PDA

Zobacz pełną wersję : kominek Totem; Spark lub inny z cegiełkami szamotowymi



pablo_warszawa
10-04-2008, 23:12
Witam !

Zastanwiam się poważnie nad zakupem wkladu stalowego z cegłą szamotową firmy TOTEM. Jedyną jego zaletą jest wspaniale wykończenie wnętrza wkładu - tj cegła szamotowa a nie obrzydliwa płyta. Łącząc to z opcją podnoszone drzwi i możliwość palenia z otwartym paleniskiem uzyskuje funkcje stylowego starodawnego paleniska - i o to właśnie mi chodzi. Jednak to koniec plusów tego wkladu. Generalnie oprócz bardzo wysokiej ceny nie wiem o nim nic więcej. Po wielotygodniowych poszukiwaniach udało mi się jednak znaleść zamiennik tego wkładu - Spark - znacznie tańszy. O sparku na tym forum można zaleść trochę opinii (niepokoi mnie info że bardzo szybko wypala drewno) - o Totemie nic. Tak więc do rzeczy:
- czy może ktoś użytkuje TOTEMA i jak się sprawuje ?
- czy może ktoś zna jakiś zupelnie inny wklad z wypełniony cegłami szamotowymi.

serdecznie pozdrawiam
Pablo

pablo_warszawa
12-04-2008, 15:08
Czy ktoś może uzytkuje wkład TOTEM albo inny stalowy lub żeliwny wypełniony cegiełkami szamotowymi.

pozdr
Pablo

coulignon
12-04-2008, 18:19
hmm... całkiem ładne. Masz jakies ceny??

pablo_warszawa
13-04-2008, 14:45
Totem- cena samego wkładu (typ prosty zdaje się że model 1000 – fasada około 950na 580 cm) z ramką złotą (na zamówienie –ramka około 3800PLN) w usłudze z 7% VAT i upustem dostawcy (KOMO) to około 17 000 PLN – razem z wykonaniem obudowy (piaskowiec cięty w paski 25cm na 5 cm, belka dębowa klejona, płyta marmurowa, generalnie rustyklana ) – obudowa nietypowa bowiem kominek ma stać w narożniku 75st razem 32 000 brutto (obudowa wraz z wkładem) – problem polega na tym że tylko KOMO importuje te kominki – może było by taniej gdyby kupić go w KOMO a obudowę zlecić komu innemu

Sparke Varm– cena wkładu o porownych parametrach jak wyżej około 9000 brutto razem z obudową o parametrach jak powyżej (rama złota) całość nie przekracza 20 000 PLN

Znalazłem jeszcze podobnie wykończony wkład bardzo renomowanego producenta Jotul-AristoLine – wkład za około 12 000 PLN (czarna rama) ale niestety bez doprowadzenia powietrza z zewnątrz – tak więc odpada

pozdrawiam
Pablo

coulignon
13-04-2008, 15:00
matko bosko!
32 000 za kominek :o

Ale ładne są.

Co do szamotu - fajny jest tylko czasem lubi pękać. Ale to chyba zależy od jakosci.

pablo_warszawa
13-04-2008, 15:33
No wlasnie. A tu masz cegiełki. Dosyć grube i w Totemie ukladane luzem - bez spoiny - możesz wyjąć i wymienić. Tylko ta cena. Chyba jednak zdecyduje się na tego Sparke. To różnica 12 000 PLN a wyglądają podobnie. Tylko niepokoi mnie to przyspieszone spalanie w Sparke no i zdaje się że ten Sparke nie ma funkcji otwierania szyby na bok do czyszczenia a Totem ma.

pozd
Pablo