PDA

Zobacz pełną wersję : pień po wyciętym drzewie



mars19
09-04-2008, 19:07
Siema. Mam na dzialce pien po staraym orzecu. troche mi przeszkadza ale nie mam pomyslu w jaki sposob go usunac. Moze wy macie jakies sprawdzone metody?? z gory dzieki za odpowiedzi:)
pozdro

wojtek50
09-04-2008, 19:56
Wnioskuje że to orzech włoski . Potrzebna Ci będą szpadel i siekiera , oraz troche cierpliwości i czasu . Obkopujesz korzeń na około na głębokość jaką się da w promieniu ok 1m .A siekierą odrąbujesz korzenie . Godzina i korzeń wykopany.

aniazbyszek
10-04-2008, 06:02
A czy jest nisko przycięty? Jeśli nie to może by go potraktować jako dekoracje i wtopić w jakąś ładną kompozycję kwiatową (wrzosy, bluszcz...) :)

lub doniczkę:
http://betdrew.pl/images/pien_50_donica.jpg

monia i marek
10-04-2008, 06:22
Siema. Mam na dzialce pien po staraym orzecu. troche mi przeszkadza ale nie mam pomyslu w jaki sposob go usunac. Moze wy macie jakies sprawdzone metody?? z gory dzieki za odpowiedzi:)
pozdro

Jak zajrzysz do mojego dziennika, to zobaczysz moje korzenie :lol: :lol: :lol: Ja polecam koparkę - wyrwanie trwa dosłownie kilka sekund. :D

Elfir
10-04-2008, 07:45
Szczepisz na tym grzybnię boczniaka. Grzyb rozłoży drewno,

zygmor
10-04-2008, 08:47
Potraktujesz nawozem azotowym, np. azofoską ale w zwiększonej ilości, zarówno wokół jak i na pień, lekko namoczysz, przykryjesz folią, aby deszcz nie wypłukiwał.
I po sezonie, dwóch będzie po wszystkim. Nawóz trzeba uzupełniać i musi być mokry.

prawus
10-04-2008, 11:29
jeszcze lepiej siarczan amonowy

mars19
10-04-2008, 15:51
no dzieki za odpowiedzi;)
ale widzialem gdzies kiedys jak smarowali pnie jakims srodkiem i po jakims czasie zgnilo nie wiecie moze co to za srodek??

Kuna
10-04-2008, 18:26
Ten środek to nic innego jak grzybnia - Phlebnia Gigantea . Pień nacina się z góry piłą lub siekierą i smaruje grzybnią po czym przykrywa się darnią . Niestety jest to proces powolny . Można także pień posmarować Roundapem także przyszpieszy ten środek gnicie .