PDA

Zobacz pełną wersję : Jak Wam się podoba deklaracja Tuska



Barbossa
10-04-2008, 07:50
Wczesnym popołudniem w obecności izraelskiego premiera Ehuda Olmerta Tusk złożył deklarację, na którą czekali ci Żydzi z Izraela, którzy opuszczając Polskę, często pod antysemicką presją, zostawili tam majątki. Mój rząd doprowadzi w najbliższych miesiącach do sfinalizowania procesu legislacji, który zakończy trudny i bolesny problem reprywatyzacji - powiedział.

Zastrzegł, że ustawa obejmie wszystkich byłych i obecnych obywateli Polski niezależnie od tego, czy mieszkają dziś w Polsce, Izraelu, Niemczech czy na Ukrainie. I nikogo nie wyróżni.

Za to chwali premiera w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" były szef dyplomacji Adam Daniel Rotfeld. Nie ma problemu restytucji mienia osób jakiejś narodowości, lecz byłych polskich obywateli. Przedwojenna Polska była państwem wielonarodowościowym i wszyscy powinni być traktowani równo - dodaje były szef MSZ. Zdaniem Rotfelda sprawę restytucji należało rozwiązać już na początku lat 90.

Premier nie ujawnił szczegółów ustawy. Nieoficjalnie wiadomo, że projekt powstanie w czerwcu, a z Sejmu powinien wyjść w listopadzie. Państwo ma dawać rekompensaty na poziomie 15-20% wartości utraconego majątku.

macie jakieś przemyślenia?

to dobrze, czy źle?

daggulka
10-04-2008, 08:02
jak zwykle są plusy i minusy :roll:
plus za moralność , etykę, pewnie także zyskamy w oczach zagranicznych dyplomatów :roll:
minus ....oczywiście standardowo wszystko z kieszeni podatników czyli naszych :evil:

Grzegorz Saczek
10-04-2008, 14:27
deklaracje polityków...
cóż - słowa, słowa, słowa...

Krzysztofik
10-04-2008, 15:21
deklaracje polityków...
cóż - słowa, słowa, słowa...
Zapomniałeś napisać że problem Ciebie nie dotyczy :-? :(

mTom
10-04-2008, 19:51
To samo obiecywał Buzek...

Należy dodać, ze rekompensaty będą na poziomie 15-20% wartości utraconego mienia. Zresztą rekompensata dotyczy ogółu obywateli polskich, a Polscy obywatele żydowskiego pochodzenia stanowią około jednej piątej wszystkich osób pozbawionych własności.

Grzegorz Saczek
11-04-2008, 05:07
deklaracje polityków...
cóż - słowa, słowa, słowa...
Zapomniałeś napisać że problem Ciebie nie dotyczy :-? :(
tzn. ?

Barbossa
11-04-2008, 08:04
mi tylko chodzi o to, że:
- skoro chcą dać rekompensaty to jest to uznanie roszczeń
- skoro uznanie roszczeń, to trzeba oodać to co było ich własnością w całości, nie ogryzek
- skoro to ich własność, to czemu, za to, że tego nie dostaną, mam płacić ja ???
- nikomu nic nie ukradłem, zabrałem, zająłem (raczej już odwrotnie), nie wywłaszczyłem bezprawnie
więc do K.N. czemu to ja mam za to płacić? moi Rodzice? Wy?

mTom
11-04-2008, 08:16
Bez ustawy (która sprytnie reguluje ten problem) Polska, w wyniku przegranych procesów, musiałaby zwracać 100% mienia.
Przy okazji, Ty pewnie też nie zaciągałeś długów w latach 70-tych, a musisz je spłacać.

Barbossa
11-04-2008, 08:30
Przy okazji, Ty pewnie też nie zaciągałeś długów w latach 70-tych, a musisz je spłacać.

jakby jeszcze wyp.. z piedestału i wsadzić do więżień wszystkich winnych tego stanu, bo jakoś bym odżałował
należy jednak zaznaczyć, że kwoty z tamtego okresu to pikuś w porównaniu z obecnym zadłużeniem, za to to bym jaja musztardą kozacką wysmarował naszym cudownym rządom

e-Mandzia
11-04-2008, 09:35
Czy ktoś pamięta lub ma świadomość lub po prostu wie, od żyjących jeszcze pradzidkłw, że zarówno Żydzi, jak i Niemcy wyjeżdzając z Polski, pozastawiali swoje posiadłości w bankach i powyjeżdzali - jednym słowem wzięli już pieniądze (dotyczy to dłuższego okresu od 20-tego roku) ?

Że Niemcy wypłacając Polakom odszkodowania za przymusowe roboty, robili to na podstawie umowy międzynarodowej, a teraz nie ma i nie jest w planach stworzenie takiej umowy między Izraelem a Polską, tylko zadośćuczynienie do którego zobowiązał się premier, ma dotyczyć umowy pomiędzy Rządem RP, a Spółką Amerykańską, stworzoną przez Nowojorskich Żydów, której zadaniem jest ściąganie długów z calego świata ?

Czy nie wydaje się Wam, że to co zniszczyli Niemcy i Ruscy podczas wojny, a odbudowali komuniści - My będziemy musieli oddać Żydom ? z naszych podatków, dlatego piszę "My".

Zastanawiam się, dlaczego premier mojego kraju jest tak wychwalany za granicą ? - tzn. jest dobrym premierem dla Polski, czy dla zagranicy ?

A czytaliście wczoraj na Interii (wiadomość pojawiła się na bardzo krótką chwilę :roll: ), że podczas transmisji z Konferencji Prasowej w Izraelu, leciał pasek na dole ekranu, z informacją, że premier RP nie wiedział, że jego dziadek był Żydem" ? chyba jednak pomylili się, bo nie chcieli pisać, że służył w Wermachcie ? :-?

ponury63
11-04-2008, 10:07
A czytaliście wczoraj na Interii (wiadomość pojawiła się na bardzo krótką chwilę :roll: ), że podczas transmisji z Konferencji Prasowej w Izraelu, leciał pasek na dole ekranu, z informacją, że premier RP nie wiedział, że jego dziadek był Żydem" ? chyba jednak pomylili się, bo nie chcieli pisać, że służył w Wermachcie ? :-?
cóż, w każdych mediach kilka procent pracowników jest "inteligentnych inaczej"
Z tych dwóch cytatów z wywiadu dla "Ha'aretz" agencja informacyjna Arutz Sheva, która jest daleko w peletonie głównych izraelskich mediów, w jakiś bardzo dziwny sposób wyciągnęła wniosek, że premier Tusk ogłosił, iż jego dziadek był Żydem. Podczas gdy w samym Izraelu informacja jest raczej przemilczana, rozumiana jako dziennikarski błąd - który nota bene wciąż (od 11 rano w środę) pozostaje do obejrzenia na internetowej stronie agencji - w Polsce poinformowały o niej już wszystkie portale internetowe.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,5108128.html

co do ustawy o zwrocie, mam nadzieję, że nie wyjdzie z Sejmu

a deklaracje polityków.. cóż...
nie pamiętam już gdzie, chyba na jakimś filmie padło zdanie:
"Zawsze mów, że leży ci na sercu los biednych. To nic nie kosztuje"
8)

mTom
11-04-2008, 10:37
jakby jeszcze wyp.. z piedestału i wsadzić do więżień wszystkich winnych tego stanu, bo jakoś bym odżałował
należy jednak zaznaczyć, że kwoty z tamtego okresu to pikuś w porównaniu z obecnym zadłużeniem, za to to bym jaja musztardą kozacką wysmarował naszym cudownym rządom
Ważniejszym parametrem od wielkości zadłużenia, jest zdolność do jego spłaty. A tak jak wiadomo w tamtych latach była prawie zerowa. Tym bardziej, że zaciągnięty kredyt został źle zainwestowany...

e-Mandzia
11-04-2008, 10:42
""a deklaracje polityków.. cóż...
nie pamiętam już gdzie, chyba na jakimś filmie padło zdanie:
"Zawsze mów, że leży ci na sercu los biednych. To nic nie kosztuje""

ponury66, to sugerujesz, że premier, tak sobie w "powietrze" deklaracje składa ?

A pisząc o "biednych", masz na myśli Żydów ?

Barbossa
11-04-2008, 10:47
Ważniejszym parametrem od wielkości zadłużenia, jest zdolność do jego spłaty. A tak jak wiadomo w tamtych latach była prawie zerowa. Tym bardziej, że zaciągnięty kredyt został źle zainwestowany...
pewnie tak, ale łatwiej spłacić 40 mld bagsów niż obecne 140mld (?) eurasi

ponury63
11-04-2008, 11:05
ponury66, to sugerujesz, że premier, tak sobie w "powietrze" deklaracje składa ?
ja nie sugeruję, ja WIEM, że zaufanie do polityków to inwestycja z zerową bądź ujemną stopą zwrotu ;)


A pisząc o "biednych", masz na myśli Żydów ?
w podanym - jakże życiowym - cytacie chodziło o deklaracje bez pokrycia
o to że zwykle są nic nie warte, ale też nic nie kosztują deklarującego
no, w przypadku klasy próżniaczej* grozi ewentualnie zwałka poniżej progu w kolejnych wyborach 8)


* określenie D. Tuska "Politycy to klasa próżniacza"

2112wojtek
11-04-2008, 11:15
Czy ktoś pamięta lub ma świadomość lub po prostu wie, od żyjących jeszcze pradzidkłw, że zarówno Żydzi, jak i Niemcy wyjeżdzając z Polski, pozastawiali swoje posiadłości w bankach i powyjeżdzali - jednym słowem wzięli już pieniądze (dotyczy to dłuższego okresu od 20-tego roku) ?

Że Niemcy wypłacając Polakom odszkodowania za przymusowe roboty, robili to na podstawie umowy międzynarodowej, a teraz nie ma i nie jest w planach stworzenie takiej umowy między Izraelem a Polską, tylko zadośćuczynienie do którego zobowiązał się premier, ma dotyczyć umowy pomiędzy Rządem RP, a Spółką Amerykańską, stworzoną przez Nowojorskich Żydów, której zadaniem jest ściąganie długów z calego świata ?

Czy nie wydaje się Wam, że to co zniszczyli Niemcy i Ruscy podczas wojny, a odbudowali komuniści - My będziemy musieli oddać Żydom ? z naszych podatków, dlatego piszę "My".

Zastanawiam się, dlaczego premier mojego kraju jest tak wychwalany za granicą ? - tzn. jest dobrym premierem dla Polski, czy dla zagranicy ?

A czytaliście wczoraj na Interii (wiadomość pojawiła się na bardzo krótką chwilę :roll: ), że podczas transmisji z Konferencji Prasowej w Izraelu, leciał pasek na dole ekranu, z informacją, że premier RP nie wiedział, że jego dziadek był Żydem" ? chyba jednak pomylili się, bo nie chcieli pisać, że służył w Wermachcie ? :-?

Jaka pięknę interpretację naszej pokręconej historii wysmarowałaś, a jaką prostą i logiczną.

Sąsiad moich Starych,zamożny od pokoleń Żyd Rossenbaum zginąl w Powstaniu Warszawskim -głupi jakiś po co on tam sie pchał .
Jego żona wraz z małym dzieckiem uciekła do innego miasta zostawiając wszystko /pewnie w banku jak piszesz/. Byli wszak bogaci "mieli" (he,he) jeszcze kamienice w innym niezniszczonym miescie.
Rozkułaczeni, przez, jak to ładnie napisałaś, odbudowujący po Niemcach i Ruskich komunistyczny PRL, zamieszkali w piwnicy swojego domu.
W 1968 r młody Rossenbaum został aresztowany w Poznaniu pod pomnikiem Mickiewicza. Kazali mu wyjechać, on jednak został. Zmienił nazwisko na Różański, żeby jego dzieci już miały spokój.
Jego syn w latach 80' zakładał na studiach NZS, internowany za knucie przeciw interesom narodowym, tuż po zakończeniu stanu jaruzelskiego dostał jednostronną wizę.
Wrócił do Polski z Kanady w 90 roku.Nie wiem czy z miłości do vaterlandu w każdym razie do swej zdziwaczałej matki /podobno Polki po kądzieli/.
Tu starał się o zwrot częsci majątku, tu rozkręcił swój biznes - no mówię Wam, rodzina idiotów.
Jego prawie 40 letnia córka ( Rachela czy inna Ryfcia) niedawno powiedziała mi, że zwija majdan wraca do Kanady i chyba powróci do nazwiska Rossenbaum.

Myślę , ze skoro Tusk ponosi konsekwencje za dziadka z Wermachtu to i wnukowie komuny powinni ponieść jakieś konsekwencje.
Tak czy inaczej najlepiej roztrzelać by nam było i Tuska i Rossenbamów, bo Polska jest tylko dla Polaków a ci definiowani sa przez co niektórych w sposób niezwykle klarowny i jednoznaczny.

mTom
11-04-2008, 11:20
Ważniejszym parametrem od wielkości zadłużenia, jest zdolność do jego spłaty. A tak jak wiadomo w tamtych latach była prawie zerowa. Tym bardziej, że zaciągnięty kredyt został źle zainwestowany...
pewnie tak, ale łatwiej spłacić 40 mld bagsów niż obecne 140mld (?) eurasi
Trudniej. Dlatego PRL upadł.

2112wojtek
11-04-2008, 11:39
A pisząc o "biednych", masz na myśli Żydów ?

:D Znakomite.
Proletariacka definicja sprawiedliwości : biednemu trzeba dać, bo nie ma, bogatemu nie trzeba oddawać, bo ma.

krysia2006
11-04-2008, 12:18
definicja sprawiedliwości : biednemu trzeba dać, bo nie ma, bogatemu nie trzeba oddawać, bo ma.

Brawo 2112Wojtek....

W pełni popieram Tuska, należy natychmiast oddać majątki, a to że akurat teraz zabierze się biednym i da bogatym będzie sprawiedliwością dziejową...!!!

A Tusk i jego rząd dotrzymuje wszystkich obietnic!!!!!!!!!!!!

2112wojtek
11-04-2008, 12:41
A Tusk i jego rząd dotrzymuje wszystkich obietnic!!!!!!!!!!!!

:D :D Kurcze, aż takiej wiary w polityków, to nie mam.

KiZ
11-04-2008, 13:06
Tusk sie zwyczajnie wyrychlił i chce być świetszy od papieża.

No i dał przecudny temat przewodni następnej kampanii wyborczej (albo i dwóch) :-?

e-Mandzia
11-04-2008, 13:37
ponury 66 - zrozumiałam napisaną treść, jednak deklaracjami bez pokrycia politycy "faszerują" bez konsekwencji wyborców. Jeśli chodzi o międzynarodowe deklaracje - jest chyba trochę inaczej - stąd moje pytanie.


2112wojtek NAJLEPSZY DORADCO NA TYM FORUM!!!, niczego nie wysmarowałam bez pokrycia - napisałam swoje myśli, które oparłam na wiedzy mi przekazanej. Oczywiście jak wszystko inne, nie należy tego odbierać w kontekście wszystkich. Ta sama babcia, od której zdobyłam wiedzę, w okresie okupacji przechowywała dziewczynkę - Żydówkę. Ona do dziś uważa, że od niej dostała drugie życie.
Do innych Twoich twierdzeń m.in. proletariackiej definicji sprawiedliwości, o rozstrzelaniach itp. - pozwól, ale się nie odniosę.

Szkoda, że pominąłeś ważniejsze aspekty tej sprawy, a skupiłeś się jedynie na obronie poszkodowanych Żydów i premiera :roll: no i ataku na mnie.

nastka79
11-04-2008, 13:50
Ja czegoś tu nie rozumiem - dlaczego Polacy tak nienawidzą Żydów, skoro to Niemcy byli naszymi oprawcami. Ludzie miejcie trochę zrozumienia i współczucia. Czy naprawdę większość Polaków to nacjonaliści, którzy wprawdzie nie chodzą z łysymi głowami i swastykami, ale w duszy myślą "zabić Żyda"? A podobno jesteśmy katolikami, więc gdzie nasza miłość bliźniego?

e-Mandzia
11-04-2008, 13:56
nastka79, a skąd takie wnioski ? :roll:

Premier Tusk, zadeklarował to wszystkim, którym odebrano majątki - nie tylko Żydom. Podkreślił jedynie, że naród Żydowski stanowi najliczniejszą grupę.

nastka79
11-04-2008, 13:59
nastka79, a skąd takie wnioski ? :roll:

Premier Tusk, zadeklarował to wszystkim, którym odebrano majątki - nie tylko Żydom. Podkreślił jedynie, że naród Żydowski stanowi najliczniejszą grupę.

No właśnie, a jakoś wszystkich ciągnie do tematu Żydów. Dziwne nie?

e-Mandzia
11-04-2008, 14:15
nastka79, a skąd takie wnioski ? :roll:

Premier Tusk, zadeklarował to wszystkim, którym odebrano majątki - nie tylko Żydom. Podkreślił jedynie, że naród Żydowski stanowi najliczniejszą grupę.

No właśnie, a jakoś wszystkich ciągnie do tematu Żydów. Dziwne nie?

nastka79, myślę że to dlatego, że akurat deklaracja padła w Izraelu.

lump praski
11-04-2008, 14:36
American Airlines posadzila wczoraj ponad dwiescie piecdziesiat samolotow - odwaloano ponad tysiac lotow bo przez lata linie lotnicze dawaly lapowki inspektorom nadzoru technicznego - to jest tak - jak wyasadzi cie w powietrzu czlowiek to jest to atak terrorystyczny a jak samolot sie rozwali z winy usterek technicznych to jest - sprawny, samoregulujacy mechanizm rynkowy dzialajacy w kapitalizmie......
Pewne slogany nie sa tez obce kapitalizmowi - wystarczy krzyknac na openenta, ze jest antysemita i sprawa jest juz jakby zalatwiona ... cos .jakby odgornei jak za dobrych czasow Trybuny Ludu... chce zauwazyc, ze Aabowie to tez semici, wiec termin jest nieco niescily....natomiast Iranczycy, ktorych przymieza sie przybombardowac z lekka w najblizszej przyszlosci semitami nie sa - to Persowie.

Barbossa
11-04-2008, 14:37
2112wojtek wydae mi się, że skolei przeginsz w drugą stronę


Myślę , ze skoro Tusk ponosi konsekwencje za dziadka z Wermachtu to i wnukowie komuny powinni ponieść jakieś konsekwencje.
jestem pewnie wnukiem komuny, ale nie poczuwam się do pokutowania ZA KOGOŚ
nie za moje pieniądze ta pokuta, o nie

e-Mandzia
11-04-2008, 14:54
Ja też wnuczka komuny i też nie chcę aby moje podatki wywędrowały z kraju - ja np. wolałabym by spożytkowano je chociażby na podwyżki dla najniżej uposażonych emerytów - no ale cóż zrobić :roll:

lump praski
11-04-2008, 15:01
Jest to rasowy poglad komunisty- antysemity.

e-Mandzia
11-04-2008, 15:07
Jest to rasowy poglad komunisty- antysemity.

Łał, skoro tak mówisz :roll:
Dowiedziałam się czegoś nowego o sobie :o
A w szkole zawsze mówiono o mnie "Element antykomunistyczny", ba nawet kiedyś miałam obniżone sprawowanie z tego powodu :lol: ale na starość widać człek się zmienia :-?

lump praski
11-04-2008, 15:20
Skoro tak mowie to tak jest.........to taki bacik na tych, ktorzy maja odmienne poglady. Bardzo skuteczny. :D :D
Barack Obama ledwo sie wykaraskal ostatnio bo wyszlo na jaw, ze jego pastor mial watpliwosci czy zabijanie Palestynczykow w duzych ilosciach jest rzecza sluszna ...........

Barbossa
11-04-2008, 15:30
Jest to rasowy poglad komunisty- antysemity.
no to jestem komunistą antysemitą
jest tylko jedno ale
U SIEBIE, więc jak komuś się nie podoba to wyp....
poprawny politycznie? ok ale na tyle na ile mi pasuje i na ile nie robię komuś krzywdy
niech nikt z zewnątrz nie ... się w to co sądzę, ustawia mnie do pionu, karze odpowiadać za to, co zrobił ktoś obcy, wmawia mi, że to MOJA wina, szasta MOIMI pieniędzmi

e-Mandzia
11-04-2008, 15:33
Skoro tak mowie to tak jest.........to taki bacik na tych, ktorzy maja odmienne poglady. Bardzo skuteczny. :D :D
Barack Obama ledwo sie wykaraskal ostatnio bo wyszlo na jaw, ze jego pastor mial watpliwosci czy zabijanie Palestynczykow w duzych ilosciach jest rzecza sluszna ...........

A Szanowny Rozmówca, słyszał o trzech prawdach ?
- moja prawda, Twoja prawda i g.wno prawda :lol: :lol: :lol: - przepraszam, siem wstydzam :oops: ale nie mogłam się powstrzymać :-?

lump praski
11-04-2008, 15:46
Ale o co chodzi ? Tak sie ma jak sie glosowalo.

e-Mandzia
11-04-2008, 15:51
Ale o co chodzi ? Tak sie ma jak sie glosowalo.

ja mam tak, mimo, że tak nie głosowałam :-?

Barbossa
11-04-2008, 15:51
Ale o co chodzi ? Tak sie ma jak sie glosowalo.
znowu bredzisz
odstaw to, co wciągasz

lump praski
11-04-2008, 15:57
Po co - bardzo przyjemnie mi jest. :D :D No i uzywajac nawet nieformalnie, przyczyniam sie do wzrostu sprzedazy a tym wzrostu ekonomicznego i dobrobytu.....

2112wojtek
11-04-2008, 16:19
2112wojtek wydae mi się, że skolei przeginsz w drugą stronę


Myślę , ze skoro Tusk ponosi konsekwencje za dziadka z Wermachtu to i wnukowie komuny powinni ponieść jakieś konsekwencje.
jestem pewnie wnukiem komuny, ale nie poczuwam się do pokutowania ZA KOGOŚ
nie za moje pieniądze ta pokuta, o nie

Całkowicie sie z Tobą zgadzam nawet z tym, że przeginam :lol: . Wątpliwości są i będą. Odpowiedzialność państwa i narodu za decyzje nieudolnych czy nawet zniewolonych politkyków niestety obowiązuje i przechodzi na dzieci oraz ciagnie sie jak smród po gaciach.Też mi się nie podoba , ze to akurat my pijemy piwo, ktorego nawarzyli nasi ojcowie i dziadkowie.
Za nasze błedy odpowiedzą dzieci.
Nikt nie bedzie jednak traktował poważnie narodu, który nie zachowuje się uczciwie i nie prowadzi ciągłości działań politycznych wraz z konsekwencjami.
Ja nie mieszkałem latami za darmo w żydowskiej kamienicy z przydziału MRN, nie dostałem i nie kupiłem też za bezcen działki po cmentarzu ruskim czy żydowskim, chociaż chodziłem do szkoły w budynku należacym do zgnojonego fabrykanta.
W mojej rodzinie akurat ludzie starają się bezskutecznie o oddanie zabranych im ,majątków. Mnie to tita,ja tego nie chcę i mam to gdzieś, ale rozumiem tych przegnanych z domu, którzy patrzą jak ich ojcowizna najpierw była oddana chamom ludowym a teraz sfora chętnych wyciąga łapki.
Nie wiem w jakiej to formie powinno być, ale jeśli mamy być traktowani poważnie jako naród odpowiedzialny , to powinniśmy oddać poszkodowanym chociaż rekompensatę.
Tak czy inaczej zawsze , to bedzie z naszych podatków. Zamiast je marnotrawić na senat,rozbuchany sejm, zaciekłe partyjki i światynie narodwe czy zwyczajnie przejadać , możnaby wyjść z twarzą i oddać chociaż część tego co zostało przez swołocz ukradzione , zwlaszcza, ze to byli obywatele Polski a majątki należące do obywateli polskich jako nieruchome nie pochodziły z grabierzy i nie dało się wywieżc, czesto dorobku pokoleń, w walizce.

Barbossa
11-04-2008, 16:29
o ile trudno się z Tobą nie zgodzić w pierwszej części, o tyle w drugiej nie
niech w końcu będzie to sprawiedliwa sprawiedliwość - oddać to, lub z tego, co się komu należy, ja nie chcę płacić, za to, że ktoś DOSTAŁ kamienicę, działkę, gospodarstwo, skoro wtedy był gołodupcem, to czemu teraz nie może nim być?

mnie nikt nic nie dał, zarobiłem, czemu mają być uprzywilejowani-obdarowani

Majka
11-04-2008, 16:45
o ile trudno się z Tobą nie zgodzić w pierwszej części, o tyle w drugiej nie
niech w końcu będzie to sprawiedliwa sprawiedliwość - oddać to, lub z tego, co się komu należy, ja nie chcę płacić, za to, że ktoś DOSTAŁ kamienicę, działkę, gospodarstwo, skoro wtedy był gołodupcem, to czemu teraz nie może nim być?

mnie nikt nic nie dał, zarobiłem, czemu mają być uprzywilejowani-obdarowani

dość pokrętny wywód.....

więc oddać prawowitym właścicielom majątki czy nie?

e-Mandzia
11-04-2008, 16:50
Mam jeszcze takie pytanie: jeśli ktoś zamieszkał w opuszczonym domu i zamieszkuje od 25 lat - to co z tzw. zasiedzeniem, przecież jest takie prawo, czy się mylę ?

Majka
11-04-2008, 16:54
Mam jeszcze takie pytanie: jeśli ktoś zamieszkał w opuszczonym domu i zamieszkuje od 25 lat - to co z tzw. zasiedzeniem, przecież jest takie prawo, czy się mylę ?

czyli temu właścicielowi nie da się oddać? A temu, któremu dworek + park + pare hektarów zabrano? / a teraz - dworek - ruina, park wycięty, ziemia rozparcelowana i sprzedana a na niej pobudowane domki.
Co chcecie oddać, albo nie oddać?
Nie z moich podatków - krzyczycie, a z czego mają być wypłacone rekopensaty?

2112wojtek
11-04-2008, 16:58
Barbossa
Też mi sie to nie pdoba, jednak pomiędzy dać a oddać jest zasadnicza róznica.
Nie ma sprawiedliwości i równości jednocześnie a co najgorsze, tak czy siak i tak jak zwykle zarobią na tym głównie cwani gołodupcy.
My sprawiedliwe, cienkie bolki możemy sobie jedynie ponarzekać i mieć nadzieję, ze ten cyrk sie kiedyś skończy.
Niemcy , zeby pozamykać "pyski" z bolesną miną i przy sprzeciwie narodowców porobili przymusowo wcielonym do roboty w Rzeszy, smieszne wypłaty. Teraz mimo nawet niezadowolenia mają spokój, my wciąż na bosaka, ale potrząsamy szabelką.
Ciężko nam nawet było za Jedwabne powiedzieć "przepraszam", bo wmawiano nam przez wieki szlachetność okrutną, chociaż finansowo podatnik na tym nic nie tracił.

ponury63
11-04-2008, 17:08
ponury 66 - zrozumiałam napisaną treść, jednak deklaracjami bez pokrycia politycy "faszerują" bez konsekwencji wyborców. Jeśli chodzi o międzynarodowe deklaracje - jest chyba trochę inaczej - stąd moje pytanie.
nie sądzę, od deklaracji po ustawę jeszcze długa droga przez parlament itp.
poza tym chodzi o obywateli, nie o kraje >> http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5103055.html
deklaracja to wyrażenie woli, często jednostkowe, a z racji kadecyjności niekoniecznie obowiązujące kolejny rząd

na marginesie, z wypowiedziami zawsze trzeba ostrożnie, bo można coś palnąć [który to już raz :roll:]
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75478,5109067.html

2112wojtek
11-04-2008, 17:09
Mam jeszcze takie pytanie: jeśli ktoś zamieszkał w opuszczonym domu i zamieszkuje od 25 lat - to co z tzw. zasiedzeniem, przecież jest takie prawo, czy się mylę ?
A gdybyś musiała wyjechać za granice i po powrocie stwierdziła, ze na twoim polu ktoś na podstawie bandyckiego dekretu wybudował sobie dom, to też byś stwierdziła "niech sobie mieszka, wszak się zasiedział chłopina"?

lump praski
11-04-2008, 17:56
Jak Wojtek pieknie pisze o odpowiedzilanosci panstwa i narodu......nie wiedzilam, ze w kapitalizmie i demokracji istnieje odpowiedzilanosc zbiorowa do n-tego pokolenia.....prosze, prosze...... ale dlaczego czarni obywatele stanow zjednoczonych nie dostali wobec tego nigdy ani grosza zadoscuczynienia za darmowa prace przez ponad sto lat ? Czyzby jak pisal obywatel Orwell istnialy grupy rowne i rowniejsze ?
Juz sprytni golodupcy w Polsce szczegolnie te 33% bezrobotnych na prowincji zaciera rece, ze zrobi doskonaly interes.....

Barbossa
11-04-2008, 18:28
znowu bredzisz,

nie odstawiłaś, a prosiłem :-?

lump praski
11-04-2008, 20:05
Po prosbie to juz nawet zebracy nie chodza :D :D :D :D

e-Mandzia
11-04-2008, 20:11
Mam jeszcze takie pytanie: jeśli ktoś zamieszkał w opuszczonym domu i zamieszkuje od 25 lat - to co z tzw. zasiedzeniem, przecież jest takie prawo, czy się mylę ?
A gdybyś musiała wyjechać za granice i po powrocie stwierdziła, ze na twoim polu ktoś na podstawie bandyckiego dekretu wybudował sobie dom, to też byś stwierdziła "niech sobie mieszka, wszak się zasiedział chłopina"?

Faktycznie dekret był bandycki - zgadzam się. Zapytałam tylko, ale zamiast odpowiedzi otrzymałam pytanie :roll:
Nie mam pola, ale wg. naszego prawa - czyj grunt, tego posesja :-? to wychodzi na to, że byłabym bogatsza - jakby :D

w mordke jeża
12-04-2008, 05:52
...nareszcie jakies w miare dobre wiadomosci.:P Tylko te 20% to jakis zart. Jak kradna to "100%", a zwrocic chca "20%".

....... ale, napijmy sie za pomyslne rozwiazanie spawy.8)

http://img397.imageshack.us/img397/8590/a00tn6.jpg

Swietny Riesling Spatlese halbtrocken , polecam. 8)

e-Mandzia
14-04-2008, 09:07
A koszerny chociaż ? :wink: :D
Shalom Bracie.

retrofood
14-04-2008, 10:44
...nareszcie jakies w miare dobre wiadomosci.:P Tylko te 20% to jakis zart. Jak kradna to "100%", a zwrocic chca "20%".

....... ale, napijmy sie za pomyslne rozwiazanie spawy.8)

http://img397.imageshack.us/img397/8590/a00tn6.jpg

Swietny Riesling Spatlese halbtrocken , polecam. 8)

nowe wcielenie, czemu boisz się swojej paskudnej gęby i znów udajesz kogoś innego?

w mordke jeża
14-04-2008, 14:03
...a co ma moja geba do deklaracji pana premiera?

Ja zawsze po dobrych wiadomosciach, dostaje ochoty na jogurta. :P

http://img231.imageshack.us/img231/5576/a00000pz4.jpg

Polecam, zdrowo i przyjemnie. :P 8)

ps. powinni juz dawno oddac ludziom co ludziowe. :P
.... a-ha, bym zapomnial o gebie :P http://img260.imageshack.us/img260/3184/cccqb4.jpg :D 8) Co prawda zdjecie ma kilkanascie tygodni, ale wyjatkowo lubie Moby Dicka. 8)

2112wojtek
14-04-2008, 23:30
Wciąż jesteś przystojny Housik :wink:

w mordke jeża
14-04-2008, 23:52
.... sexy i bogaty. Mam kilka samochodow, chalupe wiecej jak jedna, piekna zone, suprer zdolna i ladna corke, dwie lodzie motorowe, cudownego psa, piwnice zawalona winami(super drogimi)(tansze rowniez). Kota nie posiadam, mam alergie na koty. 8) Jestem modny.:P itp.......................................

........................................
.................................................

ps. zonka mowi do mnie, "ty moj bzykaczu"(lubie bzykac). :D

Czy ktos sie orientuje, kiedy ustawa wejdzie w zycie? :P

Majka
15-04-2008, 10:38
.... sexy i bogaty. Mam kilka samochodow, chalupe wiecej jak jedna, piekna zone, suprer zdolna i ladna corke, dwie lodzie motorowe, cudownego psa, piwnice zawalona winami(super drogimi)(tansze rowniez). Kota nie posiadam, mam alergie na koty. 8) Jestem modny.:P itp.......................................

........................................
.................................................

ps. zonka mowi do mnie, "ty moj bzykaczu"(lubie bzykac). :D

Czy ktos sie orientuje, kiedy ustawa wejdzie w zycie? :P

Housik, nie wymieniłeś jeszcze swoich tytułów szlacheckich, ewentualnie naukowych 8)
No i nie ma syna :roll: