PDA

Zobacz pełną wersję : elektryczny pistolet malarski



Sad Ripper
11-04-2008, 10:41
Czy ktoś używa/używał? Pewnie profesjonalne są super, a nieprofesjonalne mniej super, ale czy np. taki


http://www.allegro.pl/item338374648_zestaw_pistolet_lakierniczy_elektryc zny_450w_fv.html


zda egzamin? mam do pomalowania cały parter domu, więc nie dużo - czy wytrzyma? Czy zaoszczędzę czas malując takim ustrojstwem, czy raczej sie zamęczę?

sad ripper

ZW
11-04-2008, 10:46
Super do gruntowania ale do malowania trzeba mieć wprawę (zacieki).

Po kilku próbach w końcu pomalowałem tradycyjnie wałkiem ;)

zbigmor
11-04-2008, 12:12
Czy ktoś używa/używał? Pewnie profesjonalne są super, a nieprofesjonalne mniej super, ale czy np. taki


http://www.allegro.pl/item338374648_zestaw_pistolet_lakierniczy_elektryc zny_450w_fv.html


zda egzamin? mam do pomalowania cały parter domu, więc nie dużo - czy wytrzyma? Czy zaoszczędzę czas malując takim ustrojstwem, czy raczej sie zamęczę?

sad ripper

Takim nie malowałem, ale używałem różnych i nie chce mi się wierzyć, że można to użyć do dobrej farby elewacyjnej. Do gruntowania jak kolega napisał to na pewno jest OK, ale do ciężkiej farby wątpię (trudno farbie przecisnąć się przez dyszę) , ale jak podkreślam takiego nie używałem.

jareko
11-04-2008, 12:16
zbig - można. Tylko trzeba nabrać wprawy co nie jest łatwe

zbigmor
11-04-2008, 12:19
zbig - można. Tylko trzeba nabrać wprawy co nie jest łatwe

Jak tak to wierzę. Próbowałem pistoletem elektrycznym i lakierniczym ze sprężarką i efekt był mniej niż mizerny.

Sad Ripper
11-04-2008, 12:53
chłopaki, ale mi chodzi o farbę do wnętrza - bo ten parter to od wewnątrz, a nie od zewnątrz...

więc napełniany byłby zwykłą białą farbą, jakimś duluxem czy innym akrylem... podejdzie?


sad ripper

sSiwy12
11-04-2008, 13:06
Idealnie gładkiej powierzchni tym raczej nie uzyskasz - natomiast jeśli tynk posiada "jakąś" strukturę np. baranek - to jest to rozwiazanie dość dobre.

Trociu
11-04-2008, 18:28
Ja bym się też martwił o pojemność tego zbiorniczka. Co chwilę chyba będzie trzeba do niego dolewać...

jareko
11-04-2008, 22:11
Na Inwestycjach coraz mniej firm malarskich bawi sie pędzel czy walki
zaczyna królować pistolet - może z pojemnikiem w troszkę większym wydaniu jak tez zaoferowany :lol: jak i w innym systemie (podobnym w działaniu do miksokreta przy wylewkach czy tez jak agregaty do tynków gipsowych))
To tak jak z lakierowaniem samochodu - nauczysz sie to ani jednego zacieku nie zrobisz, połysk uzyskasz jak ta lala
Nie umiesz - tony farby zmarnujesz i efekt będzie mizerny
Praktyka czyni mistrzem :)
tak wiec do dzieła :) pistolet w dłoń, wybierz jedno pomieszczenie i sie ucz... ucz... ucz aż do skutku
Powiem od razu - ja nie potrafię :(
za bardzo ręce mi drżą ;)

sys
11-04-2008, 22:29
obserwowałem ekipę, a właściwie 1 malarza, który malował biurowiec na gotowo...500m2 pomieszczeń w niecałe dwa dni :o
...byłem w szoku!...zresztą nie tylko ja.
...jedno co zauważylem to częste czyszczenie pistoletu... ściaany super gładkie :D

...oto urządzenie:

http://www.allegro.pl/item341909514_agregat_malarski_hydrodynamiczny_tec nover_tr4000.html[/list]

Rom-Kon
11-04-2008, 22:51
obserwowałem ekipę, a właściwie 1 malarza, który malował biurowiec na gotowo...500m2 pomieszczeń w niecałe dwa dni :o
...byłem w szoku!...zresztą nie tylko ja.
...jedno co zauważylem to częste czyszczenie pistoletu... ściaany super gładkie :D

...oto urządzenie:

http://www.allegro.pl/item341909514_agregat_malarski_hydrodynamiczny_tec nover_tr4000.html
Zgadza się! Ale to jest prawie profesjonalna (oj jeszcze nie do końca profesjonalna - chodzi mi o obciążalność) maszyna do nanoszenia farb metodą hydrodynamiczną a poprzedni zestaw to taka zabawka TV Marketu (no prawie) i nie można tych dwu maszyn porównywać...

Sad Ripper
12-04-2008, 04:43
ze zbiorniczkiem nie jest tak źle - przecież to 0.8 do 1 litra.... ale i tak brak doświadczeń w tej materii chyba przekonał mnie do tego, by nie pchać się na pierwszą linię. Wałek rulez:)


sad ripper

jareko
12-04-2008, 07:28
ze zbiorniczkiem nie jest tak źle - przecież to 0.8 do 1 litra.... ale i tak brak doświadczeń w tej materii chyba przekonał mnie do tego, by nie pchać się na pierwszą linię. Wałek rulez:)
i to jest słuszna decyzja :) no chyba ze chcesz fach zmienić i 500 mkw w dwa dni opędzać :lol: