PDA

Zobacz pełną wersję : Op?aty za gaz



Hubert1
09-09-2003, 11:55
Za kilka miesięcy odbieram moje pierwsze mieszkanie - 47 m2 w szeregowcu, w technologii YTONG, zlokalizowane na parterze w środku segmentu, jednopoziomowe. Mieszkanie będzie wyposażone w piec dwufunkcyjny - do ogrzewania i ciepłej wody. Zastanawiam się jakie będą opłaty za gaz w sezonie grzewczym i poza sezonem. Obecnie wynajmuję mieszkanie w nowym bloku i ciepłą wodę mam z sieci a za grzewanie płacę w czynszu. Nie mam pojęcia jakie moga być przyszłe opłaty. Mam 2-osobową rodzinę i przeciętnie zużywam 6 m3 wody za 2 miesiące (4 zimnej i 2 ciepłej).
Proszę osoby posiadające podobne mieszkanie o własne doświadczenia rachunkowe.

Pozdrawiam
Hubert

09-09-2003, 20:29
Czesc
Ja mieszkam co prawda w bloku, ale też jestem użytkownikiem kotła 2 funkcyjnego. Koszty zależą oczywiście od wielkości mieszkania i utrzymywanej w nim temperatury i temperatury na zewnątrz. U mnie jest to mniej więcej 20 st w zimie mycie naczyń, kąpiele itp itd rodzina 2 osoby dorosłe + dziecko. 80 m2 powierzchnia - rozliczenie raz na 2 miechy w superzimnym okresie było to ok 700 zł jeśli podzielisz na 2 to Ci wyjdzie 350 zł na miesiąc ale na ogół jest to coś w okolicach 200-250 zł na miesiąc dodam że mieszkam na poddaszu i moje mieszkanko znajduje się w rogu budynku wobec czego jest bardzo zimne. Myśle że warto jest zwrócić uwagę na ocieplenie i okna jasna sprawa. Pozdrawiam
P.S. Za to latem płacę tylko za ogrzewanie wody co wychodzi u mnie mniej więcej 50-70 zł na miesiąc

AgnesK
09-09-2003, 20:53
Też mam mieszkanie na poddaszu, 57m2 pow. użytkowej. 2 osoby dorosłe + dziecię (kąpiące się codziennie w wannie o długości 1,60) (ile to wody..... :cry: )(no nie żałuję dziecku...). Do tematu - w lecie płacimy ok 50-70, w zimie max. 300. (dzień 21 st. C, noc 19)