PDA

Zobacz pełną wersję : Wype?nienie ?ciany G-K



Wojciech Zachary
09-09-2003, 13:11
Czym można wypełnić ścianę z płyt G-K na ruszcie stalowym. Mam alergię na wełnę mineralną i watę szklaną - czy nie ma jakiejś alternatywy?

bajzi
09-09-2003, 13:38
granulat styropianowy - mówi ci to coś? możesz jeszcze spróbować z wytłoczkami do jajek.

januszek
09-09-2003, 14:14
ekofiber też jest alternatywnym rozwiązaniem
filc, włókno syntetyczne, może trociny? sam nie wiem.

Alanta
10-09-2003, 08:52
Nie możesz mieć uczulenia na wełnę ani wate, bo nie zawierają one białek. Poza tym słyszałeś kiedyś, zeby kogoś uczulał kamień albo szkło :lol: ? Wełna lub wata moga jedynie podrażniać, aby temu zapobiec trzeba je odizolować np. płytami karto-gips.


PS no chyba, ze twoja alergia jest natury psychicznej :wink:

10-09-2003, 10:12
Wełna jest przecież przykryta płytami kartonowo - gipsowymi, styki są wykończone szczelnie, nic się nie wydostanie na zewnątrz, pylić też nie będzie. Jedynie przy układaniu. Pzdr

Wojciech Zachary
11-09-2003, 09:59
Nie możesz mieć uczulenia na wełnę ani wate, bo nie zawierają one białek. Poza tym słyszałeś kiedyś, zeby kogoś uczulał kamień albo szkło :lol: ? Wełna lub wata moga jedynie podrażniać, aby temu zapobiec trzeba je odizolować np. płytami karto-gips.


PS no chyba, ze twoja alergia jest natury psychicznej :wink:


A czy ty jesteś doktorem ? Bo jeśli tak to kiepskim.
:o

Alanta
11-09-2003, 10:55
Doktorem ? Chyba chodziło Ci o lekarza ? Nie, nie jestem, choć czasem mam wrażenie, ze o alergiach wiem z autopsji więcej, niż niejeden lekarz - pochodzę z rodziny alergicznej od conajmniej 4 pokoleń, a alergia zabiła mojego dziadka, bo w tamtych czasach nikt nie wiedział w Polsce o takiej chorobie. I z tego co wiem uczulać moze jedynie to, co zawiera białka, a więc materiały budowlne nie uczulają. Nie myl uczulenia z podrażnieniem, bo to inne zjawisko i inaczej się je leczy...

ArtMedia
11-09-2003, 12:06
A ja się kompletnie nie znam na alergiach...
Mam tylko psychiczną na wełnę i cienkie światłowody ;-)
Jak widze cos takiego to od razu mam uczucie, że mi takie włókno utknęło w gardle, nawet zaczynam "kaszleć" ;-) Mimo, iz wiem, że to kompletna bzdura... Tak samo z klimą. Jak wiem, że jest włączona to od razu mnie boli gardło i uczucie suchości w gardle.
To sie nazywa sugestia...
Ale nie ma się co zarzekać, może jest i alergia na kamień i szkło? Może jacyś medycy się odezwą?

Sebastian

dobrzykowice
11-09-2003, 12:09
Alanta chyba nie masz racji, uczulaja nie tylko białka, moja żona jest np. uczulona na nikiel i w zadnym waypadku nie moze nosić zegarków na rękę. Problem jest też ze sztućcami. Mozna mieć też uczulenie na promienie słoneczne ...

co do samego problemu to również wydaje mi się, że w dobrze zrobionej ściance nie ma mozliwości kontaktu z wełną i nie powinno byc z tym zadnego problemu. Gdyby tak było to byś miał problemy w co drugim odwiedzanym mieszkaniu/domu. Wełna i Rigips, sa obecnie dość powszechnie stosowane...

Alanta
11-09-2003, 12:16
Nikiel i inne metale oraz światło mogą tylko podrażniać. Samej istoty problemu nie znam, ale chodzi m.in. o to, że alergię można powstrzymac lekami antyhistaminowymi, poprzez odczulanie lub usunięcie alergenu, a przy podrażnieniach leki i odczulanie nic nie dają...
Artmedia, dokładnie oddałeś istotę "alergii" psychicznej, o to mi właśnie chodziło :lol:

dobrzykowice
11-09-2003, 13:47
żona miała robione testy i jako jeden z alergenów podany został nikiel...