PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam ziemi do wyrównania działki.



aniazbyszek
08-04-2008, 20:20
Pytam, bo nie mam pomysłu skąd wziąć ziemię do wyrównania,a raczej zasypania działki - obecna ziemia to sama glina z piachem. Może ktoś wie czy gdzieś w okolicach Wrocławia ktoś ma na zbyciu parędziesiąt ton?

Liczę na Wasze podpowiedzi,
Pozdrawiam,
Ania

Jurek_Z
08-04-2008, 21:00
Zobacz tu http://www.top-ogloszenia.com/ogloszenia/posts/3_Dom_i_ogr_d/11_Ogr_d/17236_HUMUS_ZIEMIA.html
Z okolic Wrocławia jest też sporo ogłoszeń na allegro.

A gdzie kupić dobrą ziemię na wierzchnią warstwę ogrodu o powierzchni 750 m2 (ma być to głównie trawnik) w okolicach Gliwic?

aniazbyszek
09-04-2008, 10:17
Dziękuję za namiar, ale to akurat wg mnie bardzo drogo - na allegro zerkałam, ale z okolic Wro też nic nie ma.

pluszku
09-04-2008, 10:40
Zapewne we Wrocławiu czy Gliwiach sa jakies Zakłady zieleni miejskiej - tylko sie pewnie inaczej nazywaja. W mojej miejscowosci sprzedaja oni ziemie w cenie 70 zl/m3 czyli okolo 1300-1400 kg. Cena nie jest niska ale innej chyba nie kupisz. Pozostałosci po innych budowach to albo glina albo piasek. Humusu nikt nie oddaje bo kazdy ma go za mało.

Kuna
10-04-2008, 18:36
Pytam, bo nie mam pomysłu skąd wziąć ziemię do wyrównania,a raczej zasypania działki - obecna ziemia to sama glina z piachem. Może ktoś wie czy gdzieś w okolicach Wrocławia ktoś ma na zbyciu parędziesiąt ton?

Liczę na Wasze podpowiedzi,
Pozdrawiam,
Ania
Jeżeli to ma być ziemia do wyrównania działki to zainteresuj się okolicznymi żwirowniami i kup u nich ziemię z wierzchu odkrywki . Jeżeli ma to być gleba urodzajna na wierzch . To zainteresuj się najbliższą cukrownią w okolicy . Cukrownie pozbywają się po każdej kampanii cukrowniczej setki ton urodzajnej ziemi jaka została z płukania buraków .

ANIAILIS
11-04-2008, 07:13
cukrownię masz w Pszennie koło Świdnicy, ok. 50 km od wrocławia