PDA

Zobacz pełną wersję : Czy robic pralnię w pomieszczeniu bez okna?



barteks31
11-04-2008, 08:19
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post choć forum czytam juz ok. pół roku. Bardzo was proszę o opnie na temat zaadoptowania pomieszczenia bez okna na pralnię, chcę zaznaczyć że w pomieszczeniu tym jest kanał wentylacji grawitacyjnej. Dzieki

Barbossa
11-04-2008, 08:23
zrób dopływ powietrza, wtedy będzie workit

pierwek
11-04-2008, 08:39
jak nie zrobidopływu, to pralnia, mówiąc w prostych żołnierskich słowach, się k..wa udusi... ;)

mynia_pynia
11-04-2008, 08:51
Teraz mam pralnie w łazience ;) (blok) jest bez okna, podstawa to dobra wentylacja.

Niektórzy mają okno w wilgotnych pomieszczeniach - i po co im ono skoro go nigdy nie otwierają? Kwestia dobrej woli.

Duży Boban
11-04-2008, 08:56
Barbossa dobrze radzi. Ja tak mam + okno, które zazwyczaj jest zamknięte.

pelsona
11-04-2008, 11:52
Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post choć forum czytam juz ok. pół roku. Bardzo was proszę o opnie na temat zaadoptowania pomieszczenia bez okna na pralnię, chcę zaznaczyć że w pomieszczeniu tym jest kanał wentylacji grawitacyjnej. Dzieki
Równie ważne jak wentylacja (palsześć okno), jest doprowadzenie wody, kanalizacji, energii...........rozumiem ze to wszystko już jest.
pzdr

Mały
11-04-2008, 12:04
Wentylacja nawiewno-wywiewna to podstawa. Ja mam na razie bez wywiewnej (w trakcie) i powietrze stoi (dosłownie). A ciuchy potrafią sobie kilka dni wisieć wilgotne. Zgroza.

barteks31
11-04-2008, 13:43
Równie ważne jak wentylacja (palsześć okno), jest doprowadzenie wody, kanalizacji, energii...........rozumiem ze to wszystko już jest.

Woda, kanalizacja i prąd zostana doprowadzone.
Mam jeszcze takie pytanko dopływ powietrza powinien być na dole pomieszczenia? Na jakiej wysokości od podłogi i jakiej srednicy.

Barbossa
11-04-2008, 14:40
w wersji extreme - zrób tak jak to robi się dopływ powietrza do kominka, ściany i sufit wyklej sobie jaimś izolatorem termicznym (matą, korkiem itp),
jak będzie cug to porcięta wyschną w tempie expresowym