PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi wejsciowe 230cm?



lukasz123
10-04-2008, 09:36
Co sadzicie mam otwór przygotowany na drzwi wejściowe o wys 230 cm, jednak większość producentów podaje 210 jako standard.
czy jest sens je obniżać czy 230 nie będą wyglądały ze sa za wysokie . jak to jest z Waszymi drzwiami?

pawelurb
10-04-2008, 10:42
Mój otwór na drzwi wejściowe miał 110 szerokości i 255 wysokości , drzwi wyglądają ok, proporcjonalnie, ale ze względu na łuk i na tą wysokość , były robione na zamówienie .

http://republika.pl/kreska/noc2.jpg

http://republika.pl/kreska/nr.jpg

arkadius
13-04-2008, 12:50
Moje mają 145cmx240cm ładnie wyglądaja ale koszt też duży.

gorgyus
13-04-2008, 19:41
zamow normalne
jak tak zrobilem .wstawilem tylko dwa profile zamkniete a reszte zabuduje luxwerami jak bedzie gotowe to dam zdjecie

freetask
13-04-2008, 20:53
Co sadzicie mam otwór przygotowany na drzwi wejściowe o wys 230 cm, jednak większość producentów podaje 210 jako standard.
czy jest sens je obniżać czy 230 nie będą wyglądały ze sa za wysokie . jak to jest z Waszymi drzwiami?
Hmmm... my chyba będziemy obniżać - tymczasowe na czas budowy mamy standardowe i jest OK.
A tak właściwie to dziwne - po co w projektach takie wrota robią? No bo chyba nie po to żeby coś wnieść - z wiatrołapu mamy już zwykłe drzwi... Fortepianu i tak dalej niż do wiatrołapu nie wniosę...

PeZet
13-04-2008, 23:35
Też mam w projekcie 230. Co zrobię, jeszcze nie wiem, daleka droga przede mną.

dabell
14-04-2008, 12:51
Ja miałam 230*110, dopasowałam maksymalnie do tego co mógł zrobić producent drzwi (Oknoplast Kraków - drzwi PCV z wypełnieniem Adeco) i mam 220*108.
Ta wysokość 230 to często wyłącznie pod zamówienie = wyższy koszt, bo standard to 210.

Tylko bez nazwisk.
14-04-2008, 18:59
Co sadzicie mam otwór przygotowany na drzwi wejściowe o wys 230 cm, jednak większość producentów podaje 210 jako standard.
czy jest sens je obniżać czy 230 nie będą wyglądały ze sa za wysokie . jak to jest z Waszymi drzwiami?





Architekci ostatnio bardzo często dają upust swojej fantazji. Często projektując nawet rzeczy niewykonalne lub takie na które producenci na pewno nie udzielą gwarancji.
Pamiętajcie, aby drzwi zewnętrzne montować po wylewkach, natomiast wewnętrzne na gotowe podłogi i ściany. Oczywiście uwzględniając różne terminy realizacji a te w przypadku wewnętrznych mogą wynosić spokojnie nawet do 5 miesięcy, także nie odkładajcie tego na ostatni moment
Jeśli chodzi o zewnętrzne polecam CAL-a, tylko nie z marketów, bo do marketów sa trochę inaczej robione.

prawus
15-04-2008, 10:12
mam 230x150 i zrobiłem doświetla z boków i z góry - dzięki temu linia okien i drzwi wejściowych nie została załamana

barzuc
15-04-2008, 12:29
Co sadzicie mam otwór przygotowany na drzwi wejściowe o wys 230 cm, jednak większość producentów podaje 210 jako standard.
czy jest sens je obniżać czy 230 nie będą wyglądały ze sa za wysokie . jak to jest z Waszymi drzwiami?

Ja miałem otwór drzwiowy 230x100 i nie miałem problemów z drzwiami. Zdaje się, że Dierre i Gerda (oraz cała masa innych producentów) robi w standardzie dla wysokości otworów 210cm i 230cm. Te wyższe niekoniecznie są zawsze "na składzie" ale do sprowadzenia bez większych problemów.

tres34
15-04-2008, 13:42
Po co ci niestandardowy otwor skoro masz miec standardowe drzwi? To sie planuje wczesniej. Ludzie, wy o niczym nie macie pojecia a sie bierzecie za budowe.

Amor
15-04-2008, 14:24
U nas też 230 wys ale nie obniżalismy gdyż górna krawędż drzwi szła w jednej linii z górną krawędzią okna, która jest obok drzwi. I za ta zachcianke dopłacilismy 30 % do ceny drzwi standard, czyli 210 cm.

Arkady1978
16-04-2008, 10:46
Jezeli 230 cm to drzwiach stalowych mozna zapomnieć. Nikt z producentów drzwi stalowych nie robi wysokości poza 210 cm.
Zostaje więc wybór miedzy drewnem i PCV, z dostawką górną.

Tylko bez nazwisk.
16-04-2008, 11:52
Jezeli 230 cm to drzwiach stalowych mozna zapomnieć. Nikt z producentów drzwi stalowych nie robi wysokości poza 210 cm.
Zostaje więc wybór miedzy drewnem i PCV, z dostawką górną.


albo bez dostawki, jeśli są to szerokie drzwi można zrobić wyższe skrzydło. chyba, że dom jest mały, to źle to będzie wyglądało.
Aha, np. w Calu można zamówić standardowe drzwi z poszerzoną ościeżnicę. Można ją poszerzać na całym obwodzie, albo tylko np. piony

PeZet
16-04-2008, 12:47
Ludzie, wy o niczym nie macie pojecia a sie bierzecie za budowe.
A do kogo to adresujesz? Bo albo postawiłeś błędną tezę i dalej brniesz - tkwiąc w błędzie, albo żyjesz resentymentem. Jeśli pierwsze, to zweryfikuj, a jeśli drugie, to idź się leczyć. :D

Tylko bez nazwisk.
16-04-2008, 13:10
Po co ci niestandardowy otwor skoro masz miec standardowe drzwi? To sie planuje wczesniej. Ludzie, wy o niczym nie macie pojecia a sie bierzecie za budowe.

Fajnie się mówi, daj ludziskom spokój.
Architekt sobie zaprojektował, wykonawca wykonał zgodnie z projektem. A inwestor buduje pierwszy dom w życiu. Do mnie przychodzą klienci i myślą często, że drzwi wew. montuje się przed wylewkami. Mieszkali w blokach, mieli stalowe ościeżnice, nowy dom jest spełnieniem ich marzeń i nie muszą wszystkiego wiedzieć.
Howgh

Arkady1978
17-04-2008, 08:41
[quote="Arkady1978"]Jezeli 230 cm to drzwiach stalowych mozna zapomnieć. Nikt z producentów drzwi stalowych nie robi wysokości poza 210 cm.
Zostaje więc wybór miedzy drewnem i PCV, z dostawką górną.


albo bez dostawki, jeśli są to szerokie drzwi można zrobić wyższe skrzydło. chyba, że dom jest mały, to źle to będzie wyglądało.

Wyzsze skrzydło - w czasach tak kiepskiej klejonki raczej nie polecałbym tego rozwiązania.

AgaWus
17-04-2008, 08:46
Cześć!
Ja też mam drzwi H230 i zamówiłam takie u dystrybutora okien PCV - w takim samym kolorze, w jakim mam stolarkę okienną (złoty dąb). Wygląda to naprawdę OK, zwłaszcza, że górna krawędź drzwi licuje z górną krawędzia okien i wrót garażowych, co wg mnie ma znaczenie estetyczne.

dzabij
17-04-2008, 08:54
Jezeli 230 cm to drzwiach stalowych mozna zapomnieć. Nikt z producentów drzwi stalowych nie robi wysokości poza 210 cm.
Zostaje więc wybór miedzy drewnem i PCV, z dostawką górną.

Jest taka firma koło Warszawy co robi drzwi stalowe na "dowolny" wymiar. Tzn. całe drzwi są stalowe, natomiast wykończenie (panele) są albo z MDF albo ze sklejki, albo z drewna.

laspalmas
17-04-2008, 09:53
Też mam wysokość drzwi 230, ale mi się to akurat bardzo podoba bo górna krawędź drzwi i okien jest na tej samej wysokości. Aczkolwiek przeżyłem mały szok cenowy przy oglądaniu drzwi na zamówienie.
Ostatecznie drzwi zrobił stolarz i są super, choć za dużo mniejsze pieniądze niż gotowe w sklepie.

mmmad
17-04-2008, 11:08
Ja obnizylem na 210. Na 230 musialbym dorobic naswietle o wysokosci 10 cm...
Zaburzylem gorna linie okien i drzwi, ale chyba nie ma sie czym przejmowac...

Zdjecia znajdziesz gdzies pod linkiem w stopce...

PeZet
18-04-2008, 16:41
Dokładnie, górna krawędź jest ważna. Przypomnieliście mi, że pierwsze moje wrażenie w tej kwestii decydowało - żeby było... ładnie. :roll: