PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykończyć sufit na poddaszu???



W-waBiker
09-09-2003, 07:02
Mam do was pytanie: Jak mieliście już zrobioną więźbe dachową i wymurowane ścianki działowe na poddaszu, to jak robiliście sufit?Przybijaliście deski w poprzek jętek???Opiszcie jak po koleji to wykonywaliście?Dawaliście jeszcze jakąś wełne, czy nie?

12-09-2003, 01:18
U mnie są łaty co 50 cm w poprzek jętek i do tego przykręcone są płyty g-k. Niestety w międzyczasie jętki się poskręcały i popękały przez co utworzyły się szczeliny między nimi a płytami. Na tym wszystkim leży wełna mineralna.

Dave
12-09-2003, 08:23
A nie robiliscie stryszku nad sufitem na poddaszu ? A jesli tak to w jaki sposob ?

D.

KrzysiekS
24-10-2003, 10:59
Podzielcie sie prosze swoimi doswiadczeniami.
Poradzono mi wykonanie dodatkowego stelazu z desek w poprzek jetek. Na tym mialaby lezec welna. Dopiero ponizej stelaz i GK. Czy to prawidlowe rozwiązanie. Jak wykonaliscie sufit u siebie?

Snowdwarf
24-10-2003, 12:03
proszę o jakieś ciekawe rozwiązania...
czy kładziecie tylko płyty GK czy ktoś z was np. esperymentował z innymi materiałami? - jakieś boazerie itp.?

u siebie mam małe podasze - około 37m2 podłogi ale nisko - do chodzenia nadaje się około połowa - najprawdopodobniej będzie to pomieszczenie albo sypialniane albo pracownia/biblioteka/serwerownia...

ścianę chcę chcę zachować w takim stanie w jakim jest ( faktura jakby ściany glinianej - nierówności takie jakby ściana była nakłądana szpachlą ...

proszę o jakieś ciekawostki z Waszych wykonań]
z gory dzięki

26-10-2003, 10:35
ja osobiście miałem troszkę iną koncepcje . Na murlatach polozylem belki co okolo 1 m. Dlugosc belek 6m. 16x10 . Na tym polozylem deski 2,5 cm. na deski folia ,welna ,folia i znowu deski . konstrukcja jest lekka i bardzo stabilna .

11-11-2003, 15:39
Mieszkam w bloku na poddaszu. Mam nad sufitem z GK wolną przestrzeń, którą mógłbym wykorzystać jako mały pokoik. wYMIARY 3.5-3.5M POMIĘDZY ŚCIANAMI NOŚNYMI I 3.5-3.5M POMIĘDZY SPADAMI DACHU.
cZY KONSTRUKCJA TAK JAK MÓWIŁ PRZEDÓWCA JEST NAPRAWDĘ LEKKA BY NIE OBCIĄŻYĆ KONSTRUKCJI DACHU ( NOWY BLOK)

z GÓRY DZIĘKUJĘ

radex
11-11-2003, 16:44
U mnie jest trochę inaczej: pierwsza warstwa wełny 20 cm między jętkami mocowana sznurkiem, poniżej 5 cm wełny na przekładkę przytrzymywana wieszakami i profilami, nad profilami jeszcze folia paroszczelna. Do profili przykręcone płyty GK.

jerrystp
12-11-2003, 13:10
Witam
Właśnie się w to bawię. Między jętki daję 15cm wełny, potem stelaż z listew 5 na 5cm co 60cm, między niego jeszcze 5cm wełny (płyty), potem paroizolacja i płyty gipsowo-kartonowe.
Myślę, że będzie dobrze.
Pozdrawiam :lol:
Jerry