : malowanie drewna



przyby
08-04-2008, 18:36
na poczatku pragne wszystkich przywitac ,jako nowy uzytkownik forum,mam nadzieje ze tez kiedys Wam sie przydam

mam do Was pytanko,w domu mam do pomalowania sufity ktore sa wykonane z drewna chyba sosnowego,nie mieszkałem tak i rok temu dwa razy pomalowałem je drewnochronem ,na chwile obecna to drewno wyglada kiepsko,czy mozecie mi pomoc co do doboru lakieru jaki moge uzyc lub lakierobejcy mgdyz chcialbym je troche przyciemnic :wink:

przyby
08-04-2008, 22:38
czy jest ktos wstanie mi pomoc co do tego drewna? :cry:

ghost34
08-04-2008, 22:52
racej kupiłbym jakiś lakier rozpuszczalnikowy i przeprowadził próby w mało widocznym miejscu...na takie rzeczy mądrych nie ma trzeba sobie próby samemu przeprowadzić..

Sloneczko
09-04-2008, 00:44
czy jest ktos wstanie mi pomoc co do tego drewna? :cry:

Syntilor ma dobre preparaty do drewna na zewnątrz i do wnętrz. U nas dostępny tylko w Leroy`u lub u przedstawiciela handlowego.

Tu masz paletę kolorów, które prawie odpowiadają rzeczywistości:
http://www.syntilor.pl/pl/bsc.html

2112wojtek
09-04-2008, 07:26
Problem z Twoim sufitem prawdopodobnie polega na tym, ze po pomalowaniu drewnochronem, sufit jest matowy i chropowaty albo nie ma jednorodnej powłoki.
Sosna ( inne iglaki również) ma długie włókna , które po dostaniu wilgoci od preparatów czy bejc, powstają i tworzą niezbyt estetyczną powłokę.
Należałoby teraz przeszlifować sufit drobnym papierem np 180 i polakierować go potem.Można do tego użyć lakieru o dowolnej twardości, najłatwiej będzie zrobić to lakierem akrylowym lub innym wodnym.
Jeżeli po malowaniu efekt bedzie niezadowalający , czynność ze szlifowaniem i lakierowaniem należy po utwardzeniu się lakieru powtórzyć, z tym, że trzeba użyć papieru o mniejszej gradacji.
Im więcej takich prób tym większy połysk.
Dobre lakiery barwiące i fasadowe robi Tikurila i Oikos - od matu do półpołysku.
Oczywiście każdy inny lakier też będzie dobry.
Lepiej nie uzywać lakierobejc na sosnę - dużo pracy ,żeby efekt był ciekawy zwłaszcza przy ciemnych kolorach.

laziale
09-04-2008, 14:03
a ja uważam że najlepsza jest lazura dostępna w casto n..i itp.na stoiskach jest ich kilkanaście rodzajów

2112wojtek
09-04-2008, 14:55
Dosyć odważna teza :D

przyby
09-04-2008, 17:21
bardzo trafnie to ujoles wojtek ,takie sa wlasnie objawy ,
wszystkim dziekuje za rady ,bo mialem problem z doborem lakieru co do tego drewna skoro odradzacie lakierobejce bede sie trzymal z daleka od tego . wielkie dzieki